Vervaardiging van pijlers voor stormvloedkering in de Oostersehelde Kamp Stooïpolder te Bruinisse in andere handen Vergadering gemeenteraad Duiveland Politieke scholing ook in Zierikzee Bruse „Kwiek"-meisjes naar Middelburg SCHOOLAVOND VAN KLEUTERSCHOOL NIEUWERKERK Bouwen „dicht bij honk' STREEKNIEUWS ■O BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Expressiematerialen voor kleuters de koepel haamstede bv Vernielingen ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderde :o okt„b« mi Nr. 22117 ,1 mist wordt. Do technische recherche was ter plaatse. Advertentie DEN HAAG, 19-10. Rijkswaterstaat heeft, in overleg met (le Aannemerskombinatie besloten de pijlers voor de stormvloedkering in de Oostersehelde te bouwen in één van de twee bestaande bouwdokken achter het vol tooide damvak in de Oosterscheldemonding. Dat is dus op korte afstand van de stroomgeulen, waarin zij ge plaatst moeten worden. Dc ringdijken voor deze bouwdokken zijn enkele jaren geleden al aange legd. Men wilde daar de caissons bouwen, waarvan toen nog sprake was voor dc afsluiting van de Oostersehelde, aldus donderdag het ministerie van Ver keer en Waterstaat. Het alternatief om de pijlers in de toekomstige bekkens van de schut sluizen in de Philipsdam te bouwen is nu vervallen, hoewel dit voorde len zou hebben voor de reisduur van het personeel van de aannemers. Maar als men voor deze plaats ge kozen had zou 'het tijdstip van vol tooiing van de werken (1985) in ge vaar zijn gekomen. Het noordelijke bouwdok achter het damvak geul in de Oosterschel demonding zal nu klaar worden ge maakt voor de bouw van de 83 pij lers, die nodig zijn voor de doorlaat- openingen. Het bouwdok wordt met de wal verbonden door een ongeveer drie kilometer lange en zeven meter bre de stalen hulpbrug. Bouwlermijn Al deze werken moeten eind vol gend jaar klaar zijn, zodat men be gin 1979 met de bouw van de pijlers in het bouwdok karr beginnen. De totale kosten voor het afmaken van het bouwdok, de bemaling en in richting en voor de brug met oprit ten is begroot op ongeveer f 150 mil joen. Van 1979 af zal de bedrijvigheid gestaag toenemen, waarna in de piekjaren het werk aan de pijlers, 1980, 1981, en 1982, er ruim duizend man tegelijk werk hieraan zullen hebben. Ze kunnen dus over land en de hulpbrug naar het werk worden gebracht. Byzonderc aandacht zal worden besteed aan de arbeidsvoorziening. Gestreefd wordt naar het aantrek ken van personeel uit gebieden met een grote arbeidsreserve. Grootschalige basiskaart Zeeland De vergadering van de raad van kommissarissen van de N.V. Water- maatschappij Zuid-West-Nederland heeft machtiging verleend tot parti cipatie in de aanmaak en hét bijhou den van grootschalige basiskaarten. Bij voldoende belangstelling ZIERIKZEE. Ook dit najaar weer wil een aantal vrouwenorganisaties een kursus „Politieke Stromingen" gaan geven. De belangstelling voor de kursus in januari van dit jaar was zo groot, dat de provinciale werkgroep besloot opnieuw vier les sen scholing te gaan houden. Wanneer blijkt dat daar in Zierik- zee voldoende belangstelling voor is, zullen de docenten ook naar Zierik zee komen. De kursus bestaat uit vier lessen en wel over de onder werpen: Bestuursvormen, Socialis- me-Liberalisme, CDA en andere kleinere partijen en Daarom Europa en de de gemeenschap van morgen. Docenten zijn mr. J. Lander, mr. D. F. Vos en de heer L. P. Westhoff, BItUINISSE, 19-101. Naar verno men wordt is het kamp Stoofpolder, tot voor kort eigendom van de heer Van der Velde, in andere handen overgegaan. Het zal in 1978 weer zijn oude funktie herkrijgen te weten Zeil- sdhool en Rekreatieoord, voor toe risten zowel als voor anderen wiens verblijf een meer permanent ka rakter heeft omdat ze hier werken en allen in de weekenden naar huis gaan. Er is de laatste maanden toch ook een levendige handel in leeg komen de woningen, deze staan nooit lang leeg, maar worden meest door be middeling van makelaars in vast