Voor Zierikzee werd gezellige Kinderweek voorbereid Ouderavond van kleuterschool „De Blokkendoos" Brouwershaven Maaskant maakt schip voor India DESKUNDIGE BELICHT „KWESTIE DUINPOLDER WESTERSCHOUWEN Om een fijne herfstvakantie STREEKNIEUWS Kommissie Streekplannen X1F R IKZEFSCl IF NIEUWSBODE Vrydag 14 uktobc Onder de antieke foto, opgenomen in het donderdagnummer bij het artikel: ..45 jaar I.egcr des Hcils", stond abusievelijk Meelstraat. Uiter aard was (en is) dit de Poststraat. „Slip of the pon (Red.) WESTER SCHOUWEN MIDDELBURG. Mr. L. J. flen Hollander, advokaat le Middelliarnis, heeft tijdens de ver«aderih<; van de kommissie van advies en bijstand voor de streekplan nen in het provinciehuis in Middelburg nog eens aan dacht gevraagd voor de „kwestie Duinpolder". Namens de vereniging van eigenaren van gronden in de Duinpolder in Westersehouwen vroeg li\j om een vergadering van de kommissie, waarin nog eens de gelegenheid wordt geboden ont bezwaren aan te voeren en toe te lichten tegen bet voorontwerp herziening streekplan Sehouwen-Duivelaiid. Eon van de argumenten van de heer Don Hollander tegen hot stfeek- plan voor wat betreft de Duinpoldcr was, dat de reden van herziening voor het onderdeel Duinpolder in het plan niol wordt vermeld. In dc Duinpolder in Haamstede hebben do eigenaren van stukjes grond cara vans neergezet. Do gemeente Wes tersehouwen wil die caravans daar weg hebben en wordt daarin nu ge steund door het voorontwerp her ziening streekplan Schouwen-Duive- land. Al jaren verzetten de grond eigenaren zich daar tegen. Ove rfi ii n f; s ree h I De heer Den Hollander zei verder het „overgangsrecht", dat in ieder bestemmingsplan staat, hier te heb ben gemist. De heer W. H. de Graaff te Rotterdam sloot zich daarbij aan. Hij wees erop, dal naar zijn mening geen sproke is van illegaal gebruik van gronden in de Duinpoldcr. Ver der vond hij het vreemd, dat bij de goedkeuring van het plan Duinpol der al rekening is gehouden met do richtlijnen van liet voorontwerp her ziening streekplan. „Hoi- kan er reeds met deze nieu we richtlijnen rekening worden ge houden indien de procedure herzie ning streekplan nog moet worden gevolgd?" zo vroeg hij zich af. De vergaderingen van de kommissie ad vies en bijstand voor dc streekplan nen zijn openbaar. Hot publiek krijgt gelegenheid opmerkingen te maken. De volgende vergadering wordt op vrijdag 2 december gehouden. BROUWERSHAVEN, 13-10. Dcz week hield de kleuterschool „De Blok kendoos" de jaarljjkse ouderavond in het schoolgebouw. De presidente van de oudcrkommissic mevr. A. v. d. Wekken sprak een hartelijk woord van welkom tot de aanwezige ouders, de wethouder van onderwijs, de lieer Pb. J. van Ast en aan het onderwijzend personeel van de plaatselijke scholen. ZIERIKZEE. Het Werkkomité: 100 jaar Corneliastichting heeft zijn taak volbracht en beleefde donder dag de laaisle plechtigheid in het kader van de jubileumviering: een goed moment voor een plaatje: V.l.n.r. Zr. Assunta van Paradijs, mevrouw H. van Oeveren-Verkaart, de heer L. S. P. van Velthoven, me vrouw M. A. Bij de Vaate-Rozen- daal, mej. C. Dieleman en de heren C. van Wanrooy en J. Doeswijk. Op de foto ontbreekt het lid de heer J. Livain. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De Zeeuwse kollekte De Zeeuwse kollekte heeft in dc gemeente Westersehouwen f 1030. opgebracht. Voor dc kernen was dit: Burgh r 373.10: Haamstede f 779.48: Noord- welle f 162,20; Rcnosse f 301,22 en Serooskerke f 20.