POSITIEVE IMPULS DOOR INSTELLING VAN EEN JEUGDBESTUUR Goed spelend DFS boekt ruime winst op Schoondijke: 5-1 Duiveland liet kans liggen om Apollo te kloppen ERIC DE NOORMAN VERDEEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te HAAMSTEDE Vergadering te Ouwerkerk OUWERKERK. 7-10. Vrijdagavond jl. werd in café Vijverberg de algemene najaarsvergadering gehouden van Sportvereniging Ouwerkerk, onder voorzitter schap van de heer A. de Jonge. Deze vergadering, die aanvankelijk werd gekenmerkt door een vrij kri tische houding van het publiek, kreeg een positieve impuls door de instel ling van een jeugdbestuur. Dit voorstel kwam aan de orde bij de bestuurs verkiezing. De heer B. Brouwer was van me ning, dat de jeugdleden tot achttien jaar, die op vergaderingen geen en kele inbreng mogen hebben, toch een belangrijke groep van de ver eniging vormen. Om ook de menin gen en wensen van de voetbal- en korfbal spelende jeugd tot hun recht te laten komen, stelde hij voor een jeugdbestuur te vormen. Dit jeugdbestuur zou onder leiding moe ten staan van twee seniorenleden, die tevens zitting in het verenigings bestuur hebben. Bovengenoemd voorstel werd dooi de voorzitter als zeer positief beoor deeld. Mevrouw C. Brouwer-Kuy- per en de heer H. v. Bemden stelden zich beschikbaar het jeugdbestuur op poten te zetten en tevens deel te nemen aan het verenigingsbestuur. Beiden werden voor deze funktie voor de vergadering gekozen. Aftre dend en niet-herkiesbaar waren verder mevrouw A. Legerstee-Erke- lens, de heer G. Stoutjesdijk en de heer J. Renters. Ter voorziening van de derde bestuursvakature werd de heer I. Westdorp gekozen. Het sekretariaat Sekretaris de heer J. Bakker had, wegens N drukke werkzaamheden, het voox*nemen zijn funktie neer te leggen. Nu men echter tot de vor ming van een jeugdbestuur zal ko men, bleek hij genegen aan te blij ven als sekretaris. Hij stelde echter wel als voorwaarden dat hij onthe ven zou worden van de administra tie voor de medische sportkeuring en van de organisatie voor het oud papier ophalen. Een voorstel van 't bestuur tot ver hoging van de kontributie met f 1,- per maand stuitte bij de vergadering op groot verzet. De voorzitter wees erop dat deze verhoging nodig was om in de toekomst niet in de rode cijfers te komen. Een ander probleem dat met deze verhoging betrekking had, was het vervoer van de jeugdige korfbal- en voetbalspelers. „Bij uitwedstrijden blijken de ouders meestal niet be reid zelf voor het vervoer van hun kinderen te zorgen, vandaar dat we gedwongen worden af en toe busjes te gaan huren", aldus de heer De Jonge. „Drastisch''1 De heer J. Hage vond de verho ging procentsgewijs nogal drastisch en de heer R. Hage vreesde dat mis bruik zou worden gemaakt van het huren van busjes. Naar aanleiding hiervan besloot de voorzitter het voorstel tot kontributieverhoging in stemming te brengen. Na schrifte lijke stemming werd de f 1,kon tributie meer per maand nipt aan genomen. Televisie-uitzending Noord-Ierland-Nederland onzeker HILVERSUM, 10-10. Het is niet zeker dat de N.O.S. de voetbalwed strijd Noord-Ierland-Nederland op woensdagmiddag uitzendt. Een aan tal Nederlandse bedrijven - volgens de N.O.S. tenminste vijf - willen in het stadion in Belfast namelijk spe ciaal op Nederland gerichte reclame borden plaatsen. De N.O.S. zal in dat geval ook geen samenvatting van de wedstrijd op televisie uitzenden. Het Nederlands elftal speelt in Belfast zijn voorlaatste wedstrijd in de voor ronde voor het wereldkampioenschap volgend jaar in Argentinië. Een ander diskussiepunt op deze vergadering vormde de aanstelling van een supervisor zowel voor de voetbal als voor de korfbal. Deze persoon zou de taak hebben