DE FATALE GEDAANTEVERWISSELING Franse volksfront schrikt met ruzie eigen aanhang af intermeubel woonmagazine Apen doden kinderen Zuivering in China Drama in huwelijksnacht d e u r I o o BLIK DOOR HET WERELD Komt er loonmaatregel? V.V.D. over de ekonomie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 september 1977 Nr. 22170 7 Volgend jaar krijgt Frankrijk een links kabinet van socialisten en kommunisten. De zekerheid daar over beslaat al lang en de opiniepei lingen houden het nog steeds op rond 55 procent voor dit „volks front". Dat intussen toch enige twij fel opkomt of het duo Mitterand- Marchais volgend voorjaar zoveel sukses zal hebben is niet het gevolg van wat de Gaullisten en met hen verbonden middengroepen hebben gedaan. Zeker, ze zijn zo vertandig om onderlinge ruzies althans tijde lijk te begraven en president Gis- card heeft zich zelfs al weer laten fotograferen met zijn ex-premier en aartsvijand Chiracbeide heren uiterst minzaam lachend. Maar dat zal waarschijnlijk toch minder hel pen om de linkse zege te voorkomen dan wat de heren kommunisten en socialisten zelf nu aan het doen zijn. En dat is: uiterst venijnige ruzie maken. De twee linkse groepen zijn in 1972 pas goed bij elkaar gekomen toen er weinig hoop bestond op een volkomen zege maar natuurlijk wel op een verbetering van beider posi tie - in Franse verkiezingen kunnen partijen elkaar een aardig handje helpen of tegenwerken. Het „volks front" (dat overigens zo niet ge noemd wordt door de partners) had een tamelijk vaag programma, maar omdat het toch de in Frankrijk vrij machteloze rol van oppositie te ver vullen zou krijgen gaf dit weinig problemen. Vijf jaar later echter met als favorieten voor het regeren, moet men de kiezer wel iets duidelijker maken wat hij van een links kabi- net-Mitterand te verwachten heeft. Dus werd het programma van 1972 nog eens bekeken om het wat aktue- ler te maken en deze maand moeten de toporganen van de twee partijen daaraan hun zege geven. Maar dat aanpassen van het programma loopt niet zo lekker. MarChais begon ermee z\jn kom munisten eraan te herinneren dat ze al eens eerder met socialisten een unie hadden gevormd en dat iedere keer weer de socialistische premier ,de eenheid had verraden' en dat daarom dit keer garanties gegeven moesten worden dat Mitterand niet net zo'n verrader wordt. Of bijvoor beeld het voorbeeld van Soares in Portugal volgt en in zijn eentje aan de gang gaat waarvoor het centrum hem dan zou belonen door hem niet te laten vallen zolang hij de kom munisten maar buiten de deur houdt. De beschuldigingen zijn inderdaad niet gering, Mitterand zou weigeren al te precieze zaken in het verkie zingsprogram onder te brengen om- dal hij eigenlijk niet links maar rechts wil regeren zoals volgens de Franse kommunisten ook zulke be denkelijke socialisten als Schmidt in Duitsland en Callaghan in Engeland doen. Beschuldiging Marchai wil allerlei konkrete be loften in het programma - Mitterand niet. Want hij beseft dat de omstan digheden waaronder hij moet rege ren menigmaal zullen dwingen tot een gedragslijn waarbij hij moet uitstellen wat hij als ideaal ziet. Met name geldt dit voor het sociaal-eko- nomisch belqid. Als hij de kommu- nistische eisen opneemt in het ver kiezingsprogramma dan zou dit een leidraad vormen om snel een vorm van staatskapitalisme in te voeren volgens een model dat in wezen nau welijks toepasbaar is binnen de Europese Gemeenschap. Zoals Mitterand over de Franse kernbom - en over de kernenergie - liever na de verkiezingen een refe rendum houdt zodat de regering kan doen wat de natie speciaal op dit ge bied - en los van partijbinding - wenst dat gebeurt. De kommunisten zijn er merkwaardig genoeg voor het dure atoomzwaard van De Gaulle nog wat scherper te lijpen en zowel tegen Oost al tegen West le richten, wat dan het Franse deelge- het nieuwe is uit met 1001 woonideeën gratis verkrijgbaar nootschap in bijvoorbeeld