wico Zaak bijzondere klassifikatie komt aan de orde op de komende vergadering Brand in een landbouwschuur aan Hogeweg te Scharendijke De zaak Schleyer Smith naar Zuid-Afrika Zelfbestuur voor Catalonië DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Zierikzee GELD NODIG Chili-demonstratie te Amsterdam Sleepboot „Thames" weer vrijgelaten Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Kritiek van Ed van Thijn lp' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZEEL N* Maandag 12 september 1977 134ste jaargang Nr. 22165 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v h lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar 86.Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. i dit nummer: Muziek in het Gravensteen ZIERIKZEE, 12-9. In de gemeenteraadsvergadering van maandag 19 september a.s. zal wederom ruime aandacht worden besteed aan de bijzondere klassifi katie der gemeente Zierikzee. Het kollege van b. en w. deelt de raad mee dat dit onderwerp weer aan de orde is gekomen in de jongste ver gadering van de Commissie voor Ge organiseerd Overleg in ambtenaren zaken. Dit mede n.a.v. de brief van ged. staten van 22 juni 1977, waarin wordt medegedeeld dat genoemd kollege geen wijziging in zijn eerder ter zake ingenomen standpunt inneemt en de zaak als afgedaan beschouwt. De diskussie in de G.O.-vergade- ring heeft geleid tot het aannemen van een motie. B. en w. verzoeken de gemeenteraad thans te beslissen wel ke stappen naar aanleiding van deze motie genomen dienen te worden.. Het kollege stelt voor de motie ter kennis te brengen van de minister van binnenlandse zaken, provinciale en gedeputeerde staten van Zeeland en aan de pers. Begrip van kollege Gelet op het vele onderzoek dat in de loop der jaren is verricht voor het verkrijgen van een bijzondere klassi fikatie, zegt het kollege volledig be grip te hebben voor de teleurstelling 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 ZIERIKZEE. Plaatje van het Lange Groendal, waaraan - in het kader van de sanering - t.z.t. ook nog 'het een en ander gedaan zal moeten worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) en zelfs verontwaardiging die is neer gelegd in de motie. De in die motie gebezigde woord keus aan het adres van gedeputeerde staten, als „onzorgvuldig en onvol ledig" willen b. en w. echter niet overnemen, temeer daar men tot die woordkeus zou zijn gekomen op grond van een „gewekte indruk" Het kollege stelt voor akkoord te gaan met de in de overlegvergade ring gedane suggestie tot het verle nen van een opdracht aan de Ver. van Ned. Gemeenten, tot het instel len van een hernieuwd onderzoek op dit terrein. Krediet Nadat de kosten van dit onderzoek bekend zijn kan de raad een krediet ter bestrijding van de kosten be schikbaar stellen, te dekken uit de voor 1977 op volgnummer 98 ge raamde reserve. Naar verwachting zullen de kosten slechts een klein ge deelte van de bewuste reserve uit maken. Wijziging Gebruiksverordening Verder zal in deze raadsvergade ring aan de orde komen een wijzi ging van de Gebruiksverordening gebouwen en gronden. Zoals uit een schrijven van G.S. blijkt, verdient het naar hun mening aanbeveling de zinsnede van artikel 2 betreffen de het verlenen van optheffing ge let op de persoonlijke omstandighe den te laten vervallen. G.S. menen dat bij de beoordeling van iemands persoonlijke omstandigheden rechts ongelijkheid zal kunnen ontstaan. Het kollege van b- en w. kan de zienswijze van G.S. niet delen daar er in deze kwesties altijd nog beroep open staat op de afdeling rechtspraak van de Raad van State die alsdan zal beoordelen of er sprake is van rechtsongelijkheid. Verder wijzen b. en w. erop