ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN r Achter-Indië viert vrede met bombardementen deurloo 4 BLIK DOOR HET WERELD Intermeubel trakteert VENSTER INGEZONDEN STUKKEN Kinderen en de televisie BELFAST. Het bezoek van koningin Elisabeth II aan Noord-Ierland, onder grote politieke en militaire spanning, is alweer voorbij. De Britse vorstin ontmoette aan boord van het koninklijke jacht „Brittania" de dames Maread Corrigan (I.) en Betty Williams van de „Vredesvrouiven van Ulster". Het einde van de oorlog in Viet nam, Laos en Cambodja heeft niet tot echte vrede geleid. Met name zijn de geschillen tussen Vietnam en Cambodja uitgegroeid tol een om vang dat er artillerieduels en lucht bombardementen aan te pas komen. Het grote verschil met de oorspron kelijke Achterindische oorlog is dat er over de gevechten weinig bekend wordt - de betrokken landen hebben geen zin om allerlei journalistieke pottenkijkers toe te laten en trou wens, de buitenwereld is er niet zo geweldig in geïnteresseerd. De voor naamste mededelingen over de strijd komen van een buurland, de pre mier van Thailand, dat zelf ook te klagen heeft over conflicten aan de grens met Cambodja. Premier Tha- nin Kraivichien gaf vlot de schuld aan Cambodja, maar dat is wel een beetje erg eenvoudig. Er zijn wel goede redenen waarop Cambodja zich gedraagt als „een stier in de porseleinkast" - zoals Thanin het noemde. Van oudsher is Cambodja namelijk de dupe geweest van het toeval dat het een klein landje was met een geringe bevolking. De grote buren Thailand en Viet nam hebben daar een da?ikbaar ge bruik van gemaakt om gebieden in te lijven waar ze hun zinnen op had den gezet. In zekere zin was Cambod ja er indertijd het meest bij gebaat dat de Fransen hier aan het koloni seren sloegen - die. hielden de gren zen wel intact al werkten ze door vooral met Vietnamezen als ambte naren te werken wel in de hand dat op hoge posten in Cambodja Vietna mezen terecht kwamen die van har te werden gehaat. Na en zelfs al tijdens de bevrij dingsoorlog kwam hier nog een an dere factor bij. Noord-Vietnam heeft steeds zeer vernuftig gemanoeu vreerd om steeds de vriendschap te behouden van zowel de Chinezen als de Russen. Ze buitten zelfs uit dat deze twee grote communistische voorbeelden in concurrentiestrijd el kaar in royaliteit wilden overtreffen. Cambodje heeft zich al onder prins Sihanouk en later als door dezelfde geleide republiek wel stevig naar links ontwikkeld maar zich angstval lig builen de Vietnamese oorlog pro beren te houden. Tot Sihanouk door Zuid-Vietnam en de V.S. na een staatsgreep het veld moest ruimen en de Rode Khmers de macht ver overden, waarbij ze zich nauwelijks de moeite namen de prins nog als uithangbord te gebruiken. Lange strijd Maar de Rode Khmers waren al leen op China georiënteerd terwijl Vietnam nog het meest in de richting Moskou koerste. Kort nadat beide Vietnams herenigd waren en ook Cambodja zijn communistisch be wind had, was het al mis: strijd om een eiland dat de Vietnamezen van Cambodja afgepikt zouden hebben. En zo zijn er meer grensgeschillen, waarbij Cambodja al heeft gepro beerd de Chinese grote vriend pres sie te laten uitoefenen op Vietnam. Dit echter gaf daaraan geen gevolg om dezelfde simpele reden waarom het zo op Moskou leunt: de Chinezen hebben ook aanspraken op een paar Vietnamese eilanden waar olie ver moed wordt en ze zijn niet te goed die te bezetten. Waarmee de grote internationale controverse tussen de tivee communismen van Moskou en Peking ook zijn intrede heeft gedaan in deze strijd. Een strijd die nog lang niet afge lopen is. Waarmee vooral is aange toond dat zeker voorlopig weinig uit- Advertentie A.s. donderdag komen er echte Intermeubelmannen naar Zierikzee. Deze mannen delen formulieren