de NATO wel erg merkwaardig zou .maken en bovendien de toch al enorme kosten van dit wapen nog zou verzwaren. De ongelooflijke scherpte van de kommunistische aanvallen op de socialistische partner lijken er haast op gericht om bij voorbaat gelijk te geven aan hen die voorspellen dat een volksfrontregering binnen drie maanden barst aan innerlijke tegen stellingen. Het is de laatste jaren duidelijk geworden dat zeker in het centrum heel wat kiezers in de stemming z\jn gekomen om het nu voor een keer eens te proberen met wat anders en dus met de „linkse unie" want dat is het enige alternatief. Maar of ze nu zo gebrand zijn op iets wat al binnen enkele maanden als onbruik baar oiitploft, is weer een andere vraag waarop voor de verkiezings dag menigeen nog best eens nee kon antwoorden. En dan is de volks- frontdroom alweer vervlogen voor hij werkelijkheid kon worden - het volksfront doet in ieder geval zijn best daarvoor. KOEWEIT. 19-9. Tien uit hun kooi in de dierentuin \ran Koeiweit ont snapte apen hebben twee kinderen gedood en een oppasser verwond. De dieren die uit hun kooi los gebroken waren, wierpen zich op de bezoekers die in paniek een goed heenkomen zochten. Op een gegeven ogenblik greep de politie in die er pas na lange tijd in slaagde de apen te overmeesteren. Eén aap kwam daarbij om het leven. HONGKONG, 19-9. In China wordt een zuivering onder de mili taire leiders uitgevoerd. Dit wordt gemeld dc-or radio-Peking in een uitzending die in Hongkong is opge vangen. De radio haalde een artikel aan van maarschalk Hsoe, onder voorzitter van de invloedrijke mili taire partij commissie. Hij zegt dat het volksleger de gevallen onder zoekt van militairen die ooit betrek kingen hebben onderhouden met de „bende van vier". ROTTERDAM, New York. 17-9. In het Amerikaanse plaatsje Rotter dam (staat New Yoi-k) is zaterdag een 23-jarige man doodgereden door de vrouw die hij pas enkele uren daarvoor had getrouwd. De 21-jarige bruid is voorlopig aangehouden we gens „rijden onder invloed". Hoe het drama zich precies heeft toegedra gen wordt nog onderzocht. Het paar was na de receptie op weg naar de nieuwe echtelijke woning. „Flitsen" uit hel buitenland BREMEN. In het Noordwestduitse Varei hebben ongeveer 2.000 werk nemers van het vliegtuigconcern FVW-Fokker in een demonstratie uiting gegeven aan hun bezorgdheid over het behoud van hun werkgele genheid. MADRID. De Spaanse politie heeft in Valencia een 63-jarige bouwvak ker aangehouden, die er van wordt verdacht hot vierjarig dochtertje van de Belgische consul in die stad te hebben vermoord. LONDEN. De autoriteiten van de gegoede Londense wijken Kensing ton en Chelsea zijn een gerechtelijke aktie begonnen tegen prins Toerki Ben Abdoellah. een lid van de ko ninklijke familie van Saoedi-Arabië, omdat hij zonder vergunning twee beschermde woonhuizen had laten slopen. PARIJS. Hel. volk van de provin cie Tamil op Sri Lanka is in de tweede helft van augustus het slachtoffer geworden van bloedba den, zo meldt de internationale commissie van de rechten van de mens in een brief aan de premier van Sri Lanka. WASHINGTON. Dc Scrcldbank heeft in het boekjaar tot en met 30 juni 1977 het record van 2,31 miljard dollar uitgeleend voor dc ontwikke ling van het platteland, inclusief landbouw, In de arme landen van dc wereld. Naar schatting zullen onge veer v(jf miljoen gezinnen, of dertig miljoen mensen, profiteren van dc projecten die met deze miljarden worden geflnancicerd. NF.Y YORK. Josef Mengele. die als SS-nrts in het concentratiekamp Auschwitz.Birkenau genetische ex- pertmenten op gevangenen uitvoerde, woont in Paraguay. Hij helpt daar de regering bij het vangen van Indianen in het afgelegen Chaco-gebied. Deze worden als goedkope arbeidskrach ten gebruikt. WARSCHAU. De Poolse bisschop pen hebben in een herderlijk schrij ven dat zondag in alle kerken in het land werd voorgelezen, de staats- massamedia van Polen beschuldigd