Kon. harmonie „Kunst en Eer en „Luctor et Emergo" samen in een grootse show Brouwershaven gaat groots slot breien aan de feestelijkheden „LEGER'-ECHTPAAR J. VAN DER BIJL-STOUTJESDIJK GEHULDIGD De bevolking van Bruinisse en het Aqua Delta-projekt Muzikaal evenement te Renesse STREEKNIEUWS Zestig jarig huwelijk Q BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Op zaterdag 13 augustus ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donaas 11 augustus 1977 Nr. 22147 3 HEINESSE, 9-8. Ten aunschouwe van een zeer talrijk publiek verzorgden dinsdagavond de korpsen „Kunst en Eer" uit Zierikzee en „Luctor et Emergo" uit Re- nesse een zeer geslaagde taptoe op het dorpsplein. Voor deze gelegenheid had men het grasveld aehter de her- vormde kerk met dranghekken afgezet. Het evenement werd geopend met taptocsignalen met cclio-cffcktcn, ge blazen door Jaap Moerland van Luctor et Emergo op cornet en Jan Terp stra van Kunst en Eer op trompet. Vervolgens kwam het fanfarekorps Luctor et Emergo uit Renesse onder leiding van Henk Blom en het tam boerkorps onder leiding van Adrie Padmos opmarcheren. Toen men zich met dc mars Uncle Jack's special had gepresenteerd stelde het korps zich op in een hoek van het afgezette terrein. (gedurende het gehele programma mochten de beide korpsen zich ver heugen in veel waardering van het talrijke publiek, dat voor elk num mer enthousiast applaudiseerde om zijn bijval te tonen. Naast het licht van de lampendra gers werd het terrein tijdens de show verlicht door 10 lampen van 1000 watt. Dankzij deze voortreffe lijke verlichting en de fraaie unifor men van de beide korpsen, die in kleur bovendien nog uitstekend harmonieerden kwam de zeer aan- trekelijke show volledig tot zijn recht. zoensvergadering gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van „Philatelica". KERKWERVE Pcuterspeelplaats weer open Deze week zijn dc speelmorgcns voor de peuters in de speelzaal „De Schouwse Poeletjes" weer begonnen. In plaats van twee morgens zijn er vanaf dinsdag drie morgens voor de peuters. Het geval was namelijk dat er normaal zeventien peuters kun nen spelen. Er was echter een wacht lijst waar nog negen peuters opston den. Enkelen van hen zijn al bijna drie jaar. Daarom is het bestuur over gegaan op een derde morgen. Voor de peuters die op de wachtlijst staan is de speelzaal (de consistorie van de N,ed. Hei-vormde Kerk op de Ring) op dinsdagmorgen geopend. Voor de resterende peuters is er tijd om te spelen op woensdag en vrijdag. Nieu we peuters kunnen worden opgege ven bij: mevrouw H. A. P. Huigens- Stoel, Verseputseweg 3 te Kerkwer- ve. De kinderen moeten de leeftijd van twee jaar hebben bereikt. Advertentie Nadat de Koninklijke Harmonie „Kupst en Eer" uit Zierikzee, onder leiding van Eduard de Loof en het tamboerskorps onder leiding van Adrie Struyk, was opgemarcheerd en zich had gepresenteerd, bracht het korps een show met onder andere het bekende „When the Saints go marching in". ZIERIKZEE Concerten in Casthuiskerk Op heden (donderdag) 11 augustus wordt in de Gasthuiskerk een con cert gegeven door de organist Kees van Eersel te Goes. Het programma luidt als volgt: 1. Passagaglia en fuga in c, Joh. Seb. Bach: 2. Partita „Nun lasst uns Gott dem Herrn", Vincent Lübeck; 3. Vo luntary for a double organ, H. Pur- cell; 4. Voluntary VIII allegro-ada- gio-allegro, John Stanley: 5. Twee fuga's over B.A.C.H., Robert Schu mann: 6. Andantino. C. Franck; 7. Preludium en fuga i n Es, C. Saint- Saëns. Kees van Eersel werd geboren te Vlaardingen in 1944. Hij studeerde aan het Rotterdams Conservatorium