Renesse zag voor het eerst demonstratie windhondenrennen Goedkopere vliegvakanties in 1978? Jongetje in Katwijk vermoord SUCCESJES Werkgevers: weinig verwachtingen van plannen Den Uyl ERIC DE NOORMAN Iets spektakulairs „Flitsen" Makarios overleden Steunpot bedrijfsleven bijna leeg RENESSE, 2-8. Dinsdagavond vond op het sportveld De Laone te Renesse een demonstratie windhonden- rennen plaats. Dit evenement, georganiseerd door de Zeeuwse Wiiidhoiulenrenvereniging, op uitnodiging van de plaatselijke VW, trok ongeveer 800 bezoekers. De meesten van hen, die nog nooit éen dergelijk evenement hadden bij gewoond, toonden zich bijzonder ge ïnteresseerd. Vooral de fraaie hon den trokken de aandacht. Aan deze demonstratie werd dan ook deelge nomen door 28 werkelijk schitterende honden, w.o. verschillende soorten Afghaanse windhonden en een aantal whippets. De honden waren naar soort inge deeld en de groepen liepen eerst ver schillende kwalifikatierondes, waar- na de finales volgden. Vooral nel op- Juniorentoernooi MEVO Zaterdag a.s. gaat de sportvereni ging MEVO op het sportpark Ban- nink een junioren toernooi organi seren voor A, B en C junioren. Aan dit toernooi zal worden deelgeno men door de verenigingen R.C.S. (Souburg), Wemeldinge, Zierikzee en de organiserende vereniging MEVO. Er zal op drie velden worden ge speeld, waarbij steeds drie elftallen van dezelfde verenigingen in aktie komen. Het programma ziet er als volgt uit: 13.00 uur MEVO-Zierikzee; 13.35 uur: RCS-Wempldinge; 14.10 uur: MEVO-Wemeldinge: 14.45 uur: RCS- Zierikzee; 15.25 uur: Zierikzee-We- meldinge; 16.00 uur: MEVO RCS. TENNIS Cuccessen voor Elvira Schaap De 14-jarige Elvira Schaap heeft in de afgelopen 2 wéken weer enkele fraaie overwinningen behaald. Zo behaalde zjj op een sterk bezet .ju niorentoernooi in Oostkapclle een goede tweede plaats. In de finale kon zij een 5-1 voor sprong in de eerste set niet vasthou den en verloor uiteindelijk met 5-7 3-6 van Karin Roodenburg uit Bus- sum. Op het Dos-tournooi in Vlissingen bereikte Elvira samen met Marco Speelman de halve finale. Het dub bel Coen Dobbelair/Marjan de Vraught was met 6-3 6-2 duidelijk stérker, dus vervloog de hoop op een finaleplaats. Marco Speelman/Rob Moerman werden in het herendubbel in de eerste ronde uitgeschakeld met 6-0 7-5. Elvira Schaap bereikte in het en kel de kwart finale, doch verloor ge nadeloos met 6-0 6-2 van Marjan Pietersz. Als Elvira bereid is wat meer aan de loop/sprinttechniek te doen, kan ze het nog verder brengen. Desondanks heeft ze al goede succes sen bereikt, zoals de tweede plaats op de Zeeuwse jeugdkampioenschap pen. toen ze net verloor. Het is dui delijk. dat het juniorentennis in Zie rikzee weer in stijgende lijn is. en dat is een verheugende ontwikkeling. DUIVENSPORT PV „Bruse Trekker" Wedvlucht Noyon, 244 km. Con cours 199 duiven. Gelost 14.30 uur. Aankomst eerste duif 19.15 uur; laatste duif 19.56 uur. Uitslag: C. van Popering Lzn. 1. 32, 34. 40, 43, 44; komb. D. en S. 2. 3. 4, 5. 6. 14, 16, 18, 19, 20, 21. 22, 23. 29, 30; J. J. M. Steketee 7. 12, 13. 31. 33; Ph. Steketee 8. 36; M. C. de Koster 9. II '7. 37. 51». I Vzelcitborr» |0 'I 28. ib. tv im. r rrlp i J. W. Steketce-vnn Driel 17. 26. 