goed verkocht. Zo verwisselden in enkele weken de volgende panden van eigenaar: Molenweg 14 (J. K. Deurloo), Molen straat 5 (J. L. IJzeleniberg), Burg. Hagelaan 2 (J. W. den Uyl), Noord straat 5 (S. A. Jumelet), Noordstraat 32 (K. Kamerling), Noordelijk 10 (A. J. Woltihers), Noorddijk 11 en 12 (G. O omens) enz. Advertentie Schouwen-Duiveland: Te koop gevraagd: Landbouwbedrijf met gebouwen van 40 tot 50 hectare (niet verpacht). Schriftelijke aanbiedingen worden voor 28 oktober ingewacht. Men wil geen spanningen op de Zeeuwse arbeidsmarkt teweegbren gen. I-Iet tewerkstellen van zoveel mensen bij dit omvangrijke werk zal geregeld worden in overleg tussen sociale zaken, rijkswaterstaat en de aannemers, aldus het ministerie. De nutsbedrijven hebben reeds ja renlang betoogd dat zij voor de re gistratie van leidingen enz. moeten kunnen beschikken over goede basis- kaarten; tegen de achtergrond van deze wens is bij kon. besluit de „grootschalige basiskaart" ingesteld. Grootschalig wil zeggen dat de to pografie groot wordt weergegeven. In hoofdzaak zullen kaarten worden aangemaakt en gebruikt op schaal 1 1000 en voor dichtbebouwde delen op schaal 1 500. Het Kon. Besluit stelde tevens een centrale kaarte- kaarteringskommissies (PKC) in het ringsraad in, die weer provinciale leven heeft geroepen voor'de koördi- «atie van de aktiviteiten binnen de provincies. De PCK-Zeeland staat onder voor zitterschap van het lid van gedepu teerde staten, mr. J. P. Boersma. Vrouwen in de P.v.d.A. GOES. Op 22 oktober 1977 vindt in de Prins van Oranje te Goes de gewestelijke vrouwenjaarvergade- ring plaats, van 10.30 tot 13.00 uur. Behalve de afgevaardigden uit de afdelingen zijn ook alle andere be langstellende leden welkom. Aan de orde komen o.a. jaarverslag, be leidsplan 1977-1978 voor het vrou wenwerk in Zeeland, nieuws uit de groepen en verkiezingen voor ge westelijk kontaktvrouw en de an dere kerngroepleden (in totaal 9 vrouwen). Vergadering N.C.V.B. De afdeling Haamstede van de N.C.V.B. vergaderde deze week in de rekreatiezaal van de Ger. kerk, o.l.v. mevrouw Silvis. Dc presidente las uit Jozua 24 en hield een korte me ditatie over het thema „Christen dom spelen". Na afdoening van de huishoudelijke zaken, sprak ds. M. J. Koppe van Brouwershaven over „Avondmaalsviering en (eventuele) gezinskommunie". Na gemeenschap pelijk zingen, sloot de predikant met dankgebed. Jeugdsoos gaat vissen Op 23 Oktober organiseert Jeugd soos „Big S" een vistocht op de Oos tersehelde. Het vertrelc vindt plaats te BurgOikhtis. Voor tijd: zie agenda. Vernielingen en vandalisme Een zomerhuisje, staande aan de J. J. Boeijesweg werd opengebroken en een grasmaai-machine werd ver mist, doch later terug gevonden in een sloot. Het buisje is eigendom van A. B. uit Haamstede. Een ander huisje, eigendom van A. J. G. uit 'Haamstede, werd met bruine verf beklad. Van de daders geen spoor. KERKWERVE Bazar Chr. Gereformeerde Kerk Op vrijdag 11 november wordt in de Chr. Gereformeerde Kerk aan de Beatrixstraat een bazar gehouden. Er zal ook een rommelmarkt zijn. Er zijn diverse attrakties zoals: grabbe len, spijkerbalk, sjoelen, gebak kraam, plantenkraam, kraampje met kleding. De organisatoren hopen dat er veel belangstelling voor dit eve nement zal zijn. (Voor de tijden zie men de agenda.) Zeeuwse kollekte De Zeeuwse kollekte heeft dit jaar te Kerkwerve f 233,68 opgebracht. Gevers en kollektanten worden har telijk dank gezegd. NIEUWERKERK VYvU^ yxJ Alle zaken voor alle mensen SPAARGIRO Uw uitgaven zwart op wit. De vlotste manier van modern betalen. Huur, gas, licht, abonnementen. Natuurlijk auto matisch! Elke maand een vast bedrag naar een spaarrekening met hogere rente. Salaris en pensioen via de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank DUIVELAND, 19-10. De gemeente raad komt op dinsdag 25 oktober a.s. in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. De agenda bestaat uit 22 punten. Op de agenda o.a. een aanvraag