GEDAANTEVERWISSELING DE FATALE SLAGVELD WERD TOERISTENOORD Ongeluk in Wccnsc metro Onzekerheid in Noorwegen Wat biedt Stadhuisbouw de BEELDBUIS Amsterdam Wereld kampioenschappen ploegen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vnjj», 16 urplnnbrr 1977 Nr. 22168 9 Waterloo: einde der honderd dagen van Napoleon Een kilometer of twintig van België's hoofdstad Brussel ligt Waterloo. Wegwijzers geven aan dat het in de richting van Charleroi gezocht moet worden. De oplettende autoreder ziet zelfs speciale bordjes waarop twee gekruiste degens met het jaartal 1815 staan. In dat jaar kwam een roem loos einde aan de tweede heerschappij van Napoleon, de keizer aller Fran sen. IIU vond daar z'n Waterloo. Hoewel deze slag by Waterloo ook voor Nederland een verstrekkende betekenis heeft gehad, is deze streek met hel wereldberoemde slagveld in ons land toch niet zo heel erg bekend. We zyn er eens gaan kyken en het bleek dat men eerst een beetje vaderlandse ge schiedenis moet kennen. Prins van Oranje In de geschiedenisboekjes kan men lezen dat Napoleon verbannen was naar Elba, een klein eilandje in de Middellandse Zee. Het Napoleonti sche rijk was vernietigd. De zegevie rende overwinnaars besloten dit wapenfeit maar eens op een grootse wijze te vieren. Het Congres van Wenen was daar een fijne gelegen heid voor. Daar toch werden de vruchten van de viktorie verdeeld. Maar zoals dat wel meer bij bondge noten gaat; er ontstonden ruzies. Na poleon vernam hiervan en maakte van de gelegenheid gebruik zijn ver banningsoord te ontvluchten. Hij landde in Frankrijk en meteen was hij weer oppermachtig. Aan het hoofd van een steeds groeiend leger trok hij naar Parijs. Daar begon zijn tweede machtsperiode, nu beter be kend als de Honderd Dagen van Na poleon. In Wenen - waar het congres meer danste dan effektieve besprekingen hield - was men verbijsterd. Gedaan was het met de politieke ruzies en de politici wisten niet hoe snel zij moesten lopen om het dreigende ge vaar te keren. Zo kwam de 18e juni 1815 in zicht. Napoleon was naar het noorden op getrokken. Het Franse volk had zich opnieuw geschaard achter zijn glorieuze keizer. In Waterloo kwam het tot een laatste treffen. De Eng elsen onder Wellington en de Prui sen onder Bliicher waren de tegen standers. In de „Leydse Courantvan vrij dag 23 juni 1815 staat: „Bonaparte wilde volgens zijn gewoonte met zijn hoofdmagt op één punt doordringen en het Engelsch-Nederlandsche leger van het Pruisische scheiden De Prins van Oranje, zoon van de eerste koning van Nederland, streed in het leger van Wellington mee. Hij was het die het beroemde leger van de Franse maarschalk Ney tegen hield en daardoor de hoofdmacht ge legenheid gaf zich in het strijdtoneel op te stellen. De Prins van Oranje raakte ge wond. Hij kreeg een kogel door z'n arm. Zelfs in die tijd geen ernstige verwonding. Nederland vond dat er op die gedenkwaardige plaats een gedenkteken moest komen. Op een hoge heuvel staat daar nu de „Leeuw van Waterloo", een 28 ton wegend bronzen monument, gegoten uit door de verbonden legers buit gemaakte Franse kanonnen. Lotsbeschikking '■„In het hart van België wordt in de warme dagen van midden juni van het jaar 1815 beschikt over het lot der volken van Europa." Dat schrijft de heer G. T. Campagne in een opstel over uniformen en wa pens van de strijders van Waterloo. Die lotsbeschikking vond dus op die 18e juni 1815 plaats. Vanaf half twaalf in de ochtend. Honderdveer tigduizend mannen in de kleurige soldatenkleding van die tijd bevoch ten elkaar op de van regen en mod der doorweekte velden van het Wa- terloose gebied. Nog geen tien uur later waren er tweeënvijftigduizend gesneuveld. „Het slagveld van deze eeuw", zo heette het