Onderdeel dagprogramma: korte baan-z wem wedstrijden Circus „Toni Boltini" komt naar Zierikzee Toeristeiulag Zierikzee STREEKNIEUWS O BONDSSPAARBANK NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Op maandag 8 augustus ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 4 augustus 1977 Nr. 22143 3 ZIERKZEE, 2-8. In het kader van de laatste toeristen dag - dinsdag jl. - werden in de namiddag kortebaan- zwemwedstrijden georganiseerd voor deelnemers van alle leeftijden. Zoals het gehele toeristische slotfestijn werd ook dit sportieve evene ment begunstigd met aangenaam zomerweer. Er waren in totaal dan ook 74 deelnemers, die door hun zwemprestaties trachtten de te winnen bekers in de wacht te slepen. De zwemmers en zwemsters wer den ingedeeld in vier groepen: da mes, heren, jongens/meisjes van 11 tot 14 jaar en jongens/meisjes t/m 10 jaar. De start vond plaats vanaf de Engelse kade. Het ging in deze kortebaanwedstrijd om het uithou dingsvermogen van de deelnemers. Steeds werd de Nieuwe Haven over gezwommen net zo lang tot de win naars overbleven. Van de zijde van het publiek was grote belangstelling voor de zwem prestaties. De organisatie was in handen van de heer B. Lokker, ter wijl medewerking werd verleend door de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis en door de Reddings brigade „Zierikzee". De uitslag De uitslèg in de vier verschillende groepen was als volgt: Heren: 1. Paulus Wildeboer, Vee- nendaal; 2. Bas Braat, Zierikzee; 3. André 't Jong, Zierikzee. Dames: 1. Jaqueline Faber, Vee- nendaal; 2. Linda Faber, Veenen- daal; 3. Simone Herlaar, Tilburg. Jongens/meisjes 11 tot 14 .jaar: 1. Jolanda Bastings, Tilburg; 2. Marcel Teurüngs, Tilbu2*g; 3. Kees Semstra, campinggast te Renesse. Jongens/meisjes tot 11 jaar: 1. Ri chard Peute (10 jaar), Zierizee; 2. Bianca Voermans (10 jaar), Zierik zee; 3. Ronnie Koster (8 jaar), Zie rikzee. Show ..Rust Roest" Havenplein, terwijl deze show werd afgesloten met het bekende „Whist ling Shout". Op een tweetal nummers na was dit een geheel nieuw programma van „Rust Roest". Na een vakantie periode werd twee avonden flink ge oefend om de show tot een puntgave uitvoering te brengen. Zowel tam boer- en trompetterkorps als majo- rettenpeloton zijn hier volledig in geslaagd. Energietentoonstelling te Veere Van begin augustus tot half sep tember staat het thema „energie" centraal in de Grote Kerk van Veere. Aanleunend tegen de interes sante zomerexpositie van de stich ting „Delta-kultureel", presenteren vier energiebedrijven zich aan het publiek. Deze vier zijn: de Neder landse Aardoliemaatsohappij, de N.V. KEMA uit Arnhem, de N.V. Watermaatschappij Zuidwest-Neder land en de N.V. Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij. De beide Zeeuwse nutsbedrijven hebben op verzoek van de stichting Delta-kultureel de koördinatie van de energietentoonstelling op zich ge nomen. De public relations-afdelin- gen van de WMZ en de PZEM ko zen als centraal thema voor wat zij aan de bezoekers laten zien, het motto: „Verstandig met energie" ZIERIKZEE. Onderdeel van het feestprogramma op de laatste Zie- rïkzeese Toeristendag, was het de monstratie-duiken door duikers van de Rijkswaterstaat, waarvan de foto een indruk geeft. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vermelden wij nog dat de duik- demonstraties in de Nieuwe Haven (Engelse Kade) door mannen van de R.W.S. de nodige belangstelling trok ken. De volksdansdemonstraties - eerder op de dag geprogrammeerd - gingen echter niet door, daar de be treffende volksdansgroep niet kwam opdagen. Lijk ge-identificeerd Het in de Oosterschelde door de Yerseke 58 aangetroffen lijk is ge- identificeerd. De omgekomene blijkt de 68-jarige- Rotterdamse partiku- liere loods B. Damme. Het schip, de Nederlandse binnentanker Utliberg, waarop de heer Damme als loods verbleef, verging op 28 november 1975 op de Oosterschelde tijdens slecht weer. Bij deze scheepsramp