Kantongerecht Zierikzee HET AKKOORD Eerherstel Brusselse Joden Het abortus vraagstuk Het midden- en kleinbedrijf De brief van Duisenberg Vier doden bij brand Oproerpolitie naar Aruba Nederland en Aruba Grote onrust op Aruba V3 f! 'J De buitenlandse werknemers Kunstdiefstal De schoolverlaters „Flitsen" AGENDA By de gematigde vreugde over het bereiken van een akkoord over het financiële, sociale en ekonomische beleid, als vastgesteld in het kader van de kabinetsformatie, is de ver leiding groot (evenals bü levensver zekeringen) snel over de kleine re geltjes heen te lezen. Toch staan die „regeltjes" erin en daaruit blüki wel dat de formateur en zün part ners wel hopen, dat het allemaal zal lopen, zoals is uitgestippeld, maar wel de mogelijkheid willen open Ia- ten dat het niet zal gelukken. Het „stuk" op zich trouwens is ook niet con amore door iedereen gun stig ontvangen. Met name minister Duisenberg heeft bedenkingen ge lanceerd, die er op neerkomen, dat naar zijn smaak te weinig bezuinigd gaat worden. Die zuinigheid ziet hy als uiterste noodzaak, gelet op de redelijkerwijs te verwachten ont wikkeling, die niet a priori gunstig behoeft te zijn. Een tussenopmer- king geldt het feit, dat groepsgewij ze bezuiniging, biykbaar niet moge lijk zal zün, zonder ernstige strubbe lingen by en door belanghebbenden. We behoeven daarbij niet bestraf fend te kijken in te richting van ambtenaren, leerkrachten of dokto ren. maar het feit in zyn algemeen heid stellen. Geen enkele groep is er op gebrand te worden aangepakt in het kader van de bezuinigingen, die toch zullen moeten. Die „kleine re geltjes" dan, hier slechts gebruikt bü wijze van voorbeeld. Ook in het ak koord staat vermeld het risiko dat het kombinatiepakket van over heidsmaatregelen met zich brengt. Weliswaar zyn de „beleidsveronder- stellingen (blykens het C.P.B.) hoop gevend, waar het gaat om de werk- loosheidseffekten, maar minder roos kleurig voor de ontwikkeling van de binnenlandse bestedingen. Er is dan ook ruimte voor twijfel of de beoog de inkomensmatiging zal worden ge realiseerd". Om die twijfel enigermate weg te nemen zijn formateur en partners dan nog een stap verder gegaan en werd besloten dat een nieuw kabi net „tijdig kompenserende plannen ter grootte van enkele miljarden zal voorbereiden, die zowel betrekking hebben op een verdergaande beper king van de kollektieve uitgaven als op een vergroting van de overheids bestedingen". By het lezen van die zin ontkomt men niet aan de indruk dat een nieuw kabinet, tijdens „de rit" nog wel eens zal zien, of de af gesproken maatregelen wel voldoen de zyn. Is dat niet het geval (óp naar een werkloosheidscijfer van 150.000 in 1981) dan kan naar be vind aan zaken worden gehandeld en moet nog steviger het mes er in. Te hopen is dat niet, maar het houdt wel een kans in voor het par lement, dat - nemen wy aan - toch niet louter om de oren zal willen worden geslagen met voldongen fei ten, met onwrikbare afspraken, met vastgepinde beleidsvoornemens, al lemaal gebruikt om een nieuw kabi net op de rails te zetten. De komen de regeerperiode (vooropgesteld dat de nog resterende „hobbels" ook nog werden genomen), zal op het Bin nenhof toch nog wel een marge vin den voor parlementair vuurwerk. Dat hoort er in een deniokratic toch echt wel bij! BRUSSEL, 11-8. Joden blijken zich niet te hebben schuldig gemaakt aan het stelen en doorsteken van heilige hosties in de Sint Michielskathedraal (de vroegere St. Goedele) in Brussel, al werd een honderdtal van hen er op 21 mei 1370 voor op de brandsta pel terechtgesteld. In november 1977 zal in tegen woordigheid van de aartsbisschap van Mechelen-Brussel, kardinaal L. J. Suenens, opperrabijn Dreyfus en dominee Pieters, een bronzen plaat aan de gevel van de kathedraal wor den onthuld, waarop de Joden van indertijd van de beschudliging wor den vrijgesproken. Britten aan de