L Overdracht van de Grote Kerk aan Stichting „Oude Zeeuwse Kerken"? STREEKNIEUWS Belangengemeenschap Westenschouwen Rekonstruktie van T-kruising Provinciale weg-Stoofweg d e u r I o o Hedenavond beslissing iXT) BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ZIEIÏTKZFESCIIF NIEUWSBODE Maartdag 19 september 1977 Nr. 22169 ZIERIKZEE, 19-9. Heden-maandagavond wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw een vergadering ge houden van de Hervormde Gemeente te Zie rik/,ee (ge- meente-avond). Op deze vergadering komt in diskussie een voorstel tot het overdragen van de Nieuwe ot' Grote Kerk aan de dit jaar opgerichte Stichting „Oude Zeeuwse Kerken". Voor tijd: zie agenda. ZIERIKZEE In memoriam I. J. A. van Velthoven Geheel onverwachts overleed vrij dag j.l. te zijnen huize op 45-jarige leeftijd de heer J. J. A. van Veltho ven. De heer Van Velthoven was sinds vijf jaar een zeer aktief be stuurslid van de voetbalvereniging „Zierikzee". Hij was verzorger van de geluidsreklame op sportveld „Bannink" en koördiinator van di verse aktiviteiten rondom de kam pioenschappen. Van veel belang wa. ren ook zijn werkzaamheden als ver zorger en begeleider van het eerste voetbalelftal. Met name ook in sportkringen heeft zijn verscheiden verslagenheid teweeg gebracht. In verband met zijn plotseling overlijden, hetgeen een zwaar verlies betekent voor de voetbalvereniging „Zierikzee", werden alle senioren wedstrijden het afgelopen weekend afgelast, evenals de wedstrijd van de A-junioren. Na een uitvaartdienst in de Willi- brorduskerk te Zierikzee, vindt woensdag 21 september te Rotterdam de krematie plaats. Brandalarm Zaterdagmiddag j.l. werd brand alarm geslagen wegens een in brand staand karretje in de Zevengetij- straat. Toen de brandweer arriveer de bleek het vuur echter reeds ge blust met een handblusapparaat. Honderd jaar Corneliastichting Op zaterdag 8 oktober zal - zoals eerder gemeld - het 100-jarig be staan worden herdacht van de Cor neliastichting. Op die dag wordt ,14.30 uur) een plechtige Eucharstie- viering gehouden in de H. Willibror- duskerk, gevolgd door een receptie in „Mondragon" (16.00 uur). Het voorstel behelst - als gezegd - het afstaan van de kerk aan de genoemde stichting voor een sym bolisch bedrag van. f 1,De ker kelijke funktie van het gebouw is niet omstreden, maar het godshuis komt - na overdracht ook voor an der soortige aktiviteiten beschik baar, als concerten e.d. Restauratiekosten De restauratiekosten worden - blijkens mededeling van het Her vormd gemeentelijk kerkblad „Van achter de Beuze" - geschat op f 3,1 miljoen. Het publiek kan de idee van over dracht thans al steunen door - voor een bedrag van f 25,per jaar - donateur te worden van de Stich ting Oude Kerken Zeeland, waar mee het kerkbestuur over het on-i derwerp van de overdracht al heeft gekónfereerd. Kind gered Brugwachter/hulphavenmeester J. P. Schot vestigde onlangs de aan dacht op zich door zijn resoluut op treden waardoor het 8-jarige zoontje van de familie M. aan de verdrin kingsdood ontsnapte. De jongen was bij de ponton in de Nieuwe Haven terechtgekomen. De heer Schot, die op zijn fiets juist aan kwam rijden, bedacht zich geen moment, sprong het kereltje achter na en bracht het veilig op het droge. Een zeer dankbaar ouderpaar was zijn beloning. Inbraak Vrijdag 16 september werd inge broken in een pakhuis aan de Engel se Kade van B. A. d. B. Er werden diverse auto-onderdelen ontvreemd en aan een personenauto werden vernielingen aangericht. Enkele goe_ deren lagen her en der door het pak huis verspreid. De Technische Re cherche stelt een nader onderzoek in. Via een Amro Privé PfcUenrng kun jecleretenin^ van te. Hiin- mannebten. (Zet 'n boom op bij de Amro, dus.) ZIERIKZEE. Een deel van het be stuur van de 5-jarige jeugdsoos BrogumVooraan de aktieve leider Kees Verkerk. Men zie ook de voor pagina in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Tijdrede S.G.P. Op donderdag 22 september a.s. houdt ds. Dorsman te Staphorst voor de S.G.P. een tijdrede in het gebouw van de Ger. Gemeente in Nederland aan de St. Domusstraat. SEROOSKERKE Begin bejaardensociëteil Op woensdag 21 september a.s