bemid delend op te treden bij pi'oblemen. Een soort centrale figuur, bij wie de leden met hun wensen kunnen aan kloppen. De heer H. Pomper was van me ning dat het bestuur zich op deze wijze distanciëert van klachten. De voorzitter wist hem echter van de noodzaak van een supervisor le overtuigen en luttele ogenblikken later stelde de heer Pomper zich be schikbaar als supervisor voor de voetbal. Mevrouw C. Brouwer-Kuy- per bleek bereid voor de korfbal de ze taak op zich te nemen, terwijl de heer H. van Bemden werd aange steld als supervisor voor het jeugd voetbal. Dat hierdoor de taken van trainer, supervisor en bestuurslid voor het jeugdvoetbal alle bij de heer Van Bemden waren verenigd, zag het bestuur niet als een pro bleem. Het op de voorjaarsvergadering gedane voorstel tol oprichting van een geschillenkommissie werd afge schaft, daar men niet overtuigd was van de noodzaak van een dergelijke kommissie. Uil voering De heer Bakker deelde mede dat op 18 november a.s. de jaarlijkse uitvoering zal worden gegeven met een jeugdmusical en een toneelstuk. In de tweede, helft van jaunari zal een aparte jeugdfeestavond worden georganiseerd. Bij de rondvraag werd onder meer geïnformeei'd naar de plannen van de gemeente betx'effende de bouw van een nieuw kleedlokaal en de herstelwerkzaamheden van het sportveld. De voorzitter deelde me de dat waax'schijnlijk nog dit jaar met de bouw van het kleedlokaal zal worden begonnen. De heer De Jonge wees erop dat betreffende het sportveld nog geen definitieve toe zeggingen zijn gedaan door de ge meente, maar dat echter goede hoop bestaat dat hieraan volgend jaar aandacht zal worden besteed. Het hard werkende en zeker ook goed voetballende DFS heeft in de thuiswedstrijd tegen Schoondijke met sukses haar leiderspositie in de eer ste klasse van het zondagvoetbal ver dedigd. De ruime overwinning waarmee de oranjehemden de grasmat konden verlaten, was beslist verdiend en niet geflatteerd. Al direkt na de aftrap nam de thuisklub het initiatief in handen en in de 8ste minuut slaagde Bex't Visser er in zijn klub voorsprong te geven (1-0). De vreugde was ech ter maar van korte duur, daar twee minuten later De Jaeger de stand in evenwicht wist te brengen (1-1). On danks deze tegenvaller bleef DFS het initiatief in handen houden. Uit een door Toon Rijnberg genoemen hoek schop wist Marcel van Grunsven in de 20ste minuut de thuisklub weer voox'sprong te geven (2-1). DFS bleef hierna doorgaan en in de 29ste mi nuut wist Rien Kok een terugspeel bal te onderscheppen, om vervolgens goed door te gaan en te scoren (3-1). Tussen de bedrijven door leverde doelman Simon Blom bij enige ge vaarlijke aanvallen van de bezoekers verdienstelijk werk. Ook na de rust bleef DFS goed doorgaan, al lieten de aanvallers wel enige goede mogelijkheden om te kunnen scoren liggen. In de 20ste mi nuut na de hervatting was er voor hen geen vuiltje meer aan de lucht toen Bert Visser een voorzet van Toon Rijnberg op de juiste wijze af- x-ondde (4-1). Na goed een half uur spelen kreeg DFS nog een strafschop toegewezen, welke door Marcel van Grunsven werd verzilverd (5-1). Duiveland heeft de kans laten lig gen om koploper Apollo haar eerste nederlaag te bezorgen. De mogelijk heid hiertoe heeft er voor de Ooster- Ianders zeker ingezeten. Dat dit niet gebeurde, had twee oorzaken. In de eerste plaats hadden de geel zwarten deze middag vrouwe fortuna beslist niet op hun hand. Met wat minder pech. een drietal schoten op de lat, had Duiveland reeds in de le helft ruime afstand kunnen nemen van Apollo. De tweede oorzaak welke aan de nederlaag ten gx-ondslag lag waren een paar bijzonder zwak bezette plaatsen in de verdediging. Kostbare fouten werden