Zeeland B.V. te Renesse stelt vijftig persoonsbus beschikbaar Thema-bijeenkomst „Alkohol en drugs" plattelands vrouwen te Brouwershaven STREEKNIEUWS Hoofdstad Operette met „Wiener Blut" Minder platvis naar Grevelingen Landbouwschap geeft mening over nota landelijke gebieden Gaat A.R.P. op in C.D.A. of P.C.F.-verband? N.C.V.B.-bijeenkomst in Zierikzee over onze voorouders Delta Sport uit de brand z.v.u. NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ZIFRIKZEESCHE NIEUWSBODE MwJdaj 24 ^tibtr HIT: tfr. 22119 ZIERIKZEE RENESSE - De manier waarop «1e Be heers- en Exploitatiemaatschappij Zeeland B.V. uit Renesse de sponsoring van de regionale atletiekvereni ging Delta Sport heeft aangepakt, kan op z'n miust op merkelijk en uniek worden genoemd. Spontaan werd door dit Schouwse bedrijf gelijk één van de heetste, hang ijzers aangepakt: het vervoer naar de talrijke uitwedstrijden die een aktieve atletiekvereniging heeft. Voor het vervoer naar de zeven wedstrijden die de Zeeuwse crosskompetitie deze winter telt, werd gratis een 50-persoonsbus met chauffeur beschikbaar gesteld. Veiliger, moeite- en kostenbesparender kan het voor de vereniging niet. V ogelliefliebberij neemt weer sterk toe ZIERIKZEE, 21-10. Het houden en kweken van vogels is de laatste ja ren weer sterk toegenomen. Steeds meer mensen ondervinden dat de vogelliefhebberij een aanvaardbare vorm van vrije tijdsbesteding is. De groeiende belangstelling blijkt o.a. uit het toenemende ledental van de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers. Dit jaar is dat ledental met meer dan 2000 vermeerderd, en teil die organisatie thans ruim 45.500 leden. Zo langzamerhand begint voor de vogelliefhebbers het tentoonstel- lingsseizoen weer van start te gaan. Dit seizoen duurt tot eind decem ber. Vorig jaar werden door de af de- liggen in totaal 622 tentoonstellingen georganiseerd, waaraan 24.603 leden deelnamen, die met elkaar 235.583 vogels inzonden. De totale waarde bedroeg niet minder dan 11 miljoen gulden. Z1ERIKZEE, 24-10. De Federatie Deltavissers, de sportvereniging waarbij tachtig verenigingen in West-Brabant en Zeeland zijn aan gesloten, zijn in onderhandeling met de Vervoex, de vereniging voor de mosselexporteurs in Nederland, over de uitbreiding van een experiment om oesterbroed te kweken in de Grevelingen. In het afgelopen jaar is er in de Grevelingen met het kunstmatig kweken van oesterbroed geëxperi menteerd op een 60 ha groot gebied. De Vevoex wil dit nu op grotere schaal gaan doen. De Delta Federatie en de beroeps- palingvissers zijn bang dat met na me dit opvissen grote schade aan de bodem zal toebrengen, waarna het weer jaren duurt voor de schade zich hersteld heeft. Er is nu een methode ontwikkeld met zogenaamde Franse collecteurs die bij 'het ophalen veel minder schade aan de bodem zouden toe brengen. Volgens de voorzitter van de Del ta Federatie, de heer J. Ceelen, ziet het ernaar uit dat beide partijen na de jongste besprekingen dichter tot elkaar gekomen zijn. In zijn vergadering die de Federa- ZIEMKZEE, De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap is het eens met de in de nota lande lijke gebieden tot natuurgebied aange wezen duingebieden van Schouwen. Dat was de konklusie van de raad tij dens de onlangs gehouden vergadering. De raad is verder van oordeel dat grote nieuwe rekreatieprojekten dienen te worden afgeremd. Rekreatie in het landelijke gebied moet niet worden bevorderd, vindt het Landbouwschap en tenten, caravans en zomerhuisjes dienen zoveel moge lijk in complexen te worden geconcen treerd. De bestaande regeling voor het kamperen bij de boer - drie tot vijf caravans per bedrijf - moet blijven be staan, zo is het oordeel van de gewes telijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap. Watersport „Een verdere ontwikkeling van de watersport