Reeks zomertentoonstellingen kwam alweer toe aan nummer laatst' i Ir Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland STREEKNIEUWS Succesvol optreden „L. et E. op concours Colijnsplaal Schouwen-Duivelandse bejaarden „deden" weekje Lunteren 5 Ov 6 ui iii Kunst in Gravensteen ZIEUIKZEESCIIE NIEUWSBODE Maandag 5 september 1977 Nr. 221G1 3 Allerlei bespiegelingen zijn moge lijk over de inhoudelijke merites van Van der Ven's kunst, wiens werk een heel apart, eigen stempel draagt. Men zou zijn stukken onder duizen den anderen, er onmiddellijk uitha len. Vormgeving, kleurstelling en kompositie hebben een zo duidelijke karakteristiek, dat vergissen niet mogelijk is. Typische sfeer Met zeer voor de hand liggende Advertentie ifjlf V/a eev\ Amrp Privé"Reke^int/ kan auVamahsch uw a 11 - r fi lo - venekerii vi/orden betaald. j-|^ (Met dc benenwagen naar dc Amro, dus.) ZIERIKZEE, 3-9. Hieronder volgt ccn overzicht van dc door de Stich ting Jeugd Schouwen-Duiveland, te houden kursussen. waarvoor nog be langstellenden zich kunnen opgeven. Volksdanskursus. leiding: Marius Korpel docent NEVO); 10 dinsdag avonden: 20 en 27 september. 4, U en 25 oktober. 1. 8, 15, 22 en 29 no vember 20.00-22.00 uur; clubhuis ..De Lichtboei". Poststraat 37. Zierikzee. Werken met groepen (leiding: Ga- bri <le Groot), 2 woensdagavonden 5 oktober cn 12 oktober van 20.15- 22.15 uur; clubhuis ,,Dc Lichtboei", Po.stslraat 37. Zierikzee. Handenarbeid (leiding: Gabri de Groot); 3 maandagavonden: 31 okto ber. 7 november. 14 november van 20.15-22.15 uur; clubhuis „De Licht boei". Poststraat 37. Zierikzee. Dramatische expressie (leiding: Nclleke Miltendorff); 4 woensdag avonden: 2. 9. 16 en 23 november van 20.15-22.15 uur; bovenzaal bij de Ge reformeerde kerk. St. Domusslraat 35. Zierikzee. cesvol was (721 bezoekers en twee werken verkocht). Muziekwerkjes „Intertexta"-violist. Bob v. d. Wel had 'speciaal"" voor de gelegenhcjd een vijftal „Variationen" gekompen- neerd en opgedragen aan de expo serende kunstschilder. Die vijf - voorzien van ludieke namen - wer den hierna ten gehore gebracht, ge volgd door een voortreffelijk ge speeld muziekwerk van G. Ph. Tele- mann. De heer Van der Wel kreeg uit handen van de heer Van der Ven. een „goede i'les", terwijl de dames van het orkest met een ruiker bloe men werden bedacht. Een speciaal dankwoord was er voor de heev J. Leeuwe, die op alle openingsavon den present was met een fraai door hem gekomponeerd reuzeboeket, dat de zaal sierde. De aanwezigen kregen hierna ccn glaasje wijn en in die sfeer was er allo tijd en gelegenheid het geëxpo seerde werk te bezichtigen. ZIERIKZEE Bescheiden op de achtergrond, cle exposerende Zierikzeese kunstenaar Gerrit van der Ven. (Foto: Zieriikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 2-9. Sinds vrijdag lieeft het Gravensteen schilderijen in Imis van de Zierikzeese kunstenaar Ger rit van der Ven, die niet deze totaal-tentoonstelling van zijn werk, de zoinerexposities in de oude - voor liet doel funktioneel gemaakte - gevangenis afsluit. Bij el kaar is het lol nu toe een succes geworden. Het werk van Van der Ven heeft ccn uitgesproken stevig palet cn do schilderyen kontrasteren dan ook fraai met de witte muren. Men kan rus tig zeggen dat deze omgeving by uitstek geschikt is voor dit - doorgaans forse - materiaal, dat er heel overtuigend bij hangt. themata, weet de schilder een typisch mysterieuze sfeer op te roepen, erg persoonlijk, maar toch „overdraag baar" aan anderen. Hij ontkomt niet aan een zekere treurnis, een gestolde melancholie, een zich afstandelijk opstellen tegen over de mensen en de dingen, die hij soms zeer individualistisch groe peert of vervormt zelfs, om uitdruk king te geven aan zijn eigen inter pretatie. Mensen zijn b.v. dan ook zelden mooi op deze werken, ze wor den ge-extravageerd ten tonele ge voerd. „Menselijke problematiek" Terug echter naar het gebeuren van vrijdagavond als gebruikelijk weer muzikaal omlijst door leden van „Intertexta", het kamermuziek- ensemble, dat zich - als gemeld - op 10 