dat het vervallen van artikel 2, laatste^ gedeelte onderwerp van diskussie is geweest bij de be handeling van het raadsvoorstel tol wijziging van genoemde verorde ning. Het kollege heeft toen beslo ten, zij het niet unaniem, artikel 2 onverkort te handhaven, conform het voorstel. Voorts komt het kollege met het voorstel een perceel grond te kopen van de heer D. Ooms, Breedstx-aat 1. De aankoopsom bedraagt f 50,per m- of f 1.150,—r voor het geheel. Verder komt aan de orde een ver zoek van de heer M. A. van der Cin- gel te Nieuwerkerk, in aanmerking te komen voor het kopen van een perceel grond, gelegen op het in dustrieterrein aan het Groeneweeg- je. Dienstwoning Het kollege stelt voor de dienst woning Regenboogstraat 15, gelegen naast de nieuwe brandweergarage, te verhuren aan een lid van de Vrij willige Brandweer. Voorgesteld wordt een huurover eenkomst aan te gaan met de Ver- eniging tot bevordering van het Chr. Schoolonderwijs betreffende een ka vel grond gelegen op de hoek Huij- bertstraat/Brauwstraat. Tevens wordt voorgesteld de huurprijs met f 500,tot f 3.000,te verhogen. Herziening huurovereenkomst Aan de orde komt verder een her ziening van de huurovereenkomst met de Rijksgebouwendienst en vaststelling van de 9e wijziging van de Bouwverordening. Van mevrouw J. Schut-Beekhuis, tijdelijk woonachtig in Brazilië, ont ving de gemeente een beroepschrift Dit nummer bestaat uit 6 pagina's ZIERIKZEE. Stilaan groeit een generatie op, die het interieur van de Nieuwe Kerk nog nooit heeft gezien. Vandaar deze foto, die opnieuw de aandacht ^-restigf op tlii godshuis in verval; (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) tegen de beslissing d.d. 11 juli 1977 inzake weigering van ontheffing van de Gebruiksverordening gebouwen en gronden voor de woning Nieuwe Haven 53. B. en w. verzoeken de raad ver der te besluiten tot een ter visie ge legd ontwerp-verweerschrift naar aanleiding van een ingesteld beroep- schrift door mevrouw S. Labzowski- Drukker te Zeist. Van mevrouw R. W. May-Callen- fels kwam een verzoek om subsidie voor restauratie van pand Oude Ha ven 52. Eveneens kwam een derge lijk verzo.ek binnen van mevrouw N. M. Brouwer-Steur voor restaura- lie van het pand Nieuwe Haven 57. SCHARENDIJKE, 9-9. Vrijdagmiddag legen twaalf uur ontstond brand in de landbouwschuur van dc heer N. den E. aan de Hogeweg te Scharendijke. De brandweerkorpsen van Scha rendijke en Kerkwerve waren snel ter plaatse. De met eternietplaten bedekte schuur was vol hooi en stro. Een enonne rookontwikkeling was het gevolg. Door het ontbreken van bluswater in de naaste omgeving werden moeilijkheden ondervonden. De blustank van het blusvoertuig van Scharendijke was poedig leeg. Assistentie werd daarom verleend door de brandweer uit Haamstede, die een blusvoertuig met een tank van 2400 1 water heeft. Het bluswa ter moest over een afstand van bijna 1 km in aanjaagverband worden aangevoerd. De schade bleef beperkt tot wat aangetaste spanten in de schuur en verbrand stro en hooi. De schuur werd voor de helft leeg gehaald. Tegen ongeveer 16 uur kon het sein brand meester worden gegeven. Naar de oorzaak van de brand wordt, een onderzoek ingesteld. AMSTERDAM. 