V oorlichtingsbijeenkomst van Groene Kruis in het Dorpshuis te Renesse Waterleiding Goeree-Overflakkee deurloo AFDELING SCHOUWEN NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN 3 „Meer bewegen voor ouderen" STREEKNIEUWS „Gevoeligheidje" van V.V,D.M. C.D.A.-fraktie nogmaals over de abortus BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Najaarsvergadering Zierikzee ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrydag l(i scutembcr 1977 Nr. 22108 RENESSE. 15-9. In liet kuiler van liet streven van het '■rneiie kruis Schouwen-Duiveland, oni het „Meer be- wegen voor ouderen" nieuw leven in te blazen, werd donderdagmiddag jl. in liet Dorpshuis een voorlich tingsbijeenkomst over dit onderwerp georganiseerd. De bijeenkomst werd geopend door de heer Jan Eversdijk, de koördinator van M.B.v.O. in Zeeland. Aan het begin van zijn praatje greep de heer Eversdyk terug naar de bejaardengymnastiek waaraan enkele aanwezigen vroeger reeds hadden deelgenomen. Advertentie Vi*> een Am[O Privé' Rek kun je hek civneehje van we^eje eerste jalarh met- een betaal cheque betelen fj-,-, V oor de eerste keer naar de Amro, dus.) Vergadering Culturele Raad In het gebouw van de Stichting Zeeland wordt op donderdag 22 sep tember a.s. een vergadexing gehou den van de Zeeuwse Culturele Raad. ZIERIK ZEE Concertzaal-bioscoop In Bioscoop de Concertzaal: gaat met het weekeinde „My name is nobody .Mijn naam is niemand). Met in de hoofdrollen Terence Hill en Henry Fonda. (Toegang 12 jaar.) Tijdens de reis van Jack Beaure gard naar Europa wordt er een aanslag op hem gepleegd. Zijn vriend Red. die kort daarvoor dooi de Woeste Bende vermoord is, heeft samen met Jack's broer Nevada meegeholpen met de goudroven van de Woeste Bende. Het goud wordt omgesmolten in een uitgeputte mijn. Jack ontmoet een jongeman. Nie mand, die in tegenstelling tot Jack r.og bezeten is van het oude Westen. Samen treden zij succesvol tegen de bende op en Jack vertrekt defini tief naar Europa. Reisje Beatrixschool De federatie van ouderverenigin gen bood de kinderen van de B-af deling van de Beatrixschool een weekend in Renesse aan. Na aankomst met het openbaar vervoer werd men ontvangen op ,.De Witte Boulevard' met limonade. Na het avondeten werd met een flinke strandwandeling de benen gestrekt. De volgende dag werd op het terrein van „Slot Moermond" een speurtocht georganiseerd, terwijl tevens het kasteel werd bezichtigd, 's Middags volgde er een bezoek aan Dolfiro- dam, waar men genoot van de dol fijnen- zeeleeuwenshow. De volgen de morgen werd o.l.v. mevrouw Bout zondagsschool gehouden. Tenslotte betekende een ritje op een paard het einde van een fijn weekend. Benoeming R.S.G. „Prof. Zeeman" Aan de Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" te Zierikzee is tot konrektor benoemd de heer R. Soesman. Met deze benoeming heeft de R.S.G. een vierde konrektor ge kregen. Aanstelling van een vierde Do heer Eversdijk wees er op dat het M.B.v.O. als het ware een her begin is van de bejaardengymnastiek.' Vervolgens gaf hij een overzicht van het bewegen in de vei-schillendc le vensfases van de mens. Naarmate men ouder wordt gaat men in vele gevallen steeds minder bewegen, met het gevolg dat de gewrichten en spie ren stijl' worden. Ook de ouderen die zich nog fit voelen en alles nog kun nen, moeten er rekening mee houden dat in het dagelijks leven veel bewe gingen