„De Nobelpoort B.V." nieuw gevestigd aan Oude Weg te Zierikzee a Van grasdrogerij naar autobedrijf Bijzonderheden over de bietenkampagne (twaalf wekten) 1977 Idee van een onderwijzeres aan ,De Kirreweie' werd realiteit NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE g|L STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrtjdas 23 september 1977 Nr. 22172 voor een perfekte afzetting en de brandweermensen bleken voor hun taak berekend te zijn. Burgemeester Everwijn kwam een kijkje bij deze nuttige oefening nemen. Vergadering N.C.V.B. Oj» de jongste vergadering van de N.C.V.B.-ul'Ueling sprak de heer J. de Bruyne te Zierikzee over hel on derwerp: „Wat is er aan de hand niet ons onderwijs?". De deskundige spreker gal' een in-, zicht in do huidige ontwikkelingen op onderwijsgebied en de vernieu wingen. die via de media het publiek bereiken. De vernieuwingen „komen lot ons" in de vorm van regerings besluiten of - een voorbeeld - de Contourennota. De avond stond o.l.v. de president mevr. Silvis die - na lezing van Matth. 25 - mediteerde over het the ma „Trouw zijn in dienst van de Heer". Gemeenschappelijk werd ge zongen psalm 119 4; ook met zang en gebed - werd de avnod geslo ten. Bejaardensociëteit Op woensdag 28 september gaat de bejaardensociëteit weer beginnen in de zaal van rusthuis „Duinoord". Al le 65-plussers zijn hartelijk welkom. RENESSE Kerkdiensten in het Dorpshuis Wegen? de werkzaamheden aan het nieuw te bouwen koor zal de Hervormde kerk vanaf 2 oktober a.s. gedurende ongeveer zes weken niet te gebruiken zijn. Het is de bedoeling de wekelijkse kerkdiensten in het dorpshuis te laten plaatsvinden. Voor de zondagsschoolgvoep, die in de bovenzaal van het dorpshuis" bij eenkomt, zal nog naar vervangende ruimte worden gezocht. (Herv. Kerk bode) ZONNEMAIKL Kollekte K.W.F. De K.W.F. (kankerbestrijding) - kollekte heeft te Zonnemaire dit jaar het mooie bedrag van f 610,opge bracht. Een woord van dank past aan de kollektanten en aan de ge vers. MIDDENSCTIOUWEN C.J.V.-avond Op vrijdag 30 september houdt de C.J.V. in „De Putmeet" te Scha ren - dijke een ontspanningsavond. Op het programma staan allerlei spelen, bingo, sjoelen en een muziekkwis. Voor tijd: zie agenda. BROUWERSHAVEN Plattelandsvrouwenbond Dinsdagavond jl. werd het nieuwe winterseizoen van de plattelands- vrouwenbond al'd. Brouwershaven geopend. In haar openingswoord zei de presidente, mevrouw Drijgers, zeer verheugd te zijn over de grote opkomst. De verdere avond werd verzorgd door mevrouw Re zeiman met een inleiding over het diepvrie zen. Uit haar betoog bleek al spoedig dat men veel mogelijkheden heefl met diepvriezen, maar dat het wel enige techniek vereist. Het invrie zen'van groente is de laatste tijd zo toegenomen dat thans zaaizaad ver krijgbaar is, dat speciaal geschikt is voor de diepvres. Overigens kwam wel naar voren dat de totale aan schaf - diepvrieskist, plastic zakken, folie etc. - een vrij kostbare zaak is. ZONNEMAIRE Loterij „Nut en Uitspanning" Zaterdagavond 24 september wor den de prijswinnaars bekend ge maakt van de loterij, die Nut en Uit spanning tydens en na de fancy-fair een rommelmarkt hield. OOSTERLAND. Deze foto geeft een beeld van de Dokter Schutterstraat en omgeving te Oosterland, waar stevig wordt gebouwd aan een serie nieuwe huizen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHOUWEN-DUIVEL AND, 22-9. De Coüp. Vereniging Suiker Unie verwacht dit seizoen een kampugne van ongeveer 12 weken (vorig jaar 13 weken). Deze 12 leveringstermij nen zijn gepland van 26 september t m 17 december (vorig jaar van 20 september t m 18 dceember, of Ui weken). De kampugne. althans de voorle vering gaat dit seizoen 9 dagen later beginnen dan vorig jaar. Ook de voorlevej-ingslermijn is dit jaar enige dagen korter terwijl de gehele kampagne mot één week is ingekort. Nu 12 en in 1976. 