Haamsteedse bejaardensoos op bezoek in „Schouwenduin" Handels onderneming op industrieterrein Parkeren aan de Minderbroederstraat goocheltruc Openbare school te Sirjansland komt „op de radio" Berlijner snijdt hout met argumenten rond het donderdagparkeren POLITIEHOND SJORS WEER WINNAAR UIT RENESSE deurloo 4 STREEKNIEUWS Rotterdam wil prostitutiecentrum Kampioenschappen in Clinge De heer A. W. de Ruiter met zijn hond Sjors, die afgelopen weekeinde weer kampioen werd onder de politiehonden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 10-10. Het district Zeeland van de Koninklijke Neder landse Politiehondenvereniging heeft afgelopen weekeinde op het terrein van de WMZ aan de Opper- straat en de Bisschoppendreef te Clinge de kampioenschappen 1977 gehouden. Eerste eindigde de heer A. W. de Ruiter uit Renessè, tweede werd de heer L. Hermans uit Koudekerke. Op de derde plaats kwam de heer F. Ehrentreich uit Heinkenszand. Prijzen Na de wedstrijd werden in café „Truus" te Clinge de prijzen uitge- door de drie keurmeesters Minder - houd, Lenaerts en Janssen. De win naar A. W. de Ruiter ontving als HAAMSTEDE, 12-10. De tweede bijeenkomst van de bejaardensoos Haamstede werd dit maal niet in het Rusthuis „Duinoord" gehouden, maar werd er een bezoek gebracht aan het vakantieoord „Schouwen duin". De gasten werden door de be drijfsleider de heer P. Slager ont vangen. De heer Slager vertelde het een en ander over het vakantieoord. In 1964 begon „Schouwenduin" op een terrein van 2 ¥2 h.z. met 30 sta caravans, nu in het terrein inmid dels uitgebreid tot 6 h.a. Gemiddeld bezoeken ongeveer 1400 personen per jaar het bedrijf. Het vakantie oord heeft een vaste personeelsbe zetting van 4 personen en drie sei zoenkrachten. Na deze uiteenzetting werd het bedrijf bezichtigd. Spelen Terug in de rekreatieruimte kon den de bezoekers kennis maken met enkele eenvoudige spelen. Deze mid- Advertentie voordeelprijzen bij intermeubel dag werd afgesloten met een dank woord, gesproken door mevr. Kik- Verton die namens de leden van de bejaardensociëteit Haamstede, hax-- telijk dankte voor deze middag. Na deze woorden kreeg het perso neel een geschenkenbon aangeboden BROUWERSHAVEN Burgerlijke stand over september Geboren 5-9: Johannes Jan. z. v. J. van der Heijden en G. van Lith; 27-9: Ru dolph Adriaan, z. v. F. J. de Groote en A. van Memden (geboren te Zie- rikzee). Gehuwd 2-9: Quik, Cornells (Goes) en Mal- thijsse, Cornelia (Goes); 3.: Een hoorn, Paulus Cornelis (Berkel en Rodenrijs) en Visser. Helena Adriana (Berkel en Rodenrijs); 9.: Sanderse, Robert Jan (Vlissingen) en Meier, Genoveva (Zierikzee); 16.: Sies, Dirk Leendert (Duiveland) en Bil, Jacoba Johanna Neeltje (Brouwershaven); 21.: Vander Werve, Joop en Van der Rassel, Geertruida Cornelia. Overleden 1-9.: Van der Steene, Hendrika Jo hanna, e. v. S. Dekker (Zierikzee); 10.: Schcidweiler, Neeltje Sebastiana, e. v. Van den Ierssel; 16.: Hage, Adriaan Abraham (Zierikzee). (Vervolg van pag. 1) veld blijkt nogal moeizaam te ver- lopen. De vraag van de heer Spren- gelmeijer hoe het staat met de ver plaatsing van de Betonmortelcen- trale werd beantwoord door de voorzitter met de mededeling dat gedacht wordt aan aanpassing van het industrieterrein. Verder vroeg de heer Sprengelmeijer of de ge meente nieuwe kontakten had ge legd om de