van het propageren van „goddeloze ideologie" en „volledige dictatuur". NEW YORK. Door hem in de bad kamer op te sluiten en met vertwij felde argumenten tot rede te bren gen, is de weduwe van wijlen Lee Havey Oswa d er in 1963 in geslaagd te voorkomen dat haar man een aanslag uitvoerde op Richard Nixon. Dit heeft mevrouw Marina Oswald verklaard in een vraaggesprek met het Amerikaanse blad Ladies Home Journal. JOHANNESBURG. In Zuid-Afri- ka hebben dit weekend duizenden zwarten en blanken deelgenomen aan herdenkinksdiensten voor de neger leider Steve Biko, die maandag in de gevangenis overleed. Volgens gene raal David Kriel, hoofd van de op- roerbestrijding, zijn alle bijeenkom sten rustig verlopen. LISSABON. De Portugese „Revo lutionaire Raad" onder leiding van president Antonio Ramalho Eanes heeft zaterdag de omstreden wet op de landhervorming van de regering- Soares goedgekeurd. NEW DELHI. Een voormalige pre mier van de Indiase staat Orissa is zaterdag aangehouden onder verden king van corruptie. De 47-jarige me vrouw Nandini Satpathy maakt op he ogenblik deel uit van het bestuur van de regerende Janata-partij. LONDEN. In Bangla Desj zijn ze ker 25 mensen overleden aan chole ra. In het Midden-Oosten daaren tegen lijkt de cholera op de terug tocht. In Bangla Desj is op vier plaatsen cholera gekonstateerd. WASHINGTON. Hoewel sommige deskundigen met somberheid een nieuwe recessie voorspellen, is hel herstel van de bedrijvigheid in de Verenigde Staten nog springlevend. Aldus Citibank in zijn maandelijkse ekonomische nieuwsbrief van sep tember. TURIJN. Een journalist van het dagblad „Unita", het orgaan van de Italiaanse Communistische Partij, is ie de nacht van zondag op maandag het slachtoffer geworden van een aanslag. Deze aanslag op de 51-jarige Leone Nino Ferrero vond plaats in Turijn. TURIJN. Op het gebouw van het Turijnse dagblad La Stampa, een van de grootste van Italië, is een bomaanslag gepleegd waarbij zeven mensen licht gewond raakten. HONG KONG. Cambodja heeft voor het eerst openlijk melding ge maakt van zijn grensgeschil met Vietnam. In een uitzending van Radio Pnom Penh werd gezegd d'at Cambodja vastbesloten is zich te verdedigen tegen „landstelende ban dieten". waarmee Vietnamese troe pen werden bedoeld. CAIRO. Vijftien Egyptenarcn zijn omgekomen toen twee personentrei nen die de verbinding onderhouden tussen Cairo en de Nijldelta, elkaar passeerden. Alle slachtoffers hingen uit een deur of een raam van de overvolle ti'einen en werden dood gedrukt door de voertuigen. KAAPSTAD. Een aantal Ameri kaanse organisaties op het gebied van de economische en internationa le betrekkingen heeft premier John Vorster van Zuid-Afrika uitgenodigd voor spreekbeurten in de Verenigde Staten, zo maakte minister van bui tenlandse zaken Roelof Botha zater dag bekend. RAWALPINDI. De door het leger afgezette oud-premier van Pakistan, Zoelfikar Ali Bhoetto, zal vóór de algemene verkiezingen van 18 okto ber door een speciaal militair tribu naal worden berecht. WASHINGTON. Cuba is niet van zins de Verenigde Staten ook maai de geringste schadeloosstelling te be talen voor de Amerikaanse bedrijven en belangen die indertijd door het fevolutionaire regime Castro zijn ge nationaliseerd. MEXICO. In Mexico zijn 26 men sen omgekomen bij de festiviteiten ter gelegenheid van het 167-jarig be staan als onafhankelijke natie. Vijf hunner werden vennoord. De. ande ren stierven bij verkeersongelukken of als gevolg van overmatig alcohol gebruik. Er waren 422 gewonden. HONG KONG. China heeft zijn 22ste atoomproef genomen sinds de volksrepubliek in 1964 een eerste kernbom tot ontploffing bracht. Het persbureau „Nieuw China" noemde de proef geslaagd, maar deelde niet mee of zij atmosferisch dan wel on dergronds heeft plaatsgehad, LONDEN. Deelneming van een communistische partij aan een coa litieregering in een Westeuropees land hoeft niet te leiden tot uitsto ting van dat land uit de NAVO, zo heeft de Amerikaanse president Jim my Carter gezegd in een interview met. het tijdschrift Readers Digest. Maar een dergelijke ontwikkeling zou volgens hem wel nadelig kunnen uitwerken op het defensieve vermo gen van de NAVO. HILVERSUM. 