j] DE FATALE GEDAANTEVERWISSELING De Russen en Zuidoost-Azië d e u r I o o Kerkgang van Carter verstoord Val van vijftien meter Ouderavond „De Blokkendoos" Brouwershaven W intersportpresentatie in Concertzaal Zierikzec Woltf iijode BLIK DOOR HET WERELD ledikant Zoveel nieuws bij Holtymode 1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag It oklobrr 1977 Nr. aalSG De Russen hebben tut dusver nooit veel geluk gehad by hun pogingen invloed te winnen in Zuidoost-Azië. Ten tijde van de Vietnamese oorlog hebben ze verwoed gekonkurreerd met de Chinezen om in Hanoi als de beste bondgenoot beschouwd te wor den. Maar het resultaat is niet over weldigend geweest: Hanoi maakt de indruk zijn zakeh zelf te willen op knappen en niet aan de leiband te willen lopen van een grote mogend heid. Dus niet van Moskou maar ook niet van Peking, waar men daarover het minst kan treuren want dat is de houding die in. de leer van Mao ook wordt voorgeschreven. Maar of de Russen er ook zo tevre den mee zijn slechts getolereerd te worden als helpers die zich verder buiten de landspolitiek moeten hou den, is een tweede. Maar al heeft de Sovjet-Unie dan geen duidelijke bondgenoot in Zuid oost-Azië, het volgt de ontwikkelin gen daar nauwlettend. Groot mis noegen wordt in woord en geschrift uit Moskou getoond over de Asean de asociatie van Zuidoostaziatische landen. Deze klubs van Indonesië, Singapore, Maleisië, de Filippijnen en Thailand iverkt op ekonomïsch gebied, o.m. door de onderlinge in voerrechten te verminderen zodat produktie uit Asean-landen een voorsprong krijgen op andere im porten. Voorts treedt de groep, waartoe een aantal belangrijke grondstoffenleveranciers behoort, op als eenheid bij onderhandelingen over het voorkomen van grote ups and downs in die grondstoffenprij- zen - samen heeft men een krachti ger stem dan wanneer elk voor zich zelf spreekt. Maar volgens Moskou is het jongste besluit van Asean om betere kontakten te leggen met Ja pan, de VS en de EEG het bewijs dat de organisatie bezig is een militair bondgenootschap met de imperialis ten te sluiten. Het kan geen toeval zijn dat dit nu juist ook is wat/ Viet nam een beetje vreest. Nieuwe strijd China is prompt tot een tegenof fensief overgegaan door de Asean te prijzen omdat die streeft naar een zone van vrede en neutraliteit in Zuidoost-Azië. Dat is dan weliswaar omdat in vrede de ekonomie beter opbloeit, maar vrede is altijd ple zieriger. Terecht overigens merkt Peking op dat wat Asean tot dusver heeft gedaan de onderlinge eenheid heeft versterkt, de ekonomie van elk lid ten goed kwam en de invloed van het gebied in de wereld heeft ver groot. Maar is Asean blij met deze voordeelprijzen bij intermeubel massief vuren 80 x190 cm -f inlegbodem 4- polyether matras matrasdek meeneempr ijs compleet 169.— zie etalage meelstraat 31 zierikzee Chinese lofuitingen? Geenszins. Zo guat het er veel op lijken of Moskou en Peking dit verbond hebben uit gekozen als nieuw terrein om met elkaar slag te leveren. En de naar neutraliteit strevende Asean blijft van zuke aandacht liever ver schoond. Trouwens het binnenhalen van de politiek binnen het ekono mïsch verbond legt juist een zware belasting op het zwakste plekje in de basis van Asean. Indonesië bijvoorbeeld is nog steeds een fervent anti-kommunis- tisch land dat met name China ziel als een vredesversioorder. De Filip pijnen daarentegen zijn wel voor de beste relaties met alle kommunisti- sehe landen van deze regio, inklu- sief China - al was het maar bij wijze van beveiliging tegen mogelij ke volksbevrijdingsoorlogenop de eigen eilanden. Thailand heeft ge wapende konflikten met Vietnam en Cambodja en heeft hei allerminst op China dat het ercrp aanziet dal het opstandige bewegingen steunt, ook trouwens in landen