de Stad Pat ijs 3 Feest met daverend slot Week te Zierikzee in teken Kinderherfs-manifestatie TV0XC) BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE STREEKNIEFWS Altijd 't beste: Rode Kruis ontvangt ms Prins Willem Alexander Foute inhaalmanoeuvre oorzaak van ongeval op de provincialeweg Haamstede-Zierikzee ZIERIkZEESCIIL NIEUWSBODE Vrijdag 21 oktober 1977 Nr. 22188 Donderdag vond in de sporthal de „Stuif eens in" plaats. DU was een van de evenementen die in de Kinderweek plaatsvonden. Op de foto: Enkele ver-, kleede deelnemers met 'presentatrice mevrouw H: v. d. Werf en clown Akki (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 20-10. De afgelopen week stond in het teken van de door de Dcurlco-zaken georganiseerde herfstvakantie-aktie. Alle kinderen in de leeftijd van 4 t m 13 jaar konden meedoen. Dinsdagmiddag 18 oktober werd de Kinderweek geopend, met een puzzcltocht door Zierikzee. 450-500 kinderen moesten vragen over de stad zelf beantwoorden. Na afloop mochten alle kinderen van 4 t/m 6 jaar grabbelen en kinderen van 7 t m 13 jaar. die vijf fouten of minder hadden. Woensdag werd het evenement naar de sporthal ver plaatst. Deze dag was ongetwijfeld de drukst bezochtste. 1200-1500 kin deren namen aan de sport- en spel- dag deel. Bij de spelletjes sjoelen, kegelen, hardlopen, balschieten, ringwerpen, korfbal en pijltjes schieten stonden lange rijen kinde ren te wachten op hun beurt. Voor de hele kleintjes was er een teken en spelletjeshoek ingericht. Donderdag was de slotdag van het festijn, dat zich eveneens in de sporthal afspeelde, 's Middags om 14.00 uur begon „Stuif eens in". In een opnieuw druk bezochte sporthal (meer dan 1.000 kinderen) zaten de deelnemers hun beurt af te wachten. De middag werd met het lied „Dit is de gouden stuiver" ge opend. Daarna kwam Akki dc clown, die alle aandacht van dc kin deren op zich vestigde. De Blues Rock „De Guts" bracht een num mer ten gehore. Als eerste deelne mer kwam de St. Willibrordusschool aan de beurt. Enkele leerlingen hadden zich in boerenkledij gesto ken en voerden een paar volksdans jes uit. Abba-imitatic Als tweede waren Eric. Carianne, Marianne en Robin, die met het liedje ..Monev, money, money" een ABBA-imitatie uitvoerden. Hun liedje werd met een luid applaus en gefluit ontvangen. Tot aan de pauze toe was het een af en aan treden van jongens en meisjes die allemaal wat wilden laten zien. Daar tussendoor kwam steeds Akki de clown te voor schijn, die het publiek volledig op zijn hand had. In de pauze speelde de „De Guts" weer enkele nummers. Na de pauze brachten Margreet, Marianne en Tèrèse een liedje over een paraplu. Daarna volgde opnieuw een Abba- imitatie en José en Marco lieten en kele goocheltrncs zien. Als laatste kwamen twee jongens aan de beurt, die een fraai instrument meege bracht hadden, wat kon rekenen en slaan. De jury bestond uit zeven kin deren uit het publick. De eerste Ab- ba-immitalie werd de winnaar. Zij Alle zaken voor alle mensen SYSTEEM SPAREN Vandaag denken aan morgen. Recht op het doel af: trouwen, bouwen, studeren, reizen... 