Jj DE FATALE GEDAANTEVERWISSELING Klinkend antwoord Verbijsterend links circus Familiedrama in Nedersaksen d e u r I o o F.N.V. bereid tot diskussie met leden over „loonoffer" BLIK DOOR HET WERELD ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ui„MiaSiuiobrr 1977 Nr. 2217» Het vreemdste politieke circus van Europa wordt opgevoerd door de Unie van Links in Frankrijk. Sinds geruime tijd liggen daar de partners overhoop met elkaar, voornamelijk de socialisten en de /communisten. De derde in het verbond, de radika- len, speelt maar een ondergeschikte rol. Formeel gaat het erom dat naar /communistische zin de grote man in dit „volksfront" - de socialist Mitte- rand - niet geestdriftig genoeg is om de vele nationalisaties door te voe ren die de /communisten nodig ach ten om Frankrijk onder een links bewind maatschappelijk grondig te hervormen. Inderdaad gaan de so cialistische plannen op dit gebied aanzienlijk minder ver dan de /com munistische, maar de radikalen wil len op dit punt zelfs nog kalmer aan doen. Als men dan een coalitie wil vormen, zo gebiedt de logika, dan moet men zich verenigen om onge veer het gemiddelde te proberen en dat zou in dit geval dus aardig in de buurt van het socialistische stand punt komenIets wat kommunisten- leidcr Marchais uiteraard zelf ook wel weet. Waarom organiseert hij dan zo'n merkwaardig spektakel dat er veel weg van heeft dat hij de sa menwerking van links wil torpede ren precies nog voordat ze volgend jaar zo'n goede kans heeft 0111 de meerderheid te verwerven in het parlement en eindelijk Frankrijk een ander soort regering te geven dan het land sinds De Gaulle gekend heeft? De eenvoudigste verklaring is dat Marchais tot de konklusie is geko men dat het maar beter is dat links niet gaat regeren volgend jaar. Een simpele reden die hiervoor beducht is dal de communisten liever num mer één zijn in de oppositie dan nummer twee in de regering. Waar bij kan meehelpen dat ze er reke ning mee moeten houden dat als puntje bij paaltje komt Mitterand ér niet te goed voor is om de Portugese methode te kiezen - zonder kommu- nisten een minderheidsregering vor men die inderdaad goede overleve ringskansen heeft omdat de kommu- nisten hun steun niet kunnen wei geren als ze niet voor helpers van de gaullisten aangezien willen worden, terwijl de gaullistische oppositie heel voorzichtig moet zijn omdat anders dreigt dat de kommunisten toch het kabinet binnen gehaald worden. Alles bij elkaar kan twijfel wek ken of Marchais als zogenaamde Eurokommunist toch niet braaf aan het handje van Moskou loopt dat met die Italiaans-Frans-Spaanse zelf standigdoener ij niet veel op heeft. Die verdenking heeft niet veel grond. Vermoedelijk komt men dich ter bij de waarheid als men aan neemt dat Marchais heel nuchter kijkt naar de perspektieven voor een volksfrontregering die hij heel wat minder rooskleurig is gaan zien. Historisch kompromis De toestand in Italië is heel an ders. De kommunisten daar streven er niet naar links aan de macht te brengen - op het ogenblik kan een christendemocratisch kabinet daar regeren doordat de CPI daaraan vanaf de zijlijn ymeewerkt. En het ideaal van Berlinguer is het „histo risch kompromis'' tussen de twee grote machten: de christendemocra- "Wij willen wijd", zegt de jonge vrouw. En kijk, de mode antwoordt. Met deze wijde en soepele jas. Wijde mouwen met modische tinneroy accenten. Puur draagplezier. Holty" iijode Dam 19 Zierikzee ten en kommunisten samen. Dat is een basis om op te werken voor een heel lange toekomst. Wat Berlinguer in Italië weerhoudt om geduldig er aan te werken dat de CPI de chris tendemocraten overvleugelt is de historie van het deerniswekkend af gelopen linkse experiment in Chili onder Allende. Iets dergelijks in Ita lië - en ook in Frankrijk - riskeert dat zo'n links bewind omvergewor pen wordt voor het veel kon berei