Tweede kabinet Den Uyl lijkt nu toch wel te komen Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland in '78 Arafat wil Israël erkennen BUITENLANDSE MAN EN VROUW SCHIETEN POLITIE-BRIGADIER NEER Hervatting Salt-gesprek Daders aanslag lid van Rote Armee Fraktion Al gaat het moeizaam Inbrekers betrapt Vrouw gedood door rpoimachine Chauffeur doodgeschoten Echtpaar dood door kolendamp Vreemde aanslag te Utrecht AGENDA HERFST 2 DEN HAAG, 22-9. De kanierfraklies van PvilA, CDA en D'66 hebben donderdag hun fiat gegeven aan hel programmatisch deel van het regeerakkoord zoals dat door de informateurs Den Uyl en Veringa was samen gesteld. Voor de frakticvoorzittcrs van de drie betrokken partijen staat vrijwel vast dat het tweede kabinet-Den U.vl er nu wel zal komen. PvdA en D'66 plaatsten zich unia- niem achter de laatste negen nog tc regelen onderwerpen. In de CDA- fraktic konden de leden Hermes, Van der Wei, Van Muiden en Wisse- (Vervolg van pag. 1) Reinigingsrechten De Reinigingsrechten gaan in 1978 omhoog van f 75,naar f 78,75 de stortgelden van f 8,50 naar 1' 9, De containerverhuur brengt f 157.861,50 op, de huisaansluitingen bedrijven f 872.140,50. Er zijn 7400 huisaansluitingen van volledige ge zinnen en 2300 aansluitingen van 65 plussers, 334 zomerwoningen, 960 bedrijven en 701 tenten en caravans die aan de dienst mee betalen. De verd'ichtingsmachine kostte f 260.190,de grcndwal f 59.702, Dit laatste object zal aan het einde van dit jaar tot f 48.000,geredu ceerd' zijn. Aan afdekzand werd in totaal f 188.000,geinvesteerd waar van per 1 januari nog voorf 130.000 op de balans staat. Als de f 85.000,— voor de nieuwe aan te schaften wa gen wordt meegeteld, bedraagt de boekwaarde per 1 jan. '78 van auto's en containers van de ophaaldienst f 295.002,De gemiddelde rente waarvoor de Reinigingsdienst heeft geleend bedraagt f 8.264%. HILVERSUM, 22-9. De Hilversum- se politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag twee inbre kers in een juwelierszaak aan de La- renscweg op heterdaad betrapt. Het tweetal, de 21-jarige T. O. uit Amsterdam en de 37-jarige losar- beider W. N. uit Tilburg, had de me thode gevolgd, die destijds in de film „Rififi" werd toegepast. Zij hadden een dakbeschot aan de achterzijde van het huis weggebro ken, waren doorgedrongen tot de on bewoonde eerste verdieping en had den daar in de vloer een gat gehakt, groot genoeg om er een man door heen te laten. De politie, die gewaarschuwd was' via een „stil alarm", betrapte de in brekers net op het moment dat zij. bezig waren om zich weer op te hij sen door het gat. De mannen bleken voor een totale waarde van f 40.000 aan kostbare ringen en kettingen en geld in hun zakken te hebben. AMSTERDAM. Koninklijke premiè re van Soldaat van Oranje. Na af loop van de voorstelling van de film werden koningin Juliana en prins Bernhard, voorgesteld aan de schrij ver van het gelijknamige boek Erik Hazelhoff Roelfzema. link zich niet met de voorstellen van dc informateurs verenigen. In de Christendemocratische fraktie stem den drie leden tegen het totale pro grammatische akkoord: Van Dijk, Van der Mei en Wisselink. Bij de PvdA-fraktie waren de le den Castricum, De Graaf en Kom brink en Voortman tegen de afspra ken inzake het ultracenlrifugepro- ject in Almelo. Drs. Den Uyl stelde, mede namens zijn collega Veringa, de koningin donderdagavond telefo nisch op de hoogte van de bereikte overeenstemming. Voorschotje De fraklievoorzitters. namen don derdagavond vast een voorschotje op de volgende fase van de kabinetsfor matie: de zetelverdeling, die