waarmee het goede diplomatieke relaties heeft. Maleisië en Singapore hebben trou wens dergelijke vrezen maar hebben het op politieke gronden ook niet met elkaar uitgehouden. Kortom - als de Aseanlanden binneit hun eko nomïsch verbond ook de politiek ha len balt het snel uit elkaar. Iéts wat overigens de Chinezen zou spijten: stabiliteit in Zuidoost-Azië is hun beste garantie niet alleen voor vrede en neutraliteit, maar ook tegen Rus sische invloed. Vandaar misschien ook dat juist de Russen zich zo druk makeii om een nogal bratif verbond zo ver van hun huis. Flitsen uit het buitenland NEW DELHI. In de Indiase kon- grespratij van oud-premiër Indira Gandhi dreigt een scheuring, on danks het feit dat zaterdag aan hét eind van een bijeenkomst van het nationale partijkomitë een „resolutie van eenheid" werd aanvaard. CAIRO. Het schielijk overlijden van 35 mensen vorige week in een Egyptisch dorp in de Nijldelta, is te wijten geweest aan het eten vön groenten die doortrokken waren met een insektenverdelgingsmiddel,. zo heeft maandag het dagblad El Ach- ram geschrëvèn. ABU DHABI. De Verenigde Ara bische Emiraten (V.E.A.) zullen in de toekomst niet meer toestaan dat ge kaapte vliegtuigen op hun grondge bied landen. KAAPSTAD. De 59-jarige Zuid- Afrikaan bij wie dr. Chris Barnard afgelopen donderdag het hart van een chimpansee als natuurlijke „pacemaker" inplantte is maandag ochtend overleden. TEL AVIV. In kringen rond de Is raëlische geheime dienst meent men dat achter de ontvoering van Hanns Martin Schleyer en de kaping van het toestel van de Lufthansa een ze kere dr. Wadia Hadad staat. WASHINGTON. George Mouny. voorzitter van de Amerikaanse vak centrale A.I'M.-C.I.O. heeft Andrej Sacharow en vijf andere Russische dissidenten uitgenodigd voor oen vakbondskongres in Los Angeles, in december aanstaande. .JOHANNESBURG. De Zuidufri- kaanse politie heeft de afgelopen dagen vijf Afrikanen doodgeschoten in de woongebieden New Brighton en Kwazakele bij Port Elizabeth, zo heeft de politie zaterdag meegedeeld. Acht Afrikanen werden gewond. TEL AVIV. Israël heeft zijn over leg met het Libanese leger over een versterking van het wankele be stand in Zuid-Libanon opgeschort, totdat de rust in het betrokken ge bied is teruggekeerd. Dit is zondag van de zijde van het Israëlische mi nisterie van defensie meegedeeld. NAIROBI. Ethiopië heeft „katego- risch ontkend" dat bij politiek ge weld in Addis Abeba de afgelopen weken honderden doden zouden zijn gevallen onder linkse studenten. Het persbureau Reuter had dondeixlag uit diplomatieke bron in Addis Abe ba gemeld dat mogelijk wel 350 linkse aktivisten waren gedood, na antiregeringsbetogingen in de hoofdstad. PRAAG. Vier vooraanstaande Tsjechoslo waakse dissidenten kwa men maandag in Praag voor het ge recht op beschuldiging van onder mijnende aktiviteit en het schaden van de belangen van hun land in het buitenland. HONGKONG. Een met 56 Vietna mese vluchtelingen tot de boorden afgeladen scheepje is onverwacht de haven van Hongkong binnengelopen. Een ambtenaar van de Britse kroon- kolohie vertelde dat de groep, van wie niet bekend is hoe lang men op zee hèeft rondgezwalkt, bestaat uit 40 volwassenen en 16 kinderen. WASHINGTON, 16-10. Zondag zijn in Washington zes betogers aange houden die de kerkdienst hadden verstoord die door president Carter en zijn vrouw werd bijgewoond. Voor de reden die de betogers had den - protest tegen eventuele aan schaf door dé Amerikaanse krijgs macht van de neutronenbom - zei Carter naderhand in het Witte Huis „alle begrip" te: hebben. „Het zijn jongelui die het goed me nen en ik stem in met hu ndoel kern wapens uit te roeien", aldus de prési dent. MÜNCHÉN; Beieren, 17-10., Een hogë-spanningsmonteur van 35 jaar heeft, in Coburg in Beieren een val