'n Goed spaarplan - elke maand een vast bedrag - maakt wensen snel bereikbaar. Dat kan automatisch van uw salaris of 0 pensioen bij de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank Om ongeveer 19.45 uur kwamen alle groepen daar samen. Ook de „De Guts" waren aanwezig. Tenslotte volgde dan de prijsuitreiking. De prijzen waren over drie leef tijdsgroepen verdeeld: 4 l m 6 jaar: le prijs: Carin Geleijnse en Harold van Zwieten; 2e prijs: Marjo Pope- ring en Edwin Blees; 3e prijs: Ast rid Polderman en Danny van Oeveren. 7 t m 10 jaar: le prijs: Bianca Voermans en Olto Bleis'wijk; 2e prijs: Peter Talen en Gert Jan Blees: 3e prijs: Eline Muller en Ricardo van de Linde. 11 t/m 13 jaar: le prijs: Maartje Loubert en J. Willemse; 2e prijs: An- nemarie van de Sluis en Gerril van Splunder; 3e prijs: E. Poortvliet en Leendert van Hattem. „Stuif eens in" De „Stuif eens in" - prijs ging zo als vermeld naar de eerste Abba- groep, Eric Berrevoets, Carianne Berrevoets, Marianne Doeswijk en Robin van Oeveren. Zij mochten nog een beker in ontvangst nemen. De medaille was voor Marli Slam, die met haar gedicht deze prijs zeker verdiend heeft. Uit deze week kun nen we beslist konkluderen dat de Kinderweek een groot sukses is ge worden. november in het statenzaal complex over de rekreatie-diskussienota. De ze vergadering is openbaar. kregen naast de hangstuiver, die el ke deelnemer kreeg, een gouden stuiver. Lampionoptocht 's Avonds om 19.00 uur werden de festiviteiten voortgezet. Een grote lampionnenoptocht door de stad was op touw gezet. Een groep kinderen begon in de Volkerak-Havingvliet- straat, vergezeld van een muziek korps. Deze groep gins samen met de groep uit de Sloestraat op weg naar het Havenplein. Een groep uit Malta die van het majorettenkorps verge zeld was, ging eveneens richting Ha venplein. Baggerwerk voer haven Colijnsplaat De klachten over de moeilijke be reikbaarheid van de haven van Co lijnsplaat dateren al van enige jaren terug en daarom werd dit voorjaar besloten de zandrug die zich voor de haven gevormd heeft weg te bagge ren. In de maanden juni en begin juli werd 100.000 m3 zand voor de haven van Colijnsplaat uil de Oos- terschelde weggebaggerd. Bij peilingen begin september moest men echter konkluderen dat het baggerwerk niet geholpen heeft, want er had zich ter plaatse weel een nieuwe zandrug gevormd. De/.c week werd een nieuw begin gemaakt om met behulp van een grote zand zuiger de rug weg te zuigen. In drie weken wordt gehoopt opnieuw 100.000 m3 te verwijderen en de vol gend maanden voor de kerstvakantie nog eens 100.000 m3 Kringraad Vleeskeuringsdienst Op donderdag 27 oktober vindt in „De Korenbeurs" te Goes een verga dering plaats van de Kringraad dei- Vleeskeuringsdienst - benoorden de Westerschelde. Rekreafieraad De Provinciale Raad voor de Re kreatie in Zeeland vergadert op 2 zierikzee Ledenbijeenkomst F.N.V. Als eerste gezamenlijke aktiviteit van de pas gevormde afdeling Schou- wen-Duiveland van de Federatie Ne derlandse Vakbeweging wordt op donderdagavond 10 november a.s. in het Huis van Nassau een ledenbij eenkomst gehouden. De heer A. Mut- saerts, federatiebestüurder F.N.V. zal voorlichting geven over aktuele vak bondszaken, waarbij iii het bijzonder ook aandacht zal worden besteed aan de zin van de samenwerking in F.N.V.rverband op regionaal en plaatselijk niveau. Vfouwenkontakt P.v.d.A. Het Vrouwenkontakt in de Partij v. d. Arbeid, Afd. Zierikzee, houdt op -woensdag 26; -oktober a.s. haar maandelijkse bijeenkomst in het Huis van Nassau. Spreker voor deze avond, de heer H. Asma. Huis-aan-huis-mossels