Opmerkelijke interkerkelijke gezinsdienst op zondagavond STREEKNIEUWS Vergadering „Rooie Vrouwen te Zierikzee Nog meer peren te Oosterland voor adoptie-kinderen van Hervormde Jeugdkapel Concert Z.0(rat.) Vereniging Heilsleger vijf-en-veertig' jaar Schoolkrant de Stad Parijs BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 oktobiH' 1977 Nr. 22185 ZIERIKZEE, 16-10. In het kader van het 45-jarlg juhilemnfestival van het Leger des Heils, werd zondag avond een interkerkelijke gezinsdienst gehouden in de Gereformeerde kerk, die uitstekend was hezet. Medewerking werd ook hier ver leend door hel muziekkorps uit Am sterdam, o.l.v. kapelmeester F. H. van der Woude, een uitstekend spe lend orkest, bezet met hooggebrevet- teerde trompetisten en trompetistes. In de dienst gingen voor de pre dikanten ds. J. B. Assendorp, Her vormd predikant te Zierikzee, die op trad als liturg, en ds. F. Spoelstra, Gereformeerd predikant, eveneens te Zierikzee. ZIERIKZEE. Er is weer een nieu we uitgave van. de schoolkrant van De Maltarakkers en de Johan Louis de Jongeschool uit. Een fris nummer, waarin van allerlei te lezen is. Er wordt aandacht besteed aan herfst en vakanties, ouderavonden en school- projekten, jaarverslagen en aktivi- teiten. En natuurlijk aan uitspraken van kinderen. Verder is er allerlei nuttige informatie in te vinden. Comité Zeeland Wereld Natuurfonds Het bij de Stichting Zeeuws Land schap aangesloten Comité van het Wereldnatuurfonds organiseert op woensdagavond 26 oktober aan staande een lezing in dè Concertzaal te Middelburg. De heer drs. H. L. F. Saeijs, hoofd van de afdeling Milieu onderzoek van de Deltadienst van Rijkswaterstaat spreekt dan over het onderwerp „Bescherming van watervogelgebïeden in internatio naal verband. Ledenweekend P.J.Z. De P.J.Z. Schouwen-Duiveland organiseert op 18, 19 en 20 novem ber a.s. een ledenweekend in het „Van Eeghenhuis" in Aerdenburg in Zeeuws-Vlaanderen. Als onderwerp van bespreking werd gekozen „De spanning tussen import en de gewo ne plattelandsbevolking". Verder staat op het programma een film over Zeeland, een strandwandeling en een bezoek aan Knokke. Verder is de agrarische commissie Naar aanleiding van de door jon geren gelezen Schriftgedeelten, sprak ds. Spoelstra over het thema „Als kinderen vragen", zulks n.a.v. het bijbelgedeelte over de werkers in de wijngaard, die van de afwezigheid van hun heer profiteerden en door hem uitgezonden dienstknechten ver moorden en zich zelfs niet ontzagen ook diens zoon om te brengen. V ragen en antwoorden De predikant gaf toe dat ook ouderen op tal van door de jeugd gestelde vragen feitelijk geen antwoord kun nen geven. Vele antwoorden moeten aan God worden overgelaten, want de Heer heeft het laatste woord. Het muziekkorps lardeerde de dienst met fraaie muziekwerken; er werd enthousiast gezongen en ge klapt naar de stijl van „het Leger". Tussentijds gaven enkele heilsol daten een persoonlijk geloofsgetui genis, o.w. de Zierikzeese leider F. Bergsma, die Christus schetste als rustpunt in eèn tijd vol woelingen en verwarring. van de P.J.Z. van plan om, bij vol doende animo, een cursus „bedrijfs- elektriciteit" te organiseren. ZIERIKZEE Koninklijke onderscheiding oud-stadgenoot Bij de viering van het 50 jarig be staan van de vereniging Nederlands Hervormde Stichting voor Zennw- en Geesteszieken werden door de Inspecteur Generaal voor de Geèste- lijke Volksgezondheid dr. J. van Lou den te Amersfoort op 5 oktober 1977 aan vier medewerkers van deze - on geveer 4000 personeelsleden tellende - vereniging Koninklijke onderschei dingen uitgereikt. Oud-Zierikzeeënaar de heer A. H. Berrevoets, L.zn., werd onderschei den met de Eremedaille in Goud in de Orde van Oranje Nassau wegens vele jaren trouwe dienst. De heer Berrevoets is thans-Hoofd Arbeids- therapie van het psychiatrisch zie