uit met zomerzotte aanbiedingen tussen deze aanbiedingen kunt u prijzen aantreffen. Let dus goed op. Ook u kunt een prijs winnen De zomerprijzen zijn geldig tot 10-9-77 meelstraat 31 zierikzee komt van de sombere voorspellingen die vooral in de V.S. geloofd iverden. Dat was de „domino-theorie" die in hield dat een communistische over winning in Achter-Indië een groot communistisch machtsblok zou vor men dat één voor één de verdere landen hier zou veroveren: Thailand, Maleisië, Singapore En uiteinde lijk ook de Filippijnen en Indonesië. De toekomst kan nog veel brengen, maar voorlopig hebben de nieuwe rode staten van Achter-Indië het te druk met onderlinge veten om de domino-theorie ivaar te maken. Flitsen uit het buitenland ROME. „De grond aan de boeren", een leuze die het symbool is gewor den van een massale aktie van boe ren en landarbeiders in het zuiden van Italië. De boeren houden al drie maanden lang grote stukken verlaten grond bezet, en eisen erken ning als de nieuwe eigenaars. LONDEN. Partijleider-president Leonid Breznjew van de Sowjet- Unie heeft in Londen, Parijs en Bonn persoolijke nota's laten overhandigen waarin hij protesteert tegen ver meende westerse hulp bij de ontwik keling van kernenergie in Zuid- Af ri ka. LONDEN Zaterdag is het in de Londense wijk Lewisham tot bloe dige straatgevechten gekomen tus sen politie en enkele duizenden link se demonstranten. Er vielen 90 ge wonden, meer dan de helft daarvan agenten. Tweehonderd mensen zijn aangehouden. DENAIN. Bij een verkeersongeluk op de autoweg Parijs-Brussel is de radioaktieve substantie iridium 92 vrij gekomen. Drie mensen zouden zijn stralingsinvloed hebben onder gaan. De stof zat in een kist met. lo den mantel die werd vervoerd door een bij het ongeval betrokken vrachtwagen. KOPENHAGEN. De politie van Kopenhagen heeft meegedeeld dat zij zoekt naar de man die trukbom- men legt in telefooncellen. Bij het openmaken van de deur ontploffen ze. De eerste ontploffing van deze aard had vorige week plaats inde randgemeente Gladsaxe. VATICAANSTAD. Paus Paulus VI heeft besloten alle contacten met de traditionalistische - aartsbisschop Marcel Lefebvre te vei-breken, zo ma&kte het Vaticaan bekend. ORANJESTAD, ARUBA. Het be stuurscollege van Aruba en de M.E. P.-party hebben zaterdag telegram men gestuurd aan koningin Juliana en Nederlandse overheidsinstanties waarin geprotesteerd wordt tegen het politieoptreden op Aruba en het feit dat daarbij materieel van de ko ninklijke marine zou zijn gebruikt. STUTTGART. De Oostenrijkse kanselier, Bruno Kreisky, heeft goe de hoop dat binnenkort op Oosten rijkse bodem een fabriek voor perso nenauto's kan worden gevestigd. Ex- zullen auto's naar een ontwerp van Porsche worden gemaakt. De kan selier zei dat na een bezoek aan het ontwerpbedrijf van Porsche in Stutt gart. WASHINGTON. De Amerikaanse px-esfdent Jimmy Cax-ter is een nauw keurige studie begonnen van het principe-akkoord over het Panama kanaal dat de controle over de wa terweg geleidelijk van Amerikaanse in Panamese handen doet overgaan. WASHINGTON. De Sowjet-Unie heeft nog 400.000 ton tarwe en 450.000 ton mais gekocht in de Vere nigde Staten voor levering in het marktjaar 1977-78. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van land bouw vrijdag bekendgemaakt. WASHINGTON. President Carter hcopt, al lopen de standpunten van de Arabieren en Israël „stek uiteen", dat nog dit najaar in Genève een conferentie over het midden-oosten kan worden gehouden. Dit heeft het Witte Huis zondagavond bekendge maakt. WASHINGTON. De Verenigde Staten hebben Panama beloofd dat ze zullen probex-en een bedrag tot 295 miljoen dollars in leningen en kredieten beschikbaar te stellen aan Panama, als onderdeel van het ak koord over het Panamakanaal. LONDEN. Het