wico Landbouw en natuurbehoud hoofdfunkties op Schouwen-Duiveland Speculaas Vragen aan kollege G.S. inzake Stuurgroep Oosterschelde nu Doden bij brand Nieuwe formatie-opdracht voor Den Dyl Buitengewoon P.v.d.A.-congres op 5 november aanstaande ^ijJeMelkn,^ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ontwerp Streekplan hartstikke IffiO^goedkooq Auto Louis Goedbloed Hagenaar doodt zijn stiefvader Uit de provincie Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Magere yoghurt hele liter &ILT VA? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 134ste jaargang Nr. 22191 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86.Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Kunsthandel F. Mn i k gaat slu iten ZIERIKZEE - „Schouwen-Duiveland, gelegen in het centrale gedeelte van het Deltagebied, tussen de meer stedelijke zones, zal een open landelijk gebied moeten blijven". „Landbouw en natuurbehoud zullen de hoofdfunkties van het beleid blij ven, terwijl dit ook gekit voor de rekreatie ook al zal daarvan zekere be grenzing van de ontwikkeling nodig zijn". waarde dreigen te verliezen. Wat de rekreatie betreft zal daarom naar de juiste maat moeten worden gezocht. G.S. vinden daarom dat geprobeerd moet worden een openluchtrekreatie te ontwikkelen, die zo goed mogelijk past bij en zo weinig mogelijk af breuk doet aan de landelijke open ruimte. Dat schrijven Gedeputeerde Staten van Zeeland in het ontwerp herzie ning Streekplan Schouwen-Duive land, dat vanaf 1 november ter visie ligt en in mei volgend jaar door pro vinciale staten behandeld zal worden Doelstellingen van het ontwerp zijn het behoud van de natuurlijke agrarische, funktie van het gebied. De beslissing over de zeer kostbare stormvloedkering in de Oosterschel- de terwille van het behoud van het natuurlijke getijdesysteem en het be staande bijzonder waardevolle na tuurlijk milieu in dit gebied heeft het accent van het natuurbehoud voor het Oosterschelde bekken be langrijk versterkt. Ook de agrarische funktie ondersteunt het behoud van de open landelijke ruimte, zo menen G.S. Rekreatie Anders ligt dit met de funktie van de rekreatie. De aantrekkelijkheid van het gebied daarvoor wordt nog belangrijk versterkt door de uitvoe ring van de deltawerken. Bij de Gre- velingen is dit in grote mate het go- val al zal dat. bij de Oosterschelde toch veel minder het geval zijn. Bo vendien is het gebied door de Oos- nak 4fin nram pak 400 gram Zoekt u een gebruikte wagen? Dan is hier belangrijk nieuws voor u Vanaf heden verkoopt in Zierikzee zijn gebruikte wagens van f 4.000,- en duurder A.N.W.B.-gekeurd Wat betekent dat eigenlijk? Wel het volgende: Wij bieden onze gebruikte wagens ter keuring aan bij de ANWB. Alle in het keuringsrapport ver meide adviezen, reparaties, afstel lingen en vervangingen worden door ons uitgevoerd. U krijgt het keuringsrapport, zodat u het zeil kunt kontroleren. Daarnaast geven wij op deze ge keurde wagens 3 tot 6 maanden. Eurocasion-garantie en wel 100% op arbeidsloon en onderdelen. kommeskieke! terscheldeweiken veel beter bereik baar, waardoor de rekx'ea tied ruk op het gebied sterk toeneemt. Die ontwikkeling kan echter een dergelijke omvang nemen - zoals in de Westhoek van Schouwen - dat de noodzaak van het stellen van een grens aan de groei van de rekreatie zich nu gaat voordoen. Open luclil G.S. onderkennen het gevaar dat de rekreatie zodanige vormen gaat aannemen dat aantasting dreigt van het begrip open landelijke ruimte, dat de natuurgebieden niet meer als zodanig kunnen funktioren of dat waa.' c' voile landschappen hun LIMA (Peru), 26-10. In een mo dern, hoog gebouw in het centrum van Lima, heeft woensdag brand ge woed. Er zijn zes doden en twaalf gewonden. De brandweer moest hul peloos toezien hoe kantoorbedienden in paniek uit de vensters sprongen, hun dood tegemoet. DEN HAAG. 26-10. De 59-jarige blinde Hagenaar Cornells de