Zierikzee, op weg naar herstel, bleef Fluks met 4-0 de baas Twintig jaar voetbalelftal Koninklijke Zeelandia Brouwershaven nam gebruik van nieuwe akkomodatie met overwinning op Dreischor Delta Spórt-atleten liepen estafette-rekords te Goes ERIC DE NOORMAN SUCCESJES iSport en weclótrijclen^ De banneling van IJsland INGEZONDEN STUKKEN Een nieuwe jeugdwerkaktiviteit Taak van kwekers: afzet en kwaliteit verbeteren 5 flfHtWIUMIIIItlHIIIIIIIIMMIIIIMWMIMIIIHIlJIlllllllllHIHIMMMH'iaHMHIIIIIIIIIIIimiMllllllJIIIIIIIIIICIIIMIIIIllllllllHllMiilllllliy 2 1 s 3 iIhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiii Zierikzee dat zondagmiddag voor de eerste maal tijdens haar oefen- eampagne de beschikking had over ai haar spelers-materiaal heeft in de oefenwedstrijd tegen de Dordtse 2e klusser Fluks duidelijk getoond in staat te zijn heel wat betere presta ties te kunnen leveren dan dat dit in de voorgaande wedstrijden het geval was. Het elftal samengesteld uit Adrie Stoutjesdijk in het doel; Hun v. d. Sande, Kees Struik, Jan Lievense en Kees Lodewijk achterste lijn; Peter Goedegebuure. Kees Verkaart en Rob Wijnsteker middenveld en Wim O ver weel, Henk Vermeule en Gerard Smeedink voorstelijn. kwam duide lijk gemotiveerd binnen de lijnen. De deze maal met veel inzet spelende Zierikzee ploeg zag dit beloond in een overtuigende 4-0 overwinning waar voor Fluks, dat a.s. zondag in de kompetitie start met de ontmoe ting tegen de Musschen, maar wei nig viel af te dingen. Het zou natuurlijk volkomen fout zijn om aan het legen Fluks behaal de resultaat nu maar direkt de kon- klussie te trekken dat de rood zwar ten weer geheel terug zijn en dat hen weinig meer kan gebeuren bij hun debuut in de 2e klasse. Verheugend was het wel dat na het minder ge slaagde optreden van de laatste we ken nu een duidelijk herstel viel waar te nemen, wat weer hoop en perspektief biedt voor de toekomst. Zelfvertrouwen Belangrijk was deze overwinning beslist wel wel om het elftal het no dige zelfvertrouwen te geven voor de zware opgaaf welke hen nog in het komende seizoen staat te wachten. In deze aantrekkelijke wedstrijd wist Henk Vermele, na goed voorbe reidend werk van Gerard Smeedink op de linker vleugel, Zierikzee de leiding te geven (1-0). Met goed po sitiespel, uitgevoerd in vlot tempo, slaagde de thuisclub erin het de ver dediging van Fluks doorlopend las tig te maken. Een fraaie kopbal van Henk Vermeule scheerde rakelings over de lat waarna een schot van Kees Lodewijk op enkele centimeter over de kruising ging. Hoewel Fluks alles in het werk stelde om ook aanvallend een vuist te maken kreeg het tegen de deze maal weer goed sluitende Zierikzee weinig kans om doelman Stoutjes- dijk voor werkelijke problemen te stellen. Het werk dat hij nog te doen Een jubileumwedstrijd In het kader van haar 20-jarig bestaan speelde zaterdagmiddag het voetbalelftal van de Koninklijke Zeelandia op het sportpark Bannink te Zierikzee een jubileumwcdstryd waarbij het team van radio Veroni ca als tegenpartij fungeerde. De baten van deze wedstrijd kwa men ten goede aan het Gezinsver vangend tehuis „Schouwenoord" te Zierikzee. Van de zijde van het ge zinsvervangende tehuis bestond vöor deze jubileum wedstrijd grote be langstelling. Met spandoeken waren zij naar het sportpark gekomen om het team van Veronica aan te moe digen. Voor het gezinsvervangende tehuis werd ondanks het nu niet bepaald gunstige aanvangsuur (12.00 uur) de wedstrijd toch een succes daar zij na afloop een bedrag van f 550,(de recette) kregen aange boden. Voor cle wedstrijd bood de heer P. Slootmaker, namens het te huis, het jubilerende team van de Kon. Zeelandia