Op zaterdag ,22 oktober wordt een huis-aan-huis-verkoopaktie gehou den van mosselen. De opbrengst komt ten goede aan het restauratie fonds van.de Gasthuiskerk. fH.K.). Nutstuingrondverhuring Het bestuur van de Stichting Nuts tuingrondverhuring, heeft de vier jaarlijkse prijswinnaars van de be treffende kommissie doorgekregen, voor de beste tuin na vier keuringen. De (geld) prijzen zullen worden uit gereikt op vrijdag 4 november a.s.. in de hal van de Nutsspaarbank aan het Havenpark. BB-oefening Rond half tien vrijdagmorgen ging de sirene in Zierikzee. Deze keer echter niet vanwege een brandmel ding. maar om een oefening aan te kondigen van de BB. burg ii Bevorderd Onze vroegere dorpsgenoot, dc heer T. Speelman, chef deurwaarder te Dordrecht, kantoor der Rijksbe lastingen, werd een dezer dagen be vorderd tot hoofdcommies van 's Rijksbelastingen. MIDDENSCHOUYVEN Vergadering gemeenteraad Op woensdag 26 oktober wordt in het raadhuis te Scharendijke, een vergadering gehouden van de ge meenteraad van Middengchouwen. SCHARENDIJKE Verkoopmiddag De vrouwenvereniging „Contact" houdt, woensdag 26 oktober in het verenigingsgebouw bij de hervormde kerk een verkoopmiddag van fraaie handwerken enz. Iedereen is wel kom. KEHKWEKVE Optreden poppentheater Afgelopen dinsdag was er voor dc kinderen van kleuterschool en lage re scholen een optreden van poppen theater „Kartocn". Deze middag was weer georganiseerd door de Werk groep Vakantieaktiviteiten te Ivcrk- werve. Ongeveer zeventig kinderen waren samengekomen om de pop pen bezig te zien. Twee sprookjes werden gespeeld t.w. „De prinses met de gouden bal" en „Raponsje". Tussen deze twee sprookjes was er een korte pauze waarin een lekker nij werd uitgedeeld. Na de voorstel ling van „Kartoen" uit Middelburg (wat nu de naam „Parcival" gaat dragen) was er nog een extra ver rassing. Mevrouw Hart-Neele was bereid gevonden om een door haar zelf gemaakt filmpje over de kinder- speelweek (begin augustus) en Ko ninginnedag 1977 te draaien. Dit viel bij de kinderen zeker in de smaak. Een fijne vakonticmiddag. nieuvverkerk Groene Kruis Schouwen-Duiveland Tijdens de vergadering van Het Groene Kruis Schouwen-Duiveland in hotel De Meel baai in Nieuwer kerk, werd de heer A. YV. Wandel te Nieuwerkerk gehuldigd. Dat gebeur de vanwege zyn vele trouwe diensten ian het Groene Kruis. De heer Wandel werd daarom door het provinciaal bestuur van het Zeeuwse Kruis onderscheiden met de zilveren penning en de draagspeld van het Zeeuwse Kruis. De onder scheidene was vijfentwintig jaar plaatselijk bestuurslid van de afde ling Nieuwerkerk van het Groene Kruis en na dc samenvoeging van de kruisverenigingen was hij lid van de kontakt-kommissie voor Schouwen- Duiveland. Vergadering kleuterschool Het 'eerste deel van de vergadering van de kleuterschool in Nieuwerkerk werd gehouden onder voorzitterschap van mevrouw Flikweert-Stols. Bij de bestuursverkiezing moest worden voorzien in de vacatures van me vrouw Reinders en mevrouw Zan- dijk. In hun plaats' werden de heer Langeriberg en mevrouw v. d. Zalm gekozen. Mevrouw Van Ouwerkerk las het jaaroverzicht van de ouder kommissie voor. In die ouderkommis sie werden de dames Koolmees en Bom herkozen. Mevrouw v. d. Zwel werd in deze kommissie gekozen. BRUINISSE Twintigjarig bestaan Chr. Nijverheidsschool voor meisjes Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de Chr. Nijverheids school voor meisjes le Bruinisse wordt op 28 oktober in het schoolge bouw aan de Poststraat een reünie gehouden voor oucl-leerlingenZie ook de agenda). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. In De Doelen, De Schouwburg en De Lantaren in Rot terdam zal van 29 oktober tot en met 25 november a.s. een dansfesti- val worden gehouden. Hieraan wordt door groepen uit Amerika, Rusland, India, Zweden en Ned eland meege werkt. AMSTERDAM. De Anti-Apart heidsbeweging Nederland (A.A.B.N.) heeft zijn verontwaardiging kenbaar gemaakt over de jongste maatrege len van het Zuidafrikaanse apart heidsbewind en de Nederlandse re gering opgeroepen de ddaloog-poli- tièk met dit land te laten varen. UTRECHT. Voorzitter H. J. van Anbeek .van de Vereniging van Ne derlandse Ziekenfondsen heelt in Utrecht op dc algemene vergadering yaride VNZ zijn bezorgdheid geuit óvef de achterblijvende bouwpro- duktie in de gezondheidszorg. AMSTERDAM. Er groeit een cul tureel en geestelijk klimaat, waarin de verhouding van gods-dienst en geestelijke gezondheid echt be spreekbaar wordt. Dit stelt dr. G. Heitink in zijn proefschrift „pasto raat als hulpverlening", waarop hij aan de Vrije Universiteit in. Amster dam promoveerde tot doctor in de theologie. nMKif - ndemr'sl.* <-:! ZIERIKZEE, 2-1-10. Het Neder landse Rode Kruis, afdeling Zierik zee, heeft weer een heel programma klaar voor de ontvangst van het mo torschip Trins Willem Alexander, dat op woensdag 26 oktober aan 't Luitje in Zierikzee af zai meren. Aan boord van dit schip van de nationale stich ting varende rekreatie voor zieken en verpleegden, zyn zestig bewoners van dc Stichting voor Zendingsdia- concsscnarbcid „De Hemelse Berg" in Oosterbcek. Het schip vaart van Arnhem over Willemstad en Veere naar Zierikzee én van daaruit weer via Gorincliem naar Arnhem. De opvarenden wor den woensdagavond in Zierikzee ver welkomd met vrolijke muziek van het draaiorgel Atlanti van de familie Gieskes. Om zeven uur zal namens het Rode Kruis Zierikzee een wel komstgroet worden gesproken en om tien over zeven zingt het koor van de Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Schouwen onder leiding van me- - vrouw M. N. Coumou-Groenendijk liedjes van vroeger. Attenties In de pauze om half acht worden namens het Rode Kruis Zierikzee at tenties aangeboden en om kwart voor acht begint een show van Zeeuwse klederdrachten onder leiding en met ROTTERDAM. Cuba heeft zijn handelsvloot de laatste jaren zo sterk uitgebreid, dat deze tot de grootste in Zuid-Amerika gerekend kan worden. In de afgelopen vijf jaar is Cuba op de ranglijst van zeevarende naties van de zevende naar de vierde plaats opgeschoven. DEN HAAG. De minister van bui tenlandse zaken van de Afrikaanse staat Benin, Mifchel Alladaye, heeft tijdens een bezoek aan Nederland duidelijk te verstaan gegeven dat zijn land geen toevluchtsoord is voor Mo- 1 likkers die terreurdaden hebben ge pleegd. DEN HAAG. In januari van het volgende jaar begint de gemeente Den Haag met de aanleg van kabel televisie. De aanleg gebeurt in fasen en zal vijf jaar duren. Dan zullen de Hagenaars minimaal zeven tele visiestations kunnen ontvangen. AMSTERDAM. De man die woensdagnacht in Amsterdam om het leven kwam bij de brand op een woonboot in de WiUei>burgergf«acht