Sint Philipsland en „onderonsjes" met aannemers Mosselexport naar Parijs komt aarzelend op gang 6» Intertexta in Gravensteen De bietencampagne 1977 3 STREEKNIEUWS BONDSSPAARBANK S NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M»»nd», 12 september 1977 Nr. 22165 SINT PHILIPSLAND. 10-9. De protestant-christelijke en de alge meen belangen gemeenteraadsfrac ties in Sint Philipsland willen dat een raadsbesluit van 23 december 1976 wordt teruggedraaid. Op die dag werd namelijk beslo ten de aanbesteding van bouw-ob- jecten in deze gemeente uitsluitend voor plaatselijke aannemers open te stellen. Dit was een advies van de SGP-fractie die de meerderheid heeft in de gemeenteraad van Sint Philipsland. In hun brief aan de raad zeggen de partij voor algemeen belang en de protstans-christelijke fracties dat er in dit soort zaken met gemeen schapsgeld wordt gewerkt en dat deze beslissing dus niet juist is ge weest, omdat deze werkwijze ge zonde concurrentie uitsluit. Voorbeeld Als voorbeeld noemen de beide fracties de aanbesteding van een rio leringssysteem de afgelopen week. Omdat dit project met D AC W-gel den betaald wordt moest de aanbe steding wel in het openbaar plaats vinden. Toen bleek dat een aanne mer uit Bruinisse met zijn insdhrij- Aclvertentie kun je de eerste, sanbtelalifK? op je Verbouwin cf doen (Uit de rommel naar de Amro, dus.) ZIERIKZEE Fietsen De rijkspolitie te Zierikzee deelt mede dat zich op het' politiebureau een groot aantal dames-, heren- en kinderfietsen bevinden. Een ieder, die zijn of haar rijwiel kwijt is, wordt verzocht eens een kijkje op het bureau te komen nemen. Diefstal In cle nacht van donderdag 8 op vrijdag 9 september werden op het bouwterrein aan het Groene Weegje van aannemingsmij. A.S.D. vier rol len dakbedekking, twee rollen glas- valt en vier rollen weefsels voor randafwerking ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. Bloemen van Zonnebloem In het kader van de Nationale Zie kendag kwamen leden van de Zon nebloemstichting afdeling Zierikzee op het idee bloemen uit te delen aan zieken en bejaarden in het Rode Kruis Ziekenhuis en de Cornelia Stichting. De patiënten bleken zeer verrast met deze onverwachte bloe menhulde op zondagmorgen. De jaarlijkse suikerbietenleve- ringscampagne is dit jaar verdeeld over 12 weken van 26 september tot 17 december. De fabrieken beginnen wel een week eerder te draaien om dat ook dit jaar weer een z.g. voor levering is ingelast van 22-24 decem ber. Voor deze vroeg geleverde bieten betaalt de fabriek f 6,- extra, voor leveringen in de eerste week van 26 ving 25 procent onder de prijs bleef die de gemeente Sint Philipsland er voor begroot had. Uit dit voorbeeld blijkt duidelijk dat door het besluit van 23 december 1976 gezonde con currentie wordt uitgesloten en de gemeente schade wordt toegebracht, /.egt de brief. Geen voorrang Donderdag j.l. ontstond een aan rijding tussen twee personenauto's op de kruising Laan van St. Hilaire- Zuidwellestraat. Een auto bestuurd door H. J. V. te Rotterdam verleende geen voorrang aan een auto bestuurd door J. P. T. te Zierikzee. Er ont stond lichte materiële schade. Antennes vernield Van diverse auto's in de Okkerse- straat en op het parkeerterrein in de Nieuwe Boogerdstraat werden an tennes vernield. Auto tegen caravan Zondagmiddag omstreeks zes uur ontstond een aanrijding op kruising De Tol. Een auto bestuurd door G. A. M. K. uit Witten (D.) reed op de inrijstroak langs Rijksweg 18. Daar de auto te ver ever de witte streep kwam moest een personenauto met tweewielige caravan, bestuurd door P. F. J. v. d. V. uit Tilburg, iets uit wijken. De caravan werd op dat mo ment gepasseerd door een personen auto bestuurd door J. v. d. H. te Dordrecht en zodoende kwamen beide voertuigen met elkaar in bot sing. Auto en caravan werden be schadigd. Aanrijding Zaterdagavond