om garantie voor een geldlening voor aankoop van de woning St. Joostdijk 72 te Oosterland. Vervolgens een drietal verzoeken om een perceel bouwgrond te kopen aan de Leuven straat te Oosterland voor de bouw van drie bungalows. Verder een ver zoek om grond te kopen te Ooster land om 16 woningwetwoningen op te bouwen en aankoop grond aan het industrieterrein te Oosterland. Ver volgens grondverkoop aan L. C. van der Cingel te Nieuwerkerk. Ver keersmaatregelen te Sirjansland aan de Lageweg en zuivering kadastrale tenaamstelling en machtiging invali den park eerka art. Verder een voorstel tot aanstelling in vaste dienst van mej. G. de Rijke als hoofdleidster Openbare Kleuter school te Ouwerkerk en een aanvul- lingsbesluit 5-jaarlijkse afrekening kleuteronderwijs 1966-1970, en be schikbaar stelling extra krediet ten behoeve van de Openbare Lagere School te Ouwerkerk en een aanvul lend krediet voor de bouw van een vijfde lokaal aan de Christelijke School te Oosterland. Vaststelling exploitatiekosten bijzonder lager on derwijs 2977 en bijzonder kleuteron derwijs 1977 en voorschot voor 1978. Verder wijziging gemeenschappelijke regeling wet op de bejaardenoorden en wijziging verordening op de kam peerplaatsen en kampeermiddelen. Tenslotte vaststelling 11de wijziging van de gemeentebegroting 1977. allen verbonden aan de provinciale griffie in Middelburg. Gastdocent Voor de laatste les zullen gastdo centen worden uitgenodigd. Het mi nimum aantal deelneemsters aan een kursus is twintig; het lesgeld bedraagt f 15,inclusief het lesma teriaal. Wie belangstelling heeft kan zich opgeven bij het provinciaal secretariaat van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Zeeland, Grote Markt 28, Goes, tel. (01100) 21010. Het lidmaatschap van een vrouwenorganisatie is niet verplcht om de kursus te volgen. De bedoeling is verder dat in januari en februari aan scholing zal worden gedaan door discussieavonden. NIRIA-lèden bezochten gieterij Gymnastiek voor ouderen De Nederlandse ingenieursvereni- ging NIRIA, afdeling Noord- en Midden-Zeeland was vrijdagmid dag te gast bij de kort geleden ge opende nieuwe ijzergieterij van het R.S.V.-concerti te Middelburg. Een 50-tal belangstellenden, waaronder een 10-tal H.T.S.-studenten, werden xvelkom geheten door dhr. K. Rein ders, die tevens een inleiding hield over het ontstaan van deze gieterij. Door een binnen het R.S.V.-concern doorgevoerde (herstrukturering waar bij de gieterijen van Bod'deart Mid delburg; De Schelde, VOissingen en een deel van de RD.M.-gieterij te Rotterdam, werden samengevoegd. Bouwkundige en produktie-techni- sche aspekten van deze nieuwe gie- terij werden toegelicht door résp. de heren J. C. Dentz en J. Mel'kert. De vereniging Het Groene Kruis probeert op Schouwen-Duiveland haar programmapunt „Meer bewe gen voor ouderen" nieuw leven in te blazen. Daarom wordt ook in Nieu werkerk begonnen met een gym- groep voor ouderen. Om iedereen de gelegenheid te ge ven daarvan vrijblijvend kennis te nemen wordt op donderdagmiddag 20 oktober in Ons Dorpshuis een voorlichtingsbijeenkomst voor oude ren gehouden. De heer J. Eversdijk zal alles vertellen over de plannen die er zijn, hoe ze uitgevoerd wor den en wanneer. Voor bijzonderhe den kan men zich lot zuster C. P. v. d. Berg wenden. Bijzondere kerkdienst In dc Hervormde kerk le Nieuwer- ZIERIKZEE Raadskommissie gaat met klubs praten De raadscommissie jeugd en jon gerenwerk in Zierikzee wil opnieuw een gesprek gaan houden met ver tegenwoordigers van allerlei vormen van jeugdwerk in de gemeente. De bedoeling is dat allerlei wen sen en/of gedachten op tafel gebracht worden, voor zover die nog niet bij het gemeentebestuur bekend zijn. De commissie vindt dat, alvorens advie zen gegeven kunnen worden over een te voeren gemeentelijk jeugdbeleid, een inventarisatie en oriëntatie nodig is. Ook in maart 1975 werd al eens een dergelijk gesprek gehouden. Filmvoorstelling Op zondag 23 oktober aanslaande draait in de Concertzaal de film „Rocky" met in de hoofdrollen Syl vester Stallone, Talia Shire en Burt Young. De regie is in handen van John G. Avildsen. De film vertelt over de 30-jarige Rocky in een ach terbuurt van Philadelphia. Hij is een niet erg ambitieuze bokser, maar als hij zich boos maakt, blijkt z'n kracht. Als hij echter de kans krijgt uit te komen tegen het zwaargewicht wereldkampioen Apollo Creed begint hij keihard te trainen. Hij wordt daarin gesteund door zijn geliefde Adrian. Bijeenkomst CPB Woensdag 26 oktober zullen dc leden van de C.P.B.