I L&O SLECHT WEER BEGELEIDDE DE TIENDE RONDE VAN BURGH-HAAMSTEDE SUCCESJES ERIC DE NOORMAN INGEZONDEN STUKKEN V.S. Stijlvol en exclusief Garage J. DE JONGE BJzn DRUKKERIJ DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN 6 BURGH HAAMSTEDE, 10-9 De organisatoren van «Ie tiende Ronde van Bnrgli-Haainstede hebben liet za terdagmiddag niet getroffen met de weersomstandig heden. De heren J. I'os en T. Zalm, die voor het orga niseren van dit wielerevenement weer bergen werk hadden verzet, zagen hun moeite niet beloond. Tüdcns de wedstrijd voor dames was het gelukkig nog droog, maar nadat de amateurs van start waren gegaan ging het bij stormachtige wind die op het parcours stond, ook nog regenen. Mede door de minder gunstige weers omstandigheden kwam het oorspronkelijk na afloop geplande muzikale pro gramma, met medewerking van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" en de drumband van „Rust Roest", beide uit Zierikzce, te vervallen. Wel was er voor de aanvang van de dameswedstrijd een muzikale rondgang gemaakt door de Kon. mu ziekvereniging „Witte van Haemste- de", vanaf Burgh naar het parcours aan de Zandweg en voor de aanvang van de amateur-wedstrijd door de Kon. harmonie „Kunst en Eer" van af Haamstede naar het parcours. Voor de aanvang van de dames- wedstrijd werd de winnares van het brons bij de wereldkampioenschap pen in Venuzuela Anne Riemersma door burgemeester H. P. Everwijn gehuldigd en bloemen aangeboden. Na het startschot van de burge meester slaagden Keetie van Oosten- Hage, Wil Kwantes en Anne Rie mersma er al in de eerste ronde in zich los te werken van het peleton. Steeds meer hun voorsprong op voerend werd dit trio geen moment meer bedreigd. Toen het peleton in zicht kwam bewees Keetie van Oosten-Hage eens te meer haar klasse door haar twee metgezellen vaarwel te zeggen en in een machtige rush op het peleton neer te strijken. Onbedreigt ging zij als eerste dooi de finish waarna achter haar Wil Kwantes de sprint voor de tweede plaats van Anne Riemersma wist te winnen. De uitslag De uitslag: 1. Keetie van Oosten- Hage, de 50 km in 1.29.30; 2. Wil Kwantes op 1.30; 3. Anne Riemersma z.t.; 4. op een ronde Truus v. d. Plaat; 5. Bella v. d. Spiegel-Hage; 6. Tine ke Fopma; 7. Marjan Bik; 8. M. Ba- rendrecht: 9. Gre Kneteman-Donker; 10. Betsy van IJken; 11. Nita van Vliet; 12. Bea Huizinga; 13. Karin Bakker; 14. Heieen Hage; 15. Dini Westdorp. De amateurs zorgden voor een le vendige strijd waarin mede door de weersomstandigheden al snel het kaf van het koren werd gescheiden. De talrijke ondernomen uitlooppo gingen leverden geen sukses op, ten dele omdat het bij de vluchters ont brak aan voldoende mankracht eni kapaciteiten, deels ook omdat het welj eens ontbrak aan de nodige samen werking bij de koplopers waardoor] het peleton weer terug kon komen. De definitieve beslissing viel mei nog goed 15 km voor de boeg toer Arrie Deusing zich uit het peleton wist los te werken waarna hij gezel schap kreeg van Cees van Dongen, Cees Spaans, Toon van der Steen, Mario Vlimmeren en Wim de Waal. Achter hen wisten Ger van 't Ge loof, Wim Jeremiasse, Thijs Fase en Jac. van Meer zich nog uit het pele ton los te werken zonder er daarbij nog in te slagen de vijf koplopers te bedreigen. Vier ronden voor het einde wisten de koplopers een groep renners te dubbelen. De jury maakte hierbij de fout deze renners pas één (inplaats van drie) ronden voor het einde te laten afsprinten. Toon v. d. Steen, reeds in het be zit van een rijke buit aan premies en de leidersprijs, wist hiervan handig te profiteren door mee te sprinten en zo een gat te slaan tussen de overige koplopers. Onbedreigd ging hij als