omstreeks 8 uur ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising Mo- lenstraat/St. Joostmeet/'s Heerarend- straat. C. H. V. te Zierikzee nam met zijn auto een bocht naar links niet ruim genoeg, terwijl W. J. M. R. te Brasgaat (B.) geen voorrang ver leende aan het verkeer van rechts. Beide auto's raakten beschadigd. Boot opgevist Zatei-dagmiddag omstreeks 3 uur werd door een groep duikers bij de Zeelandbrug een onbemande speed boot opgevist. De boot werd naar Gemeentewerken te Zeirikzee ge bracht. Het vaartuig bleek eigen dom van C. P. v. d. M. te Colijns- plaat. Vermoedelijk werd de boot niet goed vastgelegd, sloeg los door de storm van zaterdag en dreef richting Zeelandbrug. De speedboot raakte zwaar beschadigd. Lustrumviering „Brogum" De Zierikzeese jeugdsociëleit be staat - als eerder gemeld - vijf jaai-. Het eerste lustrum wordt gevierd op vrijdag 16 september a.s. met een receptie in Brogum aan het Kerkhof zuidzijde. Vergadering gemeenteraad Op maandag 19 september wordt in het stadhuis een vergadering ge houden van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. De agenda telt een 31-tal punten, w.o. een lijst van in gekomen stukken. BURGH HAAMSTEDE Reisje Ned. Ver. v. Huisvrouwen Op dinsdag 13 september maakt de afdeling van de Ned. Ver. v. Huis vrouwen een reisje door Brabant met bezoek aan het textielmuseum te Til burg. Belangrijk zijn de vertrektij den van de bus, waarvoor wij ver wijzen naar de agenda. september tot 1 oktober wordt f 3,50 extra betaald. De eigenlijke z.g. voorschotprijs is f 70,- per ton. Dit voorschot wordt in vijf termij nen uitgekeerde het eerste 1/5 deel op of omstreeks 22 oktober. Voor le veringen op het terrein van de fa briek wordt de prijs met f 3,- per ton verhoogd. Het gemiddelde sui- kergehaalte wordt gesteld op 15% voor een hoger gehalte wordt meer, voor een lager gehalte minder uitbe taald. BURGH Diefstallen uit auto's Tijdens het afgelopen weekeind zijn diefstallen gepleegd op hel ter rein van bungalowpark Burghstede. Uit de auto van R.R.B. uit Spijke- nisse werd 30 liter benzine gestolen. Een 25 liter werd ontvreemd uit de aldaar eveneens geparkeerd staande auto van W. T. uit Breda. Tevens verdwenen twee schapenvellen. De familie R. B. uit Mülheim (W.-Dld.) die Burghstede gingen ver laten, en de bagage aan het inladen waren, legden even een fototoestel op het dak van hun auto. Toen zij met de volgende vracht koffers arri veerden was het toestel, een Vorgt- lander ter waarde van f 250,ver dwenen. WESTENSCHOUWEN Granaat gevonden Op het strand van Westenschou- vven is opnieuw een granaat gevon den. Het projektiel lag bij de eerste duinovergang vanuit de Boswachte- rij. De H.V.D. is gewaarschuwd. RENESSE Startavond C.J.V. „De Schakel" Vrijdagavond 9 september hield de C.J.V. „De Schakel" te Renesse zijn startavond. Voor deze avond stond een gezellige barbecue op het pro gramma met als afwisseling ertussen door een circus. De verschillende circusnummers waren ingestudeerd door de leden van de oude groep en werden opgevoerd voor de nieuwe leden. Veel plezier beleefde men aan een aardig wild-west tafereel met hindernissen, clowns, een echte waarzegster en Madam Fifi met haar gedresseerde hondjes. Veel succes was er ook voor het gooch^lduo en een komisch „play back"-nummer. De bijzonder geslaagde avond vormde een goede start voor het nieuwe klubseizoen. KERKWERVE Bijzondere kerkdienst In de Ned. Hervormde Kerk te Kerkwerve werd zondagmorgen een bijzondere doopdienst gehouden, waarin voorging de pastoor loei d-s. J. A. G. Delhaas, die voor de Woord bediening als tekst hafl gekozen Math. 11 6. Naast gemeentezang bracht de be kende altzangeres Renata Heemskerk een drietal liederen ten gehore^ on der meer „Ik leg de namen van mijn kind'ren in Uw handen" naar het ge lijknamige gedacht van mevr. Le Grand-Wiersma op muziek