niet gedaan woi'den, waar door bepaalde gewrichten en spiei*en niet of zeer weinig gebruikt worden. „Uos on soepel'' De bedoeling van de kursus is de ge wrichten en spieren weer los en soe pel te maken, zodat men niet alleen tot meer, maar ook tot beter bewe gen komt. Vanzelfsprekend wordt dit geleidelijk opgeboxiwd. Aanvankelijk wordt met een stoel gewerkt. Als, men wat verder gevorderd is, zal ook een speelclement in de lessen wor den verwerkt en in een nog later sta dium wil men - als er voldoende be langstelling is - tot een volksdans groep komen, waar op speciale mu ziek voor ouderen geschikt gemaakte volksdansen zullen worden uitge voerd. Ook mensen die de zestigjarige leeftijd nog niet hebben bereikt, maar er voor voelen zich wat meer en be ter te gaan bewegen, zijn van harte welkom op de kursus. Ter verduidelijking van zijn woor den vertoonde de heer Eversdijk ver volgens een instruktiefilm. Er werd op gewezen dat het raadzaam is kon- takt op te nemen met de huisarts al vorens men aan de kursus gaat deel nemen. Eerste les Donderdagmiddag 22 september a.s. wordt in het Dorpshuis gestai't met de eerste les. Deze is voor belang stellenden gratis toegankelijk. konrektor was mogelijk dooi'dat de school reeds enkele jaren een leer lingenaantal boven de 800 heeft. Dit schooljaar bedraagt het leerlingen aantal 860 De heer Soesman is sinds 1968 aan de R.S.G. vex'bonden, aanvankelijk als leraar Nederlands, later ook als leraar maatschappijleer en als school - dekaan voor cle mavo-afdeling. Hij heeft een onderwijzersopleiding ge volgd aan de Rijks Pedagogische Akademie te Middelburg; in 1975 heeft hij de middelbare akte pedago giek B behaald. Voordat hij in dienst trad van de R.S.G. was de heer Soes man hoofd van de openbare lagere school te Kerkwerve. „Kijken-Kiezen-Kwissèn" De U.V.V.-Zierikzee organiseert op dinsdag 27 september a.s. een orgi- neel programma, onder het motto: „Kijken - Kiezen - Kwissen". De avondbijeenkomst wordt verzorgd door het B.V.M. (Bureau Voorlich ting Merkartikelen) en in het kader van het programma worden ver schillende merkartikelen belicht. Het nuttige wordt daarbij met hot aangename verenigd, op heel speel se wijze, want vele bezoekers zullen niet met lege handen naar huis gaan. Geprogrammeerd is ook een interes- sant vragenspcl. met diverse (ge toonde) produkten als prijsjes. De bijeenkomst wordt gehouden in het Hervormd Verenigingsgebouw. In- troduktie is toegestaan. Kontakt- en informatieadres: Verrenieuwstraat 35, Zierikzee. Voor tijd: zie agenda De kursus zal worden gegeven dooi de heer Roelof van Pcsch. De eerste drie lessen zullen ook worden bijge woond door de hoofdleider M.B.v.O. van het Zeeuwse Groene Kruis, de heer Eversdijk. Vergadering gemeenteraad Als aanvulling op de agenda van de maandag 1.9 september a.s. te houden vergadering van de gemeen teraad, staat een tweetal voorstellen vermeld. Het eerste heeft betrekking op de Bezoldigingsverördening; in het tweede wordt een krediet ge vraagd van f 4875 voor een periode van 13 weken ter aanstelling van een part-time-medèwerker voor het mu seum en het archief. N.C.V.B.-afdeling Op woensdag 21 september a.s. ver gadert de N.C.V.B.