Gemeentelijke aspekten herzien Streekplan aan de orde Van Dijk Co Bouwstoffen b.v. naar het industrieterrein Het „gemeentelijk" boekte tienduizendste bezoeker Gemeenteraad Middenschouwen BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE STREEKNIEUWS P.A. Remeeus BMW-dealer UW! Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vt«dag 12 augustus wt Nr. 22ns 3 SCHARENDIJKE, 11-8. De rami van Muhlensehouwen kwam donderdagavond 111 openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burgemeester E. Bae- rends. Afwezig met kennisgeving waren wethouder J. Boot en de heer W. C. van den Bosse; eerstgenoemde wegens een reis naar Canada. Bü de ingekomen stukken bevond zich een brief van gedeputeerde staten, waarin verzocht wordt de raadsbesluiten tot aankoop van gronden voor het bestemmingsplan Putmcet II in nadere overweging te nemen. Verband werd gelegd met het standpunt van de sub-kommissie voor de gemeentelijke be stemmingsplannen te Middelburg, dat het plan Putmcet II gehalveerd dient te worden. De voorzitter lichtte toe, dat een vertegenwoordiger van ged. staten en de direkteur van de Prov. Plano logische Dienst voor Zeeland, inmid dels een werkbezoek aan de ge meente hebben gebracht. Een aantal feiten zijn nader toegelicht. Het ont- werp-bestemmingsplan kan thans opnieuw, voorzien van aanvullende toelichting, ter beoordeling worden toegezonden aan de sub-kommissie. Het is gewenst alle gronden tot aan de Kreeklaan en de Boutlaan aan te kopen, mede om te voorkomen dat de gronden eventueel in andere handen zullen komen. De grond welke niet nodig is voor uitvoering van het bestemmingsplan Putmeet II, kan, omdat het thans grasland is en aangeplant, als speel terrein in het kader van de i-ekreatie worden gebruikt. Herziening Streekplan B. en w. hadden de raad een voor stel toegezonden met betrekking tot het voorontwerp tot herziening van het Streekplan Schouwen-Duiveland. Vooruitlopend op de behandeling in de raad zijn de opmerkingen uit het voorstel van b. en w. reeds, terwille van de gestelde termijn, ter kennis van ged. staten gebracht. Een aantal opmerkingen, welke ook reeds bij de regionale uitwerking van de Nota Bewoningspatroon zijn gemaakt, worden in dit voorstel her haald, zoals de visie dat de voor de rekreatie in beslag genomen ruimte uitbreiding van de dorpsbebouwing in Ellemeet niet blokkeert. Ook wordt weer gepleit voor groei van Scharendijke tot 1250 inwoners per 1 januari 1986, in plaats van tot 1020 inwoners en de aanwijzing van Scharendijke als opvangkern na 1985. B. en w. zijn het eens met het aan leggen van parallelwegen langs de weg Serooskez-ke-Zierikzee. Een nieuw tracvé wordt bezwaarlijk ge acht wegens versnippering van land bouwgronden. Gemeend wordt dat geen behoefte bestaat aan het doortrekken van de rekreatieverdeelwcg van Rijksweg 57 in oostelijke i-ichting. Westelijk gebied Scharendijke De heer C. J. van Bux'g zei geen enkele moeite te hebben met de in houd van het voorstel. Wel wenste hij de aandacht te vestigen op een tweetal punten. Allereerst merkte hij op dat in het streekplan wel gedacht is aan een x-ekreatieve bestemming van het gebied ten westen van Scha rendijke. Dit is in strijd met het eer der ingenomen standpunt van de ge meenteraad. Hij zou een opmerking hierover gaarne ter kennis van ged. staten zien gebracht. Vei'der stelde spreker dat de nood zaak tot aanleg van de rekreatiever- deelweg in het voorontwerp niet is aangetoond, zeker niet voor het ge deelte tussen Rijksweg 57 en de Stoofweg. Hij zou willen pleiten voor het handhaven van de bestaande we- genstruktuur en de ï'ekreatieverdeel- weg willen weglaten. De