J Felle uitslaande brand in enige Engelse Kade-pakhuizen Twee „Schouwse" wegen zijn in het geding waar onder Rijksweg naar Scheldedam WM CDA bereid tot 7-7-2, maar wil versterking portefeuilles LEDEREN BANKSTEL 2575- PAAUWE B.V. Man verdacht van doodslag Baader en Ensslin slaan de hand aan zichzelf Brandweer snel in aktie Voorstel aan Provinciale Staten DE ZIERIKZEESCHE COURANT /Heeftüno? een\ goed BANKSTEL maar- bent Uer toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN MMen bepaal meteen uw nieuwe keus. ZIERIKZEE - Provinciale staten van Zeeland hebben van G.S. een voorstel gekregen oin het sekundaire en tertiaire wegenplan vast te gaan stellen. Bij deze plan nen zijn twee wegen op Schoiiwen-Duiveland van be- lang. DEN HAAG, 17-10. C.D.A.-leider Van Agt heeft de informateurs Vrolyk en Verdam laten weten bereid te zjjn akkoord te gaan met een zetelverdeling van zeven P.v.d.A., zeven C.D.A. en twee D'66. De Christen-demokraten hebben echter moeite met de portefeuilleverdeling zoals de informateurs die zaterdag bij een 7-7-2-verhouding hebben voorgesteld, zo blijkt uit de brief van Van Agt aan de informateurs. De nieuwe ryksweg van Zierikzee naar de Oosterscheldedam en de se kundaire weg die daarop aansluit in de buurt van Burgh en die via Re- nesse naar Brouwershaven wordt doorgetrokken. Verder de verbete ring van de verbinding Zierikzee Zeelandbrug. Protesten Intussen waren de plannen van de provincie al geruime tijd bekend bij de gemeentebesturen en instanties als het landbouwschap en het Zeeuws Coördinatieorgaan voor na tuur-, landschaps- en milieube scherming. De reacties op de plan nen zijn dan ook al gegeven. Zoals bekend hebben gemeentebestuur van Middenschouwen, landbouw schap en coördinatieorgaan gepro testeerd tegen het opnemen van het gedeelte\'an de weg Scharendijke- Brouwershaven in de genoemde se- Advertentie EXTRA AANBIEDING Zuidweg 22a - Zonnemaire Grootste meubelcentrum v/d eilanden Voordat de brandweer op de plek des onheils arriveerde, sloegen de vlammen zeer hoog op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) cundaire wegverbinding vanaf de nieuwe dam. Afwachten Gedeputeerde Staten vinden echter, dat dit weggedeelte wel op de kaart moet blijven staan, omdat de ont wikkeling rond het Grevelingenbek- ken dient te worden afgewacht. Hoewel het om een nu niet zo ur gente verbinding gaat, moet de mo gelijkheid van latere realisering open gehouden worden. Hetzelfde geldt voor het gedeelte Haamstede- Renesse van deze weg, waartegen ook landbouwschap en coördinatie orgaan bezwaren maken. Deze ver binding achten GS van veel belang voor de aan- en afvoer van recrea tief verkeer. Rekreatieverkeer Landbouwschap en stichting Coördinatie-oi-gaan zijn het ook niet eens met de verbetering van de verbinding tussen de Zeelandbrug en Rijksweg 18. Beiden vinden dat overbodig en zijn bang voor de aan tasting van landbouwgronden. Het dagelijks bestuur van het water schap Schouwen-Duiveland vindt het onjuist dat het recreatieverkeer maatstaf is voor de vormgeving van de wegenplannen. Ook het water schap pleit er voor om in eerste in stantie bestaande wegen te verbe teren. GS tekenen daarbij aan dat het rekreatieverkeer in Zeeland op het ogenblik langer dan enkele we ken duurt. Op Schouwen-Duiveland bestrijkt die periode zelfs de enkele maanden. Het verkeer van rekrean- ten manifesteert zich daar ook bui ten het hoogseizoen in de weekein den. Het kollege van G.S, meent dan ook dat aan dit rekreatieverkeer het no dige gewicht moet worden toegekend en dat dit verkeer als onderdeel van het totale verkeersaanbod mede be trokken dient te worden bg de vorm geving van de wegenplannen. De kabinetsformatie De C.D.A.