-afdeling in hel hervormd verenigingsgebouw. Spre ker is de heer J. Boter te Bei-gen op Zoom, over het onderwerp„Aktive- rende therapieën". SEROOSKERKE Nazomerreisje bejaarden Woensdagmiddag jl. maakte de be jaardensociëteit een reisje door de regio. Zeven autobezitters hadden zich beschikbaar gesteld om met de bejaarden te rijden. Gestart .werd vanaf het dorpshuis en vandaar werd, met enige variaties, de Schou- wen-Duiveland-route gereden. Op Dreischor en Renesse werd een rust pauze gehouden. Het weer werkte geweldig mee deze tocht tot een suk- ses te maken. Na terugkomst op Se- rooskerke werd in het dorpshuis een gezellige broodmaaltijd gebruikt. De heer M. Geluk dankte namens de bejaarden het bestuur en de autobe zitters voor de mooie tocht waarvan iedereen had genoten. RENESSE Opbrengst kollekte K.W.F. De Kollekte voor het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding heeft 'te Renesse f 2120,25 opgebracht. De opbrengst is daarmee f 87,28 hoger dan vorig jaar. Een prachtig resultaat, te meer als men rekening houdt met het feit dat dit voorjaar te Renesse een zeer ge slaagde ledenwerfaklie werd gehou den. Een woord van dank aan d'e da mes kollektanten en degenen die een bijdrage gaven is dan ook zeker op zijn plaats. KERKWERVE Meisjesklub weer van start De meisjesklub „De brandende kaarsjes" gaat weer beginnen. In te genstelling tot andere jaren wordt er voortaan klub gehouden op woens dag en wel van zeven tot kwart voor negen ('s avonds). De start is op woensdag 21 september a.s. Meisjes vanaf de zesde klas van de lagere school zijn hartelijk welkom 's woensdags in de vergaderruimte van de Chr. Gereformeerde Kerk aan de Beatrixstraat Het geheel staat onder leiding van de dames Berre- voets, Francke en Rijstenbil uit Kerkwerve. DUIVELAND Reisje Plattelandsvrouwenvereniging De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen maak te een reisje naar Brabant. Aller eerst werd een bezoek gebracht aan dc bloemenkwëkerij van de firma v. d. Dussen te 's Gravenmoer. Hier werd getoond hoe ae planten gestekt worden en kon de hele ontwikkeling van de planten gevolgd worden. Na de koffiemaaltijd werd het schoenenmuseum in Waalwijk be zocht. Schoenen uit alle werelddelen zijn hier te bezichtigen. Vervolgens werd dc omgeving van de Oister- wijkse vennen doorkruist. In dit fraaie gebied werd nabij Oisterwijk koffie gedronken. Na terugkomst dankte dc voorzit ster de dames van de reiskommissie voor dc organisatie van deze dag. Tevens dankte zij cle chauffeur van de firma Van Oeveren voor de pret tige begeleiding. NIEUWERKERK Zomeravond-concert Op zaterdagavond 17 september a.s zal er door het muziekkorps „Oefening en Uitspanning" en door het fanfarekorps „Nu met Hope", beide korpsen o.l.v. do heer A. Rade- wolt te Nieuwcrkerk een zomer avondconcert worden gegeven. Onlangs moest het concert door ongunstige weersomstandigheden worden uitgesteld. Hopelijk wordt hel voor belang stellenden en muziekliefhebbers een mooie avond. Om half acht zal men vanaf het Dorpshuisplein een korte rondgang door hot dorp maken mot als dool de muziektent aan dc Kerkring. Ingebruikname kerkgebouw Ter verduidelijking van het be richt van cle ingebruikname van het kerkgebouw, zij vermeld dat hiel de kerk van de Gereformeerde Ge meente in Nederland betrof, staande aan dc Stationsstraat. BKU1NISSE Uitbreiding telefoonnet Sinds 2 september is de nummer- kapaciteit van het telefoonnet te Bruinisse uitgebreid met tweehon derd nummers. Hiermee is nu een eind gekomen aan de lange vvachl- lijt van telefoonaanvrugen. die be gin juli honderd vijl en