Krat Pils wico Tweede woningen en natuur kwamen aan de orde op inspraakavond te Zierikzee Vier Zierikzeese koren zingen in sporthal „Onderdak" LEDEREN BANKSTEL 2575- PAAUWE B.V. Nachtpermissieregeling militairen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Nota Landelijke Gebieden BEESTENSPUL IN OOSTERLAND extra aanbieding 12 flesjes van 0,3 liter nu hartstikke Televisie-opname 12 november Auto Louis Goedbloed Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen /S vO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 20 oktober 1977 131ste jaargang Nr. 22187 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Teleloon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda Redakieur; M J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50. per jaar f 86.Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Bouw pijlers Schelde- vloedkerin g ZIERIKZEE, 19-10. Tijdens de derde inspraakavond betreffende de Nota Landelijke Gebieden, woensdag avond jl. in het „Huis van Nassau", werd aandacht be steed aan bet probleem van de tweede woningen en aan de relatie natuur, landbouw en rekreatie. Deze inspraakbijeenkomsten, die worden georganiseerd door het Provin ciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland, moeten leiden tot de opstelling van een analal konlilusies en aanmerkingen op de Nota. De gebundelde reakties worden toegezonden aan de Raad van Advies voor Ruimtelijke Ordening (RARO)„ die begin volgend jaar een speciale hoorzitting zal beleggen, tijdens wel ke de konklusies mondeling kunnen worden toegelicht. Gespreksleider woensdagavond was de heer A. J. H. Mutsaers; die aanmerkelijk minder belangstellenden kon welkom heten dan op de voorgaande inspraakavond Redak liekommissie De heer Mutsaers stelde voor, al- Zuidweg 22a - Zonnemaire Grootste meubelcentrum v/d eilanden vorens de diskussie te openen, te ko men tot de vorming van een redak- tie-kommissie voor de bundeling en formulering van de konklusies. Deze redaktiekommissie werd als volgt samengesteld: mevrouw S. C. B. J. Loschacoff-De Kanter, mejuffrouw J. de Vries, de heer P. de Koeyer en de heer Mutsaers. Als afgevaardig den voor de hoorzitting van de RA- RO in januari of februari volgend jaar werden aangewezen mevrouw Loschacoff en de heer De Koeyer. Als reserve-afgevaardigden werden genoteerd mevrouw J.A. Rein'noud- Kristelijn en de heer F. Jansen. „Natuurlijke aanwas" Naar aanleiding van het verslag van de vorige inspraakbijeenkomst wees de heer Mutsaers erop dat ten onrechte was gesproken over een groei van Schouwen-Duiveland tot 1986 mét max. 25"/u van de bestaan de bevolking. Dit moet echter zijn een groei van max. 25"/u van de na tuurlijke aanwas. „Als de natuur lijke aanwas in de toekomst zou ver anderen in een sterfte-overschot, mag het verschil door extra migratie worden aangevuld", aldus de heer Mutsaers. Wat betreft het probleem van de tweede woningen was de vergade ring het erover eens dat in 't verle den veel fouten zyn gemaakt en als (Vervolg pag. 4) mits afgehaald 375 nn^Hknnn DEN HAAG, 20-10. Een woord voerder van het ministerie van de fensie verklaarde donderdag dat reeds op 7 juii tussen defensie en de militaire belangenverenigingen een principe-overeenkomst intake de nachtpermissieregeling werd be reikt. Daarna is op 15 september in het georganiseerd centraal overleg militairen gesproken over de wij zigingen voor de inwendige dienst op dit punt. Op de werkvergadering woensdag van de bijzondere com missie Koninklijke Landmacht bleek men het op alle punten eens te zijn, ook ten aanzien van de uitvoerings bepalingen. Een aanvankelijk vast gestelde slotbijeenkomst ófc 28 ok tober is daarom afgelast omdat de zaak geheel „rond" is, aldus de de fensiewoordvoerder. De nachtper- miss'ieregeLing treedt in werking op maandag 14 november. In de maanden juli komen gemid deld dagelijks 8.549 auto's over de Zeelandbrug. Op deze foto het tol huisje: toegangspoort voor velen naar rekreatiegebied Schouwen- Duiveland. Dat rekreatieverkeer eist ook zijn tol: de wegen moeten daar aan worden aangepast en het pro vinciaal wegenplan (zie pagina 9) voorziet in die behoefte aan aanpas sing. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) ZIERIKZEE - Vier Zierikzeese koren zullen op zater dag 12 november optreden in de sporthal „Onderdak". Reden van dit toch wel bui ten nissig gebeuren is de t.v,- opiiame die de IVCRV-televisie dan gaat maken voor bet programma „U zij de glorie", dat op 3 december zal worden uitgezonden. Dc vier koren: het Zicrikzccs Kamerkoor, hei Gereformeerd Kerkkoor Zie rikzee, het christelijk gereformeerd koor „De Lofstcm" en jeugdkoor „Sja- loom" zullen voor die gelegenheid tot één groot koor worden samengevoegd. Het grote koor staat onder leiding van Mar v. d. Veer, dirigent van bei de laatste koren. Samen met de twee andere dirigenten: Riet v. d. Dungcn en mevrouw Li. van Asch-Faas werd het programma voor dit optreden samengesteld. Iedere maand, negen keer, zendt de NCRV vanuit een plaats in Ne derland onder de titel: „U zij de glo rie" het optreden uit van een aantal koren vanuit een sporthal. De bedoe ling van dit programma is om te la ten horen hoe de lofzang in een be paald gebied tot klinken wordt ge bracht. „Wij hebben dan ook geko zen voor kerkliederen, om naar bui ten te laten horen, wat we normaal doen", aldus Mar v. d. Veer. Tot nu toe zijn er al twee uitzendingen ge weest: vanuit Sneelc en Ermelo. Der de is Zierikzee, dat daarmee Zee land vertegenwoordigt. Blazers en orgel De uitnodiging van de NCRV kwam al voor de zomervakantie bin nen bij de korengemeenschap van Schouwen-Duiveland. Genoemde vier koren voelden er wel voor om mee te doen. Daarmee was het maxi mum bereikt, want meer dan hon derdzestig koorleden kunnen er niet op het door de NCRV meegebrachte podium. Aan hel programma werken verder ook twintig koperblazers mee onder leiding van Jan de Haan. Spe ciaal voor dit koor optreden wordt in de sporthal een groot electronisch orgel neergezet, dal wordt bespeeld door Jan Bonefaas. Verder zal als gast nog de Zeeuwse koorschool op treden onder leiding van Ecf Heij- blok. Publiek Ook het publick is welkom bij dit muzikaal gebeuren. Van dal publiek wordt ook gevraagd om mee te doen aan de samenzang onder leiding van Kees Deenik. Het programma wordt met die samenzang geopend en wel met het lied; „U zij de glorie". Hier na zingen de koren een koraal uit het Weihnachtsoratorium van Bach en twee adventslicderen uit het lied boek. Verder na de samenzang van ..Kom nu met zang" - dat door Va lerius werd geschreven toen Zierik zee zich achter dc Staat schaarde in plaats van achter de Spanjaarden - nog twee liederen uit het liedboek. De koren hebben het programma al ieder voor zich ingestudeerd. Voor allemaal samen zijn er drie repeti ties in de grote zaal van de christe lijke gereformeerde kerk. Zoekt u een gebruikte wagen? Dan is hier belangrijk nieuws voor u! Vanaf heden verkoopt in Zierikzee zijn gebruikte wagens van f 4.000,- en duurder A.n.W.B.-gekeurd Wat betekent dat eigenlijk? Wel het volgende: Wij bieden onze gebruikte wagens ter keuring aan bij de ANWB. Alle in het keuringsrapport ver melde adviezen, reparaties, afstel lingen en vervangingen worden door ons uitgevoerd. U krijgt het keuringsrapport, zodat u het zelf kunt kontroleren. Daarnaast geven wij op deze ge keurde wagens 3 tot 6 maanden. Eurocasion-garantie en wel 100 °/o op arbeidsloon en onderdelen. kommeskieke! Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. BoumanstrTI Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 OOSTERLAND. De vier zoons van de heer L. IV. Boogert, Hans (16), Ton (14), Evert (11) en Jaap (10) hou den er een hele menagerie op na. Al hun vrije lijd en vakanties be steden ze aan de verzorging van hun ponies Blacky en Victor, een jonge ézel, drie geiten, drie herten en drie schapen. Het „partikuliere dieren park je" ligt aan de Nieuwstraat en zo beleven niet alleen de gebroeders Boogert, maar ook de inwoners van Oostefland veel plezier van het beestenspul. (Foto: Zierikzeesehe Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's BELFAST. In de tuin van zijn huis in Belfast is woensdagavond een man van 64 jaar neergeschoten Hij was dood bij aankomst aan hel ziekenhuis. Een gesloten, ongevulde brand- kast, wekt meer verwachtin- gen dan een open staande lege. f Wijnaendts Francken t Verwachting tot vrijdagavond Aanhoudend zacht Wolkenvelden, ook perioden met zon en mogelijk een buitje; zwakke tot matige zuidelijke wind, minima omstreeks 10 graden, maxima mor gen circa 17 graden. Voor -zaterdag Aantal uren zon: 2 lot 7 Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 Okt. Zon op 7.15, onder 17.34 Maan op 15.07, onder 0.42 Volle maan: 27 okt. (0.35) HOOG- EN LAAGWATER 21 okt. 9.53 22.47 3.19 16.06 Doodtij: 21 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 20-10. Het K.N.M.I. deelt mee: Vrijdag moeten wc op wolken velden rekenen mogelijk kan hier en daar een bui vallen. Een omvang rijk hogedrukgebied, dat zich uit strekt van Noord-Finland tot de Middellandse zee. blijft het weer in vrijwel geheel Europa beheersen. Nederland blijft dan ook in een zui delijke stroming die zachte en enig zins onstabiele lucht naar ons land voert. Fronten, die in deze stroming via Frankrijk en België naar onze ortlgeving worden gevoerd, nemen door de aanwezigheid van het hoge drukgebied sterk in intensiteit af. Een dergelijk front trok donderdag morgen over ons land, slechts verge zeld van wolkenvelden waaruit vrij wel geen vegen viel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1