is mogelijk mits daaraan niet wordt gekoppeld het stichten van grote complexen van tweede wonin gen. Bij de rekreatiegebieden en strandovergangen dienen zoveel mo gelijk parkeerterreinen te worden aan gelegd'. De raad vindt ook dat leegge komen oude woningen in de kernen met overheidssubsidie dienen te wor den gemoderniseerd, opdat ze aantrek kelijk worden voor de eigen bevolking en de leefbaarheid van de kleine ker nen bevorderen. Slechts bij uitzonde ring mogen vrijkomende woningen in de kernen als tweede woningen wor den benut. Landhuizen weren In het buitengebied kunnen vrijkom- mende woningen wel als tweede wo ningen worden bestemd, mits de be woners de consequenties aanvaarden Dat deze geste door het bestuur en leden en ook supporters van Delta Sport bijzonder op prijs werd ge steld bleek zaterdag jl. uit de ent housiaste stemming in de goed ge vulde bus, die de Delta Sport men sen naar het crossterrein te West duin bij Vlissingen bracht. De resul taten daar waren opvallend goed. De allereerste wedstrijd, die van de pupillenmeisjes over 1000 m op een zwaar parcours werd gewonnen door het Delta Sport atleetje Frederike van Veeren. In de overige wedstrijden waren er drie keer medailles voor een Del ta Sport atlete: zilver voor Jacolies van kastel bij de D-meisjes, voor Tonny Dekker brons bij de B-meis- jes en voor Joke Geluk zilver bij de dames. Verder waren er opvallend goede prestaties van C-meisje Inge den Boer (4e), van C-jongen Cor de Jonge (7e) en van het eerste 3-tal heren, die de pittige 8500 meter over strand en duin van de 70 gestarte deelnemers aflegden als lie Simon Blom, 12e Rini van Dijke en 14e Herman Padmos. tie zaterdag jl. te Zierikzee heeft gehouden, is besloten de Commissie Oosierschelde van de Delta Fede ratie op te heffen. De commissie is nu overbodig ge worden, na de beslissing van de re gering om de Oastersctfielde door te beveiligen en er dus voor de sportvissers geen veranderingen zul len optreden. Minder platvis Het ledenaantal van de Delta Fe deratie is het afgelopen jaar toege nomen tot 44.5000. De Delta Federa tie zal het komend seizoen minder forel en platvis uitzetten in de Gre velingen. Sinds enige tijd is er in de Brou- wersajam een nieuw inlaatwerk in gebruik genomen, waardoor het Grevellngenbekken kan doorstromen met zout Noordzeewater. De Delta Federatie wil nu eerst afwachten of de vis uit de Noordzee zich wellicht via dat inlaatweric opnieuw in de Grevelingen zal gaan vestigen. Vorig jaar werd er drie- en viér- duizend kilo forel In respectievelijk het Veeree meer en de Grevelingen uitgezet en 50.0000 kilogram platvis alleen in de Grevelingen. DU jaar zal de hoeveelheid over te brengen platvis worden teruggebracht naar hoogstens 25 a 30.000 kilo. van het wonen in een agrarisch gebied. De bouw van landhuizen op twee hec taren, zo vindt de raad, moet, gezien de daaraan verbonden problemen, worden afgewezen. Wel is de raad het eens met de bouw van een tweede be drijfswoning ten behoeve van een agrarisch bedrijf. De verkeersveiligheid moet bevor derd worden door het aanleggen van fietspaden en het regelmatig en vol doende snoeien van houtgewassen op uitzichtloze hoeken en wegen. Verder vindt de raad dat de aanleg van nieuwe wegen zoveel mogelijk dient te wor den voorkomen, maar dat waar nodig, bestaande wegen moeten worden ver beterd of parallelwegen moeten wor den aangelegd. Zoet water De doelstellingen van de regering om rendabele vormen van landbouw te bevorderen werden algemeen als juist erkend. Ruilverkavelingen moeten zo veel mogelijk worden bevorderd en aan de zoetwatervoorziening moet een grote prioriteit worden gegeven. Kon- centratie van nieuwe glastuinbouw achtte de raad in Zeeland niet moge lijk. Aan bestaande agrarische bedrij ven dient een intensieve veehouderij te kunnen worden toegevoegd. Voor