— Kollektanten alsmede de milde gevers en geefsters worden hartelijk dank gebracht voor hel behaalde resultaat. HAAMSTEDE Er z(jn 7 bekers (le prijs), 7 me dailles 2e prijs); 7 medailles (3e prijs); 80 stuivers, 1 „Gouden" stui ver te winnen; iedere deelnemer krijgt na afloop een aandenkings- vaantje aangeboden. Aan deze avond zullen behalve het muziekkorps Oosterlands fanfare en het majorettenkorps „Rust Roest nog de Blue Rock groep „De Guts", uit Zierikzee meewerken. schouwen. Bovenaan urgentiecate gorie b staat de weg Haamstcde-Re- nesse waarvan de aanpassing dient te worden bezien in combinatie van de aanleg van een nieuwe weg. Als volgnummer twee staat in deze ca tegorie vermeldt profielverruiming van de weg Haamstede-vliegveld; volgnummer 13 in de categorie b kreeg reconstructie van de weg Se- rooskerke-Brouwershaven, en volg nummer 18 reconstructie van de weg Dreisehor-Zonncmaire. Leiderskontaktdag „Spelenderwijs" Het Jeugdwerkburo Zeeland van P.G.C.J.-C.J.V. organiseert op zater dag 22 oktober aanstaande een lei derskontaktdag „Spelenderwijs" in de Vroone te Kapelle. Deze dpg is bedoeld voor leiding van klups en andere belangstellen den. Ontmoeting, informatie en in- struktie staan centraal. Zo kan men mee doen aan gesprekstraining, houtbewerking, kleien, werken met papier en verf, tekstiele werkvormen, bloemschikken enz. Verder programma's rond pro grammeren op de klup, aandacht voor christelijk klup werk, spelen met muziek en spelleiding. Voorlichtingsavond P.J.Z. Schouwen-Duiveland De P.J.Z. Schouwen-Duiveland organiseert op vrijdag 21 oktober a.s. een voorlichtingsavond over al- kohol- en druggebruik. De avond wordt gehouden in de Zeeuwse Her- berghe en wordt verzorgd door de heer Van Kesteren uit Middelburg. Op 18, 19 en 20 november wordt te Aerdenburgh een ledenweekend gehouden. De grote P.J.Z.-avond met toneel en dans wordt gehouden op 28 januari a.s. Zeeuwse Raad Maatschappelijke Dienstverlèning De Zeeuwse Raad voor Maat schappelijke Dienstverlening houdt een openbare vergadering op maan dag 24 oktober a.s. in het gebouw van de Stichting Zeeland te Middel burg. Geen beletselen meer voor infiltratie De problemen met betrekking tot de grondwateronttrekking en het in- filtratieprojekt in de Westhoek van Schouwen-Duiveland zijn opgelost. Via e&n ftmro PriVe Re.kenm(j lam je ie rrwziek- icsién betelen. (Dirigeer u zelf naar de Amro, dus.) ZIERIKZEE. De entree van de Cor neliastichting is een week lang ge tooid met een fraaie versiering, die ook aan de buitenkant verraadt wat er allemaal aan de hand ishet 100-jarig bestaan. Het embleem van de verbonden handen, werd ge maakt dóór leerlingen van de L.T.S. o.l.v. de vakleraar de heer J. Hoek stra. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 13-10. De firma P. Maaskant en Zonen in Bruinisse mag één van de twee schepen bouwen, die Nederland in het kader van ont wikkelingshulp aan India gaat leve ren. De schepen, waarvan de andere in Scheveningen zal worden ge maakt, zullen worden gebruikt voor visserjj onderzoek. De firma Maaskant had al relaties met India toen het mogelijk werd om twee schepen te bouwen uit de pot ontwikkelingshulp. Ook Maaskant diende daarvoor een ontwerp in. Afmetingen De te bouwne schepen zullen bijna veertig meter bij acht bij vier meter zeventig meten. Hoewel de moeder maatschappij van Maaskant in Brui nisse zetelt, zal het schip in Stellen dam worden gemaakt, omdat het be drijf daar er beter op ingericht is. Maaskant Stellendam ook, leverde vorige week zes lieren, die naar de Oosterschelde werden getranspor teerd om te gebruiken bij het afvie ren van zinkstukken. Dat zijn ny lon matten met stenen verzwaard, die via een zogenaamd afvoerponton in de Oosterscheldemonding worden neergelaten in verband met. de af- sluitingswerken. Elk der lieren heeft een trekkracht van veertig ton. Uit het jaarverslag van de hoofd leidster, mej. E. L. Quant kwam duidelijk naar voren hoeveel festi viteiten de school het" afgelopen jaar weer heeft beleefd. Zoals het St. Ni- kolaasfeest, Dierendag en de kerst middag met de bejaarden. Verder waren er tijdens het Brouwse her denkingsjaar diverse hoogtepunten in het kleuterleventje. Tijdens dé Brouwse kinderdag en de grote op tocht verdierf