13 weken, en in 1975 was de hele kampagne gepland op 14 weken. In de voorlevenngspe- riode bestaat geen verplichte leve ring maar is - voor zover de la- briekscapaciteit dit tocjaal wel de mogelijkheid tot leveren openge steld. Van deze mogelijkheid kan al leen gebruik worden gemaakt na overleg met de buitendienst die. de te leveren hoeveelheden zal vaststel len. De in deze periode te leveren bieten zullen in mindering gebracht worden op de in de laatste weken te leveren bieten, mits echter gedu rende de kampagne regelmatig ge leverd wordt. Premie vroege levering De premie voor vroege levering zal dit jaar lager zijn dan vorig jaar. Het bedrag aan voorschot (eerste betaling) op geleverde bieten is ge lijk aan 1976 n.l. f 70,inclusief b.t.w. per. ton netto voor bieten mei een gehalte van 15 procent en hoger Voor bieten geleverd met een lagei gehalte dan 15 procent zal op djl bedrag f 7,80 per 1000 kg netto in, mindering worden gebracht (vorig jaar f 7,50). Voor vorstbietcn bestaat de in 1075 ingevoerde strenge maatregel ten aanzien van de ontvangst van deze bieten. Indien plaatselijk afwijkende regelingen voor deze kampagne wor den bekend gemaakt dient men zich daaraan te houden. Van graankorrel tot brood HAAMSTEDE, 22-J). De onderwij zeres van de 3e klasse der openbare basisschool „De Kirreweie", mevr. C. L. Boogerd-Hoffman heeft plezier van een al dit voorjaar ontstane idee gehad. Ze geeft les in een dependance klas ondergebr-acht in de voormalige huishoudschool ..De Schulsc" en zit daarbij vlak bij de korenmolen „De Graanhalm" van de heer P. J. Lan- degent. Daar „De Schutse" mede over een groot kook- en baklokaal beschikt, was het plan weldra ge reed. Ze deelde in hel voorjaar wat graankorrels aan de kinderen uit en die kregen de opdracht diein de tuin uit te zaaien. Korrels De kinderen zagen hun graankor rels groeien, en toen de nieuwe kor rels rijp waren brachten ze deze mo de naar school waar ze er „kauw gum" van maakten en verder op alen. Een bezoek aan de molen zat ook in hel plan en toen kwam mevr. Boogerd op het i'dèe om ook tega an bakken. Tijdens het bekijken van. de molen opperde zij het id^e aan de heer Landegent en deze stond een beetje meel af voor de bak'-d5g.' Dat w as donderdag. Aktieve moeders De moeders werden ingeschakeld en deze. sjouwden met bakovens, pannen en eakeblikken en in de voormiddag werd het deeg gemaakt. Na de middag mochten de kinderen zelf nog wat kneden, in de blikken dcèn en in de ovens plaatsen. Het resultaat was prachtig! Voor elk kind een paar ons heerlijk bruin- brood. cn verder waren ze een er varing rijker geworden welk een weg een graankorrel moet afleggen voordat ze als broodje genuttigd kunnen worden. Het fraaie automobielbedrijf „Nobel poort B.V." is het resultaat van een ingrijpende verbouwing van de vroe gere grasdrogerij. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Voor belangstellenden zeker de moeite waard een kijkje te gaan ne men. Getoond wordt o.m. de 104- serie, de 304-serie, de 504-serie en de luxueuze 604-serie met de V6 SL motor. Verder zijn ook de bedrijfs wagens 304 Bestel cn J7 aanwezig. De uitvoering Het werk werd uitgevoerd door hoofdaannemer Bouwbedrijf Boogert B.V. te Oosterland, architekt R. J. Pothaar, elektriciteit fa. Quariel, Noordgouwe; sanitair fa. Hanse, Sir- jansland; schilderwerk fa. Hagc- stein, Noordgouwe; verwarming fa. Deurloo, Schuddebeurs; bestratings- werk fa. J. Ruiter, Noordgouwe en het voorafgaande sloopwerk door Gebrs. Boot te Haamstede. Ter gelegenheid van deze feeste lijke opening was ook een direktie- lid van Peugeot aanwezig om de fe licitaties over te brengen aan het thans zo ruim opgezette automobiel bedrijf „De Nobelpoort B.V." Voordrachtavond C.P.B. Donderdag, 22 september, kwamen de leden van de C.P.B. bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw te Zierikzee. De presidente mevrouw C. M. Boot-Dieleman opende de vergade ring op de gebrüikelijkc wijze. Na dat de notulen gelezen waren ver kreeg mevrouw Meeuwse uit Kloe- tinge het woord. Ze begon met het voordragen van „Als je voor een dubbeltje geboren bentHierna volgden nog enkele voordrachten die in de zaal zo nu en dan voor de no dige hilariteit zorgden. Langzamer hand ging mevrouw. Meeuwse over naar de ernstge kant. Na „tunneltje" deklameerde ze „psalm" en „de zon deval". De zaal luisterde ademloos toe cn ze eindigde met een gedicht over de wederkomst van Christus. De presidente dankte haar voor haar bijdrage aan dc avond en liet haar dank vergezeld gaan met een attentie. Hierna volgde de pauze waarin loten werden verkocht, omdat na de pauze een verloting werd gehouden, waarvoor de leden ieder een kleine attentie hadden meegebracht De opbrengst van de loterij bedroeg f 117,50. De presidente besloot dc avond met het laten zingen van gez. 229 3 en eindigde met gebed. Volksmuziekgroep in 't Gravensteen Zaterdag 24 september a.s. zal tor afsluiting van de reeks zomcrexpo- sities in 't Gravensteen een pro gramma met volksmuziek gébracht worden door de groep „Mariton". Zowel traditioneel als bewerkt wordt, volksmuziek uit Vlaanderen. Nederland, Frankrijk en soms met sprong naar de Balkanlandcn door „Mariton" gespeeld op instrumen ten als viool, hobo, akkordoon en doedelzak. Verder brengt de groep verschillende balladen en dansen uit dc Middeleeuwen cn de Renaissance, De loden van de groep zijn: Trudy Gunst. Rob dc Jonge. Jaap Hoek. Clara Brouwer cn Cccs de Jonge. HAAMSTEDE Brandweer-oefening Woensdagavond werd brandalarm gegeven. Omstreeks 19.40 uur loei de de sirene cn vlak daarop reed do brandweerauto met grote snelheid richting Hogezoom. Weldra bleek dat het. om een oefening ging en dat er verondersteld werd dat er brand was uitgebroken in het rusthuis .Duinoord". De rijkspolitic zorgde In hel verenigingsgebouw aan de I. M. v. d. Bijlstraat wordt voor dit doel een samenkomst georganiseerd voor al degenen, die aan de loterij hebben meegedaan. Om acht uur wordt er bcgonngn en dan zal be kend worden, wie de weekend-trip naar Londen of een van de andere prijzen heeft gewonnen. Het kan een gezellige avond worden, want de boerenkapel Dc Gruttepikkèrs zal de sfeer er best inbrengen en boven dien is de bar open. Degenen, die- beslist verhinderd zijn, zullen persoonlijk op de hoog te worden gebracht, wanneer zij tot de gelukkige winnaars behoren. Dat is mogelijk, doordat op de re<;utjes van de loten alle namen zorgvuldig staan genoteerd. DREISGHOU Kursus Duits Op maandag 3 oktober begint me vrouw 'G. Neubachter, Mr. P. Mog- geStraat 54, een winterkursus Duits, die in het Dorpshuis wordt gehou den. De kursus is inmiddels volgc- tekend, zodat geen niéuwe kursis- len meer kunnen worden aangeno men. Betrokkene heeft het plan ook volgend jaar een dergelijke kursus op stapel te zétten. NIEUWERKERK Oud papier Te Nieuwerkerk wordt met ingang SPAARGIRO Uw uitgaven zwart op wit. De vlotste manier van