„Beter Wonen" over het „opvullen van gaten" in binnenstad Zierikzee „Haringvlietbrug-gelden" worden besteed aan klub- en LEDEREN BANKSTEL 2575,- PAAUWE B.V. Molenstraat wordt aangepakt DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Brouwershaven EXTRA AANBIEDING Zuidweg 22a - Zonnemaire Grootste meubelcentrum v/d eilanden REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt-onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Examens bijeiiJionder Zierikzee ZIERIKZEESCHE Dinsihig 11 oktober 1977 134ste jaargang Nr. 22182 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN f1797 - 1889) Vieze woorden Bij de vaststelling van de subsidie voor het jaar 1978 lanceerde de V.V.D.-fractievoorzitter de heer J. K. Goemans het voorstel om de subsidie aan de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland te schrappen ge zien de bij herhaling gespleegde aantijgingen tegen personen. Om het voorstel kracht bij te zetten ci teerde de heer Goemans een gedicht, n.a.v. een benoeming van water schapsbestuurders op Walcheren vol met „vieze woorden". De voorzitter was het oneens met deze manier van handelen door be paalde personen. „Maar in zijn al gemeenheid kan opgemerkt dat. voor de onderzoeksmensen van deze groep de subsidie wel op zijn plaats is", vond hij. De heer J. A. v. d. Bijl was het met dc heer Goemans eens dat diverse heren niet altijd een faire woord keus gebruiken, maar vond toch ook dat er met deze groep een gespreks- mogelijkheid moet blijven bestaan. Het voorstel van de V.V.D. werd met zeven tegen vier verworpen. Bibliotheek Een P.v.d.A.-voorstel om de sub sidie aan de plaatselijke Nutsbiblio- theek te Brouwershaven te schrap- ning eens aan te pakken. Op deze manier ook wordt de leefbaarheid van een straat oj^gevijzeld. Juist die sociale neveneffecten maken zo'n projekt verantwoord". „Daarom durven we het aan, daarvoor aan te kloppen bij de rijksoverheid". ZIERIKZEE. Op de hoek van de Breedstraat - Schuttershofstraat houwt „Beter Wonen" een woning, die geschikt is voor een minder-va- lide bewoner. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) (Vervolg pag. 3) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Vishoek Naar aanleiding van de wijziging van het havenreglement, waardoor het verboden wordt te vissen in de jachthaven le Brouwershaven, be pleitte de beer De Munnik bij het kollege voor de ouderen mensen een aparte vishoek. De voorzitter zegde toe in het kollege te willen bespreken of er een plaats is voor deze mensen aan de loswal. „Het komt ons zielig voor", aldus de heer De Munnik. „dat de bejaar den die nog graag wat willen vissen worden weggestuurd." De voorzitter zei dat hel uit de hoek der bejaarden is bekeken, maar dat een glooiing voor de oudere mensen slecht toegankelijk is voor het viswater. „Het zou ook veel extra werk met zich meebrengen voor de havenmeester, daar dan iedereen in de haven gaat vissen." Vannacht van het westen uit toe nemende bewolking en overdag nu en dan regen; tot matig of krachtig aanwakkerende wind, eerst zuidelijk later ruimend naar zuidweste; mini mumtemperaturen rond 9 graden, maxima circa 16 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks 10 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 16 gr. Kans op. een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 12 okt. Zon op 6.59, onder 17.53 Maan op 6.14, onder 17.37 13 okt. Zon op 7.01, onder 17.51 Maan op 7.32, onder 18.08 Nieuwe maan: 12 okt. (21.31) Advertentie HOOG- EN LAAGWATEK Hoogwater Laagwater 12 okt. 2.45 14.54 8.12 20.36 13 okt. 3.25 15.35 8.44 21.11 Springtij: 15 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 11-10. Op uitgebreide schaal heeft zich dinsdag vroeg dich te mist gevormd. Alle ingrediënten om dit proces op gang te brengen waren aanwezig. Weinig wind en weinig bewolking en daaidoor een flinke nachtelijke afkoeling. Plaat