grond rond de Grote Kerk in bezit te-krijgen nu deze in eigendom was overgedaan aan de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. Spreker zag hierin een mogelijkheid tot aanleg van een parkeerterrein. Dc voorzitter antwoordde dat nog geen nadere stappen zijjn onderno men, maar zei graag het overleg in het kollege te openen. Tot slot sprak de heer Roskam zijn waardering uit over de plaat sing van plattegronden van Zierik zee op diverse punten in de stad. F Goese drabsmijter GOES, 13-10. Donderdag morgen heeft een winkelier uit Goes het stadhuis in zijn woonplaats op stelten gezet. Dat deed hij door een emmer stinkende drab in de hal van het gemeentehuis uit te stor ten. De aanwezige bodes die dit gebaar niet zo konden waarderen grepen de man in zijn kraag, waarop een stevige vechtpartij volgde, waarbij ondermeer brillen en kleding het moesten ontgelden. De winkelier had de stin kende emulsie van de straat voor zijn deur opgeschept. Daar komt het, volgens zijn zeggen, iedere donderdag te recht als de gemeentelijke vuilnisauto op zijn wekelijkse toer over de Lange Vorst- straatpromenade, niet alleen het gewone winkelvuilnis maar ook het afval van een groentehandel afvoert. Het verpulverde groente- en fruit afval verlaat de vuilnisauto weer gedeeltelijk aan de on derkant en laat op straat een slinkende emulsie achter, die iedere keer weer door de win keliers met behulp van brand- slagen moet worden wegge spoten. Volgens de met vuil smijtende winkelier, de heer H. Nooij, hebben diverse klachten bij de gemeente niets uitgehaald. Door deze uitstor ting hoopt hij een proefproces te kunnen uitlokken. ZIERIKZEE, 13-10 „liet is machts misbruik. De gemeente mag geen geld kasseren van parkeerovertre- ders als zij het de mensen onmoge lijk maakt een geschikt parkeer- plaatsje te vinden". Bovenstaande bracht H. T. uit Berlijn naar voren toen hij donder dagmiddag voor de kantonrechter mr. A. Veenhoven verscheen wegens een parkeerovertreding. T., tweede huis bezitter te Haamstede, had in juli dit jaar zijn auto in strijd met de borden langs het Havenpark gepar keerd. Hij gaf het strafbare feit toe, maar kwam vervolgens met een uit voerig verweer. Donderdag „Het was op donderdag", aldus T. „Op die dag geeft de gemeente de beschikbare plaatsen op het Haven plein uit als marktplaatsen. Het is dan onmogelijk om in de buurt van de winkels te parkeren en juist op die dag loopt er een man in Zierik zee, die zijn uiterste best doet over treders op de bon te slingeren". T. zei best bereid te zijn zijn auto buiten de stad te parkeren en een kwartiertje te lopen, maar in dit ge val had hij zware spullen - vijf krat ten bier en twee kratten limonade - moeten inladen. Hij zei overigens niet alleen voor zichzelf te pleiten, maar veel meer voor ouderen en/of slecht ter been zijnde mensen, die niet bui ten de stad kunnen parkeren. „De gemeente moet op die marktdag voor vervangende mogelijkheden zorgen", aldus T. „Wel gevoelig" De officier mr. W. J. Kolkert bleek wel gevoelig voor deze argumenten en noemde het betoog van T. een verhaal, dat hout sneed. Hij was ech ter van mening dat. de stx-ekking er van niet bij de kantonrechter maai bij de wethouder P.W. thuishoorde. Om T. een aanleiding te geven zich verder te beklagen eiste hij schuldig verklaring echter zonder oplegging van