volgen de week op het programma staat. Volgens Van Thijn (PvdA) wordt het overleg „een behoorlijke confron tatie". De PvdA zal er naar streven om in de samenstelling van het nieu we kabinet de verkiezingsuitslag van 25 mei te laten weerspiegelen, met andere woorden een sterkere bezet ting met socialisten dan met chris ten-democraten. Van Agt (CDA), die bij eerdere ge legenheden een onbuigzame houding heeft voorspeld, zei dat de zetelver deling „geen probleem oplevert". Voor het CDA is duidelijk hoe dal móet worden. „Ik loop niet door de glazen deur, maar ik neem de draai deur. Dan kom ik telkens op hetzelf de punt uit en dat is exact het punt dat ik in juni jl. had bereikt". De CDA-fraktievoorzitter doelt hiermee op het CDA-vcrlangen naar een ver deling van 7-7-1, d.w.z. zeven socia listische, zeven christendemocra tische ministers en een bewindsman te leveren. Door D'66 Terlouw zou het een onvoorstelbare nederlaag voor dc betrokken politieke partijen vinden als de formatie op de zetel verdeling zou afknappen. NEW YORK, 22-9. Yasser Arafat, leider van de organisatie voor de bevrijding van Palestina (PLO) heeft gezegd dat hij bereid is een nieuwe resolutie van de Verenigde Naties te aanvaarden waarin het be staansrecht van de staat Israël en het recht op een Palestijnse staat worden erkend. „Wij streven ernaar dat er een nieuwe resolutie komt waarin al onze rechten zijn opgenomen - het recht van terugkeer naar ons grond gebied en het recht daar een zelf standige staat te stichten", zo ver klaarde de Palestijnse leider in een donderdag verspreid vraaggesprek met het Amerikaanse televisiestation ABC, dat in Beiroet was opgenomen. VIERLINGSBEEK, 22-9. De 35- jarige mevrouw H. Bens uit Vier- hngsbeek is donderdagmorgen in haar woonplaats om het leven ge komen toen zij bekneld raakte in de verzamelbak van een aardappelrooi- machlne. De vrouw was samen met ande ren bezig met rooien van aardappels De technische recherche van de rijkspolitie en de arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. AMSTERDAM, 22-9. De 22-jarige buschauffeur P. Geurts van het Amsterdamse Gemeentevervoerbe drijf is woensdagnacht in een café op de Overtoom doodgeschoten. De kogel, vermoedelijk uit een revolver, trof hem in het hool'd. Het slachtoffer bevond zich om streeks half vier met enkele kennis sen in het café, waar in totaal vijf tien bezoekers waren. Volgens de re cherche loste een van hen plotse ling het dodelijke schot, zonder dat er sprake was van een „duidelijke" ruzie. Het motief van de schutter is ook onbekend. De dader heeft zich inmiddels bij de politie gemeld. Het is de 38-jari- ge Amsterdammer A. J. V„ die vol gens de recherche geheel overstuur is van het gebeurde. TEXEL, 22-9. De heer T. van Lenten en zijn 68-jarige vrouw C. A. van Lenten-Buijs zijn donderdag ochtend in hun woning door kolen damp om het leven gekomen. De ontdekking werd gedaan door een buurvrouw. De kolendamp werd veroorzaakt door een slechttrekken- de kachel. De Rijkspolitie is nog doende met het onderzoek. UTRECHT, 22-9. Een buitenlandse man en vrouw heb ben donderdagmiddag op het Veemarktplein in Utrecht de 46-jarige gehuwde brigadier van de Utrechtse gemeentepolitie A. Kranenburg doodgescho ten. Een hoofdagent, L. Pieterse, is met ernstige, niet levensgevaarlijke verwondingen opgenomen in een ziekenhuis in Utrecht. Het vuurgevecht ging zo siiU dat de Utrechtse politic niet in staat was het vuur van het buitenlandse paar tc beantwoorden. Later wist men de man aan te houden. De vrouw is nog voortvluchtig. Dit heeft de Utrechtse