snuif LONDEN, 11-8. Bang ge maakt. door berichten over het gevaar van het sigaretten ro ken, gaan steeds meer Britten op snuif over, bericht de Brit se tabakshandel. Enkele jaren geleden was de oude gewoonte van het nemen van een snuifje aan het uit sterven, maar de tabakshande laren constateren nu ineens weer toenemende vraag naar de „tinnetjes" van zeer fijn gemalen tabaksmelange met olie en parfum, die snuif vormt. Vorig jaar werd in Groot Brittannië 350 ton snuif ge maakt en voor 11,5 miljoen pond sterling verkocht, hoog ste omzet sedert jaren. ZIERIKZEE, 11-8. Niet in th? eer ste plaats om de boete wat vermin derd te krygen, maar meer uit een vorm van protest stonden donder dagmiddag een aantal personen voor het kantongerecht. Zowel C. P. V. te Kerkwerve als P. S. te Zierikzee achtten zich niet korrekt behandeld door de Zierik- zeese parkeerwachter. V. kreeg een bekeuring wegens parkeren op het Havenpark in strijd met een wacht- verbod. V. was in het bezit van een ontheffing, die echter niet voor het betreffende gebied geldig was. De officier van justitie mr. W. J. Kol- kert achtte het feit nauwelijks straf waardig en eiste dan ook schuldig verklaring zonder oplegging van straf. Kantonrechter mr. A. Veen- hoven vonniste konform. Evenzo verging het P. S., die ge deeltelijk binnen en gedeeltelijk bui ten het gebied waar een parkeerver bod geldt, geparkeerd stond. Na de uitspraak van mr. Veenhoven ver zocht S. om wat meer clementie van de zijde van de parkeerwachter voor invalide mensen. Een verzoek waai de kantonrechter echter niets aan kon doen. Om deel III P. K. te Zonnemaire en J. R. te Vlissingen stonden, ieder afzonder lijk. terecht wegens het rijden zon der een geldig kentekenbewijs deel III. Beiden waren van mening dat het niet hun schuld was omdat zij nooit een acceptgirokaart ontvangen hadden om het verschuldigde bedrag voor het kentekenbewijs III te vol doen. P. K. sprak over een „admini stratieve troep in Veendam", De kantonrechter bleek niet gevoelig voor deze argumenten en was van mening dat men er in dergelijke ge vallen zelf even achteraan moest zit ten. Hij vonniste in beide gevallen f 75,boete of 2 dagen. Gevaarlijke stoffen J. D. d. K. te Bruinisse kreeg kon- trole op zijn schip Traveller II in de haven van Burghsluis. In strijd met het reglement gevaarlijke stoffen. DEN HAAG, 1--8. De C.D.A.-fractie in de Tweede Kamer wil een zo snel mogelijke regeling van de abortus problematiek bij de formatiebespre kingen Dit standpunt werd donder dagmiddag ingenomen tijdens een fractieberaad over de invulling van het regeerakkoord. DEN HAAG, 11-8. De organisaties van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf, het K.N.O.V. en het N.C. O.V., hebben waardering voor de aandacht die kabinetsformateur Den Uyl en de fractieleiders van P.v.d.A. C.D.A. en D'66 blykens hun overeen komst over het te voeren financiële sociale en economische beleid aan het midden- en kleinbedrijf hebben be steed. Dit zeggen de ondernemers in een donderdag uitgegeven verklaring. Deze waardering vermindert ove rigens niet hun teleui'stelling over het voorgenomen algemene beleid, zoals de organisaties die gisteren samen met de andere werkgeversor ganisaties hebben uitgesproken. Ze wijzen erop, dat ook het midden- en kleinbedrijf het in de- eerste plaats van een op minder onzekerheden ge baseerd algemeen beleid moet heb ben om in staat te zijn in voldoende mate nieuwe arbeidsplaatsen te scheppen. DEN HAAG, 11-8. Demissionair mi nister Duisenberg (financiën) wei gert zyn brief aan formateur Den Uyl over de omvang van de bezui nigingen op de kollektieve uitgaven openbaar te maken. Een verzoek van de V.V.D.