wico Afscheid van slechte zomer met een fikse najaarsstorm Raad Bruinisse wil voorlopig geen nieuw „bedrijfsterrein" Demonstratie tegen bouw nieuw zenderpark in Zeeuwsch-Vlaanderen GELD NODIG Twee dagen na springtij Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Tennisveld en P.V.-blokhut STAAT DER NEDERLANDEN 7%% LENING 19~77 PER 197S/139-7 COURANT BRUINISSE, 30-9. De raad van Bruiuissc was hel tij dens de vergadering vrijdagavond niet eens met het kollegevoorstel voor het bestemmingsplan -.Bedrijfs terrein". Alleen de heide wethouders en dhr. C. Bal (lijst v. d. Velde) gingen daarin mee. De overige vier raadsleden zorgden met hun tegenstem ervoor dat Bruinissc voorlopig niet de besehikking gaat krijgen over nog meer ruimte voor industrievestiging. Aanvankelijk vond ook de heer Bal dat Bruinisse voorlopig wel voldoende ruimte heeft op het oude industrieterrein. Hy zwichtte echter voor het argument van voorzitter T. C. Hekman, die hem erop wees, dat de procedure voor een dergelyk be stemmingsplan, waartegen nogal wat protesten komen, vele jaren kan gaan duren. Bruinisse moet, wanneer er om grond gevraagd wordt, daar onmiddellijk aan tege moet kunnen komen, was zijn over weging. De heer M. Verspoor (algemeen belang) was het daar niet mee eens. Hij zag de noodzaak van nog meer industrievestigingen, nu Bruinisse amper werkeloosheid kent, hele maal niet 7.0 dringend en verder vond hij dat men geen grond aan de agrarische sektor moet onttrekken voor industriële doeleinden. De meerderheid van de raad was het daarmee eens. Het plan werd in stemming gebracht en haalde de eindstreep niet. Dat heeft tot ge volg. dat de raad van Bruinisse de volgende keer een herziening van het plan Buitengebied zal moeten vaststellen omdat de grond ten oos ten van de Dorpsweg al sinds 1961 een bedrijfsbestemming heeft. Laatste De raad ging akkoord met het voorstel het laatste perceel grond, groot ongeveer 750 vierkante meter voor een bedrag van f 54.750, exclu sief b-t.w. te verkopen aan de heer H. G. van der Ark, 't Hoefje 19. Op dit perceel, dat is gelegen aan 't Hoefje gaat de heer Van der Ark een bungalow bouwen. Een besluit van de raad tijdens de vergadering van 29 augustus 1975, om een per ceel grond aan te kopen van de heer W. G. Wüst te Numansdorp gelegen aan de Verloren Kostweg voor ver sterking van de dijk ten tijde van de aanleg van de rioolwaterperslei ding naar het Mastgat, is ingetrok ken. Betrokkene heeft steeds gewei gerd de grond te leveren bij nota riële akte, omdat volgens hem de gemeente enkele verplichtingen De zee werd dit weekeinde door een stormachtige wind hoog opgejaagd. Om op alles voorbereid te zijn gaf Rijkswaterstaat daarom bevel de dijken beperkt te bewaken. Voor degenen die de storm durfden trol seren vormde het onlsluimige water een prachtig schouwspel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) aangegaan bij een eerder grond transport niet zou zijn nagekomen. Volgens de gemeente is dit bezijden de waarheid. Nu de grond inmiddels door Rijkswaterstaat is opgenomen in een plan voor onteigening, kon 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fiiianeieriugskantoor M. Geeuse BRUINISSE Dr. De Koclcstraat 28 Telefoon (01113) 1619 dit raadsbesluit worden ingetrok ken. Aan mej. A. Hoogstrate, onder wijzeres aan de openbare basis school, is op haar verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 24 oktober. Mej. Hoogstrate die te Zie- rikzee woont js benoemd tot onder wijzeres aan de Theo Thijssen- school le Zierilczee. De heer Bal (lijst v. d. Velde) merkte op, dat de raad bij de vaste aanstelling van mej. Hoogstrate, nog maar kort ge leden, niet wist wat zij nu wel weet, namelijk dat zij toen al gesollici teerd had naar Zierikzee en dat het college hiervan op de hoogte was en heeft toe gezegd dat het zijn volle dige medewerking zou verlenen bij haar ontslagaanvraag. „Wij hadden dan wel anders tegenover de vaste aanstelling gestaan", aldus de heer Bal. De burgemeester zei dat dit niet anders kon omdat mej. Hoog strate een jaar in voorlopige dienst was en dit niet langer kon dus vast aangesteld moest worden. Schorsing Voor de benoeming van een plaatsvervangende leerkracht aan de openbare basisschool werd de raadsvergadering enige tijd ge schorst. Dit was nodig omdat dit punt niet eerder door B. en W. aan de raadsleden kon worden voorge legd en de raad besloot hierover eerst te overleggen alvorens dit openbaar behandeld kon worden. Na de schorsing werd met algemene stemmen mevr. J. M. Jumelet-van den Hoek gekozen. Door zuivering van de kadastrale tenaamstelling worden dertien ge bruikers van perceeltjes grond in (Vervolg pag. 2) IJZENDIJKE, 2-10. Zaterdagmid dag is in West-Zeeuwsch-Vlaanderen een protestbetoging gehouden tegen de bouw van een nieuw zenderpark van Radio Wereldomroep Nederland in Zeeuwsch-Vlaanderen en wel in het gebied tussen IJzendijke en Hoofdplaat. Vele auto's en fietsers voorzien van opschriften tegen de bouw van het zenderpark in Zeeuwsch-Vlaanderen reden in de stoet mee. De 68 km lange route die door de