hoofdcommissaris C, van Doesburg donderdagavond op een persconferentie meegedeeld. Op de persconferentie werd ver der gezegd dat het' vermoedelijk om dezelfde personen gaat die maan dagavond een Haagse agent neer schoten. Van de man, van wie men alleen kwijt wilde dat hij Duits sprak en over valse papieren .beschikte, staat de identiteit niet nog onom stotelijk vast. In het belang van het onderzoek wilde men voorlopig nog geen nadere mededelingen doen. Wel werd gezegd da men zich voorlopig zal bezighouden met het inwinnen van informaties bij buitenlandse politiekorpsen, in hét bijzonder bij de politie van de bondsrepubliek. De persconferentie, werd bijge woond door de hoofdofficier van justitie in Utrecht, mr. W- H. Over- beek, officier van justitie T-. van Dijk, en Utrechts burgemeester H- Vonhoff. Commissaris van Doesburg vertelde dat de schietpartij in Den Haag, de Haagse politie en de cen trale politie informatie dienst een signalement van het paar hadden opgegeven. Daarby werd tevens gezegd dat het paar vermoedelyk onderweg was naar Utrecht. De Utrechtse politic heeft toen extra maatregelen geno men voor een verhoogde bewaking en om de veiligheid van het perso neel tc waarborgen. Desondanks ontstond er onmiddel lijk nadat de politie het paar op het Veemarktplein had gesignaleerd, een vuurgevecht. Baader-Meinhoff-groep De hoofdcommissaris vertelde dat er over deze zaak al eerder dan don derdag kontakt is opgenomen met Interpol. Op de vraag of er een ver band kan bestaan met de Baader- Meinhoff groep, zei hij dat dit nog WASHINGTON, 22-9. Dc ministers van buitenlandse zaken van Amerika en Rusland, Vance cn Gromyko, heb ben donderdag in Washington het gesprek over beperking van strate gische bewapening hervat. Men ver wacht niet dat z(j voor dc afloopda- lum van het oude verdrag, 3 okto ber, de impasse zullen doorbreken. Waarschijnlijk zal men dan afspre ken dat het oude verdrag voorlopig blijft gelden. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 24 cn zondag 25 september Dokter Lodicrs, Noordgouwc, tel. (01112)-480, neemt waar voor dokter Bontkcs, dokter Van Geer en dokter Visser. Dokter L. A. M. Brucl, Brouwers haven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokier Flach en dokter Stenger. Dokter H. Speelman, Oosterland telefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Richard en dokter Buitendijk. Zuster A. C. M. Padmos, Molenweg 18, Bruinisse, tel. (01113) 1418, heeft 'dienst voor Duiveland en Bruinisse. Zuster v. d. Have, Haamstede, tel. (01115) 1423, neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma, Zicrikzee tel. (01110) 2180, heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie- rikzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland tel. (01100) 14444. bij het onderzoek moet worden vast gesteld maar dat hij deze mogelijk heid niet uitsluit. De mannelijke verdachte heeft het dodelijke schot gelost. Toen hij vervolgens zelf dooi de politie onder schot werd genomen liet hij zijn vuurwapen vallen. De man is nog niet verhoord. De commissaris zei dat de aklie op het Veemarktplein van donder dag ter dege was voorbereid: de po litiemensen waren goed geïnformeerd en ze waren ook op de hoogte ge steld van de risico's die zij liepen. Dat er toch slachtoffers zijn geval len, mag onderstrepen dat het om zeer criminele figuren gaat, aldus de heer Van Doesburg. „Ze hebben be wezen dat ze zeer vaardig met vuur wapens om kunnen gaan. „Dc Utrechtse politie had de plaats waar men de twee verdachten vermoedde omsingeld. Met hoeveel man dat is gebeurd wilde