een wedstrijdbal aan waarna hij ook de aftrap mocht ver richten. Op het sportieve vlak toon de het team van Veronica zich dui delijk de sterkste en het produktief- sle. Eer gered Ondanks het goede werk dat doel man Geelhoed in het Zeelandia-doel liet zien moest hij toch zesmaal het leer uit het net vissen. Tot aan de rust, die door Veronica met een 2-0 voorsprong werd afgesloten, bood Zeelandia voortreffelijk tegenstand. Na de rust ging de kondidtie een hartig woordje meespreken en deze bleek bij de mensen van Veronica toch heel wat beter te zijn dan bij Zeelandia. Nadat de stand tot 6-0 was opgevoerd slaagde Zeelandia kort voor tijd erin de eer te redden (1-6). Na de wedstrijd werd nog een druk bezochte receptie gehouden in de kantine van de Kon. Zeelandia waar velen de jubilerende vereni ging hun gelukwensen kwamen aan bieden. kreeg deed hij betrouwbaar en se- kuur. Wim Overweel kreeg een fraaie kans om de voorsprong tot 2-0 op te voeren, maar door eerst nog een paar spelers te willen pas seren ging deze verleren. Drie min. voor de rust werd het toch 2-0 door Gerard Smeedink die nadat Henk Vermeule een terugspeelbal had we ten te onderscheppen onhoudbaar inknalde. Na rust had Ronald Lie vense de plaats van Stoutjesdijk in genomen en waren Peter Goedege buure en Kees Verkaart gewisseld, met Arnold Vercouteren en Jaap Stoutjesdijk. Ook in de 2e helft, slaagde Zierik zee erin de westelijke 2e klassers volkomen in bedwang te houden. In de 25e min. keerde Kees Verkaart, die wisselde met Henk Vermeule, weer binnen de lijnen terug. Door goed in te grijpen wist Ronald Lie vense de gasten van een tegen doel punt af te houden. Zierikzee bleef inmiddels wel druk uitoefenen op de Fluks veste wat. in de 29e min, het gewenste resultaat opleverde toen uit een goed opgezette aanval Kees Verkaart zijn klub naar een 3-0 voorsprong schoot. Vijf min. latei- had Verkaart weer sukses toen hij met een onhoudbaar schot de Fluks doelman voor de vierdemaal het na kijken wist te geven. ZAALVOETBAL Goede resultaten „Brogum" te Goes Zaterdag j.l. werden in het jaar lijks gehouden C. Jobse-zaalvoetbal- toernooi te Goes goede resultaten ge leverd door de teams van v.v. Bro- gum en F.C. Groenendal. Brogum wist een gedeelde eerste plaats te bemachtigen maar door een beter doelsaldo van één doelpunt viel de wisselbeker in handen van de or ganiserende ploeg FC „Bevelanden". VV Brogum die drie wedstrijden in winst omzette en twee gelijk speel de. wist hiermee FC Groenendal achter zich te laten. FC Groenen dal moest genoegen nemen met een derde plaats, waarvan zij twee wed strijden wonnen twee gelijk speelde en één verloor, maar daar mee toch een goede prestatie leverde op dit sterk bezette tournooi, VV Philips uit Hulst werd vierdeen Bos Boys uft.Go^s vijfde en FC Bevelanden. II kreeg de rode lantaarn. BROUWERSHAVEN, 20-8. Zater dag nam de algemene sportvereni ging Brouwershaven gebruik van haar fraaie sportcomplex „Onder de Molen" met het organiseren van een aantal sportwedstrijden. Hoofdschotel van deze sportdag was de voetbalwedstrijd tussen Brouwershaven en de zondag 2e klasser Dreischor. De zaterdag le klassers toonden zich in deze emie plaatselijke ontmoeting duidelijk de sterkste, wat zij in een half dozijn doelpunten tot uitdrukking wisten te brengen. Na de goede indruk wel ke Dreischor op het onlangs door DFS georganiseerde toernooi ach terliet viel het vertoonde van de blauw-witten deze middag wel wat tegen en om in het komende seizoen in de 2e klas een rol van enige be tekenis te gaan spelen zal er zeker nog het een en ander moeten wor den bijgeschaafd. Of Brouwershaven het komende