Raad Bruinisse eens met bouw van een nieuw scholenkomplex Amnesty International nu ook in Wester schouwen Omstreden bebouwing Riekusweel" ZIERIK7.EESCHE NIEUWSBODE Dinidag 4 O fc tob ar 19?? Nr 2217$ Nog geen zesde lokaal STREEKNIEUWS COMEBACK" VAN TSE-FORM ATI ON BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE 'n Bondsspaarbank Via een. 3 BRUINISSE - Zonder veel moeite ging de raad van Bruinisse vrijdagavond akkoord met het voorstel tot het stichten van een nieuw scholenkomplex. Uitvoerig gediskussieerd werd wel over de vraag of nu al een zesde lokaal gehouwd nioet worden aan de openbare basisschool. Volgens de prognoses van de Ver eniging voor Nederlandse Gemeen ten heeft Bruinisse daar pas in 1980 behoefte aan. Volgens de oudereom- missie xal de school echter al in 1978 een zesde lokaal nodig gaan hebben. Voorzitter T. C. Hekman wees de raadsleden erop, dat dat zesde lokaal nu niet mogelijk is omdat dan de nodige subsidies en toestemmingen niet worden gegeven. Dat kan alleen wanneer met het leerlingenaantal de werkeiyke behoefte kan worden aangetoond. Is die behoefte er wel, zo stelde hU de raad gerust, dan kan er onmiddellijk een lokaal bijge bouwd worden. De grond ervoor Is Gateu Voor een gedeelte van de Molen straat nam de raad een voorberei- dingsbesluit om het mogelijk te ma ken voor de heer C. Bal een ver koopruimte voor „doe het zelf'' ar tikelen annex magazijn te bouwen. De heer Bal (lijst v. d. Velde) vroeg de voorzitter wat de heer Bal van ptlan Is met het pand wat hij nu voor opslag gebruikt en met het pand wat nu als winkel voor „doe het zelf" artikelen in gebruik is. „De gemeente is blij wanneer er ge bouwd wordt, maar wanneer er dan krotten naast staan is de gemeente minder blij", aldus de heer Bal. De voorzitter zei dat de bouw van een „doe het zelf'-artikelen zaak wel in een behoefte voorziet en dat hij had vernomen, dat de heer Bal tevens ook een win terberging voor boten begint. Wethouder Jumelet vond ook dat de gemeente moet aandrin gen, dat het leeg staande woonhuis weer een besteming krijgt als woon huis, want dat dit op den duur toch een krot gaat worden De heer Bal heeft dit pand tot nu toe gebruikt als opslagruimte, maar wanneer hij gaat uitbreiden kan die komen te vervallen. De heer Meeuwsen (P.C.G.) zou liever zien, dat de „ga- Advertentie ten" in de gemeente een andere be stemming' 'krijgen dan voor de bouw van dergelijke zaken. Hij zou ze lie ver met huizen gevuld zien. De voorzitter zei, dat dit ook een stre ven van de gemeente is dat de aga ten" worden opgevuld. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Meeuwsen naar een brief van b. en w. aan de bewoners in de Dr. de Kockstraat over parkeerpro blemen. De voorzitter zei, dat b. en w. een verzoek gedaan hebben aan enkele autobezitters hun auto niet op straat te parkeren maar in de daarvoor bestemde gelegenheden. Allen hebben aan dit verzoek ge hoor gegeven, op twee na, die wei geren hun auto niet langer voor de deur te zetten. Zij zouden willen, dat de gemeente parkeerhavens maakte in de beplanting bij de tennisbaan. De gemeente vindt dat niet nodig, omdat er voldoende parkeergele genheid is en overweegt nu maar een parkeerverbod in te voeren daar. Kontaiiier De heer Bal (lijst v. d. Velde) wil de weten hoe het met de glasafval- kontainer staat. De voorzitter zei dat het goed loopt. Maar wil het finan cieel rond draaien, dan zal er nog meer afvalglas