ken tegen alle tegenwerking in. Waarbij men niet aan de invloed van de CIA of andere faktoren van bui ten hoeft te denken. In beide landen is rechts een niet geringe machts- faktor - in Portugal merkt men het al dat de socialisten lang niet alles wat ze willen kunnen doen doordat dc gevestigde macht van wat recht ser allure het tegenhoudt. Pas als de basis breed genoeg is om te garande ren dat een link bewind geen één dagsvlieg is heeft het voor Berlin guer zin om mee te gaan regeren Dat wil zeggen: tot hij inderdaad de christendemocraten als partner heeft. Marchais kan ook zo zijn gaan denken. Wat heeft hij eraan als hij met socialisten en radikalen een paar jaar een klein beetje van zijn idealen kan verwezenlijken als daarna al dat werk toch weer in de kortste keren teniet gedaan wordt. Die tegenslag zal zelfs belemmerend werken om weer eens een linkse meerderheid te laten groeien. En dan vindt hij het beter om de linkse sa menwerking nog voor de te ver wachten overwinning te laten ont ploffen. Een gratis /communistisch handje hulp voor Giscards republi keinen en de gaullisten van Chirac. Maar of die er zo blij mee zijn is weer wat anders - de fèrvènte akties waarmee Marchais het. volksfront sloopt etaleren hem natuurlijk wel als Frankrijks linkse politikus van het zuiverste water waar zelfs de socialisten niet aan kunnen tippen. BUCHHOLZ (Nedersaksen), 3-10. Een postbeambte uit de "Westduitse plaats BucOiholz in Nedersaksen heeft zijn drie kleine kinderen en zijn vrouw verdronken in de bad kuip van zijn huis. Daarna heeft hij zich opgehangen. De man verkeerde in financiële moeilijkheden. De politie heeft in het huis geen spoor gevonden van geweld en ver moedt, Ti-at de vrouw op het tijdstip van het drama onder invloed is ge weest van medicijnen en alcohol. Flitsen uit het buitenland MONTEVIDEO. Veertien' mensen hebben het leven verloren, vier raakten gewond en één is verdwenen bij een ontploffing in een steen groeve op 25 kilometer van de Uru- guayaanse hoofdstad Montevideo. Er zouden twintig blikken dynamiet zijn ontploft, terwijl ze in een gat werden geplaatst. De oorzaak is niet bekend. BEIROET, WASHINGTON. De Amerikaans-Russische verklaring inzake het Midden-Oosten is dtoor de overkoepelende Palestijnse be vrijdingsorganisatie (PLO) met voorzichtige- instemming ontvangen. In scherp contrast daarmee stonden de reakties van Israël en van de in vloedrijke Joodse groeperingen in de Verenigde Staten. JOHANNESBURG. De procureur- generaal van Transvaal, J. E. Nofch- ling, en de anti-apartheidskrant Rand Daily Mail in Johannesburg, hebben kritiek geleverd op het on gewone uitstel van het politie-onder- zoek naar de dood van negerleider Steve Biko begin september in een politiecel in Pretoria. BUENOS AIRES. De Argentijnse marine heeft bekendgemaakt dat bij een aktie tegen Russische en Bul gaarse vissersschepen drie onderof ficieren van de Argentijnse marine zijn verdronken. De drie raakten te water toen de sleep kapseisde waar mee zij op weg waren naar écn tred- Ier. TEHERAN, Iran. De grote brand die heeft gewoed in de hoofdWinkel- vvijk van de Iraanse hoofdstad' Te heran blijkt volgens de plaatselijke kranten aan vijf brandweerlieden het leven te hebben gekost. Onder de „vele gewonden." zijn nog eens tien brandweerlieden en een pers fotograaf. ANTWERPEN. Zeker 3.000 mensen hebben in Antwerpen een mars ge houden uit protest tegen het gebruik van kernenergie voor de opwekking van elektriciteit. JERUZALEM. „Wij moeten ons zelf thans als verkerend in een noodtoestand beschouwen en de vorming van een regering van na tionale eenheid zal wellicht nodig zijn", zo heeft de Israëlische minister van financiën, Simha Erlikh, ver klaard, na afloop van een minister raad, die hij had voorgezeten, aan gezien prémier Menachem Begin zich nog steeds in een ziekenhuis be vindt. MANILLA. Twee belangrijke