\SRV] sportdoeken Kt,F,IN „HEIMWEE'-BOEKJE OVER HET DORP SIRJANSLAND LEDEN WATERSPORTVERENIGING ORGANISEERDEN DE „BRU-RALLY" TIJDENS WEEKEINDE WERDEN DE SEPTEMBERWEDSTRIJDEN VERZEILD ERIC DE NOORMAN De banneling van IJsland „In oude ansichten Zeilen op Oosterschelde Mevo won in eerste klas van Skol Boys 19- Voor Eric er Svein op attent kan maken, is de gedaante verdwenen, maar Olaf's hou ding verraadt dat deze de verschijning gezien moet hebben. Eric treedt op de man toe. „En nu geen smoesjes meer", snauwt hij. „Waarom beweerde jij hier alleen te zijn, terwijl dat niet waar is. Wie is de man die ons van do rotsen stond na te kijken?" Olaf likt zijn droge lippen en loert schichtig naar de reusachtige Svein, die dreigend achter Eric opdoemt. „We zullen er wel achter komen", zegt Erie grimmig. als de man blijft zwijgen. „Omgooien het roer, Svein, wc gaan weer landen". „Nee, nee, doet dat niet, hij is gevaarlijk. Ik heb een jaar lang in doodsangst geleefd voor die kerel. Hij is oersterk en hij wilde mij ver moorden. En.... ik vluchtte en hij is boven dien krankzinnig ook". „Toe maar", onderbreekt Eric de woorden stroom, „wat je me nu vertelt is zó interes sant, dat ik deze oeros wel eens oen keertje zelf wil zien. Wie is het?" „Een krijger van Ragnar's schip", groml Olaf „Als hij de kans krijgt vermoordt hij mij en jullie ei- bij. Hij dcin.sl voor niks terug. Ilij zal...." Maar kort onderbreekt Eric de man en zoekt, een paar krijgers uit. Als Olaf ziet dat het troepje van plan is met de roeiboot aan land te gaan, komt hij haastig naderbij. „Jullie heb ben mijn leven gered", zegt hij onderdanig, „en daar ben ik drommels dankbaar voor. Dal zal ik bewijzen ook. Ik ga met jullie mee, want iemand die het tciTcin en de weg niet kent, is verloren in dit vervloekte land". Na een korte aarzeling stemt Eric toe en bedenkelijk nagestaard door Svein glijdt de roeiboot even later weer kushvanrts Spaar nu voor mooie, zware Speciaal gemaakte handdoeken voor né de wedstrijd, né de training. Prijs: f 7,95 en 10 coupons die u gratis krijgt bij artikelen met SRV-merk. ZIE1UKZEE, 21-9. In de landelijke serie fotoboekjes „In oude ansichten" yaat binnenkort een boekje verschijnen over het dorp Sirjansland. Aan vankelijk waren er geep mogelijkheden om van het kleine dorpje in Duivc- land een soortgelijk boekje uit te geven, maar na afzonderlijke boekjes van Bruinissc, Oosterland, Nieuwerkerk en Ouwerkerk kan Duiveland nu toch worden gecompleteerd met een boekje over het momenteel 207 inwoners tellende Sirjansland. In het boekje worden ongeveer vijftig oude ansichtkaarten en foto's opgenomen, waarvan de oudste da leren van kort na 1900. Er worden zelfs enige zeldzame exemplaren op genomen, als: het oude dorpskerje, de verdwenen molen, zeer zeldzame schoolfoto's en een aantal opnamen van het voormalige haventje „De Staart" en naaste omgeving. Verder een aantal dorpsgezichten met ender andere de oude schoen makerswerkplaats van Toon Quist, een interieurfoto van café De Rijke, de leden van ihet Sirjanslandse „Mo.->- segilde", de roisvereniging, dorpsfo tograaf M. K. de Ronde, enz. enz. Niet in bockhandel Het boekje -wordt met medewer king van enkele inwoners van Sir jansland samengesteld door C. P. Pols uit Zierikzee. Het boekje gaat f 28,90 kosten doch zal in verband met de te verwachten negatieve op brengst niét in de boekhandel ver kocht worden. De oplage wordt erg klein gehouden, want er wonen in Sirjansland ihoogstcns zestig a ze ventig -gezinnen en de verwachting bestaat, dat de toch al minimale op lage, slechts voor de helft aan de man kan worden gebracht. Iij 1938 hok de schooljeugd van Sir jansland onder leiding van meester L. C. Broer naar Schiphol en op de nationale luchthaven werd bij de K.L.M.