11-0. Enige duizen den mensen hebben zondagmiddag met een demonstratieve tocht door Amsterdam het feit herdacht dat vier jaar geleden in Chili hel bewind Allendc met geweld omver werd ge worpen. Einddoel van do tocht was het. standbeeld van de dokwerker op het Jonas Daniël Meyerplein. De be- loging vormde dc afsluiting van een landelijke manifestate in de Jaap Edenhal die was georganiseerd dooi de Chilibewcging in samenwerknig met de FNV. de PvdA, D'66, PSP. CPN, PPR en enige politieke jonge renorganisaties. Het hoofd van de wijze is vol vraagtekens; dat van de dwaas vol uitroeptekens. mr. C. Bake HAMBURG-GENÈVE, 10-9. De ontvoerders van de Westduitse werk geversvoorzitter Hanns - Mai-tin Schleyer hebben in de nacht van za terdag op zondag in een mededeling aan de advocaat Denis Payot in Ge- nève precieze eisen en termijnen ge noemd. Ca. 39 uur na hun laatste boodschap namen zij kontakt op met Payot die als bemiddelaar door de bondsregering was voorgesteld. SALISBURY, 11-9. Premier Ian Smith van Rhodesië zal vandaag (maandag) naar Zuid-Afrika gaan voor besprekingen met premier John Vorster. Dit is zondagavond meege deeld door het ministerie van voor lichting in Salisbury. Nadere bijzon derheden zijn niet gegeven. Het is het tweede bezoek van Smith aan Zuid-Afrika in nauwe lijks veertien dagen. MADRID, 10-9. De Spaanse rege ring cn de president van de Cata laanse regering in ballingschap (de zgn. generaliteit) zijn het eens ge worden over het herstel van een eigen regering voor Catalonië. Het Spaanse persbureau Cifra zei dit zondag van gewoonlijk welingelichte zijde te hebben vernomen. Generaal Franco schafte 5 april 1938 het zelf bestuur van de streek af. ROTTERDAM, 10-9. De sleepboot „Thames" van Smit Internationale Zeesleep, en Bergingsbedrijf in Rot terdam is door de Saoedic-Arabische autoriteiten vrijgelaten. Het schip werd sinds mei van dit jaar in de haven van Damman vastgehouden. De kapitein J. Pannekoek zou vol gens do officiële lezing zijn vaartuig niet op de juiste wijze hebben inge klaard. Verwachting tot dinsdagavond: Vrij zonnig Vrij zonnig, tamelijk koel en op de meeste plaatsen droog. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 10. Mrn.-temperatuur: omstreeks 10 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode Vctn min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel- droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 13 sept. Zon op 7.11, onder 20.01 Maan op 7.06, onder 19.44 Nieuwe maan: 13 sept. (11.23) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 13 sept. 4.14 16.23 9.40 22.04 ^rmgtijM^sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-9. Het K.N.M. deelt mee: Maandagmorgen bevond zich boven Zuid-Ncorwegen een depres sie, met een bijbehorend front, dat toen juist boven het noorden van ons land lag. Dit systeem trok in de loop van maandag naar het oosten weg, waardoor wij geleidelijk onder invloed kwamen van een noordwes telijke stroming, waarmee koelere lucht wordt aangevoerd. In deze koelere lucht zullen dinsdag kleine stapelwolken onstaan, waarbij de zon regelmatig te zien zal zijn. Bo ven de Atlantische oceaan heeft zich een hogedru'kgbied gevormd dat zich uitstrekt tot 'het zeegebied tussen Groenland en Skandinavie. Hier door zijn oceaandepressies de ko mende paar dagen niet in staat het weer in West-Europa te geinvloe den. Ook boven Zuid-Europa bevindt zich op dit moment een gebied van hogebarometerstanden, waarbij het weer zich van zijn beste zijde laat zien. Advertentie V /i t gc edkoper uit zi n Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Baumanstr.ll Nieuwerkerk Tel.01114-1373 UTRECHT. 12-9. Ed van Thijn. de fraktieleider van de P.v.d.A. in de Tweede Kamer, vindt dat er op ra- dikale wijze paal en perk moet wor den gesteld aan het funktioneren en de samenstelling van de adviesorga nen van de regering. Op de studie conferentie over het beginselpro gramma van zijn partij zei Van Thijn zaterdag in Utrecht dat het bestaan van die adviesorganen verantwoor delijk is voor een aanzienlijk deel van de achterstand die het parlement •teeds oploopt. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1