straf. De kantonrechter was het niet eens met de officier. „Ik vind dat men zich aan de regels moet houden", al- ROTTERDAM, 13-10. De Rotter damse gemeenteraad heeft donder dagavond het Poortgebouw aange wezen als toekomstige prostitutie centrum. Met 27 tegen 13 stemmen ging de raad akkoord met dit, dooi de 'bewoners van de wijken Feijen- oord en Noordeiland heftig bekriti seerde, voorstel. Deze wijken ver wachten dat de prostitutie vanuit het Poortgebouw (het voormalige gebouw van het Gemeentelijk Ha venbedrijf) zal uitwaaieren naar hun buurten. SOESTDIJK. Koningin Juliana heeft donderdag op paleis Soestdijk de tien buitenlandse christenen ont vangen van het internationaal oecu menisch team van „Zending in Ne derland". Dat heeft de Rijksvoor lichtingsdienst meegedeeld. dus mr. Veenhoven en hij vonniste de traditionele boete voor parkeer- overtredingen van f 30,of 1 dag. Visprobleem C. W. werd bij een viswater aan de Kapelleweg te Nieuwerkerk gesigna leerd met een leefnet en een kruis- net. W. was niet gerechtigd in be treffend water te vissen en de ma terialen werden in beslag genomen. „Ik heb helemaal niet gevist", had W. in eerste instantie verklaard. La ter was hij daarop teruggekomen en zei hij wel gevist te hebben maar aan de zeedijk bij Viane, waarvoor hij wel een vergunning had. „Moet ik soms een vrachtvliegtuig aan schaffen om op de plaats van be stemming te komen?", verweerde W. zich donderdagmiddag. De officier noemde de verklaring van W. niet zo plausibel en eiste f 50 of 1 dag met verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. De kantonrechter bleek een andere me ning toegedaan hij sprak de verdach te vrij met teruggave van de in be slaggenomen netten. Drank- en horecawet Wegens overtreding van de Drank en horecawet kreeg L. W. 't M. te Zierikzee een boete van f 75,- of 2 dagen. Beklaagde had in een perceel in het Korte Gx-oendal te Zierikzee alcohol houdende dranken verkocht zonder over de voorgeschx-even vesti gingspapieren te beschikken. De vroegere eigenaar, van wie hij de zaak had overgenomen, had beloofd de zaak in orde te maken. Dit lukte echter niet en de echtgenote van 't M. kreeg het benodigde diploma niet tijdig in haar bezit, 't M. had zijn zaak inmiddels verkocht. Daar de mogelijkheid van herhaling van deze ovex-treding niet meer zo aanwezig was, eiste mr. Kolkert f 100,- of 2 dagen. Beklaagde vond zelf dat hij al genoeg gestraft was nu hij zijn zaak had moeten verkopen. De kanton- x-echter was het met hem eens eri kwam tot een vonnis van f 75, R. G. V., zonder vaste woon- of verblijfplaats, wex*d bij verstek ver- oox-deeld tot een boete van totaal f 400,voor het plegen van drie stx-afbai-e feiten. De kantonx-echter besloot tot een boete van f 150, voor het rijden zonder rijbewijs, f 150.voor het niet verzekex-d zijn en f 100,voor het maken van een verkeersfout. P. R. te Zierikzee hoox-de een boete van f 75,tegen zich eisen wegens het veroorzaken van een aanrijding. Foute manoeuvre Getuige M. K. verklaai'de achter de 3-wielige auto van R. te hebben gereden, vervolgens deze auto te hebben willen passeren. Toen hij de auto van R. zeer dicht genaderd was, sloeg deze plotseling af bij een inrit, zódat een aanrijding het gevolg was. De kantonrechter was het met de officier eens dat R. een dergelijke manoeuvre niet had mogen