wico De zaak veerhaven „De Val" door bril gemeente Zierikzee Zware buit en vernielingen in supermarkt „De Bongerd" Werkgevers verre van kontent met het bereikte akkoord Heroïne in boeddhabeeldjes DE ZIERIKZEESCHE COURANT Eén, tweedrie maal Inbraak te Renesse Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 11 augustus 1977 133ste jaargang Nr. 22147 waarin opgenomen (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur M J Bij de Vaate. Uitgave: BV Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bl| vooruitbetaling 22.50. per jaar 86,—. Losse /lummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4.—. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Smalstad breit slot aan feestelijkheden ZIERIKZEE. 10-8. üc huidige jachthaven te Zierikzee is gelegen aan de zgn. „Nieuwe Haven" (aangelegd in 1599) en hestaat uit drijvende steigers en palen, alwaar in zgn. boxen ligplaats is voor 130 vaste ligplaatsen en aan steigers zowel als aan de kademuren nog afmeergelegenheid hestaat voor ongeveer 200 be zoekende jachten. In 1976 werden tijdens het zomerseizoen 12.000 bezoekende jachten ge teld en dit aantal zal in 1977 ruim worden overschreden. Daarmee is Zie rikzee de drukst bezochte jachthaven van Zeeland en wellicht ook van Ne derland. De vaste ligplaatsen zijn verhuurd aan twee watersportverenigin gen namelijk K.R.Z.V. „de Maas" die vele jair*n geleden in deze haven acco- modatie verkreeg in een tijd toen de regionale belangstelling nog minimaal was en aan de W.S.V. „Zierikzee" waarvan de leden voor het merendeel bestaan uit inwoners van Zierikzee en regio. scheppen van voorzieningen in deze bestaande haven De Val. Het pro bleem is echter de sterke golfbewe ging vooral bij westelijke wind waar door kleinere schepen hier geen vei lige ligplaats kunnen vinden. De zaak „De Val" heeft „en kele kranten" lang de aan dacht bezig gehouden. Tot (voorlopig) slot publiceren wij hieronder het officiële kom- mentaar van de gemeente Zie rikzee. Interessant in dit ka der zijn ook de opmerkingen inzake de hoedanigheid van de „Nieuwe Haven", als be kend in gebruik als jachtha ven. Beide verenigingen hebben een lange wachtlijst van gegadigden voor een ligplaats. De toename van bezoekende wa tersporters vormt eveneens een pro bleem. Het aantal neemt toe. maar ook de afmetingen van de bezoe kende schepen. Dat betreft niet in de eerste plaats grote luxe jachten maar ook is er een tendens dat binnen vaartschippers. Noordzeevissers, sleepbootkapiteins etc. hun vakanties Advertentie ff whê^. m. A droogkokend t grof gebroken, kilozak met het gezin aan boord op het wa ter gaan doorbrengen en daarbij is een, veelal meerdaags bezoek aan Zierikzee kennelijk attractief. Ook worden oude bedrijfsvaartui- gen, vrachtscheepjes, veerboten en dergelijke van vrij aanzienlijke af meting opgekocht en opgelapt en dan als plezierboot gebruikt. De haven van Zierikzee wordt overvol. Sportvisserij Vervolgens speelt het probleem van de sportvisserij een toenemende rol. Kleine sportvisboten maar ook grote sportvissersschepen die met ge zelschappen aan boord op de Ooster- schelde en de Noordzee gaan vissen. Het is daarom dat het gemeente bestuur reeds enige jaren zocht naar uitbreidingsmogelijkheden. In de be staande haven is dit technisch vrij wel onuitvoerbaar. Iedere vergroting of verbreding moet omringd worden door een zeedjjk van aanzienlijke hoogte en dat maakt dergelijke plan nen esthetisch en economisch vrij wel onuitvoerbaar. De voormalige veerhaven „De Val" heeft een aanzienlijke oppervlakte. Het water is „eigendom" van de ge meente, het omringende grondge bied. havenplateau