er in de Duivelandse defensie gemaakt welke even zoveel doelpunten tot geyolg hadden. De geel-zwarte verdedigers zullen in de toekomst moeten leren om de bal direkt af te spelen en niet eens widen proberen om een speler of twee. drie van de tegenpartij eex-st te passeren. Het balverlies dat hierbij werd ge leden was aanleiding voor een groot aantal levensgevaax-lijke momenten voor het Duivelandse doel. Verder zal men er bij Duiveland rekening mee moeten houden dat een speler die geen ti*aplengte in de benen heeft zeker niet in de achterste lijn be hoort te staan. Keepersprobleem Verder heeft men bij Duiveland, ten gevolge van een aantal blessu res. te kampen met een ernstig kee- perspx'obleem. Men kan een speler welke onder deze omstandigheden het doel moet vei-dedigen zeker geen verwijt ma ken, maar feit is het wel dat zeker di'ie doelpunten mede het gevolg wa ren van minder sterk optreden van de doelman. Duiveland stelde hier een drietal treffers tegenover van uitstekende kwaliteit, waardoor het dubbel jammer was dat deze wed strijd toch verlox-en ging. Over het geheel genomen was het een aantrekkelijke wedstxijd waax'in Apollo technisch wel iets beter speel de, maar Duiveland met haar coun ters gevaarlijker was. Na goed doorzetten wist Cees Zwa ger in de 24e minuut de thuisklub voox-sprong te geven (1-0) nadat hiex-- voor Joop Stoutjesdijk de lat op zijn weg had gevonden. Na een half uur spelen-kwam de stand in evenwicht toen een van de aanvallers de gelegenheid kreeg een vrijetrap in le koppen (1-1). Sjaak v. d. Werf zag na een uitstekende solo zijn schot door de paal gekeerd waax-- na Joop Stoutjesdijk nogeens op de lat schoot. Voorsprong Toch konden de Oostex-landers in de 40e minuut weer voorsprong ne men door een fraai schot van Joop Stoutjesdijk (2-1). Dix'ekt na de rust gaf Duiveland geheel onnodig een hoekschop weg, waaruit Apollo de stand gelijk kon maken (2-2). Na een goede aktie van Harm Ehringer wist Cees Zwager met een kopbal in de 25e mixuiüt de stand op 3-2 te bx-en- gen. Direkt hierna werd Zwager in het strafschopgebied neex-gelegd', een zuivex*e strafschop, maar de scheids- rechter reageerde niet. Waarschijnlijk had deze stx-afschop de beslissing kunnen brengen. Nu moest Zwager geblesseerd het veld verlaten en- raakte de thuisklub haar zelfvertrouwen kwijt waardoor er in de verdediging steeds meer fouten wex'den gemaakt. Uit zuivex'e buiten spelpositie kan Apollo 'de balans weer in evenwicht brengen (3-3). De laatste twee minuten waren dramatisch voor de Oosterlandex*s daar Apollo door grote verdedigings- foulerx de. -gelegenheid kreeg nog tweemaal te scoren (3-5). Luctor II-Renesse 1-4 Renesse heeft de altijd lastige uilwedstrijd, tegen de x-eserves van Luctor tot een goed einde weten te bzrengen. De duinbewoners die over het geheel genomen een licht veld- overwicht hadden en ook wel over wegend het beste van het spel had den behaalden een volkomen ver diende 4-1 overwinning. Door een doelpunt van Ko Kooman kon Re- nesse de le helft met een 1-0 voor- spx-ong afsluiten. Na de rust wist Ko Kooman de Luctor doelman voor de tweedemaal het nakijken te geven (0-2), waarna de thuisklub wist tegen te scoren (1-2). Na dit doelpunt ging Renesse het tempo wat verhogen waardoor het Luctor doel weer meer onder druk kwam te staan. Jaap v. d. Hoek wist hierbij voor wat meer afstand te zorgen (1-3), waarna Ko Kooman de eindstand op 1-4 bracht. Renesse II-RCS IV 2-1 In een uitstekend gespeelde wed strijd is het de resexwes van Renesse gelukt haar eerste overwinning in dit seizoen te behalen. In deze span nende en aantrekkelijke wedstrijd, waarin beide ploegen elkaar op spor- tieve wijze partij gaven, was het