van vijftieh 'mëtér hoogte overleefd. Hij viel uit een mast en kwam te recht öp een onder aan de voét wer kende kollega. Beiden moesten naar het ziekenhuis, maar ze zijn niet ern stig gewond. BROUWERSHAVEN, 17-10. Tij dens dc jaarlijkse ouderavond van de kleuterschool „Dè Blokkendoos" vorige weck in hét schoolgébouw kwamen nog diverse zaken aan de orde. Uit het jaarverslag van de hoofd leidster mej. E.L. Quant bleek dat de school heel wat festiviteiten heeft beleefd. Zo was er het St. Nicolaas- feest, de tekenwedstrijd van Kave- ro. het dierendagprojekt en dé kerstmiddag met de bejaarden. Het Brouwsé feestjaar blijkt ook voor de No# deze maand ZIEKIKZEE, 17-10. Op vrjjdag 28 oktober aanstaande wordt in dc Concertzaal een grote Wintersport- presentatie gegeven voor ieder, die op dit gebied nader geïnformeerd wil worden. Initiatiefnemers tot deze avond zijn: Reisbureau Van Oeveren, Sporthuis Zierikzec, fa. Paul van Geesbergen. Bij de Vaate verzeke ringen en schoenhandel Verton. Ge zien het feit dat de belangstelling voor een wintersportvakantie de laatste jaren duidelijk is toegeno men, is ook de behoefte aan infor matie over dit winterse gebeuren gestegen. Op 28 oktober wil men het publiek daarom zoveel mogelijk ver tellen en inlichtingen verstrekken over hetgeen komt kijken bij een vakantie In dc sneeuw. Tijdens het binnenkomen van het publick in de Concertzaal wordt een film vertoond over de diverse wiii- tersportcentra. Hierna v.erschijnt ccn ski-instrukteur ten tonele, die iets over de techniek van het skieën zal vertellen, gevolgd door een show van Sporthuis Zierikzec. Tijdens de show zullen wintersportattributen worden getoond. Vervolgens wordt gedurende twintig minuten een in- struktiefilm over het skieën ver toond. Informatie Tijdens dc pauze bestaat gelegen heid de diverse tafels én stands te bekijken, terwijl men ook bij een speciale stand van Reisbureau Van Oeveren nadere inlichtingen over wintersportreizen kan krijgen. Na dc pauze volgt het tweede deel van de instruktiefilm. Daarna aandacht voor de kleertjes. Paul van Gees bergen organiseert in samenwerking met schoenhandel Verion een mo deshow, die geheel zal zijn afge stemd op de wintersport. Een min der leuk. maar toch niet te negeren feit is de kans op ongelukken (been breuken e.d.) tijdons een winter sportvakantie. Over de speciaal hiervoor af te sluiten verzekering vertelt do fa. Bij dc Vaatc. Al met al een avond die bol staat van infor matie en voor belangstellenden ze ker interressant zal zijn. Advertentie STERK EN DEGELIJK Voor al uw koffers WESV-BERLIJN. Do uit de D.D.R. verbannen protestzanger Wolf Bier- munn heeft sinds kort een West duits paspoort. In een interview met het Berlijnso blad IUustricrten Sladtzeitung Zitty" zei Bionnann dal hij een dergelijk paspoort nu toch heeft gcuksepteerl omdat hein dut het reizen gemakkelijker maakt. Wal biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 19 OKTOBER NED. I: Het middagprogramma wordt geheel gevuld door de Bere- bios, waarin Kuifje, Charlie Chap lin, de Bereboot en vele anderen, 's Avonds na Politieke Partijen en Van gewest tot gewest, de televisie film Een heel dun laagje goud, ge schreven door Dimitri Frenkel Frank. De film, waarin realiteit en fictie zeer nauw met elkaar verwe ven zijn, heeft het klatergoud van de amusementsindustrie tot thema. De rollen worden vertolkt door Ro bert Long, Liesbeth List, Joop Scheltens en Dimitri Frenkel Frank. In het programma met de map, wordt een kijkje genomen op het gebied van de medische zorg, onder het motto voorkomen is beter clan genezen. Voorts de rubrieken Den Haag Vandaag, Panoramiek en Stu dio Sport. NED. II: In de vooravond het IKON met Heeft de regen een va der? In deze aflevering komen de kinderen van cle beroemde