Nieuw sportveld met kantine en kleedlokalen door gemeente overgedragen Uitgebreide aandacht voor verkoop van grond aan de Leuvenstraat te Oosterland Abortus: springstof bij formatieoverleg DE ZIERIKZEESCHE COURANT Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon Opnieuw feest te Brouwershaven /Heeft U nog een\ goed BANKSTEL maar- bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii Gemeenteraad Duiveland ten bepaal meteen uw nieuwe keus. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ijdag 19 augustus 1977 124ste jaargang Nr. 22152 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar 86,-^. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs §2 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Eigendom en pacht van landbou wgronden Oosferland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph Princess Land/Rover Range/Rover. Inbouwstation Landi den Harfog gasinstallaties alleen voor eigen merken. BKOUWERSHA> EN, 18-8. Donderdagavond ging een lang gekoesterde wens van de A.S.V. „Brouwersha ven'" in vervulling, nl. de overdracht door hel ge meentebestuur aan de vereniging van het nieuwe sport veld, bestaande uil een komplex van twee speelvelden, grote kantine met bar en moderne kleedlokalen. Onder het toeziend oog van een groot aantal genodigden verzocht dc voor zitter van de sportvereniging, de lieer Ph. J. van Ast de burgemeester dc heer C. Slabbckoorn dc vaderlandse driekleur naar rechts tc schuiven („ik bedoel hier niets mee") waardoor een fraai geschilderd bord met de naam sportpark „Onder dc Molen" werd onthuld. behoeft geen betoog en is bijna niet op te brengen voor een kleine ge meente. Het zou gedurende vele ja ren een zware last worden. Geluk kig kon het werk worden uitgevoerd in D.A.W.C.-verband, zodat het thans draaglijk is voor de gemeen te". „Dankbaar is het gemeentebe stuur voor de ontvangen geschen ken zoals een buitenlicht, vlaggen mast enz". Hij sprak de hoop uit dat het voor 100 procent aan het doel zal beantwoorden en dat de jeugd hier zijn voldoening zal vinden opdat de jongeren groeien tot frisse mensen met een gezonde geest. Met deze wens overhandigde hij de sleutel aan voorzitter Van Ast. HET WEEKOVERZICHT In de grote gezellig ingerichte kan tine, sprak de heer Van Ast een welkomstwooi'd tot de burgemeester wethouder P. de Moor, gemeente- sekretaris de heer C. M. Padmos, hool'd gemeentewerken met enige ambtenaren. vertegenwoordigers van de Heide Mij, D.A.C.W. fa. Berg hout en afgevaardigden van zuster verenigingen en provinciale afdelin gen- De burgemeester zei het aanvanke lijk moeilijk te vinden om als nieuw komer in te spelen op wat hier ge- Adverl-enlie Dc heer Van 't Hoff (P.v.d.A.) waarschuwde dat erop dient te wor den gelet dat deze bouw aan de Leu venstraat niet dc bouw van het plan- Gaanders de in Nicmverkerk achter op gaat. dat door niemand fraai wordent gevonden. Op zijn zachtst uitgedrukt „foci-lclijk". De voorzitter deelde mede dat er voor deze kopers wel een zekere ma te van vrijheid bestaat voor wat be treft de modellen. „Landelijk karakter" De heer Romeijn (VVD) drong er wel op aan het landelijk karakter in de gaten te houden. Deze bungalows vormen de afsluiting van het be stemmingsplan Oosterland, omdat ze de grens vormen aan de oostkant en daarom dienen aan te sluiten bij het landelijk karakter. De welstandsnor men dienen in acht genomen te wor den. Verder vroeg de heer Romeijn met betrekking tot de beperking tot eigen inwoners van deze verkoop naar de twee personen die van elders afkomstig zijn, t.w.- de heren Hoe- jenbos en Jongste, waarop de voor zitter antwoordde dat zij economi sche binding aan de regio hebben. Verder besloot de raad tot verkoop van een perceel bouwgrond in het bestemmingsplan Ouwerkerk voorde bouw van negen autoboxen voor de prijs van f 14.136.66 aan het Bouw en Aannemingsbedrijf Van Engelen B.V. te Dordi-echt. Op een desbetref fende vraag van de heer Hillebrand (PvdA) deelde wethouder Bakker mede dat hier inderdaad behoefte be staat aan deze autoboxen. Het pand Leuvenstraat 5 voor de bouw van (Vervolg pag. 3) Verwachting tot zaterdagavond: Plaatselijk een bui Half tot zwaar bewolkt met voorna melijk later op de dag plaatselijk een bui met kans op onweer: in de nacht en ochtend hier en daar mist; zwak ke tot matige wind in hoofdzaak uit oostelijke richtingen; minimumtem peraturen ongeveer 12 graden; maxi ma morgen rond 19 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tol 7. Min.-temperaiuur: omstreeks 13 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 20 aug. Zon op 6.31, onder 20.54 Maan op 13.06, onder 23.06 21 aug. Zon op 6.33, onder 20.52 Maan op 14.20, onder 23.44 22 aug. Zon op 6.34, onder 20.50 Maan op 15.30. onder 0.30 Eerste kwartier: 22 aug. (3.04). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 20 aug. 7.31 19.45 11.57 0.49 21 aug. 8.13 20.28 1.28 13.50 22 aug. 9.03 21.21 2.22 14.54 Doodtij: 24 aug. DE BILT, 19-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Gebieden met lagedruk zijn nog steeds bepalend voor hel weer in onze omgeving. Zaterdag zal het daarom naar wordt verwacht half lot zwaar bewolkt zijn en plaatselijk' kan een bui vallen. Een lagedrukge bied, dat donderdag in ons land voor een overvloedige regenval heeft ge zorgd, is in noordwestelijke richting naar het midden van de Noordzee getrokken. Een oceaandepressie trekt in zuidoostelijke richting naar Zuid- Frankrijk en zal samen met de de pressie boven do Noord zee <ie lucht druk boven Midden-Europa laag houden. Door dc onstabiele opbouw van dc atmosfeer binnen dit com plexe lagedrukgebied kunnen zich zaterdag onweersbuien ontwikkelen. sic perceel ligt aan de hoek Oud Heiligenweg. Het nieuwe dominante gebouw op het sportpark „Onder de Molen" van de- A.S.V. „Brouwershaven" (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) U bent van harte welkom. Advertentie beurd is daar het meeste werk en kontakt is verricht door het kollege en zijn voorganger. Hij wees er in zijn toespraak op, dat het tegenwoordig niet gemakkelijk is „iets" aan te leggen daar er veel overleg nodig is met de betrokken instanties. Aan het gebouw is zeer veel aandacht besteed en het pas geheel in de omgeving tegen de stads wallen zonder die omgeving geweld aan te doen. Het is aardig verwerkt daar men de speelruimte en de krealiviteit had. De heer Slabbekoorn dankte de aannemer, architect en gemeente werken voor de wijze, waarop het gebouw is gerealiseerd. Ook de Hei de Mij komplimenleerde hij met de .aanleg van het sportveld, dat er keurig uitziet. „Dit werk is bij u in goede handen". Veel geld Dat dit komplex veel geld kost Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De mens wil altijd dingen weten, die hij niet behoeft te f weten. f Inaval Khan ZIERIKZEE. Het theaterkollektief „Beautiful Idaho" - een - mengeling van toneel en muziek - zorgde don derdagavond jl. voor een uniek op treden in het centrum- van de stad. Later op de avond werd het optreden voortgezet in 't Gravensteen. Op de foto: de groep musicerend in de Nieuwe Bogerclstraat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKEKK, 17-8. De verkoop van grond aan de Leuvenstraat in liet bestemmingsplan Oosterland, kwam uitgebreid aan de orde in de raadsvergadering van de gemeente Duiveland, onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam, woensdag jl. Het aantal aanvragen voor derge lijke grond bestemd voor bungalow- bouw, was zó groot dat het kollege gemeend had dc verkoop te moeten beperken tot de eigen inwoners en dc mensen met een ekonomischc binding aan de regio. Dc gronduitgiftcprps voor deze grond is f 65,81 per m exkl. b.t.w. Op voorstel van het kollege be sloot de raad de acht percelen als volgt te verkopen: Het perceel Leu venstraat 1 aan de heer B. Matthee, voor de prijs van f 48.923,15; Leu venstraat 3, aan L. M. Hoejenbos te Ammerstol, f 39.604.46; Leuvenstraat 7 aan de heer A. J. Bal, ook voor f 39.604,46. De percelen Leuvenstraat 17, 19, 21, worden resp. verkocht aan J. P. Boogert, T. C. de Jongste te Nieuwe Tonge, en aan J. C. G. Bouwman te Oosterland. Ze zijn al lemaal groot 510 ca en kosten alle maal f 39,604,46. Perceel Leuven- straat 23 is groot 500 ca en kost f 32.905,—. Koper is de heer L. W. Boogert te Oosterland. Tenslotte het perceel L,euvenstraat 25 is het groot ste en kost in totaal f 50.087,99 en het wordt verkocht aan de heer Anth. Beije te Oosterland. Het laat- Geschiedenis De kabinetsformatie Na een heildronk dook de heer Van Ast terug in de geschiedenis. Hieruit bleek dat de sportvereniging als korfbalvereniging op 28 mei 1928 is geboren onder de naam RODA. Hoewel de feesten dit jaar niet van de lucht zijn, gaan we ons nu al be raden op volgend jaar wanneer onze vereniging haar 50-jarig bestaan hoopt te vieren". „We prijzen ons gelukkig dat nog twee oud-gedienden met nog even veel interesse in de sport n.l. de heer P. de Moor (ere-voorzitter) en diens echtgenote deze feestdag in ons midden meemaken. Er werd destijds gekorfbald op di verse weitjes bij verschillende boe ren en gymnastiek beoefend. In 1951 kwamen een kombinatie korfbal-voetbal tot stand alsmede nieuwe statuten en een nieuwe naam de A.S.V. Brouwershaven. Thans spelen we voetbal, mikrokorfbal, volleybal en wandelsport. (Vervolg pag. 3) DEN HAAG, 18-8. Volgens P.v.d. A.-fraktievoorzittcr Van Thyn is er in dit stadium van de kabinetsfor matie. „geen reden om vrolijk te lij ken of om verdrietig te zyn". Hij zei dit donderdagavond na af loop van het enkele uren durende gezamenlijk beraad met zijn collega- fraktie\roorzitler van CDA en D'66 met formateur Den Uyl. Het formatiegesprek was donder dag uitsluitend gewijd, aan een be spreking van het te voeren abortus beleid, door Van Thijn vergeleken met „springstof". Deze aard van het gespreksonderwerp was aanleiding, aldus Van Thijn, voor de „stellige" afspraak om hangende het overleg geen mededelingen te doen over de aard van het besprokene. Vandaag (vrijdag) zal het abortus-overleg worden voortgezet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1