38, tl f' I', to treden van de kleine maar zeer snelle whippets was een spektaculair ge beuren. De snelte tijd op het par koers van 275 meter was voor de Afghaanse windhonden 24,6 sec. en voor de whippets 20,6 sec. Overigens waren er tijdens deze demonstratie verschillende ludieke momenten te noteren. Zo was er op een bepaald moment een windhond die niet - zoals het hoort - als een pijl uit een boog achter de „haas" aanjoeg, maar deze als het ware be sloop. Onder grote hilariteit van de bezoekers j-deed deze deelnemer wel enkele minuten over het parkoers. Een badgast kreeg spontaan van de organisatie de gelegenheid zijn twee (niet getrainde) honden ook eens te laten meelopen. Beet in oor Minder leuk was het voorval dat één van de beste honden vóór de aan vang van de demonstratie zo door een zenuwachtige viervoeter in een oor werd gebeten, dat deze direkt naar de dierenarts moest worden ver voerd. Na afloop kregen de finalewinnaars een fles wijn, terwijl alle deelnemers P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland op 30-7-'77 vanaf Noyon. Dit was een vlucht met jonge duiven. In concours waren 279 dui ven. Ze werden met noordoosten wind gelost om 14.30 uur. De snel heid van de eerste duif was 850.14 m m. Aankomst 19.14.04. De snelheid van de laatste duif was 735.22 nVrn. Aankomst 19.58.28. De afstand be droeg 241 km. K. de Frel 1. 7, 8, 13, 26, 33, 36, 40, 43, 45, 59, 64, 65 en 66; Iz. Vermeij 2, 19, 21, 27, 29. 31 en 51; D. Hage 3, 28, 61 en 68; L. Reijngoudt 4, 52 en 53; J. C. Verwijs 5, 11, 24, 37, 38 en 60; S. Vermaas 6, 46 en 69; W. Neele 9 en 10; Jac. Geense 12; J. D. Quist 14, 23 en 48; K. A. Reijngoudt 15, 41 en 54; A. Walpot 16 en 39; Th. Bakker 17, 34 en 57; J. van Oeveren 18 en 22; J. Verwijs Zn. 20, 25 en 30; A. W. Beurkens Zn 32, 42. 49 en 63; J. Walpot 36; M. Fonteijne 44; J. Quist 47 en 67; A. S. Hooglander 50 en 56; Gebr. Fonteijne 55; J. Zuidweg 58; H. Schults 62 en 70. SALZBURG. 3-8. Wellicht worden per 1 april volgend .jaar dc kant en klare vliegreizen naar verschillende vakantieoorden goedkoper, speciaal naar dc verder gelegen bestemmin gen zoals dc C'anarlschc Eilanden, Griekenland en Malaga. De Nederlandse vliegreisorganisa toren gaan zich in eigen kring bera den over voorstellen van de Rijks luchtvaartdienst. die inhóuden dat de in de reiswereld bekritiseerde te genwoordige minimum verkoopprijs van chartervliegreizen zal komen te vervallen en plaats zal maken voor een nieuw systeem. Dit betekent dat het systeem van thans, waarbij de verkoopprijs gekoppeld is aan de lATA-torieven, kom! te vervallen en 11< nieuwe prij/i n zullen worden be rekend op grond vair dc werkelijke vliegprijs, de verblijfstoeslag en dc -ommi: e 'ooi dc rei: agenten. Start van een groep Whippets tijdens de windhondenrennendemonstratie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) uit handen van de sekrelaresse van de vereniging, mevrouw M. Over- beke-Franken, bloemen kregen aan geboden. De demonstratie werd van kommentaar voorzien door de heer C. H. J. Poortvliet. Deze had aan het begin van de demonstratie de ver tegenwoordiger van VVV, de heer J. de Jonge, verwelkomd. uit het buitenland NAIROBI. Somalische guerrilla strijders hebben woensdag verklaard een nieuw offensief te hebben in gezet tegen de laatste Ethiopische verdedigingsgordel in de Ogaden- woestijn. Het militaire hoofdkwar tier en het grote vliegveld in Dire Dawa worden belegerd door de guerrillero's. PRAAG. Drie weken geleden is een ondertekenaar van „Charta 77", Jan Princ uit Noord-Bohemen, ge vangengezet op beschuldiging van de openbare orde, zo wordt in Praag van welingelichte zijde vernomen. Er is nu in totaal tegen zes onderteke naars een gerechtelijke vervolging ingesteld. JAJAPOERA (Wcst-Irian). Dc 30- jarige Nederlandse zendeling Pieter Akse, zijn 28-jarige vrouw Nel en hun kinderen Hendrik-Jan (5) en Marleen (3) zijn bij een vliegtuig ongeluk bij Tangma in het binnen land