-vogel Oeverzwaluwdeze schoolfoto gemaakt. Hel kleine dorpsschooltje van „Sir" kon altijd met alle leerlingen tegelijk op school, want het aantal leerlingen is nooit groot geweest. Maximaal 45, een aantal jaren terug zelf maar 19, maar momenteel bezit Sirjansland zelf weer een ticeemansschool met 25 leerlrïngen. Rechts met tas staat meester L. C. Broer en voor de rel zijn hel allemaal bekende Sirjans landse gezichtjes en ook de familie namen spreken duidelijke taal: Bolle, De Rijke, Zandijk, Dorst, Lansen, Verstraaten, enz. Advertentie BKU1NISSE, 17-9. De Bru-rally die zaterdag werd ge organiseerd voor de leden van de Watersportvereni ging „Bril"', is - mede door hel prachtige weer - zeer succesvol geslaagd. wonnen door de heer J. Vos met zijn boot „Basseroel". Twee Bruse jon gens van dertien en veertien jaar, Jo- han Bal en Henk Roukema hebben de aanmoedigingsprijs gewonnen die bestond uit een barrometer beschik baar gesteld door een Bruse jacht werf. Sirjansland in oude ansichten. Ruim veertig jaar geleden werd dit ge zicht op Sirjansland genomen vanaf de tegenwoordige Lageweg. Men kan een groot gedeelte van het dorp overzien en het grote huis links op de voorgrond is van Jacob de Rijke Mzn. De Rijke had tevoren een bak kerij en winkel in „Sir" geëxploi- Alle ingrediënten van de wed- strijdzeilerij waren hierin terug te vinden: aan de wind, ruime wind, spinakerrakken en de stroom, die bij licht weer alles bepalend kan zijn. I.O.R. -klassen In de IOR klassen werd „Span- will" van Tienpont eerste, voor Van den Berg. De overall winnaar werd echter het suksesvolste schip van dit seizoen „De Lamstraal van Kats" van Hellemons. De „Coupe Mariti me" - voor het grootste verschil in tijd - werd dan ook met forse voor sprong door dit klasse 5 schip ge wonnen. De Zierikzeese „Wasa" werd tweede. De IOR klasse 7 werd met overmacht gewonnen door de „Nimrim" van De Graaf. teerd. De houten zwart geteerde schuur was destijds eigendom van Dirk Fluijt en op deze plaats staat nu een moderne bungalow, waarin de kleinzoon van Fluijt woont t.iv. Dirk Fluijt Jaczn. Op de plaats waar tegenwoordig twee Zweedse ge schenkwoningen staan, stonden vroe ger twee boerderijtjes van Ceel Ver- In de NKK klassen verscheen een zeer bekende en tot voor kort fer vente IOR zeiler aan de start: Wil lem Kesteloo uit Nieuwerkerk. die prompt bewees het nog niet verleerd te zijn. Met zijn zeer jeugdige be manning versloeg hij nipt de alles- winnaar van dit seizoen Cor Visser met „Humpty-Dumpty". Klasse 4 In de klasse 4 liet Bram Wilkens opnieuw zien, dat er met hem reke ning gehouden moet worden: hij werd winnaar vóór „Runner up" van Cees Nélisse. In de kleine klasse werden de lakens uitgedeeld dooi de „Horny" van Hans Germing, die tweemaal eerste werd. Zondag werden de schepen naar hoek en cle Gebroeders Bal. Geheel links het pittoreske dorpskerkje, waarin men duidelijk de klok kan zien hangen. Veel van wat er ivas is al lang verleden tijd en terecht zou men hier kunnen spreken van: Sir jansland, zoals het was buiten gestuurd, rond de meetpaal bij Domburg en via het Westgat te rug. Het leverde zenuwslopende ta