en dijken respek- tievelijk van de provincie en van het waterschap. Gezien de hiervoor geschetste ont wikkeling is het voor de hand lig gend dat gedacht wordt aan het Vooral in het afgelopen jaar maar ook reeds lang daarvoor hebben vele geïnteresseerden zich voor dit pro ject aangemeld. Daarbij werden ook suggesties aan gedragen voor de aanpassing van de haven in verband met de golfbewe ging. Deze gaven echter geenszins een bevredigende oplossing. Sliulie In april 1977 meldde zich Geopro- ject met een studie van de golfbewe ging in de haven, en een oplossing van dit probleem, dat technisch en economisch zeer aanvaardbaar lijkt en duidelijk eën zeer deskundige in druk maakte. Op zich niet zo verwonderlijk ge zien de inbreng van de Adriaan Vol- kergroep een bedrijf dat gespeciali seerd is in waterbouwkundige wer ken. Geoproject heeft het kollege ge vraagd de ontwikkeling van een jachthavenprojekt verder te mogen uitwerken met de daarbij behorende randvoorzieningen als hellingen, scheepswerf, botenbergingen en der gelijke. Ook wérd toegezegd dat de haven als zodanig een multifunktionelc be stemming zou krjjgcn, dus voor zeil en motorboten, maar ook voor klei ne visboten alsmede voor de grote sportvisboten en een zogenaamde averjjsteiger waar schepen kunnen uitwjjken die geen ligplaats kunnen krjjgen in de gemeentehaven te Zie rikzee. DEN HAAG, 10-8. Dc raad van be stuur in arbeidszaken, samenwer kingsorgaan van de Nederlandse werkgeversbonden, is niet gelukkig Wilt u betere kaassoorten kopen dan naar X VAN LOON toelopenX X Iedere vrijdagmorgen op het Kerkplein te BRUINISSE. Deze week bjj aankoop van kaas: 1 pakje roomboter voor f 1,95 j (Vervolg pag, 2) uict het sociaal-economisch akkoord in het formatie-overleg. In een woensdag uitgegeven ver klaring laat de raad weten „diep te leurgesteld" te zijn „dat al onze po gingen om de deelnemers aan de kabinetsformatie te overtuigen van de noodzaak de partikuliere sektor meer financiële annslag te geven dan voortvloeit uit de 1-procent operatie, op niets zijn uitgelopen". Volgens de Raad van Bestuur in Arbeidszaken wekken de gemaakte afspraken de indruk dat „een juiste doelstelling - bestrijding van werk loosheid en inflatie - wordt nage streefd met ontoereikende en voor het bedrijfsleven schadelijke midde len door een overheid, die zich als nooit, tevoren tot in de kleinste de tails met het bedrijfsgebeuren be moeit". DEN HAAG. Formateur Den Uyl heeft woensdagmiddag een begin gemaakt met het inwinnen van in formaties bij zijn formatiepartners over de punten, welke geregeld moe ten worden voordat het regeerak koord kan worden afgesloten. RENESSE, 9-8. In dc uuclii van maandag op dinsdag, tussen 3 en 6 mir, is ingebroken in de supermarkt „De Bongerd", aan dc Hoogciiboonilaan te Renesse. De da ders ging er mei sigaretten en koffie vandoor, terwijl zij bi de winkel een enorme ravage achterlieten. De to tale schade bedraagt ruim f 20.000. ZIERIKZEE. Zwervend in de buurt van de Blokweg vonden de vriendjes Corn]f Berrevoets en Pauk-Jan Knape deze re-vzc bolectachtige paddestoel, liet knaapje 13. toonde de vondst trotsaan de fotograaf. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dc inbraak werd om 6.00 uur ont dekt door een krantenbezorgster die een deur van dc supermarkt open zag staan. Het was het gedeelte waar rookwaren en koffie werden ver kocht. BRUSSEL, 10-8. De verbeeldings kracht van de „drugkoeriers" kent haast geen grenzen meer. Zo werd op het vliegveld van Zavcntem een Nederlander aangehouden die 2,7 kg heroïne (brown sugar) verborgen had in twee Boeddhabeeldjes die hij in zijn handbagage meedroeg. Op het vliegveld werd eveneens een Maleisiër aangehouden die uit Koeala Loempoer kwam. De man had 3,5 kg heroïne verborgen in de hoge hakken van zijn schoenen en.... in de beeldbuis van zijn draagbaar televisietoestel. Nadat dc eigenaar, dc lieer G. J. Raats was gewaarschuwd, konsta- leerde die in zijn winkel behalve het feit dat vrijwel zijn gehele voofraad koffie en sigaretten was verdwenen ook een enorme chaos, die de onge wenste gasten hadden achtergelaten. Kasten waren omvergegooid en dc elektrische kassa was dwars door dc glasplaat van de vitrine gesmeten. De nibrekers waren wel zeer bru taal te werk gegaan. Nadat zij met een zwaar voorwerp dc voordeur hadden geforceerd gingen ze er met zo'n 6 a 700 sloffen sigaretten en on geveer 700 pakken koffie vandoor. Dat was dc vrijwel gehele voor raad, die overigens op maandag juist was aangevuld. Bovendien werden behalve genoemde artikelen ook nog andere voorwerpen zoals een radio en verschillende pijpen vermist. Gebcle voorraad De eigenaar, dc heer G. J. Haats, die de supermarkt dit jaar voor het eerst in exploitatie heeft is tegen diefstal verzekerd. De gealarmeerde politie, die snel ter plaatse was stel de een grondig onderzoek in, later op de morgen bijgestaan door men sen van de technische recherche uit Middelburg. AMSTERDAM. Dc industriebon den NVV en NKV zijn ongerust over de toekomst van het Koninklijke Schol ten Honig-Concern, met in to taal 3700 werknemers, naar aanlei ding van berichten begin deze maand dal het concern mogelijk zal worden opgesplitst. Wilt U goedkoperuit zijn' Kom dan een kijkje nemen naar otve gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg Boumanstr.1l Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 RENESSE. De K.H. Kunst en Eer" en Renesse's „Luctor et kmer- go" gaven een fascinerende muzikale show ten beste, waaraan ook de tamboerkorpsen deelnamen. De foto toont het tamboerkorps van „L. et E.". Men zie ook elders in dit num mer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De wereld is een wonderboek. Het maakt zijn lezer wónder kloek. Maar wie het zonder oordeel leest. Die blijft gelijk hij is geweest. Jacob Cats Verwachting tot vrijdagavond: Wat meer zon Zonnige perioden, maar ook wol kenvelden en hoofdzakelijk in het binnenland een lokale bui; in de nacht en vroege ochtend plaatselijk mist en minimumtemperaturen om streeks 11 graden, maxima morgen circa 20 graden; zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 4 tol 14. Min.-temperaturen: omstreeks 13 gr. Max.-temperaturen omstreeks 23 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 12 aug. Zon op 6.18, onder 21.10 Maan op 3.45, onder 19.22 Nieuwe maan: 14 aug. (23.31) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 12 aug. 2.28 14.51 8.26 20.55 Springtij: 17 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 11-8. Het K.N.M.l. deelt mede: De kans op droog en zonnig weer is voor vrijdag bijzonder groot. Venvacht wordt dat dan boven dc Noordzee en de Britse eilanden een uitloper van een hogedrukgebied zal liggen. Dit hogedrukgebied hccfl zijn kern voor dc westkust van midden- Noorwegen. Donderdagmorgen bevond zich bo ven het noordoosten van Nederland in de bovenst roming nog een hoe veelheid koude lucht, die naar hel zuiden stroomde en vooral in het oosten van het land voor buien zorg de. Ten zuiden van IJsland bevindt zich een depressie die in het zeegebied tussen Ierland en IJsland stormach tige winden veroorzaakte. Ons land is voor deze depressie niet bereik baar door de aanwezigheid van het genoemde hoge drukgebied.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1