blijkt de 32-jarige Italiaan Arturino Vagnoni te zijn. Het slachtoffer was afkomstig uit San Benedette del Fronto. uitleg van mevrouw M. E. Jansen- Glas ie Brouwershaven. Om negen uur zingt het Hervormd Kerkkoor onder leiding van Ria v. d. Haven en om kwart over negen wordt de avond besloten met een avondoverdenking van ds. K. Schaaphervormd predi kant. Het programma werd samen gesteld door de afdeling jeugdzaken en rekreatie van het Rode K-ruis Zie rikzee. Voor 40 jaar.... Advertentie: Terstond hulp in de huishouding gevraagd. Voor dag en nacht. Loon 5,per week. ELLEMEET. In deze gemeente zijn reeds op 15 boerderijen gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd en nog altijd schijnt de ziekte nog uit te breiden. NOORDWELLE. Deze week is de kist met boeken van de reizende bi bliotheek aangekomen. Voor de lief hebbers liggen de boeken te kust en te keur. ZIERIKZEE. Volgende week komt één der Kinotax reportagewagens op Schouwen-Duiveland enkele film voorstellingen geven. De Kinotax is voo-r deze streek iets geheel nieuws daar er niet zoals in gewone biosco pen speelfilms worden vertoond doch uitsluitend reportagefilms. NIEUWERKERK. Zaterdag ji. is een oliebollendag bij uitnemendheid geworden. Het aantal oliebollen dat in de magen van de Nieuwerkerkers en Ouwerkerkers is verdwenen liep tegen de 5500. Helaas kon niet aart alle aanvragen worden voldaan daar de eetlust de stoutste verwachtingen overtrof. BRUINISSE. Het comité tot stich ting i>an een Chr. Verenigingsgebouw heeft de hand weien te leggen op een zeer geschikt terrein aan de Gedemp te Dee. De kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk onder wiens beheer later het gebouw zal komen, heeft besloten tot aankoop over te gaan.' ZIERIKZEE. In 'de Vischstraat en wel in het pand waar jaren een schoenenhandel gedreven werd. heeft de heer E. een zaak geopend in ijzerwaren, clectrische- en rijwiel- artikelen, welke hij in den winkel en in de etalage heeft uitgestald tenein de kopers aan te trekken. Advertentie: 2 pond bruine bonen, handgelezen. 25 cent: 2 pond pr'nna eapueijners. 27 cent: 2 pond spliterw- ten 19 cent. KERKYVERVE. 20-10. Op de pro vinciale weg tussen Haamstede en Zierikzee b(j de afslag Verscputsc- weg in de richting Kerkwerve, sloeg donderdagmiddag J. B. uit Rotter dam jn zijn 3-wielig motorvoertuig over dc kop. Hij belandde tegen de traktor van J. B. uit Kerkwerve. De auto werd totaal vernield; de Rot terdammer moest met vrouw en kind met schaaf en sny wonden naar liet ziekenhuis. Hot ongeluk gebeurde om kwart voor drie donderdagmiddag. J. B. wilde een voor hem rijdende auto in halen en ontdekte tijdens die ma noeuvre dat hij zelf al werd gepas seerd. Op dat moment gooide hij zijn stuur naar rechts. Dc wagon raakte uit zijn evenwicht, kantelde en schoof op het dak naar de linkerkant van de provinciale weg waar J. B. uit Kerkwerve op de Vcrscputsewcg met zijn traktor stond te wachten lot hij de provinciale weg op kon rijden. Do auto vloog tegen de traktor en kwam hierna tot stilstand. De trak tor Werd nagenoc.g niet beschadigd. Een verkeerde inhaalmanoeuvre was er de oorzaak van. dat dc Rotter dammer J. B. donderdagmiddag op dc provinciale weg van Haamstede naar Zierikzee een ongeluk veroor zaakte. Zijn auto werd totaal ver nield. (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3