Aanpassing bedrijfsgebouwen Reinigingsdienst aan de Hoos j es weg WurliTzer BBEaasira LEERLINGEN VAN MAVO-4 EN HAVO-4 R.S.G. „PROF. ZEEMAN" HADDEN WERKWEKEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon /Heeft U nog een\ goed BANKSTEL moor... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het don IN en bepaal meteen uw nieuwe keus. De „spes patriae" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 september 1977 134ste jaargang 2Vr. 22172 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakleur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Automobiel-bedrijf aan Oudeweg-Zierikzee Rechtstreeks van importeur. Electronische de allernieuwste model W625 16.900.- Zie, hoor en speel hem in onze showroom de nieuwe dimensie in geluid Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris o Triumph Princess Land/Rover Range/Rover. Inbouwstation Landi den Hartog gasinstallaties alleen voor eigen merken. Restaurant „De Schelphoek Serooskerke (Sch.) Telefoon (01117) 212 Vanaf 1 oktober 1977 is ons restaurant dinsdags gesloten. Familie J. v. d. PUTTEN neelsbestand van de dienst zal van 13 op 15 man worden gebracht. ZIERIKZEE. Terug van weggeweest is hel eendenhuisje in de Zoete Gracht, dat fraai werd opgeknapt en nu weer als fraai werkstuk en toe vluchtsoord voor de vogels, de om geving siert. Het eendenhuis immers hoort er heel in het bijzonder bij. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's ELKERZEE, 21-9. Op de deze week gehouden vergade ring lieel'l de Reinigingsdienst Schouweii-Dniveland de begroting 1978 behandeld. Behalve de toelichting hij de begroting, waren door de administrateur een aantal aanwijzingen gegeven in een afzonderlijk stuk, waarin onder andere werd medegedeeld, dat de achterstand in de administratie aardig begint in te lopen. Men hoopt nog dit jaar de rekening 1976 te kunnen aanbieden. Het op maken van de kohieren vergt veel tijd. Met het opknappen van een andere kantoorruimte is een aanvang gemaakt. De aanpassing van de bedrijfsgebou wen aan Hoosjesweg nadert zijn voltooiing. Veel wordt door het eigen per soneel uitgevoerd. Gedurende de winterperiode zal bijzonder aandacht wor den besteed aan het onderhoud van machines, werktuigen en auto's. De kapitaalslasten van de machi nes zijn gestegen door de nieuwe verdichtingsmachine en de raming voor een hydraulische autolaadkraan De per 1 juni in gebruik genomen vuilverdichtingsmachine voldoet aan de verwachtingen. Ze geeft belang rijke besparingen van stortruimte Dit is ook nodig. Voor 1978 wordt 49000 m3 vuil verwacht (146°'n van de hoeveelheid bij in gebruikneming van de belt (1974). De ophaaldienst werkt goed. Jammer dat de bunde ling van het huisvuil (tuinvuil) soms te wensen over laat, hetgeen weer straatvervuiling ten gevolge heeft. Een punt dat de aandacht verdient is het z.g. zwerfvuil. De proefne ming met de container voor glas in Pcortamibacht te Zierikzee zal nog enige tijd worden voortgezet. De eerste ervaring is niet ongunstig. Ijverig personeel De voorzitter was bij het behande len van de begroting begonnen met waarderende woorden te richten aan het personeel, dat zijn werk dikwijls moet verrichten bij, slecht weer, of wanneer het snikheet is en iedereen vakantie heeft, want juist dan be reikt de vuilaanvoer zijn toppunt. De heer J. J. Groen Zierikzee, sloot zich bij deze woorden aan. Hij zag, gelet op de toelichting, de dienst giaag uitgebreid tot 16 man. Wet houder Juimelet was daartegen. Waarom eerst niet geprobeerd om van 13 naar 14 man te gaan. Iedere personeelsuitbreiding betekent een gevoelige tariefsverhoging en mis schien kan een gedeelte van het werk goedkoper aan derden worden uitbesteed, maar noch Groen, noch Jumelet kregen hun zin. Wethouder Boot (MiddensChouwen) vond 15 man een aanvaardbare oplossing en dat werd het dan ook. De heer Groen dacht ook over het aanstellen van een milieupolitie ge zien wat opgemerkt werd over de slechte bundeling van huisvuil en over het zwerfvuil. Maar het bestuur wil voorlopig zo ver nog niet gaan. Dat de proef met de glascontainer bevredigend verloopt verheugde de heer Groen. (Vervolg pag. 2) GENEVE. Negentig procent van de Advertentie uraniumlagen en dertig procent van de olie- en steenkoolvoorraden in de V.S. liggen in de reservaten van de Indianen, zo is bekendgemaakt op de internationale conferentie in Geneve over de discriminatie van de inheem se volkeren in Amerika te Genève. Voor het verpakkingsmateriaal van bestrijdingsmiddelen dient nog een aparte regeling te komen. Klan- Gesproksondcrwerpen waren o.m. do generatiekloof, waarde van het diploma, perm'anente edukatie, toe komst voor dc jeugd, jeugdwerkloos heid, welvaart en welzijn. Men kan terugzien op een zeer U bent van harte welkom. \NIEUWERKERK, RUKSWEG 28. TEL 0m4-1268 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL 01878-1280 DREISCHOR. Dreischor kent zijn grote, maar ook zijn kleine schoon heden, zoals dit fraaie stoephek voor één van de aan de Ring staande