Fi lippijnse politieke gevangenen - Eugenlö Lopez jr. en Sergio Osmona de Derde, zijn ontsnapt en in Los Angeles aangekomen, zo is van offi ciële zijde in de Filippijnse hoofd stad vernomen, BRUSSEL. Op een persconferentie in Brussel 'is de oprichting van een Vlaamse nationalistische partij be kendgemaakt. De „Vlaamse Natio nale Partij" (VNP) wiil algeheel zelfbestuur voor Vlaanderen na ont binding van de Belgische staat. MANILLA. De Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken Cyrus Vance heeft de Amerikaanse ver plichtingen vernieuwd, dat de Vere nigde Staten de Filippijnen zullen verdedigen als zij van buiten af zou den worden aangevallen, zo heeft de regering in Manilla bekendgemaakt. WENEN. De Oostenrijkse Sociaisti- sche Partij (SPOE) heeft bij de eer ste grote verkiezingen sinds de al gemene verkiezingen van 1975, een overwinning geboekt. De partij wist beslag te leggen op 20 zetels voor de nieuwe la nddag (regionaal parle ment) van Burgenland. LUSAKA. Premier Ian Smith van het blanke miinderheidisbewind in Rhodesië heeft zich „nog even. on verzoenlijk getoond' als immer", toen hij een week geleden in Lusa ka geheim overleg pleegde met de Zambiaanse president Kenneth Kaunda over de jongste Brits-Ame rikaanse voorstellen voor een rege ling in Rhodesië. Dit hebben Zam biaanse regeringsfunktionarissen verklaard. NEW YORK. Volgens het Ameri kaanse tijdschrift „Time" is er tij dens een bespreking op het Witte Huis van president Carter, minister van buitenlandse zaken Vance en de Russische minister van buitenlandse zaïken Gromyko een „doorbraak" bereikt op het stuk van beperking van de strategische bewapening (Salt). GENEVE. Een kleindochter van de Boliviaanse tinmiljonair Ortiz Pa- tino is maandagochtend in Genève ontvoerd. Toen de vijfjarige Graziel- le Ortiz de woning, van haar ouders in een buitenwijk van Genève ver liet, werd zij door twee gewapende mannen in een auto met een Ita liaanse nummerplaat meegenomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZANDVOORT. Het casino Zand- vdort heeft zijn eerste verjaardag gevierd'. De Nationale Stichting Ca sinospelen 'heeft in het afgelopen jaar 339.000 Nederlandse en 44.000 buitenlandse bezoekers in het casi no geteld, een gemiddelde van 1.051 bezoekers per dag. Het casino Val kenburg, dat op 6 mei open ging. trok tot 1 oktober 120.000 bezoekers, ofwel 830 gemiddeld per dag. Advertentie voordeelprijzen bij intermeubel zwaar eiken kastjes met 5 laden 195.- met 2 laden en open vak 149.50 zware kwaliteit buro's diverse kleuren meeneemprijs in doos 98.- zie etalage meelstraat 31 zierikzee Wat biedt de BEELDBUIS 'i WOENSDAG 5 OKTOBER NED. I: In het middagprogramma fungeert in Wat heet oud de boerde rij te Huizen, als decor voor het op treden van winnaars van het be jaar- denzang festival van de KRO. Na een mateloze populairiteit in Duitsland komt nu ook de Nederlandse televi sie met Maja, de bij. In de eerste af levering van de lange serie teken films ziet de avontuurlijke bij hei levenslicht en probeert ze te vliegen. Na een aflevering van de Flint- stones, waarin Fred en Wilma naar Hollyrock gaan, volgt de start van zestig maal Sesamstraat, waarin Bert en Ernie een grote rol spelen, 's Avonds de laatste aflevering van Scenes uit een huwelijk. Marianne's vader is dood en ze gaat op bezoek bij haar moeder, die zeer ojjenharlig blijkt. Later komt ze Johan tegen. Hoewel beiden hertrouwd zijn, zon der opzienbarend sukses, gaan ze sa men een weekend op hel platteland doorbrengen. In aansluiting op deze laatste aflevering van de Ingmar Bergman-produktie volgt een film- porttet van Liv Ullmann. De kame ra volgt haar bij een toneelstuk, een filmfestival in Cannes en thuis bij haar dochtertje. Voorts muziek van Buxtehude. De organist Chorzempa speelt Prelude en Fuga in E gr. t. De rest van de uitzending wordt gevuld door de