ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN De Cubanen in Afrika Boek over „Engeland-itis" 7 BLIK DOOR HET WERELD V ENSTER Grafische bond wil in pers-bedrijfsfonds Fruit kan duur worden Werkloosheid steeg in juli Wat biedt de BEELDBUIS ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 augustus 1977 Nr. 22117 Een der merkwaardigste ministers van president Carter is zijn ambas sadeur bij de VN - en daardoor een soort hulpminister van buitenlandse zaken - Andrew Young. Deze zwar te diplomaat heeft 'zich ook bij vele Amerikanen niet al te populair ge maakt door een aantal uitspraken waarmee hij inging tegen allerlei opvattingen die zo langzamerhand gemeengoed zijn geworden. Zo moet de aanwezigheid van Cubanen in Afrika natuurlijk veroordeeld wor den - de rode invloed neemt toe in het zwarte werelddeel en dit moet wel goed zijn voor Moskou en dus slecht voor de VS en het Westen in het algemeen. Die denkwijze is Young een beetje te eenvoudig. En het is zeker niet helemaal onzin wat hij beweert. In de eerste plaats is het niet meer dan logisch - daar op is zijn redenering gebaseerd dat in verzetsbewegingen die zeker in de aanvang alleen steun ontvingen uit de socialistische wereld en die strijd leverden tegen typisch Westerse ko loniale mogendheden de politieke oriëntatie sterk links zou worden. Zeker voor het opbouwen van een ideologie voor hun strijd waren dergelijke bevrijdingsbewegingen haast wel aangewezen op hetzij het Russische, hetzij het Chinese kom- munisme. Dat is het alleen maar een wonder dat desondanks de banden met name met Moskou betrekkelijk slap zijn gebleven. Het grote voor beeld in dit geval is uiteraard An gola waar de Cubanen hun grote rol hebben gespeeld. Young heeft zich vermeten hiervan te zeggen dat die inmenging misschien wel een stabi liserende faktor geweest kan zijn en nog steeds kan zijn. Zulke lof voor Castro's kommunistische staat is eigenlijk een beetje tegen de regels van Washington. Maar Young zegt niet zomaar wat. Feit is dat zonder de Cubanen wellicht een der andere partijen de burgeroorlog had gewonnen die na het vertrek der Portugezen uitbarst te. Of dat die burgeroorlog nog feller dan vandaag had voortgeduurd - want de strijd is nog lang niet over al geheel gestaakt. Maar het waar schijnlijkst is dat de staat Angola uiteengevallen zou zijn. De UNITA bijvoorbeeld die nog steeds in het zuiden van het land opereert maakt propaganda voor een staat die keurig opereenkomt met het gebied van een der grootste Angolese stammen. En de resten van de FNLA die onder' bescherming der Zairese regering nog steeds aktïef zijn, hebben ook een sterke neiging lot afscheiding van de noordelijke gebieden, lees stamman. Lang niet altijd kan van de wat willekeurig getrokken kolo niale grenzen in Afrika gezegd wor den dat ze een zinnig gebied afba kenen, maar voor Angola geldt dal wel vrij aardig. Het totale gebied heeft door omvang en door variatie van mogelijkheden van bestaan re delijke levensvatbaarheid als een komplete staat. Zo al niet in het be lang der bevolking dan toch wel in het belang der Afrikaanse stabiliteit was het handhaven van deze een heid. Nadelig of niet Young vindt dit een goed aspekt van de Cubaanse interventie dat ze daar voor heeft helpen zorgen. En ook dat ze eraan heeft meegewerkt dat president Agostinho Neto begin dit jaar een staatsgreep overleefde. Merkwaardigerwijs hielpen de Mos- kougetrouwe Cubanen daarmee het onderdrukken van een opstand van lieden die juist vonden dat Neto zich niet genoeg op de Sovjets oriënteer de. Neto - en dat is niet zo onwijs van hem al kan men moeilijk de meeste bijval hiervoor verwachten van Russen of Cubanen - probeert met zoveel mogelijk landen van zo veel mogelijk soorten goede relaties te onderhouden. Niet uil ideologie maar omdat hij zoveel