-leider konstateert dat het C.D.A. in de eigenlijke buitenland- sektor (buitenlandse zaken en ont wikkelingssamenwerking) niet aan wezig is en dat de Christen-demo kraten grote belangstelling hebben voor het departement van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening. Van Agt wijst er verder op dat het C.D.A. nog steeds een voorkeur heeft voor de 7-7-1-formule. Onze bereidheid een 7-7-2-verdeling niet af te wij zen, betekent een aanzienlijke tege moetkoming onzerzijds. Wij vertrou wen er dan ook op dat onze wensen wat de toedeling van de zetels be treft „onderwerp kunnen zijn van konstruktief beraad", samen me tde fraktieleiders van P.v.d.A. en D'66, aldus Van Agt in de. brief die na de ra ktie vergadering werd opgesteld. Het is voor hem een teleurstelling dat de informateurs zich niet hebben gericht op een zetelverdeling van 7- 7-1. „Deze formule staat immers veel dichter bij de getalsverhouding tus sen de betrokken frakties in de Tweede Kamer. Wij zouden het dan ook zeer op prijs stellen als u de for mule 7-7-1 alsnog zou willen over wegen", aldus de C.D.A.-leider. SCHIPHOL. Een snel opkomende dichte mist heeft maandagavond het luchtverkeer op Schiphol bijna vol ledig stilgelegd. De brandweer kon dan ook niet voorkomen dat de panden groten deels uitbrandden. De nablussings- werkzaamheden namen nog enkele uren in beslag. In een der pakhuizen stonden nog wat tweede hands meubelen en wat gasflessen van V. d. B. De panden zijn in beheer van makelaarskantoor K. Heden (dinsdag) zal het gebied rond de grotendeels afgebrande percelen worden afgezet. De nog overeindstaande restanten zullen worden omver getrokken. Kelders Onder de panden bevinden zich nog kelders van een diameter diep, die vol water staan. De Rijkspolitie te Zierikzee wijst erop dat het voor kinderen levensgevaarlijk is in de buurt te spelen. Omtrent de oorzaak van de brand is nog niets definitiefs bekend. Ver moed wordt dat de pakhuizen zijn aangestoken door enkele jongens, die tevoren werden gesignaleerd, terwijl ze met vuur speelden. Hoofd van de brandweer, burge meester Th'. H. de Moester, was oog getuige van de brand en het blus werk. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heeft in een auto, die ge parkeerd stond aan de Molgerdijk in de Maasstad, een partij van 121 kilo gram hasj aangetroffen. Dit is de vierde keer in de afgelopen weok, dat de politie een behoorlijke hoe veelheid van dit verdovende middel in beslag kon nemen, ZIERIKZEE, 17-10. Maandagmiddag ongeveer 14.15 uur ontstond een felle uitslaande brand in enkele vrij wel leegstaande pakhuizen aan de Engelse Kade. De brandweer rukte uit en was zeer snel met twee bluseenheden ter plaatse. Het betrof echter oude pakhuizen, die een zeer gemakkelijke prooi voor het vuur vormden. REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakleur: M. J. Bij de Vaale. Uitgave: B.V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, pe'r jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Geef om de natuur", Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 1889) SCHIPHOL. De Vereniging van Nederlandse verkeersvliegers heeft maandagmiddag bij monde van de woordvoerder, de heer F. H. H. van Vianen haar afschuw uitgesproken over - de kaping van de Boeing 737 van de Westduitse luchtvaartmaat schappij Lufthansa. APELDOORN, 17-10. De politie van Apeldoorn heeft de 20-jarige J. M. in verzekerde bewaring gesteld op verdenking van doodslag op een 50-jarige inwoner van Apeldoorn. Het slachtoffer, C. Willemsen,. werd het afgelopen weekeind dood aange troffen in de keuken van zijn wo ning. Sectie door patholoog -anatoom dr. J. Zeldenrust van het gerecfvÊê- lijk laboratorium heeft uitgewezen dat de heer Willemsen aan inwen dige verwondingen is overleden. Het lichaam was overdekt met blauwe plekken. J. M. woonde met zijn vrouw bij het slachtoffer in. Het was de politie bekend dat er in het verleden al ernstige meningsvei-schillen tussen Willemsen en de verdachte waren geweest. LAATSTE NIEUWS HAMBURG, 18-10. Naar vanmor gen is vernomen, hebben Andreas Baader en Gudrun Ensslin, leden van de in West-Duitsland gevangen- zittende Baader-Meinhofgroep zich van het leven beroofd. Nader is bericht, dat twee andere leden van de Baader-Meinhofgroep, Jan Carl Raspe en Irmgard Möller,. een poging tot zelfmoord hebben ge daan. Hun leven zou in gevaar zijn. Het ministerie van justitie in Stuttgart heeft bekend gemaakt, dat ook Jan Carl Raspe, die een poging had gedaan, zich van het leven te beroven, inmiddels aan zijn verwon dingen is bezweken. Advertentie Ubentvanharte welkom. \NIEUWEHKERK.RUKSWEG2B.TEl_ OttW-1268 OOOOOW» MASSAMARKT. TEL 01878-1280 Dinsdag ]H~ïrkf»kw—T977 134ste jaargang Nr. 22186 Op dit kaartje de grote verbindings wegen die op Schouwen-Duiveland al zijn (dikke lijnen) of nog moeten worden aangelegd (stippellijnen). DEN HAAG. De Rijkspolitie heeft de moord op de 28-jarige winkelier J. A. de Gelder uit Bodegraven op gelost. Maandagavond is in zijn wo ning in Bodegraven de 25-jarige grondwerker L. B. aangehouden, die bekend heeft de man te hebben ge dood. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Zwakkelingen zijn de voor hoede van de booswichten. Chamfort Verwachting tot woensdagavond: Kans op nachtvorst Vrij zonnig maar in de nacht en och tend plaatselijk mist: zwakke tot ma tige zuidoostelijke wind; minimum temperaturen tussen 8 en 3 graden, met in het binnenland kans op nacht vorst, maxima circa 17 graden. Voor donderdag Aantal uren zon: 0 tot 5 Min.-temperaturen: omstreeks 10 gr Max.-temperaturen: omstreeks 15 gr Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 19 okt. Zon op 7.12, onder 17.38 Maan op 14.01, onder 23.29 20 okt. Zon op 7.13, onder 17.36 Maan op 14.37, onder Eerste kwartier: 19 okt. (13.46) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 19 okt. 7.28 20.02 1.02 13.30 20 okt. 8.27 21.18 2.02 14.37 Doodtij: 21 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Ons land zal zich woensdag nog steeds in een overwegend zuide lijke luchtstroming bevinden, maar langzamerhand wordt de kans op uitgebreide en langdurige mistsitua- ties minder groot. Er komt wat ver andering in door het toenemen van de windsnelheid. Een gebied met hoge barometerstanden boven zuid oost-Europa heeft niet langer meer de meeste invloed op het weer in ons land. Een depressie, die dinsdagmor gen ongeveer 1.000 km ten noordwes ten van Spanje lag, beweegt heel traag in de richting van Frankrijk. Deze depressie gaat dan ook enige invloed op het weer bij ons uitoefe en, waardoor de luchtdrukverschillen geleidelijk aan groter zullen gaan worden. Het blijft vooralsnog droog.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1