kwamen drie van de vier opvaren den om het leven. Het lichaam van de verdronken loods kon geïdentifi ceerd worden dankzij het nog aan wezige paspoort en een portefeuille. SEROOSKERKE Botsing Een tweetal bromfietsers die el kaar op het fietspad langs de Seroos- kerkseweg tegenkwamen, kwamen, doordat een van hen, zekere J. J. M. uit Goes te weinig rechts hield, ten val. De andere bestuurder, A. C. M. B. uit Haamstede liep diverse kwets uren op en werd naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis vervoerd. Beide bromfietsen werden bescha digd. BURGHHAAMSTEDE Oud papier Op zaterdag 6 augustus wordt weer oud papier opgehaald t.b.v. de zending der Gereformeerde Gemeen te. De wagen begint om 9 uur te rij den. Gebundeld gereed gezet bevor dert een vlotte afvoer van het pa pier. BURGH Concert gaat niet door Het kerkconcert aangekondigd voor zaterdag 6 augustus a.s. door Jan en Kora van Dijk, gaat in ver band met ziekte van eerstgenoemde - niet door. HAAMSTEDE Uitstekend zangkoor Het dinsdagavond in de Ned. Herv. kerk optreden van het Rotterdams Jongenskoor is een buitengewoon succes geworden. Het applaus van een bijzonder geboeid publiek (de kerk was vol) was zo groot dat diri gent Freek Velders lot een toegift besloot. En dit was nog niet genoeg want een tweede toegift was pas vol doende om een ieder huiswaarts te doen kex*en. In hun keurige matrozenpakjes gestoken werd het programma voor afgegaan door een orgelsolo van de jeugdige Bas de Vroome, een talent vol organist. Vervolgens zongen de jongens o.a. O bone Jesu van Ingeg- neri en Alle in the April evening van Roberton. Het: .Wohin soli ich mich wenden van Schubert en Gloria van Haydn waren beide juweeltjes. Be sloten werd met Psalm 150 van Ce- sar Franck. Voor do enthousiaste be zoekers een avond om nooit te ver geten. Eenzijdig ongeluk Op de hoek Noordstraaf-Kfooster- wcg slipte dinsdagavond de Amster damse motorrijder P. H. J. S. door de aanwezigheid op het wegdek van een olievliesje, waarna de motor in brand vloog. De brandweer uit Haamstede was met enkele man schappen en een poederblusser snel ter plaatse en doofde het vuur. De bestuurder kwam er goed af, doch de motor werd deerlijk beschadigd. Aanrijding Woensdagmorgen werd de wielrij der M. K. uit Haamstede, doordat, hij een stilstaande auto passeerde, door een bestelauto, bestuurd door J. P. J. M. R. uit Waspik aangereden. Hij werd licht aan het linkerbeen ge wond en moest zich bij dokter Sten- ger laten verbinden. RENESSE Fietsedief liep in de val Maandagavond om 20.00 uur werd op de Hogezoom de 15-jarige K. H. uit Zerelen (Did.) door de politie in de kraag gevat. De jongeman had op de Jan van Renesse weg een fiets ge stolen. Maar nadat de eigenaar aan gifte had gedaan bij de politie zag hij later zijn karretje op de Hogezoom staan. De eigenaar van een aldaar gelegen bar lette daarna op de fiets. Toen de jongeman daarna bij het vehikel verscheen was hij er meteen gloeiend bij. De politie maakte proces verbaal op. Diefstal uit politie-auto In de nacht van maandag op dins dag tussen 23.30 en 0.30 uur werd ingebroken in een aan de Zeeaster- weg geparkeerd staande dienstwa gen van de Rijkspolitie. Een tocht- raampje werd ingeslagen en men nam een stel handboeien! mee. Van de dader ontbrak op dat moment ieder spoor maar om 3.30 uur trof de heer P. J. W. H. F. uit Hazerswoude op het parkeerterrein aan de Oude Moolweg iemand slapend in zijn auto aan. De gewaarschuwde politie ondervroeg de jongeman, de 21-ja- rige J. B. uit Rotterdam, die al snel bekende in de dienstauto te hebben ingebroken. De handboeien had hij intussen weggegooid. MIDDENSCHOTJWEN Burgerlijke stand over juli Geboren 4. Janna Adi'iana, d.v. K. Stouten en M. J. Voshol (Kerkwerve); 12. Warnoud' Alexander Cornelis, z.v. C. G. van Deyzen en P. M. Liefheb ber (Kerkwerve); 17. Anthonie Leen- dert, z.v. J. W. Siesse en C. K. Boo- gert (Ellemeet); 26. Joanna Dina, d.v. C. J. den Boer