dertig aan vragen telde. Het is de bedoeling dat dc centrale in 1978 weer uitgebreid word! met tweehonderd nummers. en waarschijnlijk in 198U nogmaals twee honderd. Het gebouwtje van de telefoondienst aan de Molenweg heeft nu geen capaciteit meer en moet eerst verbouwd worden. Hier voor is inmiddels grond aangekocht van de gemeente, en voor de uitbrei ding van hel telefoonnet in 1978 zal de centrale eerst vergroot moeten worden. Opbrengst kollekte De kollekte voor het Koningin Wil helminafonds voor de kankerbestrij ding heel't te Bruinisse het mooie be drag opgebracht van f 3.486,—. Alle gevei's en kollektanten worden har telijk bedankt voor dit prachtige re sultaat. Advertentie Via een Arvro Price" RekeninJ KÜn je.de acceptgiro van het- k tik-en" luistergeld betalen. (Zwartkijkers naar de Amro, dus.) DEN HAAG. Bij Hoogovens vallen er voorlopig geen ontslagen. Dat is de leden van de vaste Tweede-Ka merkommissies voor economische za ken en voor sociale zaken gebleken, nadat zij donderdagmiddag met mi nister Lubbers van economische za ken gesproken hadden over het woensdag bekendgeworden beleids voornemen van Hoogovens. Voorzitster mevr. L. Berman- Stccndijk kon in haar openings woord de vasté kern van trouwe le den begroeten en uitte haar teleur stelling over de wat 'legertvallende opkomst. Mevrouw Berman wees erop dat het moeizaam binnenkomen van dc kontributies een probleem voor de bond gaat vormen. „Vaak moet de afdracht aan het hoofdbestuur ge schieden als nog een groot deel van dc kontributies moet worden be taald", aldus de voorzitster. Onder de ingekomen stukken be vond zich een dankwoord van het Koningin Wilhelminafonds voor dc verzorging van de KWF-kollekte, die dit jaar f 8.173,28 heeft op gebracht (ruim f 1.400,meer dan vorig jaar). Verder was een verzoek binnengekomen om drie vrijwilligsters voor dc Zeeuwse Kollekte. Een aantal dames bleek bereid deze taak op zich te nemen. „Kijken, kiezen, Uwissen" Door de Zeeuwse Vrouwenraad werd de aandacht gevestigd op het programma „Kijken, kiezen en kwissen" dal op 27 september in hel Hervormd Verenigingsgebouw le Zierikzee zal worden gehouden. De ze avond gaai uit van een vereni ging van bedrijven, die hun produk- ten meer bekendheid willen geven. Verder deelde mevrouw Berman mede dal in diverse landbouwvcr- enigingen en bonden van platte landsvrouwen aandacht zal worden besteed aan de Nota Landelijke Ge bieden. De dames J. M. J. do Meester- Post en M. Beyer-Waaicr trokken zich terug als afgevaardigden bij de kursus „Veiligheid in en om het huis' die wordt georganiseerd door cle kommissie vin Veiligheid. Me vrouw De Meester lichtte de gang van zaken bij deze kun,us ioc en GOES. 16-9. Tijdens de jongste vergadering van de raad van kom- missarissen van de N.V. Watermaat- schappü Zuid-West-Nederland, heel't de raad machtiging verleend voor de aanleg van in totaal 5.200 m trans portleiding en distributieleiding ten behoeve van de watervoorziening van „iJe Pünt" in de kop van Goeree- Overflakkee. DEN HAAG. De levensverzekeraars in Nederland zijn verheugd over het aanvaarden van vijf amendementen door de Tweede Kamer op het wets ontwerp over de koopsom-polissen van staatssekrotaris Van Rooijen fi- nanciën). Het Bureau Voorlichting Levensverzekeringen heeft dat don derdagavond meegedeeld. TILBURG. 