LO Lü I iSp&rt öm w&clótrycle.t\-, Duiveland gaf Nieuwdorp voortreffelijk partij: 1-3 Mevo bleef Moerkapelle gemakkelijk de baas: 5-0 Groot juniorentoernooi Zierikzee ERIC DE NOORMAN Dalende industriële produktie „Onverwoestbaar" fietsslot Hasj in Best DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK (tlllllllllllltlllllllllI MillllllllllHUIlllllllllllllllllllllllllItllllltlltllllI(tlllltlllllllltlllllllllllltlllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllliliu iTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiuiiiiiilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllllliiiiiiiiiiiiiii;:i:.i;.::..;.iiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimTi VOETBAL Duiveland heel't het naar de KN VB gepromoveerde Nieuwdorp za terdagavond uitstekend party gege ven. Met een klein beetje geluk had de uitslag er zelfs nog gunstiger voor de 2e klasers uit kunpen zien. Het was zeker een grolc verdienste van de Oosterlanders dat zij zich niet door Nieuwdorp lieten wegspe len. Technisch mocht Nieuwdorp dan iets beter zijn onderlegd, Duiveland wist deze tekortkoming met een gro te dosis inzet volledig te kompense- ren.. Vooral de bij Duiveland op de linkervleugel opererende Ham Ehin- ger maakte een uitstekende indruk. Jammer was het dat de thuisklub te weinig profijt uit zijn akties wist te trekken daar het aan voldoende mankracht in de aanvalslinie ont brak. De overigens voortreffelijk spelen de Adrie Bal kreeg een fraaie kans om Duiveland de leiding te geven, waarbij hij alleen voor de Nieuw dorp doelman op het beslissende mo ment faalde. Door doelpunten van Kees Joose konden de bezoekers de le helft met een wel wat geflateerdc 2-0 voorsprong afsluiten. Na de rust werd het zelfs door een kopbal van Jan de Kok 0-3 waarna het in het laatste kwartier volledig dominerende Duiveland 3 min. voor tijd door een fraaie kopbal van Joop Stoutjesdijk verdiend de eer wist te redden (1-3). In het kader van haar nederlaag- toernooi speelde MEVO zaterdag middag op het sportpark Bannink een wedstryd tegen Moerkapelle, eveneens uitkomende in de 2e klas van het afdelings-zaterdagvoetbal. De ontmoeting heeft voor de thuis klub weinig problemen opgeleverd. Gedurende de eerste 45 minuten gal' Moerkapelle nog aardig partij, maar in de tweede helft kwamen de gas ten praktisch niet meer aan bod. Voor de rust wist Martien Quist de score voor de oranjehemden te openen (1-0) waarna de snelle Jan- Kees de Oude er voor zorgde dat de eerste speelhelft met een 2-0 voor sprong kon worden afgesloten. Zo als reeds gezegd dikteerde MEVO na de thee het spel volledig. Zelfs de laatste man opererende Piet Ver- schure kon mee ten aanval trekken en hij zorgde ervoor dat de voor sprong tot 3-0 kon worden opgevoerd. Uit een goed opgezette aanval wist Martin Timmerman hierna de doel man van Moerkapelle voor de vier de maal het nakijken te geven waar na ten slotte Jan-Kees de Oude de eindstand op 5r0 bepaalde. In het treffen tussen de reserve elftallen trok MEVO met 2-0 aan het langste eind, een stand welke reeds bij het ingaan van de rust was bereikt. Peter Kloet en Leo v. d. Berg wa ren de maker van de doelpunten. MEVO III behaalde een overtui gende 6-1 overwinning op Moerka pelle III. Wijziging distriktsbekerkompetitie In de distriktsbekerkompetitie van dc KNVB is in vergelijking met de voorgaande jaren een wijziging ge komen. Dit seizoen zal er in poule's worden gespeeld waarbij Zierikzee is ingedeeld met Middelburg, DOS- KO, Halsteren en Goes. Het programma hiervan ziet er als volgt uit: 30 augustus: DOSKO-Goes en Halsteren-Zierikzee. 