kleuterschool „De Blokkendoos" de eerste prijs. Uit het financieel verslag der pen- ningmeesteresse mevr. v. d. Hoek- v. Beveren bleek dat de kas sloot met een batig saldo van f 973,91. De bescheiden der penningmeesteresse werden in orde bevonden door de dames Heinen en Hartman. Tot le den van de nieuwe kaskommissie De vereiste vergunningen zjjn ont vangen. Dat laten GS van Zeeland weten aan provinciale statenleden die daarover vragen hebben gesteld. Alle beletselen om op 1 augustus 1978 met de infiltratie klaar te zijn, zijn nu weggenomen. ZIERIKZEE Concertzaal-bioskoop Komend weekend, zaterdag 15 en zondag 16 oktober, draait in „De Concertzaal" de film „The Great Es cape". Enkele hoofdrolspelers zijn Steve McQueen, James Garner, Ri chard Attenborough en Charles Bronson. Het verhaal speelt zich af in een krijgsgevangenschap in Duits land, tijdens de tweede wereldoorlog. Een kamp, dat bestemd is voor de bijzonder lastige officieren, onderof ficieren en soldaten, die maar één doel hadden: vluchten. Stichting Jeugd Donderdagavond 27 oktober a.s. wordt in de Zeeuwse Herberghe een openbare bestuursvergadering van de Stichting Jeugd Schouwen-Dui veland gehouden. Na de normale agendapunten, komen ondermeer de volgende zaken aan de orde. Be spreking van het cijfermateriaal van drie jaar werken als jeugdleider, bespreking van het bestuurlijk funktioneren van de Stichting Jeugd. Na de rondvraag zal een filmvertoning plaatsvinden met aansluitend een gespreksmogelijk- heid over het thema van deze film. (Voor tijd: zie agenda.) Poststraat Afdeling N.C.V.B. ZIERIKZEE, 12-10. Woensdagavond 12 oktober had in liet „Huis van Nassau" de eindbespreking plaats in verband mei de Kinderweek, die wordt georganiseerd in de periode van dinsdag 18 oktober tot en met don derdag 20 oktober a.s„ dus in de herfstvakantie. Deze aktiviteiten vinden alle plaats te Zierikzee speeiaai voor kinderen in de leeftijdsgroep van 4 tot en met 13 jaar en zijn geheel gratis. Deze week wordt georganiseerd en gefinancierd door Deurloo Kleding b.v„ Deurloo Woninginrichting en Deurloo Intermeubel. Om enige bekendheid aan deze dagen te geven zijn er op de scho len te Zierikzee reeds 1875 stencils uitgedeeld. Ook de kinderen, die buiten de gemeente Zierikzee wo nen kunnen aan deze Kinderweek meedoen. Zij moeten echter een ge publiceerde bon meenemen (Z.N. 13 oktober). Puzzeltocht Dinsdag 18 oktober a.s. gaat de Kinderweek van start met een puz zeltocht, die is uitgezet door oud- Zierikzee. De kinderen worden ver deeld in twee groepen namelijk in een groep van de leeftijd van 4 t/'m 6 jaar en vanaf 7 jaar en ouder. Het beginpunt van deze tocht is de St. Lievensmonstertoren (voor tijd zie agenda) Woensdag 19 oktober a.s. is gere serveerd voor sport en spel in de sporthal „Onderdak" (voor tijd zie agenda). Er is gelegenheid voor sjoelen, ke gelen. hardlopen, korfbal, balschie- ten, ringwerpen, pijltjes werpen en nog vele andere spelen.. Voor de kleintjes is een gedeelte van de zaal gereserveerd, waar een teken, spelletjes- en knutselhoek zal worden ingericht. Het geheel zal begeleid worden door vrijwilligers o.l.v. mevr. W. van Dorp. sen. Een dame en een clown zullen dit alles op het toneel begeleiden. Ook een kinderjury ontbreekt niet, deze zal beoordelen welke van de deelnemers de „Gouden stuiver" verdient. Als afsluiting van deze Kinderweek worden er 's avonds Lampionnenoptochten gehouden. Eén groep vertrekt met het muziek korps Oosterlands fanfare vanuit Poortambacht hoek Valkerak-Ha- iingvlietstraat (Voor tijd zie agenda) waarna een tweede groep zich in de Sloestraat zal voegen. Majorettenkorps „Rust Roest" De optocht met het majoretten korps „Rust Roest" vertrekt vanuit Malta. Vertrekpunt parkeerplaats hoek Caustraat-Calandweg (voor tijd zie agenda). Lampionnen wor den gratis aan de deelnemers ver strekt bij deze begin