16-9. De soldatenvak- bond V.V.D.M. heeft vrijdagmorgen een reclamevliegtüig met de tekst „het leger is geen leest" laten rond vliegen boven de Willem-2 kazerne in Tilburg, De-V.V.D.M. protesteerde daarmee tegen de verplichte aanwe zigheid van dienstplichtige militairen bij het ceremonieel ter gelegenheid van de onthulling van een gedenk steen op het kazerneterrein. Het ging hierbij om een gedenk steen ter nagedachtenis van soldaten van cle aan- en afvoer troepen van de Willem-2 kazerne, die in de perio de van '46 tot '49 in Indonesië om het léven zijn gekomen. De onthulling werd om half elf verricht door prins Bernhard. DEN HA AG, 15-9. Opnieuw hccfl dc C.D.A.-fraktic in de tweede ka mer gesproken over het abortus-ak koord, waarover met P.v.d.A. en D'66 in het formatie-overleg over eenstemming was bereikt. Het fraktie-overleg heeft ertoe ge leid dat fraktievoorzitter Van Agt informateur Veringa een brief heeft gezonden, waarop inmiddels zijn so cialistische kollega Van Thijn heeft gereageerd. In zijn brief zet Van Agt uiteen dat de C.D.A.-fraktie haar goedkeuring aan het akkoord heeft gehecht „in de stellige overtuiging dat het akkoord de norm inhoudt dat de leden van het kabinet niet mogen aansturen op kontra-signeren van een eventueel initiatief-ontwerp, ongeacht de in houd daarvan, maar bij het vormen van het besluit om al dan niet te kontra-signeren, rekening behoi-en te houdqn met de opvattingen over het abortusvraagstuk bij elk van de par tijen wier geestverwanten in het ka binet zitting hebben". wees erop dat er veel tijd in gaat zitten. Onder de aanwezige dames bevonden zich geen belangstellen den. „Geef om <le natuur" Tot slot vestigde mevrouw Ber man dc aandacht op de nationale aktie van hel Wereldnatuurfonds „Geef om dc natuur", die van 21 tot en met 26 november gehouden zal worden. Na deze ingekomen stukken was het de beurt aan me vrouw E. Steutel-Cashoek met cecn verslag over de zomerreis naar Schoonhoven. Op 17 mei jl. werd in Schoonhoven „Dc Zilverhof" be zocht en werd een cxkursic ge maakt naar het fx*a'aic kasteel Doorn. Mevrouw Berman gaf een met humor doorspekt verslag van hel bezoek van de Groningse platte landsvrouwen. eerder dit jaar. „Dc Zeeuwse plattelandsvrouwen had den destijds in Groningen een ge weldige ontvangst genoten, dus daar moesten wij iets tegenover stellen", aldus dc voorzitster. Het programma bevatte een wan deling dooi- Zierikzee, een bezoek aan hel Waterschap, een causerie over Zeeuwse klederdrachten, een bezoek aan Walcheren, bezichtiging van het landbouwmuseum te Drei schor en een rondrit over Schou wen-Duiveland. Walelierse dag Voo'ral de dag op Walcheren zal dc dames nog lang heugen. Zij ki*c- gen te maken mot een buschauffeur die zowel in Middelburg als in Vllssingen heg noch steg wist te vin den. Het gevolg was een flinke ach terstand op liet programma. Mevrouw Berman sprak een dankwoord tol mevrouw R. Mout- haan-Mantcl, die hot omvangrijke (coördinatie werk betreffende dit Groningse bezoek voor haai- reke ning had genomen. Het betreft een leiding van de Lan- gedijk te Ouddorp naar het iekn atie- gebied bij'de aanzet van de Brou- wersdam. Reeds lang bestond het voornemen tot drukvei betering in de westelijke hoek van Goeroe, temeer omdat de woningbouw - ook voor re- kreatie - in de omgeving van de Wesldujnen de laatste jaren aanmer kelijk is toegenomen. Transportleiding u 500 mm Oiiddorp-IIaumstede In het kader van hel infiltraliepro- j< kt