seizoen' zonder enige zorgen tegemoet kan zien zal nog moeten worden afgewacht daar deze ontmoeting daar zeker geen goede graadmeter voor was. Op alle on derdelen toonde Brouwershaven zich de betere ploeg. Al in de aller eerste minuut zorgde Flip Bokelaar voor de openingstreffer (1-0). Piet Bokelaar zorgde in de 20e minuut voor 2-0 waarna kort voor het af sluiten van de le helft Rien den Boer nummer drie liet aantekenen. Na de thee Na de thée bleef Brouwershaven overwegend domineren. Piet Boke laar bracht de stand op 4-0, Peter Bolkenbaas scoorde nummer vijf waarna Piel Bokelaar nog eenmaal sukses had (6-0). In het treffen tus sen de reserves van Brouwershaven en Dreischor bracht het elftal van de blauw-witten het er beter af door deze ontmoeting in een 3-2 over winning om te zetten. Geruime tijd heeft het er zelfs naar uitgezien dat Dreischor met duidelijke cijfers zou gaan winnen. In de le helft zórgden Rinus de Rijke en Jan Kip ervoor dat deze met een 2-0 voorsprong konden afsluiten. Na de hervatting werd het door Kees de Wit zelfs 0-3. De Brouwenaren vonden dit klaar blijkelijk toch wel een klein beetje te bar waardoor zij door twee doel punten van Robbie Hazenak nog tot 2-3 wisten terug te komen. De ontmoeting tussen de A-junio ren van Brouwershaven en Duive- land eindigde in een nipte 4-3 over winning voor de Oosterlanders. Voor de kompetitie speelde Brou wershaven C I tegen Dreischor C I in welke ontmoeting de Brouwena ren met 6-4 aan het langste eind trokken. Het pupillen-elftal Brouwersha ven D I won met 6-0 van ZSC D I, terwijl de E-pupillen met 4-0 aan het kortste eind trokken tegen WIK E I. Tijdens de rust .van de senioren wedstrijden werden er geslaagde gymnastiek-demonstraties uitge voerd. ATLETIEK GOES, 18-8. Evenals op andere avond wedstrijden, boekten de Delta Sport atleten vorige week weer uit stekende resultaten. Er sneuvelden twee klubrekords, beiden op de estafettenummers. Het kwartet Martien Moermond, Kees Verkerk, Rini van Dijke en Herman Padmos brachten een scherpe 4 maal 100 meter tijd op de klokken, name lijk 56,6 sec.; een ruime verbetering van de 47-,9 sec. en dat door een ploeg die niet uit specifieke sprinters be stond, maar dé. goede wissels bleken doorslaggvend voor deze ook nog een eerste prijs-opleverende estafette. - Het tweede estafetterekord kwam óp naam van Martien Moermond, Si mon Blóm, Rini van Dijke en Kees Verkerk, die-op de 4 maal 1500 meter een tijd realiseerden van 17.30 minu ten. 5.000 meter koppelrace Dat dé heren daarna nog niet hun kruit hadden verschoten, bleek dooi de resultaten op de 5.000 meter kop pelrace. Simon Blom, die een koppel vormde met Jan de Bart van AV '56. werd tweede in 13.22.4 min.; Rini van Dijke en Kees Verkerk ,om beurten 400 meter lopend, finisten op dit zware nummer als derde koppel in 13.41.4 min. en Herman Padmos en Martien Moermond waren hét zesde koppel in 14.40 minuten. Ovorigens namen niet alleen de heren aan deze door AV '56 georga niseerde wedstrijden deel. Esther Goedhart triomfeerde tweemaal bij DUIVENSPORT P.V. Duivcland Wedvlucht vanuit 's Hertogen bosch d.d. 20 augustus. Afstand ±89 km. In concours 144 duiven. Gelost om 11.10 uur. Aankomst eerste duif 12.43 uur, laatste prijsduif 13.57 uur. De uitslag is: Comb. Dane-Dooge 1, 3, 4. 9, 14. 18, 20. 21, 25, 26, 29, 30. 