toen. Het Marken van België WATERLOO. Een slagveld iverd toeristische attraktie. Op de plaats waar zo'n anderhalve eeuw geleden duizenden en duizenden mannen hun laatste adem uitbliezen, waar duizenden paarden als kadavers op de modderige grond lagen, daar is nu een commercie opgebloeid die doet denken aan een Belgisch Mar ken en Volendam. Veel wordt kunstmatig in ere ge houden want de portemonnee moet gevuld blijven. In de zomermaanden komen dagelijks enkele duizenden mensen kijken naar ivat een „het slagveld van de negentiende eeuw" werd genoemd. De dood van ontel bare Fransen, Pruisen, Engelsen en Nederlanders is daar nu een welko me handel geworden Bioscoopjes, die ononderbroken filmpjes vertonen over de slag. Een panorama, dat - zoals het Panorama Mesdag in Den Haag - op een groot rond linnen doek het slagveld in al zijn gruwelijke facetten weergeeft, een Napoleon-museum met allerlei bijzonderheden over de keizer, twee wassenbeeldenkollekties waar le vensgrote poppen staan van de be langrijkste personages, die aan de slag deelnamen. En dan natuurlijk de no dige café's waar het bier bij liters door de dorstige kelen vloeit. Wie niet opziet tegen het beklimmen van de meer dan tweehonderdtwintig traptreden kan de leeuw van Water loo van heel dichtbij gaan bekijken. Waar toeristen komen, daar is handel. Een ijzeren wet van de eko- nomie. Wat zou het plaatsje Water loo nu zijn geweest wanneer daar in 1815 niet die geweldige slag was be vochten? Een nietige vlek even be zuiden Brussel, vergeten door ieder een die daar niet noodzakelijk had moeten zijn. Monumenten De bronzen leeuw van Waterloo heeft heel wat stormen over zijn machtige kop moeten laten gaan. Letterlijk, als de wind blies over de vlakte van Waterloo. Maar ook fi guurlijke. De Walen zien in dat mo nument nog steeds een teken van de door hen gehate „Ollanders". Men zegt: „De plaatsing van de leeuw is symbolisch. Hij staat met z'n gat minachtend naar Holland gekeerd." Maar de Nederlanders re pliceren: „De plaatsing is inderdaad symbolisch. Met z'n fiere kop schrikt hij de Fransgezinden af." Weliswaar is de leeuwenheuvel het grootste en van verre zichtbare monument dat ter plaatse werd op gericht. Maar het is niet het enige. Op de viersprong staan meerdere monumenten. Kolonel Gordon wordt er met een geëerd en er staan mo numenten van de Hannoveranen, de Pruisen en ook van de Fransen met daarop een vleugellamme adelaar, het wapendier van Frankrijk. Zoveel mogelijk heeft men de oude boeren hofsteden intakt gelaten of gerestau- reed. Zo staat er nog steeds de lang gerekte boerderij La Haye Sainte, tijdens de slag het centrum van de legers die tegen Napoleon streden. Ook La Belle Alliance is behouden gebleven, de hoeve waar Bliicher en Wellington de zege bekend maakten. Waterloo! Wie er nu loopt, een patatje eet, een pilsje drinkt en een souveniertje koopt in een x>an de ve le winkeltjes realiseert zich nauwe lijks dat hier eens een veldslag werd gestreden die het topografische aanzien van Europa grondig veran derde. Napoleon vèrloor die slag, maar won de commercie. Zijn beel tenis wordt tenminste in alle soor ten, kleuren en maten grif verkocht aan de toerist. PIM VAN DE ZEE Napoleon in zijn karakteristieke houding op het slagveld van Water loo. WENEN, 15-9. Afgelopen nacht is in de ondergrondse in Wenen een ongeluk gebeurd waarbij 37 mensen verwondingen opliepen. De bestuur der van een tram was onverwacht gestopt omdat een groep jongelui in een van de wagens vernielingen aan richtte. Een volgende tram kon niet meer tijdig tot stilstand komen en botste tegen zijn voorganger. men op een nogal exklusieve kliën- tele. Madame maakt hier graag ge bruik van door de hoge heren te chanteren met een