Eindelijk vergunning voor een handelsonderneming op industrieterrein Originele stichtingssteen kreeg - na lange absentie - weer plaats W. C. Ista en zoon occasionshow w DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Zierikzee LEDEREN BANKSTEL 2575- PAAUWE B.V. Het feest van de „Cornelia" Heroïnegebruik in Amsterdam Heeft U nog een goed BANKSTEL maar- bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL hef dan IN MMÏkflen bepaal meteen uw nieuwe keus. Occasions met Bovag garantiebewijs AUTOMOBIELBEDRIJF geïnspecteerd gerepareerd getest gegarandeerd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vri jdag 14 134ste jaargang Nr. 22184 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1 ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50. per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Zierikzee krijgt Kindertveek ZIERIKZEE, 12-10. Na een zeer lange procedure heeft de gemeenteraad - met de stem van de heer De Jager tegen - tenslotte besloten lot de verkoop van een per ceel grond, gelegen op het industrieterrein, aan de heer C. A. Vogelaar te Oud-Beijerland, voor de prijs van f 32,50 per vierkante meter. Het perceel zal worden aange wend voor het stichten van een han delsonderneming voor de verkoop van aanbouwkeukens, sanitair, cen trale verwarming etc. Naast de algemene voorwaarden zijn enkele bijzondere voorwaarden rop deze verkoop van toepassing. De ze voorwaarden zijn mede tot stand gekomen door tussenkomst van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken en het ministerie van economi sche zaken. Daar de heer Vogelaar thans aan alle voorwaarden heeft voldaan achtte het kollege geen re- EXTRA AANBIEDING Zuidweg 22a - Zonnemaire Grootste meubelcentrum v/d eilanden den meer aanwezig de verkoop te gen te gaan. Om kontrole De heer De Jager zei in de ver koopvoorwaarden de kontrole op de naleving van de voorwaarden ge mist te hebben. Burgemeester Th. H. de Meester was van mening dat dit een zaak van de ekonomische 're cherche is en dat deze kontrole niet in een raadsbesluit geregeld kan worden. De heer Groen .sprekend namens zijn fraktie, zei voldoende vertrouwen te hebben in de opgeno men boeteclausule - f 25.000,per overtreding en f 5.000,per voort durende dag - om zich te kunnen aansluiten. In tweede instantie drong de heer De Jager nogmaals aan op duidelijke kontrole-maatre- gelen en beperking van het pas poortrecht. (Slechts paspoorthouders zullen bij-de nieuw te vestigen han delsondernemingen als kopers kun nen optreden). „Uiterste voorzichtigheid" De voorzitter zei teleurgesteld te zijn over de houding van de heer De Jager, omdat van de zijde van het kollege in deze zaak de uiterste voor zichtigheid is betracht. Hij wees er nogmaals op dat door de heer Vo gelaar aan alle voorwaarden is vol daan en dat men zich nu ook loyaal op moet stellen. „Er is al eens eerder een bcdrgf uit Zierikzee geweerd en sommigen hebben daar achteraf toch spijt van" aldus de voorzitter. De heer Deurloo was van mening dat betreffende handelsonderneming in de toekomst wel mazen in de wet zal vinden cn daar ook gebruik van zal maken. „Iedereen heeft echter het recht konkurrentie te voeren, dus laat ze hun gang maar gaan", aldus de heer Deurloo. Het voorstel tot verkoop werd tenslotte aangeno men, met de stem van de heer De Jager tegen. Zijn voorstel het kolle- gevoorstel in stemming te brengen, kreeg geen steun van de V.V.D.- fraktie. Verder kwam de raad tot vaststel ling van de derde wijziging Leges verordening in verband met het ge bruik van een kasregister door de afdeling bevolking. Tevens kwam men tot vaststelling van de verorde ning precariorechten. Voor de sinds enkele maanden in dienst der ge meente zijnde brugwachter-hulpha venmeester werd de instruktie sa mengesteld. - Tenslotte werden twee begrotingswijzigingen vastge steld betreffende de toevoeging bij drage aan reserve „Vernieuwing brug Zuidhavenpoort". De rondvraag Bij de rondvraag stelde de heer Groen de zojuist verschenen „Vraagbaak voor Zierikzee" aan de orde. Hij was gevallen over de me dedeling dat men op zaterdag in het huwelijk kan treden voor het tarief van f 200,terwijl hem uit de praktijk een geval bekend was dat een trouwlustig paar werd wegge stuurd met de mededeling dat niet op zaterdag getrouwd kon worden. De heer Van Ommeren antwoordde dat het sinds de zaterdagsluiling van kantoren aan de gemeente zeil' wordt overgelaten of op zaterdag getrouwd kan worden. „We voelen er niet zoveel voor. Het betreft soms mensen, die geen enkele