nieuw te stichten intensieve veehoude- bcdrijvcn kunnen bepaalde maatrege len worden geaccepteerd met name wat betreft de plaatskeuze. Voor bos bouw moet in Zeeland het accent wor den gelegd op het bestaande, is het oordeel van de raad. Voor uitbreiding zijn er praktisch geen mogelijkheden. Nationale parken en landschapspar ken moeten in Zeeland worden afge wezen. maar beheersregelingen door middel van d<> relatienota vindt de raad op kleine schaal acceptabel. Voornaamste uitslagen De voornaamste uitslagen van de ze Ie wedstrijd in de Zeeuwse cross- kompetitie, georganiseerd door de sportvereniging Zeeland Sport zijn als volgt: meisjes B-pupillen, 1000 m Alie Boekestijn (5e) 6.23 min.; meisjes A-pupillen 1000 m Frederike van Veere (le) 5.21.8 min.; Jeantine Geleijnse (4e) 5.45 min.; Annemieke Goedhart (6e) 7.18 min. Jongens B- pupillen, 1000 m Arnold v. d. Cingel (11e) 5.26 min.; jongens A-pupillen, 1000 m Paul de Bruijn (18e), Martin van Aken (19e), Jeroen Wijsman (22e). meisjes D, 1000 m Jacolies van Gastel (2e) 4.48.7 min.; Janneke v. d. Linde (7e), Marjolein Hartog (8e), Gonneke Arkenbout (12e), Annema- rie v. d. Wiel (15e), Marinka van Driel (18e), Charlotte Groeneveid (19e). jongen D, 1000 m Wicher Harmsen (17e). Meisjes C 1000 m In ge den Boer (4e) 4.54 min.; Bianca Koornneef (12e). jongens C, 1000 m Cor de Jonge (7e), Peter van Burg (9e), Thony Berrevoets (12e) Eric de Bruijn (14e), Johan van Dongen (16e). Meisjes B 1000 m Tonny Dekker (3e) 5.25 min. Dames: Joke Geluk 2e). Heren 8500 m Simon Blom (11e), Ri ni van Dijke (12e), Herman Padmos (14e), Kees Verkerk (23e), Martien Moermond (32e), Hans van Elzelin- gen (39e), Gerard Koornneef (55e), Rudi Ravia (57e) en Wim Schot (58e). Ned. Genootschap voor sportmassage De afdeling Zeeland van het Ne derlands Genootschap voor Sport massage, houdt op 22 november in café-restaurant „Slot Ostende" te Goes een bijeenkomst over sportver zorging. ZIERIKZEE Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau der Rijkspo litie zijn inlichtingen te verkrijgen over, c.q. af te halen, over onder staande voorwerpen. Wit dames vest; rood mapje met Citroen-sleutels; verz.-plaatje van Puch, N.P.M. 033; Fietssleuteltje; bruine heren portemonnaie; bruine heren-zonnebril; een huissleutel; wollen damesvest, wit (N); 2 sleutels, 1 lipsleutel en een fietssleutel; 2 sleutels aan ring; bruine heren-por- temonnaie; 1 fietssleutel; plastic tas met 1 paar gymschoenen; goudkleu rige bril in groen etui; 1 blauwe jop- per; groen regenjack; goudkleurige zonnebril; een bruine hond; een vel spaarzegels; bruine portemonnaie; een zwarte poedel; horloge; zegelring zonder steen; zilveren ketting met plaatje, inscriptie: Sjaan; 2 stickers; kleine lichtbruine portemonnaie; Zwart jack; geldbedrag; blauw jack, maat 164; koperen ring; ring met 2 sleutels; armband met naamplaatje: Petra; goudkleurige zonnebril; klein kettinkje mét eikeltjes; witte dames jurk; blauw lintje met 3 sleutels; shirt, sportbroek en handdoek. Arrestatie In Roterdam werd K. B. uit Zie rikzee aangehouden wegens het uit geven van gestolen girobetaalkaar ten. B. wordt overgebracht naar het politiebureau te Zierikzee. Inbraak Shellstation In de nacht van vrijdag op zater dag jl. wérd ingebroken bij het Shellstation. De patrouille-doende agenten Constateerden omstreeks vier uur dat het alarmlicht brandde. Toen zij ter plaatse kwamen bleken de beide deuren te zijn opengebro ken. Er werd een hoeveelheid soep en rookgerei ontvreemd. Aan de deu ren aangerichte schade bedraagt plm. g 175,-. Aanrijding Vrijdag jl. ontstond eon aanrijding tussen personenauto's op de kruising Laan van St. HiLaire/Ndeuwo Kool- weg. Een auto bestuurd door H. J. H. te Ellemeet verleende geen voor rang aan een auto bestuurd door J. W. H. tet Ouwerkerk. Er ontstond lichte materiële schade. Hervormde