-afdeling Schou wen-Duiveland hun maandelijkse vergadering houden. De avond zal verzorgd worden door het produkt- schap voor groenten en fruit. Er zal een bespreking worden gehouden over minder bekende produkten, er kan iets geproefd worden, fruit wordt gratis verloot cn een tweetal films vertoond. Het belooft een in teressante avond te worden. Opbrengst kollekte De te Zierikzee gehouden kollekte voor geestelijke gehandikapten heeft opgebracht het mooie bedrag van f 3.205,27. Voor dit resultaat is dc Federatie van Ouderverenigingen op Schouwen-Duiveland allen die heb ben meegewerkt bijzonder dankbaar. HAAMSTEDE kerk werd zondagmiddag een geza menlijke dienst gehouden van de Ge reformeerde Kerk, de Hervormde Kerk en het Leger des Heils. Aan deze dienst verleende het muziek korps van het Leger des Heils mede werking. De leiding van de dienst berustte bij ds. Kolkert. Kandidaat J. H. Bec ker uit Amstelveen sprak over het onderwerp „Wij gaan trouwen", in verband met de gezinsweek. Briga dier C. Nieuwland uit Den Haag sprak over „Het Licht der wereld". De dienst bestond verder uit veel sa menzang en muziek van het korps. De geslaagde dienst werd door een groot aantal mensen bijgewoond. Na de slotzang „Dankt, dankt nu allen God" en zegen, speelde het korps ten slotte „Weest in geen ding bezorgd". De goede opbrengst van de kollekte is bestemd voor hel Nederlands Bij belgenootschap. BRUINISSE, 17-10. Van dc sport vereniging „Kwiek" is een groep meisjes in de leeftijd van 8 tot 10 jaar naar Middelburg geweest om daar deel te nemen aan de kring verenigings wedstrijden van dc „Ze bra". Van de tientallen groepen afkom stig uit Zeeland en west-Noord-Bra bant die aan deze wedstrijd deelna men, wisten de Bruse meisjes de vijfde plaats te veroveren. Zij won nen hiermee een fraaie plaquette die weer toegevoegd kan worden aan de prijzenkast in de hal van de sport zaal. Na vele uren training onder lei ding van de heer J. Kosters en mej E. de Waal, is het behalen van een vijfde prijs een fraaie afsluiting, en zeker een stimulans om met frisse moed verdér te trainen om een vol gende keer een wat hogere prijs te behalen. Want het blijkt wel dat de ze groep het wel kan. OOSTERLAND Verkoping Bidt en Werkt Op dinsdag 25 oktober zal weer de jaarlijkse verkoping plaats vinden van de gemaakte goederen door de Zendingskrans: „Bidt en Werkt", van de Ger. Gemeente. De presiden te is mevr. C. van 't Hoff-Lock. De verkoping zal ditmaal plaats-vinden in twee lokalen van de voormalige basisschool aan de Groene Poort. Er zijn weer alle moge lijke soorten handwerken te verkrijgen, zoals brei-haak en bor duurwerken en ook weer enkele van de bekende poppen in Duivelandse klederdracht, die deze vereniging al zowel honderden heeft gemaakt en verkocht. Ook zal de heer Hoekman weer met een boekenstalletje staan, zodat er weer allerlei prachtige boekwerken voor jong en oud te koop zijn. Ook de inwendige mens zal versterkt kunnen worden, zoals ge woonlijk met een kop koffie of thee met gebak. Er is weer voor elk wat wils op deze verkoping, ten bate van de Zendingswerk van de Ger. Gemeenten en het bestuur hoopt weer op een goede belangstelling van het publiek. Geslaagde perenverkoop De tweede perenverkoop die dins dagavond plaatsvond, georganiseerd door leden van de Ned. Herv. Jeugd- kapel, is wel een succes geworden. De opbrengst bedroeg bruto f 617,-. welk bedrag