ferelen op rond de in de stroom gierende boeien en de konstant 20 tot 30 graden schiftende winden. In de IOR klassen dezelfde winnaars als zaterdag, maar in de NKK klasse deed een „outsider" de gevestigde orde de das om. Joop den Boer zeil de met vrouw en zonen zijn „Polka- Dos" naar een verrassende eerste plaats in klasse 2, voor de „Ruimte" van Jan Molenaar en „Polka-Mara" van Willem Kesteloo. Klasse 4 werd nu een prooi voor lichtweerspecialist Cees Nelisse met „Hydros", gevolgd door de „Ram bler" van Hogensteyn. Op beide da gen zeilde de familie Quartel zijn „Ripstaert" naar de derde prijs. Seizoensprijs De wedstrijden waren ook beslis send voor de seizoensprijs NKK. Hel was opnieuw Cor Visser met „Hump ty-Dumpty", die de fraaie Van Den Bout-beker mee naar huis mocht ne men. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester Th. H. de Mees ter. In totaal namen dertig zeilboten en één motoibcct'aan deze rally deel die op een gedeelte van het Greve- lingenmeer afspeelde. De deelnemers moesten verschil lende opdrachten uitvoeren onder ander de manoeuvre „man over boord" en deze dan weer zo snel mo gelijk volgens de regels aan boord zien te krijgen. Verder het met zei len voor aniker gaan en ook weer op de zeilen starten. 'Er waren ook nog enkele theoretische opdrachten zo als het maken van splitsen en de vraag hoeveel leden telt het bestuur van watersportvereniging „Bru" en wie zijn dat? Deze vraag werd slechts door een enkele goed beant woord. De aan boord zijnde kinderen (vijf en dertig) kregen ook een op dracht. Bij de start ontvingen zij al lemaal een vel karton met enkele doosjes lucifers en lijm met de op dracht daar iets van te maken cp het gebied van de watersport. Hier kwa- DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Uitslag van de wedvlucht vanuit Doornik. Afstand 120 km. Op 18 sep tember. De 151 duiven werden ge lost te 8.15 uur, waarvan de eerste arriveerde te 10.18 uur. Laatste prijs te 10.34 uur. C. Groenleer 1, 23, 35, 37, 38; Gies- kes-Lokker 2, 4, 5, 10. 16, 22, 28; Koster- Winkels 3, 18, 21, 36; W. Blom en zn. 6, 7, 17, 20; P. Kouwen- berg 8, 30, 31; Linde-Bakker 9; A. C. Stoutjesdijk 11; Feleus-Westen- brugge 12, 13, 15, 19, 24, 26, 27, 32, 33. -34; Westveer-Hartman 14; L. J. Fonteine 25; J. van IJsseldijk 29. Inmanden voor de laatste ster- vlucht. oud en jong, tevens laatste en ook prijsvhicht van dit seizoen. Doornik 120 km op zaterdag 24 sep tember van 9.30 tot 10.30 uur. Voor deze vlucht is een beker beschikbaar gesteld. Voor deze speciale vlucht dus graag van alle liefhebbers dui ven. Vele prijzen beschikbaar. ZIERIKZEE, 21-9. Het afgelopen weekend werden de traditionele septeniber-wedstrijden gezeild. Van de 48 deelnemende schepen droeg meer dan de helft het N.K.K.-teken inliet zeil (Nederlandse Kruiser Klasse). Begunstigd door al te fraai (weinig wind) nazomerweer, werd zaterdag een bijzonder fijne baan van 25 mjjl gevaren, die de schepen tussen de banken van de Oosterschelde voerde! men prachtige dingen mee uil de bus, de een wat mooier dan de ander maar allemaal kregen zij een prijs voor hun prestatie. P rijsuit reiking Na de rally vond de prijsuitrei king plaats in de kantine van rekre- atieoord ,Stoofpolder" waar ook een voortreffelijk bereide mosselmaaltijd werd geserveerd. De hoofdprijs, een komplete set seinvlaggen werd ge- Deze twee-jongste deelnemers heb ben met een open zeilbootje zonder motor de gehele rally uitgevaren wat