31, 35 en 36; J. v. d. Werf 2, 12, 17, 19, 24 en 33; P. Otte 5, 10, 13, 15, 16 en 22; C. Krijger 6, 7, 8, 27 en 28: J. A. Gebraad 11 en 34; Comb. Knop- Stouten 23 en 32. het diskuswerpen met 33,50 m en bij het kogelstotein werd ze met 10,21 meter eerste. Anita Kouijzer scoorde op dezelfde nummers respektievelijk 29 meter en 9,50 nieter. Junior Peter van Burg wierp met de \xk kg diskus niet minder dan 29,66 meter en ook de verrichting met de 5 kg kogel, namelijk 9,11 me ter, is zeker vermeldenswaard. HENGELSPORT Regen spelbreker voor „Oosterschelde" De regen was afgelopen zaterdag morgen de grote spelbreker bij de vijfde competitiewedstrijd van de h.s.v. „Oosterschelde", 'die plaats vond in de Kreek van Ouwerkerk. Slechts 26 hengelaars namen aan de ze wedstrijd deel, die een totaal vangst opleverde van 3 vissen. De uitslag van 'deze wedstrijd luidt: 1. L. Verloo 390 pnt; 2. L. v. d. Berge 70 pnt; en 3. S. de Boer 40 pnt. De volgende competitiewedstrijd zal op 17 september plaats vinden terwijl voor 10 september eerst de wedstrijd om het kampioenschap van Schouwen-Duiveland op het programma staat. SCHEEPVAART Abida, 18-8 van 106 m ZW Quessant naar Rotterdam Acaea, 18-8 van 280 m Dost Martini que naar Curacao Aludra, 18-8 te Buenos Aires Atys, 19-8 te Singapore Onoba, 19-8 te El Palilo. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Sirjansland C. van der Valk kand. te Gouda, die bedankte voor Daarle; Aangenomen naar Portage la Prairie (Manitoba, Canada) (United Church of Canada) D. P. Oosthoek predikant voor bui tengewone werkzaamheden (geeste lijk verzorger Willem Arntzhuis) te Utrecht. 1. Over de wijde eindeloosheid van de Atlan tische Oceaan koerst, als een kleine stip, een Noorse Drakar in westelijke richting. De niet meer zo jonge gebronsdde man aan het roer kijkt af en toe met welgevallen naar het bol lende zeil. Het i.< Eric de Noorman, op zoek naar het beloofde land. het land van vrede en welvaart. Oplettend slaat hij het doen en laten van zijn bemanning gade. Hij voelt de onrust die de laatste dagen bezit van hem heeft genomen en zijn «herpe zoemansogen /.werven keer op keer langs de kim. Zij zijn nu zeven dagen op zee. met gunstige wind en van land ts nog niets te bespeuren, hoewel zij volgens dc beweringen van Cendrach de hc< p! tfbuv, r aê zestJÜ aag land hadden moe ten zien. Eric wenkt de reusachtige krijger, die naast hem op de achtersteven staat. „Neem het roer over, Svbcin en houd deze koers op de zee- stroming", zegt hij. „En houd ook een oogje op de mannen van Ondur. ze zijn mij te stil". Svein Langtand knikt zwijgend. De lange Sakser is het er nooit mee eens geweest dat Eric een twaalftal krijgers uit de bende van dc schurkachtige Ondur Tvqrsson heeft, mee genomen. al beweerden ze honderdmaal dal ze door Ondur geronseld waren. Met lange passen begeeft de Noorman zich naar dc grijsaard op het voordek. „Hoe tv hc(. vader Cendrach?" vraagt hij met een glim lach. „Denkt ge dat wij nu spoedig land in zicht zulen krijgen? Zal ik de raaf loslaten?" De oude scheepsbouwer schudt aarzelend het hoofd. „Ik weet. het niet. Volgens de overleve ringen van mijn volk hadden wc het land nu al bereikt moeten hebben. Maar men weet nooit in hoeverre de overleveringen juist zijn op dit punt". „Het is te hopen dat ge alsnog gelijk krijgen /.uit", antwoordt Eric met gedempte stem. „want do voedselvoorraden zijn al tol op de helft geslonken en water is er ook niet veel meer. De bemanning begint ongedurig te wor den. Er moet gauw iets gebeuren.voordiil er hier aan bqord iets gebeurt". wegafsluiling Het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Dui veland maakt bekend dat de Molenweg vanaf de Parallelweg langs de west zijde van Rijksweg 18 en de ingang van het bungalow park „De Kreek" te Bruinis- se, wegens te verrichten werkzaamheden van 29 au gustus tot 19 september 1977 of zoveel korter of langer als mogelijk of noodzakelijk zal blijken, in beide richtingen voor alle doorgaand