r Taptoe Bru werd door exekutanten op hoog muzikaal niveau getild wico Renesse kreeg geweldige wolk breuk en onweer te verwerken DE ZIERIK E COURANT Programma van klank, kleur en licht „DE GROENE DRAECK" GELD NODIG Steekpartij te Goes Drijfnatte zondag Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen voor prima gebruikte meubelen Week lang geen haring Heroïnevondst en tegemoetkomingen studiekosten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 augustus 1977 134ste jaargang Nr. 22153 WAARIN OPG (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M, J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN AQVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50. per jaar 86.Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32" cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Rondvraag-zaken in Duivelandse raad Deze in marineuniformen gesto ken groep gaf een show weg in Zuid- amerikaanse stijl met veel ritme waarin zeer veel bekende melodieën te horen waren. De groep trad twee keer op en vooral de tweede keer hadden zij een heel bijzondere op komst namelijk met fakkels wat een extra tintje gaf aan het geheel. De derde was de fanfare uit Brui- nisse „Nu met Hope" die samen op trad met de Nieuvverkerkse fanfare „Oefening en Uitspanning" onder leiding van kapelmeester Adri Rade- wait met drumband geleid door tam- boer-maitre Jaap van Putte en het majorettepeleton onder aanvoering van Conny Dekker. Tevens was ook het jongste groepje majorette onder- leiding van Jeanette Schraver op het sportveld aanwezig om zich tijdens de taptoe te presenteren. De presen tatie va» eigen bodem was ook zeer gevarieerd en vooral het optreden van de drumband en majoretten maakten er een mooi geheel van. Juliana" 99' Het vierde korps dat het veld op marcheerde was het tamboer-, pij per- en trompetterkorps „Juliana" uit Middelburg onderleiding van Jaap Evertsen met majoretteshow groep aangevoerd door miss-majo- rette Pauline Bodrij. Ook deze groep die enkele jaren geleden tijdens de visserijdagen te Bruinisse optrad gaf een show weg vol klank en afwisse ling. Het laatste korps dat optrad was „Jubal" uit Dordrecht die voor de tweede maal, nu echter geheel in andere uniformen gestoken een boei ende voorstelling gaf vol muziek en ritme. Nadat alle korpsen zich in de finale hadden gepresenteerd sprak burge meester T, C. Hekman een woord van dank aan alle medewerkers in het bijzonder aan de muzikanten die een zo voortreffelijke show hadden gepresenteerd. (Vervolg pag. 3) 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUrNISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 GOES, 21-8. De politie van Goes heeft in de nacht van zaterdag op zondag zeven arrestaties verricht na een steek- en vechtpartij in de Goe- se binnenstad. Daarbij raakte de 22- jarige Goesenaar P. P. zwaar ge wond. De man stond te kijken naar een vechtpartij tussen Marokkaanse en Nederlandse barbezoekers, toen hij plotseling zwaar gewond neer stortte. Volgens de politie van Goes heeft een van de Marokkanen hem vermoedelijk zonder dat daar aan- lëiding toe bestond, vijf messteken toegebracht. BRUINISSE. Veel succes had en goed ogend was de vlaggengroep uit Axel in het kader van Taptoe Bru, dat evolueerde tot een bijzonder muzikaal evenement. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 20-8. Een programma vol kleur, klank en licht was zaterdagavond te zien op het sportveld te Bruinisse, waar voor de zevende maal Taptoe Bru werd gehouden. Dit jaar was het meer een Zeeuwse aangelegenheid omdat drie van de vier groepen afkomstig waren uit Zeeland. Behalve de fanfare van eigen bodem „Oefening en Uitspanning" in samenwerking met „Nu met Hope" waren er drie gast-korpsen die een prachtige show presenteerden. Als eerste gaf het tamboer-, pijper- en trompetterkorps „Jubal" uit Dordrecht onder leiding van tamboer-maitre Jaap Dorst en bandleider Kees Bogert een mooie afwisselende show te zien. „Jubal" uit Dordrecht is reeds 66 jaar lang één van de toonaangevende korpsen van ons land hetgeen in zijn show wel naar voren kwam want zowel het muzikale gedeelte als de presentatie waren voortreffelijk. Het tweede korps dat optrad was het jongste tijdens de taptoe, de show band Axel met vlaggenshowgroep onder leiding van Jack Schoot. Deze groep die in 1965 is opgericht stal de show deze avond met een spranke lend optreden, en het jongste