punten. Beide 'optochten zullen zich in de richting van het Havenplein begeven. Het Havenplein wordt voor deze gele genheid geheel afgezet met drang hekken, dit was mogelijk door de medewerking van b. en w. Op hét plein zelf wordt een podium ge plaatst waarop de behaalde prijzen aan de deelnemers uitgereikt wor den. Stuif-es-in Donderdag 20 oktober a.s. wordt eveneens in de sporthal „Onderdak" gehouden, deze dag is er een Stuif- es-in gepland, naar het voorbeeld van het bekende televisie program ma. (Voor tijd zie agenda). Alle kinderen kunnen, als zij dat wensen, op het podium komen, waar ze van alles kunnen doen, zoals bijvoor beeld zingen, muziek maken en dan- Urgentielijst tertiaire wegen 1978 tot en met 1982 Ged. Staten van Zeeland hebben het voornemen aan provinciale Sta ten voor te stellen om per 1 januari 1978 een nieuw vijfjarenplan voor de provinciale secundaire en tertiai re wegen vast te Stéllen voor de periode van 1978 t/m 1982. Dinsdag 18 oktober a.s. organiseert de Nederlands Christen Vrouwen bond afd. Haamstede, een gespreks- avond in de rrkreal iczaal van de Gereformeerde kerk. Drs. M. J. Koppe uit Brouwerhaven zal op deze avond over het onderwerp we reldgodsdiensten spreken. (Voor tijd zie agenda.) Adxwrientïe Naast de vaststelling van dit vijf jarenplan zal door Ged. Staten voor de tertiaire wegen een urgentielijst worden vastgesteld welke, in het kader van de uitvoering van de ver delingsverordening uitkering wegen Zeeland, als basis kan dienen voor de verdeling van de tertiaire "WUW- kapitaalsubsidiemiddelen. De urgentielijst omvat 46 projek- ten met een gezamelijk globaal kos- tenbedrag van f 50 miljoen. Tot de urgentiecategorie a, be hoort onder meer rekonstruktie van gedeelte wegvak Burgh-Wester- werden benoemd de heren v. d. Ruit en Van Dijk. Bestuursverkiezing. Bij de bestuursverkiezing werden in de vakatures van de dames C. Bonte-v. d. Bijl. en T. P. v. d. Hoek- v. Beveren, gekozen de dames v. d. Ruit én Soesters. De wethoudér van onderwijs; de heer Van Ast gaf hierna eén nadere uiteenzetting over het niéuw te bpuwen scholenkomplex. Na de pauze vertoonde mej. Quant een se rie prachtige dia's over het feest Brouwershaven 500 jaar. Over dit onderwerp werd door mevr. v. d. Wekken-Keizer ook nog een film vertoond. De avond werd afgesloten met een dankwoord gesproken door mevr. A. v. d. Wekken. Bijzondere dienst in de R.K. Strandkerk Het R.K. gemengd kerkkoor van de St. Willibrordus-parochie te Zierik zee is bereid gevonden a.s. zondag 16 oktober de Eucharistie-viering in de R.K. strandkerk O.L. Vrouw op zee aan de Serooskerkseweg te Haam stede met gezangen op te luisteren. Uitgevoerd zal worden de meer stemmige missa in honorèm sancti Jacobi van de componist C. van dei- Peet, onder leiding van de dirigent organist de heer Th. Faber. Tevens worden er liederen door de aanwezi gen gezongen. Deze dienst begint om 10.00 uur. BRUINISSE Wijnavond Evenals voorgaande jaren gaat ook dit jaar de stichting „Durps' Uus" weer een wijnavond organise ren die vrijdag 28 oktober a.s. zal plaats vinden. Deze langzamerhand traditioneel wordende wijnavond wordt gehouden in het „Durps'Uus". Tijdens de opening zullen alle aan wezigen gratis van de wijn mogen proeven. Naast de wijn zullen ook weer diverse soorten kaas verkrijg baar zijn, met daarbij gratis stok brood. De muzikale noten zullen verzorgd worden door Zeelands eni ge „Big Band'' „The Evergreens" die dit jaar hun eerste lustrum vier de in september jl. De „Evergreens" beschikken over een repertoire van 250 nummer, dat vrijwel alle soor ten dansmuziek en jazz omvat. Naast het moderne „top-40" werk spelen ze ook oudere dansen als veleta, wals en raspa. Via 6?n Amro Privé Rekening |<un je mei- een betaalcheque een klein hapje betalen. (Gastronomen naar de Amro, dus.) Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3