bejaardenwoningen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) AMSTELVEEN. De ziekenfonds raad is donderdag akkoord gegaan met het ontwerp-advies aan de staatssecretarissen van volksgezond heid en van sociale zaken, de premie voor de algemene wet bijzondere ziektekosten volgend jaar te verho gen tot ruim 2,86 procent. In 1977 was dit percentage gemidedld 2,65 geslaagde week, wat uit de reakties der leerlingen duidelijk naar voren kwam. Havo-4 klas In dezelfde week bezochten de groep leerlingen van 4 havo groot' 104 jongelui) de Belgische badplaats Wenduine. Voornaamste doel bij een groep van deze grootte was, elkaar wat beter te leren kennen en d.m.v. film, diskussie, toneel, vrije expressie met elkaar en de docenten te spreken over school- en andere zaken. Cen traal thema was „Relaties", welk gegeven d.m.v. verschillende me thodieken werd uitgewerkt. Donderdag werd een bezoek ge bracht aan de golfkartonfabriek van Philips-Bowater in Gent, hetgeen een hele aparte ervaring was omdat de fabriek wegens arbei'dstijdsver- korting die morgen niet draaide: een spookachtig beeld! 's Midags werden de St. Jacobskerk en het Rubenshuis in Antwerpen bezocht. Leiding Exkursie In de loop van de week werd een exkursie georganiseerd naar en in het Sloehavengebied onder deskun dige leiding van het Havenschap Vlissingen. Kleinere groepen leerlingen be zochten in Middelburg het Zeeuws kunstenaarscentrum, de commando post van de B.B., het kringbureau van het Rode Kruis, het G.A.K., het opleidingscentrum voor militaire administratie, het samenwerkings- projekt voor vorming en opleidin gen. Zuidmoluks kontakt Eén groep leerlingen had een in dringend gesprek met de heer J. Li- lipaly over het Zuidmolukse vraag stuk in ons land. Een hoogtepunt in deze weck was de zgn. Gaslcnmiddag, waarbU de leerlingen gesprekken hadden met volwassenen, werkzaam in diverse sektoren in dc samenleving. Men heeft zichzelf lief in an deren, 'maar men haat ook zichzelf in anderen. Lichtenberg Verwachting tot zaterdagavond: Overwegend droog Overwegend droog weer met wol kenvelden, maar ook opklaringen; vannacht weinig wind met hier en daar mist en minimumtemperaturen omstreeks 11 graden; overdag zwak ke tot matige wind uit zuid tot zuid oost en maxima circa 17 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 24 sept. Zon op 7.29, onder 19.34 Maan op 18.04, onder 3.51 25 sept. Zon op 6.30, onder 18.32 Maan op 17.31, onder 4.05 26 sept. Zon op 6.32, onder 18.29 Maan op 17.56, onder 5.18 Volle maan: 27 sept. (9.17) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 24 sept. 1.33 14.02 7.27 19.56 25 sept. 2.38 14.58 8.23 20.42 26 sept. 3.33 15.45 9.04 21.23 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied dal boven de Noordzee en een groot deel van West-Europa ligt, trekt langzaam oostwaarts, maar zal zaterdag zijn stempel op het weer bij ons blijven drukken. Van het westen uit nadert een oceaan depressie het vasteland van Europa. Frontcnsystcmcn van dit lagedrukgebied zullen echter nog niet lot ons land kunnen doordrin gen. Wel zal op de nadering ervan zaterdag overdag de wind uit zuid oostelijke richting in kracht toene men. In Midden-Frankrijk kwam het bij een onbewolkte hemel vrijdag morgen op uitgebreide schaal tot mistvorming, die zich gedurende lange tijd wist te handhaven. destien storten van olie zal zoveel mogelijk worden tegen gegaan. In Bruinisse en Duiveland zullen de ophaalwijken worden aangepast. Oosterland zal van de donderdag naar de vrijdag worden geplaatst waarbij dan ook op vrijdag met twee' wagens zal worden gereden. Het aantal containers vertoont nog steeds een stijging. Overwogen wordt in de komende jaren (na gebleken behoef te) een eigen kolkenzuiger voor de dienst aan te schaffen. Het perso- De hoofdleiding was in handen van de heren De Kreuk en drs. Er- brink, bijgestaan door een achttal docenten. Ook deze week werd suc cesvol afgesloten. Nieuwste modef^^Q 3*295»" de grootste keus de beste service ook HUUR met recht van koop ZIERIKZEE, 19-9. Ook dit jaar organiseerde de R.S.G. „Prof. Zeeman" voor leerlingen van 4 mavo en 4 havo een werk- resp. ontmoetingsweek. Van 12 t/m 16 september zat de (4) mavo-eindexamenkandidaten - 83 in getal - in het C.J.V.-kamp in Renesse. Thema van de week was „Gren zen", het dodl was, leerlingen in steeds wisselende situaties te bren gen, waarin zij op speelse wijze in formatie konden inwinnen op het gebied van examenproblematiek, werkaanpak, beroepenwereld, so ciaal-culturele aspekten in Zeeland en opvattingen van anderen t.o.v. he dendaagse verschijnselen in de sa menleving. Naast door de leiding (hoofdleiding de heren R. Soesman en D. van der Wekken) ontwikkelde programma onderdelen en spelen, waarbij het vooral ging om het bewustworden van problemen op het schoolse vlak, werd er dit jaar een rollenspel ont worpen, waarin zaken als asiel, ver blijfsvergunning, uitwijzing, staten- loos zijn, verweven waren. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1