rubrieken Den Haag Van daag, Panoramiek en Studio Sport, waarin beelden van de voetbalwed strijd N eder land- Rusland. NED. II: In Heeft de regen een vader? wordt aandacht geschonken aan de in veler ogen dubieuze hobby van het motorrijden. In deze repor tage geen kritiek van de zijde van de automobilist die het op de snel heidsduivels niet zo begrepen heeft, tnaar serieuze gesprekken met en thousiastelingen- die heel wat over hebben om een gevaarte van 1000 cc rond te rijden. Na de kerkrubriek Kenmerk komt de TROS met een beroemd stukje Europese kuituur: Figaro of exacter La Nozze di Figa ro, opera Buff a in vier bedrijven van W. A. Mozart. De handelingen vin den plaats in het slot en de slottuin van graaf Almavivi die Susanna, kamenier van zijn vrouw en ver loofde van Figaro, niet met rust kan laten. Figaro wil zo spoedig moge- OUD-BEI JERL AND. De Indu striebonden NVV en NKV zijn kwaad op de dire kt ie van de sChok- brekerfabrielc Kon! in Oud-Beijer- land, die heeft besloten om voor de uitbreiding van de produktie te in vesteren in een nieuwe vestiging in de Verenigde Staten. TEDNEUZEN. De Belgische minis ter van verkeerswezen, Jos Cha- bert, heeft tijdens een bijeenkomst in Terneuzen ter afsuiting' van de feesten rond het 150-jarig bestaan van het kanaal Gent-Terneuzen de wens uitgesproken dat er spoedig een tweede zeesluis in Terneuzen za] worden gebouwd om de schepen in staat te stellen de Gentse havens nog vlugger te bereiken. CADZAND. De zee heeft tijdens die storm van de afgelopen dagen bez/it genomen van het Griekse vrachtschip Attican Unity, dat al vanaf 25 augustus op het strand voor het Zeeuwsvlaamse Cadzand ligt. Metershoge golven slaan tijdens hoog water over het schip heen en hebben de ruimen volledig onder water gezet. EINDHOVEN. Een Eindhovenaar heeft bij het omspitten van zijn tuin een geraamte gevonden. Hoewel de politie van mening is dat het een oud skelet betreft wordt toch een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de herkomst. Het geraamte is over gebracht naar het hoofdbureau van politie Zaterdag 8 oktober, 20.40 uur, Nederland I: The african queen. Een scene uit deze spannende film met Humpherey Bogart en Katherine Hepburn. lijk huwen, maar de graaf weet daar meerdere stokjes voor te steken. WOENSDAG 5 OKTOBER NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 15.30 Wat heet oud; -16.35 Maja, de bij; 17.00 The Flintstones; 18.25 Sesam straat; 18A5 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot ge west; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Scenes uit een huwelijk; 20.50 Liv Ullmann; 21.20 Muziek van Buxte hude; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag Vandaag; 22.05 Panoramiek22.35 Studio Sport; 23.20 Journaal. NED. II: 18.15 Teleac; 18.45 Toe ristische tips; 18.5 5 Nieuws; 19.05 Heeft de regen een vader; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal20.25 So- cutera20.30 De bruiloft van Figa ro; 23.35 Journaal. DONDERDAG 6 OKTOBER NED. I: Allereerst de Man van zes miljoen. Sieve neemt de plaats in van computerdeskundige dr. Ber- man. Na verloop van tijd ontdekt hij waarom hij een miljoen dollar aan geboden krijgt van de Russen. Voor dat hij echter in aktie kan treden wordt hij ontvoerd en komt zijn wa re identiteit aan het daglicht. In Si- monskoop aandacht voor de film The deep, van de hand iwn Peter Benchley (schrijver van Jaws). Si-' mon praat ir^et Robert Shaw, Jac queline Bisset en Nick Nolle (Tom Jordache). In O, moeder wat is het heet doet Opper Williams nog steeds vruchteloze pogingen om mannen va zijn compagnie te maken. In de aflevering wordt de titel echter eer aangedaan en is de temperatuur onfatsoenlijk hoog... In Privé TV praat Henk van der Meyden met zangeres Christina Deulekom. Later op de avond vervolgt de NOS met Hoe Yoekong de bergen verzet te. Deze aflevering speelt zich af op