september in volledige bezetting zal laten horen. De expositie werd open gepraat door een kollega van Van der Ven, Gustaaf Vanderbraak, die ook zijner zijds attendeerde op de typische eigen wijze verwerking in de schil derijen van de menselijke problema tiek. „Als een soort vervreemding komt het op ons af en met ccn lichte hui ver herkennen wij soms toch onze eigen situatie en worden \vy gekon- fronteerd met de vraag wie of wat dc mens van vandaag is". Apart vernoemde hij de stillevens („verstilling van momenten"); soms hebben deze doeken iets klassieks. Mede-animator van de zomerten- t.oonstellingcn in het Gravensteen, de heer W. C. van Paassen deelde het - ook nu weer talrijke - publick mee, dat ook de derde expositie sue- Auto's open gebroken Zaterdag 3 september jl. 's mor gens om 3 uur werden op het par keerterrein bij Levensstrijd twee opengebroken auto's aangetroffen. Door het inslaan van de rechter zij ruit werd uit de auto van eigenaar A. L. C. M. te Tholen een porte feuille met inhoud ontvreemd; uit de tweede auto, eigenaar M. v. d. W. te Halsteren werd f 65,en ongeveer 35 liter benzine gestolen. Op het parkeerterrein bij de Wel- damseweg werd zaterdag jl. een auto met een kapot zij raampje aangetrof fen. Eigenaar A. J. E. F. te Antwer pen. Uit de auto werd ontvreemd een Belgisch rijbewijs en een Belgisch paspoort. HAAMSTEDE Brandweer rukte uit Zondagavond jl. omstreeks 19.00 uur was er te Haamstede een brand alarm. Vanaf de vuurtoren werd een rookontwikkeling in de richting van het Verklikkerpad in de duinen ge signaleerd. De brandweer rukte met twee bluseenheden op, een bluseen- heid' uit Haaa^stede '.en een bluseen- hedi uit Renesse. Een dertigtal brandweerlieden gingen op zoek naar de plaats des onheils doch zij konden ook na lang zoeken niets vinden. Later op de avond werd door de Rijkspolitie M. G. B. te Ze venbergen aangehouden en proces verbaal opgemaakt voor het stoken van planken en plastic op het strand, wat de gesignaleerde rookontwikke ling tot gevolg had. Botsing Op de hoek Noordstraat-West- straat zijn (mogelijk door het ontbre ken van de daar jaren geplaatst zijn- .de spiegel?) twee auto's op elkaar gereden. Zondagmiddag reed R. v. d. B. uit Axel te veel links door de bocht waardoor hij in botsing kwam met de auto van M. N. uit Dordrecht. De auto's werden links-voor en rechts-voor beschadigd. De Mini van N. moest weggesleept worden. Per soonlijke ongelukken deden zich niet Motor tegen wielrijders Op de Meeldijk Ier hoogte van het woonhuis van mej. N. B. werden zon dagmiddag" twee wielrijders. J. v. W. uit Pijnacker, vergezeld van zijn zoon J. v. W. aangereden door een slippende motor, bestuurd door A. P. uit Renesse. De fietsers reden achter elkaar nadat de motorrijder signalen had gegeven. P. is toen gaan slippen in deze flauwe bocht en schepte bei de fietsers. De v. W.'s en P. werden licht gewond en behandeld door dok ter Bruël uit Brouwershaven. De fietsen werden totaal vernield, de motor licht beschadigd. Gemeentepersoneel dagje uit De personeelsvereniging van de gemeente Westerschouwen trok er vrijdag op uit. Met bussen werd richting Noord-Brabant gereden om deze provincie eens wat nader te be kijken. De belangrijkste projekten waren het old-timer-museum Auto- tron" in Drunen en het slot Loevc- stein. Verder werd het land van Al- tcna doorkruist, een stukje gevaren over dc Maas en de Waal om via Gorinchem weer in de bus te stap pen die hen naar Nieuwkuyk bracht. In restaurant „De Ster" volgde tol slot ccn diner met een dansje. Laat in de avond arriveerde een voldaan gezelschap weer in de Westhoek. BURGHSLUIS Coaster in de haven Vrijdag arriveerde in de van Burghsluis de Engelse coaster „Dorecn B", een in Londen thuis horend scheepje van 350 ton, eigen dom van H. Taylor Son (Ts Ie worth) Ltd. De coaster werd geladen met tarwe, geleverd door Cebcco cn be stemd voor Engeland. Dc nog reste rende. voor export bestemde duizen den tonnen tarwe, zullen eveneens via Burghsluis verscheept worden, omdat in Zierikzee nog al wat moei lijkheden zijn gerezen. Zaterdagmor gen vertrok tic „Dorcen B" reeds. SEROOSKEKKE Foute draai Ter hoogte van de Schelphoek wil de de Duitser G. uit Lünen zijn auto keren en reed daarbij achteruit het fietspad op. Juist reed daar dc brom fietser J. S. uil Haamstede. Bij de daarop volgende botsing werden bei de voertuigen licht beschadigd. KEKKWERVE Fuiken gestolen Ten nadele van A. v. d. H. te Kerk- werve zijn zes fuiken gestolen. De waarde bedraagt in totaal ca f 600,-. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over augustus Geboren De Wilde, Maria Cornelia, d.v. D. P. de Wilde en N. J. van de Guchte (Scharendijke). BROUWERSHAVEN Auto tegen bus Op de Schendersweg te Brouwers- haven wilde de heer S. D. zijn auto keren. Hij reed daarbij achteruit te gen een daar geparkeerd staande autobus waardoor aan beide voer tuigen schade ontstond. De bus was eigendom van v. M. uit Oosterhout. OUWERKERK Bejaardensociteit Woensdag 7 september a.s. gaat de bejaardensociëteit te Ouwerkerk weer beginnen. De gewone plaats is liet dorpshuis. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom. Trofee voor tamboer-niaitre 7 RENESSE, 3-9. Zaterdag 4 september nam de Ilcnesscr fanfare Luclor et Emcrgo met veel succes deel aan het Nationale Federatieve Mars-Show en Marjorettes concours dat te Colijnsplaal werd gehouden. NIEUWERKERK Jeugd helpt gehandicapte kind Door middel van een kalenderak- t ie brachten de kinderen van de der de en vierde klas van de christelijke school het mooie bedrag van f 615.- bij een. De opbrengst is tenslotte van de Prins Willem Alexanderhoeve, een vakantiecentrum voor gehandi capte kinderen in Roden, provincie Drente. Er werden 132 kalenders ver kocht. Een loffelijk initiatief met goed resultaat, dat navolging ver diept! Alle kalenderkopers en verkopers hartelijk dank. SIUJANSLAND Caravan uitgebrand Zondagavond rond half tien werd de Duivelandse brandweer ge-alar- Aan het concours werd deelgeno men door 21 korpsen, die uitkwamen in verschillende divisies. Zij wer den beoordeeld door een jury be staande uit de heren Jo Conjaert, Henk van Lijnschoten en Krijn Smits. Tamboers zowel als de fanfare van Luctor et Emergo kregen met 194'/2 punt een eerste prijs. Terwijl de tamboer-maitre van het korps, de heer Adrie Padmos, een prijs won als beste tamboer-maitre. Hij mocht daarvoor een fraaie trofee in ontvangst nemen. Het tamboerkorps o.l.v. Adric Padmos kwam uit in de tweede di visie. Stilstaande speelde men „Trois pièces pour des tambours" van E. Angoulcme terwijl lopend „Happy Day" van M. Schneider werd uitge voerd. De fanfare deed voor de eerste maal mee aan ccn marsconcours en kwam dan ook uit in de introduktie- divisie. Ondanks hel feit dat er maar meetxl voor een in brand staande ca ravan op het kampeerterrein te SLr- jansland. De brandweer o.l.v. kom- mandant L. A. Istha doofde het vuur, maar de caravan moest als verloren worden beschouwd. De oor zaak van de brand is onbekend. BRUINISSE Auto op zijn kant Zaterdag 3 september jl. vond om streeks 17.00 uur op de GrevelLngen- sluis te Bruinisse een ongeval plaats. Een Volkswagenbus bestuurd door H. F. D. te Kerkrade, kwam uit de richting Zierikzee en reed in de rich ting Oude Tonge. De bestuurder be merkte op de sluis dat hij verkeerd was. De chauffeur zette de knipper lichten en wilde op de autoweg ke ren. Ter wijl de Volkswagenbus aan het. keren was, kwam achterop een personenauto betuurd door P. C. d. G. te Zierikzee, de personenauto remde hard om een aanrijding te voorkomen. Tengevolge van deze manoeuvre ging de auto aan het schuiven en kwam op de linkerzij kant tot stilstand. Door het omval len van deze auto ontstond alleen materiële schade. SCHOUWEN-DUIVELAND, 3-9. Zaterdag 3 september kwamen 43 be jaarden uit heel Schouwen-Duive land terug van een reis van een week. De reis werd georganiseerd op ini tiatief van de bëjaardensociëteit. van Renesse. Zaterdag 27 augustus ver trokken de 43 bejaarden o.l.v. de dames v. d. Houten-Fonteine en v. d. Have-Matthijsse met een bus van de firma Van Oeveren naar