bij Piet van de Kerkhoff, George Stam en André Verwoerd. In 1971 behaalde hij de ..Prix d'Excellence". Hij vervolgde zijn studie aan de „Schola Cantorum" te Parijs bij Jean Langlais alwaar hij de „Prix de vir- tuosité" behaalde. Verder won Kees van Eersel prijzen en onderscheidin- Toen de Zierikzeese muzikanten zich na het tonen van hun show hadden, opgesteld was het de beurt aan Renesse zijn kunnen, te tonen. Het talrijke publiek kon kijken en luisteren naar hun uitvoering van o.a. de traditional „Adalita" en „With swing and beat". Als afwisseling op alle gelopen figuren werden ook twee nummers op de plaats staand gespeeld. Kunst en Eer speelde het koraal „Ich bete an" en Luctor et Emergo bracht de meditatie „All in the april evening" ten gehore. Beide korpsen Als laatste onderdeel van het af wisselende programma marcheerden de beide korpsen op, om zich samen te voegen tot een geheel. O.l.v. Eduard de Looff speelden alle muzi kanten gezamelijk „Holiday for trumpets". Hierbij stelden alle trom- petisten en cornettisten zich op voor het front van het korps. Onder lei ding van Henk.Blom werd nog de mars „Saint Thrifont" gespeeld om de show stemmig te eindigen met het Wilhelmus. gen op internationale concoursen te Brugge, Arnhem, St. Albans, Linz en Innsbruck. Sinds 1974 is hij cantor- or-ganist van de Grote Kerk te Goes. Kees van Eersel treedt ook op als beiaardier. Daarvoor studeerde hij aan de Nederlandse beiaardschool te Amersfoort. Hij is stadsbeiaardier van Zierikzee. Het laatste concert in deze serie vindt plaats op donderdag 18 augus tus met als uitvoerenden: Jan van Dijk, organist van de Gasthuiskerk met medewerking van Kora Kruis, viool. Aangezien deze concerten zonder subsidie worden georganiseerd en de kosten hoog zijn, wordt na afloop een schaalkpllekte gehouden. Asterix in Concertzaal Zaterdag 13 en zondag 14 augustus a.s. draait in de Concertzaal de te kenfilm Asterix verovert Rome. Scenario, produktie en regie zijn in handen van René Goscinny en Al- bert Uderzo. Het verhaal speelt zich af in Gal lic, dat door de Romeinen verovert en bezet wordt. Er is echter één dorpje, dat weerstand blijft bieden aan de overweldigers, namelijk het plaatsje waar Asterix' en Obelix wonen. De Romeinse centurio is hier zo van onder de indruk, dat hij er van overtuigd is dat dit tweetal go den zijn. Asterix en Obelix moeten allerlei speciale opdrachten uitvoe ren, om te bewijzen dat ze inderdaad goden zijn. De helden slagen hierin op voortreffelijke wijze en Julius Ceasar is genoodzaakt zich aan dit tweetal te onderwerpen. Reuze snijboon Woensdag 10 augustus j.l. werd in de moestuin van de familie B. Visser, Slabberswerf 19 te Zierikzee een reuze snijboon gevonden, met de uit zonderlijke lengte van 33 cm. Aan de plant, waarvan deze boon is geplukt, groeien nog meer bonen met een op merkelijke lengte. Aid. „Philatelica" Op maandag 15 augustus wordt in het Huis van Nassau de eerste sei- ZIERIKZEE, 10-8. Het echtpaar Jan v. d. Byl en Marina v. d. Byl-Stout- jesdijk vierde woensdag j.l. zjjn zestig-jarig huwelijksfeest. Beide echte lieden zijn 81 jaar. De heer Van der Bijl werd geboren te Kerkwerve, zyn echtgenote te Zierikzee. Het echtpaar trouwde zestig jaar geleden in Kcrk- Het overgrote aantal van hun hu welijksjaren brachten de echtelieden in Zierikzee door. In de oorlog ver bleven zij enkele jaren in 's-Herto- genboseh en in Bergen op Zoom. De heer en mevrouw Van der Bijl kre gen één dochter, die hen inmiddels werd ontnomen. Jarenlang was de heer Van dei- Bijl werkzaam in de landbouw, later vervolgde hij zijn