wordt weer een begin gemaakt met de bejaardensociëteit. BURGH Dorpsperen verkocht Zaterdagmorgen zjjn de in de dorps kern Burgh wassende kookperen van de rassen St. Remy, Gieser Wilde man en Kattekoppen openbaar aan de man gebracht. De belangstelling was niet zo groot als vorig jaar, maar toen was de oogst ook groter. Na een inleidend woord van bur gemeester H. P. Everwijn die o.a. de voorwaarden bekend maakte, kon de afslager, de heer H. Slager be ginnen met zijn aanprijzingswoor- den en noteerde de administrateur Mede uitgangspunt daarbij was de wenselijkheid, dat het gebouw ook nog als kerk kan worden her in ge/ bruik genomen. Dat zal mogelijk zijn, als tenminste de gemeente de door de stichting gevraagde huur prijs zal kunnen betalen. de heer P. Zoon de eerste bedragen. Na afloop bleek dat de totaal op brengst f 1169,- bedroeg, het op één na hoogste bedrag dat ooit voor de peertjes werd betaald. De hele dag krioelde het in de bomen van pluk kers en oak pluksters en des avonds was zeker twee derde van de oogst in kisten en manden verdwenen. Een stormloze oogst ditmaal en daardoor gave peren en geen door afwaaien verloren gegane vruchten. Toch gaan weer een paar bomen van ou derdom dood en zal de gemeente er weer een paar bij moeten planten, want Burgh zonder peren is onvoor stelbaar. ELKERZEE Eenzijdig ongeluk Op de Elkerzeeseweg bij Scharen- dijke geraakte zaterdag de bromfiet ser C. K. uit Looperskapelle aan het slingeren waarna hij in de berm viel. Met een lichte hersenschudding werd K. per ambulance naar het Zweedse Rode Ki-uis ziekenhuis vervoerd. ELLEMEET Brandje In de duinen bij Ellemeet liep een door kinderen aangestoken vuurtje uit de hand, waarna kantonnier d. J. en manschappen van de Rijkspolitie het vuur uitsloegen. MIDDENSCHOUVVEN Vergadering gemeenteraad Op woensdag 21 september verga dert de raad der gemeente Midden» schouwen in het gemeentehuis te Scharendijke. KERKWERVE Bijeenkomst N.C. V.B.-afdeling Woensdag 21 september vergadert de N.C.V.B.-afdeling voor de eerste maal in het nieuwe seizoen, in het verenigingsgebouw aan de Beatrix- straat. Spreekster is mevr. Van der Meiden-Coolsma uit Dordrecht, met het onderwep: „Omgaan met men sen". Het ligt in de bedoeling om elke derde woensdag van de maand te vergaderen. Dat houdt in: luistei'en naar en diakussieren over allerlei he dendaagse problemen en verschijn selen in de maatschappij, bezien in het licht van de Bijbel. Dit is in bet kort de doelstelling van de N.C.V.B. waar vrouwen van verschillende kerkelijke richtingen elkaar kunnen ontmoeten. Belangstellenden en nieu- leden zijn hartelijk welkom. BROUWERSHAVEN zal dooi- verschillende leerkrachten van de 1I.V.P. aan meegewerkt wor den. De kursus wordt gegeven op dinsdagmorgen en begint op 27 sep tember a.s. In het wljkgebouw te B rou wersha ven Kontaktpersoon voor deze kursus is mevrouw Obblnk, Meekrabrtraat 2, te Brouwershaven. NIEUWERKERK Optreden fanfarekorpsen Zaterdagavond, werd begunstigd door goed zomerweer, een concert in de muziektent gehouden door de twee samenwerkende fanfarekorpsen „Oefening en Uitspanning" van Nieuwerkerk en „Nu met Hope" uit Bruinisse. Na een korte wandeling door het dorp brachten de muzikanten goed uitgevoerde stukken en marsen ten gehore! Jammer dat er voor het ge- bodene nog niet wat meer belang stelling bestond. Degenen echter die er waren hebben ongetwijfeld geno ten. Beide korpsen staan o.l.v. de heegr A. Radewald te Nieuwerkerk. Gezien de vordering van het sei- aoen valt wellicht nog slechts één dergelijk concert te verwachten. OOSTERLAND Kollekte Prinses Beatrix Fonds Van 19 tot 25 september e.k. zal ook hier ter plaatse weer gekollek- teerd worden ten bate van het Prin ses Beatrix Fonds. Dit fonds verleent op velerlei wijze steun aan gehandi- kapten, voor aanschaf van een rol stoel, b.v. orthopedische hulpmidde len, aanpassen van woningen, en ook levert het fonds wel bijdragen t.b.v. voorzieningen voor vakantiereizen, etc. Het fonds bestaat nu 21 jaar, en in die tijd heeft het velen de helpen de hand kunnen bieden. Gehoopt zal ook ditmaal weer worden op een goede opbrengst voor dit mooie en nuttige doel. Advertentie