klein zwart boekr je waar alles in taat vermeld. TROS Sport besluit de uitzending met in formatie over de vandaag gespeelde voetbalwedstrijden. NED. II: Black Beauty behoedt Vicky voor een levensgevaarlijke val oie iemand in het bos heeft uitgezet. Bij nader onderzoek blijken er meer vallen te zijn gezet. Zo .moeder zo dochter wordt daarna gespeeld door Nell Koppen, Legien Kromkamp, Barend Barendse en Henk van Montfoort onder deskundige leiding van Gerard van den Berg. Vervol gens feest en drama in Sil de strand jutter. De tijd van de feemzitten, een folkloristisch gebeuren is aan gebroken. Aike heeft het op Lobke voorzien, maar deze heeft blijkbaar andere plannen. Uit arrenmoede wendt Aike zich dan maar tot Maam, wat laatstgenoemde goed van pas komt. Jelle heeft ondertussen met zijn dronken hoofd het offensief op Lobke geopend, tot grote ontevre denheid van Sil... In het huis van De familie Bellamy gonst het zo langzamerhand van de roddels. Lady Marjorie is hal over kop verliefd ge worden op een jonge charmante le gerofficier Charles Hammond. Haar naïeve echtgenoot Richard heeft niets in de gaten en stuurt ze zelfs naar de schouwburg. Tot besluit de aktualiteitenrubriek Hier en Nu ge volgd door Studio Sport en Muzikale Meditatie. ZATERDAG 17 SEPTEMBER NED. I: 15.30 Nieuws; 15.32 The Flintstones; 15.55 lene-minirmusical; 18.15 Teleac; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Martin is jarig; 19.40 De man van zes miljoen; 20.30 Schlagerfestival 1977; 21.35 Journaal; 21.50 Pepper; 23.25 Sport; 23.45 Jour naal. NED. II: 18.00 Studio Sport; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Black Beauty; 19.30 Zo moeder, zo dochter; 20.00 Journaal; 20.25 Sil de strandjutter; 21.15 De familie Bellamy; 22.05 Hier en Nu; 22.45 StudioSport; 23.10 Muzikale medi tatie; 23.30 Journaal. ZONDAG 18 SEPTEMBER NED. I: In het middagjirogramma de gebruikelijke uitzending als voet bal- en toto-uitslagen. Ti-ta-tove- naar en diverse Teleackursusseyi. 's Avonds een dokumentaire over de meest gespecialiseerde onder de in- sekten De mier. Vervolgens Geeste lijke liederen waarin het Interker kelijk Jongerenkoor Zwijndrecht en de bas-bariton Jaap Jan Hunze en kele geestelijke liederen ten gehore brengen. Bar M'itzwah is de titel van een Engels televisiespel over een Vrijdag 23 september, 22.30 uur, Nederland II: Soldaat van Oranje. Ruiger Hauer als Erik Hazelhoff, die koningin Wilhelmina (Andrea Dom burg) wil helpen bij het uitstappen van het vliegtuig. Joodse familie waarin zoon Eliot het Bar Mitzwah-ritueel moet onder gaan. Vele gasten worden uitgeno digd en wanneer het grote moment is aangebroken en Eliot zijn zegje moet doen vlucht hij naar buiten en zegt daar de woorden die hij ge acht wordt te zeggen. De rabbi komt voor hem op. Daarna een portret van een hartstochtelijk musicus Han de Vries, leven met de hobo. Naast gesprekken met de tot voor kort eerste hoboïst van het Concert gebouworkest, worden enkele wer ken vertolkt in samenwerking met organist Albert de Klerk en het Am sterdams Philharmonisch Orkest. Tenslotte De vredesweek, waarin de Nederlandse christenen de vraag krijgen voorgelegd of het in het ka der van de vrede passend is dat het land vol zit met atoomkoppen. NED. II: De NOS begint haar uit zending met de Middeleeuwse avon turen van Floris. Heer Wolter heeft een toernooi uitgeschreven waarbij een mooi Byzantijnse beker als hoofdprijs te behalen valt. Floris krijgt een aantal geduchte tegen standers te bestrijden. Na Studio Sport de nieuwe zesdelige serie De strijd tegen de slavernij. Wordt in de serie Roots de slavernij vanuit het standpunt van de negers bezien, in deze serie ziet de kijker deze menselijke wanverhouding door de ogen van