mogelijk hulp moet zien te krijgen en daarom geen SCHEVENINGEN. Deze week was aan het ScAeveningse strand dit ta fereel te zien. Mensen dik in hel pak en geen priklimonade, maar erwten soep. Overigens denkt de soephande laar ten onrechte dat het met zijn Duits helemaal snor zit, maar dan had hij toch het woord „per" niet moeten gebruiken, maar „pro". potentiële helpers wil afschrikken. En wat dan ook hun motieven zijn geweest - die zijn niet zo erg duide lijk - de Cubanen hebben voorname lijk geholpen om de schade zo gering mogelijk te laten zijn van het ver trek, der Portugezen waarmee in één klap wél 99 procent van alle kader verdween. Plus het materiaal dat de blanke kolonisten meenamen. Dat betekent dat het vervoer in de soep liep, dat het onderwijs niet meer kon funktioneren, dat de verbindingen niet meer te handhaven waren, dat het geldstelsel in elkaar zakte. Er is niet alleen goeds te zeggen van de plotselinge overdracht der soeverei niteit door de Portugezen - ze heb ben nooit gezorgd dat zonder hem de dagelijkse gang van zaken gega randeerd was. Goed, het is begrijpelijk dat in de VS - en elders in de westelijke we reld - er niet met voldoening naar wordt gekeken dat de zich onver bloemd tot Moskous kamp beken nende Cubanen zo'n grote rol spelen in het strategisch interessante zui den van Afrika. Maar Young heeft gelijk dat er nog minder reden tot voldoening geweest zou zijn als An gola helemaal geen kans had gekre gen zich te ontwikkelen tot een normale staat en een nog lang voort- zwerend gezwel gebleven was dat makkelijk een speelterrein had kunnen blijven van allerlei invloe den. UTRECHT, 10-8. De Grafische Bond N.V.V. eist van minister Van Doorn van C.R.M., dat een vertegen woordiging uit het grafische be drijfsleven wordt opgenomen in het bestuur van het bedrijfsfonds voor de pers. De eis van de vakbond komt voort uit de kritiek op een beslissing van de C.R.M.-minister - op basis van een advies van het bedrijfsfonds - om uit het fonds een krediet van f 85.000,te verstrekken aan het huis-aan-huis blad „De Streek" in Gemert. De bond heeft hier groot bezwaar tegen, omdat het geld wordt gebruikt voor de aanschaf van een foto-zetmachine, die zal worden be diend door vrijwillige krachten. In zijn blad Grafia van deze week kon digt de bond aan alle geëigende mid delen te zullen gebruiken om te voorkomen, dat grafische vakarbeid door aA.atcurs zal worden uitge voerd. LONDEN, 8-8. Peter Jay, de nieu we Britse ambassadeur in Washing ton, zegt in een boek dat in de loop van augustus in Londen verschijnt, dat „wij in Groot-Brittannië een in verwarring geraakt en ongelukkig volk zijn." Jay, schoonzoon tan premier James Gallaghan, noemt de ziekte waaraan zijn land lijdt „Engeland- itis", en hij somt een ontmoedigend aantal symptomen op. De titel van het boek, dat klaar kwam lang voordat Jay ambassa deur in Washington werd, is: „De toekomst die er niet is: de feilen van de sociaal-demokratie in Groot- Brittannië". Volgens de Evening Standard ziet Jay in zijn boek de ene klasse in Engeland staan tegenover de andere. De middenstand hekelt de hebzucht van de arbeiders en de arbeiders gaan tekeer tegen de voorrechten en schijnheiligheid van de beter gesi tueerden. Jay konstateert volgens kroniek schrijver „The Londoner" van het blad, dat ook de gewesten in Enge land lijnrecht tegenover elkaar staan, maar tevens dat alleen de re gerende Labourpartij nog kan bogen op enige landelijke steun. WIJK BIJ DUURSTEDE/KAPEL- LE, 10-8. Op de fruitveiling in Wijk bij Duurstede zijn dinsdag voor fruit op stam - nog aan de boom hangend fruit, dut door zogenoemde fruit- pachters wordt aangeboden - hoge prijzen betaald. De appelrassen Cox, Goudreinet en Jamps Grieve deden tussen drie kwartjes en een gulden per kilo, de pererassen Conference en Doyennè du