verkeer zal zijn AFGESLOTEN. Zierikzee, 22 augustus 1977. Het dagelijks bestuur voor noemd, A. M. GELUK, dijkgraaf. J. A. ROTTE, griffier. Te koop Prachtige antieke secretaires in mahonie, eiken en wortel noten; eiken hoekkast; staan de klokken; oude perzische tapijten etc. Borsboom An tiek, Lange Reke 22, Renesse, tel. privé (01116) 1573. Goed onderhouden diesel agregaat, 6 KVA, tegen elk aannemelijk bod. Tel. (01110)- 2621. CV-olieketel, ±30.000 k/cal.; oliebrander voor CV. ±100.000 k/cal.; i.z.g.s. meisjesfiets, leeftijd 6 tot 10 jaar. M. Moerland, Lammersmarkt 2, tel. (01110) 2358. Van partikulier voor dc tuin: 2 leeuwen, 2 tüinvazen, zon newijzer, zandsteen. - Klap roosstraat 11, Scharendijke. I.z.g.st.z. Honda Civic, b.j. '73, p.n.o.t.k. De Jongestraat 63, Zierikzee, tel. overdag (01110) 3656. Kapitein Mobylette, 4100 km. tel. (01115) 1735. Wandel wagen, i.g.st. Telefoon (01112) 385. 7 gemot hooigras; 5-jarig Interpol merrie met veulen van Jason. A. J. Padmos, Re- nesse. Tel. (01116) 1304. CV-olieketels, compl. met brander. 110.000 128.000 - 145.000 k/al. Tel. (01112) 688. Butagaskachel met tank en kraan f 25,135 stel oude tegels, 6-kantig met blauwe bloem; koperen wasstamper f 50,4 drinkbakken f 12, of per stuk f 3,—. Tel. (01110) 4303. Grijs dwergbokje. 4 mnd oud bij: G. J. K-lompe, Dreischor. tel. (01112) 329. Oranje 2 C.V.. b.j. 1974. Vraagprijs f 3250.bellen (01110) 4460. Tc huur Zelf doen mag ook! Huur de Citin sproei/ex traktie tapijt reiniger onder hoge druk. Schoonmaakbedrijf Han Kos ter. Tel. (01110) 2153. Personeel aangeboden Wie heeft werk voor bak kersleerling. In bezit van brood- en banketbakkersdi ploma. Moet nog 2 dagen per week naar school. Telefoon (01112) 383. Woningruil Een eensgezinswoning in Malta II voor een woning in binnenstad of plan Buyse. Brieven onder no. 4310, buro van dit blad. Alle batterijen vindt u bij Radio Zierikzee, Lange No- belstraat 16, tel. (01110) 4246. Dames grijp de winst! Alléén augustus Bontmantels met 20% korting m. garantie. Nu nog eerste keus uit volledige kollektie 1977. Desg. zeer soe pele kredietservice. De groot ste goedkoopste bontzaak v. Nederland: De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C. tel. 010-117.117. Parkeren v. zaak. Bij koop reisgeld terug (ook benzine). Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Bergmans levert de goede leesbrillen, verrekijkers, zon nebrillen en voorhangers. Geref Kerken Beroepen te Oldehove I. J. Bijlsma kand. aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Door de classis Zuid- horn is prep. geëx. en beroepbaar gesteld I. J. Bijlsma, Wilhelmina- straat 20 te Oldehove. Aangenomen naar Vuren (in tijde lijke dienst) J. J. Ritsema a.s. emeri tus predikant te Ferwerd. Chr. Geref. Kerken Aangenomen naar Nieuw Amster dam B. van de Berg kand. te Apel doorn, die bedankte voor Haamstede en Onstwedde. Geref. Kerken Vrij gem. Buiten Verband Beroepen te Arnhem W. J. van dei- Linde te Heerenveen. Ger. Gemeente - Nieuwerkcrk Donderdag 25 augustus: ds J. v. d. Vliet te Aagtekerke. Aansluitend wordt een vergadering gehouden om te komen tot het beroepen van een predikant. Kerkdienst: 19.30 uur. Gezamenlijke diensten Zondag j.l. werden te Nieuwer- kerk weer gezamenlijke hervormd/ gereformeerde kerkdiensten gehou den. In de morgendienst ging voor in de gereformeerde kerk, ds. Kolkert. heryohnd predikant en 's middags werd in de hervormde kerk een jeugddienst gehouden, waarin voor ging de heer J. Verheul, godsdienst leraar. In dc morgendienst zong de Chr. Gem. Zangvereniging „Eén Naam is onze Hope". Aan dc middag- dienst werkte een muziek- en zang duo mee. Een deel van de dienst werd voorbereid en uitgevoerd dooi de N i e uwer ke rkse Jongerengroep. Na de dienst werd nagepraat door de jeugd in „Rehoboth". Oud Geref. Gemeente - Oosterland Woensdag 24 augustus. Kerkge bouw aan do Burgemeester v. d. Havestraal. Ds. B. Schenkclshoek 1c Kampen. 