modern betalen. Huur, gas, licht, abonnementen. Natuurlijk auto matisch! Elke maand een vast bedrag naar een spaarrekening met hogere rente. Salaris en pensioen via de I Invcnpork 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank van zaterdag 24 september, voortaan iedere laatste zaterdag van. de maand weer oud paper opgehaald. Verzocht wordt het papier gebun deld gereed te zetten. De opbrengst is bestemd voor de zending der Ge reformeerde Gemeenten. Advertentie ZIERIKZEE, 22-9. Op tie plaats van de vroegere gras drogerij aan de Ondeweg is thans het fraaie automo bielbedrijf ..De Nobelpoort B.V." verrezen. I'eugcol-dealcr II. Mol en bedrijfsleider K. A. van Ast openden donderdag middag officieel de deuren van het bedrijf en stelden het publiek in de ge legenheid dc resultaten van een enkele maanden durende verbouwing te aanschouwen. Uit een gesprekje met de heren Mol en Van Ast blijkt dat de datum 1 juni een gedenkwaardige voor het garagebedrijf genoemd kan worden. Op 1 juni 1970 werd te Schuddebeurs als Peugeot-dealer gestart. Precies vier jaar later, op 1 juni 1974, ver huisde men naar het pand in de Kor te Nobelstraat te Zierikzee. Advertentie Al spoedig bleek dat dit een soort tussenstation zou worden, want reeds in datzelfde jaar vonden de eerste kontakten plaats omtrent dc overname van de grasdrogerij aan de Oude Weg. De definitieve beslissing liet ech ter lang op zich wachten. Ondanks volledige medewerking van het ge meentebestuur, werd de benodigde vestigingsvergunning pas eind 1976 verstrekt. Advertentie Via een F Amro Prite ReteouTjq' kun je, mei- ee\n betaal ckieane, bi'j.elte bank (Maar eerst naar de Amro, dus.) Daarna ging het snel, begin dit jaar werd de oude groen voederdro gerij gesloopt. In maart werd be gonnen met de verbouw van de reeds heel wat jaartjes ongebruikt staande opslagruimte. Op 1 juni van dit jaar vond de verhuizing plaats van de Korte Nobelstraat naar de Oude Weg. De werkzaamheden wa ren toen n-og lang niet voltooid, maar het bedrijf kon officieus worden voortgezet. In het pand in de Korte Nobel- straat werd, zoals bekend, het ga ragebedrijf van „Auto Louis Goed- bloed" 'gevestigd. Donderdag was het dan zover dat de officiëleope ning kon plaatsvinden. „Dc Nobelpoort B.V." beschikt over 250 rrr showroom, 400 m- werk plaats en 150 nv kantoor- cn maga zijnruimte. Verder is er nog een op pervlakte van 2000 ms, gedeeltelijk bestraat en gedeeltelijk onbebouwd, zodat een verdere uitbreiding in de toekomst zeker tot de mogelijkheden behoort. Het garagebedrijf organiseert ge durende drie dagen een „open huis" tijdens welke de „wonderen op wie- len"-kollektie van het Peugcót-gam- ma wordt getoond. De L. O.-berk Er blijft nieuws rond de berk in de voortuin van Drukkerij Laken- man Ochtman aan het Jannewek- kc. De boom kan behouden blijven staan, terwijl aanvankelijk de nood zaak tot verplanting werd veronder steld. De Plantsoenendienst kan nauwelijks spijt hebben over dit be sluit; het ging er maar om dat dc boom behouden bleef en dat is het geval. ZIERIKZEE Aquarium Vereniging In het „Huis van Nassau" wordt op dinsdag 27 september een verga dering gehouden van de Aquarium Vereniging. Als spreker treedt op de heer W. A. Tomey. Kegelavond P.J.Z. Op zaterdagavond 1 oktober a.s. wordt in het Kcgclhuis ..Geluk' te Zierikzee een kegelavond georgani seerd voor de P.J.Z. Fr zullen enkele leuke prijzen beschikbaar worden gesteld. ViB een Amro PriueKelterurr/ kun je sparen Vooreen l-werne- h andi aut-uotje (Fiets even langs de Amro, dus.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3