Cornice ongeveer 70 cent. Soortgelijke prijzen zijn vol gens de Nederlandse fruittelersorga- nisatie NFO dit seizoen ook elders al voor fruit op het hout betaald, maar het appelras Golden Delicious ging goedkoper weg. Om het fruit van de boom naar de winkel te krijgen moeten er per kilo dertig cent kosten gemaakt wor den, zodat de inkoopprijs van de an dere rassen dan Golden Delicious wel boven de gulden per kilo zal komen. De kosten van de kleinhan del kunnen volgens de NFO op' 40 tot 50 cent gesteld worden. De kans bestaat dan ook dat die kleinhandel, om ook nog winst te maken, zijn verkoopprijzen op f 1,50 tot f 2, per kilo of hoger zal stellen. DEN IIAAG, 10-8. Eind juli was 5,2 procent van de afhankelijke be roepsbevolking in Nederland werk loos. In die maand steeg het aantal werklozen in den lande met 14.190 tot 201.370, zo heeft het ministerie van sociale zaken dinsdag gemeld in zijn maandverslag arbeidsmarkt. Eind juli waren er 141.420 mannen en 59.950 vrouwen werkloos. Dit be tekent een stijging bij de mannen van 8.830 en bij de vrouwen van 6.080 ten opzichte van de maand ervoor. Voor seizoensinvloeden gecorrigeerd bedroeg de werkloosheid eind juli 213.400 (151.400 mannen en 62.000 vrouwen). Dit betekent dat ten op zichte van eind juni de werkloos heid steeg met 5.000. Een deel van deze stijging kan volgens het minis terie net als vorige maand worden toegeschreven aan de meer dan „normale" toeneming van de werk loosheid onder schoolverlaters. DONDERDAG 11 AUGUSTUS NED. I: 's Middags De Waltons. Oma moet afscheid nemen van het huis maar is er te zeer aan gehecht om dat wat ze ervoor in ruil krijgt te kunnen waarderen. Opa snapt er niets van zodat John-Boy als bemid delaar moet optreden. De avond be gint.met de Kinderkrant waarin als gebruucetijk drie onderdelen: Man neke en Kanneke, Bas en Barbera, en het verhaal van Jozef. Vervolgens een aflevering van Het kleine huis. Dochter Laura krijgt ten onrechte de schuld van het een of andere akke fietje, in werelijkheid veroorzaakt door de verwende kruideniersdoch ter. Evolutie of de schepping? is de titel van een gespreksprogramma met professor Wilder Smith in het kader van de serie Christenen van daag. Vervolgens een reportage over een van de meest imposante dier soorten: de adelaar en om precies te zijn, de Afrikaanse arenden in hun eigen omgeving. Na het journaal en reklame een film van Charles Bar ker over de levensbeschouwing en denkwijze van de ekonoom Adam Smiht, vooral beroemd geworden om zijn boek Wealth of nations. Ten slotte Moody chorale eerste uitzen ding van een tweedelig concert1 van het Moody Choir uit Chicago, ten gehore gebracht in. de Oude Kerk van Scheveningen. NED. II: Allereerst Maartje van Weegens spelletje Cijfers en Letters, gevolgd door de natuurfilmserie De wondere wereld onder water. Het duikersechtpaar Ron en Valerie gaan In de Zuidelijke Koraalzee op zoek naar de zeeslang. Als ze het beest, overigens twintig maal zo gevaarlij ker dan een cobra, vinden, vergeten ze waarmee ze te doen hebben. Twee komische programma's in Comedy hour. Eerst Billy de Bluffer die erin slaagt een schoonheid van een meis je dat au pair werkt in zijn eigen huis werkzaam te krijgen. Zijn va der ondertussen wacht op zijn mas seuse, natuurlijk is degene die ver door HENK VAN HEESWIJK De derde dag na Frida's terugkeer in huize Van Bossendrecht is ook de dokter uit Friesland er. Die haar een keer in Haarlem heeft bezocht en daar bedreigde. Voor hem van hei zelfde laken een pak, denkt Frida: als hij me ook wil spreken, moet hij maar naar mijn kamer komen. Me neer Bob loopt evenwel zelf regel recht naar het ziekenvertrek en be groet daar zijn vader, die lauw rea geert. Frida staat naast hem, gereed om dadelijk in te grijpen, als dat no dig zou blijken. De man voelt zijn vader de