bestemd is voor de bei de geadopteerde kinderen. De leden van de Herv. Kapel haalden reeds eerder gelden op door de verkoop van peren, en nu werden ze weer Li de gelegenheid gesteld d't te herha len. De leden van de Jeugdkapel danken de burgerij van Oosterland voor hun medewerking. NIEUWERKERK, 18-10. Vorige week werd in hel schoolgebouw aan hel Koningin Maudplcin de jaar lijkse schoolavond gehouden van de Algemene kleuter school. stelde zomervakantie 1978 is. in ver band met. de vakantiespreiding, be zwaar gemaakt door de inspcktrice. Het is de bedoeling in de komende jaren kontakt op te nemen met de lagere scholen ter plaatse en zich le richten naar de verzoeken van het Ministerie van Onderwijs. Jaarverslag kloosterweg98 haamstede tel 01115-1224 makelaardij o g assurantiën hunenbeheer direktie j korteweg. p adam makelaars en taxateurs o g leden NBM Twee caravans, staande tussen du Klooster- en dc Jonge Jan Boeijes weg kregen ongewenst bezoek. De gehele inhoud werd' in de buiten lucht verspreid. Tot nu toe zijn zo- wal dc eigenaars ais de daders nog ohbokend, zodat niet, precies nage gaan kim worden wal eventueel ver Het eerste Rcdccllc van deze avond werd verzorgd door het bestuur van dc Stichting Algemene Kleuterschool, liet tweede gedeelte door dc ouder kommissie. Een openingswoord werd gesproken door dc voorzitter van de Stichting dc heer Fllkwcert. De heer A. D. Hoogcndoorn gaf een uitvoerige terugblik over het af gelopen jaar. Door dc Stichting wer den dertien huishoudelijke vergade- ringen gehouden, enkele met de ou derkommissie en mol de leerkrach ten. Verder werden vier vergaderin gen gehouden in verband met dc eventuele oprichting van een Open bare Kleuterschool tc Nieuwerkerk. Ook werd door de Stichting deelge nomen aan een vergadering van do V.B.S. in het gemeentehuis van Dui veland. Een van dc gemeente verkregen bedrag zal worden aangewend voor wat binncnschildcrwcrk. Ten aan zien van de bestuursverkiezing zyn voor dc. tockómst nieuwe regelingen getroffen. Wegens de voortdurend stijgende kosten van onderhoud cn exploita tie bleek het noodzakelijk de ouder bijdrage voor 1977-1978 te verhogen van f 2,50 naar f 4,per maand. Informatief gesprek In maart van dit jaar werd dooi de ouderkommissie van dc openba re basisschool te Nieuwerkerk een handtekeningenaktie gestart om te komen tol de oprichting van een openbare kleuterschool, die gekom- bineerd moet worden met de be staande openbare basisschool. Dit met het oog op de komende integra tie kleuter- en basisonderwijs. In middels heeft een gesprek plaatsge had met de wethouder van onder wijs. Daarbij waren aanwezig dc vertegenwoordigers van alle bestu ren en ouderkommissies van de Nicuwerkcrksc scholen, alle school hoofden en de beide inspekteurs van kleuter- en basisonderwijs. Dit ge sprek had slechts een informatief karakter cn nadien zijn nog geen definitieve mededelingen gedaan. Togen de door liet bestuur vaslgo- Vervolgens las de hoofdleidster mejuffrouw Gaanderse een uitvoe rig jaarverslag, waarin werd geme moreerd aan de vele aktiviteiten en festiviteiten op de kleuterschool. Dc school telt thans 77 leerlingen. Hierna nas het woord aan de heer 11. D. Wcstcrop van dc firma Taicns B.V. Spreker vertelde op humoris tische wijze wat dc mogelijkheden zyn van cxprcssicmatcrialen voor dc kleuters. Bij dc bestuursverkiezing moest worden voorzien in dc vakatures van de heer Rcinders en de heer Zandijk. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren Langcnbcrg cn v d. Zalm. Vervolgens was het de beurl aan de ouderkommissic. Dc lieer Van Ouwerkerk gaf een humo ristisch jaaroverzicht, waarna men overging tol verkiezing van nieuwe leden voor de ouderkommissie. Her kozen werden de heren Koolmees en Bom. Nieuw gekozen leden warende dames Van Bloois-Ovcrbeekc, Wan- del-Roks en dc heer v. d. Zwet. Voor dc aftredende leden was er een dankwoord en een boeket bloemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3