wmmm Rond „De Val" en Galgepolder staat niets nog absoluut vast Engels kajakteam bracht bezoeken aan Ouwerkerk en Bruinisse België en de werkloosheid voortgezet Besprekingen worden vandaag DE ZIERIKZEESCHE COURANT Piano, vleugel of orgel .i— HUUR met recht van koop Fout accent door misleiding Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent Uer toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN QiBU^Mmen bepaal meteen uw nieuwe keus. Gedurfde onderneming ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 augustus 1977 133ste jaargang Nr. 22146 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur M. J Bij de Vaate. Uitgave: 8.V. Drukkerij v.'h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1 ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. Prijs per 3 maanden bl| vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer.- Westhoek eet Molenbrood <srj 40gld.r PARIJS. De ministers van finan ciën van zeven „rijke landen" en ze ven olielanden z(jn het zaterdag In Parijs eens geworden over de op richting van een speciaal fonds voor hulp aan landen met ernstige moei lijkheden met hun betalingsbalans. BRUSSEL, 9-8. De Belgische auto riteiten willen met behulp van een ingenieus systeem het aantal werk lozen van 260.000 tot 160.000 ver minderen, aldus het blad „Het laat ste nieuws". Ongeveer 100.000 mensen zonder werk, wier opleiding te wensen overlaat, zullen weer naar school worden gestuurd waar onderwijs krachten, die op het ogenblik ook geen betreking hebben, zullen pro beren de leemten in hun kennis op te vullen. Hoewel deze leerlingen en hun leerkrachten hun werkloosheidsuit kering zullen behouden, zullen zij niet meer officieel als werkzoeken den worden geboekt. Advertentie Ubentvanharte welkom. \NIEUWERKERK.RUKSWEG 26. TEL 01114-1268 OUDDORP, MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 DEN OSSE. Enorme buizen door kruisen momenteel wegen en dijken. Door die buizen wordt het zand aan gevoerd, waarmede een geg-raven gi gantische werkkuil wordt gedicht, voor de bouw van het Kavero-Zo- merdorp, dat bij Den Osse zal ver rijzen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) den afgerond is - volgens Van Thijn (P.v.d.A.) - te optimistisch gebleken. Formateur Den Uyl zette dinsdag morgen (om 09.00 uur) zijn bespre kingen voort. De fractievoorzitters Van Thijn (P.v.d.A.), Van Agt (C.D.A.) en Terlouw (D'6.6) verwach ten nu dat in dat komende overleg „de laatste, nog enkele belangrijke knopen kunnen worden doorgehakt". Het overleg was maandagmorgen te 11.00 uur begonnen en werd om ruim 19.00 uur voorlopig beëindigd. Als gevolg van de nieuw geplande besprekingen worden de uitgeschre ven vergaderingen van de fracties van P.v.d.A. en C.D.A. uitgesteld. Aanvankelijk was het de bedoeling dat deze fracties dinsdagmorgen zou den vergaderen, nu komt men eerst dinsdagmiddag bijeen. De fractie van D'66 is niet bijeengeroepen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De vier mannen willen in hun éénpersoons kajaks de tocht van Mainz naar Watford over meer dan 1000 km water afleggen. Zij hopen op 3 september hun einddoel te be reiken. Tijdens hun bezoek aan Bruinisse on Ouwerkerk werden zij ontvan gen door de burgemeesters T. C. Hekman en J. D. de Kam, die hen veel succes wensten voor het reste rende gedeelte van deze unieke ka no-tocht. Afgezien van de achtergronden is de expeditie op zich een zeer gedurf de onderneming, welke aan de vier deelnemers hoge eisen stelt op fy siek, mentaal en technisch gebied. Van de 45 dagen durende tocht zijn 15 dagen met tussenpozen gereser veerd voor o.a. fysieke rust, hol aan vullen van do voorraden en inspek- lio van het materiaal. De vier jonge mannen hebben hun tocht inmiddels voortgezet naar Vlissingen. Vervolgens varen zij langs dc Belgische kust naar Calais van waaruit de oversteek naar Do ver gemaakt zal worden. Verwachting tot woensdagavond: Zonnige perioden Op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden; zwakke tot matige wind tussen west en noord; vannacht hier en daar mist en mini ma omstreeks 12 graden, maxima van 19- graden aan de kust tot 23 graden in het binnenland. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Mni.-temperatuur: omstreeks 14 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 gr. en voor donderdag een marge van 3 gr. rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 aug. Zon op 6.15. onder 21.14 Maan op 2.00, onder 18.01 11 aug. Zon op 6.17, onder 21.12 Maan op 2.50, onder 18.44 Nieuwe maan: 14 aug. (23.31) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 10 aug. 12.51 0.05 6.23 19.09 11 aug. 1.23 13.56 7.34 20.10 Doodtij: 9 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 9-8. Hol K.N.M.I. doelt mede: De zonnige perioden zullen woensdag meer voorkomen dan we afgelopen dagen gewend zijn, maai de kans op een lokale bui blijft aan wezig. Hel lagedrukgebied, dat ons op verschillende plaatsen zware re gen- of onweersbuien bracht, neemt langzaam in betekenis af. Het cen trum ervan bevond zich dinsdagmor gen nog ten noorden van de Wadden eilanden. Een langgerekt gebied van hoge luchtdruk strekt zich uit van de Azoren, via de Britse eilanden naar noord-Scandinnvië en zal langzaam hel weer bij ons gunstig