-kamerleden Wiegel en Van Aardenne om de inhoud van de brief openbaar te maken heeft hy afgewezen. In zijn brief (van 30 juni) zet de minister het naar zijn inzichten wen- sclyke financieel-economischc beleid voor de komende kabinetsperiode uiteen. Ily bepleit een verdergaande bezuiniging op de kollektieve uitga ven en noemt een bezuiniging lot een bedrag van 9 miljard menselyk. AMSTERDAM, 11-8. Het landelijk comité van Schoolverlaters vindt liet teleurstellend dat tydens de ka binetsformatie niet wordt gespro ken over de werkloosheid onder schoolverlaters. Volgens het comité zullen dit jaar 40.000 schoolverlaters als werkzoe kenden bij de arbeidsbureaus wor den ingeschreven. Van de school verlaters van vorig jaar zijn er nog 12.000 zonder werk. aldus een ver klaring van het comité, dat in de komende maanden .enkele acties op het programma heeft staan. Ilct co mité zegt formateur Den Uyl om een gesprek te hebben gevraagd Een dergelijke ontmoeting zou tot nu toe door de formateur zijn ge weigerd. bleken slechts vier van de vijf voor geschreven brandblusapparatcn aan boord te zijn. Van deze vier bleken er slechts twee dire kt voor gebruik gereed. Verder waren de voorge schreven certificaten voor deze ap paraten verlopen. Wachtmeester K. B. Langendoen trad op als getuige in deze zaak en verklaarde destijds een zeer verwaarloosd schip te heb ben aangetroffen. D. K. verweerde dat zijn boot was goedgekeurd door Schéepvaartkeur en dat hij van me ning was dat alles in orde was. Bo vendien twijfelde hij aan de gron digheid van de kontrole der brand- blusapparaten door de wachtmeester Naar zijn zeggen was bij een kontro le door de leverancier enkele dagen later alles in orde gebleken. Op grond van het proces-verbaal en de getuigeverklaring eiste de officier in totaal f 500,boete. Mr. Veenhoven was milder gestemd en legde een boete van in totaal 1' 250,op. J. v. d. H. te Oosterland kreeg f 40,boete omdat hij drie personen op zijn traktor had laten meerijden terwijl er geen zitplaatsen waren. „Het busje van die mensen stond de- l'ekt op het land en hel was etens tijd, dus ik had weinig kéus", voer de v. d. H. aan. Geen rybewys P. v. d. L. zei voor te komen om te zeggen dat hij echt geen geld had om de boete te betalen, die hem zou worden opgelegd voor het rijden zonder rijbewijs. De kantonrechter vond dit geen steekhoudend argu ment en vonniste konform de eis van mr. Kolkert f 150,of 3 dagen. uit het buitenland ANKARA. Turkije kan zijn econo mische moeilijkheden dit jaar te bo ven als de economie een injectie krijgt toegediend van 500 tot 600 miljoen dollar aan buitenlands kre diet. Dat heeft premier Suleiman Demirel gezegd in een vraaggesprek met het dagblad „Tercuman". FRANKFORT. Drie geleerden van het „Genootschap voor bevordering van vêrriiëuwirigen" Innova in Diet- zenbach (Hesseri) hebben een manier ontwikkeld om definitief van atoom- afval af te komen. Het moet met goedkope raketten naar de zon wor den gestuurd. TEHERAN. De Sowjet-Unie heeft Iran voor 1,6 miljard dollar krediet gegeven ten behoeve van de uitbrei ding van het staalcomplex „Arya- mehr" in Isfahan, zo meldt de door gaans goed ingelichte krant „Ayan- degan". Iran zal de Sowjet-Unie te rugbetalen in aardgas. ASUNCION. De voormalige com mandant van het getto van Riga, Eduard Roschmann, is in een zieken huis in Asuncion, hoofdstad van Pa raguay, aan een hartinfarct overle den. de dood van de 69-jarige SS- officier, bekend als „de beul van Ri ga", werd donderdag gemeld. LONDEN. De drie militantste zui delijk Afrikaanse Organisaties heb ben donderdag het Brits-Amerikaan se plan voor een regeling van het Rhodesische vraagstuk categorisch van de hand gewezen nog voordat dit plan definitief is goedgekeurd dooi de Verenigde Staten en Groot-Brit- tannië. LAATSTE NIEUWS EINDHOVEN, 12-8. Bij een brand in een flatgebouw op de Welschapse- dijk in Eindhoven zijn vier mensen omgekomen. De identiteit van de slachtoffers is nog niet bekend. De brand is vrijdagmorgen omstreeks vier uur twintig ontstaan in een flat woning op de tweede etage en is daarna via de buitenkant