zigeuner familie Romanov aan bod, kinderen die eindelijk een standplaats heb ben gevonden in Ooslelijk-Flevo- land. Na Kenmerk en Socutefa neemt Veronica de omroep over met Overzicht keuze top 5, gevolgd door Robin's nest, waarin Robin en Vicky hebben besloten in het geheim té trouwen. Eenmaal bij de burger lijke stuud aangékomen, blijkt ech ter dat ze hun getuigen vergeten he6ben. Lex Harding presenteert daarna Popjournaal, waarin aan dacht- wordt bestqed aan de ver schuivingen in de top vèertig. In Sport aandacht voor de wereldkam pioenschappen voetballen in Argen tinië, gevolgd door Onze wereld op eigen kracht een zesdelige serie over de zelfwerkzaamheid van de mens in de Derde wereld. Vervolgens een reportage over het leven en werk van de Griekse zanger Dèmis Rous- sos. In Starsky and Hutch doen zich weer enkele hachelijke situaties voor een rijkeluisdochter wordt gekid napt. Starsky en Hutch moeten haar terug zien te krijgen en gebruiken daarvoor de helderziendealkoholist Caliandra. Bij eèn konfrontatie schieten ze per o-ngeluk de daders neer zo dut de verblijfplaats, van het meisje nog steeds onbekend blijft. Tenslotte de aktualiteitenrubriek Info en de Agenda. WOENSDAG 19 OKTOBER NED. I: 15.15 Teleac15.30 Bere- bios; 18.25 SesamstraatJ8.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot ge west; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Een heel dun laagje goud; 20.35 Hel programma met de map; 21.35 Jour naal; 21.50 Den Haag vandaag; 22.05 Panoramiek; 22.35 Studio Sport; 23.20 Journaal. NED. II: 18.15 Teleac18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 19.05 Heeft de regen een vader?; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.25 So- cutera20.30 Top 5; 20.33 Robin's nest; 20.57 Popjournaal; 21.05 Sport; 21.25 Onze wereld op eigen kracht; 21.50 Demis Roussos; 22.10 Starsky Hutch; 23.00 Info; 23.25 Agenda; 23.30 Journaal. DONDERDAG 20 OKTOBER NED. I: Ook dit winterseizoen weer de service en praktische infor matierubriek AVRO's 3x20. In het eerste gedeelte Auto en verkeer Zondag 23 oktober, 16.02 uur, Nederland II: De strijd tegen de slavernij. Missionaris William Knibb behoort tol de felste bestrij ders van de slavenhandel. wordt aandacht geschonken aan de Opel Rekord 1.9. In wonen en ons huis, komen veranderingen aan slaapkamer en tuin aan de orde, en in Gezond en welzijn, tenslotte, wordt over gezond snoepen, griep- injekties en het kontakt met de huis arts gepraat. Een kring van kinde ren is de titel van een Amerikaan se televisiefilm over een werkeloze huisvrouw, die een slecht huwelijk heeft, een dochter die het huis net verlaten heeft en die tenslotte be- De nieuwe mode is romantischer dan ooit. Zie de supervrouwe- lijke modelletjes en dessins. Rode rozen. Strikjes en bor- duureffekten. Strokenrokken en pofmouwtjes. Ragdunne bloeses van satijn of batist. Begrijpelijk, dat zoveel j™ge harten sneller kloppen bij zoveel raffinement. En kijk: dan is het plezierig bij ons uw keuze te maken. Omdat onze adviseuses u al dat nieuws laten zien. En u zo persoonlijk adviseren. Terwijl de prijs toch meevalt. Daarom. Hartelijk welkom. Dam 19 Zierikzee vrediging vint in haar kundige om gang met autistische kinderen. Het NOS-gedeelte van de avond wordt gevuld door Frontaal, waarin Gijs Smt beweert Het is onverantwoord om huizen te kopen of te verkopen zonder makelaar. Voorts Hoe Yoe- kong de bergen verzette, waarin Jo ris lvens en Marceline Lorikan re petities van de Opera van Peking bijwoonden. NED. 11: Na Bereboot en Bolkede Beer het derde berenavontuur van deze week Paddingion. Mevrouw Brown en Judy nemen Paddington mee uit winkelen en te laat bemer ken ze dat het beertje moeilijk de roltrappen op en af kan. In Tom en de samenzweerders ziet het er niet rooskleurig uit. 