dominee John Newton, die met zijn preken een felle strijd voer de tegen de deportatie van Afri kaanse negers. Na het journaal het eerste deel van een tweedelige do kumentaire over de Italiaanse fas cistische diktator Benito Mussolini. Zeven jaar heeft het David D. Rea, de maker van deze film, gekost om gebruik te mogen makeii van Mus solini's persoonlijke films. Naast beelden van de opkomst en onder gang van de diktator worden nog niet eerder vertoonde films van zijn privé-leven getoond. ZONDAG 18 SEPTEMBER NED. I: 11.00 Eucharistieiriering; 14.30 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 Ti- ta-tovenaar; 16.27 De langste dag in het observatorium; 16.55 Toto; 17.00 Vesper; 18.15 Teleac; 18.55 De fabel tjeskrant; 19.00 Nieuws; 19.05 Het mierenwereldje; 19.50 Geestelijke liederen; 20.30 Bar Mitzwah; 21.45 Han de Vries, leven met de hobo; 22.20 De vredesweek; 22.35 Journaal. NED. II: 18.55 Floris; 19.25 Studio Spart; 20.40 De strijd tegen de sla vernij; 21.35 Nieuws; 21.40 De glo rieuze opmars; 22.30 Journaal. „Ja. Iemand heeft een man gevon den aan de kant van de weg. Dood." De man was al uit bed en begon zich vlug te kleden. „Zeker nog niet bekend, hoe het gebeurd is?" „Nog geen idee. Ene Sluisen, die op weg was naar zijn werk, zag hem liggen in de Henegouwenlaan, bij het postkantoor." Binnen tien minuten is Frits Bak- haven, die de leiding heeft over de drie man sterke bezetting van het dorpje Meerdrecht, met de dienst auto in de Henegouwenlaan. Daar staan nu al meer mensen bij de man te kijken. Bakhaven zet zijn auto be hoorlijk aan de kant en stapt uit, op de mensen toelopend. In één oogop slag ziet hij, als de deze wat terug wijken om de politieman doorgang te verlenen, dat de man dood moet zijn. Morsdood. Zijn gezicht is dus danig verminkt, dat het zo ongeveer onherkenbaar zal zijn. Hij kijkt er enige ogenblikken naar en richt zich dan tot de mensen, die zwijgend staan te kijken. „Wie is meneer Sluisen?" Een man doet een paar passen naar voren. „Ik heb u gebeld, me neer." „Nergens aan geweest? Niets aan geraakt?" „Wat denkt u? Ik kijk wel uit. Het is verschrikkelijk om aan te zien." Bakhaven knikt en kijkt rond. Zo er al sporen zijn geweest van rem men door een aanrijding, zijn ze deze nacht weggewist door de slagregens en de stormwind. Die, hoewel afne mend, nog altijd flinke kracht heeft. Kennelijk ligt de man er al enige uron, want zijn kleren zijn doornat. De eerste veronderstelling, die de politieman in zichzelf oppert is: hij liep aan de verkeerde kant van de weg en is aangereden. Hij kijkt nog eens rond; de dichtstbijzijnde lan taren staat bij het postkantoor. Op een tiental meters is er nog één, maar die gaat om twaalf uur uit. Waarschijnlijk is die man dus na middernacht aangereden. Dan is het hier donker. Naam, adres en verdere antece denten van Geert Sluisen wordt door Bakhaven genoteerd. De man was op weg naar zijn werk in Holendrecht, maar remde af, omdat hij een brief moest posten aan het postkantoor. Zo zag hij het slachtoffer liggen, bijna vlak bij die grote beukeboom. De Henegouwenlaan is niet breed en wat bochtig. Ligt aan de rand van het dorpscentrum en beslist geen weg voor doorgaand verkeer. Maar het staat nu voor Bakhaven wel vast, dat de man door een auto is aangereden. Maar wie is het slacht offer en wat deed hij zo laat nog op straat? Thuis heeft hij, vóór hij vertrok, een van zijn ondergeschikten ge waarschuwd en daardoor is er nog eens tien minuten later een jonge agent, die nog maar kort dienst doet iri het dorp Meerdracht. Als hij uit zijn wagen gestapt is, loopt hij naar zijn chef en salueert. Bakhaven groet terug en wijst naar de man in het gras. „Animeer jij dc mensen eens tol doorlopen, want ze wissen