selijk in hel binnenland daalden de temperaturen vlak aan de grond tot een graad boven nul. Nadat de mist was opgelost kon een milde herfstzon het landschap in een gouden glads zetten. Verant woordelijk voor dit hele weergebeu- ren was een rug van hogeluchtdruk, die boven een groot deel van west- Europa lag en nu langzaam naar het oosten trekt. Een diepe oceaande pressie ten westen van Ierland breidt traag zijn invloed over onze omge ving uit en de bewolking, de wind en de neerslagkansen nemen daarom woensdag weer toe. ZIERIKZEE, 10-10. Vrijdag IT oktober a.s. zal dc Woningbouwvereniging „Beter Wonen" de derde fase beginnen van hel vernieuw bouwplan voor het Haven kwartier en omgeving. Op die dag gaat de eerste spade de grond in voor dertien woningen in de zogenaamde historiserende slijl in de Molenstraat en omgeving. kend maar van moderne gemakken voorzien huisje niet om. Zo'n wo ning kost f 31.000 meer dan een „ge wone", maar die mee2'kosten hebben geen invloed op de huur. Die huur zal rond de f 350,komen te liggen en dat terwijl bij de stichtingskosten van zeker f 106.000,per woning de huur normaal gesproken zo'n kleine duizend gulden per maand zou moe ten gaan bedragen. pen werd met zes tegen vijf slem- men verworpen. De P.v.d.A.-woordvoei-der. de .heer C. J. de Munnik, vond 't vreemd dat twee jaar geleden unaniem besloten werd bij de komst van de bibliobus om de plaatselijke bibliotheken af te laten vloeien. „Maar nu houden we er weer één in stand," zei hij. Er waren in deze raad ook een aantal benoemingen aan de orde. Zo werd de heer A. G. Wessels te Brouwershaven benoemd tot beheer der in tijdelijke dienst van de ge meenschapsruimte te Brouwersha ven. Mevr. T. Stigter-Meyer werd be noemd tot vakonderwijzereshand werken aan de openbare basisscho len te Noordgouwe en Zonnemaire. Mejuffrouw S. Kalwij werd be noemd in vaste dienst aan de open bare basisschool te Brouwershaven, terwijl tot leidster in vaste dienst aan de dependance kleuterschool te Zonnemaire werd benoemd mej. J. W. van Nieuwenhuize. Op zogeheten „krotplekken" zullen dan over zo'n anderhalf jaar huizen staan, die wat stijf betreft overeenkomen met de woningen in de Venkef- straat. De zeventien Venkelstraatwoningcn waren de eerste fase in het plan. Tweede fase waren negentien woningen op verschillende lege plekken in de stad. De „gaten" zijn nu bijna gevuld. Deze week zaten de daken al op de huizen. Dat betekent dat de Bagijnestraat met zes huizen, de Schuttershof straat met vier, het Gat van West, Noord West met twee, de Hoofd - poortstraat met twee. de Lange St. Janstraat met drie en de Breedstraat en Ravestraat ieder met een huis worden uitgebreid. Op de hoek van de Brecdstraat-Schuttcrshofstraat komt een zogenaamde rolstoelwo- ning. Deze negentien woningen laten bouwen was geen gemakkelijk karT wei voor „Beter Wonen". „Dit pro ject was aan twee kanten moeilijk", vertelt Beter Wonen-directeur ing. Ph. H. van Doorne. „Wij hebben dal het sterkst in de voorbereiding ge merkt. Het valt niet mee om dit soort bouw in de woningwetsfeer haalbaar te krijgen". Beter Wonen heeft dan ook naar een kompromis moeten zoeken tus sen financieel haalbaarheid van een dergelijk project en een maximale aanpassing aan de omgeving. Wat de eerste betreft: de subsidies van de overheid zijn niet eindeloos rek baar. Wat het tweede aangaat: voor al in de voorbereidingsfase spreken daar nogal wat instanties een woordje in mee. Veer wezen lij kt Dat architectenbureau Jobse uit Vlissingén er toch in is geslaagd beide aspecten te verwezenlijken blijkt uit de rijksgoedkeuring voor de bouw, die op, 31 december vorig jaar bij Beter "Wonen binnenkwam. En uit de finke subsidies voor de extra stichtingskosten. Dat liegt er bij zo'n bijzonder, sfeervol, oudlij- „Gaten opvullen" Wat type betreft lijken deze „ga- tenopvullers" op de huizen in de Venkelstraat. Er is