in gedeponeerd moe ten worden. Het is een proef van een half jaar, die nog niet voorbij is. Dan zal opnieuw bekeken wonden hoe de zaken er voor staan. De heer Bal pleitte voor een parkeerverbod langs de vissershaven met onthef fing voor de mosselsehippers. Vol gens hem hebben de mosselschippers problemen om bij hun boot te komen met de auto doordat er veel sport vissers hun auto parkeren langs de haven. De voorzitter zei dat dit be keken zal worden met de plaatselij ke politie. De heer v. d. Bos vroeg wanneer de verdeelkasten van de BZEM aan de Deestraat verplaatst worden. Daarvoor heeft de raad al een hele tyd geleden een krediet uit getrokken. „We trekken regelmatig aan de bei", aldus de voorzitter, „maar we zullen het weer eens doen". De heer Verspoor (AAg. Be lang) vroeg waarom er een door gangspad bij de bejaardenwoningen aan het eind van de Deltastraat bij de tuinen is getrokken en of de ge meente hiervan op de hoogte is. De voorzitter zei, dat dit in overleg met het gemeentebestuur is geregeld, omdat deze bewoners 's morgens veel last hebben van schooljeugd, die naar de bus gaat en dan nog vernielingen, aanricht ook bij deze mensen, in de tuinen. De heer Ver spoor wees op de wortels van de bomen die door 'het wegdek komen in het Stenepad, en vroeg of er een stopbord kon worden geplaatst aan het eind van de Dr. de Kockstraat- Miplenweg. Met de plaatselijke po litie zal dit laatste weer worden be keken, aldus de voorzitter. Hierna ging de raad in besloten zitting. Via ^eri flrm'o Privé Rekening kuvil u maandelijks Sparen voor Yi vlie^reisje. (Op vleugels naar de Amro, dus.) Nieuwe gids van hel Zeeuwse Rode Kruis De kring Zeeland van het Neder landse Rode Kruis heeft 24 plaatse lijke afdelingen. Van die afdelingen hebben er achttien een plaatselijke colonne voor hulpverlening bij eve nementen en rampen. Deze plaatse lijke colonnes werken regionaal sa men in districtscolonnes in de re gio's Walcheren. De Bevelanden, Schouwen-Duiveland en Zeeuws- Vlaanderen. Dat staat te lezen in de nieuwe gicts van het Rode Kruis ih Zeeland die onlangs is uitgekomen. Deze gids 'die in plaats komt van de eerder uitgegeven Handleiding, be vat alle gegevens die voor Rode Kruis medewerkers en alle instan ties en personen die op 'wat voor manier dan ook bij het Rode Kruis werk betrokken zijn, van belang kunnen zijn. ZIERIKZEE Operette De op de jongste Z.V.U.-avond genoemde datum van 12 oktober m.b.t. de opérette-uitvoering had - zo blykt nader gepreciseerd - allèen betrekking op de kaartverkoop. De feitelijke voorstelling echter vindt plaats op zatedag 22 oktober a.s. Stichting Jeugd Op donderdagavond ,27 oktober aanstaande wordt in de Zeeuwse Herberge een openbare bestuurs vergadering gehouden van het be stuur van de. Stichting Jeugd. Het wordt een vergadering met een „in houdelijk" en een „huishoudelijk" karakter. Vertoond wordt de film Start met schrijfavonden en kerstaktiè „De besta van dé klas", die werd vervaardigd in opdracht van het ministerie van buitenlandse zaken in de serie „Aspects of Life in the Netherlands". Deze dagen ver scheen weer een informatiekrant van de Stichting Jeugd1 Schouwen- Duiveland voor het seizoen '77-78. Er worden wer verschillende kur- sussen aangekondigd, zoals een volksdanskursus, een kursus „wer ken met groepen", handenarbeid en dramatische expressie. „Muziekkrant" kleuterschool „Rehoboth" De eerste schoolkrant van de P.C. Kleuterschool „Rehoboth" na de va kantie is weer verschenen. Het is een wel heel bijzonder nummer, want de krant staat geheel in het te ken van de muziek. Op het gebied van de muziek kan er met de kleuters op school al heel veel worden gedaan. De ouders zul len daarover meer kunnen horen op de ouderavond van 27 oktober a.s.: dan zal de muziekdocente mevrouw Bréeman uit Heinkeszand van alles vertellen over kleuters en muziek. In de nieuwe kleuterkrant staan ook de leuke illustraties in het teken van de muziek. WESTERSCHOUWEN Kollekte Prinses Beatrix Fonds De kollekte t.b.v. hét Prinses Bea trix Fonds heeft te Westerschouwen opgebracht f 1701,55. De opbrengsten in de verschillende dorpen waren als volgt: Haamstede f 770,59, Burgh f 330,92, Renesse f 477,44, Noord- welle f 60,55 en Serooskerke f 22,06. Al met al een goed resultaat, waar voor burgerij en kollektrices dank toekomen. HAAMSTEDE. Als vervolg op de informatieavond van vorige week, is in Westerschouwen een werkgroep voor Amnesty Interna tional opgericht. Er is gestart met een groep van elf leden. Verwacht wordt dat er zich nog enkelen zul len aanmelden. Dat op de rest van Schouwen-Duiveland de zaak met belangstelling wordt gevolgd bleek uit reakties uit Brouwershaven, Zierlkzee en Bruinisse. Voordat het besluit tot oprichting werd genomen, werd eerst ernstig overwogen waaraan men zou begin nen. Vragen die naar voren kwa men waren: is een werkgroep be ginnen niet een te grote stap? Kan de werkgroep het werk wel aan? Wordt een sterk groeiende organi satie niet nog groter gemaakt zon der dat het doel bereikt wordt? Toch werd met ieders instemming besloten de stap te doen en de za ken zo goed mogelijk op te zetten. De eerste maanden is de groep ver zekerd van de adviezen van Marry Kan, die in de beginperiode voor de nodige begeleiding zal zorgen. Schrijfavonden Bij een goede opzet behoort een goede taakverdeling zodat deze, voorzover nodig en mogelijk, plaatsvond. De belangrijkste taak is die van kontaktpersoon. Dit werd toevertrouwd aan Nellie Geene. Zij fungeert in alle opzichten als adres voor de werkgroep. Haar volledig adres is: Irenestraat 38, Haamstede, tel. (01115) 1931. Over wat de wrkgroep gaat doen is nog \véinig békend. In élk geval ig het dé bedoeling om schrijf avonden te gaan organiseren. Op deze civonden kan iederée^x zonder verderé verplichtingen nfeedoenaarr de aktie schrijven voor gevangenen. Voorbeeldbrieven zijn dan meestal aanwezig. Ook ligt het in de bedoe ling aandacht te besteden aan. de Kerstgroetenaktie. Door het secre tariaat in Amsterdam wordt iedere maand een zogenaamd groepenpak- ket uitgegeven. Iedere groep kan bekijken waaraan mee gedaan kan worden. Donateurs De leden besloten om een zeker bedrag aan kontributie te betalen, waarvan in elk geval stencil- én portokosten betaald Worden. Het is de bedoeling om via het werven van donateurs de mogelijkheid te hebben om akties te organiseren of daaraan mee te doen Een bank- of girorekening zal nog geopend wor den. Wie zieh nog als lid van de werk groep wil aansluiten kan zich opge ven b(j Nellie Geene. De volgende vergadering is vrjjdag 4 november bjj de fam. Van Dalstn, Bouwmans- weg 5, Haamstede. RENESSE „Turnesse" van start Woensdag 5 oktober start de gym nastiekvereniging „Turnesse" uit Renesse het nieuwe seizoen. Onder leiding van mevr. A. v. d. Wiel- Janse zal weer iedere woensdag middag in het dorpshuis van Renes se