7 september: Zierikzee-DOSKO (18.30 uur) en Goes-Middelburg. 14 september: Middelburg-Zierik- zee en DOSKO-Halsteren. .9 oktober: Zierikzee-Goes (14.30 uur) en Halsteren-Middelburg. 23 oktober: Goes-Halsteren en Middelburg-DOSKO. Zaterdag 20 en zondag 21 augustus wordt er op de banen van de LTC Zierikzee een groot juniorentoernooi gespeeld. Aangezien er meer dan 40 inschrijvingen zijn, zal het tournooi pas zondagavond zijn afgelopen. Het toernooi, dat door Feiko Post- ma wordt georganiseerd, dient o.a. om de kontakten met de overige Schouwse clubs te versterken. Na het jubileumfeest van de tennisclub zijn er veelvuldig kontakten geweest met andere verenigingen. In bestuurs- kringen van Zierikzee hoopt men, dat het tournooi de inleiding kan zijn tot meerdere (junioren) tournooien. Op vrijdagavond worden reeds enkele wedstrijden gespeeld, omdat het programma anders niet af te krijgen valt. In verband met het gro te aantal inschrijvingen worden er niet eens dubbels gespeeld. Er wordt gespeeld volgens het afvalsysteem. Bij de dames is de plaatsing als volgt: 1. Elvira Schaap, 2. Caroline Gravenkamp, 3. Solange Boel (Wes- terschouwen). Heren: 1. Frank Schaap, 2. Marco Speelman, 3. Marco van Schelven, 4. Rob Moerman. Zoals bij zoveel tournooien het ge val is, zijn plaatsingen altijd kwets baar en de wedstrijdleiding heeft zich er al mee verzoend, als in cle eerste ronde enkele geplaatsten sneuvelen. PAARDENSPORT Concours hippique te Nieuwendijk Zaterdag jl. werd te Nieuwendijk een groot concours-hippique gehou den. Op dit grote concours, met een deelname van 36 rij verenigingen met meer dan driehonderd ruiters, wer den tevens de provinciale kampioen schappen van Zuid-Holland verre den. Ook „De Schouwse Ruiters", die met vijf ruiters deelnamen, waren voor dit concours uitgenodigd. In de individuele dressuur klasse L 2 won J. v. d. Bijl met Northon de eerste prijs met winstpunten. lï. Goudzwaard met Mon Ami be haalde de achtste prijs in de indi viduele dressuur klasse L 1. In het L springconcours won J. v. d. Bijl di' vierde prijs. Nick v. d. Bijl met Solon won in het M springconcours de tweede prijs. In het springconcours klasse zwaar starten twee leden van „De Schouw se Ruiters", nl. A. J. Hanse en B. Goudzwaard. Met Jordan reed A. J. Hanse twee manches en een barrage en won de twiede prijs; lï. Goud zwaard met Mon Ami reeds twee manches en eindigde op de vijfde plaats. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Lemrper (toez.): W. A. Vlasblom, De Bilt; te Zuid-Beijer- land: J. Kievit, Windesheim; te Al- plasser dam (toez.): D. D. Lucas, Waardenburg en Neerijnen. Aangenomen naar Utrecht: dr. W. S. Duvekot, Brielle. Bedankt voor Boven-Hardinxvcld: I. Kok, Zoetermeer. Geref. Kerken Beroepen le Ommen: J. H. van Boggelen, Harderwijk; te Maasland: J. J. Sonneveld, Scheemda. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Maricnberg: P. Dcd- dens, Hilversum. Geref. Kerken Vrijgemaakt B.V. Bedankt voor Dronten: K. B. Hol- werda. Doorn. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zierikzee: J. van Am- stel, Enschede-West; te Rijnsburg: W. de Joode, Gorkum. Aangenomen naar Alphen a/d Rijn: G. Hamstra, Dundas (Can.). SCHEEPVAART Aludra, 15-8 te Montevideo. Ganymedes 14-8 te Cristobal. Macoma 13-8 van Kaapstad naar Perzische Golf. Onoba 13-8 van Pineypoint naar El Palifo. Straat Fremantle-13-8 van Welling ton naar Auckland. FINANCIËN EN ECONOMIE Besparingen aanzienlijk gestegen DEN HAAG, 15-8. In de eerste helft van dit jaar heeft de Neder landse bevolking aanzienlijk meer gespaard dan in de éerste helft van het vorig jaar. Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek stegen de spaartegoeden van de Nederlandse bevolking in de eerste helft van 1977 met 6,2 miljard gulden. In dezelfde periode van het vorig jaar bedroeg de stijging van de spaartegoeden 3,6 miljard gulden. In deze cijfers zijn de bedragen aan bijgeschreven ren te niet inbegrepen. Deze bedroegen in de eei^ste helft van dit jaar 2,8 miljard gulden tegen 2,6 miljard gulden in de eerste helft van het vorig jaar. Met inbegrip van de bij geschreven rente bedi-oegen de be sparingen in de eerste helft van dit jaar 5,1 miljard gulden tegen 9,8 mil jard gulden 'in de eerste 'helft van het vcrig jaar. Einde juni jl. bedroe gen de spaartegoeden in totaal 73,1 miljard gulden. Een jaar eerder was dit 65,1 miljard gulden. Philips in tweede kwartaal EINDHOVEN, 16-8. N.V. Philips' gloeilampenfabrieken heeft in het tweede kwartaal 1977 een omzet be reikt van f 7,27 miljard, tegen f 7,16 miljard in dezelfde periode van 1976. In het eerste halfjaar was de om zet f 14,29 miljard, tegen f 14,08 mil jard in het eerste halfjaar van 1976, zo blijkt uit het halfjaarbericht van het concern. Het bedrijfsresultaat was in het eerste kwartaal f 492 miljoen (f 491 miljoen en in het eerste halfjaar f 1026 miljoen (f 896 miljoen); de nettwinst respektievelijk f 138 mil joen (f 128 miljoen) en f 297 miljoen (f 232 miljoen). DEN HAAG, 15-8. De industriële produktie in ons land is in juni op nieuw gedaald ten opzichte van de voorafgaande maand. De produktie is teruggekeerd tot het peil van een jaar geleden, zo blijkt uit de jongste voorlopige be rekeningen van het centraal bureau voor de statistiek. Het hoeveelheids- indexcijfer van de gemiddelde dag- produktie, gecorrigeerd voor sei zoenbeweging, bedraagt voor juni 115 tegen 117 voor mei; 120 voor april en 115 voor j"uni: van het vo rig jaar. De produktie iag in juni op het jaargemiddelde van 1976, dat eveneens 115 bedroeg. Goedkoper vliegen GENÉVE, 15-8. ftl september wordt vliegen over de Atlanti sche Oceaan een stuk goedko per. Zes bij het internationale verbond voor de burgerlucht vaart (I.A.T.A.) aangesloten maatschappijen hebben beslo ten met ingang van 15 septem ber voor een enkele reis New York-Londen een tarief van 146 dollar en voor een retour 256 dollar te rekenen. In om gekeerde richting kost een en kele reis 64 pond sterling en een retour 149 pond. Voor waarde is dan wel dat men zijn reis ten minste 21 dagen voor de week waarin men op reis gaat, reserveert. De lucht vaartmaatschappij deelt dan op zijn vroegst tien dagen voor het begin van de reis datum en uur van vertrek mee. Dat heeft de I.A.T.A. maandag be kendgemaakt. Flitsen uit het buitenland MIAMI. De politie van Miami, in cle Amerikaanse staat Florida, heeft e encomplot opgerold van Cubaanse ballingen die een aanval voorbereid den op het eiland. Bij enkele inval len werden drie landingsvaartuigen, een stuk anli-tankgeschut en een hoeveelheid andere wapens in be slag genomen. De grote beslissing 80. Op het kleine binnenplein achter de to rens van Dun Durrah gonst het van stemmen. In een kring, gevormd door de Noorse krijgers, onder wie ook de mannen die uit Ondur's troepje zijn gehaald door voorspraak van Hako, bevinden zich Eric, Winonah, Erwin en allen die bij hun troepje horen. De krijgers van Dun Durrah hebben zich op bevel van Aronrod teruggetrokken. Als Eric de hand opheft, verstomd het ge praat