deel- neemstertje, het vijfjarige dochter tje van de heer Schoot. RENESSE, 21-8. Zondagmiddag tussen 4.00 en 5.00 uur harste hoven Renesse een noodweer los, waarhij in één uur meer dan 45 min water viel. Deze wolkbreuk ging gepaard met een lievig onweer. De bliksem sloeg hierbij in de schoorsteen van het pand Hogezoom 13k waarbij de schoorsteen voor meer dan de helft van het dak werd geslagen en het dak werd beschadigd. Het noodweer zal te vergelijken zijn geweest met de bui die Goes vorige week trof. Een enorme watermassa stroomde in zeer korte tijd naar beneden. De gevolgen waren daarvan al spoedig te zien. Omdat verschillende goten niet op een dergelijke watermassa bere kend zijn stroomde het water verschillende woningen binnen. Ook de riolering kon het water aanbod i^iet verwerken. Een deel van de Hogezoom, Mauritsweg en Jan Willem Frisoweg stonden al snel onder water. Ook het verkeer on dervond hinder, want het zicht was door het stromende water minimaal. Op de Hogezoom stond het water bij de familie Dalebout tot tegen de voordeur. Het ergst had het Chinese restaurant Indrapoera het te verdu ren. Omdat het terrein iets afloopt stroomde het water de kelder bin nen. Ofschoon men hier met man en macht werkte om onder meer met zand het water tegen te houden, stond de kelder spoedig blank. Ge lukkig had men nog verschillende goederen in veiligheid kunen bren gen. De brandweer kwam hier uit eindelijk te hulp. Eerst werd het wa ter van het terrein rond het restau rant weggepompt, waarna men ook hel water uit de kelder verwijder de. Gestoorde pomp Behalve dat de riolering het wa- De brandweer kwam in aktie. Hier worden dc slangen ontrold, die wer den gebruikt om het water bij „In drapoera" weg te pompen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MAANDAG GESLOTEN Burg.Boumanstr.il Nieuwerkerk Tel 01114-1373 ZIERIKZEE. Bij vernieuwing maak te Zierikzee vrijdagmiddag kennis met het prinselijk jacht „De Groene Draeck", dat - eerder al - ligplaats had genomen i?t de Nieuwe Haven. Rond half zes begaf zich prinses Be atrix aan boord. Zij kwam uit Goes, waar zij de nieuwe sociale werk plaats in die gemeente officieel had geopend. Ook aan boord kwamen de prinsjes. De bedoeling was een zeil- weekeinde op de Oosterschelde. In het kader daarvan werden de veer haven „De Valaangedaan en (vrij dagavond) de haveii van Burghsluis. Zaterdagmorgen vertrok hei jacht weerde Oosterschelde op. De foto toont het schip met Hare Koninklij ke Hoogheid aan het roer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's De wetenschap schept meer raadselen dan zij oplost. Gustave le Bon teraanbod niet kon verwerken bleek ook dat de meterkast van de elek trische pomp van de riolering voor een deel onder water was komen te staan. Daardoor was de thermische beveiliging in werking gesteld waar door ook de pomp niet meer werkte. Overigens was de riolering juist schoongemaakt. Op de campings viel de water overlast over het algemeen wel mee. De heer M. P. Moelker deelde ons nog mee dat de waterafvoer door de sloten door aanwezig riet werd ge stremd. Dit was nog in de sommige sloten aanwezig omdat dit jaar voor het eerst op verzoek van de boeren de datum waarop de sloten schoon moeten zijn door het Waterschap is verschoven van 1 augustus naar 19 september. el-It bijzondere van dit natuurver schijnsel was wel het plaatselijk ka rakter. In Haamstede was het nor maal weer geweest. DEN HAAG, 20-8. De Nederlandse haringvisserij komt een week stil te liggen nu de Nederlandse haringvis sers uit het enige stuk zee dat deze maand nog voor hen openstond hun deel al hebben opgevist. Voor de periode 21 juli tot 31 december had den ze in het gebied rond de Hebri- den ten westen van Schotland 3.000 ton toegewezen gekregen, maar die hoeveelheid zou, naar verwachting van minister mr. A. van der Stee van landbouw en visserij, zaterdag 20 augustus al opgevist zijn. De mi nister heeft daarom met ingang van zondag 21 augustus de vangst in dit gebied verboden. Per 1 september mag weer gevist worden. EINDHOVEN. 20-8. De Eindho- vense politie heeft in een flatwoning in Eindhoven vijf kilo heroine ge vonden. Eind vorige maand werd in dezelfde flatwoning negen kilo ge vonden. De laatste vijf kilo bleken te zijn verstopt op verschillende plaatsen. De heroine is bijna vier miljoen gulden waard. zie pagina 6

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1