door het organiserende komité ais een grote prestatie werd gezien. Dat alle leden het hier mee eens waren bleek uit het overweldigend warme applaus dat deze twee kna pen kregen toen zij hun prijs in ont vangst namen. Deze zeer geslaagde Bru-rally werd besloten met nog een gezellig samen zijn in de „Stocf- polder". ZAALVOETBAL Bij de deze week gespeelde wed strijden voor de zaalvoetbalkompeti tie van het rayon Schouwen-Duive- land heeft MEVO in dc le klasse min of meer voor een verrassing ge zorgd door met 3-1 van Skol Boys, de kampioen van het vorige seizoen te winnen. In de ontmoeting tussen Country Club en Toren Boys werd er lustig op los gescoord. Niet minder dan achttien doelpunten vielen er in deze wedstrijd te noteren waarvan Coun try Club er dertien voor haar reke ning nam en Toren Boys de reste rende vijf goals scoorde. Met MEVO is Country Club in de le klasse nu nog het enige team zonder veriies- punten. In het treffen met ZZ '72 kwam Skol Boys maar net met de hakken over de sloot (1-2). De reser ves van Country Club trokken tegen RAP '73 met. 6-2 aan het korste eind. Vertig won met 4-2 van Stella Boys. terwijl Skol Boys II tegen de F.C. Kerkwerve haar winstpuntje (1-1) wist binnen te halen. MEVO 4 4 0 0 17- 5 8 Country Club 3 3 0 a 24- 9 6 Skol Boys 4 3 0 9- 6 6 RAP '73 3 2 0 14-10 4 Verlig 3 2 0 8-10 4 F.C. Kerkwerve 4 1 1 2 5- 9 3 Stella Boys 3 1 0 2 4- 7 2 ZZ '72 3 1 0 2 8- 8 2 Skol Boys II 3 0 1 2 4-11 1 Country Club II 3 0 0 3 5-14 0 Toren Boys 3 0 0 3 9-18 0 Tweede klas In dc 2e klas wist dc F.C. Groen- dal, door een 3-1 zege op Rencsse. dc leiding in handen te houden. De reservés van MEVO moesten afha ken daar het verrassend met 2-0 in Stella Boys II haar meerdere moest erkennen. Dreischor haalde tegen VAB haar eerste winstpuntjes (5-3) binnen, terwijl Die Gouwe zich via een nipte 3-2 zege op RAP '73 II in dc kopgroep kon plaatsen. De derby tussen SVOWK en SKNWK eindig de in een 4-4 gelijkspel. Dc reserves van VV '72 zorgden voor een ver rassing door met 4-2 van Brogum te winnen. F.C. Groendal 3 3 0 0 8- 3 6 Stella Boys II 3 2 1 0 7- 3 5 Die Gouwe 3 2 1 0 6- 3 5 MEVO II 3 1 1 1 7- 4 3 VAB 3 1 1 1 9- 8 3 SVOWK 3 1 1 1 6- 8 3 ZZ '72 II 3 1 1 1 5- 6 3 RAP '73 II 3 1 0 2 7- 6 2 Dreischor 3 1 0 2 7- 7 2 Brogum 3 1 0 2 6- 8 2 SKNWK 3 0 2 1 7-10 2 Renesse 3 0 0 3 3- 9 0 SKNWK 2-Meeuwen 3 3-0 In de eerste helft hadden de Nieu- werkerkers het moeilijk. Er moest hard verdedigd worden tegen het aanvallende Meeuwen. Een doelpunt van Meeuwen werd wegens hands afgekeurd. Na de rust waren de rollen omge draaid en was S.K.N.W.K. de aan vallende ploeg. Mooie kansen wa ren er genoeg, maar de score werd pas in de 80-ste minuut door Peter Tierie van S.K.N.W.K. geopend met een prachtige kopbal. S.K.N.W.K. raakte op dreef; binnen 3 minuten had Johan de Reus er 3-0 van ge maakt. Een gemiste strafschop voor S.K.N.W.K. zorgde ervoor dat de stand 3-0 bleef. KORFBAL AU Ready I'I-Drcischor I'I 5-0 Een sterker spelend A. R. kon na dc vust pas doordrukken. Voor dc rust was het Marjolein Kort die mei een prachtige terugtrekbal 1-0 scoorde. Vele kansen werden onbe nut gelaten, ook in het tweede aan- valsvak wilde de bal maar niet dooi de mand. Na de rust volgde hetzelfde spcl- bceld, alleen werden de kansen be ter benut. Marcel van dc Wielen scoorde 2-0. Leon Kloet trof twee maal doel (4-0) en Sonja van Pink steren mankte er 5-0 van.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5