van West-Irian (het voormalige Nicuw-Guinca) om het leven geko men. Ook de piloot van het vlieg tuigje kwam om. KOEALA LOEMPOER. Dc leiders van vijf nicl-kommunistische landen in Zuidoost-Azië zijn woensdag in de Maleisische hoofdstad Koeala Loem- poer aangekomen voor besprekingen over meer ekönomischc en politieke eenheid in dit eens zo woelige ge bied. WASHINGTON. Billy Carter ver dien! dit jaar een half miljoen dol lar door zich bij allerlei gelegenhe den te laten zien en er een paar •woorden te zeggen. „Als de mensen gek genoeg zijn te betalen om mij te horen spreken dan ben ik gek genoeg dat te doen", verklaarde Car ter tegenover hel Amerikaanse tijd schrift „Money". Billy is broer van president Carter. (Vervolg van pag. 1) Toen de kist met het lijk van aarts bisschop Makarios van het paleis naar de kerk werd overgebracht, drongen er honderden rouwende Grieks-Cyprioten omheen. De aartsbisschop was gekleed in de liturgische gewaden van zijn ambt en had een kroon op het hoofd. Een in het zwart geklede vrouw op leeftijd riep: „Moeder van God, sla ons bij". Hartinfarct Makarios had op 3 april een eerste hartinfarct overleefd. Zijn artsen adviseerden hem toen zijn werk zaamheden waar mogelijk te beper ken en rqinder te roken. Dinsdagavond voelde hij zich bij het opstaan van tafel onwel. Men bracht de president naar zijn slaap kamer in het aartsbisschoppelijk paleis, in de ommuurde stad van Ni cosia. Vooraanstaande Grieks-Cypri sche cardiologen werden ontboden en de toegangswegen naar het paleis werden afgesloten om maximale rust te verzekeren. Het voltallige kabinet kwam op het paleis in spoedverga dering bijeen. De artsen hebben Makarios nog proberen te redden met hartmassa ges. maar om 05.15 uur stierf de man die Cyprus in 1960 onafhankelijk maakte (van Engeland). LAATSTE NIEUWS KATWIJK, 4-8. In het souterain van een flatgebouw in Katwijk is woensdagavond het lichaam gevon den van een 9-jarig Turks jongetje. Hij is waarschijnlijk om het leven gebracht door een steek met een mes in de hartstreek. Het lijk was gewikkeld in een la ken eri verpakt in twee plastic vuil niszakken, zo heeft de Katwijkse re cherche donderdagmorgen meege deeld. Het laken vertoonde sporen van bloed. De in Katwijk wonende Ali Isik werd in de loop van woens dagmiddag vermist. Hij was voor het laatst gezien om drie uur toen hij met vriendjes speelde iri de buurt van het flatgebouw. De recherche van Katwijk stelt een onderzoek in, samen met het re gionale recherchebij standteam van het arrondissement Den Haag. Met dank aan God en grote blijdschap is op 3 augustus 1977 onze liefste wens in ver vulling gegaan door de ge boorte van onze zoon DAVID CORNELLS (DENNIE) HENK en KLAZIEN SCHEELE-v. d. VELDE Kerkwerve Verseputseweg 36 10 juni was een onvergete lijke dag voor ons en een. ieder die, op welke wijze dan ook, ertoe heeft bij gedragen om onze bruiloft te doen slagen, betuigen wij onze oprechte dank LOEK en JOKE VAN WOERKOM Spiegelstraat 18 B Rotterdam Diversen Enkele nieuwe brommers: Kreidler 4 v., Zundopp 4 v., voor speciale prijs. - HEMO, Zierikzee. Weststraat 5-7. Alle batterijen vindt u bij Radio Zierikzee, Lange No- belstraat 16, tel. (01110) 4246. Stomen slaapzak nu f 7,50. Wasserij „De Zon", Verre- nieuwstraal 5, Zierikzee. Pilvrij nylon vilttapijt voor radig in bruin, oranje en re seda. Normaal betaalt u 28,75, nu nog voor 23,50 per strek kende meter, op 200 br. Joh. den Boer, St. Domusstraat 25, Zierikzee. Tel. (01110) 2345. Burgh-Haamslede: A.s. za terdag 6 augustus wordt er vanaf 9.00 uur weer oud pa pier opgehaald voor de Zen ding van de Geref. Gemeente. Wilt u hel gebundeld zeiten a.u.b.? Pasfoto's nodig? In seconden klaar. Afspreken niet nodig. Fotografie Jan Krakeel Nieuwe Boogerdstraat, Zie rikzee. Vandaag is de laatste dag van onze grote opruiming! Daar om alleen vandaag diverse restanten voor ongekend lage prijzen! B.v.: 4 inruil Queen Anne eetkamerstoelen voor f 149,Enkele restant eet kamerstoelen waarvan min der dan vier voorradig met 60 procent korting. Joh. den Boer, St. Domusstr. 