gaan beïn vloeden. Werkelijk fraai weer tref fen we aan in Skandinavië, de Bal kan en de landen rondom de Mid dellandse Zee. Het kajak-team deed maandag Brui nisse en Ouwerkerk aan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 8-8. Maandag deden Neil Sliave, Alan Topping, Nick Moore en Dave Weiham, samen een kajak-leam vormend, Bruinisse en Ouwerkerk aan. Deze vier instrukteurs by de St. Friendschip Kayak-Klub (kano-vereni ging) besteden hun vrije tijd aan het instrueren van de kano-sport op scho len en jeugdorganisaties. Zij vatten het plan op om op 21 juli j.l. deel te gaan nemen aan de viering van een speciale 21ste ver jaardag. Zij doen dit door middel van een kano-tocht langs een uit gestippelde route waarbij per dag gemiddeld 21 mijl (34 km) wordt afgelegd. De speciale 21ste verjaar dag is die van het officieel samen gaan van de steden Watford en Mainz sinds 1956 als z.g. partner steden. ZIERIKZEE, 8-8. Om met de deur in huis le vallen: de aanpak van de puhlikatie in het vrijdagiiumnier inzake mogelijke (maar niet zekere) verhlijfs-rekreatieve ont wikkelingen van de veerhaven ,,De Val" en de bijge legen Galgepolder, is dezerzijds beïnvloed door een desbetreffend ANP-telexbericlit. Dit bericht bleek inhoudelijk niet te kloppen, terwijl de bron ook niet excelleerde op het punt van helderheid. Wat ten aanzien hiervan de redaktie kan worden aangewreven, is het niet natrekken van het betreffende bericht. Met name in het hoofdartikel zijn daardoor accenten gelegd en zinnen gebruikt, die - zonder het ANP-bericht - anders zouden hebben ge legen c.q. ten dele achterwege zouden zijn gebleven. Voor zover eerlijkheid in de jour nalistiek voorop staat (en dat moet voorop staan), is het nodig hiervan ronduit mededeling te doen, want de hele affaire (jachthaven en even tuele bijpassende verblijfsrekreatie- ve voorzieningen) liggen op bestuur lijk niveau op zijn minst gevoelig. Meer plannen Tussenfase Als tussenfase was er dan een be spreking van „De Val" en de Gal gepolder door de Zierikzeese raad, waarin tot de mogelijkheid van be paalde verblijfsrekreatieve voorzie ningen werd besloten (zij het niet eenstemmig), met dien verstande Stuurgroep Andere plannen hadden soms weer andere gebreken, ook in eerste in stantie en bij vluchtige bestudering. Geoprojekt had een plan gepresen teerd, in dier voege dat (zulks speel de in mei) hieruit te lezen zou zijn, wat ten aanzien van jachthaven en verblijfsrekreatieve voorzieningen mogelijk zou zijn. Het kollege van b. w. vond het niet onjuist hiervan kennis te ne men, evenwel met voorop de over weging dat toen ter plekke regelin gen mogelyk waren voor dagrekrea- tieve voorzieningen. M.a.w. Geoprojekt maakte het plan voor eigen verantwoording en dit plan - zo goed als andere plan nen - moeten terecht komen en be oordeeld door de zgn. Stuurgroep, waarin b.v. de P.P.D. en de gemeen teraad zijn vertegenwoordigd. dan weer dat het Geoprojektplan toen nog niet voor lag en de dis- kussie zich hierop niet kon toespit sen. Er werd in meer breder en al gemener verband gesproken. „Vrijblijvend" Het zal daardoor duidelijk zijn dat noch het kollege, noch de raad in dit stadium akkoord gingen of gaan met bepaalde voorgestelde bebouwingen in het kader van het Geoprojektplan, dat meer als vrijblijvend „working paper" voorhanden is, zonder 'dat iets of iemand in dit nog hoogst pre mature stadium zou kunnen zeggen: zo zal het wel worden, mits dan nog de genoemde dagrekreatieve bestem ming, die er op het plan ligt in een verblijfsrekreatieve bestemming zou worden veranderd. Toekomst „De Val" en Galgepolder - dat wel - zullen in de toekomst zeker gaan spelen. Eind augustus vindt een ver gadering plaats van de Stuurgroep en dan komen er stellig wat meer zekerheden op tafel. Dan zal ook blijken: dit kan niet of nooit en dat misschien wel. Het kostenaspekt is uiteraard ook een aspekt en de kwestie van de financiële verant woordelijkheid, de wensen van het dijksbeheer, (waterschap) en ga zo maar door: het totaal van mogelijk heden en verantwoordelijkheden, naast het principe van de zaak. Tegen de achtergrond van boven genoemde opmerkingen intussen zal het duidelijk zijn dat de vrgdag-pu- hlikatie sec (althans het kommen- taar hierop) vraagt om een verschui ving van accenten, die hiermede is aangebracht. De kabinetsformatie DEN HAAG, 8-8. Het formatie- overleg heeft, tegen de verwachting in, maandag niet tot een eindresul taat geleid over de ontwerp-conclu- sies van formateur Den Uyl inzake het te voeren sociaal-economisch be leid. De verwachting dat de besprekin gen over dit onderdeel van het be leid maandag zouden kunnen wor- Feit is - uitspraak vaji burgemees ter Th. H. de Meester - dat reeds vele jaren door een aantal mensen wordt gezeurd iets te doen n el de haven „De Val". De idee van Geo projekt, zoals thans gepousseerd is als verschijningsvorm derhalve niet uniek. Onder de plannen van der den bleken er echter ook te zijn, die a priori konden worden uitgesloten van serieuze overwegingen. Zo is er in een plan al eens gestoeid met een stelsel van damwanden, teneinde de stroom in de haven te beteugelen, maar dit deed overmatig amateuris tisch aan. Advertentie t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1