van Pie- ter Stolk. De zang werd afgewisseld met instrumentale bijdragen door P. G. Rotte, concert-hobo met orgelbe geleiding van Lex Zeedijk, die onder meer een vertolking gaven van ko raal-en-partita „Jesu meine Freude" van Johann Gottfried Walther. De dienst werd besloten met „U zij cle glorie van G. F. Handel in bewerking voor orgel en hobo. Koliekte K.W.F. De koliekte ten bate van het Ko ningin Wilhelmina Fonds (kankerbe strijding) heeft te Kerkwerve een be drag opgebracht van f 931,38. Dè koliekte, die werd georganiseerd door mevrouw S. C. van der Wekken- Slootmaker, mag een geweldig suc ces worden genoemd, daar de op brengst vorig jaar ruim f 300,min der bedroeg (f 611,17). Daarom na mens het K.W.F. dank aan de gulle burgerij en niet te vergeten de kol- lektrices. BROUWERSHAVEN Oppascentrale De werkgroep van de Hervormde- Gerefoimeerde Kerk te Brouwersha ven heeft een oppascentrale in het leven geroepen teneinde tegemoet te komen aan een lang gekoesteixle wens van vooral de jonge gezinnen in de gemeente. Wanneer men oppas wenst gelieve men zich drie of vier dagen tevoren te melden bij mevr. Obbink-Bulsink, Meekrapsiraat 2 te Brouwershaven, tel. (01119) 393, die voor verdere realisering zorg draagt. Concert uitgesteld In verband met de slechte weers omstandigheden kon zaterdagavond het geplande concert met lampionop tocht helaas geen doorgang vinden. Hopenlijk is het concert nog niet ge heel van de baan en is er misschien een zaalconcert mogelijk wanneer deze winter het Tonnen magazijn dat een zitplaatsen-akkomodatie krijgt van tweehonderd personen geheel klaar zal zijn, Afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, vergadert dinsdag 20 september in het jeugd gebouw. Een deskundige spreekt over „Diepvriezen, ja of nee, wat en hoe". DREISCHOR Kollekfe K.W.F. De gehouden koliekte voor het Ko ningin Wilhelmina Fonds heeft tc Dreischor het mooie bedrag opge bracht van f 1055,27. Alle gevers, geefsters en kollektanten worden hartelijk dank gebracht. NIEUWERKERK Reisje leerlingen O.B.S. Vrijdag jl. hadden de leerlingen van de openbare basisschool van Zierikzee hun jaarlijkse schoolreis. Dit keer hebben alle leerlingen de zelfde reis gemaakt, van klas I tot cn met klas 6, vandaar dat er drie flinke autobussen nodig waren om de 140 schoolkinderen te verplaatsen. In hot luider van het vroegere raainl'eest" is deze reis mede ge organiseerd, d.w.z. een flink deel van de reis kan door het Braamcomité worden gefinancieerd. Om acht uur vertrokken de bussen van de West straat in de richting Zeelandbrug, om metoen door te rijden en via de veren en Sluis naar Brugge. Tijdig en met gunstig weer aldaar gearri veerd, werd een rondvaart door de grachten van Brugge gemaakt, zeer tot vermaak van de kinderen. Ver volgens werd naar het Boudewijn- park gereden en aldaar werd de middagpauze gehouden en werden broodjes genuttigd. Tenslotte werd, nog steeds in Brugge, het Dolfina rium ibezocht. Ook daar hebben groot en klein bijzonder genoten. Verder op de middag gekomen, werd een aanvang gemaakt met de thuis reis. Inmiddels reed men de grens weer over, om nog te stoppen in Aardeniburg (Z. VI.). Aldaar werd een uitgebreid bezoek gebracht aan de speeltuin. Zo kwam het grote gezelschap om kwart over 7 weer voldaan en be houden te Nieuwerkerk aan. Inmid dels stond het plaatselijk muziekge zelschap, o.d.v. de heer A. Radewalt klaar om door vrolijke muziek de leerlingen een welkom toe te blazen. Het is ook dit jaar weer een fijne, leerzame en leuke dag geworden voor personeel en leerlingen van de O.B.S. Gespreksgroep Op maandag 19 september begint een uit ouderen en jongeren samen gestelde gespreksgroep de bespre king van het door de Ger. Vrouwen vereniging uitgegeven boekje: „Sa men kom je verder". De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw achter de Gereformeerde kerk