7'oms vader is van hoogverraad beschuldigd. Dick moest naar zee en alleen Ralph Page zou hen verder kunnen helpen. Na André van Duin's Dik Voormekaar show een reportage van de mini voetbalwedstrijd Domstad Utrecht- Hoofdstad Amsterdam. Tussen de wedstrijden door zijn beelden te zien van een derby-koers. Daarna de Familie Bellamy waarin Elizabeth en Lawrende Kirbridge net van de huwelijksreis terug zijn. Ze hebben een mooi huisje met een huishoud ster en 'een knappe aardige huis knecht. Elizabeth heeft het niet ge makkelijk, want manlief is altijd in Londen en komt pas 's nachts thuis. Na de aktualiteitenrubriek Hier en Nu, de tweede aflevering van Stand punt waarin gepraat wordt over de vreemdelingen in ons land. DONDERDAG 20 OKTOBER NED. I: 18.15 Teleac: 18.45 Dc ia- beltjeskrant: 18.55 Nieuws; 19.05 3 x 20; 20.05 Een kring van kinderen; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag van daag; 22.05 Frontaal23.05 Hoe Yoe- kong de bergen verzette; 23.35 Jour naal. NED. II: 18.45 Paspoort; 18.55 Nieuws; 19.05 Paddington: 19.10 Tom en desamenzweerders: 19.35 De dik voor mekaar show: 20.00 Jour naal; 20.25 Minivoetbalshow21.30 De familie Bellamy; 22.20 Hier en Nu; 23.00 Standpunt23.10 Journaal. kleutërs een hoogtepunt tc zijn ge weest. De kijkavond stond in het te ken van „het milieu". Koninginne dag werd uitbundig gevierd en bij de grote optocht won „De Blokken doos" de reerste prijs en sleepte f 250,in d wecaht. De hoofdleidster zei graag de ou ders meer te willen betrekken bij de spelmiddag, zodat spelletjes gedaan kunnen worden onder het toeziend oog van de ouders. Spontaan gaf een aantal aanwezigen zich hiervoor op. Besloten werd in januari aanstaan de een spelavond voor dc ouders op touw te zetten. Spéchvérkplan Mevrouw v. d. Werve-v. d. Rasscl leidster aan de kleuterschool ging vervolgens in op het speel werkplan. Hier zijn vele onderwerpen in te vinden zoals tekenen, kleuren, ver tellen, met dieren omgaan enz. Via een stencil zal gteracht worden de ouders ook meer bij dit plan te be trekken. Het ouderbezoek, dat elke eerste woensdag van de maand wordt gehouden, blijkt goed in de smaak te vallen. Wethouder van on derwijs de heer Ph. J. van Ast gaf een nadere uiteenzetting over helt nieuw te bouwen seholenkompiex en de verplaatsing van de dependance naar een nóodlokaal. te plaatsen naast „De Blokkendoos". De wet houder wees erop dat er nog heel wat besproken moet worden over de inrichting e.d. Namens het gemeen tebestuur sprak hij een dankwoord voor de goede samenwerking. DAM 9 7IFRIK/EF door HENK VAN HEESWIJK De man vraagt bijzonderheden, maar de vrouw wimpelt af: „Niet door de telefoon. Wacht af tot een ert ander definitief achter de rug is en ik bij je ben. Dan breng ik uitge breid verslag uit en bepraten we sa men, wat we verder gaan doen, nietwaar? Zo was de afspraak. Tot zolang dus geduld. Voor het eind van de week heb je geld." Zaterdagsmorgens heeft Gerrit Bosval een aangetekende brief uit' Nederland. Hij tekent voor ont vangst en gaat er dan mee naar zijn kamer. Zenuwachtig scheurt hij de envelop open en slaakt een diepe zucht van verlichting, als hij er vijf briefjes van honderd gulden uit haalt.. Dat geeft weer een rustiger gevoel. Hij kijkt nog een keer in de envelop en tussen dc bankbiljetten, maar er is geen enkel briefje of iets dergelijks bijgesloten. De envelop is op een schrijfmachine getypt; de af- zendersnuam is gefingeerd. Hij grin nikt. Ze denkt aan alles. Linke vrouw heeft hij. Die maakt het wel in orde. Zijn we in één klap uit alle problemen. Er gaan weer enkele weken voor bij. Kerstmis viert hij in een zaal van hot Leger des Hcils, krijgt er koffie en versnaperingen, luistert naar de preek en de liederen en als hij weer op straat loopt in de rich ting van