heer L. den Boer zei het eens te zijn met de gedachte om in de zgn. groene zóne zoveel mogelijk rust te handhaven. Parallelwegen langs de weg Serooskex'ke-Zierikzee dienen z.i. zo spoedig mogelijk te worden aangelegd. Vooral in de zomermaan den wordt een vlotte doorstroming van het verkeer doör het ontbreken van parallelwegen belemmerd. Strukluurschets De voorzitter antwoordde dat er een struktuurschets kuststrook Scha rendijke in bewerking is. Daarin is geen plaats voor een rekreatieve ont wikkeling ten westen van Scharen dijke. Wel is gedacht aan wat rekrea tieve ontwikkeling bij Ellemeet. Ook al wordt in het streekplan een rekreatieve ontwikkeling ten westen van Scharendijke opgenomen, dan behoeft hieraan z.i. nog geen uitwer king te worden gegeven in een be stemmingsplan. Deze mening is ook medegedeeld aan de gedeputeerde voor dc ruimtelyke ordening. Wat de rekreatieverdeelweg be treft zijn b. en w. van mening dat er weinig behoefte is aan uitbreiding De Zierikzeese musea ZIERIKZEE, 11-8. Niet alleen „Dikke Toren" en Gravensteen mogen zich tijdens het toeristenseizocn-1977 in een grote belangstelling verheugen, ook de beide Zierikzeese musea (nu beide gemeentelijk) trokken weer bijzonder veel publiek. Donderdagmiddag II augustus kon in het stadhuismuseum alweer de tienduizendste betalende bezoe ker worden verwelkomd. Het bleek de heer Chr. Greep uit Monster te zijn, die met zijn echtgenote een dagje-Zierikzee deed. De conservator bood het echtpaar een exemplaar van de Zierikzeese stadsplattegrond (1660) in map aan, benevens het boekwerk „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland", een „beeldverhaal". Maritiem museum Ook het Maritiem museum in de Noordhavenpoort, nu ook gemeente museum, had een uitstekend seizoen al was dit wegens omstandigheden enigszins ingekort. Op 15 juni werd het poortmuseum voor het publiek opengesteld en op 15 augustus wordt het zomerseizoen afgesloten, al zal incidenteel en op zaterdagmiddagen nog gelegenheid tot bezichtiging worden gegeven. In twee maanden tijds werden hier bijna negenduizend bezoekers geteld. Tijdens de afgelopen veertien da gen bestaat het mumeumpubliek zeker voor meer dan zestig procent uit Duitsers. Alle zaken voor alle mensen SYSTEEM SPAREN Vandaag denken aan morgen. Recht op het doel af: trouwen, bouwen, studeren,reizen... 'n Goed spaarplan - elke maand een vast bedrag - maakt wensen snel bereikbaar. Dat kan automatisch van uw salaris ol pensioen bij de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank van clc wegenstruktuur op Schou- wpn-Duivcland. Op dit punt kan de opvatting van het Landbouwschap worden gevolgd. Voor de enkele maanden verkeersdxukte dienen geen nieuwe wegen te worden aangelegd. Het kollege vindt dat Rijksweg 57 (Dammenweg) tot Serooskerke de verbinding met de Westhoek kan vormen. Een paar kilometers verder rijden betekent niets. De parallelwegen langs de weg Se- rooskei'ke-Zierikzee dienen zo snel mogelijk te worden aangelegd. Zonder hoofdelijke stemming werd akkoord gegaan met het voorstel. Dc gevoelens van de raad, die verder naar voren gekomen zijn, zullen wor den medegedeeld. Jachthaven Besloten werd tot het in erfpacht nemen van grond van het water schap Schouwen-Duiveland ten be hoeve van de aanleg van de jacht haven te Scharendijke, t.w. een op pervlakte van 5.37.10 ha, zulks be houdens medewerking van de alge mene vergadering van het water schap. Met algemene stemmen werd be sloten tot aankoop van het water schap van een gedeelte van een wa tergang, die in het plan Putmeet II te Scharendijke ligt, met een opper vlakte van plm. 1300 ma, tegen een prijs van f 1,per