Advertentie Via een Amro Privé kun je c)e venetenng" voor een verre. reis betalen. Kursus Huishouding met jonge kinderen De Stichting voor Huishoudelijke Voorlichting (H.V.P.) is van plan om bij voldoende deelname in Brou wershaven te starten met een kur sus Huishouding met jonge kinderen. In deze kursus, die uit vijf lessen be staat zullen allerlei ondex*werpen be sproken worden die iets te maken hebben met het voeren van de huis houding in een jong gezin. De onder werpen zijn onder andere: voeding voor jonge kinderen, veiligheid, rondkomen met tijd, geld, energie, kinderkleding, tuin en bloemen. Er ;»t»\ uKJ Alle zaken voor alle mensen BUITENLANDS GELD In Rome en Parijs, maar ook in Tokio en New York overal kunt u terecht met uw reischeques. Beschikt u liever over kontant buitenlands geld? Ook dat is mogelijk. Haal uw reis- en euro cheques, uw reisverzekering en al uw f vreemde valuta bij de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank (3 2 1 0, naar de Amro, dus.) KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De binnenlandse en de buitenlandse orders voor de Ne derlandse industrie zijn in augustus afgenomen: de bedrijvigheid vermin derde. Dit zijn enige uitkomsten van het maandelijkse onderzoek volgens de konjunktuurtestmethode over de gang van zaken bij het Nederlandse bedrijfsleven. NIJMEGEN. Naar schatting tussen de 100.000 en 400.000 Nederlanders zijn geheel óf in grote mate analfa beet. Er bestaan voor hen veel te weinig mogelijkheden om alsnog te leren lezen en schrijven. DEN HAAG. De stichting „Marie word wijzer" is een nieuwe aklie gestart om het traditionele rollenpa troon voor jongens en meisjes in verband met onderwijs en beroeps keuze te doorbreken. AMSTERDAM. De provincies moeten meer taken en bevoegdheden krijgen op het terrein van openbaar vervoer. Het beste kan dat gebeuren door in elke provincie raden voor het openbaar vervoer te ontwikkelen. Dat staat in een rapport van het in terprovinciaal overleg voor verkeer en vervoer (IPO). (Vervolg van pag. 1) De politieke partijen krijgen be langstelling voor de vereniging en vooral de P.v.d.A. staat er achter. Getracht wordt ook de andere par tijen zover te krijgen. Uit de ver gadering werd gesuggereerd zelf een politieke partij op te richten, doch het bestuur achtte de vereniging daar nog niet rijp voor. Op de enquête-lijst van de C.D.A. werd o.a. ingevuld op een vraag over de toe komst van Westerschouwen: „het afstoppen van woningbouw in ons gebied". Uit de vergadering: „U bent toch ook blij dat u hier woont, waar om anderen niet?" Antwoord van de heer De Beijer: „Dit is geen punt van diskussie". Uitvoerig ging de heer De Beijer in op de Prov. Rekreatie Diskussie Nota. Hij zeide o.a. dat het behoud van meer natuur al stamt uit 1970 en dat we niet klakkeloos moeten doorgaan met bouwen. De dagTekreatie dient opgevangen te worden bij de stranden van de Brouwersdam en de Grevelingen- dam. Verder de kwantiteit vervan gen door kwaliteit en hier geen hui zenparken meer in de trant van die langs de Belgische kust. Geen overbelasting kampeerterrei nen; aandacht voor strukturele scha de en visuele aantasting (bijv. geen vliegtuig bij de poort van een cam ping). Schade kan ontstaan door te veel lawaai en ook overbelasting van het water door te veel boten. Punt van aandacht vraagt de leefbaarheid in de dorpskernen (aldaar geen twee de woningen die leeg staan).' Westhoek vol Volgens de P.P.D. is de Westhoek vol, dus geen rekreanten meer op vangen. De volgende samenvatting zou men kunnen welgevallen: a. meer permanente woningen; b. af remmen komplexen van woningen; c. uitdunnen campings en verbete ren van hygiëne en van sportmoge lijkheden; d. tegengaan horeca-ves- tigingen in de geest van Renesse en e. tegengaan voorzieningen parkeer terreinen die de drukte nog doet toe nemen. De vergadering stemde in met deze nota. Een motie werd aangenomen om bij de gemeente en de Provincie te vragen om de weide tegenover „De Schouwenaer" (Westenschouwense- weg) niet te bestemmen als parkeer terrein. „Net te ver" De heer Tordoir meende dat de vereniging niet al te ver moet gaan, waardoor men zou gaan zeggen: AMSTERDAM. Ruim