aan de Oost straat. Gedurende de wintermaanden zullen zes gespreksavonden worden gehouden. Benoeming Tot boekhouder van de Ger. Kerk is benoemd de heer W. A. Kuyven- hoven, ter voorziening in de vaka- ture, ontstaan door het terugtreden van deheer J. A. Schiettekatte Pzn., die het werk jarenlang heeft gedaan. OUWERKERK OOSTERLAND Caravan uitgebrand Zaterdagavond 10 sept. jl. werd de hier gestationeerde brandweer van Duiveland tussen half elf en elf uur naar Ouwerkerk gealarmeerd voor brand, ontstaan in een caravan staande op de camping van Staats bosbeheer, nabij het paviljoen „De Vier Bannen". Wegens afwezigheid van comman dant L. A. Ista, berustte het bevel bij de ondercommandant H. M. Beije. Met de nevelspuit was men spoedig ter plaatse en in korte tijd was men de brand meester. Van de cara van schoot echter weinig over, doch het optreden van de brandweer droeg er toe bij dat verder onheil kon worden voorkomen aan andere wagens of aan de veelvuldig daar voorkomende beplanting. Omtrent de oorzaak van de brand is niets bekend. BRUINISSE Afgraven grond in Stoofpolder Druk is men momenteel bezig met de bovenste laag grond in de Stoof polder af te graven en hiermee de verhoogde en versterkte dijken langs de vluehthaven en de Stoofpolder te bekleden. Op de plaats waar de grond wordt afgegraven zal, wanneer de plannen rond zijn door het woonwagenschap ee woonwagenkamp worden ge creëerd. De werkzaamheden aan de dijkversterking zijn zo ver gevorderd dat het voor de wandelaars met droogweer doenbaar is een rondje te maken over het „Nieuwlandje", al hoewel dat het pad nog minder goed begaanbaar is. Inbraak in woning In de nacht van donderdag op vrij dag zijn onbekenden de woning van de familie Van D. aande Dokter De Kockstraat binnengedrongen via de garage, door het losschroeven van een raam. Terwijl de bewoners in een slaapkamer op de begane grond lagen te slapen, hebben de indrin gers de gehele benedenwoning door zocht en zijn er vandoor gegaan met een bedrag aan geld en betaalche ques. Door de rijkspolitie wordt, in samenwerking met de technische re cherche, een uitgebreid onderzoek gedaan naar de daders. Auto gestolen Een blauwe BMW, kenteken 31 DU 89, eigendom van G. J. uit Rotter dam, die geparkeerd stond op het parkeerterrein van het bungalowpark „De Kreek", is in de nacht van vrij dag op zaterdag gestolen. Van de auto die daarnaast geparkeerd stond, eveneens een BMW, van een familie uit Duitsland, werden alle vier wie len afgehaald en meegenomen. Beide families waren in Bruinisse om het weekend door te brengen. Van de daders ontbreekt elk spoor. De rijkspolitie stelt een uitgebreid onderzoek in. Afdeling N.C.V.B. De Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Bruinisse komt donderdagavond 15 september aan staande bijeen in het Nederlands Hervormd verenigingsgebouw aan de Reestraat. Deze avond zal mevr. Jansen-Glas uit Brouwershaven sproken over Zeeuwse klederdrach ten. Inbraak bouwkeet Tijdens het afgelopen weekend werd op 't Hoefje ingebroken in een bouwkeet van de firma Spintier uit Rotterdam. Bij deze diefstal, die ver moedelijk gepleegd werd door jon gelui, werden ballpoints, perforators, ZIERIKZEE-BRUINISSE 10-9. Het hoogtepunt in ,de mosselaanvoer valt meestal in cle weken dat de export naar Parijs begint en deze week was het dan zover. Aarzelend kwam deze export in de afgelopen week op gang. Dit was dit tamelijk vroeg, vandaar ook dat de eerste week eigenlijk niet aan de verwach tingen voldeed. Gerekend „wordt dat, dat in de week van 12' tot 16 september deze export eerst op voLle toeren komt, om dan gedurende 2 maanden regel matig op top hoogte te blijven. Eveneens op tophoogte worden nu de mosselen in Yerseke door de kwe kers aangevoerd, waarbij op valt dat de kwaliteit goed blijft en dat SYDNEY, Australië. De Australi sche politie heeft zondag