winnaar door de finish waarna Mario van Vlimeren nog voor Wim de Waal op de tweede plaats beslag wist te leg gen. De uitslag De uitslag: 1. Toon v. d. Steen, de 80 km in 2.02.45; 2. Mario van Vlim meren op 15 sec.; 3. Wim de Waal; 4. Arie Deusing; 5. Cees Spaans; 6. Cees van Dongen; 7. Ger van 't Ge loof; 8. op 1.50: Wim Jeremiasse en 9. Thijs Fase; 10. op één ronde: Peer Maas; 1. Jac. van Meer; 12. Kees de Brouwer; 13. Piet Heeren; 14. Mat Mariën. MARKTBERICHTEN De Eierveilingcn Coöp. Vcluwse Eicrvciling BARNEVELD, 12-9. Aanvoer 2.450.110 stuks, stemming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: Eieren van 55 gram 11,83; 60 gram 13,93 en 65 gram 15,13. Veemarkt Leiden LEIDEN, 12-9. Aanvoer: totaal 2241: slachtrunderen 1210; graskal- veren3; varkens 48; schapen en lam meren 980. Prijzen in guldens: stie ren (resp. Ie en 2e kw) 7,40-7.80, 6,90 -7,20; vaarzen (resp le en 2e kw) 7.25-7,90, 6,80-7,15; koeien (resp. le en 2e en 3e kw.) 6,75-7,75 (extra kw. plus dik billen 9,00-13.00) 6,10-6,60, 5.80-6.00; worstkoeien 4,60-5,90; slachtvarkens (resp. extra le, 2e en 3e kw.) boven notering 3,33-3.38, 3,28 -3,33, 3,23-3,25; schapen 180-220; lammeren 180-230. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slacht- Irunderen i-uim-redelijk-staande |varkens redelijk-clot-lager; schapen ■n lammeren ruim-rustig-sta'biel. Met ballon oceaan over REYKJAVIK, 12-9. Twee Ameri- kanen die probeerden als eersten per ballon de Atlantische Oceaan over te steken, hebben maandagmid dag bij de kust van IJsland een noodlanding gemaakt. De 44-jarige Maxie Anderson en de 47-jarige Ben Abruzzo, beiden uit Albuquerque (Nieuw-Mexico), wer den gered, door een hefschroefvlieg- tuig van de Amerikaanse lucht machtbasis Keflavik, terwijl een IJslandse kanonneerboot en een treiter bezig waren de ballon, de „Double Eagle", te bergen. In de loop van maandag hadden Anderson en Abruzzo een noodsein uitgezonden. Daarin meldden zij dat zij op zee zouden moeten landen, omdat de brandstof voor hel "war men van de lucht in de ballon begon op te raken. Vliegtuigen van Kefla vik en vaartuigen van de IJslandse kustwacht ontdekten de ballon op 30 mijl ten zuidwesten van IJsland.. De twee ballonvaarders slaagden er niet in de kust van het eiland te be reiken. Op 13 mijl voor de kust kwam de „Double Eagle" in de Fjord Isafjardardjup in het water. Nat maar ongedeerd werdpn Ander son en Abruzzo door een Ameri kaanse helikopter opgepikt en naar Reykjavik overgebracht. SCHEEPVAART Acmaea 11-9 te Port Miranda Area, 12-9 van 40 m NO Brisbane naar Singapore Diloma. 11-9 van Delaware naar Curacao Diogenes. 12-9 te Bucanuventura naar Cristobal Ganymedes, 12-9 te Iquique RECHTSZAKEN Besteller sineet brieven weg AMSTERDAM. 12-9. Dc 18-jarige ex-bricvcnbestcller Huukc van der Z. is maandag door dc politierech ter te Amsterdam veroordeeld tol een boete van v^jfhonderd gulden omdat hij cirea duizend brieven heeft weggegooid. Tot tweemaal toe schudde Buuke die bij de PTT in opleiding was, een hem toevertrouwde postzak leeg in het struikgewas omdat de bezorging van de brieven boven zijn krachten ging. Vermoeidheid had hem ertoe gebracht naar Amsterdam-noord te fietsen en zijn 'brieven bij de Noor derbegraafplaats in een greppel le gooien. Met deze handeling maakte hij een einde aan zijn carrière bij de PTT, kort voordat zijn opleiding vol tooid was. „Ik had last van mijn voeten", zo verklaarde Bauke laconiek zijn han delwijze voor de politierechter, „een schimmelaandoening". De rechter, mr. G. Nomes, veroordeelde hem conform de eis van de officier en adviseerde hem om in zo'n geval voortaan een pedicure te raadple gen. LANDBOUW EN VEETEELT Pleidooi