binding met Zierikzee heb ben, als men het echter persé wil, is er wel een mogelijkheid voor", aldus de sekretaris. De heer de Rijke stelde de inmiddels traditioneel wordende, vraag hoe het staat met de werkzaamheden aan het sportveld. ..Het wordt een verhaal zonder eind", aldus wethou der Den Boer. Men is nog wel in on derhandeling met een aannemer, maar konki'ete resultaten werden nog niet bereikt. Ook de levering van nieuwe lampen voor het sport- (Vervolg pag. 4) ZIERIKZEE, 13-10. In een fraaie - door de zon gekus te-lier fstige ambiance, kreeg de nog altijd feestende 100 jarige Cornelia stichting, donderdagmiddag op nieuw een plechtigheid verwerken in de vorm van de onthulling van de marineren steen, die de herinnering levend houdt aan de stichting van liet huis in 1877. De steen die tot aan de verbouwing in bet eind van de dertiger jaren een der muren aan de hal sierde, verdween; werd uitgerekend in het jubileum jaar hervonden in een tuin aan de Balie en werd thans - gerestaureerd cn schoon gepoetst - aangebracht aan één der op de binnenhof uitkomende ge vels, onderdeel van het oorspronkelijk gebouw. gcb. Cornelia de Wit. XXX juny. MDCCCLXXVII. Uit dankbaarheid is deze steen ge plaatst, De Heeren Leden van het R.K.-kerk en Armbesluui'. In één der lokaliteiten van het huis werd hierna een drankje gepresen teerd, genuttigd bij een bij de feeste lijkheid passend discours, allemaal over en rond het jubilerend huis, dat een week lang in het nieuws is. WESTHOEK. De bramen zijn rijp en wat is er schoner dan nu te gaan in de stilte van de herfst om de vruch ten te plukken, zoals hier ergens in de Westhoek. Menigeen neemt de kans waar. Een middag bramen plukken daar wordt een mens beter van! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uil 14 pagina's De jacht is zoeter dan de f vangst. AMSTERDAM. 13-10. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van hero ïnegebruik in Amsterdam is dit jaar tot dusver beperkt gebleven lot ze-, ven. Dat is aanmerkelijk minder dan in 1976. toen er 35 slachtoffers vie len. Dit hebben burgemeester en wethouders geantwoord op vragen die het Amsterdamse raadslid Wal raven heeft gesteld naar aanleiding van het overlijden na heroïnege bruik van een 17-jarig meisje, dat enige tijd geleden in een Amster dams pension overleed. Advertentie ZIERIKZEE. Het doek historie is hersteld. vallen; de steen wordt zichtbaar. De lijn met de (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De onthulling als typisch feestelijk buitengebeuren, dat opnieuw visueel een link legt tussen het begin van de 19e eeuw en de thans volgemaakle eeuw, werd bijgewoond door patiën ten en bejaarden van het huis, die op het royale gazon een plaatsje had den gevonden en luisterden naar het steen-verhaal van de direktrice zus ter Assunta van Paradijs. Klimax Er viel over de steen wel het een en ander te vertéllen, met als kli max uiteraard de vondst van een steen, die later de voor het huis zo waardevolle herinneringsplaat bleek te zijn. Een zwaar ding, die manne lijke spierkracht en een fikse auto voor het vervoer vergde. Door een steenhouwer werd hij daarna her steld en opgeknapt. Toen begon de vraag te rijzen, waar de steen moest komen. Bruikbare tip De moderne bouw vertoont meest al muren, die niet zo ge-eigend zijn om zware dingen aan te bevestigen en een tip van de ekonoom van de Congregatie der Zusters Francisca nessen drs. Van den Heuvel de steen buiten aan een muur van hot kern- gebouw te bevestigen, bleek een even zinnige als bruikbare. Twee dames uit hel huis t.w. mevr. Koschultc cn mevr. Bom be lastten zich hierna met de onthulling Een lichte trek aan het touw was voldoende om een kleed te verwijde ren cn de stern kwant te voorschijn. „We hebben met deze onthulling een beetje eerherstel willen' geven aan de steen en de schenkster van toen", aldus de direktrice in een slotwoordje na een hartelijk applaus van het publiek. Zij geloofde dat met name de onthul-dames de nodige herinneringen zullen hebben bij het bezien van deze steen. Opschrift Volledigheidshalve laten wij hier onder nog eens het opschrift volgen, dat de steen (in goud) siert: St. Cornelia Liefdehuis. Geschenk van Mevr. de Wed. P. Schillenians- Ubentvanharte welkom. VNIEUWERKERKRUKSWEG 26. TEL 01114-1268 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 nodigt u uil voor de van vandaag 14 en morgen 15 oktober St Joostdijk 41 - Burg. v/d Havestraat 48 Oosterland - Telefoon (01114) 1495 l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1