pols, nog altijd Frida nege rend. Knikt tevreden en zegt tegen de man: „Je pols is uitstekend. Mooie gelegenheid om enkele dingen te bespreken." Trekt een stoel bij en gaat zitten. Frits van Bossendrecht zegt op harde toon: „Er is niets te bespre ken." De ander geeft er geen kommen- taar op, simuleert of hij nu plotse ling ook de vrouw ziet. die naast zijn vaders stoel slaat. „Hé, u ook hier? Wij hebben straks ook nog wat te bepraten; wilt u intussen dit vertrek verlaten? Ik kan het wel alleen af. En roept u zuster Willeke." Frida voelt de woede in zich op komen. Ze loopt om de zieke heen naar de zoon en wijst hem de deur: „Er uit. Qp met moment zijn de zus ter en ik verantwoordelijk voor het welzijn van uw vader en uw aanwe zigheid hier Is daartoe niet bevor derlijk. Wilt u onmiddellijk weg gaan?" De man loopt rood aan, wil wat antwoorden, maar Frida is hem voor. ..Als u kommentaar hebt. komt u dan mee naar mijn kamer. Of wilt u uw vader een tweede shock be zorgen? Al bent u honderdmaal zelf arts, als er tijdens uw aanwezigheid hier wat met uw vader gebeurt, dien ik zeer beslist een aanklacht tegen u in. En nu voor de laatste maal: wegwezen. Anders bel ik de politie. Wel eens van huisvredebreuk ge hoord?" Het gesprek, even later in Frida's kamer, is stormachtig. Maar Frida is niet meer bang. Zelfs niet voor deze man, die pretendeert, dat hij als oudste zoon het meeste recht heeft hier te zijn. En haar terstond op straat kan laten gooien, als hij dal wil. „Wil het dan maar," zegt ze tar tend. „Wie brengt u daarvoor mee? Als u één hand naar mij uitsteekt, krab ik u de ogen uit. Ik zal u nu eens wat. vertellen, meneer de arts: ik zal uw vaders huisdokter op de hoogte stellen van het feit, dat uw komst hier en dito aanwezigheid een totaal desatreus gevolg kan hebben voor de patiënt. En hem verzoeken dit te verifiëren en het u mee te de len. Overigens, na uw vertrek uit dit huis zal ik order geven u voorlopig niet meer toe te laten." Inwendig lacht ze. als ze enkele minuten later de wagen van arts Bob van Bossendrecht hoort ver trekken. Die wordt straks getroffen door dezelfde maatregelen, die hij ontworpen heeft mij te beletten hier te komen. Het werkt dus als een boe merang en dat zal hij nooit voorzien hebben. Terug in de ziekenkamer sust ze de man. „We hebben probleem samen opgelost. Ik heb Bob aan het verstand gebracht, dat hij met het bespreken van zijn zaken nog maar een poosje moet wachten, in ieder geval tot je weer helemaal opge knapt bent. Wc zijn nu op de goede weg en dat willen we zo houden, snap Je? Je redt. het wel, Frits, als je maar stipt doet wat je dokter, de zuster "en ondergetekende beslissen. Als het zo doorgaat, mag je volgen de week eens een uurtje naar buiten. Man, zodra je weer zover bent, dat we op reis kunnen, gaan we toch ze ker samen fijn uit! Waar niemand ons kan vinden en lastig vallen!" De man. glundert. „Zou je dat willen?" „Nou, en of! Met jou! Ik heb je gemist al die weken. Ik heb me zor gen over je gemaakt." Hij wordt rood van ontroering. „Kom eens hier, dan zal ik je ervoor belonen." Ze laat zich kussen en als voor het eerst zijn gezonde voelende hand over haar lichaam glijdt, pro testeert ze niet, maar laat hem be gaan. Ze zal er niet slechter van worden. Tussen zuster Willeke en Frida is niet meer de leuke, intieme ver standhouding van de afgelopen win ter, toen Frida zelf hier lag met twee gebroken benen in het gips. En door Willeke werd verzorgd. Het lijkt nu wel of de verpleegster bang is voor Frjda. Misschien durft ze niet meer zo vrij te zijn door de aanwezigheid van de huishoudster, die nauwelijks een woord met Frida wisselt en voor het overige helemaal haar eigen gang gaat. Natuurlijk kan ze nu niet meer zonder huishoudster. Stel je voor. dat ze ook nog eten moet ko ken in dit grote huis en