krachtsverschil bijzonder gering. Voor de rust nam RCS een 1-0 voorsprong welke dix-ekfc na de hex"- vatting door Rinus Vex'seput onge daan werd gemaakt (1-1). Hiex-na volgde er een spannende strijd voor de winnende treffer welke Rinus Verseput tien minuten voor tijd in het voox-deel van Renesse wist te beslissen (2-1). Zierikzee III-DFS II 1-5 Een duidelijk sterker DFS heeft weinig moeite gehad om op het sportpark op beide puntjes beslag le leggen. De bezoekers konden de le speelhelft reeds met. een veilige 3-0 voorsprong afsluiten. Na 10 mi nuten spelen gaf Simon de Feiter met een schot dat via de paal in het doel verdween DFS voorsprong (0- 1). Leen Rademaker wist hierna nog voor de thee de Zierikzee doelman tweemaal te vex'schalken (0-3). Na de rust wist Zierikzee legen le scoren (1-3), waarna Simon de Fei ter (schot van 40 meter) en Leen Rademaker de eindstand op 1-5 be paalde. De banneling van IJsland 30. Toch weten vier man door de vechtenden heen te breken en zich bij Eric tc voegen. Dc Noorman beseft maar al te goed dat de over macht, waarmee hij te doen heeft, veel te groot is, maar hij vecht desondanks onver droten door. Zelfs oude Cendrach heeft een zwaard on schild gegrepen en stelt met zijn zwakke krachten ook nog pogingen in hot werk een tegenstander te lijf te gaan. Olaf staat wat terzijde en steekt geen hand uit. Van Eric heeft hij nicis tc verwachten, dus helpt hij hom uiteraard niet. terwijl als hij dc Ondur-mannen bijstaat, hem dai ook niets verder brengt, want die willen hem liefst overboord werken. Op een gegeven ogenblik /.iet hij echter zijn kans schoon. De aanvoerder der Ondur-krijgcrs, die zijn grootste tegen stander was, staat binnen zijn bereik en met een plotselinge uitval weet hij de man dodo- lijk te treffen. AI gauw scharen de meeste Ondur-mannen. die nu zonder aanvoerder zijn, zich achter Olaf on hot begint er voor Eric slecht uit le zien. Steeds meer wordt hij met zijn paar getrou wen teruggedrongen. Eén van zijn krijgers sneuvelt en dan is het Eric alsof er geen ont komen moor aan is. geen redding moor moge lijk. Dreischor III-Renesse III 2-5 In de uitwedstrijd tegen hekke- sluiter Dreischor III slaagden de spe ler-s van Renesse ex-in hun tweede ach tei-een volgende ovei'winning te boeken. Reeds bij het afsluiten van dé eerste helft hadden de bezoekers een ruime 4-0 vóorspi-ong. Gerrit Dalebout gaf de ï'ood-witten voorsproxrg ((M) waax-na Jaap Vei-- boom, Roel Boerma en nog eens Jaap Verboom voor een 0-4 x-ustsland zorgden. Na de hei-vatting wist Drei schor de achterstand tot 2-4 terug te bx-engen. Jaap Verboom gaf de Drei schor doelman hiex-na nog eenmaal het nakijken (2-5) wat tevens de eindstand betekende. Bruse Boys II-SVOWK II 0-3 Ook tegen SKNWK II hebben de x-'eserves van Bruse Boys geen kans gezien hun positie op de ranglijst wat te gaan verbeteren en blijven zij nog steeds in het bezit' van de x-ode lantaarn. In deze tamelijk hard ge speelde wedstx-ijd kwamen de punt- ies uiteindelijk toch wel terecht bij' het team dat hier de meeste aan spraak op mocht maken. Piet Vx-eeke zorgde in de 20e mi nuut met een kopbal voor de ope ningstreffer (1-0) met welke stand ook de eerste helft werd afgesloten. Door een doelpunt van een van de Bruse spelex-s in eigen doel kwam SKNWK na de x*ust op 0-2 waarna Jan de Reus de eindstand op 0-3 be paalde. Rektifikatie In de krant van maandag 10 okto- ber stond in de sportspiegel onder de afdeling zatex-dagvoetbal, in de re serve klasse, dat Bx*use Boys II van SVOWK II verloor. Laatstgenoemde dient echter SKNWK II te zijn. ZAALVOETBAL Kompetitie rayon Schouwen-Duiveland Voor de zaalvoetbaïkompetitie van het rayon Schouwen-Duiveland speelt woensdagavond in de