van het gebouw overgeslagen naar de derde etage. Enkele bewoners van het drie ver diepingen tellende flatgebouw kon den zich zelf in veiligheid stellen, anderen werden door de brandweer met ladders van de balkons gehaald. Twee flatwoningen brandden uit, twee andere liepen behoorlijke brandschade op. Vermoedelijk zijn zeven tot negen gezinnen dakloos ge worden. WILLEMSTAD, 12-8. Van de lucht haven van Willemstad is in de nacht van donderdag op vrijdag honderd man oproerpolitie vertrokken naar Aruba. Aan boord van het vliegtuig zaten ook minister van justitie Chan ce, de Antilliaanse hoofdcommissaris van politie Oldenboom, de procu reur-generaal van de Nederlandse Antillen mr. Nahr en een aantal an dere politiefunctionarissen. Op hot vliegveld zei minisler Vo ices van verkeer en vervoer dat de situatie op Aruba dusdanig is dat het nodig is er politicverslcrking heen te sturen. De politie was in gevechtstenue terwijl een grote hoeveelheid wapens en munitie aan boord van het vlieg tuig was. Uit Willemstad zijn nog steeds geen lelex- en telefoonverbindingen mogelijk met Aruba. Volgens niet bevestigde berichten had zich gis teravond laat een grote menigte ver zameld voor het bestuurskantoor in Oranjestad. Het toestel is inmiddels geland en teruggekeerd naar Willem stad. W. F. M. J. te België had in het Grevelingenmeer te Brouwershaven gevist met twee vistuigen. „In België is dat niet strafbaar", voerde hij aan. De kantonrechter hield rekening met het l'cit dat hij de moeite had genomen om voor te komen en von-' niste f 10,of 1 dag. Te snel L. W. 't M. te Zierikzee had te snel gereden op de Julianaweg, had hier voor reeds een boete betaald en be greep niet waarom hij voor dit geval nog gedagvaard werd. De zaak wordt nader onderzocht. Wel kreeg hij een boete van f 20,of 1 dag voor een parkeerovertreding in de Meelslraat. DEN HAAG, 11-8. De Nederlandse regering voelt niets voor een gesprek met Arubaanse politieke leiders. Als zij zich hier vervoegen om met Nederlandse politici of parlementa riërs te spreken, zullen zij uit hoffe lijkheid niet worden afgewezen. Maai de suggestie dat Nederland recht streeks betrokken zou raken lijkt niet erg dienstig aan de ontwikke ling naar zelfstandigheid van Aru ba, „die ik zeker als wenselijk onder schrijf". Dit zei premier Den Uyl donder dag tijdens zijn wekelijkse perscon ferentie naar aanleiding van de ont vangen telegrammen van de leiders van de M.E.P. en tien vakorganisa ties op Aruba. Meermalen heeft de Nederlandse regering het standpunt verkondigd dat zij uitsluitend kan spreken met de Antilliaanse regering. Nederland kan en mag geen aanleiding zijn tot het verbreken van staatkundige ban den. WILLEMSTAD, 12-8. De toestand op Aruba is zeer gespannen nadat woensdag op Curacao het regeerak- koor voor een nieuw kabinet van Boy Rozendal is getekend. De elek triciteitsvoorziening over het gehele eiland is uitgevallen en zowel tele foon- als telegraafverkeer was don- derdagkmorgen niet mogelijk. In Willemstad werd vernomen dat op Aruba een algemene staking is uit geroepen. De Antilliaanse lucht vaartmaatschappij ALM heeft alle vluchten van en naar Aruba moeten staken vanwege gebrek aan verbin dingen. (Men zie ook: laatste nieuws) WW mr 01 Bill Verwachting' tot zaterdagavond: Plaatselijk een bui In het algemeen veel bewolking en plaatselijk buien; zwakke tot matige wind uit noord tot noordoost; mini mumtemperaturen ongeveer 15 gra den; maxima van 18 tot 23 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 12. Min.