in Londen gevestig de Internationale Pers Instituut heeft een beroep gedaan op de presidenten van Syrië en Libanon, zich in te spannen voor de chef van het bureau van het Franse persbureau AFP in Beiroet, die vorige week zondag door onbekenden uit zijn woning werd ontvoerd en naar Damascus gebracht TOKIO. Zuidkoreanen die hun land hebben verlaten zijn in Tokio een driedaagse conferentie begonnen om een verenigd froni te vormen te- g het regime van de Zuidkoreaanse president Park Chung Hee. Zij ko men uit de V.S., Japan en negen an dere landen. SAN FRANCISCO. Het huis van afgevaardigden van de Amerikaanse staal California heeft ccn wetsont werp goedgekeurd waarbij de dood straf weer wordt ingevoerd in deze staat. BOGOTA. In dc lucht boven Ca- lera. een paar kilometer van dc hoofdstad van Columbia, Bogota, hebben twee „vliegende schotels" gevlogen. ItKIRbl In ili* nacht van zater dag up /omlag k een informatiebu reau in tie Israëlische stad Jerusa lem verwoest door een bomaanslag die het werk was van Palestijnse commando's. Een onbekend aantal Israëli's is daurbü om het leven ge komen. Dit heeft het Palestijnse persbureau „Wafa" zondag meege deeld. DACHAU (West Duitsland). Een Tsjechoslowaak die in 1972 in een gekaapt vliegtuig naar het westen was gevlucht, de voormalige mijn werker Karei Dolezel (33), heeft zich van het leven bci'oofd uit angst dat hij naar het oosten zou woi'den te ruggestuurd, zo heeft de Westduitse politie dondex-dag meegedeeld. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft vei'klaai-d „bemoedigd" (e zijn door bex-ichten dat president Fidel Castx'o van Cuba bereid is met de Vex-enigde Staten het lot te bespx-e- ken van zeven Amex*ikanen die op Cuba gevangen zitten. WASHINGTON. Het Amerikaanse Nationale Instituut voor Volksge zondheid heeft in Washington be kendgemaakt dat met succes een medicijn is toegepast tegen virus- encephalitis, door een virus veroor- zaakte hersenvliesontsteking. HAVANNA. Cuba is bereid aan Cubanen die met Amex-ikanen ge trouwd zijn, toestemming te geven het land te verlaten. Dit is in Havan na meegedeeld door de Amerikaanse senator Frank Chux'ch, die een be zoek van vier dagen aan Cuba bx-engt. TEL AVIV. Leidende figux-en op de bezette westelijke Jox-daanoever hebben aan de Amex-ikaanse minis ter van buitenlandse zaken Cyrus Vance, voorgesteld dat in het om streden gebied een vei'desmacht van de Vex-enigde Naties wordt gelegerd, voorafgaande aan de vestiging van een staat Palestina. De eersten BEEKBERGEN, 13-8. Zaterdag was het precies vijftig jaar geleden dat in Beekbergen het Troelstra- oord - het eerste vakantieoord voor de arbeiders - werd geopend. Nu vijftig jaar later beschikken de vak bonden over 15 recreatieprojecten Ier waarde van 50 miljoen gulden verspreid over heel Nederland. Voor de exploitatie ervan werd de Stich ting Vakantieverblijven (S.V.V.) in het leven geroepen. Volgens de bon den beheert deze stichting een van de grootste horecabedrijven van Ne derland met ongeveer een miljoen overnachtingen per jaar. Onder de bezittingen vallen hotels, bungalows en campings. Nogmaals: „De Val" en de Galgepolder De mensen die dachten dal het na het „officiële kommentaar van de gemeente Zierikzee" in de Zierik- zeesche Nieuwsbode van donderdag 11 augustus j.l. wel eens afgelopen zou zijn met het geschrijf over de Val hebben het mis. In deze brief reageren wij, de gemeenteraadsfrak- tie van de Partij van de Arbeid te Zierikzee, op dit „officiële kommen taar". En misschien zijn we niet de laatsten. 