19-9. Prof. C. de Galan, 'hoogleraar in de economie aan de rijksuniversiteit te Gronin gen. houdt ernstig rekening met de mogelijkheid dat de regering voor 1978 een loonmaatregel zal afkondi gen. Naar zijn vewachting zullen de centrales van werknemers en werk gevers het niet eens worden in de onderhandelingen die vrijdag zijn begonnen in de stichting van de Ar beid. De Galan zei en ander in de radio-a ktualiteitenrubriek AUuta (TItOS). Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 20 SEPTEMBER NED. I: Prinsjesdag. Dat wil zeg gen dut traditiegetrouw om één uur 's middags de Opening der Staten Generaal zal plaatsvinden. Hel avondprogramma vangt aan met een komische Franse produktie met Dourvil in de hoofdrol. De film, ge titeld De man die door de muur ping, verhaalt de geschiedenis van een wat zielig en onbetekende avxte- naartje, die ontekt dal hij door mu ren heen kan stappen als waren zij van krantepapier. Deze ontdekking verandert zijn leven volkomen. Als hy op een gegeven moment in de gevangenis belandt blijkt dit ook geen probleem meer te zijn. Vervol gens ontvangen Koos Postema en Joop van Tijn in het programma Haagse kringen een aantal parle mentariërs om le pralen over de openingsrede van de Staten Gene raal en over de miljoenennota. Het geheel wordt muzikaal omlijst door het Residentie orkest. Na het nieuws de eerste aflevering van een nieuwe serie, getiteld Lord Peter Wimsey. Deze Lord is een rijk man, die niet veel meer te doen heeft dan Zich op dc kunst te werpen en zich wat'te verstrooien met het oplossen van po- litiezaakjes. Op een dag slaat een lid van de klub centraal in een van de geschiedenissen. NED. II: Voor hitgevoelige kijkers presenteert de AVRO Toppop mei de nationale top dertig. Dat het Oost blok met zijn bewoners voor de Amerikanen een dankbaar objekt voor misdaadseries blijft vormen, bewijst de aflevering van Genjini man van vanavond. Een zekere Aleander Udesko uit het fictievé Lil- vania, een kommunistische staat, wordt bedreigd door een onder grondse spionagebende. Sam Casey moet als kadet infiltreren om nader informatie in te winnen. Zijn kolle- ga Rodinski, eveneens een Litvi- niaan, blijkt er meer van af te we ten. Daarna de derde aflevering van Roots, naar het. boek van de neger auteur Alex Haley. Na veel loven en bieden is Kunte Kvnte verkocht aan de tabaksplanter Reynolds, voor honderdvijftig pond. De oude slaaf Fiddler krijgt de opdracht hem - in te houden en hem zijn nieuwe naam Toby te leren. Kunte lijkt echter on- toombaar. Het laatste programma ond.erdeel van vanavond op deze zender is de aktualiteitenrubriek Te- Icvizier Magazine. Zondag 25 september, 19.05 uur, Nederland ISold to Soul. Met o.a. Wilson Picket. ROTTERDAM, 19-9. In de opposi tie kan de VVD zich erop beroepen d t het niet aan 'haar heeft gelegen ais de grote problemen van werk loosheidinflatie niet worden opgelost, en kan zij met meer recht van spre ken alternatieve voorstellen. Dit heeft de Voorzitter van de partij, ir. F. Korthals Altes, op de bijeenkomst van de partijraad in Rotterdam ver klaard. .JJ. Dames- en Heren- paraplu's in alle bekende merken LENGKËEK LEDERWAREN DAM 9 ZIERIKZEE DINSDAG 20 SEPTEMBER NED. 1: 10.30 en 14.00 Schoolte levisie; 13.00 Opening Staten Gene raal; 18.15 Teleac; 18.45 De fabeltjes krant; 18.55 Nieuws; 19.05 De man die door de muur ging; 20.35 Haag- sche kringen; 21.35 Journaal; 21.50 Lord Peter Wimsey; 22.35 Journaal; 22.40 E.K. basketball. NED. II: 18.15 Opening Staten Ge neraal; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Jour naal; 20.25 Gemini man; 21.15 Roots- wij zwarten; 22.05 Televizier; 22.50 Den Haag vandaag; 23.05 Journaal. WOENSDAG 21 SEPTEMBER