de hoofdcommisasris niet precies zeggen: „Eerder in de richting van 20 dan van 5". LAATSTE NIEUWS UTRECHT, 23-9. Dc Wcstduitsc man en vrouw die donderdagavond in Utrecht een politicman doodschoten en een andere ernstig verwondden zyn leden van de Westduitse Rotc Armee Fraktion (RAF). Dc Utrechtse recherche heeft dit in de loop van dc nacht van donderdag op vrijdag on omstotelijk vast kunnen stellen, zo liceft hoofdcommissaris C. S. van Doesburg van de Utrechtse gemeen tepolitie vrijdagmorgen meegedeeld. Dc identiteit van de man, die werd aangehouden na dc schietpartij in de garage aan dc Croezclaan, is vastge steld. Hel is dc 25-jarige Knut Fol- kerts, geboren in het Westduitse plaatsje Singer. Hij maakte gebruik van valse papieren op twee namen: Bernd Boris Siegfried Fries cn Axci Engclsbcrgcr. Volgens hoofdcommissaris Van Doesburg gunt het om een zeer zware krimincel. die door de politie in de bondsrepubliek wordt gezocht voor ernstige misdrijven, waaronder re cente moorden. Van Doesburg wilde niet zeggen of Folkcrts en dc voort vluchtige vrouw iets te maken heb ben gehad met dc ontvoering van dc Düllse werkgeversvoorzitter Kuri Schleyei .Ik heb niet do vrijheid om méér te /eggen dan dat deze ver dachte voor een aantal ernstige mis drijven in de bondsrepubliek wordt gezocht", aldus de hoofdcommissaris. DEN HAAG. De gemeentepolitie van Den Haag heeft vrijdagmorgen ook de identiteit van dc voortvluch tige vróuw bekend gemaakt. Het is de 28-jarige Westduitse Brigitte Mohnhaupt. Er zijn vingerafdrukken van haar gevonden in een op 10 sep tember in Den Haag gehuurde auto. De Haagse politie bevestigde dat do vrouw ••.iinen met de in Utrecht aan gehouden Knut Folkerts- dinsdag avond een Haagse politieman ver wondden in de Tromsgarnge. Woensdag 28 september Zicrikzee Herv. Ver.-gebouw NCVB-bejuar- denmiddag. 14.30 uur. Zaal „Duinoord", bejaardensociëteit, tijd, als vanouds. Donderdag 29 september Zicrikzee Bureau Eerste Rechtshulp, Nieuwe Boogerdstraat 56, 19.00-21.00 uur. Herv. Vrouwengroep. Herv. Ver.-ge bouw. 20.00 uur. Ver.-gebouw Verkoop „Tryfosa". 14.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. Vrijdag 30 september Zierikzee Chr. Mavoschool 19,30 uur Vergade ring Vereniging Chr. Schoolonder wijs. Concertzaal 20.00 uur Z.V.U., kome die „Bitter Lemon". Haamstede Rekreatiezaal Geref. kerk, oprich ting Amnesly-International-afdeling 20.00 uur. Scharcndijkc „De Putmeet", C.J.V.- ontspannings avond, 19.30 uur. Zaterdag 1 oktober Zicrikzee Kegelhuis „Geluk", 20.00 uur kegel avond P.J.Z. Donderdag 6 oktober Nicuwerkerk Reis bejaardenbond, vertrek 13.00 uur. Vrijdag 7 oktober Ouwerkerk Hotel Vijverberg, ledenvergadering S.V.O.W.K., 20.30 uur. Vrijdag 14 oktober Zierikzee R.K. kerk, concert Z.O.(rat.)V., 20.00 uur. Zierikzee Iedere donderdag, van 11.45-12.45 uur, carillonconcert. Vrijdag 23 september Zierikzee Brogum. Filmvoorstelling'. 20.00 uur. Haamstede Rekreatiezaal Geref. kerk, propa- ganda-avond, 20.00 uur. Brouwershaven Ver.-gebouw. Kennismakingsavond nieuwe ingezetenen. 20.00 uur. Zaterdag 24 september Zierikzee Bioscoop De Concertzaal. 20.00 uur Zonncmaire Ver.-gebouw (I. M. v. d. Bijlstraat). Trekking loterij bazar en rommel markt „N Sc U". 20.00 uur. Middelharnis Grote kerk. Orgelconcert. 19.30 uur. Zaterdag 24 september Zicrikzee 'l Gravensteen, 20.00 uur Volksmu ziekgroep „Mariton". Zondag 25 september Zicrikzee Bioscoop Dc Concertzaal, 20.00 uur. Maandag 26 september Zierikzee 's Landskamer. Vergadering Water schap. 14.00 uur. Huis van Nassau. Ouderavond ,,'t Kofschip" en Mosselboomgaard- school. 