kenhuis Schakenbosch te Leidschen- dam De onderscheidene trad in 1939 in dienst van genoemde vereniging. ZIERIKZEE, 13-10. Woensdag jl. werd in het Huis van Nassau een vergadering gehouden van de Rooie Vrouwen in de Partij van de Arbeid. Voor de pauze werden enige huis houdelijke punten behandeld. Er werd onder meer de aandacht op gevestigd, dat de gewestelijke kerngroep uitbreiding nodig heeft. Deze gewestelijke kerngroep bestaat momenteel uit vijf leden. Gezien de werkzaamheden van deze groep wordt gedacht aan een uitbreiding met vier leden. Titia Vossen uit Yer- seke, lid van de gewestelijke kern groep, deed een beroep op de leden van de afdeling Schouwen-Duiveland zich kandidaat te stellen voor de ge westelijke kerngroep. Jeanne Hoogendoorn kondigde aan dat van de geplande basiscursussen er slechts één kan doorgaan, dit in verband met de gestelde subsidie- eisen. Besloten werd nu tot het ge ven van een basiscursus, die voor namelijk gericht is op vrouwen met weinig politieke ervaring en het ge ven van een introduktiecursus voor vrouwen met wat meer politieke er varing. De slotavond van deze cur sussen zal gezamenlijk worden ge houden en op die avond zullen de er varingen van de cursisten worden uitgewisseld. Diskussie Na de pauze was er een levendige diskussie over de vraag: Mag een vrouw aan politiek doen? Wordt het getolereerd of gestimuleerd door de omgeving? Diverse meningen werden hierover gehoord en de ervaringen van de leden waren zeer verschillend Na de rondvraag werd de vergade ring gesloten. De groep „Vrouwen in de Partij van de Arbeid" wil met het geven van kursussen en het hou den van discussies bereiken dat meer vrouwen in de politiek gaan mee denken en meewerken. Zeer indringende voorbeden wer den gedaan voor allerlei groepen in de samenleving: jongeren, ouderen, ouders, kinderen, eindigend met een gezamenlijk gebeden „Onze Vader". De muziek had het laatste „woord" en het publiek genoot nadien nog van een muzikale toegift. Een op wekkende dienst! Eerder in het weekeinde was het korps ook te horen op straat, waar het op het Havenplein voor vele be langstellenden speelde. Vergadering N.C.V.B. Op woensdag 19 oktober a.s. komt de afdeling Zierikzee van de NC.V. B. in vergadering bijeen in het Herv. Verenigingsgebouw. Het on derwerp „Kent gij ook uw voorou ders" zal gesproken worden door mevrouw H. L. Vermeij-de Graaf. Gevaar bij Grote Kerk Bij de rijkspolitie te Zierikzee is melding gemaakt van vallende ste nen bij de Grote Kerk. Dit afbrokke lend puin vormt een groot gevaar voor in de buurt spelende kinderen. De Stichting Oude Zeeuwse Ker ken, waaraan de Grote Kerk onlangs werd overgedaan, heeft toegezegd maatregelen te nemen. Scharenslijper* weer aktief In Zierikzee e.o. zij nweer eën aan tal scharenslijpers aktief, die zich uitgeven voor de hier in de regio alom bekende firma Rossen. Deze lie den hebbens echter niets met slij- voor het slijpwerk prijzen die buiten perij Jtossen temaken.Zij rekenen elke yérhouding' liggen. Zo werd bij een ïamilië te Zierikzee een bedrag vatvf 60— .gevraagd voor het slijpen van negen messen en één schaar. Praatpaal Net vari de pers fs. .het nieuwe nummer van „Praatpaal", de school krant van de openbare kleuter- en lagere school „De Woelwaters en de Theo Thijssenschool". Ook dit vijfde nummer van de eerste jaargang staat weer bol met allerlei nieuwtjes, we tenswaardigheden. verslagen en leu ke verhaaltjes. Hash-vondst Bij een rout ine-on der zoek don derdag jl. werd. op de Provinciale Weg H. P. B. uit Rotterdam aange houden. B. bleek kilo hash in zijn Mercedes verstopt te hebben. Bij een onderzoek in samenwerking met de distriktsrecherche van de Rijkspolitie te Middelburg werd in zijn woonhuis te Rotterdam nog een kleine hoeveelheid hash gevonden. B. werd ingesloten in hét politiebu reau te Zierkzee en heden (m