eventuele sporen uit en dan moet de weg afgezet worden. Voorlopig geen verkeer." (wordt vervolgd) OSLO, 15-9. Noorwegen is woens dag opnieuw in grote onzekerheid gebracht over het resultaat van zijn op 11 en 12 september gehouden al-' gemene verkiezingen. Nog steeds we ten de Noren niet door wie zij de komende vier jaar zullen worden geregeerd. De huidige sociaal-demo cratische ploeg onder premier Odvar Nordli of een burgerlijke" drie-par tijencoalitie. AMSTERDAM, 14-9. De Amster damse gemeenteraad heeft woens dagmiddag een motie verworpen, waarin werd gevraagd de werkzaam heden voor de bouw van het nieuwe stadhuis op te schorten tot de fi nanciering van het gebouw rond is. Het PPR-raadslid F. van de Ven had de motie ingediend bij de behande ling van zijn interpellatie over de energie- en financieringskosten van het stadhuis. Hij vreesde dat deze aanzienlijk hoger zullen zijn dan tot dusver wordt verwacht. Dit was voor hem reden geen vertrouwen te hebben, dat het Rijk definitieve toe stemming voor de bouw van het stadhuis zal geven. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Er is een kans dat de circa 500 Rotterdamse brand weerlieden zeer binnenkort prikak- ties gaan voeren. Dit omdat zij boos zijn, dat wethouder W. J. van der Have woensdag voorlopig heeft ge weigerd akkoord te gaan met de invoering van een zogenaamd funk- tioneel leeftijdsontslag (FLO) op 55- jarige leeftijd. VLISSINGEN. Het Griekse vrachtschip „Attican Unity" (8100 brt.), dat nu al bijna drie weken als ongenode gast op het strand zit bij Cadzand in Zeeuwch-Vlaanderen zal daar voorlopig nog moeten'blijven. ZATERDAG 17 SEPTEMBER NED. I: Het middagprogramma ivrodt geopend door Fred Flintstone, die het eens bij de film gaat probe ren. Daarna lene-Miene-Musical, een programma waarin leerlingen van zestien scholen hun beste been tje voorzetten op het gebied van de musical. De jury-leden Andrea Dom burg, Joop Stokkermans en Dick Bruynesteyn beoordelen de diverse prestaties. In de vooravond nog meer kinderprogramma's, te beginnen met Martin is jarig, een groots verjaar dagsfeest rond Kinderentertainer, Nlartin Brozius. Imca Marina en de Damarkkertjes zijn zijn gasten. Ver volgens een aflevering van De man vna zes miljoen. Onze bionische held, die al dat geavonturier nog lang niet moe is, is belast met de bewaking van een Oostduits geleerde, die op vallend veel belangstelling toont voor de nieuwste Amerikaanse bom menwerpers. Glamour en muziek is Schlagerfestival 1977 deel één. In dit traditionele programma rond het Duitse lied, gepresenteerd door Freddy Quinn, worden maar liefst tweeëntwintig komponisties ten ge hore gebracht door niemand meer dan respektievelijk Bat Illic, Gaby Baginski, Vader Abraham, Juliane Werding, Denny Christian, Roy Black, Udo Jürgens en Freddy Quinn. Na de Duitse romantiek terug naar het Amerikaanse geweld met Police woman of op z'n Nederlands Pepper. Een zekere Madame Hilary La Salie leidt een zeer pervers inge steld bordeel, dat zich mag beroe- HILVERSUM. De NOS-televisie zal op 18 en 25 september afleverin gen uitzenden van een dokumentai re over de Italiaanse diktator Benito Mussolini. Voor deze Britse produk- tie heeft regisseur David Rea toe gang gekregen tot de archieven van het Instituto Luce in Italië, waar de peroonlijke films van de diktator zijn opgeborgen. ARNHEM. De Duitse en Neder landse aktiegroepen die zich bezig houden met de organisatie van de anti-Kalkardemonstratie op zater dag 24 september hebben bondskan selier Schmidt van West-Duitsland woensdag telegrafisch om bemidde ling gevraagd. DEN HAAG. Voor het juist begon nen studiejaar kunnen studenten rentedragende leningen afsluiten tot een bedrag tussen f 500 en f 4.400. De rente