worden gegymd. De klub is ver deeld in drie leeftijdsgroepen: de groep van 10 tot en met twaalf jari gen begint 's middags van 1 tot 2 u. Om twee uur komen de gymlustige kinderen van 7 tot en met 9 aan bod en van drie tot vier kunnen de kinderen van 5 en zes jaar terecht. NOORDWELLE Aid. PlaUcljiidivfouwenbond Dinsdagavond 11 oktober houdt de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Noordwelle en omstreken een ledenvergadering in het dorpshuis van Renesse. Naast het zakelijk gedeelte zal mevr. Bolduan een praatje houden over glasmozaik. Ze zal tevens laten zien wat men met glas allemaal kan doen. Op woensdagmiddag 5 okto ber van kwart over vier tot kwart over vijf gaat in het dorpshuis van Renesse onder leiding van mej. Hameling een gymklubje voor ou deren van start. Het klubje is be doeld voor de dames die zich te oud voelen om deel te nemen aan het reeds jaren bestaande gymklubje van de plattelandsvrouwen, maar die toch nog wel graag wat gymna stiek willen doen. De cursus bestaat uit 13 lessen. Op 20 okober begint er een bowlingklubje, 's middags van 14.30 tot 15.30 uur. BROUWERSHAVEN Bejaarden op reis Ongeveer v\jftig bejaarden uit de Smalstad maakten vorige week een busreis naar Nicuwkuik, waar de reizigers te gast zouden zyn van „De Ster" te Nieuwkuik. Omstreeks half negen vertrok de bus uit Brouwersaven, met als spe ciale gasten burgemeester Slabbe- koorn en zijn echtgenote, die voor de eerste maal een dergelijk reisje meemaaktne. Toen de bus arriveer de te Nieuwkuik werden de gasten ontvangen met koffie en gebak. Vervolgens werd er met de bus een rondrit, door 's Hertogenbosch, langs de Vucht en het fraaie Bra bantse landschap, gemaakt. Na deze mooie rondrit werd te Nieuwkuik de lunch gebruikt. Hierna werd een bezoek gebracht aan de „Corrie- show", een show met zangeres Cor- rie Konings en de trompetist Marty. Nadat de warme maaltijd was ge bruikt, werd de tocht weer naar huis aanvaard. Ieder kon op een zeer geslaagde dag terugzien. Afdeling Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen houdt op dinsdag 18 oktober in het jeugdgebouw en bijeenkomst. ge heer A. P. van Kessel van het eeuws Consultatiebureau voor al- kohol uit Middelburg geeft voor de afdeling een inleiding over alcohol en drugs misbruik. NIEUWERKERK Uitbreiding openbare basisschool Aan uitbreiding wat betreft het aantal lökalen van de openbare ba sisschool alhier wordt hard gewerkt. Achter de bestaande school werd nl. een fraai noodgebouw geplaatst, vlak bij de ingang van het sportveld. Als alles naar wens gaat zal het nieuwe spoedig betrokken kunnen worden en is het ruimteprobleem van de school weer opgelost. Als noodop lossing werd sedert de vakantie ge bruik gemaakt van een lokaal boven in de school, maar dat kon door de inspektie niet toegestaan worden. Met de plaatsing van het noodge bouw heeft de school er twee lokalen bij gekregen, die apart staan van de bestaande school. Herbestrating bijna voltooid De herbestrating van een deel van de Ooststraat, richting Poststraat, uitgevoerd door de firma v. d. Cingel te Nieuwerkerk, is vrijwel voltooid. Het trottoir van deze straat werd weer „rechtgetrokken", zodat van een grote verbetering kan worden ge sproken. Algemene leesbibliotheek Met ingang van deze week wordt de algemene leesbibliotheek weer iedere week op donderdagavond voor het publiek opengesteld, en wel in „Rehoboth", van 18.30 tot 19.15 uur. OOSTERLAND