19.30 uur. Aanslaande zaterdag 27 augustus 1977 gaat er in Brouwershaven een jeugd-tiener-club van start. Een jeugdclub voor jongens en meisjes tussen 12 en 17 jaar. Om de 14 dagen is er een avond in het verenigingsgebouw. Op de eerste avond 27 augustus tussen 19.00 uur en 23.00 uur is er een instuif: Ieder in de bovenge noemde jeugdige leeftijd is dan wel kom. We zullen ons bezighouden met spel, dans, disko. Oók worden sug gesties, ideeën voor de toekomst op prijs gesteld. De intree op deze eer ste avond zal f 0,75 bedragen. De leiding van deze club hebben Adrie en Leo Huizer, Wethouder de Boerstraat 24 te Brouwershaven. In de commissie van voorbereiding zit ten tevens Ellen Hazenak, Willie Duinhouwer en Leo Clarisse. De tweede clubavond i§ op zater dag 10 september a.s. Dan zal er een film van Louis de Funès vertoond worden. Voor de verdere avonden wordt gedacht aan informatie-avon den, bingo, dans, spel, handenarbeid: Kortom ernst en ontspanning. We hopen dat jong en oud in Brouwers haven dit initiatief zullen toejuichen. Dit initiatief is mede tot stand ge komen met de hulp van jeugdwerk- leider Gabri de Groot van de Stich ting Jeugd Schouwen-Duiveland. Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland Zwem vierdaagse Dol-Fijn Nieuwerkerk Voor de tweede maal in successie zal in de periode van 26 september lot 30 september a.s. de zwem 4- daagse worden georganiseerd, onder het motto: Kunt u zwemmen - Zwem dan mee. De bedoeling is om gedurende 4 dagen een totaal afstand le ver- zwemmen van 2000 meter, hetwelk na afloop bekroond wordt door een bronzen - en als men voor de twee de maal mee doet een zilveren me daille - met sticker. Tijdens deze zwemmery zullen er verschillende activiteiten zijn, in - om - of in de nabijheid van het zwembad. De tijd voor dc verzwemmen af stand ligt tussen 15,45 uur en gaat door tot 20-30 uur, gedurende dc zwem 4-daagse zijn er geen acti viteiten volgens rooster. Opgave kan geschieden aan het zwembad. Het actiecomité heeft de hoop ge uit dat gezien het deelenemrsaantal (237 in 1976) ver overschreden zal worden. INSTRUKTIEBAD ,DOL-FIJN" NIEUWERKERK. LANI)- EN TUINBOUW WILHELMINADORP. 20-8. Om hun concurrentiepositie tc handha ven of tc herstellen zullen dc Ne derlandse fruittelers vooral geza menlijk moeten streven naar oen be tere afzet van hun produktcn en een zekere kwaliteitsgarantie. Ir. A. clo Zeeuw, directeur-gene raal voor de landbouw en de voed selvoorziening, zei dit tijdens dc viering van het 75-jarig bestaan van het proefstation voor de fruitteelt in Wilhtlminadorp bij Goe>. Men vergde niet, aldus de duet teuv-gcncraal, c\at zowel op cle fhülsrnurkl als op cle Weslduitsc markt het Nederlandse produkl moet concurreren met hel exportfruit uit andere landen, waarvan in toene mende mate de kwaliteit wordt ge garandeerd. Nieuwe afzetplannen, waarbij de beschikkingsmacht van de individuele fruitteler over zijn eigen fruit verder wordt overgedra gen lijken noodzakelijk. Eenmalige vergoeding, zo meende de heer Dc Zeeuw, kan zowel afzet- bevorderend als kwaliteitsverbete rend werken. Kwaliteitsverbetering kan ook bereikt worden door een strengere keuring van het fruit, in dien daardoor bevorderd wordt dal te vroeg geplukt fruit van cle markt wordt geweerd en dat liet fruit li.i- dig wordt geruimd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5