van alles en nog wat moet doen, want de werk ster, die tweemaal in dè weck komt, kan niet alles schoonhouden. De hoofdzaak is, dat de patiënt zo min mogelijk alleen is. Als zuster Wille ke rust, is Frida er en omgekeerd. Enkel in de nacht is de man enkele uren alleen. Hoewel Frida wel eens een keer heel voorzichtig gaat kij ken. Want ze is hier bij de gratie van de bewoner. En weet, dat ze om half vier op straat staat, als Frits om vijf minuten voor half vier is overleden. Voorzover dat mogelijk is en het do patiënt niet vermoeid, hebben ze samen gesprekken. Over tal van din gen. (wordt vervolgd) VRIJDAG 12 AUGUSTUS NED. I: 18.30 Tclcac; 18.45 De fa beltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 The Flintstones19.30 De stuntelaars van Chicago; 19.55 The West Point Sto ry; 21.35 Journaal; 21.50 Terug van weggeweest: Griekenland; 22.30 Al gemene Loterij Nederland22.35 Journaal. NED. II: 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Hunters goud; 20.00 Journaal; 20.25 Wordt u al ge holpen; 20.55 Aktua TV; 21.35 Char lie's Angels: 22.25 Simonskoop spe cial; 22.50 Journaal. ZATERDAG 13 AUGUSTUS NED. I: Na een aflevering van The Flintstones onder de titel 't Zwem bad. De Amerikaanse musicalfilm Welcome stranger met Bing Crosby en Barry Filgerald in de hoofdrol len. De film vertelt het verhaal van de dorpsdokter McCrory, die op zoek is naar een lijdelijke vervanger en die hij ook vindt in de persoon van Dokter Pearson, al lijkt deze persoon hem niet ideaal. Het avondprogram ma start met een reportage van de op 24 juli jl. verreden rallycross- wedstrijden op het Eurocircuit te Valkenswaard. In de prominenten- race strijden Anita Meyer, Albert West, Corrie Konings en Vader- Abraham om de beker. Vervolgens Richard Brooks speelfilm Dollars of De perfecte bankroof, waarvoor de Hamburgse Reeperbahn het decor vormde. De film draait om de Uni ted World Bank, die een waterdicht alarmsysteem zou hebben, ontwor pen door kluisexport Joe Collins. Juist deze Collins is het echter die voor de verleiding door de knieën gaat, en samen met een callgirl de perfekte bankroof probeert te ple gen. Warren Batty en Goldie Hawn vertolken de hoofdrollen. Na AV- RO's Sportpanorama een aflevering van The Blue Knight onder de titel Moderelatie. Langs een omweg komt agent Bumper Morgan er achter dal een sjiek modehuis de dekmantel vormt voor een bloeiende handel in verdovende middelen. Verdenkingen heeft Bumper genoeg, maar waar haalt hij de bewijzen vandaan. NED. II: Allereerst een aflevering van Black Beauty. Er wordt een misdadigers van de ene naar de an dere gevangenis overgebracht. Duis tere kollega's zien hun kans schoon en proberen hem te helpen ontsnap pen. Black Beauty steekt er een stokje voor. Gerard van den Berg speelt met Nell Koppen, Legien Kromkamp, Jan Lieferink en Rob van Strien het spel Zo vader, zo zoon. Na het journaal het TV Show concours Blaastest 1977, programma de finale van het te Kerkerade ge houden concours voor blaaskapellen. De volgende kapellen plaatsten zich voor deze finale: De Fraps, de Berg- kapel, De Alpenjager, de Roderland Musikanten en de Drie Donken Blaaskapel. Vervolgens nog meer muziek met Nana Mouskouri, die ditmaal te gast heeft, Roy Jones, George May, Catharina Valente, Kyung-Wha Chang en Clifford Ben- sen. Na de aktualiteiten in Hier en Nu een korte film over de nieuwe aktie die Pater Bteneker op Curagao heeft opgezet om de clochars. de daklozen en de abnsten een huis te verschaffen. De aktie is getiteld Een huis voor iedereen. ZATERDAG 13 AUGUSTUS NED. I: 15.30 Nieuws; 15.32 The Flintstones; 15.55 Welcome stranger; 18.30 Teleac; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Rallycross 77; 20.00 Dollars; 21.35 Journaal; 21.50 Sportpanorama; 22.30 The blue knight; 23.20 Journaal. NED. II: 17.40 