voor buffervoorraad graan AMSTERDAM, 12-9. „De graan prijzen" op de wereldmarkt staan onder zware druk. De schaarste die de jaren '72 en '76 kenmerkte is dus kennelijk voorbij. Ondanks vervier- voudige energieprijzen zitten we weer in een overschottenperiode. Dit is het geëigende moment om een buffervoorraad aan te leggen". Dit heetf ir. P. J. Lardinois, voormalig landbouwcommissaris van de Euro pese Gemeenschap in Amsterdam gezegd. Kinderkledingbeurs in Poortambacht Vrijdag 16 en zaterdag 17 septem ber organiseert de Belangengroep Poort-Ambacht weer een kinderkle dingbeurs in de chr. kleuterschool „De Speeldoos" (achter de VéGé). U kunt hiervoor alleen winterkleding inleveren vanaf maat 80 t/m 170 (schoon en heel) zoals: truien, broe ken, rokken, blouses, pyama's, jas sen, kaplaarzen, gympjes enz. Inleveren van kleding vrijdag avond 16 september van 19.30-21.00 uur. Verkoop 'kleding zaterdagmor gen 17 september van 10.00-12.00 uur. Plet geld van uw verkochte kleding (waarvan 10 procent voor onkosten afgehouden wordt) kunt u zaterdag middag 17 september van 13.00-14.00 uur met uw niet verkochte kleding afhalen. Informatie wordt verstrekt op het telefoon nu mm Cr 01110-4062. Belan gengroep Poortambacht. (Herhaald bericht Red.) - - i Positie-uniform Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 12-9. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 414 dieren aangevoerd, de prijzen waren voor: luxe paarden 2475-3500; werk paarden 1375-2350; oude paarden 1275-2300; 3-jarige paarden 1200- 2100; 2-jarige paarden 925-1650; hit ten 750-1175; veulens 400-1125; po nies 225-625; Oude slachtpaarden per kg gcsl. gew. 4,25-5,00; jonge slachtpaarden per kg gesl. kew. 4.70-5.35. De han del was voor slachtpaarden vlug en voor ponies matig. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te St. Philipsland (toez.): A. B. Cysouw, kand., Rijswijk (Z.H.); te Rottevalle, Drachtstercompagnie en Boornbergum c.a.: R. Klooster, kand., Rottevalle. Aangenomen naar Strijen: PI. Bin- nekamp, Maarssen. Bedankt voor Wekerom: R. A. Grisnigt, Nieuwland (Z.H.) en Oos- terwijk; voor De Noordoostpolder wijkgemeente Nagele-Tollebeek: I. Kandel, Laren (Gld.). Gereformeerde Kerken Beroepen te Nieuwe Pekela ten behoeve van het industriepastoraat Oot-Groningen: drs. U. A. Faber, kand., Schcemda, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen de benoeming tot le raar godsdienstonderwijs aan de Chr. Scholengemeenschap te CapeJle aan de IJssel: Q. Huyscr te Paron par Sens (Frankrijk). Bcroepbaarstelling: Door de klas- sis Winschoten is préparatoir geëxa mineerd en beroepbaar gesteld: drs. U. A. Faber, Donellcnlaan 7 te Scheemda. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Buitenpost: C. J. dc Ruyter. Sneek; te Drachten (3e prc- dikantsplaatsi: L. Douw, Enschede- Zw. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Beroepen te Kampen: W. J. van dc Linde. Heerenveen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Ouddorp: A. Moer kerken, Nieuw-Beijerland. Ncd. Hcrv. Gemeente - Bruinissc In de Nederlands Hemorrnde kerk heeft de verjaardagsbus over de maanden juni en juli f 870. opge bracht. Dat was in juni f 353, en in juli f 517. m WASHINGTON, 12-9. De Amerikaanse marine heeft weer iets nieuws bedacht: een „positie-uniform". Tot nu toe moesten vrou welijke officieren en „man schappen" op burgerkledij te rugvallen wanneer een „blijde gebeurtenis" niet langer te verhullen was. Voortaan kun nen de a.s. moeders er echter ook in hun uiterlijk voor uit komen dat zij tot de U.S. Navy behoren. De marine deelde vrijdag mee dat het nieuwe uniform zal bestaan uil het gebruike lijke marineshirt, lange blau we