1. Eex-st even wat rechtzetten: de publikatie in eei-der genoemde Nieuwsbode onder de kop: „De zaak veex-haven „De Val" door bril ge meente Zierikzee" bevat niet de visie van de „gemeente Zierikzee", noch- die van „het gemeentebestuur van Zierikzee", maar slechts een deel van dit gemeentebestuur-, nl. het Col lege van Burgemeester en Wethou ders, het D.B. zoals in de laatste regel van het artikel stond. Zoals be kend is niet het College van B. en W. het hoogste bestuursorgaan in de gemeente maar de gemeenteraad. Het is dus nog slox-dig om te schrij ven over „het officiële kommentaar van de gemeente Ziei'ikzee" terwijl het in feite om het standpunt van het College van B. en W. gaat. Daar komt nog bij dat juist het huidige College slechts een mindex-heidsvex-- tegenwoordiging in de Raad bezit: de beide wethouders behox-en tot de fraktie van de P.C.F. die vijf van de dertien x-aadszetels bezet. (Ter zake (zie notulen raad) is des tijds door de raad een besluit geno men, overeenkomstig het voorstel van het D.B., zij het index-daad zon der éénstemmigheid, want de P.v.d.A. stemde tegen. Red.). Feiten 2. Enkele feiten, gevolgd door ons standpunt. In de gemeentex-aadsver- gadering van 21 juni jl. te Zierikzee heeft de Raad zich uitgesproken over het zog. „Voorontwerp hex*ziening „Streekplan Schouwen-Duiveland" van mei 1977. In dit plan wox*dt aan gegeven hoe volgens de planologen van de provincie Zeeland de ruimte lijke ontwikkeling op Schouwen- Duiveland zou moeten verlopen. Het is een voox-ontwerp, het plan is dus nog niet vastgesteld, door Provinci ale Staten, maar alleen aan divex-.se instanties toegezonden met het ver zoek om commentaar. Ten aanzien van Zierikzee bevat het Voorontwerp de volgende passa ge (blz. 53)mogelijkheden tol het stichten van jachthavens Zijn ons aan de w.zijde van het ITavcnkanaal on in do voormalige veerhaven De Val" (onderstreping van ons). Op voorstel van hot College van B. on W. besloot de Raad een suggestie op dit Voorontwerp aan Middelburg in to zenden. Deze suggestie hield in dat bij de Val zog. verblijfsnccomo- rintie (zeg maar: huisjes enz.) toege staan zou moeten worden. Een min derheid van de gemeenteraad (de P.v.d.A.-fraktie) was tegen de sug gestie. Reaktics 3. Reaktics bloven niet uit; het Watex-schap Schouwen - Duiveland schi-eef een brief aan Gedeputeerde Staten met, o.a., de mededeling dat het géén px-ijs stelde op verblijfsac- comodatie bij De Val (zie Nieuws bode van 26 juli jl.); het Zeeuws Coöx-dinalie-orgaan (de samenwei-kende milieuvex-enigingen) schx-eef in een brief aan de Ziei'ik- zeese gemeenteraad eveneens bezwa ren te hebben tegen vex-blijfsaccomo- datie bij De Val (Zie Nieuwsbode van 5 augustus jl.); een week daarvoor vex*scheen in de P.Z.C. een publikatie waax-in plan nen wei-den bekendgemaakt die een pi-ojektontwikkelaax-, Geoprojekt uit Nieuw-Vennep, had ontworpen voor De Val en de Galgepolder (een pol- dei*tje ten oosten van De Val). Volgens burgemeester Th. H. de Meester betx-of het één van de vele plannen die in de loop der jaren ont worpen zijn voor De Val. „Het Col lege van B. en W. vond het niet on juist hiervan kennis te nemen" (ci taat Nieuwsbode 9 augustus jl.). 4. Wat beti-eft het .plan van Geo- pi'ojekt: dit Voói'ziet inderdaad in de aanleg van 500 ligplaatsen voor jach ten en sportvisbootjes, enige wal- akkomodatie alsmede in de Galge polder het bouwen van een „haven- dox-p" van, in eerste instantie 200 woningen, in hoogte variëx-end van 1 tot 4 verdiepingen. Geopx-ojekt heeft dit plan geheel vrijblijvend ontwox-- pen. Bestemmingsplan Buitengebied 5. De huidige bestemming van het teiTein: zowel De Val als de Galge polder vallexi binnen de gemeente grens van Ziex-ikzee. Er is voor dit gebied een bestemmingsplan in de maak, het bestemmingsplan-Buiten gebied, dat binnenkort door de ge meenteraad moet woi'den vastge steld. In dit plan is als bestemming voor De Val en Galgepolder aange geven: bestemd voor een haven ten dienste van de watei-sport en een dagrekrea,tie- en/of