Plan tot instelling van een Provinciale Kommissie voor het Waterbeheer M.s. „Prins Willem Alexander" weer naar Zierikzee Om betere zichtbaarheid van voertuigen en lading DE ZIERIKZEESCHE COURANT 'URLÏÏZER TH Automobielbedrijf W. C. Ista Zoon Voorstel van G.S. Heeft Unog een goed BANKSTEL maar- bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN iMM en bepaal meteen uw nieuwe keus. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 september 1977 134ste jaargang Nr. 221G0 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMEIt: jubileum aan Rrouivse Kleuterschool i LONDEN. Een door de Bntse re gering aangewezen commissie voor een onderzoek van persaangelegen heden is tot de conclusie gekomen, dat radio- en t.v.-berichten blijkbaar geen vervanging zijn van kranten. Advertentie RechmreekTvairhTiporteuiTI 1^0^ de allernieuwste model W625 16.900.- Zie, hoor en speel hem in onze showroom de nieuwe dimensie in geluid iVfa 3.X9S.- Nieuwste model de grootste keus - de beste service ook HUUR met recht van koop Leverinq tn ondtrhtwd door gehe») Nederland. Dagelijks geopend wan 9 17 30 uur Vrijdag koopavond van 19 21 uur Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph Princess Land/Rover Range/Rover. Inbouwstaiion Landi den Harfog gasinstallaties alleen voor eigen merken. 1IET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-9. Hef K.N.M.I. deelt mede: Naar wordt verwacht zal het zaterdag wisselend bewolkt zijn en kan ci- op enkele plaatsen een bui vallen. Een diepe depressie, waai wan de kern vrijdagochtend boven het zeegebied tussen Schotland en IJs land lag. koerst naar Noorwegen. Een bijbehorend frontensysteem trekt langzaam over ons land naar het oosten. Na de passage van het front zal met een westelijke wind enigszins onstabiele oceaanlucht worden aangevoerd. Het gebied met de grootste onstabiliteit trekt echter ten noorden van ons land langs, zo dat het niet op grote schaal tot een buienvorming zal komen. MIDDELBURG. 1-9. G.S. van Zeeland hebben zieh met een schrijven gericht lol de Prov. Stalen, mei inhoude lijk een voorstel te komen tol instelling van een Pro- viueiale Kommissie voor het Waterbeheer. Het kol lege herinnert aan drie bestaande kommissies, die zieh met het waterbeheer bezig houden en pleit voor een breed samengestelde kommissie. In dit verband schrijft het kollege: „Hoewel wij ons ervan bewust zijn dat een volledige integratie en koördinatic van de op het terrein van het water beheer werkzame c.q. in te stellen provinciale kommissies niet kan worden gerealiseerd, menen wij dat door de instelling van een provinciale kommissie voor het waterbeheer van brede samenstelling tot een meer geïntegreerde en gestructureerde aanpak van het waterbeheer in Zeeland kan worden geko men, terwijl tevens de kans op-doublures wordt verminderd". DEN HAAG, 2-9. De data, waarop verschillende door minister Westertcrp aangekondigde mgatregelcn zullen ingaan, die niet alleen de zichtbaarheid van uitstekende lading, maar ook de herkenbaarheid en zichtbaarheid van bijvoorbeeld vrachtwagens, aanhangwagens, bromfietsen en fietsen moeten verhogen, zgn thans bekend. Het vervolgt: „Niet alleen zal het aantal op dit terrein werkzame c.q. in te stellen kommissies afnemen maar bovendien wordt een zodanig kader van overleg gevormd, dat daarin toekomstige ontwikkelingen kunnen worden opgevangen zonder dat telkens tot de instelling van nieuwe overlegstructuren zal moeten worden overgegaan. De brede sa menstelling van de kommissie, de Advertentie mogelijkheid om ad hoe adviseurs in te schakelen en de bevoegheid om voor specifieke aangelegenheden kommissies in het leven te roepen geven dc kommissie voor het water beheer de daarvoor benodigde flexi biliteit. De samenstelling De samenstelling van de kommis sie zal dienen te zijn afgestemd op de komplexiteit en de veelzijdigheid van de te behandelen materie. Daarom gaan onze gedachten uit naar de volgende samenstelling: le den: gedeputeerde staten 3; prov. griffie (secretaris) 1: provinciale wa terstaat 1; provinciale planologische dienst 1Zeeuwse waterschapsbond 2; Vereniging van Nederlandse Ge meenten 2; Kamers van Koophandel 2; Gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouwschap 1; Rijksin stituut voor drinkwatervoorziening 1; Rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater 1; inspecteur voor de volksgezondheid, belast met het toe zicht op de hygiëne van het milieu 1; hoofdingenieur-directeur voor de landinrichting 1hoofdingenieur-di recteur van de rijkswaterstaat 1; in specteur Voor de ruimtelijke orde ning 1; ministerie voor cultuur, re- kreatie en maatschappelijk werk 1 directie visserij van het ministerie van landbouw en visserij 1water leidingbedrijven 1; stichting Zeeuws coördinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming 1. Totaal 23 leden. Voorzitter Wij overwegen drie leden van het kollege van G.S. te benoemen tot respectievelijk voorzitter, eerste en tweede vice-voorzitter van de com