een klein type met beneden een woónkomer, keu ken, toilet en boven twee slaapka mers en een groot type met een ex tra kamer beneden en op de boven-' ste verdieping nog een bergzolder. Ook de huiskamer valt wat royaler uit. Kortgezegd: riante woningen voor een huur die in de woningwet woningsfeer terug te vinden is. Dankzij de vele overheidssteun. Verantwoord „We zijn er ons van bewust dal zo'n subsidie niet altijd kan", zegt de heer Van Doorne, „maar in dit geval is die toch wel te verdedigen. Door dit projekt wordt een stuk ge schonden stad hersteld, een stuk achteruitgang door deze nieuwbouw tot staan gebracht en wordt er bo vendien een stimulans gegeven aan buurtbewoners om hun eigen wo- m\ I CJ* Bill 1 1 meente heeft vele grote inv UlVVUgV V*. gen de laatste jaren gedaan Daar is allereerst Monumenten zorg, die zoveel mogelijk haar ideeën terug wil vinden in dc bouw. Dan het gemeentebestuur dat erg veel voelt voor de „historiserende stijl"; het bouwen op de manier waarop onze voorvaderen dat deden. Daar naast is er dan ook nog de minister van volkshuisvesting die probeert de totale stichtingskosten en subsidies zo laag mogelijk te houden. ZIERIKZEE. Een hele week nog duurt - maar dan wat meer intern - de eeuwfeestviering van de Corne- liastichting. Maandag brachten de leerlingen van de Kath. Kleuter school een bloemenhulde aan alle verpleegden en bejaarden in het ju bilerende „Liefdehuis". Jong. bij oud. en het klikte best. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN - De raad van Brouwershaven heeft maandagavond besloten de „Haringvlietbrug- gelden" te gaan besteden aau de bouw van een klub- en kleedgebouw op bet sportterrein te Dreisehor. In totaal zal dit gebouw f 427.160, gaan kosten. De uitkering van de N.V. Haringvlietbrug bedraagt f 214.500, zodat er voor de gemeente dan nog een bedrage van f 212.660,over blijft. Het nieuwe gebouw zal bestaan uit een achthoekige kantine, met twee gekombineerde was- en kleed ruimtes en een scheidsrcchtcrsakko- modatic. Dc bedoeling is om dit ge bouw tegelijk met het nieuwe sport veld in gebruik te nemen. De raad was toch niet onverdeeld gelukkig met dit plan. De heer C. J. de Munnik. P.v.d.A.. zei het een dure zaak te vinden. Hij drong er bij het kollege op aan om ook in de andere kernen de toestand van de sportakkommodatie te bekij ken. De heer J. A. v. d. Bijl (P.C.G.) stelde dat zijn fraktie het een mooi plan vond, waarin de architect zich heeft uitgeleefd. Wat duidelijk uit komt in de hoogte van het bedrag. „Als we echter op deze manier voorzieningen treffen voor een kern van 800 inwoners dan komt dit neer op f 540,per inwoner van die kern", aldus de heer v. d. Bijl, die zich afvroeg of de gemeente er latei- geen spijt van zal krijgen dat er niet wat goedkoper is gewerkt. De ge- Extraatje De heer v. d. Bjjl vroeg burge meester L. Slabbekoorn of het juist is dat er in de Kommissie R.O. des tijds voor dit plan een schetsplan is geweest met een lager bedrag tot f 260.000,—. Dé voorzitter was dat niet bekend. De heer Van der Bijl zei verder dat z^jn fraktie er moeite mee heeft dit extraatje uit de Haringvlietbrug te besteden aan écn kern, daar het toch gemeenschapsgeld is. Hij zou het lie ver aan het algemeen welzijn beste den, zoals dc aanleg van telefoon voor bejaarden. De voorzitter merkte op dat het inderdaad gemeenschapsgeld is en dat het dus hetzelfde blijft uit wel ke pot het komt. „Gezien de eisen die er tegenwoordig gesteld worden kunnen wo niet met een goedkoop plan komen. De grote behoefte aan deze voorziening rechtvaardigt deze bouw ten volle," aldus de voorzitter. Uileindelijk kon de raad zich met het voorstel verenigen. Uw vriend heeft een vriend en f de vriend van Uw vriend heeft a ook een vriend. Het is beter a te zwijgen. a Talmud a Verwachting tot woensdagavond: Meer wind

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1