kampeerterrein, met de daai*bij behox-ende gebouwen, andex-e bouwwex-ken - geen gebou wen zijnde - en andex-e wei-ken - geen bouwwerken zijnde - (ax-t. 17). De nadex-e uitwei-king laat geen misverstand bestaan over de aax-d en de omvang van deze „bijbehox-ende gebouwen": uitsluitend gebou wen ten dienste van de bestemming, mei inbegx-ip van niet meer dan twee dienstwoningen." oppex-vlakte van de gebou wen zal nader worden bepaald, waax-bij de gezamenlijke oppex-vlakte niet meer dan 500 m2 zal bedx-agen." de goothoogte van de gebou- "xw vx door HENK VAN HEESWIJK „Als dat zo is, kunnen we samen nog heel wat genieten van het leven: x-eizen, vreemde landen bezoeken of gewoon samen bij elkaar zijn met een drankje, een babbeltjeMaal ais ik poedig mocht sterven, zijn je kansen verkeken. Je weet. dat ik van je houdt, heel veel. Nu zeer zeker. Onderzoek jezelf of je het mot. me aandux-ft Dagenlang loopt Frida Kasleleijne met dit probleem x-ond. Voor de zo veelste maal heeft Frits van Bossen- drecht haar ten huwelijk gcvx*aagd. Onder normale omstandigheden zou ze zeker voor de even zoveelste keer geweigerd hebben, maar als ze er nu over nadenkt, schuilt er index-daad heel wat waarheid in zijn argumen ten, die haar te denken geven. Een week later is advokaat van Bisterwijk Bandon er weer voor een bespi-eking met Frits cn als dc man daarmee klaar is en wil vertrekken, wenkt ze hom op de bovengang naar haar kamer en sluit de deur, want ze komt sinds een paar dagen niet los van de gedachte, dat ze bespio- neei-d wordt. Door de verpleegster. Best mogelijk, dat ze het doet in op dracht van de kinderen en er een extraatje voor krijgt. Dus is ze op haar hoede. Ze beduidt de bezoeker te gaan zitten en zegt, zelf staande blijvend: „Meneer heeft me voor de zoveelste maal ten huwelijk ge vraagd. Een aantal argumenten pro naar voren gehaald. In dc eerste plaats zijn altijd nog précaire ge zondheidstoestand. die mijns inziens overigens wel meevalt. Andcx-szijds het feit, dat hij op deze manier zijn kindex-en een hak zet. Iets, wat ik nu niet bepaald leuk vind, maar Frits is nog altijd slecht tc spreken over die weken, dat zijn kindci-cn hem zo ongeveer als een gevangene in zijn eigen woning hebben behan deld. Opzettelijk mij weghoudend. Ik heb eerdere malen geweigerd, want ik heb eigenlijk helemaal geen wen zal nader worden bepaald met een maximum van niet meer dan zes m." (blz. 23 ontwerp-bestemmings- plan-Buitengebied). Conclusie: wil er verblijfsaccomo- datie in de Galgepolder kunnen ko men dan moet er nogal wat gebeu- i-en. In de eei-ste plaats moet het ont- wex-p-bestemmingsplan-Buitengebied worden herzien en dat terwijl juist de bezwaarschriftentermijn is ver- stx-eken. In de tweede plaats moet het Voorontwex-p hex-ziening Streek plan Schouwen-Duiveland worden gewijzigd volgens de suggestie van het Raadsbesluit van 21 juni jl. (zie hiei'boven). Dit is nodig omdat het bestemmingsplan-Buitengebied t.z.t. aan dit Sti-eekplan getoetst zal wor den. Weigert de provincie de sugges tie uit Zierikzee over te nemen dan kan Ziex-ikzee zich de moeite bespa- ren om het bestemmingsplan te her zien. M.a.w. bebouwing van de Gal gepolder zal heel wat voeten in de (planologische) aax-de hebben. Standpunt P.v.d.A. 6. Tenslotte ons standpunt: onze fx-aktie is met Watex-schap en Zeeuws Coöi-dinatie-orgaan van mening dat er geen verblijfsaccomodatie moet komen in de Galgepolder. Onze bezwaren zijn tweeëei'lei: a. bebouwing van de Galgepolder zou in feite betekenen dat Schouwen- Duiveland er een dox*p bij krijgt, weliswaar beperkt van omvang maar goed zichtbaar (4 vei-diepingen). Dit zou een ei-nstige aantasting van het landschap vei-ooi-zaken. b. de woningen van zo'n dox-p zouden hoofdzakelijk rekreatie-woningen blijven. Het