Laatste predikant vertrekt uit gemeente Wanneer nu de pastor loci van de Nederlandse Hervormde Kerk, ds. M. C. van der Meer binnenkort het dorp zal hebben verlaten wegens een aangenomen beroep naar cle Her vormde Gemeente te Sassenheim, doet zich het merkwaardige feit voor dat er bij de drie aanwezige kerken op het dorp, geen enkele predikant meer is. Enige jaren geleden hadden ze nog allen een herder en leraar. Eerst vertrok toen ds. W. Hage, van de Gereformeerde Gemeente naar Rotterdam-West. Dit jaar vertrok de predikant van de Oud Gereformeer- Alie zaken voor alle mensen BUITENLANDS GELD In Rome en Parijs, maar ook in Tokio en New York overal kunt u terecht met uw reischeques. Beschikt u liever over kontant buitenlands geld? Ook dat is mogelijk. Haal uw reis- en ouro- cheques, uw reisverzekering en al uw 0 vreemde valuta bij de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 ZONNEMAIRE. De popgroep TSE-Formation in Zonnemaïre gaat deze maand een nieuwe start maken. De groep is een tijdje uit het gezichtsveld geweest, omdat er geen bassist meer was. Intussen is deze muzikant ver vangen en is de groep, na een periode van intensief repeteren, nu toe aan een „come-back". Sologitarist Dick Pelerse, basgitarist Hans van Gastel, drum mer-zanger Leo Fokker en gitarist-zanger Jaap Geelhoed spelen simpele, eigentijdse „recht voor z'n raap-muziek"Begin oktober hoopt de groep ver der nog met een singeltje op de markt te komen. DEN HAAG. Voor het eerst wil de georganiseerde bouw vakmensen in Engeland aanwerven. De afdeling Rijnmond van het Algemeen Ver bond Bouwbedrijf heeft vorige week in Engelse bladen advertenties ge plaatst, die, zo wordt gehoopt, tach tig Engelse bouwvakkers zullen op leveren. Amro privé" Rgkenmd' kun ie.de. conhihuHevan je+afeltani'Usclub betelen. (Sla uw slag bij de Amro, dus.) de Gemeente, ds. A. van der Meer. naar Rijssen en straks gaat de ande re ds. Van der Meer naar Sassen heim. Hoewél de Gereformeerde Ge meente al enige malen beroepen heeft, is het nog niet gelukt een nieuwe predikant te krijgen. Aardappelen en uien geoogst De oogst van de aardappelen en uien in de poMers rond Oosterland is vooral ook dankzij het rustige en droge zomerweer van de laatste we ken - afgezien uiteraard van het laatste weekeinde - een heel eind ge klaard. Er resteert nog slechts een enkel perceel dat geoogst moet wor den. Er worden overigens nogal grote verschillen in opbrengst en kwaliteit van de aardappelen gemeld; sommi ge percelen leverden feen goed tot zeer goed produkt, maar andere zijn zelfs minder van kwaliteit dan vorig jaar, toen er grote droogte heerste. De uienoogst wordt over het alge meen goed genoemd, al zijn er wel wat percelen met een opbrengst on der het gemiddelde en van kleine uien. Thans wordt vooral hard ge werkt aan de suikerbietenoogst, wel ke over het algemeen niet tegenvalt. Betreurd wordt uiteraard dat de prijzen dit jaar zeer slecht zijn. Verbouwing perceel Molenweg 46 De verbouwing en uitbreiding van hét woonhuis Molenweg 46, aan gekocht door de heer Mar. Bolle Lzn van de heer W. P. Capelle, en ver bouwd en vergroot, nadert de vol tooiing. Aan de achterzijde is een negen meter lang stuk aangebouwd, waarin o.m. de badkamer is onder gebracht. Ook de verdieping bestaat uit verschillende kamertjes, en is ook zo goed als klaar. Aan de noordzijde is een keurige autogarage met berg plaats gebouwd, terwijl als toegang hier naar toe vanaf de Molenweg een pad van gewassen tegels is aange bracht. Dit is ook het geval langs en achter de woning. Half oktober hoopt de familie Bolle het woonhuis te kunnen betrekken dat door deze ver betering een prachtig pand is gewor den. In hoofdzaak werd het verbou wingswerk uitgevoerd door Bouw bedrijf L. W. Boogert B.V. alhier, in samenwerking met nog enige bedrij ven. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De VVD-kamerleden Verkerk-Terpstra en Lauxtermann hebben stelling genomen tegen de bepaling in een aantal gemeenten dat men zich voor het vorkrygen van een woonvergunning akkoord moet verklaren om binnen een ter- myn van enkele maanden in het huwelijk tc treden. (Vervolg van pag. 1) meld, vragen op papier gezet, infor maties ingewonnen bij de Provinciale Planologische Dienst .„Zelfs grond eigenaren, die bij een uitvoering van het bestemmingsplan heel wat voor deliger uitkomen, vinden dat de toe stand moet blijven zoals.hij is", ver telt de heer Van Popering. Woede De heer Carelsen: „De woede was die 29ste september Voelbaar en niet min der hoorbaar. Het verkwanselen van de grond aan vreemden, die de re venuen in hun zak steken, werd naar voren gebracht; hun laatste grond, de moestuinen, willen ze zich niet la ten ontnemen. Giganten overstromen de gemeenten die over rekreatiegi'on- den beschikken". Hoewel alle eigenaren en huurders erg dankbaar wax-en dat ze hun me ning die avond naar voren konden bi-engen, bleken er toch heel wat grieven te zijn. De heer Cai-elsen: „De mening was o.a. dat b. en w. met gx-ote voortvarendheid plan -West door vreemde aannemers hebben la ten volbouwen. Een zelfde lot zou Riekusweel te wachten staan. Van eldei"s komende mensen, hier niet ekonomisch gebonden, worden in de gelegenheid gesteld hier huizen op zware hypotheek te kopen. Worden ze werkloos, dan vinden ze in de om geving absoluut geen werk". Het gemeentebestuur van Bruinisse neemt de zaak wat rustiger op. De heer T. C. Hekman, burgemeester: „We voelden wel aan hoe gevoelig zo'n zaak ligt en hebben dan ook al in een heel vroeg stadium af willen tasten wat men er van vindt. Zo'n volkstuin is niet alleen wat groente, het is een stukje ontspanning, een stukje genot". Nog geen feit Het kollege heeft die avond dan ook alleen maar geluisterd. Plan Riekus weel is nog lang geen feit; het is nog niet in de raad geweest; is nog niet verder gekomen dan het vooimver- leg. B. en w. hebben echter al wel gezocht naar kompensatie en twee hektoren grond ergens anders ge kocht. De volkstuindex-s zijn daar niet zo enthousiast over, willen niet weg van Riekusweel. ..Moeilijk", vindt dc heer Hekman, „Volkstuinen kun je nu eenmaal wel op gronden met een agrarische bestemming maken; be stemmingsplannen niet". Op Riekusweel mogen huizen ge bouwd worden, al voelen de aktie- voerdo^s zich toch wat gcruggestcund door provinciale staten, die niets voe len voor een volgebouwd Bruinisse. „Brn „Bru moet Bru blijven" vinden me vrouw Cni'clsen, haar man en de he ren De Koning en Van Popering' „Wc willen geen vervangende tuingrond waar we met de auto naar toe moe ien rijden". We schieten ook niets op met een groenstrook bfj zomerwoningen of mooie tuinen by nieuw te bouwen huizen. Er is geen woningnood in Bruinisse; er kunnen nog overal ga ten opgevuld worden. Laat alsjeblieft dit mooie stukje blyven zoals het is!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3