en wachten allen vol aandacht op wat hij te zeggen zal hebben. Even kijkt Eric do kring rond. Voor deze gelegenheid heeft hij een prachtige mantel en wambuis uit Ondur's buit aangetrokken, waardoor het de mannen duidelijk Is, dat hier iets bijzonders gaat ge beuren. Veel gaat er in dit ogenblik in hem om, maar zijn stom klinkt holder als hij begint: „Mannen van Noorwegen, ik hob u hior bijoen geroepen voor een besluit van bijzonder be lang voor allen. Ge weet dat bns rijk nu weer hersteld kan worden met behulp van de ver worven schatten. Dit is een zware, doch groot se taak en ik ben overtuigd nu we de moeilijk heden met Ondur samen hebben opgelost, dat deze taak zonder onoverkomenlijke bezwaren tol een goed einde kan worden gebracht. Mijn z.oon Erwin wonts niets liever dan die taak op zich te nemen". Na deze woorden valt er een gespannen stilte en even bekruipt Eric een lichte vrees. Moe zullen de mannen dit opnemen? Hij weet dat Erwin s driftige natuur wel eens aanlei- dihg gaf tot botsingen, maar ook dat de moeste mannen z.ijn zoon hebben z.len opgroeien en hem zeef zijn toegedaan. Hij vervolgt: „Ik stel u nü voor de keus, met hem mee haar Noorwegen te gaan of hij mij te blijven". Zijn vrees blijkt ongegrond, want hel me rendeel der krijgers wil terug naar Noor wegen. „Welnu", gaat Eric voort, „don acht ik het ogenblik aangebroken om u mee te dolen dat ik hierbij afstand doe van mijn rechten en waardigheid als koning der Noren en ten be hoeve van mijn z.oon Erwin, die ik als mijn opvolger benoem". Dan treedt Eric de Noorman naar voren en legt zijn hand op Erwin's schouder, terwijl va der en z.oon elkaar ernstig in dc ogen z.ien, be wust van de grootheid van dit ogenblik. „Moge je in wijsheid en vrede regeren", zegt Eric met omfloerste stem. Daarop treedt hij terug en heft als eerste de hand onder do uitroep: „Leve koning Erwin!". waarna een luid ge jubel losbarst. ADDIS ABEBA. Ethiopië heeft maandag toegegeven dat het zijn troepen slecht vergaat, niet alleen in het zuidoosten in de Ogaden maar ook in het noordwesten, waar zij slaags zijn met verzetstrijders van de monarchistische „Ethiopische Demo cratische Unie" (E.D.U.). TEL AVIV. Israëlische onderzoe kers hebben bij boringen in het noorden van de Sinai-woestijn en in de Golf van Suez veelbelovende aan wijzingen gekregen voor de aanwe zigheid van olie aldaar, zo heeft de Israëlische regering dinsdag bekend gemaakt. NIEUW DELHI. Premier Morarji Desai van India heeft maandag een tijdslimiet aangegeven voor de op heffing van de discriminatie jegens de onaanraakbaren, die deel uitma ken van de laagste sociale kaste in India. MADRID. Het persbureau Europa Press meldt, dat maandag een op stand is uitgebroken in de gevange nis van Teruel. Gevangenen staken het gebouw in brand. Zes van hen zijn in een ziekenhuis opgenomen met kolendampvergiftiging. Hun toe stand zou ernstig zijn. BIRMINGHAM. De politie van Birmingham is maandagavond slaags geraakt met haar schatting 400 linkse betogers die,, stenen en flessen smijtend probeerden op te rukken naar de school waar het neo- fascistische „nationale front" een vergadering hield. AMSTERDAM, 16-8. In oktober van dit jaar zal een nieuw „onver woestbaar" fietsslot in produktie ge nomen worden, aldus een mededeling van de Stichting Fiets. Het gaat om een cilinder-ringslot, waarvan de beide helften worden verbonden door een stalen plaat, die mee naar onderen wordt geschoven wanneer het slot wordt dichtgedaan. Ook zullen extra bevestigingen tus sen voor- en achterkant worden