loopbaan als bouwvakker. Leger des Hcils Zeer verdienstelijk werk deed het echtpaar als Leger des Heils leden. De heer Van der Bijl was geruime tijd sergeant-majoor van het Leger des Heils, terwijl mevroiiw Van der Bijl tot op hoge leeftijd aktief lid was. De gezondheidstoestand van bei den laat thans enigszins te wensen over. De heer yan der Bijl vex-blijft in het Rode Kruis Ziekenhuis, ter wijl zijn vrouw wordt verpleegd in de Cornelia Stichting. Gelukkig was het voor beiden mogelijk het heuge lijke feit van hun zestig jarig huwe lijksjubileum in het bijzijn van fa milie, vrienden en bekenden te vie ren. Receptie Tijdens een receptie in het Vere nigingsgebouw van de Chr. Gerefor meerde kerk kregen zij gelukwensen aangeboden door burgemeester Th. H. de Meester. Verder was er een gelukstelegram van de koningin en een telegram van kommissaris C. Boertien. Muzikale hulde bracht de Konink lijke Harmonie Kunst en Eer, terwijl door het koor van het Leger des Heils enkele liederen werden gezon gen. Kapitein F. Bergsma sprak het echtpaar toe en gaf uiting aan zijn waardering voor het vele werk door beide echtelieden voor het leger, ver richt. Het echtpaar J. v. d. Bijl en M. v. d. Bijl-Stout jesdijk vierde het 60-ja- rifj huwelijksjubileum. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Prijs in radiospelletje Onze dorpsgenoot Joost Manni, eerder dit jaar in het nieuws omdat hij de akte M.O. A. Engels haalde, heeft een prijs van driehonderd gul den weggesleept bij een radiospellet je van de VARA (Zoekplaatje, uitge zonden van twaalf tot twee). Het. was de bedoeling om de zin: „Een los ar beider en een zwerver beuzelen" om te zetten in een liedje of een pop groep. Joost toverde uit de zin „The casuals met Toys" wat met genoemd bedrag werd beloond. Autorally Zaterdag 13 augustus a.s. wordt de door de sportvereniging W.I.K. ge organiseerde auto-rally gehouden. Iedereen, dus ook niet-leden kunnen hieraan meedoen. Inschrijven kan geschieden in het verenigingsgebouw op zaterdag 13 augustus. Vanaf het café aan de Kerkweg wordt gestart. De prijsuitreiking vindt plaats in het verenigingsgebouw. Voor iedere auto is er een aandenken. Verder is er een wisselbeker en een poedelprijs. Voor tijden: zie agenda. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Op maandag 15 augustus vergadert de raad der gemeente Brouwersha ven in het stadhuis. De agenda ver meldt o.a. verkoop perceel grond aan de Beatrixstraat in het bestemmings plan Zonnemaire aan de heer J. J. Meeder te Dirksland; verkoop strook grond aan de Oostweg te Zonnemai re aan de heer A. M. Brouwer te- Zonnemaire; benoeming lid in Raad van Bestuur gemeenschappelijke re geling Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland; benoeming van de heer C< Slabbekoorn tot ambtenaar van de burgerlijke stand; huur en ver huur van de werkhaven Den Osse; vaststelling; 11e wijziging van de Bouwverordening; vaststelling le wijziging Bouwverordening Logies gebouwen; vaststelling 3e wijziging Seizoenwoonverblijvenverordening; verlening eervol ontslag als ambte naar van de burgerlijke stand aan de heer A. Witte te Brouwershaven; vaststelling 10e wijziging van de ge meentebegroting 1977. NOORDGOUWE Aid. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen, organiseert op dinsdag 23 augustus een fietstochtje naar Zie rikzee. Een bezoek zal worden ge bracht aan het Burgerweeshuis. NIEUVVERKERK Scholen weer begonnen Ook te Nieuwerkerk zijn deze week de scholen weer begonnen, t.w. dc beide basisscholen, de kleu terschool en de peutercrèche. Vóór de vakantie verlieten 19 zesde klassers de openbare basis school. De nieuwe eerste klas begon met 31 leerlingen. Twee nieuwe leer krachten deden hun intrede. De school, die een duidelijke groei doormaakt, zit - met een totaal van rx Alle zaken voor alle mensen SPAARGIRO Uw uitgaven zwart op wit. De vlotste manier van modern betalen. Huur, gas, licht, abonnementen. Natuurlijk auto matisch! Elke maand een vast bedrag naar een spaarrekening met hogere rente. Salaris en pensioen via de Havenpark 16, Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank Resultaat enquête BRUINISSE, 10-8. Teneinde meer inzicht te kragen in de houding van dc bevolking van Bruinisse ten aanzien van de toeristisch-rekreatieve ont wikkeling en meer specifiek ten aanzien van „Aqua Delta", is door het Ne derlands Research Instituut voor Toerisme en Recreatie (N.R.I.T.) een on derzoek verricht. Dc voor deze studie benodigde ge gevens zyn verkregen aan de hand van een aantal oriënterende groeps gesprekken en uit een daarna gehou den enquête. Via een representatieve steekproef voor volwassenen is bij deze en quête ongeveer 20 procent van de bevolking ondervraagd. Door hen ondermeer op een groot aantal hou dingsschalen te laten reageren, kon huri 'houding worden gemeten ten aanzien van de toeristisch-rekreatie- ve ontwikkeling. Deze manier van meting had bovendien het voordeel dat het gevaar van suggestiviteit grotendeels werd vermeden. „Sociale funktic" De resultaten van deze enquête tonen nu aan dat de houding van de lokale bevolking van Bruinisse ten opzichte van de rekreatieve ontwik keling (en met name ten aanzien van de realisatie van Aqua Delta) vrij positief is. Als meest positieve punt ziet men de sociale funktie die Apua Delta met zijn voorzieningen binnen de leefgemeenschap zou kunnen ver vullen. Relatief genomen is men het meest negatief over de totale- omvang van het projekt en de grote snelheid waarmede men dit projekt wil reali seren. Tegenstanders van een rekreatieve ontwikkeling in de vorm van Aqua Delta waren vooral te vinden binnen de bevolkingskategorie met een „sterk principiële levensopvatting", waaronder met name leden van de kerkgenootschap Gereformeerde Ge meenten en aanhangers van de S.G.P. 140 leerlingen - krap in de ruimte. Een uitbreiding van het aantal loka len zou gewenst zijn. Een aantal van 22 zesde klassers verliet in juni de christelijke basis school. In de eerste klas kwamen ér dertien voor terug; het leerlingento- taal bedraagt 89. De algemene kleu terschool stond 38 leerlingen af en 18 nieuwe kwamen er voor in de plaats. Hot leerlingental bedraagt voor deze school 76. Ook de crèche startte met een aantal nieuwe peu ters. Het crèche-bestuur kampt nog steeds met een ruimteprobleem. Een ander onderkomen is dringend no dig. OOSTERLAND De ds. J. Bogcrmanschool De ds. J. Bogermanschool, de Chr. school voor reformaio2*isch onder - wijs( basis- en kleuteronderwijs) hoofd de heer D. Morks, begon het nieuwe schooljaar met in totaal 156 leerlingen, waarvan er 38 voor het eerst op deze school kwamen. Het is nu een school geworden van vijf leerkrachten, eri aangezien er maar vier leslokalen beschikbaar zijn. hee.ft men nu ook tijdelijk de verga derzaal maar voor leslokaal ingericht Het is wel jammer dat deze school niet groter is gebouwd, doch nie- man kon in oktober 1975, toen met de bouw werd begonnen, bevroeden, dat het leerlingenaantal zo snel zou toenemen dat een vijfde leerkracht kon worden aangesteld. Thans is het zo dat er spoedig met de bouw van een vijfde leslokaal zal begonnen worden. Het ligt. in de bedoeling dat tegelijk met