Lunteren. Na een voorspoedige reis met een koffiepauze in „Het Jagershuis" te Zeist arriveerde het gezelschap rond vijf uur. Zondag hield men het bij een rustige dag, maar de andere dagen trok men ter plaatse er met de bus steeds op uit. Maandag en woensdag werden dagtochten ge maakt naar resp'ektievelijk de Vclu- we en Giethoorn en de Flevohof. Dinsdag en donderdag maakte men alleen 's middags een t ocht. Don derdag kreeg het gezelschap een dia avond voorgeschoteld, die verzorgd werd door de heer Schipper. Hij weinig gelegenheid lot repeteren was geweest werd het optreden toch een mooi succes. Stilstaand speelde het korps de „Juniorenmars" van Joh. Wichers en lopend werd „Walk Over" van Tom Kopper ge speeld. Om half negen arriveerden de muzikanten weer in Renesse, waar men blij met de behaalde prijzen bij de ingang van het dorp de bus uit kwam, zich opstelde en met een marsje het dorp binnenkwam. Advertentie ■J-( i j Via een Atvup Priye'Rekening" kuvA je mei- een belaalcheaweeen froprsc-we, vts kopen toonde fraaie beelden van Lunteren en omgeving. Vrijdagmorgen werd er in Arnhem gewinkeld en 's mid dags maakte men een wandeling in de omgeving. Afscheidsavond Vrijdag werd er een gezellige af scheidsavond gehouden met bingo. De bejaarden dankten hun begeleid sters met een kadootje en een bloe metje. Ook de chauffeur de heer Tuinman, die hen niet alleen op plaats van bestemming had gebracht, maar die ook de hele week hen over al naar toe had gereden, werd niet vergeten. Als blijk van waardering boden de bejaarden hem een bloe metje aan voor zijn echtgenote. De hele trip verliep in een uitste kende sfeer en zeer voldaan keerde het gezelschap zaterdag dan ook huiswaarts. Men vertrok omstreeks half tien uit Lunteren cn nadat on derweg bij Reeuwijk een korte kof fiepauze was gehouden arriveerden, tussen één en twee, de bejaarden weer in hun woonplaats. ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag werd de brandweer ge-aUmncerd voor een vuurhaard in een in de Meelstraat slaande afvalcontainer. Vooral met het oog op de waardevolle bebouwing in deze omgeving, pakte de brandiveer het vuur energiek aan en kon erger worclen voorkomen. De foto geeft ccn vrij speklakulair beeld van de brand in deze belangrijke hoofdstraat. (Als 'n vliegende vis naar de Amro, dus.) Voor 40 jaar ADVERTENTIE. Graanmaaier- zelfbinder 5 voet mei voorwagen f 515,Unie-grasmaaier met olie- bad en aflegapparaat uit voorraad f 215,—. BRUINISSE. Het Burgelijk Arm- betuur heeft Dinsdag aanbesteed het verven en behangen van vier wo ningen aan de Lange Ring. Gegund aan den laagsten inschrijver H. D. te Oosterland f 273, NOORDWELLE. Dinsdag zal al hier op het dorp een concert gegeven worden. Voorts zullen enkele teer tonnen verbrand worden. Wij hopen dat het concert zich in veler belang stelling mag verheugen. HAAMSTEDE. De voorbereidende werkzaamheden voor de te houden Land- en tuinbouwtentoonstelling in Tavenuvorderen goed, Van ver schillende zijden ondervüidt de com missie medewerking zodat het een mooie expositie kan worden. ZONNEMAIRE. Tijdens de vriend schappelijke wedstrijd tusschen de voetbalclub van Zonnemaire en Dreischor heeft een dezer spelers der laatste groep een lid van de Zonne- mairse groep bij ongeluk zoo'n. trap gegeven dat het scheenbeen gebro ken bleek. BRUINISSE. De sportvereeniging zal a.s. Zaterdag in samenwerking met de Bruinisser Oranjevereeniging het traditionele jaarlijksche sport - feest houden. Hierbij zal de muziek- vereeniging „Nu met Hopehaar ge waardeerde muzikale meedewerking verlenen. ZIERIKZEE. In dc Nieuwslraaf heeft de heer H. J. B., tegenover zijn woonhuis, zijn geheel verbouwde en gemoderniseerde zaak in Ijzerwaren geopend. ADVERTENTIE. Gebruikers van pruimtabak opgelet. Probeert eens Tip Top pruimtabak. Ge staat ver baasd over de fijne natuurlijke ta- bakssmaak 25 cent per half pond. ZIERIKZEE. Dc familie t. II. van Hotel Juliana is erin geslaagd dc band van Theo Udcn Marsman, The Ramblers te engageren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3