Atletiek; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 Black Beauty; 19.30 Zo vader, zo zoon20.00 Journaal; 20.25 Blaastest 77; 21.25 Nana Mouskouri; 22.10 Hier en Nu; 22.50 Een huis voor ieder een; 23.00 Journaal. volgens aanbelt niet de masseuse, maar Billy's schoonheid. Van de blanke Engelse humor over naar de zwarte Amerikaanse met Sanford and Son. Lamont speelt graag kaart en vader Fred verdenkt zijn kaart- vriende'n ervan vals te spelen. In de zesde aflevering van All you need wordt de aandacht gericht op de Vaudeville en Music Hall-muziek. Te hore^n zijn onder meer Liza Mi- nelli, Edith Piaf, Mariene Dietrich Judy Carland en Dany la Rue. Tot besluit nog twee programma's de aktualiteitenrubriek Brandpunt en Levensloop waarin omroeppaslor Jack van de Valk met een jong gezin over werk, gezin, en adoptie praat. DONDERDAG 11 AUGUSTUS NED. 1: 15.00 De Waltons; 18.45 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.05 De Kinderkrant; 19.30 Het kleine huis; 20.20 Evolutie of schep ping?; 20.45 Adelaars in duikvlucht; 21.35 Journaal; 21.50 Adam Smith; 22,20 Moody Chorale; 22.45 Journaal. NED. II: 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 19.05 Cijfers letters; 19.25 De wondere wereld onder wa ter; 20.00 Journaal; 20.25 Comedy Hour; 21.15 All you need...; 22.05 Brandpunt; 22.30 Levensloop; 22.55 Journaal. VRIJDAG 12 AUGUSTUS NED. I: Na een aflevering van de' Flintstones waarin Fred als teen ager-idool verschijnt, De stuntelaar van Chicago. Nick stelt zich kandi daat voor het wethouderschap, maai de plaatselijke middenstand voelt daar wéinig voor. Line moet nu pro beren zijn neef Nick op officiële wij ze in discrediet te brengen, door be paalde dokumenten te bemachtigen. Big Nick is echter ook niet op zijn achterhoofd gevallen en neemt te genmaatregelen. The West point story is de titel van een Amerikaanse televisiemusical van Roy Del Ruth uit 1950. Hoofdrolspeler James Cag- ney speelt een brutale Musicalregis seur, die slechte zaken doet en met tegenzin aksepteert hij het aanbod om op een militaire akademie de jaarlijkse show te regisseren. Hij neemt de kadetten echter zo te gra zen dat ze hem dwingen zelf soldaat te worden. Ondanks alles wordt de show een grandioos sukses. Als laat ste programma-onderdeel: Terug van weggeweest, derde en laatste af levering van een serie waarin gast arbeiders op vakantie gaan in hun eigen land. Vanavond wordt het fo cus of de Griek Sakis Ionnisdis ge richt. NED. II: Deze TROS-avond begint met een nieuïve serie van Austra lisch fabrikaat getiteld Hunters goud. In de eerste twee afleveringen die vanavond achter elkaar op hel scherm komen begint hel verhaal met Scott Hunter die tevergeefs op zijn vader een gouddelver zit te wachten. Iedereen probeert Scott ge rust te stellen, maar hij vertrouwt het niet. Na het nieuws een afleve ring van de komische serie Wordt al geholpen? In het kader van de energiekrisis zet de direktie van Grace Brother de verwarming af. Het ons zo bekende personeel doet er alles voor om een beetje warm te blijven. Na de aktualiteiten in Ak tua TV, de vierde editie van Char lies's Angels onder de titel Vrouwen in gevangenschap. Het liedelijke trio is op zoek naar een vermist meisje, hetgeen ze doet belanden in de vrouwengevangenis. De meest wal gelijke praktijken komen nu aan hel licht. Vervolgens een Simonskoop Special. Simon besteedt aandacht aan de film' Airport '77, die vervaar digd werd in navolging van de po pulaire films Airport, Airport '75. Voorts praat hij met de hoofdrolspe lers van de eerstgenoemde produk- tie: Jack Lemmon, Christopher Lee en regisseur Jameson. Vrijdag 19 augustus, 21.50 uur, Nederland I: Havenkwartier. Jean Gabin in de rol van Jean, een gedeserteerde soldaat uit het koloniale leger.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 7