broek, een donkerblauwe rok en een overbloes van de zelfde kleur. De marine verklaarde dat met de „new look" tegemoet gekomen was aan de wens van de vrouwelijke militairen. Erg blij zijn we met de ge boorte van onze zoon ERIK WILLEM INE en TONNY TIMMER Zierikzce, 9 september 1977 De Vugerstraat 56 Met blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon ELBERTUS IIUBKECHT ARIE Wij noemen hem EDDY HUIB en ELLY BOUWMAN Hellevoetsluis, 9 september 1977 Isaac da Costastraat 25 Wij zijn verloofd op 10 september 1977 MARIAN DE VLIEGER COR FOKKER Zonnemaire Beatrixstraat 2 Zuidweg 25 Tc kooo Husqvarna crosser, 250 cc, 4 versn., ceriani voorv. f 400, Telefoon (01115) 2137. Uil voorraad leverbaar aard- beienplanten. Braber Groen voorziening B.V., Laone 20, Renesse. Tel. (01116) 1378. Bedden in alle maten. Desge- man Interieurverzorging Zie- rikzee, tel. (01110) 2887. wenst met inruil bij: Tuin- Een nachtkastje (eiken) met marmer blad f 25,een kap stok (eiken) met kleed f 25, Telefoon (01115) ,2137. Caravan, Sprite Musketier, i. g.st., met koelkast en ver warming. Tel. (01110) 2916. In goede staat zijnde gevel kachel, twee seiz. gebruikt, 6.600 kcal. Adres: De Kanter laan 6, Zierikzee. Tel. 2126. Slagerij Leen Simmers, Sint Domusstraat 26. Telef. 2588. 1 kilo magere fricandeau f 13,80; Iglo kabeljauw-filet f 4,39. Woensdag: 1 kilo ge hakt f 6, DAF 55 Marathon m. aanrij- dingsschade rechtsvoorgoede remmen, brede velgen m. 2 nw. banden (13 x 165) etc. Prijs f 400,—. Tel. (01115) 2137. Gesponnen strengen schape wol, bruin-beige - gemêleerd. Ans Bienefelt, Heuvelsweg 7, Kerkwerve. Tel. (01110) 2179. Leuke tienerledikanten, gre nen in veie uitvoeringen bij: Tuinman Interieurverzorging Zierikzee, tel. (01110) 2887. Personeel gevraagd Kleuleroppas voor 's mor gens. Plevierstraat 48, Zierik zee. Aanmelding na 5.00 uur. Huisdieren Aan komen lopen: halfwas katje, zwart, m. bruin bandje. Ina van Gilst, Pr. Beatrix straat 4, Bruinisse. Diversen Sigarenmagazijn Janse, West straat, Haamstede, van 19-29 september gesloten. Bontspeciaalzaak Drehsen Poe 11 ook voor omwerkin gen en reparaties. Dam 10, Zierikzee. Tel. (01110) 2247. Indien u uw huis wilt ver rijken met wondermooie kleuren, stijlvolle kleuren en de warme oprechtheid van een handgeknoopt tapijt Kom dan eens Perzische ta pijten bekijken bij M. Huis mans, Sint Domusstraat 40, Zierikzee. Tel. (01110) 3884. Alle tapijten met garantie- certificaat. Keuze uit honder den tapijten! Enige en algemene kennisgeving Heden overleed plotseling in rusthuis „Ons Huis" te Zierikzee, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante MAATJE CORNELIA BOOGEItD op de leeftijd van 72 jaar Uit aller naam: C. J. J. BOOGERD Sassenheim Zierikzee, 8 september 1977 De begrafenis heeft plaatsgehad op maandag 12 sep tember j.l.t om 14.00 uur, op de algemene begraafplaats te Zierikzee. Duizenden korte en lange Bontmantels in september nog 20% zomerkorting en eerste keus kollektie 1977. Desg. soepele kredietservice. Waarborggarantie. De groot ste en goedkoopste bontzaak v. Nederland: De Bontko ning, Hoogstraat 97, Rotter dam-C., tel. 010-117.117. Par- geld terug (ook benzine), keren v. zaak. Bij koop reis- Vrijdags tot 21 uur open. Nu kopen a.s. winter betalen! Wie wil in een half jaar Duits spreken bel. 01112-665. Cursus begint 3 oktober. Heeft u problemen met uw gewicht, bel mevr. K. van der Vlies, tel. 01110-3880, leidster bij Weight-watchers, of kom geheel vrijblijvend donder dagavond 22-9 om 19.30 uur naar het bovenzaaltje van het verenigingsgebouw 't Vrije 2, Zierikzee waar een voorlichtings film gedraaid zal worden. Alle Dr. Vogel's preparaten door ons leverbaar. Reform en Dieethuis Joppe, Zierikzee. Bergmans levert de goede leesbrillen, verrekijkers, zon nebrillen en voorhangers. Keuze uit 25 soorten na- tuurhoning bij Reform- en dieethuis Joppe. Voor het schoonmaken van uw schoorsteen, open haard of c.v.