Vrouwengroep De Hervormde Vrouwengroep „Wees ,een zegen" komt donderdagavond 27 oktober a.s. in het Hervormd Vereni gingsgebouw weer bijeen. (Voor tijd zie agenda). BURGH/HAAMSTEDE Unlformen-aktie muziek Enkele maanden geleden maakten we melding van een aktie die de Kón. Muziekvereniging „Witte van Haemstede" zou gaan beginnen om f 15.000,bijeen te krijgen voor de aanschaf van nieuwe uniformen. Door seizoendruk is de afwikkeling van dqze aktie echter niet begonnen. De bedoeling is dat via de uitgifte van renteloze geldleningen het streefbedrag wordt bereikt. Het ge leende bedrag wordt later weer te rugbetaald en daarvoor ontvangt hij of zij die hieraan medewerkt, een schuldbekentenis. Jaarlijks worden dan een aantal leningen uitgeloot. De hoogte van het te lenen bedrog wil de vereniging op f 10,— stellen; het maximum is onbeperkt. Ook giften zijn van harte welkom. Eer dezer dagen zal de burgerij vriende lijk gevraagd worden uin aan deze aktie mede te werken. Bimc.ii Meer bewegen voor ouderen Na de voorlichtingsmiddag van de Prov. Stichting „Het Zeeuwse Kruis" heeft het afdelingsbestuur besloten ook in Burgh de wekelijkse oefeningen voor ouderen, bekend als „Meer bewegen voor ouderen" te doen organiseren. De opgave is nog maar klein en daarom hoopt het bestuur dat alsnog een aantal ouderen zich zal opgeven voor deel name. De oefeningen worden gehouden: elke woensdag des voormiddags van 10.00-10.45 uur en de leiding is in handen van mevrouw Lysen-Bee- rens uit Burgh. De eerste bijeen komst is vastgesteld op 26 oktober. Ouderen die dat willen, kunnen ko men kijken en zich eventueel dan opgeven. Nadere mondelinge infor matie verstrekt zr. Steutel of indien zij afwezig is mevrouw C. v. d. Klooster Westenschouwen (Iris). Zwemmen Gewoontegetrouw opent het Va kantiebungalowpark Burghstede aan de Daleboutsweg 4 te Burgh-Haam- stede na de zomerse drukte haar overdekt verwai*md zwembad voor inwoners van de gemeente Wester - schouwen. Met ingang van 26 okto ber is het publiek in de gelegenheid te zwemmen op woensdagmiddag en -avond en tevens op donderdag morgen. Men kan verder gebruik maken van een originele Finse sauna met rustruimte. Kontakt-telefoon: (01115) 2110. Auto op ree Een auto, bestuurd door J. T. B. uit Hoogvliet kwam vrijdag op de Kraaijesteinweg in botsing met een overstekende ree. B. heeft het ver sufte dier langs de weg gelegd. Toen hij later terugkeerde was de ree verdwenen. De auto kreeg aan de voorzijde veel schade. RENESSE Inbraken Op 19 oktober is in de late avond ingebroken in de Supermarkt en Slijterij van de heer M. J. Krijnse- Locker. De dieven verschaften zich toegang door een wc-raampje. Er wordt een bedrag van f 1300,aan wisselgeld vermist. De drogisterij van de heer Moer land, eveneens aan de Lange Reke gelegen en vlak bij Supermarkt ZIERIKZEE, 24-10. De leden van de afdeling Zierikzee van de N.C.V. B. hebben zich tijdens de bijeenkomst vorige week in het Hervormd Vereni gingsgebouw bezig gehouden met het onderwerp: „Kent gij ook uw voor oudere?" Spreekster was mevrouw H. L Ver- meij-De Graaf uit Dordrecht, die de vergadering er op wees dat het erg interessant is zich in de gëschiedenis van het voorgeslacht te verdiepen. Zij zei dat ieder méns het produkt is van zijn voorouders en dat aanleg en karaktereigenschappen van hen zich in ons openbaren. Om dat te il lustreren vertelde zij iets over het samenstellen van een geslachtsregis ter. Zij toonde de N.C.V.B.-leden ver schillende dingen die aan haar voor ouders hadden toebehoord. Zo had Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 24-10. De A.R.-Kies vereniging houdt op dinsdag 1 no vember een vergadering in één der zalen van de Chr. Geref. kerk. Aan de orde komen bespreking en .stemming van en over een eventueel te vormen C.D.A.