invallen gedaan in drie gokhuizen van leden van een geheime Chinese broeder schap, van wie er enkele volgens haar uit Amsterdam naar Sydney waren uitgeweken toen hun de grond in Nederland te heet onder de voeten was geworden. Advertentie (Met Bello naar de Amro, dus.) KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het ministerie van verkeer en waterstaat verwacht niet dat de vastgeraakte „Attican Unity" voor de kust van Zeeuws-Vlaanderen de eerstkomende dagen zal worden vlotgetrokken. Dit komt o.a. omdat het weghalen van de lading, nodig om het schip drijvend te krijgen, een zeer moeizaam karwei is. UTRECHT. Staatssecretaris Hen driks (volksgezondheid) heeft de vraag opgeworpen, of de artsenor ganisatie Perse haar eigen pensioen fonds wil blijven 'beheren. ROTTERDAM. De onenigheid tussen de gemeente Rotterdam en de N.V. Elektriciteitsbedrijf Zuid- Holland (EZH) over een onkosten post van f 10 miljoen is na lange tijd bijgelegd. Besloten is de reke ning gezamenlijk te betalen. DEN HAAG. De Haagse politie heeft een 36-jarige inwoner van de residentie aangehouden die de in houd van twee kollektebussen lie ver zelf hield dan het geld af te staan aan het Koningin Wilhelmina- fonds. De man had woensdag met twee bussen in Den Haag gekollek- teerd voor het kankerbestrijdings- fonds. De opbrengst, viel de man zo mee, dat (hij besloot thuis de bussen te openen. DEN HAAG. Er mag meer ge spaard worden dan verleden jaar, op de auto bezuinigt het Nederlandse publiek niet. Er worden volgens het ministerie van financiën meer en duurdere auto's gekocht dan verle den jaar em dat heeft de opbrengst van de bijzondere verbruiksbelas ting op personenauto's sterk doen stijgen, te weten met 170 miljoen gulden (ofwel 35 procent) tot 658 miljoen gulden in de eerste helft van dit jaar. UTRECHT. De zigeunerfamilie Nicotic, die met tien caravans ver blijft na'bij de voormalige renbaan Mereveld in Utrecht, mag daar in afwachting van een definitieve be stemming blijven bivakkeren. DEN HAAG. In de begroting voor 1978 is een bedrag van f 1 miljard opgenomen voor lastenverlichting voor het bedrijfsleven, die voort vloeit, uit de studie-Hofstra. Staats secretaris Van Rooi jen van finan ciën heeft dit in de Tweede Kamer meegedeeld. BERGEN OP ZOOM. B\j het be^ drtff General Electric Plastics b.v. in Bergen op Zoom is zaterdag rond het middaguur als gevolg van een storing in een toevoerleideing van de Resin plant ongeveer 1500 kg methy- lecnchloridc in de lucht vrjj geko men. Het bedrijf heeft na constate ring van de lekkage de opstartproce dure overeenkomstig de voorschrif ten stilgelegd. koeken en zes doosjes munitie voor een bouwpistool ontvreemd. Daar het hier levensgevaarlijk materiaal betreft, vcrzoclci de politie alle ou ders or op loc te zien dat hun kinde ren niet met deze munitie omgaan. De daders verschaften zich vermoe delijk toegang door gebruik te maken van een valse sleutel. voor uitstekende partijen ook nog behoorlijke prijzenworden betaald. Mosselfonds Daarnaast blijken veel partijen van goede kwaliteit geen koper te kunnen vinden. Ongeveer 35" o komt in het Mosselfonds terecht, terwijl daarnaast andere partijen slechts iets boven de minimumprijs weg gaan. Men rekent er op, dat de ex port naar Frankrijk, die vorig jaar beduidend terug liep, dit seizoen weer behoorlijk zal aantrekken en weer een normaal peil zal berei ken. Ook in België en Nederland blijft goede vraag bestaan naar de Nederlandse mosselen. De „dann-und-wann"-bijdragen van het Kamermuziekgezelschap „Intertexta" in het Gravensteen, mondden zaterdagavond uit in een kompleet concert, gebracht door een volledig ensemble, dat een volle zaal uitermate heeft doen genieten. Alles droeg ook bij tot het welsla gen; uiteraard het prima spelend or kest o.l.v. Riet van den Dungen en de door de historie getekende am biance van het oude