is o.a. de vraag of het ruimtelijk en sociaal aanvaardbaar is in ons volle Nederland gi-ond te re- servei*en voor dit soort huizen. In ieder geval hebben we er op ons ei land al meer dan genoeg van! Ondex-tussen beseffen we wel dat het x-ealisex-en van een jachthaven in De Val (gesteld dat men dit wil) niet eenvoudig zal zijn: uitvoex-ing in ei gen beheer door de gemeente zal zeer dure ligplaatsen opleveren (denk al leen aan kosten van toezicht!) terwijl uitvoering door een projektontwik- kelaar de aanleg van „dox-pen" ken nelijk noodzakelijk maakt en allei-lei toestanden met zich meebrengt (denk aan Bruinisse). Het lijkt ons dat men het vooi-lopig dichter bij Zierikzee zal moeten zoeken. De gemeentex-aadsfx-aktie van de Partij van de Ax-beid te Ziex-ikzee: H. ASMA, J. GROEN, L. JONKER en A. VERSCHELLING. zin om te trouwen, niet met Frits, niet met een ander. Geld is voor heel wat mensen misschien bijzonder aantrekkelijk, maar zo erg veel waarde hecht ik er ook niet aan. Ik ben gezond en al ben ik momenteel formeel gcspi'oken zonder werk. als ik haren op snarem zet, heb ik bij wijze van spx-eken binnen zeer af zienbare tijd weer een baan. Mei an dex-e woox'den: ik kan heus wel voor mezelf zox-gen. Maar Frits voert een motief aan, dat ik als een bedekte vox-m van chantage beschouw. Hij zegt, dat het zijn gezondheidstoe stand ten goede zal komen, als ik toestem in een huwelijk met hem. Ik ben geen deskundige op dit ter rein en zuster Willeke wil ik geen advies vragen, omdat ik die niet he lemaal vertrouw. Wat is uw mening? Ben ik een berekenende griet, al ik ja zeg cn met hem trouw? Doe ik het dan werkelijk voor het geld? Ik mag hem hardstikkc graag, want au fond is hij een hartelijke kerel. Een heer in optima forma. Maar het leeftijds verschil vindt u het immoreel als ik op mijn leeftijd met hem trouw? Keurt u hel af? Óf zegt u; als je hem er zo blij mee maakt, waarom doe je het dan niet? Persoonlijk ben ik er van overtuigd, dat ik hem dolblij maak, als ik in een huwelijk mot hem toestem." De man denkt na. „U vraagt mij advies in een zaak, waarin ik eigen lijk onbevoegd ben. Want dit is nu eenmaal mijn teri-ein niet. Ik zou onkel één opmerknig willen maken naar aanleiding van uw dilemma, als ik het mag noemen. Hebt u zich wel eens gci-ealisoei'd. wat de volle dige konsekwenties zijn van een hu welijk met mijn cliënt en vriend Van Bosscndx-echt?" Frida begrijpt hem terstond. „U bedoelt dc sexuele kant. Allicht. Ik ben niet achterlijk. Ik denk. dot ei- bij iedere partner wel iets zal zijn. wat hem of haar niet helemaal aan staat, als men in het huwelijk treedt. Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 16 AUGUSTUS NED. 1: Slechts drie programma onderdelen vanavond KRO's We- reldcircus waarin paardendressuur van Captain Sid Horse resp. van Ka- tia Schumann, Clasetty die een ba- lanceernummer met glazen doet, een goochel-act, een sterke men, een boksende kangeroe, chimpansees en niet te vergelen de vliegende trape ze. Ten tweede regisseur Bourguig- 710/x, die niettegenstaande dit feit een Oscar in de wacht wist te slepen. De piloot van een jachtvliegtuig in In- do-China is bezig een dorp te be schieten, ziet een kind in radeloze doodsangst en slaat met zijn vlieg tuig te pletter uit pure verwarring. In het ziekenhuis aangekomen blijkt hij aan amnesie ie lijden. Een ver pleegster gaal van hem houden en neemt hem uit liefde mee naar Pa rijs. Als hij daar woont leert hij een twaalfjarig meisje kennen, er ont staat een hechte en tedere band tus sen hen. Samen trekken ze zich terug in een idyllische irreëele droomwe reld. Het derde programma onder deel is De naleven van Duitsland. Aan de volgende schilders wordt aandacht besteed Adalbert Trillhase, Manfred Böhl, Rudolf Stapel, Josef