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 22 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 13 aug. Zon op 6.20, onder 21.08 Maan op 4.46, onder 19.55 14 aug. Zon op 6.21, onder 21.06 Maan op 5.51, onder 20.25 Nieuwe maan: 14 augustus (23.31) UTRECHT, 11-8. Als de Neder landse samenleving haar houding ten aanzien van de buitenlandse werknemers niet verandert zal dat binnen enkele jaren tot verzet lei den. Dat verzet zal vooral afkomstig zijn van in Nederland opgegroeide kinderen (de tweede generatie) van buitenlandse werknemers. De konfliklen die daaruit voort vloeien zullen diep ingrijpen in de Nederlandse samenleving, zo voor spelt Lino Calle. „De Spanjaard die zich binnen en buiten de vakbewe ging in Nederland met de problemen van de buitenlandse arbeiders heeft beziggehouden, vlak voor zijn defi nitieve vertrek naar Spanje in het blad „De Vakbeweging" van de F.N. V. OVIEDO, U-8. Dieven hebben in de nacht van dinsdag op woensdag voor een onschatbare waarde aan kerkschatten geroofd uit de beroem de kathedraal van de Spaanse stad Oviedo. Deskundigen menen dat het gaat om de grootste kerkdiefstal uit de geschiedenis. Een Franco-gezinde organisatie heeft inmiddels gemeld verantwoor delijk te zijn. De schatten zijn naar het buitenland gebracht. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 13 en zondag 14 augustus Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Vis ser en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringende gevallen zaterdag morgen 11.00 uur. WESTHOEK/BROUWERSHAVEN De artsen te Haamstede, Re- nesse en Brouwershaven hou den in het weekeinde eigen praktijk. Dat zijn dokter J. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 1861; dokter J. L. Fach, Re- nesse, tel. (01116) 1280 en dok ter L. A. M. Bruel, Brouwers haven, tel. (01119) 280. Dokter F. Buitendijk, Bruinisse tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Richard en dok ter Speelman. Zuster C. P. v. d. Berg, Bergstraat 1, Bruinisse. 'Telefoon (01113) 1828.- heeft dienst voor Duive- land en Bruinisse. Zuster v. d. Have, Haamstede, tel. (01115) 1423. neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergs ma, Zierikzee tel. (01110) 2180, heel't dienst voor Schouwen-Duiveland. Spreekuur vrijdagavond 19.00- 20.00 uur; zaterdag 13.00-14.00 uur. Zierikzee Iedere donderdag, van 11.45-12.45 uur. carillonconcert. Elke dag, behalvQ_ zondag. Land bouwmuseum. 13.30-16.30 um. Tot eind augustus Zierikzee ,,'t Lange Uus", expositie 9.00-12.00 uur en 13.30-17.30 uur. Op donder dag 19.00-21.00 uur. Donderdag 11 augustus Zierikzee Gasthuiskerk, 20.00 uur orgelconcert Kees van Eersel. HOOG- EN LAAGWATER s,'"amHli'lte Hoogwater Laagwater 13 aug. 3.19 15.35 9.05 21.32 14 aug. 3.57 16.14 9.41 22.06 Springtij: 17 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Een storing boven Duitsland blijft ons parten spelen. Leek het er aanvankelijk op dat de betekenis er van zou afnemen, sinds vrijdagnacht echter breidde het zijn invloed weer enigszins uit naar ons land. Rond deze storing stroomt vochtige lucht naar onze omgeving, zodat op veel bewolking moet worden gerekend waaruit plaatselijk regen kan vallen. Een uitgestrekt hoge drukgebied boven noord-Scandinavië. waarvan een rug zich uitstrekt tot over do Britse eilanden verhindert dat. sto ringen van de Atlantische Oceaan tot het vasteland van Europa doordrin gen. In hel zuiden van Europa komen naast hoge middaglemperaturen van rond 27 graden ook lokale onweer- sloringen voor. Raadhuis, vergadering gemeente raad Middenschouwen. 19.30 uur. Vrijdag 12 augustus Zierikzee Gebouw Paternosterstraat, fraklic- ver'gadering P.v.d.A., 20 00 uur. Zaterdag 13 augustus Zierikzee Concertzaal. 20.00 uur, filmvoorstel ling. Asterix verovert Rome. Kerkwerve Verenigingsgebouw, inschrijving ral ly 11.00-13.00 uur. Start: cafc Kcrk- weg 12.30 uur. Verenigingsgebouw; prijsuitreiking 17.30 uur. Dreisehor Concert Intertexta in de kerk op de Ring. 20.00 uur. Zondag 14 augustus Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur. filmvoorstel ling. Asterix verovert Rome. Maandag 11 augustus Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, afd. „Philatelica". Brouwershaven Stadhuis, vergadering gemeente raad, 19.30 uur. Dinsdag 16 augustus Middelburg Nieuwe Kerk, orgelconcert Arie J. Keijzer, 20.00 uur W,oensdag 17 augustus Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, N.C.V.B.