Gravenhuis, dat wel nimmer tevoren zulke schone geluiden binnen de muren zal heb ben gehad- Alleen al de programmakeus muntte uit door originaliteit en had een zeker lichtvoetigheid, die moei teloos aansloeg bij het (talrijke) pu bliek, dat ook ditmaal pikturaal ge not (schilderijen aan de muren) en perfekte muzikaliteit kreeg opge dist. Als inspeler koos de dirigente/exe- kutante een zevenstemmige canzone van Giovanni Gabrieli (1557-1612). Een snel hoogtepunt bereikte het en semble met een concert van Georg Ph. Telemann, voor 2 altblokfluiten, strijkers en clavecimbel. De delen van dit werk verraden al die typi sche lichtvoetigheid, die kenmerkend was voor het muzikaal totaalgebeu ren van deze avond. Een tweetal klarinetten waren zeer overtuigend in een concert, met aan vullend strijkers en clavecimbel, eveneens van Telemann. Oprichter en stuwende kracht van „Intertexta" Bob van der Wel, sloot het program ma voor de pauze af, met een eigen kompositie, een driedelig werk met een absoluut excellerende hobopar tij. Na de pauze frappeerde vooral een aantal muzikale illustratieve geestig heden van Christopher le Fleming, voor dwarsfluit, hobo, twee klarinet ten en fagot: orchestraal geïnterpre teerde verhaaltjes als Mr. Jeremy Fi sher, Two bad mice en The puddle - Ducks take a walk. Vooral dit laat ste viel zo in de smaak, dat het op verzoek werd gebisseerd. De liefde voor Vivaldi van „Inter texta" bleek uit het driedelig werk „La Tempesta di Mare", dat een waardig sluitstuk vormde van deze innemende muziekavond. Als toegift werd Bob van der Wei's Concertino herhaald. Muziek - zo bleek deze avond wel - is ook iets bijzonders voor het Gra vensteen. Voor herhaling vatbaar, zeiden sommigen en iedereen dacht het. AD. INT. Voor 25 jaar.... ADVERTENTIE. Voor scholieren bestaat gelegenheid voor koffiedrin ken. in de Berhal. Zeer billijk tarief. Aparte zaal. OOSTERLAND. Uit sporttief oog punt bezien belooft Zaterdag voor onze Gemeente een belangrijke dag te worden. De sportver. S.S.S. hoopt in samenwerking met Oosterlands fanfare en de Oranjever. een sport- feest te organiseren op het terrein De Saele. BRUINISSE. De visserij op zeebo men hier ingevoerd door Harlinger vissers, waarvan er reeds 5 of 6 de Zeeuwse Stromen afzoeken, werd deze week begonnen door een visser uit Bruinisse, nl. de Bru 34 van Gebr. v. K. ZIERIKZEEDe Minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid heeft het bestuur van het Zieken huis Schouwen Duiveland bericht, zich in beginsel te kunnen verenigen met de bouw van een ziekenhuis van 75 S0 bedden te Zierikzee. BRIJDORPE. Zondagavond werd afscheid, genomen van de vertrek kende Ambonesc kinderen in het kamp te Brijdorpe. De volledige ker ker and van Eikerzee, alsmede ds. en mevrouw Nauta waren aanwezig. NIEUWERKERK. Zaterdag a.s. wordt met medewerking van een damescomité, een oïiéboüendag ge houden, ten bate van een vloerbe- dekking in de Ned. Herv. kerk. BRUINISSE. In de haven alhier zijn (hans nog slechts enkele mossel- kwekersvaartuigen achtergebleven. Bijna de gehele vloot voer uit naar de Wcsterschcldc, om daar toen de mosselbanken open gingen op mos selzaad tc gaan vissen. ADVERTENTIE. Speciale dans avond alleen voor leden van de so ciëteit Concordia mei huisgenoten op Woensdag 14 september. Aanvang 8 uur. Nieuwe leden kunnen zich aan melden bij het bestuur p./a. Hotel Concordia Zierikzee. OUWERKERK. B\j verschillende personen te Ouiverkcrk cn te Cnpellc bij Zierikzee staan de aardbeien voor de tweede keer in bloei. Advertentie Alle zaken voor alle mensen VERZEKERINGEN Een ongeluk is niet altijd te voorkomen. De financiële gevolgen ervan wel. Voorkom dat u in moeilijkheden raakt. Sluit tijdig een goede verzekering voor uw huis en gezin,uw auto en rekreatie. Ga voor een goed advies naar de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3