zijn hotel, grinnikt hij. Zo ver is het al met me gekomen, dat ik als zwerver naar het Kerstfeest van het Leger ga. Om wat te krijgen. Maar het scheelt in ieder geval een maaltijd. Oudejaarsavond zit hij alleen in zijn hotelkamer en maakt de balans op. Hij heeft nu nog voor een dag of veertien voldoende. Morgenavond maar weer bellen, want hel wordt nu onderhand tijd. dat hij op dc hoogte gesteld wordt van de vorde ringen. Twee maanden was de. plan ning en die zijn bijna om. Vier en twintig uur later krijgt Gerrit Bosval de schrik van zijn le ven, als hij het nummer in Neder land belt en dan een vreemde toon hoort. Hij legt de hoorn op het toe stel en draait opnieuw. Zeker ver keerd gedraaid, denkt hij, maar weer krijgt hij dat eigenaardige geluid: toedeloettoedelocttelkens een toon hoger. Hij blijft luisteren, maar ziet dan in, dat dit geen zin heeft. Als hij de hoorn weer heeft neerge legd, komt hij met een schok tot de konklusie, dat de telefoon is afgesne den. Hij staat wat beteuterd te kijken. Hoe kan dat nu? Misschien is alles afgehandeld enmaar waarom laat ze dan niets van zich horen? Eigenaardig. Hij peinst er een paar dagen over en iedere keer, als hij in zijn hotel terugkomt, verwacht hij daar be- 1 zoek voor hem, maar hoort niets on begint ongerust te worden. Hij heeft nog een keer het bewuste nummer gedraaid, maar steeds komt de toon. die te kennen geeft, dat do verbin ding niet meer bestaat. Met andere woorden: het gedraaide nummer is niet meer in gebruik. Twee dagen later belt hij naar het kantoor. Daar neemt een vrouw do telefoon op. Bosval vraagt meneer Oosteling tc spreken, maar krijgt dan op verbaasde toon to horen, dat meneer Oostoling al ruim twee maanden geleden is overleden. Ver ongelukt. Ja. door een auto is aan gereden. O. wist u daar niets van? Met wie spreek ik eigenlijk? Vinna van den Einden In Brussel? Sorry, meneer, ik weet niet of uw firma bij ons bekend is. Hebt u wel eens van ons betrokken'.' O, wilt ti offerte. Dan moet ik u vragen Groothandel Drost en Van Santc in Amsterdam Ie* bellen. Ik geef u even hel num mer. Wat zegt u? O. het, bedrijf van meneer Oosteling is door Groot handel Drost en Van Santé overge nomen. Ja. mevrouw Oosteling heeft het verkocht. Vorige maand al. Me vrouw Oosteling? Die kunt u via het kantoor hier niet meer bereiken. Probeert u het eens op haar woon adres. Sorry, ik kan u niet helpen, maar voor offerte moet u in Am sterdam zijn. Ik geef u even het te lefoonnummer. Noteert u maar..." Maar Gerrit Bosval noteert niets, want hij heeft al opgehangen. En is ontzet. De zaak is verkocht aan Groothandel Drost en Van Santé en mevrouw Oosteling geeft thuis geen gehoor meer. Waar kan ze voor de duivel uithangen? Naar gelang de dagen voorbij gaan, wordt zijn ontzetting en angst groter. Een bang vermoeden begint in hem te groeien en daarmee zijn woede. Als dat toch eens waar wasmaar nee. zo is ze niet. dal is onmogelijk. Ze zal misschien nog het een cn ander te doen hebben, waardoor het langer duurt don ze geschat hebben. Er is altijd wel iets. wat je niet van te voren kunt over zien. Hij zal geduld moeten hebben, hoewelhet geld raaakt op en wat dan? Hij gaat op zoek naar werk, maar omdat hij geen Belgische nationali teit bezit, valt dat niet mee. Hij ak- septoert voorlopig oen baan als spoe ler in de keuken van een middel groot restaurant: elke avond van zes uur lot ver na middernacht. Het zet geen zodon aan dc dijk. maar hij krijgt er een behoorlijk maal, koffie en bier en bovendien nog duizend franc 's weeks. Na aftrek van de ka merhuur. die in hel nieuwe jaar met tien procent is opge^lafen en dus vijfhonderd cn vijftig francs moet kosten, houdt hij net zo n beetje vol doende over om van te leven (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7