missie., Hel seci-etaviaat zal berusten bij de tweede afdeling van de pro vinciale griffie. Daar 'deze afdeling tevens is belast met het sekretariaat van de provinciale raad voor het mi lieu is optimale coördinatie tussen commissie en raad gewaarborgd. Aangezien dit voorstel een wijzi ging bevat van de Verordening ver ontreiniging oppervlaktewateren Zeeland, zijn overeenkomstig het be paalde in de Wet verontreiniging op pervlaktewateren een aantal belang hebbenden, waaronder de inspekteur voor de volksgezondheid, belast met het toezicht op de hygiëne van het milieu, de besturen van de water schappen, de gemeenten en de rechtspersoonlijkheid bezittende lichamen, in de gelegenheid gesteld bezwaren tegen deze wijziging bij uw staten in te dienen". WASHINGTON. Dc volgende ron de in het Amerikaans-Jïussischc Sall- ovcrlcg (voor een tweede akkoord inzake de strategische wapensyste men) zal niet op 7 en 8 september in Wenen, maar veertien dagen later in Washington plaatsvinden. Per 1 november 1977 zullen lange ladingen in het verkeer moeten zijn voorzien van een nieuw rood-wit gestreept markeringsbord (in plaats van een rode lap of vlag). Per 1 juli 1979 moet de achterzij de van vrachtauto's, aanhangwagens en opleggers zijn voorzien van een reflecterende markering, die zal moeten voldoen aan de eisen die door de minister van verkeer en wa terstaat zijn vastgesteld. Lange motorvoertuigen Eveneens per 1 juli 1979 zullen op de zijkanten van lange motorvoer tuigen, aanhangwagens en opleggers oranje reflectoren verplicht zijn. De reflectoren moeten behoren tot een goedgekeurde soort en voorzien zijn van een goedkeuringsmerk. Per 1 november 1979 moeten brom fietsen, fietsen en wagens rode ie- flectoxen voex-en, die behoi'en tot een goedgekeui'de soort en eveneens zijn voox'zien van een goekeuringsmerk. Eveneens per 1 november 1979 moeten de trappers van fietsen zyn voorzien van oranje of gele reflec toren, aldus vrijdag het ministerie van verkeer en waterstaat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Verwachting lot zaterdagavond: Wisselvallig Aanvankelijk veel bewolking met plaatselijk regexx, later van het wes ten uit opklariixgen en op de meeste plaatsen dx*oog; meest matige wind uit zuid tot west; minimumtempex-a- tui-en cii'ca 13. maxima morgen onge veer 19 graden. Voor zondag: Aantal ui-en zon: 1 tot 9 Min.-temperatuven: omsti-ecks 11 gr. Max.-temperatux-en: omstx-eeks 20 gr. Kans op een di-oge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel dx-oog etmaal: 60 pi'ocent. N.B. Voor de tempei-atui-en geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 3 sept. Zon op 6.54, onder 20.24 Maan op 22.41, onder 13.06 4 scpl. Zon op 6.56. onder 20.21 Maan op 23.16. onder 14.06 5 scpl. Zon op 6.57, onder 20.19 Maan op 23.56, onder 15.02 Laatste kwartier 5 sept. (16.30) IIOOG. EN LAAGWATER Hoogwater Laagwatcr 3 sept. 7.28 19.41 0.49 13.03 4 sept. 7.59 20.16 1.28 13.49 5 sept. 8.36 20.57 2.12 14.41 Doodtij 7 september PARIJS. Dc Franse president, Valcx-y Giscai'd d'Estaing, heeft dc Spaanse premier, Adolfo Suaxcz, meegedeeld dat Spanje's toelating tot de EEG niet het „opofferen" van c(e Franse landbouw mag betekenen. ZIERIKZEE. Groen licht werd gege ven voor woningbouw in de Molen straat, waardoor ook hier het reno vatieproces een aanvang kan ne men. Hoe nodig sanering nodig is, moge blijken uit deze foto. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Vele woorden zijn vaak nodig, om één woord terug te nemen. 8.45 uur n.m.: Pauze. 9.00 uur n.m.: Vrolijk concert dooi de Boex-enkapel van Oosterland's Fanfare uit Oosterland (vervolg). 9 30 uur n.m.: Einde progx-amma. U bent van harte welkom. ZIERIKZEE. Bloemenkorso's kent Zierikzee niet, maar er steekt best een potentiële mogelijkheid in, bij het bezien van de gekweekte bloe menpracht in de Zuidhoek. Het ge heel vergt feitelijk een kleuren- krant. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 6.15 uur n.m.: Vrolijke muziek op de kade van het draaioi-gel Alanti van de familie M. A. Gieskes. ZIERIKZEE, 1-9. Op woensdag 7 september meert hel bekende mg „Prins Willem Alexander", het schip van de Nationale Stichting Varende Reltreatie, weer af aan het En it je te Zierikzee Door de afdelingen Jeugdzaken en Rckrcatic van dc Rode Kruis-afdeling, is onderstaand programma voorbereid voor de opvarenden; (50 bewoners pit het Verpleegtehuis „Gulden Huis te 's Gravcnhagc. 7.00 uur n.m.: Een welkomstgroet wordt gesproken namens het Rode Kruis en de gemeente Zierikzee. 7.10 uur n.m.: Op de kade wox-den gymnastiekdempnstraties gegeven door de selektieploeg van de s.v. Deltasport. afdeling gymnastiek on der leiding van hun leidster Ria Kostei's. 7.45 uur n.m.: Pauze. 8.00 uur n.m.: Een deputatie van de Rotary-klub zal een pi-esentje aan bieden. 8.15 uur n.m.: Vrolijk concert door de Boerenkapel van Oosterland's Fanfare uit Oosterland onder leiding van dirigent de heer J. Capelle.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1