uitvoe- x*en en vonniste f 50,en toewijzi ging van de civiele vordering van f 200,—. Tegen A. J. G., zonder vaste woon- of vex-blijfsplaats. eiste de officier een boete van f 150,of 3 dagen we gens het ongeoorloofd voorx-ang ne men. G. werd vertegenwoordigd door mr. H. A. Witsiers, die erop wees dat het uitzicht van G. belem merd wex-d door een vrachtwagen. De kan toni-echter achtte het feit bewe zen en vonniste f 130,of 3 dagen. ZIERIKZEE, 13-10. Autorijden in Zierikzee vereist in de smalle straat jes toch al optimale rijvaardigheid. Parkeren op het parkeerterrein bij de Minderbroederstraat vraagt het alleruiterste. Al maandenlang is een deel van dit terrein „buitengebruik" omdat de toch al schaarse parkeexruimte in de binnenstad gebruikt moet wor- den voor de opslag van matex'ialen voor de bouw van een nieuw ge bouw voor de telefooncentx-ale aan de Beddeweeg. Ten behoeve van de ze schone industx'ie moet menig auto mobilist daai-om tijdelijk elders een plaatsje zoeken. En die zijn niet zo dik gezaaid in Ziexikzee. Wanneer er dan ook nog een plekje vrij is op de parkeerplaats slaat toch meni geen aan het „wurmen" om naast de hekken te gaan staan. Dat dat een probleem kan zijn wanneer op een der plaatsen een dikke vi-achtwagen staat, ondex-vond een inwoonster. In haar sei'ieus ondernomen poging om hek en vrachtwagen te ontwijken nam ze een deel van het hekwex-k mee de parkeex-plaats op. Overigens had dat hek geen verlichting in de avonduren en stond het ook niet zo koi-rekt opgesteld. Dus toch maar parkeren aan de Scheldestx-aat? De situatie ter plaatse. (Foto: Ziex'ikzecsche Nieuwsbode) met gobelin stof vanaf 295.— eiken voetenbankje diverse stoffen Kantongerecht Zierikzee massief eiken fauteuils Probleem kleine scholen 49.75 voetenschommels 59.75 zie etalage SIRJANSLAND, 12-10. Dc op hel ogenblik aktuclc problematiek van de kleine scholen in Nederland re sulteerde afgelopen woensdag in het maken van een radioprogramma op dc Openbare basisschool te Sirjans land. Zoals bekend voorziet do nieuwe onderwijswetgoving in het opheffen van scholen met eon kleiner leerlin genaantal dan 75. Omdat dc diskus- sies rond deze op stapel staande plannen nog volop aan de gang zijn bezocht de Vara-radio dc school om zich oen beeld Ie vormen van voor- der van de provinciale Zeeuwse bak kerswedstrijden 1977 werdén door bakker M. C. Bolier uit Sirjansland de nodige prijzen behaald. Zo kreeg hij bij liet onderdeel „Tarwebol" de eerste prijs, tei*wijl voor de „Zeeuw se bolussen" een derde prijs werd ontvangen. Verder was er nog een eervolle vermelding voor zijn boter letter, alsmede het diploma „uitste kend consumptiebrood". en nadelen, die aan dit soort scholen verbonden zijn. Voor de provincie Zeeland bete kent het doorgang vinden van deze nieuwe wet het opheffen van 68 scholen ofwel 23°/« van het basis onderwijs. Op school werden vele kinderen geïnterviewd alsmede hel personeel en de ouderkommissie. Verder wer den in het dorp nog enige ouders vragen gesteld óver de wenselijk heid deze scholen voort te laten be staan. De uitzending zal maandag 17 oktober in het programma „Kinde ren een kwartje" om 9.00 's morgens op Hilversum 4 plaatsvindon. extra prijzen de Doru-wisselbeker en de wisselbeker van de afdeling Zeeland. Als pakwerpers fungeerden de he ren Ferket en Van Troost, beiden