IDamesl verband wico Badstreek maakt de balans op na een drukke, maar natte koude zomer pjjdeMelktt,; Kommentaar van de Zeeuwse Kamer van Koophandel DE ZIERIKZEESCHE COURANT Westhoek wordt stil Fles halfvolle melk hele liter van 98 lti voor 79 ct. Tito in Peking aangekomen Ct/ttT** hartstikke GEVAAR VOOR BEUK? Om streekplan Schouwen-Duiveland Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen o ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 1 september 1977 134ste jaargang Nr. 22159 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: Handicap)-zeilwedstrijd Aqua Delta WESTERSCHOUWEN, 31-8.. liet is stil geworden in de Westhoek. September kondigde zich aan met de laatste dagen van augustus als uitschieters wat hel weer betreft, want maandag en dinsdag waren echt heerlijke dagen met een zomers lemperatnurtje. He laas waren bijna alle toeristen toen al naar huis met in hun gedachten een herinnring aan natte, koude vakan tiedagen en velen gaan het in 1978 elders zoeken. Een logische zaak, want toen in 1976 de zon twee maanden stond te bran den, wisten die toeristen al dat ze het volgend jaar hier weer zouden terug keren. Helaas, het kwam wat het weer betreft anders uit. Advertentie Geldig t/m zaterdag 'september De bewoners moeten er weer een beetje aan wennen in de dorpen. Geen overvolle straten meer, waar mevrouw de toeriste in de voormid dag winkelt en pa achter het stuur van zijn volkomen verkerd gepar keerd staande auto zijn krantje leest en zich verder nergens wat van aan trekt. Als alles is ingeladen gaat het snel op caravan of bungalow aan om de inkopen te lossen en dan met mis schien troostige gezichten maar wat wandelen, want het strand miste de zon. Het is voorbij. De Middenstand gaat de balans opmaken over 1977 en die zal voor velen niet veel ver schil uitmaken met die van vorig jaar, hoewel er winkels zijn die hun omzet zagen vermindeven. Dat zijn vooral de zaken die vlak aan het strand liggen. De badpaviljoens op het strand hebben ook betere jaren gekend. Souvemrszaken trokken zich op aan het straatslenterende publiek en zij profiteerden van de situatie, ontstaan door het slechte zomerweer. Daar komt nog bij dat het voorseizoen een flop werd, ook al door de uitblijvende zon. Nee, een goed jaar was het wat het weer be treft. niet. Bij na-misser Inmiddels zijn de wegen overge laten aan de boeren. Zij beheersen de laatste twee dagen het land, want zij moeten van de natuur leven en dat scheelde dit jaar maar een haar of het had een grote misser gewor den. De gevolgen voor de landbou wer van de natte natuur uilen fi nancieel toch wel erg gevoeld wor den. De natuur immers is meer dan een plantje en een vlindertje. De boer moet er van bestaan, de man die van de rekreatie leeft, niet, want de toerist komt zijn vakanties hier wel doorbrengen en zal blijven kopen. Of er moeten nog zoveel parken met bungalows bijgebouwd worden dat het aanzien van de Westhoek he lemaal verknald wordt. Er is een 12- tal jaren geleden eens een autoriteit geweest in Haamstede die zeide dal 1000 toeristen beter waren dan 2 grutto's. Gelukkig is deze man (dr. De Galan van de Wiarda Beckmann- Stichting) op deze uitspraak, gedaan op een lezing, geheel teruggekomen en ziet tezamen met vele anderen (Vervolg pag. 4) Advertentie Wilt J kaassoorten betere kopen dan naar VAN LOON toelopen Iedere vrijdagmorgen op het Kerkplein te BRUINISSE. Deze weck bij aankoop van kaas: 1 pakje roomboter voor i' 1,95 PEKING, 31-8. Onder de snor van bet enorme portret van Stalin op h"< j'iein van de Hemelse Vrede heeft president Tito van 'Joegosla vië bij zijn eerste bezoek aan de Chinese volksrepubliek, een triom fantelijke ontvangst gekregen. He China van Hwa Kwo-Feng, de opvolger van Mao die de Joegosla vische maarschalk voor een bezoek van negen dagen uitnodigde, heeft daarmee op eclatante wijze aange toond dat Peking en Belgrado elkaar hebben weergevonden en dat de duistere jaren zijn weggewist waar in de „leider van het moderne revi sionisme" onophoudelijk werd aan gevallen. Momenteel is het de kam pioen van de niet-gebondenheid en van de onafhankelijkheid tegenover de Sovjet-Unie die in Peking wordt gefeteerd. met hechtstrook, pak 20 stuks 169 [|^£f-innAHknnn (i) MIDDELBURG, 31-8. Hel Voorontwerp Herziening Streekplan Schouwen-Duiveland 1977, blijft de aan dacht vragen. In de lange rij van publikatics over dit onderwerp, als cvenzovclc rcaktics op dit stuk, is thans ook het kommentaar verschenen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland. In enkele ver volgen publiceren wij hier dit kommentaar. ZIERIKZEE. Volgens ngewijden hestaat er get-aar voor de bekende fraaie beuk, staande op het terrein achter de Gaslhuiskerk langs het Vrijpoortje. De beuk zou - erena/s talloze stmrt genoten in het lam1 - ernstig worden be dreigd als gevolg van dr eer droge zomer ran 1970. Het zou een goede zaal:, zijn- "la alles wordt gedaan deze fraaie boom te redden. Misschien hunnen specialisten -• na een diagnose - nog iets doen om de boom te reddenf?). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 1. Blijkens het voorontwerp voor de herziening van het Streekplan Schouwen-Duiveland is hel uit gangspunt voor hel ruimtelijk be leid voor het streekplangebied hel streven naar behoud van de open landelijke ruimte. Dit uitgangspunt wordt nader uit gewerkt in een "2-tal hoofddoelstel lingen n.l.: het behoud van de natuurlijke waarden het behoud van de belangrijke agrarische funktie. Verder wordt gesteld dut als ge volg van de recreatiedruk de nood zaak tot het stellen vart een grens aan de groei van de recreatie zich nu gaat voordoen. Het zoeken naar de juiste maat hiervoor brengt met zich mee dat de ontwikkeling van de openlucht-rc- kreatie zo goed mogelijk dient (c passen bij de landelijke ruimte en daaraan zo weinig mogelijk afbreuk doet. 2. Uit de taakstelling van do Ka mer van Koophandel en Fabrieken - de behartiging van de economische belangen van handel en nijverheid - vloeit voort dat zij zich in haar com mentaar op de inhoud van het on derhavige voorontwerp zal bepalen tot de aspecten die in dat kader rele vant zijn. Daarbij zal met name aan dacht besteed worden aan - recreatieve bedrijvigheid detailhandel ambachtelijke en of kleinindus- triële activiteiten. Open landelijk gebied 3. De opstellers van het vooront werp voor de herziening van het Streekplan Schouwen-Duiveland hebben zich kennelijk zo zeer laten leiden door het uitgangspunt waar bij het behoud van het open lande lijk gebied van Schouwen-Duive land vooropstaat, dat daarmee te zelfder fijd de behoefte of noodzaak voor haar is komen te vervallen de economische consequenties van de uitwerking van dit uitgangspunt in de beschouwing te betrekken. De paragraaf over de werkgele genheidsontwikkeling onderstreept het gemis aan een dergelijke be schouwing. Zo is in het voorontwerp voorbij gegaan aan de economische beteke nis van de recreatieve bedrijvigheid in relatie tot de andere bronnen van inkomsten (vv.o. landbouw en nijver heid), terwijl evenmin is aangegeven welk aandeel de recreatieve bedrij vigheid heeft in de regionale werk gelegenheid. Op zichzelf genomen is di1 reeds een groot gemis. Ernstiger wordt dit wanneer blijkt dat de ontwikkeling in de andere bedrijfssectoren zoals summierlijk is af te leiden uit de werkgelegenheidscijfers, niet erg rooskleurig is. Een beslissing over de vérdere ontwikkeling - naar omvang en kwa liteit - van de recreatieve bedrijvig heid is dan ook eerst verantwoord wanneer een afweging heeft plaats gevonden van alle belangen, inclu sief de economische. In het bijzonder zal dan ook be hoefte bestaan aan specifieke crite ria waaraan do ..draagkracht" van het gebied getoetst kun worden- Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg.Bonmanstr.11 NieuwerkerK Tel. 01114-1373 ZIERIKZEE. In korte tijd verrees aan de Mosselboomgaard een nood schoot voor het openbaar onderwijs, die als „overstort" dient voor t Kojschip", de openbare basisschool in Poortambachl. De nieuwe houten school is tevens een overbrugging naar een in de naaste toekomst nieuw te bouwen permanente bin- nenstadschool. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit J.2 pagina's Laat geen gelegenheid voorbij t gaan om een vriendelijk woord i to ypnrton Thackeray Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Vannacht hier en daar een regen- of onweersbui, morgen overdag zon nige perioden en op de meeste plaat sen droog; vannacht weinig wind, morgen meest matige wind tussen zuid en zuidwest; minimumtempe raturen ongeveer 13 graden, maxi ma morgen omstreeks 22 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zonl tot 9 Min.-leperaturcn: omstreeks 12 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN Zon op 6.50. onder 20.26 Maan op 22.11, onder 12.02 2 sept. Laaste kwartier 5 september (16.30) HOOG- EN LAAGWATER 2 SCpt. Hoogwater 6.54 19.08 Laagwater 0.17 11.22 HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 1-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven ons land heeft zich een zwakke zuidwestelijke stroming in gesteld. waarmee onstabiele lucht, wordt aangevoerd. In deze lucht kan zich gemakkelijk een bui ontwikke len. Vrijdag komt ons land echter on der invloed van een zwakke rug van hoge luchtdruk die van west naar oost over Nederland trekt. Hierdoor neemt de buienkans weer af. Deze rug wordt gevolgd door een frontaal systeem, maar dit zal bet. weer in ons land vrijdag nog niet kunnen be ïnvloeden. Daarom zal het vrijdag overwegend droog en zonnig weer blijven. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1