76, Zie rikzee. Tel. (01110) 2345. BELGRADO. Afgevaardigden van de westerse landen en de Sow jet- Unie zyn het eens geworden over een compromis voor de agenda van de conferentie die in de herfst van dit jaar in Belgrado zal worden ge houden ter toetsing van de akkoor den van Helsinki. ATHENE-NICOSIA. Ilet Griekse kabinet bespreekt vandaag (donder dag) de mogelijke gevolgen die het overlijden van aartsbisschop-presi dent Makarios heeft voor de kwes- tie-Cyprus. DEN HAAG, 3-8. Bij het ministe rie van economische zaken hebben dit jaar zoveel bedrijven aangeklopt voor individuele steun dat de be schikbare pot daarvoor bijna leeg is. Van de 427 miljoen gulden voor in nood verkerende bedrijven is 360 miljoen gulden al op. Volgens een woordvoerder van het ministerie van economische zaken is het restant, 67 miljoen gulden, nodig voor de nog lopende onderhandelin gen tussen bedrijven in moeilijkhe den en het ministerie. DEN HAAG, 3-8. Volgens het werkgeversverbond V.N.O. blijkt uit de berekeningen, die het centraal planbureau heeft gemaakt van dc sociaal-economische beleidsvoor stellen van formateur Den Uyl, dat het bedrijfsleven hiervan in de ko mende jaren nauwelijks enig soulaas te verwachten heeft. De zogenaamde arbeidsinkomens quote blijft te hoog en de rende mentsverbetering te gering om een duidelijke keer ten goede van voor al de uitbreidingsinvesteringen in het bedrijfsleven te bereiken, zegt het V.N.O. Uitgangspunt loonbclcid Bovendien zouden dc weinig recJc uitgangspunten met betrekking tot het loonbclcid - met name de ver meende beheersbaarheid van dc zgn. incidentele loonstijging - een on mogelijk zware wissel trekken op dc sociale partners, op wie.de volle last van dc verwezenlijking van het voorgestelde beleid zou komen te rusten, aldus de werkgeversorgani satie. De kollektieve sector zou in dit beleid geen verdere bijdrage leveren dan de voltooiing van dc één pro- ccnts-operatie. Hierdoor zou ook in de komende periode nog bijna 70 procent van de groei van het natio nale inkomen naar de kollektieve sektor gaan, becijfert het V.N.O. Lenin-iilin uit zee KOPENHAGEN, 3-8. Een historisch fümdokument over Lenin is vorig jour uil dc Noordzee opgehaald in de net ten van een Deense visser, zo meldt AFP vanuit Kopenha gen. Hel gaat om een stomme film van Amerikaanse makelij die nauwelijks van het ■•e,va- ter Ic liulcn heef' gehad. liet celluloid toont beelden van redevoeringen die Lcnin vlal na de oktoberrevolutie afstak en verder huiselijke opnamen van dc Sovjetleider in het gezelschap van echtgenote en kat. Radio Denemarken, meldt AFP. heeft een kopie van de film in zijn bezit. Het Franse persbureau weet niet te zeg gen hoc dc film in de Noord zee is gekomen. LANDBOUW EN VEETEELT Melkproduktie in de EG BRUSSEL. 3-8. Ondanks de uit-* zonderlijke droogte heeft de Europe se melkveestapel vorig jaar in totaal 93,6 miljoen ton, ofwel 93,6 miljard liter, melk geleverd. Dit is 1,7 pro cent meer dan in 1975. Het aantal melkkoeien was met 24.728.000 stuks, 1,9 procent lager dan in 1975. De gemiddelde opbrengst lag 3,8 pro cent hoger. Dit blijkt uit cijferma teriaal van de Europese Commissie dat woensdag is gepubliceerd. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nieuw Weerdinge: D. Postma, Westerlee; te Hierden: P. J. Bos, Ridderkerk; te Wassenaar (toez.): R. Steenstra, Leiden. Aangenomen naar Aagtekerke: L. M. Vreugdenhii; kand., IJsselsteili; naar Klooster ter Apel b.w.: L. Lin- gen, godsdienstleraar aan de Chr. Scholengemeenschap te Spijkenisse; het beroep tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden (toerus ting en instruktie ten dienste van de evangelisatie, arbeid in opdracht van de Hervormde Bond voor In wendige Zending): W. J. Bouw, le raar godsdienst aan het Reviusly- eeum te Doorn. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Musselkanaal-Val- thermond: A. O. Reitsema, kand., Leiden. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bedankt voor Utrecht: M. A. Mie ras, Krimpen aan de IJssel. MARKTBERICHTEN Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH. 3-8. Aanvoer: totaal 7628, waarvan 107 runderen, 143 graskalveren, 72 vette kalveren, 2258 nuchtere kalveren, 2305 schapen en lammeren. 89 geiten. 654 slachtvar- kens en 1468 slachtrunderen. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien f 1700-f 2850; guisle koeien f 1400-f 2100; kalfvaarzen roodbont f 2050-f 2925: zwartbont f 1675- 1 2375; klamvaarzen f 1700-f 2150; guistc vaarzen f 1475-f 1825; pinken f 1075-f 1425: graskalveren f 625- f 950, nuchtere kalveren voor fok en mestcrij roodbont f 360-f 545: zwart bont f 325-f 475: weideschapen f 130- f 165; lammeren f I30-f 155. Prijzen per kg: Stieren le f 7.15- f 7.55. 2c f 6,75-f 7.10. vaarzen lc f 7,05-f 7.75. 2c f 6.40-f 7,00; koeien le f 6,75-1 7.50. 2e f 5.85-f 6.60. 3e l 5.53-f 5,80; worstkoeien f 1,50- I 5.60; vette kalveren lc f 5.70-f 5,90, 2e f 5,40-f 5.65. 3c f 5.20-f 5.35; nuch tere slacht kalveren f 1.45-1 1,80: slachtzeugen le f 2,62-f 2,68. 2c f 2.56-f 2.61, 3e f 2,50-f 2,55; slaclvt- varkens f 2.75-f 2.85. Prijzen per stuk: Vette schapen f 150-f 195 en vette lammeren f 160- f 215. De grote beslissing SI 73. In luttele ogenblikken zijn de piraten door Eric's mannen ontwapend en dan worden ze in kleine groepen, tcrwille van dc veiligheid, overgebracht naar Dun Durrah. Het is een droeve thuiskomst voor Eric en de zijnen. Winnonah laat haar tranen de vrije loop als ze zich verzamelen om de bank waar op het lichaam van Astara is opgebaard. Eer biedig breng! Eri« zijn I rouwe loenvrouwc een laatste groet „Ook gij licht du. uw trouw aan mij en uw liefde voor die goeie Halfra met u". leven moeten betalen'fluistert bij nau welijks hoorbaar. „Hoe vurig hoop ik dat gij beiden thans, in een andere wereld, het geluk moogt viden dat u op aarde ontzegd is!" En terwijl hij met omfloerste ogen naar dc dode kijkt, herinnert hij zich eensklaps de woorden welke zij hom toevoegde bij zijn ver trek naar do piratenschepen: „ik wacht mijn tijd heer koning Ineen begrijpl hij dal ze bewust op de dood heeft gewacht, misschien hem zelfs gezocht In haar verdriet over Halfra, van v. ie zij •.vel veel moest hebben gehouden al heeft zij daarvan nooit met een enkel woord blijk gegeven. Op een hoge rots, waar diep beneden de branding haar eeuwig lied zingt, worden Hal fra en Astara naast elkaar begraven en het is Winonah zelf die dc woorden aangeeft welke op de hoge, rechtopstaande grafsteen worden gebeiteld: „Zij kenden beiden de grote, op offerende liefde waarvoor zij alles gaven, tol ■II het leven. Laat thans de dood hen voor altijd verenigen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5