een kazerne. De Chinese soldaten hebben veelal dezelfde plichten als de Westerse militairen, maar vinden daarnaast, een taak in de landbouw en wegenaanleg; Bovendien zijn zij gerechtigd kritiek te leveren op ge vechtsmethoden, wanneer deze ge brekkig blijken. NED. II: Om te beginnen drie nieuwe series achter elkaar ten eer ste Paddington een Engelse poppen- film serie naar de gelijknamige ver halen van Michael Bond. Het gezin Brown vindt op Paddington slation een verdwaalde beer en nemen hem mee naar huis. Ten tweede Tom en de samenzweerders eveneens een Engelse jeugdserie. Deze eerste van de zeven afleveringen speelt zich af in het negentiende eeuwse Engeland, dat in oorlog is met Frankrijk. De Engelsen zijn het oorlogje spelen zat en er zijn dan ook vele deserteurs. Een van hen belandt bij de hoofdrol spelers Tom en Betsy. De derde de biterende serie is De Dik Voorme kaar Show. naar het gelijknamige radioprogramma van André van Duin. Vervolgens een televisiespel van John Hopkins getiteld 't Was maar een spelletje. In de hoofdrollen Loudi Nijhoff en Ingeborg Elzevier. Het stuk verhaalt de trieste geschie denis van een oude naïeve moeder die door haar vreselijke kinderen gechanteerd en misbruikt wordt. Na Tien Tsin, topvariété uit de Volks republiek China, een aflevering uit de serie De Family Bellamy. Eliza beth drukt zich voor een verjaar dagsfeest thuis, omdat ze naar een intellektuelen feest je elders wil. Ze ontmoet een jonge dichter, en nodigt het hele gezelschap thuis uit. Na het. aktualiteitenmagazine Hier en Nu een programma over het standpunt der christenen in hun geloof: Stand punt. DONDERDAG 6 OKTOBER NED. I: 10.30 en 14.00 Schooltele visie; 18.15 Teleac; 18.45 De fabel tjeskrant; 18.55 Nieuws 19.05 Dc man van zes miljoen; 19.53 Simonskoop; 20.15 O moeder, wal is hel heel: 20.45 TV-privé; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag Vandaag; 22.05 Hoe Yoe kong de bergen verzette: 23.00 Jour naal. NED. II: 18 A 5 Paspoort: IS.55 Nieuws: 19.05 Paddington19.10 Tom en de samenzweerders: 19.35 De dik voormekaar show; 20.00 Journaal 20.25 't Was maar een spelletje: 21.15 Tien Tsin21.30 Dc family Bellamy; 22.20 Hier en Nu; 23.05 Standpunt: 23.15 Journaal. AMSTERDAM, 3-10. Dé FNV- bonden zyn bereid met hun leden ic gaan discuslërcn over de vraat of ze zonodig ccn financiële veer wil len laten voor een betere verdeling van de hoeveelheid werk zodat de werklozen ook weer „aan dc bank" kunnen komen. Die bereidheid van dc FNV-bon- den bleek op een FN V-bijeenkomst in de RAI in Amsterdam waar dc vakbonden zich schaarden achter dc gedachten die het FNV-fedcratiebe- stuur in een discussienota ontvouw de over dc manier waarop volgend jaar de koopkracht voor dc modale werknemer kan worden gehand haafd. door HENK VAN HEESWIJK Dank zij de tram kan ze regelma tig naar dc stad. Ze geniet weer vol op, nu de temperatuur dragelijker is geworden en terugvalt tot één, twee en twintig graden. Er is altijd nog veel toerisme. Bea ziet de sight seeing bussen gaan, maar draait dan doorgaans haar hoofd om. De moge lijkheid bestaat altijd, dat er Neder landers in zitten, die haar kennen. Meestal heeft ze ook nog een zonne bril op, zodat zc zoveel mogelijk on herkenbaar is. Nog altijd heeft ze er niet de minste behoefte aan Neder landers te ontmoeten en te spreken. Ze wil maar het liefst onbekend blij ven. ,Ai maakt ze wel eens een praatje met dorpsgenoten, bij wie ze op bepaalde dagen inkopen doet Want al zijn de grote winkels in Palma goedkoop, in het dorp zijn dc prijzen evenmin hoog en de tram kost tenslotte ook geld, al is het naar Nederlandse begrippen gerekend nog altijd een schijntje. Nu het niet. meer zo warm is, gaat zc wat meer aandacht schenken aan haar tuin. Ze heeft niet zoveel grond. Rondom het huis alles bij elkaar misschien dertig vierkante meter, maar het zit vol grote en kleine