ge monteerd, die uitbuiging van het slot zou uitsluiten. Volgens de Stich ting Fiets leverden pogingen om het slot met een betonschaar open te krijgen alleen een kapotte schaar op. Adolf Hitler superstar HAMBURG, 15-8. En jawel hoor, ook de Westduitse platenindustrie ziet brood in de huidige „Hitlerwel- le". Adalf, het nazidom en het derde rijk zijn samen het onderwerp van een „Rock opera" die in september door een Keidse platenfirma op dc markt wordt gebracht. Hoe de dubbelelpee precies gaat heten is niet bekend, wel dat het al bum is bedacht door drie jongelui uit Hamburg. Een keur van muzikanten uit die stad heeft zijn medewerking verleend. Naar verluidt ivordt er in Enge land en de Verenigde Staten al ste vig touwgetrokken over de rechten. De producer: „Wij hebben het album speciaal gemaakt voor de Anglo- Amerikaanse markt. We hebben dan ook voornmnelijk geput uit Engels talige werken waarin Hitler wordt behandeld als een occult fenomeen". Brilse en Amerikaanse roek-groe pen z(in er niet vies van het burger dom in eigen land te epateren door het dragen van de gehate c.q. ge vreesde Nazi-tekens. Reeds dc in middels zelf tot de „oudjes" behoren de Rolling Stones flirtten met het ijzeren kruis. Een Amerikaanse for matie als Kissgebruikt voor dc laatste letters van zijn naam dc ru- netekens van de S.S. Ook de momentcel doorbrekende „punk"-groepen en hun fans zijn niet vies van een hakenkruisje en één van die formaties, dc „Ramones", geeft zijn nummers titels mee als Blitzkrieg Gevresed moet worden dat West duitse tieners de roek-opera over Hitler met weinig onderscheid lussen „wahrheit und dichtung" zullen aan. horen. Veel schoolgaande tieners ble ken kortgeleden tenminste een schokkende onwetendheid" te de monstreren toe neen paedagoog uit Kiel hun kennis over Hitiers derde rijk onderzocht. BROUWERSHAVEN. Nog eens de (geslaagde) zeskamp te Brouwersha ven. De foto toont scheidsrechter Frans Derks, met het organiserend komilé, in aktie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BEST. 15-8. De Rijkspolitie heeft maandagavond in eenh uis in het Brabantse Best tweehonderd kilo hasj gevonden. De bewoner, de 28- jarige J. W., is aangehouden. De hasj, waarvan de herkomst niet be kend is, moet ongeveer een half mil joen waard zijn, aldus de politie. In verband met het onderzoek wil zij voorlopig geen verdere mededelingen doen. Biologische expeditie LEIDEN, 15-8. Medewerkers van het rijksmuseum voor naturulijke historie te Leiden zijn maandag voor een biologisch-oceanografische expe ditie naar het gebied rond de Cana- rische eilanden vertrokken. Dit heeft de marinevoorlichtingsdienst maan dag meegedeeld. Deze expeditie zal worden gemaakt met het nieuwe oceanografisch vaartuig van de Ko ninklijke Marine H.M. Tydeman. Dit schip is speciaal voor oceanografisch onderzoek ontworpen. Het onderzoek van het rijksmu seum van natuurlijke historie be treft in de eerste plaats de fauna van de zeebodem, verschillende diersoor ten krijgen de aandacht. Vooral wordt bestudeerd het voorkomen in relatie met diepte, afstand van de kust, zeestroming en voedselrijkdom. De laatste jaren is duidelijk gewor den dat de scheepvaart door het overboord zetten van afval een aan zienlijke invloed op de diepzeefauna zou kunnen hebben. Ook dit zal tij dens de expeditie een onderwerp van studie zijn. Advertentie Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uil veie modelienboeken. van klein tot groot en van zwart tot in vele kleuren, BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5