- afdeling, 20.00 uur. Zaterdag 20 augustus Oosterland Qriëntatierit, start: „Neffen d'Eule". 14.00 uur. Zondag 21 augustus Dreisehor Cantate-dienst in kerk op de Ring, 11.00 uur. Dinsdag 23 augustus Noordgouwc Afd. Plattelandsvrouwen. Fietstocht: Slart-Zonnemaire: 13.00 uur; Noord- gouwe - bushalte. 13.15; Dreisehor, bushalte: 13.15. Maandag 29 augustus Zierikzee „De Zeeuwsche Herberghe", open huis s.v. Zierikzee, 19.30 uur. (01110) 22S5 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 2938, (01110) 2416. (01110) 4669 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcenlrum Noord- en Midden-Zeeland tel. (01100) 14444. KAARTEN Waar zitten ze toch allemaal, of liever „zaten", want het is voor ve len alweer voorbij. Gelukkig dat er 'politie is, roepen de mensen (soms), maar een variant is mogelijk: geluk kig dat er prentbriefkaarten zijn, want daardoor weet ik waar ze zit ten of zaten. De Velema's zitten heel duidelijk in Schotland. Ze stuurden een kaart met een gezondheidsicens, die on- middelijk in relatie kon worden ge bracht met het (vrij) woeste Schotse landschap, met natuurlijk op de voorgrond een oude ruïne en een meer met staalblauw' water. Inge ponst in de kaart echter een forse fles whiskey, met een redelijk ge vuld glas er naast: ..Good health from Bonnie Scotland", begrijpt u wel? De Wildemannetjes zaten in Hampshire, ook al aan de andere kant van de (bedreigde) Noordzee dus. Ze stuurden een herfstplaatje van een „Ancient Folk Cottage", een folkloristische hut dus, met rieten dak, waarvan al de charme van het Engelse platteland valt af te lezen. Zo maar een goede vriend verblijft 'in het Franse departement Gironde. Op de ansichteen landkaartje van het gebied, dat naar vorm sprekend lijkt op de kop van Noord-Holland fjiet Hoorn en zo. Zou onze „eigenste" Veluwe er niet bij zijn: ja hoor, die is er bijvan de Gèertsema's met op de kaart cen traal een huifkar, die door een heide- achtig landschap trekt. Enig natuur lijk. Een bevriende familie uit het Duivelandse trok naar Hongarije dronken daar volop Tokayer-wijn en de kaart, maar dat zegt niet zoveel, is uit Lillafiired. Goed bericht verder uit Tirol, uit het Schlosshotel Fiss: „we hebben het hier geweldig: de natuur is schitterend en het hotel prima". Het is toch duidelijk zaliger kaarten te ontvangen, dan te ver sturen, want dat wil nog al eens een karwei zijn. Een familielid zal in Loicestoft, waar hij arriveerde met een mini- zeilbootje en onze goede vrienden uit het Limburgse zochten hei dit keer maar eens in eigen land. Zc stuurden een kaart uit Terhorne met de Terkaplester Poelen en ik mag een boon z\jn, als ik er evoren ooit van hoorde. Het witste kerkgebouw ter wereld staat in Griekenland, zo lijkt het teel. Opk alweer op een kaart. Het is de t'lak bij zee gelegen kerk van Para- pbrtiani. Er wordt wat afgereisd te genwoordig tol in Miami (V.S.) toe. Een kaart toont het beroemde Mia mi Bench en onze vrienden schrijven „dat het er veel onweert". Uii Ierland een kaart van de Gor- zeltjes, die wc altijd zo noemen. Ze moren in Couganc Barra (Cork) en mooi dat het daar is en het goede, vertrouwde Zwitserland is er ook bij met het klooster Mehrerau. En dan nog een kaart uit Verona met de Vittoria-brug en een plaatje uit Canada, met een motel er op en één van het beroemde „Finger La- kesland" aan de oostkust van de V.S. en nog wat „klein grut" van hier en daar. Even mogen de kaarten nog pronken en dan gaan ze in de grote doos. die elk jaar voller wordt. Wat zal er ooit mee gebeuren. Ach, mis schien worden zc ivel veel geld waard. Later, veel later. In ieder ge val, iedereen erg bedankt voor het versturen! SCH1EREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2