-verband Zierikzee, met het oog op de komende gemeen teraadsverkiezingen. Als bekend hebben de P.C.-par- tijen in de raad (A.R.P., C.H.U. en S. BROUWERSHAVEN, 19-10. Met als thema: „Alkohol en drugs" hield de afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een bijeenkomst. Het woord Werd gevoerd door de heer A. P. van Kessel van het Zeeuws Konsultatiebureau. Dit bureau werd opgericht in 1957 en werkt nauw sa men met de rechtbank. In het begin was het bureau vrij onbekend, maar reeds in 1960 kregen enkele plaatsen met drugproblemen te maken en te genwoordig is de taak van het bureau een evidente. Taak is de verslaafde aan alkohol en drugs tot steun te zijn en als het kan hen er van af te helpen. Som mige ouders zien hun kinderen tot het ergste vervallen, omdat ze op jeugdige leeftijd met drugs in aan raking komen. Krijnse Locker, kreeg ook ongewenst bezoek. Hier werd voor ongeveer f 2.000,aan drogisterij-artikelen meegenomen. Een ingeslagen raam in een deur verschafte hen toegang tot de zaak. De Rijkspolitie heeft een onderzoek ingesteld. B«lrapt Twee jeugdige knapen, tijdelijk verblijvende op een camping in Rer nesse, werden door manschappen van de Rijkspolitie op heterdaad be trapt bij het afhalen van typeplaat jes, die het merk en het type van de auto's aangeven. De politie heeft beide knapen opgeschreven. Interieur caravan verbrand Op de camping „Transparent" brak zaterdagmiddag brand uit in een caravan van de heer A. W. d. R. uit Renesse, die werd gehuurd door de Duitser E. H. uit Heide (West- Duitsland). Deze was uitgegaan en had de kachel laten branden met daar te kort bij een natte jas. Na het drogingsproces is de jas in brand geraakt en weldra stond het hele interieur in brand. De brandweer uit Renesse kon voorkomen dat de ge hele wagen uitbrandde. De schade bedraagt ongeveer f 4.000, zij van vier geslachten merklappen en verschillende doopmutsjes, die haar grootmoeders hadden bewaard. Bij dat alles ging het er voorname lijk om de mensen te leren kennen achter deze dingen. Zij vertelde ook enkele geschiedenissen uit haar ge slacht, want bij het zoeken naar ge gevens van voorouders komen ook de verhalen en oude foto's te voorschijn. Zij gaf de vergadering de raad om familieportretten en oude foto's, met de naam er op, te bewaren voor het nageslacht. De voorzitster, mevrouw C. van Opijnen-Brouwer, had de bijeen komst geopend met gebed. Daarna las zij enkele verzen voor uit Hebr. 13 en hield hierover de meditatie. Aansluitend werd Psalm 79 7 ge zongen. De bijeenkomst werd, na een dankwoord aan de spreekster van de avond, met gebed besloten. G.P.) al een twintigjarige periode van samenwerking achter de rug. Op een recentelijk gehouden geza menlijke bestuursvergadering heeft de S.G.P. echter laten weten niet binnen een eventueel te vormen C.D. A. te kunnen samenwerken. Vraag is derhalve of de A.R.P. bij de komende verkiezingen moet uitkomen als C.D. A. of in P.C.F.-verband. De mening van de leden over deze kwestie wordt mondeling (en schriftelijk) gevraagd. Hulp kan soms geboden in opvang centra, maar meestal gaan de slacht offers te laat er naar toe en zijn de hersenen al aangetast. Alkohol Ook alkohol als roesverwekkend middel is gevaarlijk: agressief ge drag, verkeersongelukken, geeste lijke aandoeningen. Na de pauze werden dia's ver toond en ging spreker in op ver schillende vragen. Zo stond hij stil bij de opium, dat gerookt wordt of ingespoten. Na de uitwerking voelt de gebruiker zich ellendig en vraagt het lichaam om herhaling. De stof, afkomstig van de witte papaver, is erg gevaarlijk. Het resultaat van gebruik is geestelijk en lichamelijk aftakeling. De presidente dankte de spreker na afloop van zijn lezing. SEROOSKERKE Botsing Bij de afslag Serooskerkseweg-De- lingsdijk ontstond een botsing tus sen twee achter elkaar rijdende auto's, omdat de achterste wagen te kort