NED. I: 's Middags allereerst Als er een schaap over de dam is... In deze zesde aflevering tvordt door de honden Kyle, Risp en Kerry en Cosy en Nell om de tweede halve eindstrijd resp. de Bracekampioen- schappen gestreden. Daarna ruim anderhalf het Amerika van voor de oorlog. Om te beginnen de speelfilm Just around the corner vit 1938 mei Shirley Temple in de hoofdrol. De ze film is zoeter dan de andere films waarin Shirley Temple de hoofdrol vertolkte en waarschijnlijk komt dat door de reflektie van de krisis die de hele wereld in die dagen be heerste. Het verhaal is wel ongeveer hetzelfde als altijd, kostschool, zie lige vader en een nieuwe moeder. Minder gekompliceerd gaat het toe in Popeye die Bluto in de boksring probeert te bestrijden. Tenslotte een hachelijk avontuur van Laurel Hardy, waarin Olivers echtgenote eerder van vakantie terugkeert dan verwacht's Avonds de vierde af levering van Ingmar Bergman's Scènes uit een huwelijk, de welke is getiteld Het tranendal. Na acht maanden keert Johan van Paula te rug en komt bij Marianne eten. Ze vertellen elkaar over de opbouw van een nieuw leven, waaraan ze afzon derlijk, heel krampachtig bezig zijn. Als ze op het laatst met elkaar naar bed-gaan, blijkt ook dal niets op te lossen. In de Beethoven-cyclus ver tolkt Claudio Arrau met medewer king van het Radio Philharmonisch Orkest het Pianoconcert nr. 4 in G opus 58. Voorts de aktualiteitenru briek Panoramiek en Studio Sport. NED. II: Hel IKON brengt de vierde en laatste aflevering van Heeft de regen een t-ader, op hel scherm waarin getoond wordt hoe jonge kinderen de kost moeien ver dienen in Peru en Columbia. Veel van die kinderen poetsen schoenen, verkopen kranten en sigaretten of staan op de markt. In deze afleve ring worden dergelijke gevallen na der bekeken. Na Kenmerk een ru briek die kerkelijke informatie geeft, neemt de VPRO de uilzending op dit net over met een programma over de jaren vijftig en zestig, onder de lange titel Hoe het koninkrijk der Nederlanden er weer helemaal bo venop kwam en wat er daarna ge beurde Onder meer wordt inge gaan op de invloed van de televisie, de affaire NieUw Guinea, de beatle- ragé en wordt er kennis gemaakt met de oude Drees, de koningin, Cals, Beel, Ageet Scherphuis, prinses Beatrix, Irene, Luns en véle anderen. WOENSDAG 21 SEPTEMBER NED. I: 11.30 Schooltelevisie; 15.30 Als er één schaap over de dam is; 15.52 Just arround the corner; 17.00 Popeye; 17.06 Laurel Hardy; 18.15 Teleac; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Nieuws; 19.50 Politie ke partijen; 20.00 Scenes uit een hu welijk; 20.55 Beethoven-cyclus; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag vandaag; 22.05 Panoramiek; 22.35 Studio- Sport; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Staatsloterij; 18.55 Nieulvs; 19.05 Heeft de regen een vader?; 19.30 Kenmerk: 20.00 Jour naal: 20.25 Socutera; 20.30 Hoe het Koninkrijk der Nederlanden er weer helemaal bovenop kwam; 23.30 Journaal. IMi door HENK VAN HEESWIJK Het enige, wat in de nabijheid van het lijk werd gevonden was een ring van een lamp, maar die was tamelijk verroest, dus het is best mogelijk, dat die er al een tijd lag en er niets mee te maken heeft. In het proces verbaal, dat chef Bakhaven heeft opgemaakt, mede aan dc hand van het sectierapport en de verklaring van de werkman Geert Sluisen, die het eerst 't slachtoffer ontdekte, staat al doodsoorzaak: vermoedelijk aangereden door een auto en op on gelukkige wijze met zijn hoofd te recht gekomen tegen een der langs de laan staande bomen. Er zijn geen autosporen gevonden, maar dal is niet te verwonderen, omdat het vrijwel de hele nacht heeft geregend en gestormd. Chef Bakhaven is nog in de wo ning van de fabrikant geweest en heeft dc verslagen vrouw vragen gesteld, want was het werkelijk zo belangrijk, dal die brief nog werd gepost? Omtrent dc importantie ervan moet ze het antwoord schuldig blij ven. De bewuste brief is