dertig klei ne boekbinders in ons land beginnen dezer dagen onder het motto „Boek binder maakt er wat moois van" een aktie om het opknappen van oude of kapotgelezen boeken te bevorderen. De binders noemen hel komend na jaar en winterseizoen bij uitstek ge schikt voor „een grote beurt in de boekenkast". AMSTERDAM. De actrice Char lotte Köhlcr is zondagmorgen op 85- jarige leeftijd overleden in de Boer- haave kliniek in Amsterdam, llaar stoffelijk overschot zal donderdag 22 september om twee uur in het cre matorium in Westerveld worden verast. SEROOSKERKE, 17-9. Zoals vorige week In het raadvcrslag werd ver meld wordt de verkeerssituatie op de T-kruising Prov. weg-Stoofweg dras tisch veranderd. Invoeg cn uitritstroken worden aangebracht en op deze kruising worden verkeerslichten geplaatst. Deze komen ook op de afslag naar de Delingsdljk. Voor het i'crkeer, vooral in het zomerseizoen, een grote verbetering. De dupe van deze werkzaamheden is de benzinepomphouder, de hoer M. de Vries wiens bedrijf op 1 no vember wordt gesloten, want dan gaat de nog aan te wijzen aannemer met 'het werk boginn -n, hetgeen op 1 april 1978 klaar moet zijn. De mogelijkheid bestaat dat het benzinestation opgebouwd wordt te genover de uitrit op de Prov. weg van de Pranjcweg. Het Waterschap „Daar heb je die lastige reaktionaire, agressieve aklievoerders ook weer; die zijn overal tegen." Kritiek werd geuit op de Wel standskommissie van Westerschou wen. „Terwijl elke gemeente onge veer lid is van de Federatie van Welstandskommiessies, meende Wes terschouwen dat dit niet nodig was", zei de heer de Beijer. Deze kommis sie heeft geen „couleur locale" omdat twee leden hier niet wonen. We zou den gaarne het bouwbeleid in Wes terschouwen met wat minder wille keur zien doorspekt", aldus de heer De Beijer die ook nog even de nieu we Alg. Politie Verordening besprak en liever de nachtbars tot 4.00 uur open zag. Bij de rondvraag werd aandacht gevraagd voor de vele laag overvlie gende straaljagers. Een klacht zal gelegd worden bij de afdeling ge luidshinder van de Luchtmachtstaf. Advertentie heeft daarnog een stukje grond in eigendom en indien genoemd Water schap dit aan de B.P. wil verkopen dan kan de heer De Vries zijn be drijf aldaar weer voortzetten. Hij mist vanaf november al zijn vaste klanten en zal, indien het nieuwe plan doorgaat weer geheel opnieuw moeten 'beginnen om zijn afnemers- kring op te bouwen. meelstraat 31 zierikzee Voor 45 jaar ZIERIKZEE. Met ingang van he den is de officiële verkoopprijs van benzine met 2 cent verhoogd, hij be draagt voor particulieren f 0,17 per L. bij afname in bussen, en f 0,16 per L. bij afname ex-pomp. DUIVELAND. Dinsdagmiddag heeft een militair vliegtuig 503, ko mende van het vliegkamp Soester- berg, door een motordefect een nood landing moeten maken op een wei land tussen Oosterland en Sirjans- land. ZIERIKZEE. Het Neutraal Ge mengd Koof' geeft Maandagavond in de Nieuwe Kerk een concert; voor mimuiars ran zang en muziek valt er gezien het programma, iets extra's te beleven. BURGH. Dinsdagmiddag jl. werd in de Openbare School een tentoon stelling gehouden ran door den burgemeester aan de schooljeugd ter iyoortkweking van uitgereikte pot planten. ZIERIKZEE. Donderdag a.s. des avonds 7 uur houdt het Bureau roor Beroepskeuze een zitting in hel Stadhuis. Nu de lange avonden er weer aankomen, beginnen ook de verschillende studies. ADVERTENTIE. De beste hulp in de huishouding is en blijft onze electrische waschmachine, teakhout Nederlands famricaat f 85, NIEUWERKERK. Ten einde alle moeite bij huisslaehting te voorko men werd door den Burgemeester dezer Gemeente bekend gemaakt, dat alle ingezetenen, die een varken wcnschcn te slachten, verplicht zijn daarvoor minstens acht dagen te voren aanvragen te doen ter secre tarie. ZIERIKZEE. De Concertzaal Sound Bioscoop opent Zaterdag hare poorten voor de eerste serie geluids films, welke in het komende winter seizoen vertoond zullen worden. ADVERTENTIE. Dat moei aan de groote klok. Damesschoenen lak- bruin, suèdc alle maten f 3,75 en f 3,95. Heerenschoenen zwart cn bruin f 3,50 en f 4,95.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3