uit Clinge. SIRJANSLAND Opvallend bakkerssucccs Tijdens de 14e vakbeurs in het ka- De volledige uitslag luidt: 1. De hond Sjors van A. W. de Rui ter uit Renesse met 415 pnt; 2. Lex van L. Hermans uit Koudekerke met 414¥2 pnt; 3. Remo van F. Ehren treich uit Heinkenszand met 414 pnt. 4. Carlo van F. Haartsen uit Clinge met 389 pnt. 5. Rex van H. Harings uit Middelburg met 374 pnt. 6. Ram ses van C. Bruijnes uit Kapelle met 367 ¥2 pnt. 7. Sam van A. Lauwei'se uit Meliskerke met 311 pnt. OUWERKERK Kolelkle Kinderzorg De kollekte t.b.v. Kinderzorg heeft opgebracht f 144,30. De volgende meisjes namen aan de inzameling deel: Mentine Bos, Janet v. d. Ha mei-, Caty Remeeus, Riapne v. d. Maas, Barbara Schalier, Domen v. d. Werf en Wim Hage. Als nieuw kollektantje meldde zich Irma Bolijn. Een dankwoord aan de jongeda mes en de burgerij is op zijn plaats. Ouderavond De ouderavond van de openbare basisschool te Ouwex-kex-k wordt ge in het schoolgebouw. Op de agenda houden op maandag 24 oktober a.s. staan de volgende punten: opening, notulen, financiëel verslag, overzicht van het afgelopen schooljaar-, be stuursverkiezing en rondvraag. In de pauze bestaat gelegenheid de bijdz-a- ge aan het schoolfonds te voldoen en het werk van de leex-lingen te bezich tigen. OOSTERLAND Kinderpostzegels De leex-lingen van de zesde klas van de openbax-e basisschool alhier, hoofd de lieer P. T. Bolkenbaas, heb ben zich dit jaar weer goed van taak gekweten wat aangaat de verkoop van kinderkaax'ten en kindex-postze- gels. Ze verkochten niet minder dan voor de som van f 932.aan kinder postzegels, en voor f 132,aan kin- derkaarten. Totaal een respektabel bedrag van f 1.064,Hiervoor is een dankwoox-d aan de kopers en de leer lingen zeker op z'n plaats. Kollekte M.buma-zending De maandelijkse huis-aan-huis-i kollekte, ten bate van het werk van de Mbuma-zending, die ook in de maand september hier weer heeft plaatsgevonden onder leiding van de heer D. I. van de Velde, door Annie en Ellie Bakker, Kris van der Hulle, Rianne van der Maas, Tineke en Edie Meerman en Jannie Steenpoorte, bracht in genoemde maand op de som van f 229.45. Waarvoor een dankwoox-d aan hen, die telkens iets willen afstaan voor dit mooie en nut tige werk, en niet minder aan de lei ding en de kollektanten. Indonesië-dla's Op de gehouden vergadering van dc Herv. Vrouwenvereniging „Mar tha", die op woensdag 12 oktober jl. werd gehouden in het kerkelyk cen trum:: ,Dc Voorkerk" alhier, onder leiding van dc presidente, mevr. J. Stoutjesdyk-Borst, heeft mevr. M. K. Bcijc uit Zierikzee hoofdleïdster van dc Chr. kleuterschool alhier, een dia-serie vertoond van haar reis naar Indonesië. De aanwezigen kwamen onder de indruk van de prachtige natuur van dit land, waar echter ook een schril kontx-ast heex-st tussen i-ijkdom en armoede. Ontstellende toestanden heex-sen in de ai*mzalige woonruim ten van de armsten. Bijzonder inte ressant was een tocht door een stuk jungle, hoog boven de zeespiegel gelegen. Verder wax-en er mooie op namen van vex-schillende kultures zoals rijstverbouw en andex-e tropi sche produkten. Na afloop dankte de px-esidente mevr. Beije zeer har- lelijk en bood haar een enveloppe met inhoud aan. Met de avondzang werd de vex-gadering gesloten. meelstraat 31 zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4