m". De raad besloot ten behoeve van de aanleg van een parkeerterrein bij de jachthaven te Scharendijke aan te kopen van Gronddeel b.v. een per ceel grond met oppervlakte van plm. 9.900 m-, tegen een prijs van f 7,50 per m-, B. en w. hebben de raad vooi-ge- steld in te stemmen xnet verkoop van 3.71.69 ha landbouwgrond aan de Verseputseweg te Kerkwerve in openbare veiling. Uitvoerig werd ge- diskusieei'd over de minimumprijs, waarvoor de gi'ond mag worden ver kocht. B. en w. hadden in tweede instantie voorgesteld het bedrag van f 40.000,per ha terug te brengen tot f 30.000,—. De heer L. C Hart verklaarde deze prijs te laag te vinden. De voorzitter lichtte toe, dat een hogere verkoop prijs waarschijnlijk wel haalbaar is. Alleen is het gemakkelijk iets meer ruimte hebben ten aanzien van de minimumprijs. De heer Hart vroeg zich af of de gemeente bij de nieuwe minimum prijs de landbouwgrond wel zou moeten verkopen. De heer L. den Boer verklaarde dat hü steeds voorstander is geweest de grond te behouden als kompensa- tiegrond. Hij was van mening, dat personen van buiten de gemeente dc grond zouden kopen. Spreker zou het i>eter vinden verpachte grond elders in de gemeente te verkopen. De voorzitter vroeg zich af of wer kelijk pachtgrond moet woi'den ver kocht, zodat betrekkelijk kleine pachters zouden worden gedwonen te investeren. Gerekend naar de la gere verkoopprijs van verpachte grond zou bovendien een veel groter oppervlakte moeten worden ver kocht om dezelfde opbx*engst te be halen. De heer Van Burg wees er op, dat het voorstel van procudurele aard is. De raad was het eens met niet juist hiei'over opnieuw te diskus- siëren. De voorzitter verklaarde, dat het kollege geen probleem heeft met een minimumprijs van f 35.000,per ha in plaats van f 30.000, De heer L. Hart zei geen voor stander te zijn van verkoop van ver pachte gronden. Een minimprijs van f 30.000,per ha bleef hij te laag vinden. De heer C. J. van Burg maande tot voorzichtigheid aan. Hij zei te gen het opdrijven van prijzen van landbouwgi-onden te zijn en zou het niet prettig vinden, dat de indruk zou woiden gevestigd, dat hij die richting zou uitgaan. De heer L. den Boer was het met deze opvatting eens. Een voorstel van de heer L. Hart de minimprijs vast te stellen op f 35.000,per ha werd aangenomen met de stemmen van hemzelf, mevr. J. Kloet-Schellingerhout en weihou der M. L. Hoogenboom. Tegen de heren L. den Boer en C. J. van Burg. Aan de raad was ter beooi'deling ovei-gelegd een ontwerp-huurover- ëenkomst voor kantoorruimte voor de Technische Dienst in het nieuw te bouwen gemeentehuis te Bruinis- Huur kantoorruimte De voorzitter lichtte toe, dat hoe wel de raad de huui'overecnkomst formeel niet behoeft goed te keuren, diskussie hierover in een eerdere vcrgadci-ing was toegezegd. De heer C. J. van Bux-g zei begx-epen te heb ben, dat tegemoetgekomen is aan hel verlangen om geen aandeel in de re presentatieve kosten ten laste van de Technische Dienst te brengen. Niettemin vond hij het berekende huurbedrag van f 47.920,aan de hoge kant. Hij zou gaarne een andere grond slag zien voor berekening van een huurbedrag voor de kantoorruimte voor de T.D. Nu is een berekening gemaakt van de prijs per m" en is een evenredig deel ten laste van de T.D. gebracht. Spreker pleitte voor do. berekening van een prijs per m:l en hierop cor- rccticfactoren toe te passen, zodat deze pr)js meer overeenstemt met dc prijs die in het algemeen voor kantoorruimte geldt. HU vond, dat thans geweldig veel betaald moet worden. De heer L. C. Hart was eveneens van mening, dat het huurbedrag voor de kantoorruimte erg hoog is. De