20.00 uur. Hotel Van Oppen. Evenementenver gadering V.V.V., 20.00 uur. Oosterland Cafetaria „Neffen d'Eulc". Raiffei- senbank „Oost-Duiveland". 20.00 uur. Dinsdag 27 september Gors Kommandopost. Vergadering Kring A - B.B. 15.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw, U.V.V. ..Kijkcn-Kiezcn-Kwisscn", 20.00 uur. Huis van Nassau, Aquariumvércni- ging, 20.00 uur. Huis van Nassau. Inspraakavond Nota Landelijke Gebieden. 20.00 uur. Zonncmaire Ver.-gebouw l. M. v. d. Bijlstraat, plattelandsvrouwenbond. 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. 14.00 uur-15.00 uur start kursus Meer Bewegen voor Oude ren. Nicuwerkerk Raadhuis. Vergadering gemeenteraad 19.30 uur. Oosterland Cafelana ..N'Hni tl I uit |9 :?0 uur voorJichtingsbijcenkonisl gezwelziek- ten. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes (01110) 2938, (01110) 2416. (01110) 4669 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 De spanning is er af; nu hoeft hel geen mooi weer meer te worden, want de herfst is begonnen en het is ook al (een beetje) herfst. Hel won derlijkste jaargetijde is aangebroken. Alles is (nog) eender, maar toch a' anders en wie maar een ietsje herfsi- gevoelig is, ontdekt de symptomen en geniet er van, zo maar stilletjes weg cn niet al te uitbundig. Dc na tuur - zo blijkt wel - trekt zich niets aan van al het geharrewar in de wereld en straks wordt de dicht regel waar: „de bomen wachten roerloos de nabije winter". Het wat kneuterige herfstgevoel is dit jaar overigens wat minder in tens, want de zomer was te herfstig. Laten we eerlijk zijn, dat waren tocli toestanden in juni en juli: don ker, donker, donker en geen uurtje lekker in de zon, maar volgens dc oude gevelsteen: „Komt 't al van God" en ivie dat gelooft is een ge lukkig mens. Als uitje dan straks het schrik mo ment in de nacht van zaterdag op zondag: een uurtje er bij. Als de visite het om 12 uur welletjes vindt cn op wil stappen, kunt u ze gerust stellen: ..Welnee, 't is nog maar 11 uur". „Dat zijn leuke dngen voor dc (herfst) mensen", maar 's avonds zal het verdraaid vroeg donker zijn en dan zitten we er - zo gezegd -al weer midden in. Op naar Sint en zijn donkere knecht, die al eeuwen lang geen last hebben van rassen- diskriminatic cn ook dit jaar wel weer goed zullen samenwerkenals de portemonnee van Jan Modaal niet al te leeg. is, ivant „wc" zijn arm in Nederland, ondanks dc hausse in buitenlandse reizen, tweede wonin gen, jachthavens cn het omhoogvlie gend verkoopsgetal van de (ons al ler) automobielen. Wie hel begrijpt, begrijpt hel: ook dat er zo gemakkelijk geld te krijgen is, ondanks de waarschuwing van Jclle, maar dat zal wel een bange sok zijn. 's Morgens gebeld, 's avonds geld (in huis). Zo gaat dat. ook al is dc Miljoenennota een kaal stuk met galen er in geworden. Dal is óók dc herfst van 1977 cn nu maar hopen dal er meer centen in kinderspeel plaatsen worden gestoken dan in grondcfoelrakeftc". want er wordt al veel te veel pief-paf-poef-uig ge maakt en omdat het allemaal zo in gewikkeld is. ga ik - laf genoeg - maar lang kijken hoe hel groen ver andert in brons en luisteren hoe ijl stemmetjes kunnen klinken in de kruidige sfeer van de grijze dagen; zien hoe dc vogels driftig pikken in dc zwarte aardcklilitcn en (mis schien) ecu schraal zonnetje licht plekken tovert over het land cn het water. Simpele zaken, maar genoeg voor het kleine geluk, dat soms ver geten wordt in de jacht naar het innle, wat dut dan ook zijn mag' SCHIEREI LANDMAN f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2