bedraagt 8,5 procent voor het kalenderjaar 1978. UTRECHT. Volgens de Industrie bond NVV proberen kommunisti- schè-vakbondsleden sinds de verkie zingsnederlaag van de CPN de bond verdacht te maken. In het bondsblad Wik kondigt de industriebond NVV aan niet te zullen aarzelen „tegen dit soort wroeters" royementsprocedu res te beginnen. DEN HAAG. Woensdagmorgen 28 september zullen leden van de vaste tweede-kamerkommissie voor bui tenlandse zaken, in het tweede-ka mergebouw te Den Haag, een ont moeting hebben met een delegatie van Indianen uit Noord- en Zuid- Amerika. Het gesprek vindt plaats op initiatief van het kamerlid De Vries (PvdA). SCHIPHOL. Met prinses Margriet in het middelpunt van de belang stelling vertrok een groep van vijf tig Nederlandse gehandicapten en chronisch zieken voor een twee daags bezoek aan Oslo van Schip hol naar de Noorse hoofdstad ver trokken. SCHIPHOL. De DC-9 van Martin air Holland „De Jean Monnet", heeft 50 gehandicapten en chronisch zie ken met hun 31 begeleiders, allen gast van het Rode Kruis na een tweedaags uitstapje op Schiphol te ruggebracht. DEN HAAG. De PvdA-fraktie in de Tweede Kamer wil zich niet vastleggen op een akkoord dat uit breiding van de Ultracentrifugefa- briek in Almelo tot gevolg kan heb ben. UTRECHT. Het kollege van be stuur van de Rijksuniversiteit Utrecht heeft het ministerie van on derwijs en wetenschappen gevraagd om f 18 miljoen uit te trekken voor de bouw van woonbarakken die de nijpende huisvestingsnood onder de studenten zouden kunnen lenigen. ARNHEM. Inbrekers hebben uit een juwelierswinkel aan de Ketel straat in Arnhem voor ongeveer f 25.000,aan ringen en andere sie raden weggehaald. De kostbaarhe den weixlen uit de etalage gegrist nadat de ruit was ingeslagen. DRONTEN, 14-9. Uit zeventien landen hebben deelnemers inge schreven voor de wereldkampioen schappen ploegen, die vrijdag 7 en zaterdag 8 oktober op de „Flevohof" in Oostelijk Flevoland zullen wor den gehouden. Vrijdag zal prins Claus de opening van de wedstrij den bijwonen en tevens een monu ment ter herinnerig aan alle ploeg- westrijden, in het verleden gehou den, onthullen. Om half elf die dag arriveert prinses Beatrix om een deel van het symposium „Europese beweging voor de vrouw" bij te wo nen, dat wordt georganiseerd door de gezamenlijke vrouwenverenigin gen van Flevoland. door HENK VAN HEESWIJK EERSTE DEEL De chef van de gemeentepolitie in Meerdrecht, een der vijf dorpen, waaruit de gemeente Holendrecht bestaat, werd wakker door het gera tel van de telefoon. Automatisch, zo als dat zijn gewoonte was, keek hij op de op zijn nachtkastje staande wekker en konstateerde, dat het nog geen zes uur was. Hij richtte zich half op en nam de hoorn van de te lefoon, waarna hij zich meldde. Maar tien sekonden later was hij nagenoeg klaar wakker, want wat men hem vertelde, was niet bepaald een op wekkend bericht op je nuchtere maag. „Waar ligt die man?" vroeg hij, nu helemaal overeind komend. „In de Henegouwenlaan, niet ver van het postknatoor," antwoordde de stem aan de andere kant van de lijn. „Hoe weet u, dat hij dood is?" „Komt u zelf maar eens hier om zijn gezicht te bekijken, dan hoef ik er geen antwoord op te geven." „Wie bent u?" Geert Sluisen. Lk ben als elke morgen om deze tijd op weg naar mijn werk en zag hem liggen." „Niet aangeraakt?" „Wat denkt u? Ja, ik ben daar gek „Meneer Sluisen, blijf daar cn wacht tot ik kom. Met een minuut of lien ben ik er." „Kom ik te laat op m'n werk, me neer." „Maak ik met uw baas wel in or de. Tien minuten, dan ben ik er." Mevrouw Bakhaven was door het gesprek wakker geworden en vroeg met een slaperig gezicht: „Iets bij zonders aan de hand?"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 9