wico Gemeenschapsruimte (Ring 32) werd officieel overgedragen Christelijke nijverheidsschool Bruinisse vierde twintigjarig bestaan V.N.-resolutie tegen Israëlische nederzettingen DE ZIERI COURANT Aanwinst voor Dreischor Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Met drukke reünie De staatssekretarissen Drie doden bij botsing GELD NODIG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandaj; 31 oktober 1977 131ste jaargang Nr. 22193 WAARIN 0P( (1797- 18891 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50. per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t'm 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: De restauratie ran pand Haren plein 3 DREISCHOR, 28-10. De gemeenschapsruimte in Drei schor, aan tie Ring 32, heeft - maar dat kan in zijn algemeenheid gelden - ten doel het verenigingsleven gelegenheid te geven kontakten te onderhouden op een manier zoals die past in 1977. Deze formulering gebruikte vrijdag wethouder Ph. J. van Ast, ditmaal in zijn funktie van voorzitter van de Be- heerskommissie Dorpshuizen Brou wershaven, bij gelegenheid van de opening van de gemeenschapsruimte in Dreischor. Hoewel het gebouw reeds ruim een jaar onofficieel in gebruik is, no digde men pas vrijdagavond de ge hele Dreischorse bevolking uit voor een „open avond", omdat sinds kort de verbouwing in zijn geheel is vol tooid. De „zaal" kon reeds proviso risch worden benut, zonder de nu in het plafond ingebouwde geluidsin stallatie. De praktische ruime keu ken was het laatste punt in het ka der van het renoveringsprogramma. De zaal is tevens voorzien van een toneeipodium en daarop prykten die avond een aantal fraai beplante bloembakken, die het feestelijk ge beuren benadrukten. Daartoe droeg tevens de muziek vereniging „Crescendo" bij. Een rondgang door het dorp maakte de bewoners nog eens attent op de bij eenkomst, gevolgd door een presen tatie op het toneel van de nieuwe drumband en een vrolijk opgezet programma van de muziekvereni ging. beschouwen, dus met zorg zullen be handelen. De Beheerskommissie De voorzitter legde nog eens de sa menstelling van de Beheerscommis sie Dorpshuizen uit. Er hebben drie Wilt U goedkoper uit ..ijn'. Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN 8 Bóumanstr.11 Nieuw Kr-.k Tel 01114 1373 raadsleden zitting in; secretaris is gemeentesekretaris Korstanje en ie der dorp heeft z'n vertegenwoordiger namens de verenigingen aldaar: Brouwershaven, Zonnemaire, Drei schor en ook Noordgouwe, - dat nog geen gemeenschapsruimte heeft. De ze kwestie heeft van nu af aan prio riteit! De voorzitter, benoemd door het gemeentebestuur, verzekerde de aanwezige Noordgouwenaars daar van: „Ons eerste doel zal zijn een dergelijk gebouw in Noordgouwe van de grond te krijgen". Ilel gebouw Over het gebouw zelf: het werd een jaar of twee geleden voor f 80.000, aangekocht door het gemeentebe stuur. Eigenlijk teruggekocht, want het heeft al eens dienst gedaan als dorpshuis. Nadien is er een horeca bedrijf in gevestigd geweest, dat op geheven werd. In die periode had Dreischor geen enkele mogelijkheid tot samenkomsten, vandaar dat de gemeente die taak toen toch weer op zich wilde nemen. Inmiddels is er toch weer een etablissement in Dreischor, maar de gemeenschaps- 'ruimte heeft zijn bestaan toch al weer bewezen in het afgelopen jaar. Het dorpshuis heeft ook bepaald niet de intentie zich een konkurrentie- positie ten opzichte van de horeca te verwerven, benadrukte de heer Van - Ast. Er moet gewoon zaalhuur wor den betaald en er zijn geen gesub sidieerde drankjes verkrijgbaar. Prof ij t L Een prijzend woord gold de familie Roggeband, de beheerders van het dorpshuis. Van hun goede