an- dag) morgen voorgeled aan de offi cier van justitie te Middelburg. Verkeersbord omver Zondagmorgen vroeg werd in dichte mist het verkeersbord aan De Tol omver gereden. Toen de politie ter plaatse kwam, waren geen auto's meer aanwezig, zodat niet bekend is wie het bord heeft omgereden. Ruzié op Het Havenplein Zaterdagmiddag omstreeks 16.30 uur werd melding gemaakt van on enigheid op het Havenplein. Èen Ford-escort van J. B. A. v. d. W. met daarin de fam. W. reed in op de auto van P. D. H. Beide auto's raakten daarbij licht beschadigd. Vervolgens ontstond ook enig handgemeen. SEROOSKERKE. Een interessant plaatje van de (eenzame) Plompe- toren in de vernieuwde situatie, ont staan door de dijkversterknig ter plaatse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OSTERLAND, 14-10. De leden van de jeugdkapel van de Ned. Herv. Gemeente alhier hebben nog een na- levering peren gekregen. Het ligt in cje bedoeling om deze a.s. 18 oktober te verkopen over het dorp. Ditmaal zal de vérpakking 2Va kg bedragen, .wat vooral voor.de oude ren een beter.te consumeren-hoevéel- heid is. De leden van.de jéugdkapel blijken nog, steeds extra moeite te willen doenom het léven van hun twee adoptiekinderen wat plezieriger tè maken. Giften Met eerder opgehaald geld werden bijvoorbeeld ook giften verstuurd met de verjaardagen der kinderen. De moeder van het geadopteerde jongetje schreef in haar laatste brief dat er, behalve een klein presentje, ook veel nieuwe kleren gekocht wa ren voor het hard groeiende jochie. 'Onnodig lijkt het om de inwoners van Oosterland op te wekken om de jongelui te blijven steunen bij^hun adoptiewerk. Voor mensen in.de pol der is rèsérvering mogelijk per téle- foon, nl. de nummers 1467, 1692 en 1293. Aanrijding Zaterdag ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op de Provinciale Weg ter hoogte van de afslag O uwer kerk. Een auto be stuurd door H. B. uit Essen (D.) remde af. De achterop komende autd, bestuurd door 'G. S. reed ach-, téróp de auto van B. Beide wagens raakten zwaar beschadigd. Last van heiwerk Twee bewoners uit de Kapelle- straat hebben geklaagd over het hei werk in de St. Domusstraat. Door het heien zijn hun woningen scheu ren gaan vertonen. Opdrachtgever voor de bouw van betreffende hui zen in de St. Domusstraat is de wo ningbouwvereniging Beter Wonen. Het werk wordt uitgevoerd door fa. Den Hartog. HAAMSTEDE N.C.V.B. De N.C.V.B. te Haamstede houdt op dinsdag 18 oktober in de rekrea- tiezaal van de Gereformeerde Kerk een bijeenkomst. Drs. M. J. Koppe zal spreken over Wereldgodsdiensten. Hierdoor komt de eerder aangekon digde gespreksavond. Inbraak Tussen 1 en 15 oktober is ingebro ken in de woning Strandweg 10 ei gendom van de fam T. Het is nog niet bekend wat er gestolen is. RENESSE Benzinediefstal Uit een drietal geparkeerd staan de auto's aan de Wilhelminaweg is de benzine afgetapt. De eigenaars P. uit Zierikzee. A. L. uit Vlissingen en een onbekend gebleven persoon de den aangifte. Botsing Zondag reden in de bocht bij „The Game" twee auto's op elkaar. Hel waren M. B. uit Essen en T. v. D. uit Zwnrlewaal B. kwam te veel links door de bocht waardoor hij tegen v. D. opreed. Er onstond schade aan beide voertuigen. Eenzijdig ongeluk In de nacht van zaterdag op zon dag is de automobiliste J. de G. uit Gouda in de bocht Roelandswcg-La- gevoom in de sloot gereden. Do auto werd aan do voorzijde vrij ernstig beschadigd. SCHARENDI.IKE Aanrijding Bij de afrit „Sleep in" ontstond vrijdagavond een botsing tussen twee personenauto's A. J. W. uit Ridderkerk stond boven non de af rit te wachten toen van de andere zijde de Duitser K. D. S. uil Neu- klrchen aankwam en boven op de andere wagen botste. Mogelijk dat misl een rol in deze aanrijding speelde. Geen gewonden, wel mate riële schade. COó*J- midden in dB poslslraal-zienkiEE NIEUWERKERK