wico Il^ J ubileum-f estival Leger des Heils met veel muziek en gesproken woord A. Kleijwegt winnaar wedstrijden ploegkampioen- schap Schouwen-Duiveland LEDEREN BANKSTEL PAAUWE B.V. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Optreden muziekkorps Amsterdam-C.Z. Zeer geslaagd evenement met demonstraties Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen voor prima gebruikte meubelen 2575,- CELD NODIG Serveerster ernstig mishandeld ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maan er1977 134ste jaargang Nr 22185 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REOAKTIE, AOMINISTRATIE EN BEZORGING Teleloon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V, Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Westhoek helft goed fruitprijzenjaar ZIERIKZEE, 16-10. Het Leger (les Hcils heeft zater dag en zondag jl. o|i inspirerende wijze met veel goede muziek en gesproken woord de dag herdacht waarop 45 jaar geleden met liet werk te Zierikzee werd be gonnen. Ongetwijfeld betekende de komst en het optreden van het geweldige muziekkorps Amsterdam-Congres- zaal dit feestelijke weekeinde een grote bezieling voor de heilssoldaten en Legervrienden van het jubilercny de Zierikzeese korps. De algehele leiding van het week einde was in handen van brigadier en mevrouw C. Nieuwland, divisie officier van de Zuid-Nederlandse- Divisie; het Leger des Heils muziek korps uit Amsterdam stond onder leiding van kapelmeester F. H. van der Woude. „Wij zijn blij dat u met zovelen bent gekomen en wjj vinden het fijn u iets aan te bieden in de vorm van zang en muziek. De boodschap van Jezus is het thema van alles wat wij brengen als lofprijzing voor de afgelopen 45 jaar". Met deze woorden begroette kapi tein F. Bergsma de vele belangstel lenden bij de aanvang van het Jubi leum-festival, dat zaterdagavond plaats vond in de Gereformeerde kerk Woord en muziek Na de begroeting, ingezet met de openingsmars „Weest in geen ding bezorgd", volgde samenzang „Loof Hem, Jezus de Heiland der Wereld". „Het Leger des Heils Zierikzee had het de eerste jaren niet gemakke lijk, maar is doorgegaan om de naam van de Heer groot te maken", aldus zei brigadier Nieuwland na gezamenlijk gebed en een schriftle zing uit Psalm 138. Brigadier Nieuwland vond het een voorrecht deze feestelijke dagen te mogen meebeleven. De hierna uitgevoe2~de suite be vestigde opnieuw de grote faam van het Amsterdamse muziekkorps. Het werk was een selektie van liederen „Al wat van mij is Heer, is van U", en „Kom Heilige Geest, leer mij nu bidden". Hiern» volgde een indruk wekkende uitvoering van het werk „De goddelijke achtervolging", dat bestaat uit drie delen: 1. De bood schap; 2. De achtervolging en 3. De Overwinning. Een stukje geschiedenis van het Zierikzeese Leger des Heils vertelde zr, C. de Graaf-Gocdegebuure, heils soldate sedert 1938. Zij herinnerde aan de ingebruikneming van de be kende zaal in de Poststraat in mei 1935, aan openluchtsamenkomsten onder andere op het groentje bij de Nobelpoort, aan straataktiviteiten en aan samenkomsten voor de kinderen die vroeger met mooi weer wel wer den gehouden in het Slingerbos. In 1943 werd het gebouw door de be zetters in gebruik genomen en ver huisde het korps naar een zaal lje in de Visstraat. Daarna werd gebruik gemaakt van een huis aan de Ap pelmarkt en van de Lutherse kerk. De eenheid Van het Zierikzeese Le ger des Heils kwam vooral tot uiting tijdens de watersnood in 1953. In het gebouw „De Lichtboei" werd in de loop der jaren heel wat veranderd en verbeterd. „Lied van overwinning" Korpsmuzikant Joop Spijker ver tolkte, na een gezamenlijk gezongen „Dank, o God voor het verleden", een fraaie euphonium-solo in „Lied van overwinning", gevolgd door de brassbandselektie „Wonderen" en opnieuw samenzang. Een persoon lijk woord van geloofservaring sprak zr. Meijboom. Het muziek korps bracht verder een pittige marsmedley ten gehore, een aria van Bach (Als Gij nabij zijt) en een liedbewerking „Avondbede". Brigadier Nieuwland sprak een overdenking uit naar aanleiding van Psalm 145. Na de slotzang „Dank, dankt nu allen God" dankgebed en de zegen werd het opgewekte en sfeervolle jubileumfestival, dat on der meer werd bijgewoond door wet houder C. Bij de Vaate, besloten met de mars „Heaven came down". Advertentie MAANDAG GESLOTEN Burg Bo.unianstr.11 f\Jieuw..r.-:er Tel. 01114-1373 ZIERIKZEE, 15-10. Zaterdagmiddag vonden onder zeer fraaie weersomstandigheden de ploegwedstrijden plaats om het kampioenschap van Schouwen-Duive land. Als primeur voor Nederland kwa men zaterdagmiddag tijdens de ploegkampioenschappen Schouwen- Duiveland acht vierscharige wentel- ploegen in aktie, overigens buiten mededinging. Er werd echter wél, onder dezelfde reglementen, tussen de „vierscharigen" gekampt voor het beste resultaat, dat werd geboekt door L. Daleboul Azn te Noordgou- we, gevolgd op de tweede plaats door L. J. Stoel te Zonnemaire. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De wisselbeker werd veroverd door de heer A. KIcywcgt te Bry- dorpe, die het kampioenschap van Schouwen-Duiveland op zijn naam bracht met 240,5 punten; met 235,5 punten werd een goede tweede dc heer Joh. Hoogenboom te Noord- welle. Het „grote geweld" vond plaats op een perceel aan de Mosselseweg, be schikbaar gesteld door de heer M. Vermue te Schuddebeurs. Nadat 's morgen enige korrekties waren Uitgevoerd door een viertal rotor- kopeggen met J. den Boer, L. J. van Gastel, L. de Jager en Joh. van Lan- geraad, werd het perceel wedstrijd- rijp gemaakt; onder leiding van L. de Jager werden namelijk de veldjes uitgezet.' Om half één stonden de 17 deelnemers - twee éénscharige- en vijftien tweescharige wentelploegen - aangetreden, die de strijd om de hoogste eer zouden aanbinden. Daarnaast had de regelingscommis sie, als primeur voor Nederland, de medewerking verkregen van acht EXTRA AANBIEDING Zuidweg 22a - Zonnemairo Grootste meubelcentrum v/d eilanden driescharige wentelploegen, die bui ten de strijd om het kampioenschap maar onder dezelfde reglemen ten eveneens zouden kampen voor het beste resultaat. Bovendien gaf de heer St. v. d. Velde te Zonnemai re met een driespan werkpaarden een demonstratie oude stijl met een ongeveer vijftig jaar oude wentel- ploeg, welke hij nog steeds op zijn bedrijf in gebruik heeft. De wedstrijden Na een korte technische toelich ting vertrokken 25 kombinaties naar de ploegen veldjes, waarna om half twee het startsein werd gegeven en begonnen werd met het trekken van de beginvoren. De grondomstandig- heden waren van dien aard dat de ploegers behoorlijk op de proef werd gesteld. Na beoordeling van dit onderdeel gaf de jury het sein om de veldjes te ploegen. De jury bestond uit de heren J. Stols J. op 't Hor, A. Padmos, A. Romeijn, J. J. Bouman en C. Goense voor de één- en tweescharige wentelploegen en uit L. J. A. Klompe en M. der We duwen voor de driescharige wentel ploegen. De punten werden op des kundige wijze toegekend; dc jury rapporten werden verwerkt door mevrouw E. Klompe-de Jonge en de heren M. Boot en R. van der Wek ken. Dc organisatoren konden zich ver heugen op een zeer grote publieke belangstelling; een bewijs dal dit fa cet van dc agrarische scktor hoog genoteerd staat. Grote belangstelling trok uiter aard de heer St. v. d. Velde met zijn driespan: een geweldig gezicht, waarvan velen genoten. Het einde van de wedstrijd werd aangegeven met het in brand steken van enige pakken stro. Het vuur werd door Tonny Prince met zijn xproeivlieg- tuig vakkundig geblust. Dit vormde een aardige attractie op deze ge slaagde middag. Nabeschouwing De heer Murre, hoofdinspektcur aan de praktijkschool te Schoondij- ke. gaf een nabeschouwing over het geleverde werk. Na in algemene zin 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Einancieringskantooi' M. Deense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 (Vervolg pag. 4) ZIERIKZEE. Zondagavond werd in het kader van de jubileumviering van het Leger des Heils, een inter kerkelijke dienst gehouden in de Ge reformeerde kerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Zwijgen is één van de grootste kunsten der konversatie. UTRECHT. Het Zweedse autocon cern Vólvo dreigt dc personenauto fabriek in het Limburgse Born (voorheen DAF) tc sluiten, tenzij de Nederlandse overheid met een be drag van f 250 miljoen op de prop pen komt. Bij dc fabriek in Born werken 5500 man. De direktie heeft later gezegd, dat de fabriek niet dicht zal gaan. GRONINGEN, 15-10. Een 18-jarige Amsterdamse serveerster blijkt op 18 september in Amsterdam in elkaar te zijn geslagen door twee mannen, die haar vervolgens in een auto mee namen naar Groningen, daar enige malen uren achtereen in een kast op gesloten. weer mishandelden, ver krachtten en vervolgens dwongen prostitutie te bedrijven. De Gronin ger politie heeft beide mannen aan gehouden. Tiet zijn de 26-jarige R. E. R. L. en de 27-jarige J. G. J„ beiden uit Groningen. Zij zijn afkomstig uit Suriname. Verwachting tot dinsdagavond; Weinig verandering In de nacht x ochtend op veel plaats- In de nacht en ochtend op veel plaatsen mist; in de loop van de dag' zonnige perioden; vannacht weinig, overigens zwakke tot matige wind tussen oost en zuid; minimumtempe raturen tussen 9 en 4 graden, ma xima morgen van 12 graden in het noordoosten tot circa 17 graden el ders. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 15 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 18 okt. Zon op 7.10, onder 17.40 Maan op 13.16, onder 22.19 Eerste kwartier: 19 okt. (13.46) HOOG- EN LAAG WATER 18 okt. Doodtij Hoogwater 6.43 19.07 21 okt. Laagwater 0.02 12.29 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor dinsdag mogen wc rustig najaarsweer verwachten. Een hoge- drukgebicd boven Roemenië veran dert het komende etmaal maar wei nig van plaats. Het zorgt bij ons voor een zwakke zuidoostelijke strohing, die in de onderste paar honderd me ter vrij vochtige lucht aanvoert. Daarboven is dc lucht zeer droog. Hierdoor heeft er en dc avond en nacht een sterke afkoeling plaats, die op grote schaal mist tot gevolg heeft. Het ziet er naar uit dat deze mist zich overdag vooral iri het noordon van ons land zal weten tc handha ven. De middagtemporaturen blijven daar dan ook belangrijk achter bij die in de rest van hel land. waar de zon hel kwik plaatselijk tot rond 16 graden zal doen oplopen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1