op zijn voorganger zat. De voorste wagen met daarachter een trailer met boot had richting aan gegeven om de Delingsdijk op te rijden en werd geraakt door de tweede auto. De eerste bestuurder was M. v. d. V. uit Wijk en Aal burg; de andere P. v. V. uit Capelle aan de IJssel. Er ontstond materiële schade. Hoewel de Zierikzeese Concert zaal voor een zo omvangrijke ta bleau de la troupe, maar voldoet aan de minimaalste eisen, weet de Hoofdstad Operette zich - intussen jaarlijks - te behelpen, gebruik ma kend van de voorhanden zijnde mo gelijkheden en de ruimte zoekend en vindend om toch het bruisend élan van de operette recht te laten we dervaren, zo goed als het brede, vaak massale gebaar. Vooral ook voor het ballet is dat een prestatie. In de marge dan verder de - eveneens ruimtelijke - opmerking dat ook voor het uitgebreide begeleidings orkest een plaatsje moest worden ingeruimd en zaterdagavond lukte dal allemaal in een mudje - volle zaal, bij de uitvoering van Victor Léon en Leo Stein's operette „Wiener Blut". Het feitelijk libretto van deze ope rette is van de traditionele snit, waai'bij het ditmaal gaat om de graaf Balduin Zedlau, een zeer op dames gestelde doorluchtigheid, die zijn escapades zo charmant en ont wapenend weet toe te lichten, dat er altijd een! marge is voor vergeving en het is verbazingwekkend hoe na de kronkelwegen van liefde en ver- liefderigheid er een de partijen ver zoenend oplossing uit de bus komt. Maar het gaat natuurlijk allemaal om „de zang" en de in dit geval - vaak verbluffende akteertalenten. De hoofdrol was ook ditmaal in han den van Jan Henderson, die voor treffelijk tegenspel kreeg van de fraaie mezzo-sopraan Marga de Boer. Ook andere exekutanten be wogen zich op dit hoog artistiek ni veau, met name de pittige Anita Heins, die - als mannequin Pepi - heel wat handen op elkaar kreeg. Namen noemen bij een operette- verslag intussen is gevaarlijk; men kan niet volledig zijn, terwijl toch talrijke anderen verdienen genoemd te worden. „Onze eigen" Jacco van Renesse bij voorbeeld, die zijn „vrije" tekst uitbreidde tot het oer- Schouwse „un puut in de dulve", hetgeen goed bleek voor een typisch lokale hilariteit. Belangrijke kontributie schreef ook Antoni Wink op zijn naam; zijn typische speeltrant herkenden velen van vroegere voorstellingen. Interes sante rollen verder voor Nora Zoon en Lily Loerkens, beiden met ver rukkelijke zangtechnische kwalitei ten. Ook de charmante dames-solis ten deden vele waardevolle zang en spelduitjes en het zakje en de he ren-solisten bleven niet achter. „Wiener Blut" in een nieuwe be werking van en onder regie van Alexander Pilcher muntte ook uit in een stijlvolle enscenering, waartoe de schitterende toiletten van de da mes niet weinig bijdroegen. Een 19e ceuwse Weense in die dracht, zag er fraaier uit dan menigeen in spijker broek nu, maar zo'n opmerking „slaat natuurlijk nergens op". Vele moeilijkheden overwon het orkest o.l.v. John Kapper, die in de phrasering het moest doen met de akkoustische problematiek van de zaal; het koper was soms wat schel, maar de strijkei-ssektie soms heel verfijnd. Beiden echter konden el kaar niet missen. De „total sound" hing uiteraard ook wat af van de plaats, waar men zat. Voor ons was dat nogal vooraan; niet het beste punt uiteraard. Een overweldigend applaus viel de groep na afloop ten deel en de paukenist hoorde iedereen zeggen, na het ontspannen van zijn irom- men: „nou, tot volgend jaar maar weer". Hij zei het en iedereen dacht het. B.d.V. BUITENLANDS GELD In Rome en Parijs, maar ook in Tokio en New York overal kunt u terecht met uw reischeques. Beschikt u liever over kontant buitenlands geld? Ook dat is mogelijk. Haal uw reis- en euro cheques, uw reisverzekering en al uw 0 vreemde valuta bij de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3