sporthal Onderdak ZZ'72 in de le klas tegen de reserves van Country Club waar in het team van ZZ de beste papie ren in handen heeft. Skol Boys, dit seizoen nog niet erg op dreef, maakt toch wel een goede kans op de inzet in de ontmoeting met de FC Kerk- werve, terwijl MEVO en Vertig el kaar wel niet veel zullen ontlopen. In de 2e klasse komt Dreischor als favoriet binnen de lijnen in de ont moeting tegen Renesse. De reserve's van RAP'73 zijn nog lang niet zeker van de inzet in het treffen met SKNWK, terwijl Die Gouwe en Bi-ogum wel na aan elkaar gewaagd zullen zijn. SCHAKEN T.O.G. Bruinisse De leden van schaakvex-eniging T.O.G. speelden vrijdagavond in de kantine van x-eci'eatieoord „Stoofpol- dex-" een wedstrijd in de huishoude lijke kompetitie. Gedetailleerde uit slag: J. D. de korte-A. van Wezel V»-Vs; L. Houkamp-J. C. Haagens Vs-Va; A. v. d. Bergc-J. Reurich 0-1; A. Kik- R. Muller 0-1; C. v. d. Bex-ge-J. de Bil 1-0; S. Reurieh-R. Weyers 0-1; C. Klink-A. Slinger 0-1; J. v. d. Bos- Th. v. d. Have 1-0, dit is een uitslag na een afgebroken partij. P. J. v. d. ZIEPJKZEE. Enkele deelnemers aan de „Aquafilspelen" in sporthal „On derdak", die ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van de Kring Zee land georganiseerd werden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Lugt-L. v. d. Velde 1-0; Jan de Jon- ge-W. v. d. Bex-g Va-Va. De volgende heren hebben zich af gemeld: M. van Driel, Th. Muller, M. Houkamp, K. Born en P. Bosser. De heer Jonker heeft als lid bedankt, gistex-enavond speelde T.O.G. een uitwedstrijd tegen „De Zwarte Dame" te Kruiningen in de Zeeuwse kompetitie. Voor deze wedstrijd wa ren de volgende heren uitgenodigd: J. M. C. Zwarts, Jaap de Jonge, T. Douw, J. Bal. H. P. Dolk, J. D. de Korte, R. Weyers en R. Muller. Aanstaande vrijdagavond zal er weer een ronde in de huishoudelijke kompetitie gespeeld worden in de kantine van 2-ekreatieoord „Stoofpol- der". aanvang 19.30 uur. Kompetitie damvereniging „Zierikzee" Afgelopen vrijdagavond werden vier partijen gespeeld voor de in terne kompetitie van de damvereni ging „Zierikzee". Winst was er voor J. A. Verton in zijn partij tegen S. Douw na een voordelig eindspel. P. M. Koi't en F. Bastemeier speelden remise. J. de Jonge en M. de Wild boekten winst op respektievelijk C. J. Kostense en C. Monteban. De ranglijst, welke een onregel- matig beeld geeft vanwege het ver schil in gespeelde partijen, wordt aangevoerd door J. de Jonge. A. Sa- man en M. de Wild volgen op één punt. De uitwedstrijd die de damvereni ging „Zierikzee" maandag 10 okto ber zou spelen tegen Middelharnis in de kompetitie van de le klasse P.Z.D. is op verzoek van de gasthe ren uitgesteld tot maandag 17 okto ber. De stand van de ranglijst van de interne kompetitie is als volgt: J. de Jonge 4 3 1 0 7 A. Saman 4 3 0 1 6 M. de Wild 4 3 0 1 6 C. L. Boot 3 2 1 0 5 P. M. Kort 4 2 115 C. M. v. d. Velde 3 12 0 4 J. A. Verton 2 110 3 J. de Wild 3 1113 J. Huigens 3 1113 F. Bastemeier 3 1113 S. Douw 4 112 3 C. Verton 110 0 2 M. v. d. Wielen 3 0 2 1 2 C. J. Kostense 5 10 4 2 J. M. Kostense 2 0 111 C. Zoon 4 0 13 1 C. Monteban 4 0 0 4 0 ATLETIEK Delta Sport-atleten liepen in Barendrecht Simon Blom en Herman Padmos hebben in de omgeving van Baren drecht aan een 10 Engelse mijlen loop deelgenomen, waarvoor hon- dcx-dvijftig deelnemers aan de start kwamen. Deze loop over asfaltwegen werd door Steef Ivijne van Metro gewon nen in 51 minuten. Beste Delta Sport- atleet was Simon Blom in 56.06 mi nuten. Herman Padmos liep sneller dan ooit. Zijn tijd: 58.01 minuten, le verde een 26ste plaats op. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties; schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5