Kollekte Nierstichting In Nieuwei'kerk en Kapelle heeft de kollekte voor de Nierstichting f 1761,10 opgebracht tegenover f 1784,39 vorig jaar. In Ouwerkerk f 460,60 tegenover vorig jaar f 356,06. Kollektanten in Ouwerkerk waren mevrouw Hillebrand en mevrouw Romeijn-de Braai. In Nieuwerkerk koliekteerden de dames Van Dijke- Krabbe, Flikweert-van Leeuwen, Faase. Kik-Boogerd, Koolmees, Op 't Hoff-Krabbe, De Moolewaar, Ren- tier-Looy, Vaane en Vermeer-v. d. Velde. In Kapelle nam mevrouw Flikweert-Rijksen de kollekte voor haar rekening. Organisatrice van de hele kollekte was mevrouw Schiet- lekatte-de Vrieze. Een dankwoord voor haar en haar helpsters is zeker op zijn plaats. BRUINISSE Bazar In ons nummer van vrijdag j.l. werd abusievelijk de bazar, die geor ganiseerd wordt door muziekvereni ging „Nu met Hope" een week te vroeg afgekondigd. Dit moet zijn vrijdag en zaterdag 21 en 22 oktober a.s. Plaats en openingstijd zijn goed vermeld. tiet jubileum-festival van het jubi lerende Heilsleger te Zierikzee werd zaterdagmiddag voorafgegaan door een openluchtsamenkomst op het Havenplein. Het Leger des Heils ziet terug op een weekeinde met ve le geslaagde aküviteiten en festivi teiten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Hel was bij de eerste maten al dui delijk: de Zierikzeese Oratorium Vereniging ging vrijdagavond een concert van bijzonder muzikaal ge halte brengen, mede dank zij de so praan Matthy Soethoudt. Helaas was de r.k. Willibrorduskerk niet hele maal vol. Een „uitpuilende" kerk verdienden zowel koor als solisten. Het programma werd geopend met Panis Arigelicus uit de „Misse Sole- nelle" van Cesar Franck. Het koor kreeg meteen gelegenheid om te la ten horen dat er van een harmonisch samenspel tussen soliste (Matthy Soethoudt) en koor sprake was. Di- rigente mevrouw H. van Asch-Faas bleek haar koor te kennen. Het bekende Agnus Dei van G. Bi- zet was hierna opnieuw goed voor een presentatie van het koor, waar na opnieuw sopraan en koor te horen waren in een ontroerend Dir, Seele des Weltalls van W. A. Mozart. Komm, holder Lenz uit „Die Jahres- zeiten", van Joseph Haydn bracht een snufje lentesfeer in de op deze herfstavond overigens goed ver warmde kerk. Voor mij gold hierna de Cantate Corydon van J. C. Pe- pusch als één van de hoogtepunten van het concert. Met medewerking van pianiste mevrouw H. de Regt- de Rijke en de fluitiste Ineke van Asch. Soliste was Matthy Soethoudt, die opnieuw indruk maakte met haar goed geschoolde, prachtige „gouden" sopraan. Twee fuitisten, waaronder nu ook Tom Huizinga, pianiste, sopraan en de „warme" bas Henk Gout werkten hierna mee aan „Jesu meine Freude" van Dietrich Buxtehude, dat mijns inziens terecht als titel van het pi'o- gramma was gebruikt. Het koor liet hierin uitstekend haar vele mogelijk heden horen. King AU Glorious voor koor en sopraan werd na een klate rend applaus en een staande ovatie terecht voor de tweede keer gezon gen. De voorzitter van de Zierikzee se oratoriumvereniging, de heer M. J. Bij de Vaate bood dirigente en solis ten bloemen aan. Een huldeblijk, dat alle medewerkenden aan dit prachtig optreden, verdienden. Nogmaals, naast de al ruime belangstelling die hel koor vrijdagavond kreeg, is het toch jammer dat niet nog meer mu ziekliefhebbers kwamen luisteren. Zij zouden zeker niel teleurgesteld zijn. Een opmerking hier nog over de samenstelling van het koor, n.l. het niet kompleet zijn, want liefst negen leden moesten wegens ziekte verstek laten gaan. I. v. L. Advertentie VERZEKERINGEN Alle zaken voor alle mensen Een ongeluk is niet altijd te voorkomen. De financiële gevolgen ervan wel. Voorkom dat u In moeilijkheden raakt. Sluit tijdig een goede verzekering voor uw huis en gezin,uw auto en rekreatie. Ga vooreen goed advies naar de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3