voorzitter lichtte toe, dat hij de vergadering van de kommissie voor de T.D. heeft voorgezeten. Over de ontwerp huurovereenkomst is zwaar gediscussieerd. Niet vergelen moet wordeni dat de bouwkosten door de uitslag van de aanbesteding fors zijn gestegen. Een kleinere kan toorruimte was niet mogelijk. Bij de berekening van hot huur bedrag is nog geen rekening gehou den met verlaging van het renteper centage van 9 tot 8Vfe. Verder is besloten, dat de gemeen te Middenschouwen een huurbedrag kan berekenen op dezelfde voet voor de ruimte, die in het gemeentehuis te Scharendijke door de T.D. worden gebruikt. Afschrijving van de bouw kosten op annuïteitsbasis is niet mo gelijk. Wel zal alsnog oveiieg wor den gepleegd over afschrijving van de bouwkosten in 50 jaar in plaats van 40 jaar. De voorzitter lichtte toe, dat de gemeente na 4 a 5 keer vergaderen over de huurovei'eenkomst in de kommissie van de T.D. niet hele maal vrij meer is. Dc raad besloot voorlopig niet ak koord te gaan met de ontwerp-huur- overeenkomst voor dc kantoorruim te voor T.D. In overweging zal wor den gegeven een wijze van andere berekening in overweging te nemen. Besloten werd aan het Leger des Heils afd. reclassering voor 1977 een subsidie van f 100,toe te kennen. Vastgesteld werd een wijziging van de Bezoldigingsverordening gemeen- tepei-soneel 1977 perl. 8.1977. Tot slot werden nog vastgesteld de 10e t/m 13e wijziging van de gemeentebe groting voor 1977. Advertentie Koningin Julianastraat 5, Ouwerkerk Telefoon 01114-1473 >on 01114-1473 met ónze service rijdt u beter ZIERIKZEE Afdeling N.C.V.B. Op woensdag 17 augustus wordt weer een vergadering gehouden van de N.C.V.B.-afdeling. De avond wordt verzorgd door het echtpaar Bergsma, die spreken over hun werk bij het Leger des Heils. Expositie In ,,'t Lange Uus" zijxi tot eind augustus schilderijen te zien van de Ziex-ikzeese schilderes mevr. Van Oevex-en. Voor tijden: zie agenda. BURGHSLUIS Vergeefse reddingsakties Donderdagmiddag werden alle kuststations van Zcebrugge tot aan Hoek van Holland gealarmeerd voor een ontvangen noodsein van het Duitse jacht „Black Molly". Het jacht, zwart van kleur en 21 meter afkomstig uit Düsseldorf was op weg van de thuishaven naar Italië. Na het noodsein voeren di- vei'se reddingboten uit omdat geen positie vermeld werd. Uit Kocksyde (B.) een helicopter, uit Bi'eskens de Javazee en de Tuimelaar, uit Burgh- sluis de „Dolfijn" uit Stellendam de „Potvis" en uit Vlissingen de sleep boot „Deurloo". Ook diverse politie- boten begonnen een zoekaktie. Na trekken van het noodbei'icht via de eigenaar bx-acht aan het licht dat de „Black Molly" veilig in Sax*dinië lag. Wie dit bei'icht de lucht heeft inge- spuid is niet bekend, doch het bracht alom grote consternatie teweeg. WESTERSCHOUWEN Granaat gevonden Heden (vx*ijdag 12 augustus) heeft de heer J. v. W. op het strand aan het Middenpad een granaat gevon den. De Mijnopxuimingsdiensl zal dit gevaarlijke pi-ojektiel zo spoedig mogelijk onschadelijk maken. MIDDENSCHOUWEN Gewonden bij botsing Donderdag 11 augustus vond op de afslag Heuvelsweg, Duivendijkseweg, Flovisweg een ongeval plaats. Op de Heuvelsweg reed een asfaltwagen waarachter G. J. W. uit Bruinisse met zijn auto achter reed. De asfalt wagen wilde op een gegeven ogen blik naar rechts afslaan. Dit was niet mogelijk omdat op de Heuvelsweg uit tegenovergestelde richting F. S. uit Neuss (W.