in de zijzak van de colbertjas gevonden. Dicht geplakt en gezegeld. Met toestem ming van mevrouw öosteling is de brief geopend en gelezen. Het is een getypte brief op het briefhoofd van de zaak, waarin offerte wordt ge maakt voor levering van tweehon derdduizend overhemden in diverse maten en kleuren. Gericht aan een groothandel in Amsterdam. Men weet, dat het textielbedrijf je van Öosteling voornamelijk overhemden vervaardigt, zowel voor mannen als voor vrouwen. Er werken twaalf meisjes in het bedrijf en drie man nen. Er is altijd volop werk en een order van tweehonderdduizend over hemden betekent voor vele weken werk voor al het personeel. De politieman vraagt: „Waarom ging uw man eigenlijk lopende die brief wegbregen naar het postkan toor? Mij dunkt, het was gisteravond en vannacht nu niet bepaald wan delweer: sterke wind en regen „Hij had gisteravond wat gedron ken. Niet, dal het teveel was, maar ja ik adviseerde hem nog met de auto te gaan vanwege het weer, maar hij antwoordde: dan moet ik de garage weer opendoen en zo: in die lijd ben ik lopende al halverwe ge. Hij zei ook: Stel je voor, dat ik een aanrijding krijg en de politie konstateert, dat ik wat gedronken hebik moet er niet aan den- denken Bakhaven knikt begrijpend. Van uit dit oogpunt, bezien natuurlijk heel verstandig. Alleen... de man .had aan de linkerkant van do laan moe ten gaan lopen, dan zou hij waar schijnlijk nog in leven zijn geweest. Hij als automobilist kan weten, dat er niets zo gevaarlijk is als in het donker rechts van dc weg lopen. Tenminste als er geen trottoir is. En dat zegt hij dan ook tegen de vrouw. Mevrouw Öosteling reageert: „U hebt gelijk, maar ik neem aan. dat mijn man dacht: liet is al laat en slecht weer, dus zal er wel geen ver keer meer zijn." -Het dossier inzake de gewelddadi ge dood van Gijbert Öosteling wordt voorlopig in dc ijskast gedeponeerd. Want er is een schuldige. Misschien niet bewust, maar het staat intussen wel vast. dat Öosteling door een auto is aangereden cn tegen de boom ge kwakt, Hij moet bijna onmiddellijk dood geweest zijn. dat staat in het sectierapport. Er zijn gein sporen gevonden die zouden kunnen wijzen op moord of doodslag. Mevrouw Öosteling is ook nog verhoord door dc rijksrecherche: of meneer vijan den had. of er moeilijkheden waven in zijn bedrijf, problemen met per soneel of ruzies met familieleden. Zodat men in deze richting mis schien een spoor zou kunnen vin den. Maar op al deze vragen moet de vrouw ontkennend antwoorden. Nu ja, het bedrijf staat in dc rode cij fers, maar er zijn tegenwoordig zo veel kleine cn grote bedrijven, die met verlies werken. Momenteel zijn er volop orders en hel staat wel vast. dat we die order, waarvoor mijn man offerte maakte, zullen krijgen. Gezien de scherpe calculatie De justitie wordt niets wijzer. Alle auto's van personeel cn anderen, die mogelijk in aanmerking kunnen komen al of niet per ongeluk Öoste ling te hebben aangereden, worden gekontroleerd, maar geen van alle vertonen aan de rechterzijde voor aan beschadigingen. Nee. men komt er niet uit. Het onderzoek loopt de mist in, zonder enig tastbaar resul taat. Mevrouw Öosteling neemt voorlo pig de leiding van het fabriekje over. Omdat ze bij tijd en wijle wel vaker haar man assisteerde, als het druk was, is ze tamelijk goed op de hoogte van de gang van zaken. Er is redelijk werk; er wordt op afroep gemaakt voor diverse groothande laren en ook een warenhuisconcern. Er is een zekere, voorraad, waaruit onmiddellijk geleverd kan worden. En verder is het wachten op ccn or- dcrbcv estiging van de groothandel in Amsterdam, waarvoor Öosteling zelf misschien een half uur voor zijn dood nog een offerte maakte en voor verzending gereed had. De offerte is alsnog verzonden, maar men hoort niets. Tot mevrouw Öosteling dc te lefoon grijpt en dc zaak in Amster dam belt. (wordt vervolgd) meelstraat 31 zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7