wico Geldlening voor jachthaven te Scharendijke van drie miljoen gulden Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland bouwt loods van een ton ALLES DRAAIT OM ZETELS Gemeenteraad Middenschouwen KLEINE HISTORIE VAN BERK „De Koppeling" krijgt terrein Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen 7 ZIERIKZEESCHE ^R^cStalerNhMtfilSTRATIE EN BEZORGING 10) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T.W. Donderdag 22 september 1977 134ste jaargang Nr. 22171 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 18891 IN DIT NUMMER: El' kotltt MfOCTlJuK'kjo VUll SlT SCHARENDIJKE, 21-9. De gemeenteraad van Mid denschouwen kwam woensdagavond jl. in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester E. Baerends. Mevrouw J. Kloet-Schellinger- hout was met kennisgeving afwezig. De voorzitter richtte na de opening een bijzonder woord van welkom tot wethouder J. Boot, die van familiebezoek in Canada weer terug was. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad tot het aangaan van een geldlening groot f 3.000.000,voor aanleg van de jachthaven te Scharendijke bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Door de schoolvereniging „Sa- muëi" te Kerkwerve was overeen komstig artikel 72 der Lager-onder- wijswet 1929 een aanvraag ingediend voor uitbreiding van het schoolge bouw van 1 leslokaal wegens toe neming van het aantal leerlingen. Door het schoolbestuur is aan de ge meente verzocht zelf de gewenste voorziening tot stand te brengen. De voorzitter deelde mede, dat ge dacht is aan een semi-permanent lo kaal ten einde een spoedige voor ziening tot stand te kunnen brengen. Onderwijsiutegratie Mede in verband met de toekom stige integratie van het kleuter- en basisonderwijs zal het lokaal aan het schoolbestuur in bruikleen wor den gegeven. De heer L. den Eoer deelde mede zijn instemming aan het voorstel van burgemeester en wethouders om medewerking te verlenen, te kunnen geven. Hij informeerde voor wie de kosten van onderhoud van het lokaal zullen zijn. De voorzitter antwoordde, dat deze kosten, behalve de z.g. geringe en dagelijkse reparaties, voor reke ning van de gemeente zullen zijn. Hij merkte op, dat een spoedige voorziening gewenst is in verband met de gebrekkige huisvesting m het handenarbeidlokaal. De raad besloot zonder hoofde lijke stemming konform het voor stel van burgemeester en, wethou ders. Rioleringsplan Op voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad een krediet van f 48.970,beschikbaar te stellen voor het doen opstellen van een gemeentelijk rioleringsplan door het Adviesbureau Witteveen Bos. Wegens verouderde redaktie besloot de raad tot vaststelling van een nieuwe verordening voor de hondenbelasting. In deze verordening is tevens ge regeld, dat voor belastingverminde ring bjj het houden van een kennel inschrijving in de Nederlandse hon- denstamboekhouding verplicht is naast inschrijving bij de Raad van Beheer op Kynologisch Gebied in Nederland. Besloten werd tot wijziging van de verordening op de heffing van scheepvaartrechten, inhoudende een wijziging van de tarieven met 5 pro cent. Schoolraad Naar aanleiding van verzoeken van de ouderkommissie hebben bur gemeester en wethouders een voor stel aan de raad ingediend tot het instellen van een gemeenschappelijke schoolraad. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming tot het instellen van deze schoolraad onder opheffing van de ouderraad. Namens het gemeente bestuur zullen in de schoolraad zit ting hebben wethouder M. L. Hoo- genboom en mevrouw J. Kloet- Schellingerhout. Aan de Schoolraad zal een subsidie van f 200,per jaar worden toegekend. De voorzitter zei gaarne de wens te willen uitspreken, dat de School raad nuttig werk zal mogen verrich ten voor de openbare scholen in de gemeente. Aan de orde kwam de ontwerp begroting 1978 van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. De voorzitter verklaarde, dat het voor stel van het kollege om bezwaar te maken tegen de ontwerpbegroting enige wijziging behoefde. Door het Overlegorgaan en het R. P.C.Z. is voor vertegenwoordigers van de gemeenten alsnog toelichting gegeven op de begroting. Konform het gewijzigd voorstel besloot de raad akkoord te gaan met de ontwerp-begroting voor 1978 met uitzondering van een bedrag van f 15.000,voor voorbereiding van een uitbreiding van de dienst per 1- 1-1979. De raad sprak ook zijn on genoegen er over uit, dat de diens ten van het R.P.C.Z. zich nog steeds uitstrekken tot scholen in gemeen ten, die niet aan de regeling deel- nemen. De raad besloot burgemeester en wethouders te machtigen tot het in De kabinetsformatie (Vervolg pag. 2) DEN HAAG, 21-9. De zetelverde ling tussen met name P.v.d.A. en C.D.A. in het nieuwe kabinet zal ,.,een breekpunt" worden, als de so cialisten niet akkoord gaan met een 7-7-1 formule. Deze opvatting werd woensdag in de CJ).A.-kring na drukkelijk bevestigd, nadat fraktie- voorzitter Van Agt en zyn fraktie- genoot Aantjes zich al in die rich ting hadden uitgelaten. DEN HAAG. In de eerste helft van dit jaar hebben 67 bedrijven met in totaal 21.619 werknemers regerings steun ontvangen. Hiermee was een bedrag gemoeid van f 285 miljoen. Van Agt heeft laten weten dat hij een meerderheid van P.v.d.A.-mi- nisters niet voor zijn verantwoor ding kan nemen. Hij heeft daarbij de steun van de gehele fraktie ge kregen. P.v.d.A.-fraktievoorzitter Van Thijn houdt vast aan een verdeling van acht P.v.d.A.-ministers, zeven christen-democraten en één D'66- minister Van Thijn zal zich hier voor sterk maken in het formatie- overleg. De P.v.d.A.-fraktie heeft zich over deze zaak echter nog niet uitgesproken. In Den Haag wordt erop gewezen dat de zwaarte van de portefeuilles de enige mogelijkheid lijikt om uit de problemmatiek rond de zetelverdeling te komen. ELKERZEE, 21-9. In de woensdag gehouden openbare vergadering van de raad van bestuur van de reinigings dienst Schouwen-Duiveland te Eikerzee, o.l.v. burge meester Baerends van Middenschouwen, werd de begro ting 1978 goedgekeurd, met een ontvangst en uitgaaf van f 2.391.544,77 en een saldo van f 29.782,33 op de post „onvoorziene uitgaven". Maar eer dit klapstuk van de vergadering aan dc orde was werden eerst nog wat kleinere zaken geregeld. Zo werd burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven benoemd tot lid van het algemeen bestuur, in de vaka- ture P. de Moor. De slotwjjziging van de begroting 1975, aangepast aan dc rekening 1975, was toch nog een lijvig boekdeel geworden, maar het daarin gestelde gaf weinig aanleiding tot opmerkingen, zodat ze spoorslags werd goedgekeurd. oefenterrein te verkrijgen, maar overal steeds nul op het request kreeg, raakt uit de zorgen. Terrein bij belt Men heeft bij de Reinigingsdienst gevraagd om een terrein in de buurt van de regionale vuilnisbelt bij Se- rooskerke en het dagelijks bestuur, stelde voor, om het reeds gereed liggende voorstel om 2.48.20 en 2.45.90 ha. grasland in gebruik bij de land bouwers N. M. van de Have en J. Mol weer aan hen te verhuren, te wijzigen en 1.7 ha (een bepaalde strook) te verhuren aan „De Kop peling" en het resterende aan de eerder 'genoemde pachters ieder voor de helft. Het nieuwe crossterrcin, dat één dag per week zal mogen worden ge- (Vervolg pag. 2) ZIERIKZEE. In verband, met een uitbreidingsverbouwing van de Drukkerij Lakenman Ochtman aan het Jannewekken, liep tot gisteren (woensdag) de in de voortuin van het gebouw staande 20-jarige berk gevaar. De fraaie boom dreigde slachtoffer te worden van de bouwerij, hoewel ruim tevoren intern al de wens te kennen was gegeven de boom. te behouden. Niema.nd realiseerde zich op dat. moment echter dat een boom - nog vol in blad - niet te verplanten valt. „On boards level" - zouden de Engelsen zeggen: („op hoog nivcu") viel de beslissing het werk zó uit te voeren dat de boom zijn bladertijd nog kan uitdienen. Daarna wordt de kerngezonde berk overgedragen aan de Plantsoenendienst van de gemeente, die er al een mooi plekje voor heeft. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) De aanschaffing van de nieuwe vuilverdichtingsmachine gaf aanlei ding tot moeilijkheden met de stal ling van dit ^rote apparaat. Het da gelijks bsetuur vond hierin aanlei ding de zaak grondig aan te pakken. Gevraagd werd een krediet van f 100.000,voor het bouwen van een nieuwe loods, waarin naast de verdichtingsmachine ook nog andere grote machines en wagens van de steeds groter en omvangrijker wor dende dienst een onderdak konden vinden. Het krediet werd na een uit eenzetting van de voorzitter aange vuld door de administrateur, ver leend met algemene stemmen. Het dagelijks bestuur kreeg be voegdheid, het maximum krediet dat mag worden opgenomen in rekening- courant te vei hogen van f 250.000, - lof f 800.000,Er zijn echter jaren dat van het rekening-courant kre diet geen gebruik behoeft te worden gemaakt, terwijl bij voor komende gelegenheden /.al worden, bekeken, of het lenen van kort geld niet voor deliger is. Wethouder W. den Boer Zierikzee, attendeerde hierop. Nieuwe auto In 1978 zal men toe zijn aan de vervanging van een in 1970 gebouw de huisvuilauto, die in 1974 is over genomen van de gemeente Zierikzee. Als men de wagen in april 1978, »n gebruik wil nemen, moet men nu reeds bestellen, gezien de lange le vertijd. maar dat brengt ook met zich mee, dat ook dit jaar dan nog wel een eerste betaling zal moeten worden voldaan. Gevraagd door het dagelijks bestuur en toegestaan door bet algemeen bestuur werd een kre diet van f 85.000.— De motorcrossvereniging „Dc Kop peling", uit Wcstersehouwcn. die al bij vele gemeenten in de loop der jaren heeft aangeklopt, om een Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 ZIERIKZEE. De Rijkspolitie te Zie rikzee werd dinsdagmiddag gealar meerd over een enorme partij aardappelen, die op de Provinciale Weg tussen Zierikzee en Moriaans- hoofd waren terecht gekomen. Het verkeer werd tijdelijk over een rij baan geleid. Provinciale Waterstaat zorgde voor de opruimingswerk zaamheden. De aardappelen zijn vermoedelijk van een trekker afge vallen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Men ziet zichzelf niet andere ogen, dan men zijn naaste ziet. La Fontaine Verwachting tot vrijdagavond: Rustig weer Droog weer met wolkenvelden, maar ook opklaringen; in de nacht en och tend plaatselijk mist; weinig wind; minimumtemperaturen van 11 tot 6 graden, maxima omstreeks 15 gra den. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperatuur: omstreeks 9 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 23 sept. Zon op 7.27, onder 19.37 Maan op 17.34, onder 2.3.9 Volle maan: 27 sept. (9.17) Aanvang van dc herfst: 23 september 4.29 (Ncd. tijd). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 23 sept. 12.47 0.02 6.04 18.47 Doodtij: 22 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 22-9. Het K.N.M.I. deelt mede: In het algemene weerbeeld komt maar weinig verandering. Het rustige en overwegend droge weer van donderdag mag ook voor vrijdag worden verwacht. Een gebied met hoge barometerstanden, waarvan de invloed al langdurig merkbaar is, strekt zich uit van Spanje via de Britse eilanden naar Scandinavië. Aan dc oostflank van genoemd druksysteem staat over West-Europa een overwegend noord-oostelijke stroming van vochtige lucht waarin veel bewolking voorkomt cn plaatse lijk kan er in dc nacht cn vroege ochtend ook mist in ontstaan. Oceaandepressies kunnen ons door de aanwezigheid van het hogedruk- gebied voorlopig niet bereiken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1