-Duitsl.) met zijn auto naderde. De asfaltwagen stopte, G. J. W. passeei*de de vrauchtauto en bot ste tegen de Duitse auto bestuurd door F. S. op. De auto, bestuurd door F. S. sloeg over de kop en zijn auto werd zwaar beschadigd. Er zijn drie licht gewonden. Van de gewonden zijn geen namen bekend gemaakt. BRUINISSE Gewonden bij aanrijding Bij een aanrijding tussen Rotter dam en de Heinenoordtunnel ter hoogte van de afslag Barendrecht x-aakten enkele inwoners uit Brui nisse en een inwoonster uit Zierik- zee gewond. Een volkswagen be stuurd door J. v. d. B. uit Bruinisse, rijdende in een file moest plotseling sloppen. Door deze manoeuvre ont stond een kop-staart-botsing, waar bij zeven mensen werden gewond, waax'onder de bestuui*der V. d. B. Een 73-jaiïge passagier J. v. R. uit Bruinisse brak een bovenbeen ter wijl zijn echtgenote vijf gebroken ribben en een gebroken sleutelbeen opliep-. De passagiere B. uit Zierik- zee kwam er het beste vanaf. Na vex-bonden te zijn, kon zij naar huis terugkeren. De overigen werden ter verpleging opgenomen in het St. Clara Ziekenhuis te Rotterdam. De scholen Met ingang van het nieuwe kur- susjaar werden aan de openbare ba sisschool te Bruinisse vierentwintig nieuwe leexiingen ingeschreven; bij de chr. basisschool achtentwintig. De chr. nijverheidsschool voor meisjes te Bi-uinisse schreef dertien nieuwe leerlingen in. De zeskampploeg De zeskampploeg uit Bruinisse, die hoge ogen gooit om als eex'ste te eindigen, vertrekt zatex-dag 12 augustus naar Lexmond, één der ge meenten waarvan bux-gemeester Hokken eerste bux-ger is. Met de ploeg gaat een aantal supporters mee. De laatste wedstrijd wordt in de maand september gespeeld in het Belgische Vosselaar. Botsing Dinsdagavond 9 augustus gaf A. Smit uit Hilvex'sum op de kruising Lange weg-Molcnweg bij het linksaf slaan geen voorrang aan de op de Molenweg rijdende C. van Damme uit Melissant. De auto's botsten cn daai-door ontstond aan beide wagens schade. Fiets gestolen De heer J. H. uit Bruinisse, die zijn fiets achter zijn woning had ge stald moest bij het wakker worden dinsdagmorgen konstateren, dat zijn fiets verdwenen was. Deze is in de nacht van maandag op dinsdag tus sen 's nachts 1.00 uur en 's moi*gens 8.00 uur gestolen. Kursus machineschrijven Ook dit najaar zal de heer K. Koetsdijk, die al velen in deze regio opleidde tot typist(e), een kursus machineschiijven geven te Bruinisse in het Ned. Herv. Ver.-gebouw. De lessen beginnen zaterdag 27 augus tus. Voor 40 jour BROUWERSHAVEN. Verschenen is een folder van Br auw er shaven. Het reclamegeschriftje bevat nevens een foto van het stadhuis, twee inte rieurfoto's van de Ned. Herv. Kerk en het standbeeld van Jacob Cats een korte beschrijving van de be zienswaardigheden van het mooie oude stadje. ZIERIKZEE. Een jong mensch K. H. die aan de ZZ van de Oude Haven reed had het ongeluk in de Oude Haven terecht te komen. Daar er bij na geen water in de haven stond werd het een modderbad. ADVERTENTIE. Pietrietwiegen reeds vanaf f 6,75. Prima gelakte kinderledikanlen f 3,75. BURGH. Evenals vorig jaar heeft Burgemeester van Citters zijderup sen gekweekt, hierin bijgestaan door een paar jongelui die voor het voer, namelijk moerbeibladeren zorgden. De rupsen zijn zich nu aan het in spinnen hetgeen een interessant ge zicht is. ZIERIKZEE. Door de zware regen buien, stonden op sommige lage straaieinden waar het overtollige water de riolen moet bereiken groole plassen, die ongemakken veroor zaakten, doordat hel onder de deuren in de gangen kwam. ADVERTENTIE. Maak van uw petroleumstel onverschillig welk merk een blauwbrander, 50 cent per pit. Veel meer warmte, minder olie- verbruik, geen walmen en stoomen meer. HAAMSTEDE. Woensdagavond werden op de vuurtoren noodseinen opgevangen van een in noodverke- rend jachtje dat op den Banjaard was gestrand. Te ongeveer 8 uur ver trok motorreddingsboot „Juliana" die het scheepje omstreeks midder nacht behouden binnen wist le sle pen. RENESSE. Zondagmiddag wordt hier op het terrein achter de „Blaau- we Scuut" met medewerking van zangvereeniging en de mandolinclub door leden van de Rijzende kerk een lekenspel opgevoerd. De opbrengst is voor het orgelfonds. BURGH. Als bèwijs dat schildpad den soms groote afstanden kunnen afleggen, deelen w{i mee, dat dezer dasgen een schildpad van Burgemees ter van Citters is gevonden bij sla ger van Nieuwenhuyzen te Haam stede, waarvoor dit dier een afstand van een paar kilometer heeft moeten afleggen. DEN HAAG. De Europese Com missie is niet bereid de uitdrukking „de twee partijen in het bedrijfsle ven" (ter aanduiding van werkge ver-s- en wex-knemersvertegenwoor- digers) voortaan achterwege te laten en te spreken over aandeel'houdex-s, direkleui-cn, leidinggevend personeel cn andere werknemex-s. ZIERIKZEE, 11-8. Hel kollege van b. en w. tier ge meente Zierikzee ilcell aan tie raad mede dat overeen stemming is bereikt met Van Dijk Co. Bouwstoffen B.V. ie Dordrecht, over de verplaatsing van liet Zierik zeese bedrijf van de Scheepstimmerdijk naar het indu strieterrein aan het Groeneweegjc. De firina Van Dyk Co is bereid kantoor cu pakhuis ter plaatse aan dc gemeente te verkopen voor dc som van f 225.000,Daarnaast is overeen stemming bereikt over dc afkoop van de erfpacht van het betreffende per ceel, waarop dc gebouwen staan. Het perceel aan dc Scheepstimmerdijk is n.l. eigendom van dc gemeente cn werd in erfpacht uitgegeven aan Van Dijk Co. De afkoopsom van dc erfpacht be draagt f 35.000,Het destijds in erf pacht uitgegeven perceel heeft een oppervlakte van 2015 m". Over de toekomstige bestemming van dit ter rein is nog niets bekend. Dc gemeente verkoopt in hel to taal van de/.c tx-ansaktie grond op het industrieterrein aan Van Dijk Co.. zijnde plm. 3600 m-, voor de prijs van f 25,per m", zijnde f 90.000,de massa (exkl. b.t.w.) Piiklni is Voorgesteld wordt verder het vroe- gci'c gamalenzout-pakhuis aan dc Molenstraat 17 te kopen van de heer F. Jansen te Brouwei'shaven, voor de prijs van f 6.000,—De grondoppcr- vlalcte bedi-aagt 42 in". Dc Nationale Stichting Huis te Utrecht wil twee kavels gxond kopen voor de bouw van 14 px-cmie-koop- woningen in het bestemmingsplan Poortanibncht VI. De totale opper vlakte van de grond bedraagt plm. 2475 m2, voor de prijs van f 200.993,52 de massa (exkl. b.t.w.). Als aanvulling op de raudsagenda van maandag 15 augustus zijn ver der nog enkele stukken aan de leden van de gemeenteraad toegezonden, w.o. enkele ingezonden stukken. Ingezonden stukken Deze stukken hebben betrekking op het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling voor diverse gemeen ten in Zeeland inzake de subsidië ring van de Stichting Regionaal Pe dagogisch Centrum. Vex-der: een schrijven van de P.Z.E.M. inzake „Data-cai'd 1976" cn het jaarverslag van de Regionale Raad voor de Ar beidsmarkt voor de provincie Zee land, een schrijven van gedeputeerde staten inzake de wethouderswedden en de bekende brief van de Stichting Zeeuws Coördinatie-oi*gaan voor Na tuur-, Landschaps- en Milieube scherming inzake de veerhaven „Dc Val" en dc Galgepolder. inrichthigssckets B. en w. willen de binef voor ken nisgeving aangenomen zien, met uit zondering van dc laatste zinsnede: „Mocht na het gereedkomen van een Inrichtlngsschets voor de Ooster- schcldc blijken dat in de gemeente Zierikzee een of andere vorm van verblijfsrekreatie wenselijk is, dan kan dit via een herziening van het betreffende bestemmingsplan gere geld worden".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3