Haamstede heeft de raad mach tiging verleend tot de aanleg van: 2.100 m transportleiding n 500 mm. van het pompstation Ouddorp naai de kern Ouddorp; 5.000 m transportleiding o 500 mm, van c>' kern Ouddorp naar de Punl van Goeree- O ver Hakkoe; 9.950 m transportleiding o 500 mm. van Scharendijke tot de Boswachterij Westerschouwen te Haamstede en permanente spui- en onderhouds- voorzieniiigèn onderweg. Voor 30 jaar BURG. De Harmonie „Witte van Haamstedegeeft zaterdagavond in de tem haar laatste concert van dit seizoen. Ook zal men naar de zang vereniging ,.Nu met Hope" kunnen luisteren. SCHOUWEN-DUIVELAND. Voor de periode 14 t/rn 27 september a.s. worden er bonkaarten verstrekt. Men kan hiermee o.a. brood, boter, vlees en melk verkrijgen. BROUWERSHAVEN. Zaterdag jl. hield de vereniging „Floralia" haar jaarlijkse tentoonstelling van plan ten en bloemen die .door haar leden en schoolkinderen in dat jaar ge kweekt waren. ZIERIKZEE. De heren A. K. v. D. en J. B. Jz. te Haamstede zijn bij Kon. Besluit tot gezworenen van de polder Westercnban van Schouwen benoemd. BRUINISSE. De ueslerlarveu die cle laatste tijd het water van de Zeeuwse stromen teisterden zijn verdwenen, zodat aanslag van oes- terbroed niet meer te verwachten is. BRUINISSE. In Bruinisse is uw fiets veilig. Onlangs had iemand een lange tijd onbeheerd gestane fiets mee naar huis genomen met de be doeling de vondst te melden. Het was een voorzorgsmaatregel en dus geen diefstal. ADVERTENTIE. Te koop: Koffer grammofoon met nieuwe platen. ZIERIKZEE. Verloren: Vrijdag avond in de tram die om 19.29 ure uit Z'zee naar Zijpe vertrok, een Huishoudboek, waarin een aanma ning tot betalen der omzetbelaasting. ADVERTENTIE. Te koop of ie ruil: Een goede waakhond tevens rattenvnager. Te bevragen bij A. H. Een verslag van de provinciale jaaxwex-gadcring op 28 april jl. in Goes werd voorgelezen door me vrouw A Voorhuis. Tijdens deze dag werd een causerie gehouden over het open school projekt en vond een optreden plaats van de kunstenares "YvonhVKëüTs'. Wiiiterprogrannna Tot slot van deze vergadering volgde een bespreking van het win- terprogramma. In oktober zal een quiz-avond worden gehouden over kleding en textiel, in november zal een lezing met demonstratie tin- gieten worden gegeven. Do jaar lijkse Kerstavond zal op 20 decem ber worden gehouden met mede werking van het eigen koor. ditmaal voor de eex'stc maal in de Lutherse kerk. Op 9 januari vindt dc Nieuvv- jaarsreceptie plaats. In februari wordt een lezing met dia's gehou den. getiteld „trend maakt mode". Dc bijeenkomst in april zal worden verzorgd door het Produktschap voor groente cn fruit. Tenslotte werd vastgesteld dat in mei 1978 een exkursie zal worden gemaakt naar de opslagplaatsen van dc Ho rna in Utrecht. Advertentie meelstraat 31 zierikzee Advertentie Alle zaken voor alle mensen SYSTEEM SPAREN Vandaag denken aan morgen. Recht op het doel af: trouwen, bouwen, studeren, reizen... 'n Goed spaarplan - elke maand een vast bedrag - maakt wensen snel bereikbaar. Dat kan automatisch van uw salaris of pensioen bij de Havonpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank ZIERIKZEE, 14=.9. Woensdagmiddag jl. hield de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrouwen (afdeling Schouwen) in de bovenzaal van „De Zeeuwse Her- berghe" de najaarsvergadering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3