-ketel: Schoorsteen- veegbedrijf L. Berrevoets Zn., Wevershoek 9, Zierikzce. Tel. (01110) 3211. Laat uw sporlkleding be drukken bij Deurloo Kleding. Mol 7. Zelfde dag klaar, voor sportieve prijs. (Ook klub- korting). Voor het inlijsten van gobe lins, etsen en reproduklies etc.: Kunsthandel J. v. d. Ven, Korte St. Janstraat 23, Zie rikzee. Geopend op dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.00-17.00 uur; donderdag avond van 19.00-21.00 uur. Tapijt reinigen onder hoge druk met de Citin sproei- extraktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 2153. trouwt u iu één van onze Mereedessen Taxi - Trouwrydcn q desgewenst ook met witte bFuidscoupc Regenboogstraat 1 - Zierikzee - Telefoon 4553 b IN ZWART LU _J LU 2 UJ I I 5 N IN ZWART EN KLEUR briefpapier - enveloppen rekeningen - jaarverslagen convocaties - berichtkaarten reclamefolders kalenders en nog vele andere producten die met papier te maken hebben In de voordeligste - mooiste - duurzaamste - prettigste uitvoeringen zoals stencil - klein'offset - groot'offset boekdruk - rotatie JANNEWEKKEN 11 - ZIERIKZEE - TELEFOON (01110) 2255 De banneling van IJsland 14. Eric daalt met zijn mannen in de vallei af. Het gerommel in de verte duurt nog steeds voort, maar het boezemt de mannen niet meer zoveel angst in. Hoewel het landschap kaal is en een barre, onbewoonbare indruk mnukt, geeft de Noorman zijn ogen toch goed de kost. in dc hoop iets van de vreemde man te be speuren. Bij een boeht in de rivier stuiten zo op een grote waterval, die van een hoge klip naar benoden stort en aan do voet van de rots een pool vormt. Bij nadere beschouwing ontdekt Eric tal van spleten en spelonken in de hoge rots en zijn eerste gedachte Is: ..Hier zou die vreemde wel eens ergens kunnen zit ten". Hij neemt zijn eigen krijgers wat terzijde. „Keer terug naar de landingsplaats zodra de waterzakken gevuld zijn. „Daar moeten die kerels gebonden bij dc rest van hun stelletje gevoegd worden, onder bewaking. Enigen van jullie kunnen hier gaan jagen en vissen, maar ga niet te ver, zodat je binnen gehoorafstand van het schip blijft. Ik ga nog wat op onder zoek uit en wil daarbij én man meenemen. Ik laat het aan jullie zelf over wit dat zal zijn". Na enige aarzeling treden enkele krijgers naar voren, van wie Eric er écn aanwijst. Dan gaat hij, zonder verder nog veel woorden te verspillen, met de man op weg. Na uiterst voorzichtig een tijdje over het rotsachtige tor- rein hun weg te hebben gezocht, horen dc beide mannen plotseling een hun welbekend geluid: het krassen van een raaf. hun eigen raaf! Zo snel zij kunnen gaan ze in de richting van het gekras en zo komen zij in een breed ravijn. Zij zien de vogel nog juist, vóór hij over de top van dc hoge klip verdwijnt. Scherp speurend kijkt Eric om zich heen. Eensklaps ontdekt hij een smalle, donkere spleet in de rotswand. Hij wenkt de krijger en uiterst voorzichtig wagen zij zich naar buiten. De spleet verwijdt zich en zij merken dat. de bodem naar beneden afloopt. Er heerst een schemerachtige duisternis, die verderop over gaat in een groenachtig lichtschijnsel. Tot hun verbazing blijkt dat groenachtige schijnsel afkomstig van enige schrale berken boompjes en wat struikgewas, het eerste groen dat zij in dit land zien. Als zij even later dc uitgang van dc grot bereikt hebben, zien zij. half verscholen lussen de struiken, een hut. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 12