ste nen. In het dorp heeft zc een soort kruiwagen gekocht, ook al tegen een prijs die zo laag is, dal ze het vehi kel eerst aan een uitgebreid onder zoek blootstelde, maar ze heeft, geen gebreken kunnen ontdekken en het leek evenmin tweedehands, dus be taalde zo de achthonderd en vijftig peseta's voor een stevige kruiwagen. Als ze zin heeft, haalt ze stenen uit de grond en rijdt die naar een hoop in de hoek aan de achterkant van hot huis. Ze zal haar licht in het dorp eens opsteken over bemesting en zo, want ze wil bloemen, veel bloemen. De grond Is hier over het algemeen redelijk goed. dus waarom zal ze haar tuintje dan niet wal op vrolijken? Dit werk geeft haar de nodige voldoening en het is boven dien goed voor haar lijn, want ze be gon zwaar te worden. Logisch, want wat doel ze eigenlijk? Genieten van haar leven op haar eigen wijze, pro fiteren van het geld. dat ze nu zo on geveer geheel over heeft laten ma ken naar een bank in Palma. De winterse weken blijven nog al tijd mooi. Het regent wel eens een paar dagen en er waait vaak opeens een stevige bries, maar de lompera- tuur blijft zo'n beetje schommelen tussen twaalf en zestien graden. Te zacht voor een winterjas, die ove rigens niemand hier draagt, te kil voor een zomertoiletje. Dus koopt ze tijdens oen tripje, die zc maakt als zo een dag een auto huurt, een bontcape, waarvoor ze vier en twin tighonderd peseta's neertelt. Bij uit stek voor de kille avonden, als ze eens een koertje uitgaat naar Palma. De narigheid is. dat in de weck om half tien dc laatste tram al uit de stad gaat; enkel zaterdags en zon dags gaat er nog een om vijf over elf. En anders moet ze een taxi nc- merl, die op dit eiland beslist niet duur is, maar voor twee keer zestien kilometer toch altijd zo'n zeshon derdpeseta's kost. Ilocwei ze er steeds meer naar gaat verlangen eens een avond helemaal er uit Ie zijn, desnoods wat te boemelen. Hel vervelende is, dat dit geld kost en in haar ogen toch eigenlijk een overbo dige uitgave Al krijgt zc rente van haar geld, ze kan niet van die ren te leven, dus haar kapitaal teert in Dat is ccn onloochenbaar feit! Elke maand maakt ze haar kas op; daarna weet ze tot op een peseta nauwkeurig, wat ze dc afgelopen dertig dagen heeft uitgegeven. Aan dc hand van haar hoekje telt ze dan haar kapitaal en ziet. dat het on danks de rente vermindert. Niet snel; ze kan er misschien nog best een kleine twintig jaar van leven, maar dan moet ze geen overbodige uitgaven doen: anders komt ze uit eindelijk in het armenhuis terecht. Af en toe maakt ze een soort be groting. Ze heeft weduwenuitkering in Nederland en al is die al ccn keer verhoogd, die is nauwelijks de moeite waard. Laat het maandelijks op haar giro in Nederland storten en krijgt prompt eens in het jaar een overzicht met de rente erbij. Ze laat het rustig in Nederland. Het kan on verwacht te pas komen. Ai ziet ze nog niet een terugkeer naar Neder land. In de maand november is ze voor haar doen erg zuinig geweest en daarom wil zc in december in ieder geval ccn avond feestvieren. Ergens in Palma. want in Alfabia is voor een vrouw nauwelijks iets te bele ven. Er is in hel dorpje eens in het jaar een soort kermis, maar die loopt uit op drinkgelagen en daar houdt ze helemaal niet van. Ze is tenslotte een vrouw en ze heeft al heel gauw bemerkt, dat de vrouw op Mallor'ca nauwelijks in tel is. Zeker niet op het platteland. De man maakt hier nog voor honderd pro cent de dienst uit en de vrouw heeft maar te doen. wat dc heer der schep ping beveelt. In dit deel van hel eiland tenminste is dc emancipatie in het geheel niet doorgedrongen. Nee. in Alfabia moet zc daarvoor niet zijn. Wol in Palma. In de Avenida Alejandro Rossello is ccn eerste rangs restaurant, waar in het weekeind altijd gedanst kan worden En dc keuken is uitstekend. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7