Jong heeft donderdagavond een ruzie die hij met zijn vrouw had moeten be kopen met de dood. De stiefzoon van het slachtoffer, de 19-jarige Haagse koopman Aadje D. had tijdens de ruzie partij gekozen voor zijn moe der. Op een gegeven moment laai den de emoties zo hoog op dat Aadje boven een geweer ging halen en dertien kogel door het lichaam van zijn stiefvader joeg, aldus de Haagse politie. De dader heeft inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. De kabinetsformatie Uitspraak inzake zetelakkoord DEN HAAG, 26-10. Een buitenge woon congres van de P.v.d.A. zal al op 5 november - als hoogste gezags orgaan in de partij - in Den Haag een bindende uitspraak doen in het gerezen geschil tussen de partijraad en de Tweede Kamerfraktie ten aan zien van het akkoord inzake de ze telverdeling in het nieuwe kabinet. De partijraad wees dinsdag dit ak koord. op basis van de formule 7-7-2, van de hand, maar de kamerfraktie gaf er woensdag haar fiat aan met 43 tegen 5 stemmen. De fraktie voelde niets voor de wens van de partijraad om de onderhandelingen over de ze telverdeling tussen C.D.A. en D'66 te heropenen. Fraktievoorzitter Van Thijn verzocht het partijbestuur woensdagavond het buitengewoon congres bijeen te roepen. Volgens het partijbestuur is dooi de uitspraak van de kamerfraktie een nieuwe politieke situatie ont staan, die het bijeenroepen van het buitengewoon congres rechtvaardigt. DEN HAAG, 26-10. Drs. J. M. den <Jyl; de demissionaire minister-pre sident, heeft woensdagavond de - verwachte - nieuwe formatie-op- dracht van koningin Juliana gekre gen. Dit geschiedde tijdens een ge sprek op het paleis Soestdijk. De opdracht aan drs. Den Uyl ge geven, luidt: „Een kabinet te vor men dat mag vertrouwen voldoende mate steun in de volksvertegenwoor diging te ondervinden". JOHANNESBURG. Premier John- Vorster van Zuid-Afrika heeft woensdagavond met kracht het denkbeeld verworpen dat in de re publiek het algemeen kiesrecht wordt ingevoerd. WASHINGTON. De V.S. hebben besloten een resolutie van de Veilig heidsraad waarin een volledig em bargo wordt voorgeschreven op de levering van wapens aan Zuid- Afrika. Het kabinet van de koningin deelde mee dat drs. Den Uyl de koningin verzocht de opdracht in beraad te mogen houden. Deze formulering is de gebruikelijke als een kabinets formateur is aangewezen. PARIJS. Links en rechts in Frank rijk hebben woensdag in Parijs be toogd in het eerste geval voor vrij lating en in het tweede geval voor het fusilleren van Klaus Croissant, een van de verdedigers van dè Rote Armee Fraktion. ROME. Valse boni-meldingen doen bijna elke dag rechters en advoca ten in het Palazzo di Giustizia hun toga's bijeengaren en wegvluchten door de gangen, verklaarden woens dag parketwachters na het zoveelste valse alarm. MIDDELBURG, 26-10. Naar aanleiding van de ont werpbegroting 1978 voor de provincie Zeeland, wer den door de kom missie Onderwijs een aantal vragen gesteld met betrekking tot de instelling van de Stuur groep Oosterschelde. De vraag of de leden voor deze stuurgroep inmiddels zijn aangewe zen, wordt door het kollege van g.s. beantwoord met de mededeling dat g s. in februari van dit jaar een be spreking hadden met de minister van verkeer en waterstaat. Toen werd gekonkludeerd, dat er een stuurgroep moest komen, die zal adviseren over alle facetten van de bestemming van de Oosterschelde. De bewindsman verklaarde zich be reid ten aanzien van de aanwijzing van rijksvertegenwoordigers in de stuurgroep koordinerend op te tre den. De overige vertegenwoordigers provincie, gemeenten en Zeeuwse Waterschapsbond) zijn al aangewe zen. De kommissie Ouderwijs informeer de verder welke bestuurlijke aktivi- tciton zijn ontplooid t.a.v. de rekrea tie in het Oostcrscholdcgebied. Naar aanleiding hiervan wijst het kollege erop dat de sinds eind 1975. door g.s. ingestelde stuurgroep na tuur- en rekreatiebelangen Ooster schelde koördinerend werkzaam is. Deze stuurgroep, bijgestaan door een technische advieskommissie, heeft vooral inventariserend werk ver richt Er is o.a. een overzicht ge maakt van bestaande en gerealiseer de rekreatieplannen. alsmede van de waarden van het natuurlijke milieu. Urgente rekreatiezakcii Daarnaast zijn er urgente rekrea- ticzaken behandeld, die gerelateerd waren aan partiële dijkversterkingen rond de Oosterschelde. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de stuur groep een korte termijn-planning zou voorbereiden, vooral voor de wa tersport en sportvisserij. Deze plan ning zal echter niet meer ter hand worden genomen in verband met de binnenkort te verwachten instelling van de stuurgroep nieuwe stijl. De kommissie informeerde vorder of het kollege een gevaar ziet van wildgroei met betrekking tot het aantal lig plaatsen langs de Oosterschelde en of het kollege enig idee heeft over het maximum aantal ligplaatsen. G.s. zijn van mening dat een goed gekoördineerd beleid ongewenste ontwikkelingen t.a.v. de watersport kan voorkomen. De „eiml"-kapaciteit van de Oosterschelde is niet hekend. Hiervoor zal een diepgaande studie nodig zijn. Voorzichtige uitbreiding van het ligplaatsenbestand (bij voor keur in beslaande havens) vooral ten behoeve van de eigen bevolking acht hel kollege verantwoord. Zeeuwen voorrang; Het kollege acht hel gewenst dat inwoners van Zeeland bij het toewij zen van ligplaatsen voorrang krij gen. Het onderschrijft dan ook de suggesties van de ook aan de ge meenten voorgelegde nota van de studiegroep jachthavens van de Pro vinciale raad voor de rekreatie in Zeeland, die in september 1976 is uitgebracht. Deze studiegroep begeleidt enkele nieuwe projekten en dringt in hef kader hiervan aan op voorrang van de plaatselijke en regionale bevol king bij de uitgifte van ligplaatsen. De betrokken gemeenten zullen hun beleid dienovereenkomstig voeren,al dus de antwoorden van het kollege. Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel.01114-1373 Behoud van de natuur vormt be langrijk onderdeel van toekomstige ontwikkelingsplannen. Er valt nog veel te sparen, zoals deze fraaie bo menrij aan de Lage Zoom te Haam stede. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's In de beker verdrinken meer dan in de beek. V\ i >rf, VIAT IC: JS\ UQT 11 t 1 NJl.' VI 1 V|l - I l! L. j Cr A' L,..,v- - si, Verwachting tot vrydagavond: Plaatselijk nog mist Aanvankelijk nog zwaar bewolkt met plaatelijk mist en geen regen van betekenis: morgenmiddag van bet westen uit enkele opklaringen: zwakke tot matige wind, eerst uit zuidelijke, later uit westelijke rich tingen; minimumtemperaturen om streeks 8 graden, maxima circa 13 graden, Voor zaterdag Aantal uren zon 0 tol 5 Min.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N B. Vpor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den vond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 28 okt. Zon op 7.27. onder 17.20 Maan op 18.12, onder 8.42 Volle maan: 27 okt. (0.35) HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater Laagwater 28 okt. 4.05 16.13 9.22 21.46 Springtij: 29 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 27-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Hef hogedrukgebied, dat de laatste dagen het weer in onze om geving bepaalde, bevond zich don derdag ochtend boven Oost-Europa en het verplaatste zich verder zuid waarts. Op liet noordelijk van de Atlantische Oceaan is do depressie aktiviteit toegenomen. Een diepe stormdepressie. die donderdag bij de zuidkust van IJsland aankwam, koerst het komende etmaal naar Noord-Noorwegen. Hel bijbehorende front zal ons land vrijdag nacht en ochtend passeren. Dit zal gepaard gaan met veel bewolking waaruit af en toe w%at lichte regen of motregen valt. Plaatselijk zal de mist zich nog geruime tijd kunnen handhaven. V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1