kapacitei- ten is al geprofiteerd door o.a. de landbouwjongeren, vrouwenvereni gingen, bejaarden, sportverenigingen, „Crescendo", scholen en ook parti- kulieren met bruiloften, partijen of minder prettige samenkomsten. De gemeenschapsruimte is niet altijd ge opend; alleen wannneer er een be paald doel is. Maar van nu af aan kan er dan ook praktisch en efficiënt van gebruik, worden gemaakt, dank zij de rigoreuze verbouwing (kosten f 135.000,onder leiding van de heer J. Beek, hoofd gemeentewerken. Fijne zaal" Burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven was aanwezig om de overdracht namens het gemeentebe- tuur te verrichten. Hij vond het een prettige, fijne zaal en 'aan de stem ming der aanwezigen kon hij mer ken dat hij in Dreischor was. „Het blijkt dat een dergelijk ge bouw past in een gemeenschap als deze, er is behoefte aan", aldus de burgemeester. Hij prees uitermate de aanwezig heid van „de muziek", omdat die van een bijzondere betekenis is in een kleine gemeenschap; „daardoor leeft de plaats, is er een gezonde kern". Tenslotte sprak de heer Slabbekoorn de hoop uit dat zeer velen van het gebouw gebruik zullen maken, maar dat die gebruikers de ruimte tevens als gemeenschappelijk bezit zullen Leerlingen van üe Christelijke Nij verheidsschool in Bruinisse brachten vrijdagavond tijdens de viering van hei twintigjarig bestaan van de school, „liedjes van toen", ten ge hore. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) BRUINISSE, 28-10. In «Ie christelijke nijverheids school Ie Bruinisse is vrijdagavond liet twintigjarig bestaan gevierd mei een erg drukke reünie van oud- doeenten en oud-leerlingen. Onder dc vele belangstellenden was ook de eerste direktrice van de school, die binnenkort naar Zierikzee gaal verhuizen, mevrouw S. Bruil-van der Koo.v. Reeds om zeven uur stroomde dc school vol en werden meteen oude herinneringen opgehaald. Het kostte grote moeite de aanwezigen bij elkaar te krijgen in dc tot gemeenschapsruimte omgebouwde theorielokalen voor een kort samenzijn om acht uur. De direkleur van de school, de heer C. J. Hendrikse, heette allen hartelijk welkom en haalde in een korte toespraak enkele hoogtepunten uit de geschiedenis van de school op. Zo memoreerde hij de opening van de school in 1958, de aanstelling van mej. J. Quant als direktrice in 1960, het vijfhonderdjarig bestaan van Bruinisse, waarbij ook de school een grote rol speelde, in 1968, de opening van de dependance aan de Dorpsweg in 1974 en de definitieve beslissing om te gaan samenwerken met de Chr. MAVO te Zierikzee in 1975, Zangspel Daarna voerden de leerlingen een zangspel op mei als titel: „20 jaar in liedjes", waarin onder meer de lied jes, gezongen bij de opening in 1958, nog eens ten gehore gebracht wer den. Ook de facetten, die definitief tot het verleden behoren, zoals de schooltuin aan de Dorpsweg, de door Betsie van der Have gewonnen nieu we fiets in een Zwitsalwedstrijd en dc lessen in hel Verenigingsgebouw, werden niet vergelen en leverden dan ook bij velen cle blik van her kenning op, die zo eigen is aan een reünie. De leerlingen oogstten veel waardering voor hun optreden, wat bleek uit het feit dat de aanwezigen spontaan het refrein van het af scheidslied overnamen: ,,'t Was lijn om hier met z'n allen te zijn!" Dank De direkleur besloot dit gedeelte met het uitspreken van dank aan God, „die mogelijk had gemaakt dat deze ontmoeting heeft kunnen plaatsvinden. Hij heeft ons allen in de afgelopen jaren zo gespaard, dal we elkaar in de ogen kunnen zien met dankbaarheid in ons hart", al dus de heer Hendrikse. Mevrouw De Hertogh-de Jopge, klatesevertegenwoordigster van dc B-klas 1958-1962 schonk namens de