demonstranten werd gevolgd voerde door alle dertien kernen van de gemeente Oostburg. BURGH, 1-10, üc maand september heeft afscheid genomen niet een fikse storm, de eerste in dit najaar. Na een veertiendaagse praktisch windstille periode, maakte een depressie een einde aan dit fraaie weer en twee dagen na springtij barstte de storm los. Vrijdag, zaterdag en geruime tijd op zondag woei het zeer hard en werd de zee hoog opgejaagd. Zater dagnamiddag en zondagmorgen ston den de beide havcnplatcaux te Burgh- sluis onder water. Langs de zeedijken, die net op Deltahoogte zijn gebracht, bereikte het water de onderste grasrand. Om op alles voorbereid te zijn gaf Rijks waterstaat bevel om de dijken be perkt te bewaken. Nergens is echter schade van betekenis gekonstateerd. Schade De storm heeft in de Westhoek hier en daar wat schade aangericht. Zo begaf een deel van het dak van een keet. staande bij de damaanzet te Westenschouwen, het. Op diverse campings, o.a. te Scharendijke, wer den veel voortenten van caravans te gen de grond geblazen. Kennelijk waren dc eigenaars nog niet gereed om een zo vroege storm op te vangen. Boomen werden ontworteld aan de Steenweg, de Kraaijesteinseweg, de Laone, de Hoogenboomlaan en bij enkele par- tikuliere tuinen. De fikse hagelbui, gepaard gaande met enkele donderslagen, op zater dagmiddag, heeft weinig schade aan gericht. Wel ging dc zomerse aanblik van de meeste tuinen ter ziele en menige nog bloeiende plant ging plat. Hier en daar woei wat winterfruil af, maar cle nog volop aanwezige bla deren van windssingels deden erger voorkomen. Wel is het eerste dode blad van dc bomen gerukt en dat is duidelijk zichtbaar. Veel stof en zand werd landinwaarts geblazen en de meeste vensterruiten zijn dringend aan een beurt met spons en zeem toe. Geen (hiinahshi^ De eigenaren van jachten, die nog Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr,11 Nlieuwerkerk Tel.01114-1373 ZIERIKZEE. Na een langdurige ver bouw. en vernieuwingsperiode werd in de Korte St. Janstraat te Zierik zee het meer-panden bestrijkend winkelbedrijf van de fa. Wilbrink, officieel in gebruik gesteld door bur gemeester Th. H. de Meester. De foto brengt een deel van het interieur in beeld. Men zie ook elders in dit num mer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's De zon wil ook best door klei ne raampjes schijnen. Frederik van Eeden optimistisch genoeg waren om op de Oosterschelde en het Grevelingen- meer te gaan varen, moesten over haast beschutting zoeken van ha vens. Enkelen lukte dat niet en bij Bommenede, op het Grevelingen meer, strandde een jacht kort bij de dijk. Een ander jacht kon de drie personen aan boord nemen. De R.P. 5 - eveneens in de buurt - kon niet bij het scheepje komen. De R.P. 18 nam op de Oosterschefde een elf meter lang jacht, dat de gehele bovenbouw met mast en zeil had verloren en vuurpijlen had afgeschoten, op sleep naar de haven Kats. Ondanks het hoge water zijn er geen meldingen gekomen over duin afslag. Advertentie Verwachting tot dinsdagavond: Perioden met regen In het algemaen veel bewolking en perioden met regen: lot vrij krachtig en aan de kust tot hard toenemende zuidwestelijke wind; minimumtem peraturen van 11 graden in het wes ten tot rond 7 graden in het oosten van het land; maxima morgen om streeks 14 graden. Vo:r woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperatuur: omstreeks 8 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 14 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den ron dde opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 okl. Zon op 6.45, onder 18.11 Maan op 22.25. onder 13.32 Laatste kwartier: 5 okl. (10.21) HOOG- EN LAAGWATER REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt' maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Groot vernieuivd winkelbedrijf Zierikzee ZIERIKZEESCHE Muunilug 3 oktober 1977 134ste jaargang Nr. 22177 NIEUWSBODE Advertentie Hoogwater Laagwater 4 okt. 6.59 19.23 0.42 13.05 Doodtij: 7 okt. open bedrag do koers wordt na de inschrijving op dinsdag 4 oktober 1977 vastgesteld aan de hand van do koersen on bedragen waartegen is ingeschreven (tendersystoem) Inschrijving 4 oktober 1977 van 9 tot 15 uur door tussenkomst van bank of commissionair in effecten bedrag koers HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 3-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor dinsdag wordt veel be wolking en perioden met regen ver wacht. Boven het noordelijk deel van de Atlantische Oceaan trekken uit Amerika afkomstige depressies oostwaarts. Een dergelijke depres sie, die maandagmorgen nog ten zuiden van IJsland lag, zal zich morgen ten noorden van Schotland bevinden. Het frontensysteem ervan zal vannacht en morgen ons land passeren, Het afgelopen weekeinde werd het weer in onze omgeving be paald door een lagedrukgebied in dc omgeving van Leningrad. Deze voor do vrij koude en onstabiele lucht aan, waarin talrijke buien voorkwa men, sommige brachten plaatselijk hagel of onweer. (1797 - 18e9)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1