Mlttlich, Manna Ennaulat en Sylvia Garde. NED. 11: Nadat AVRO's Toppop de nationale hitparade gepresenteerd hkeeft volgt er een aflevering van Geminiman, die de vreemde titel draagt Acht negen tien je bent dood. Een bekende bokser wordt gevraagd opzettelijk te willen verliezen, dit in verband met de opbrengsten van de weddenschappen. Als de vechtjas dit niet wil, wordt zijn vader met de dood bedreigd. Tenslotte ziet Sam Casey zich genoodzaakt zich als vier de man onzichtbaar in de ring te begeven. Vervolgens voor de tweede maal deze week Blue Knight. Een berucht dealer, die zijn heroine op straat uitdeelt ten einde vaste klan ten te maken, wordt opgepakt. En kele dagen later staat hij echter al weer op straat. Als Bumper hierover navraag doet blijkt de dealer als lok aas te moeten dienen. De blauwe ridder vertrouwt het zaakje niet en neemt maatregelen. Na Jaap van Meekren's aktualiteitenmagazine Te- levizier magazine en het laatste journaal, opnieuw beelden van de Europese waterpolokampioenschap- pen, die in Zweden worden gehouden DINSDAG 16 AUGUSTUS NED. 1: 18.45 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Wereldcircus; 19.45 's Zondags met Cybele; 21.35 Journaal; 21.50 De naieven van Duitsland; 22.30 Journaal. NED. II: 18.45 De Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Journaal; 20.25 Gemini man; 21.15 Blue Knight; 22.05 Televizier; 22.45 Journaal; 22.50 E.K. zwemmen. HILVERSUM, 13-8. Kleine kinde- i-en kijken gemiddeld per dag 71 mi nuten naar de televisie. Dat is ge bleken bij een onderzoek in het vier de kwax-taal van 1976 door de dienst kijk- en luistei-onderzoek van de NOS naar de kijkgewoonten van kinderen van drie tot en. met elf jaar. Van die kijktijd viel zevenen twintig minuten voor kwart voor ze ven, achtentwintig minuten tussen kwart voor zeven en acht uur, twaalf minuten voor de periode van acht tot tien, terwijl na tien uur altijd nog gemiddeld vier minuten door de hele kleintjes naar de televisie wei-d ge keken. 55 Ik zie het huwelijk trouwens hele maal niet als het einde, de zevende hemel of het summum of hoe je het wilt definiëx-en. Je geeft immex-s een heel stuk van je privacy weg en je ego zal er ook wel eens een knap door krijgen, vex-ondex-slel ik. Ja. ik heb het dus ingecalculeei'd, U mag het wel weten: als een noodzakelijk kwaad. Maar in aanmerking nemen de, dal bij Frits het gi'ootstc vuur in dit opzicht wel grotendeels Uitge blust zal zijn, hoeft dit ternauwer nood een probleem te voi*men." „Nogmaals, juffi-ouw Kasteleijne. het is helemaal uw zaak en die van mijn vriend. Wc kennen elkander al heel wat jax-en en Frits is niet de man om een of andere onberaden stap te doen. U evenmin, getuige het feit. dat u mecx-dcre malen zijn aan zoeken hebt afgeslagen. Dit alles sa menvattend, zie ik geen maatschap pelijk en ook geen moreel bezwaar. Dit laatste zeer zeker niet.. Misschien zal een huwelijk tussen u en Van Bossend recht in menig oog een lachertje zijn, gezien het leefiijds- vex-sehil, maar wat hebt u beiden met andex-en te maken, als u hem ermee gelukkig maakt en hel u in ieder ge val eén zekci-c voldoening zal geven de laatste jax-en van zijn leven op deze manier te vex-aangenamen? Ze greep de hand van de advokaat en drukte die. ..Dank u. U hebt me desondanks ccn goede raad gegeven. Als u het zo ziet, geloof ik. dat ik maar zal toestemmen." Frida loopt er nog twoe dagen mee. Die derde moi-gen is er bij de post een brief, aan haar gericht zon der naam of adi-cs van dc afzender. Het blijkt ccn episted te zijn van de arts uit Friesland, in casu Bob van Bossendrecht. Hij stelt haar een ul timatum: voor 1 augustus aanstaande wegwezen, andei's zullen de kinderen rechtsmaati-egelen tegen haar tref fen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4