gehele groep een mooie cis van Bruinisse aan de school. Hierna verspreidde het inmiddels nog gegroeide aantal bezoekers zich weer over het gebouw om elkaar te ontmoeten, vaak na vele jaren. l)p werkelijk niet geringe orguni- satiearbeid word rijkelijk beloond o'oor dc vele waarderende opmerkin gen aan hel adres van de organisa toren. NEW YORK, 29-10. De algemene vergadering van de Verenigde Naties lieeft met grote meerderheid een re solutie aangenomen waarin sterke afkeuring wordt uitgesproken over de vestiging van Israëlische neder zettingen in gebied dat sinds de oor log van 1967 wordt bezet. De Verenigde Staten onthielden zich van stemming. President Carter heeft zich eerder wel uitgesproken tegen de vestigingen. De E.E.G.-landen stemmen vóór de resolutie. Israël was het enige land dat tegen stemde. DEN HAAG. 29-10. Formateur Den Uyl heeft met de fraktievoorzitters van P.v.d.A., C.D.A. en D'66 overeen stemming bereikt over de verdeling van de zestien posten voor staaisse- kretaris in het nieuw te vormen ka binet. Uitgangspunt bij dit akkoord was de verdeling van acht porte feuilles voor P.v.d.A., zeven voor het C.D.A. en éért post voor D'66. HAAKSBERGEN. 30-10. Bij ccn frontale botsing op do Eiberg.se Straal even buiten Haaksbergen zjjn zondagavond drie doden gevallen. Een 30-jarige Joegoslaaf uit Hen gelo raakte met zijn auto op de lin ker weghelft en ramde een tegenlig ger frontaal. De Joegoslaaf, van wie de gemeen tepolitie alleen de initialen P. F. geeft, was op slag dood. De bestuur der van de tegenligger, de 30-jarige tekenaar K. Kuyper uit Dieren kwam ook om het leven, evenals een één maand oude baby. De echtgenote van Kuyper is met zware verwon dingen opgenomen in een ziekenhuis Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fiiianrieriiigskanloor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraal 28 Telefoon (01113) 1619 Burgemeester C. Slabbekoorn aan het woord, tijdens de overdracht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Bij een strenge, niet sparende plichtsbetrachting, komt het geluk vanzelf. Von Humboldt V/AT 2EQT PE 61LT Verwachting tot dinsdagavond: Wisselvallig Aanvankelijk zwaar bewolkt met re gen, later opklaringen met slechts hier en daar een bui; eerst krach tige tot harde zuidelijke wind. rui mend naar west en afnemend tot overwegend matig; minima om streeks 9 graden, maxima circa 12 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 6. Min.-temperaluur: omstreeks 5 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 nov. Zon op 7.34, onder. 17.12 Maan op 21.09, onder 12.11 Laatste kwavtier: 4 nov. (4.58) HOOG- EN LAACWATER Hoogwater Laagwater 1 nov. 6.03 18.20 11.51 Doodtij: 6 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 31-10. Hel K.N.M.I. deelt mede: Aan hel rustige en zacht weer van dc afgelopen dagen is maandag een eind gekomen. Een hogedruk- gebied boven oost-Europa trekt ver der naar het oosten, terwijl depres- sie-aktiviteiten zich van de Atlan tische Oceaan naar west-Europa uit breiden. Het eerste druksystecm dat zijn stempel op het weer bij ons drukt is een diepe depressie ten oos ten van IJsland. Het snel naar het oosten koersende koufront ervan be vond zich maandagmorgen boven dc Britse eilanden en wordt voorafge gaan door een sterk windveld, dat op het noordelijk deel van de Noordzee de wind tot /ware zuiderstorm deed toenemen Achter het front, waar met weste lijke winden koeleve en onstabiele lucht wordt aangevoerd, doen zich flinke drukstijgingen voor. Hierdoor wordt de builgheid onderdrukt en er komen ook flinke opklaringen voor. Dinsdag zullen wij ons in deze lucht bevinden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1