deze bouw toiletten en andere akkomodaties, reeds voor twee leslokalen zullen worden ge bouwd, omdat het in de nabije toe komst niet uitgesloten is dat er een zesde leerkracht kan worden aange steld, waardoor er dan nog een leslo kaal bijgebouwd zal moeten worden. Bouwgrond voor deze vergroting is nog in ruime mate aanwezig. Gekostumeerde voetbalwedstrijd Op vrijdagavond 12 augustus a.s. zal een gekostumeerde voetbalwed strijd plaats vinden, -georganiseerd door de heer Adr. Dorst, eigenaar van het cafétaria „Neffen d'Eule". De wedstrijd wordt gespeeld op het bijveld van het sportterrein „De Saële" aan de Sint Joostdijk, op de z.g. „ijsbaan". Medewerking zal wor den verleend door de muziekvereni ging „Oosterlands Fanfare" onder leiding van de direkleur, de heer Jaap Capelle, terwijl ook de drum band van het korps aanwezig zal zijn. Om zeven uur vertrekt men van het cafetaria naar het sportterrein. Wanneer de weersgesteldheid mee wil werken beloofd dit weer een aardige wedstrijd te worden. Vijlde leerkracht Als vijfde leerkracht aan dc ds. J. Bogerdmanschool aan de Weel- straat alhier, hoofd de heer K. Morks, trad met ingang van de nieu we leercursus op als onderwijzeres: mej. C. de Visser, afkomstig uit het Walcherse Aagtekerke. Mej. De Vis ser studeerde aan de Chr. Pedagogi sche Academie „De Driestar" te Gouda. BROUWERSHAVEN, 10-8. In liet kader van dc fes tiviteiten Brouwershaven 500 jaar stad, zal op zater dag 13 augustus de Smalstad staan in liet teken van een grote slotviering met diverse hoogtepunten. Zo zal cr dc „Brouwsc kernenzeskamp" worden gespeeld met deelnemende ploegen uit dc kernen Brouwershaven, Zonnemaire, Noordgouwe en Drci- schor, met als inzet dc. Brouwsc wisselcup, welke des avonds tijdens het slotbal in dc bolcnloods van gebrs. Van Ast door burgemeester C. SJabbe- kroon worden uitgereikt. De festiviteiten vangen aan des middags 1 uur met een mars door de gemeente door de muziekvereniging „Nut en Uilspanning" uit Zonnemai re. Tevens zuilen dan de kraampjes op de Markt worden geopend voor het verkrijgen van een drankje en de Brouwse poortersbewijzen met foto. Om half twee is er de presen tatie van de deelnemende ploegen, alle in eigen kern-kleur, waarna om twee uur een aanvang wordt ge maakt met dc wedstrijden op het Marktplein, hel geheel onder leiding van de bekende scheidsrechter Frans Derks. Om 16.00 uur is cr een gezamen lijke presentatie van dc plaatselijke horecabedrijven met aanvang van dc maaltijden tegen scherpe prjjzcn met dc poorters en poortcrcsscn. Tegen eert „historisch" prijsje kan er lekker gesmuld worden o.a. mos selen. Een muziekconccrt wordt ge geven door „Con Amore" uil Noord gouwe. Om 5 uur is er een talentenmu- ziekconcours met aantrekkelijke prij zen waarvoor men zich kan opgeven bij het VVV-kantoor. Onder begelei ding van professionele muziek kan een ieder muziek of zang ten gehore brengen. De gehele dag 2al de geluidsinstal latie worden verzorgd door Pop Sound uit Den Haag. Slothal Des avonds 8 uur is cr in de grote botenloodsen het slotbal met veel muziek en de mogelijkheid tot het winnen van prachtige prijzen voor hen die in historisch kostuum ver schijnen. Op deze feestelijke slotavond (toe gang geheel gratis) word! medewer king verleend door het damesorkest „Los Rios". er is een Zuid-Ameri kaanse show door „Los Cobanos". Zang is er door de bekende jodelzan- geres Olga Lowina en een optreden van Barbara en Bas en het Napoli- tnansc lied door Johan Stolz (broer van Robert Stolz) komplcteren dit feestprogramma.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3