en J. T. Dalebout (Kerkwerve). SCHARENDIJKE Concert in hervormde kerk Woensdag 3 augustus werd in de Herv. Kerk van Scharcndijke een zangavond gehouden onder het mot to: ,<Een uurtje zingen met Arie Pronk en Reinata Heemskerk". Het programma belooft enkele uren puur circus-genot met vele groepen en artiesten. Geheel nieuw in het programma zijn The Nick- Nock's met een wervelend casca- deur-nummer, Josette Boltini met een antipode nummer en mr. Swing, een fakir van ongekende klasse. Ver der treden op het Duo Balaton als tempo-jongleurs, The Castino's met hun beroemde schommelact, Los Gino's de muzikale clowns, Miss Jenny aan het vertikale koord, Eugen Zinneker met zijn Chimpan- sée-show, The rialto's met vliegen de trapeze in de nok van het cir- Nadat ds Delhaas de avond had geopend met een kort welkom aan uilen, bijbellezing en gebed, werd naar hartelust gezongen door de aanwezigen, die op hun beurt weer konden luisteren naar de zang van Reinata Heemskerk en het orgel spel van Arie Pronk. Aan het ein de van het programma dankte de predikant de aanwezigen. Gezamen lijk werd daarop gezongen: „Samen één als de bazuinen klinken" Als toegift zong Reinata Heemskerk nog „Ik leg de namen van mijn kinde ren in Uw handen". Na afloop was er gelegenheid grammofoonplaten te kopen. Velen namen er graag één of meerdere mee naar huis. Een dankwoord pasl aan de Stich ting Uniegram, die deze avond heeft georganiseerd en speciale dank komt toe, aan de solisten, Reinata Heemskerk en haar begeleider Arie Pronk. BROUWERSHAVEN Oud papier In verband met het grote kinder feestprogramma a.s. zaterdag te Brouwershaven, zal de Alg. Sport vereniging oud papier ophalen op vrijdag 5 augustus. De vereniging hoopt dat de bur gerij het papier gereed wil zetten óm een snelle afwikkeling. Voor tijd: zie agenda. ZONNEMAIRE Optreden Boerenkapel Op het plaatsje voor taveerne ,,d' Ouwe Smisse" vond een sfeervol avond-optreden plaats van de boe renkapel „De Gruttepikkers". On danks de konkurrentie van de Brouwse kermis en de toeristendag te Zierikzee, bestond er een grote publieke belangstelling. De mensen die voor „De Grutte pikkers" hadden gekozen, kwamen goed aan hun trekken, want de boe renkapel zorgde voor een uitstekend programma met veel afwisseling. Hier was sprake van „voor elck wat wils": mars, wals, passo doble, dixie, polka, foxtrot en zelfs Tiroler mu ziek. Dit sukses behelst tevens een goe de tip voor een volgend optreden van de kapel. Hij verdient nog meer publiek! Oud papier Zaterdagmorgen 6 augustus a.s. zal de harmonievereniging „Nut en Uit spanning weer oud papier ophalen. Men begint in de Zuidweg. Gebundeld gereed zetten bevor derd een snelle afvoer. DREISCHOR Geslaagd De heer H. P. Neubacher uit Drei- schor is geslaagd voor het T Exa men Montage-Bankwerker, voortge zet onderwijs. Hij is de enige uit Zeeland en Brabant, die dit examen in dit jaar heeft afgelegd. cus, Marcel Peter met zijn leeuwen- groep en Alberto Althoff's met paardend ressuu r. Betere tijden Na jarenlange sombere berichtge ving -over het circus „Toni Boltini" betreffende faillissement en ophef fing, zijn er nu betere tijden aange broken voor het gezelschap. Het verdwijnen van dit Nederlandse cir cus bracht grote onrust teweeg on der honderdduizenden Nederlan ders. Hij volgde de opleiding aan de Streekschool West-Brabant te Ber gen op Zoom. DUIVELAND Burgerlijke stand over juli Geboren 11. Johanna Janna, d.v. H. M. de Valk en J. L. Folmer; 12. Johannes Jacob, z.v. J. Stouten en J. Slinger land (geboren te Zierikzee); 18. Thel- ma, d.v. L. J. de Keijzer en J. J. Broksma (geboren te Zierikzee); 22. Elisabeth Helena, d.v. P. M. Otle en P. P. Bakker; 25. Jan, z.v. L. Dorst en J. W. van der Have; 25. Hellen, d.v. H. J. van den Ouden en G. Zwart (geboren te Zierikzee); 31. Pieternella Cornelia, d.v. L. Kooij- man en J. M. Flikweert. Gehuwd 6. Cornelis van Driel, 21 jr. en Bastiana Dorst, 21 jr.; 29. Cornelis Jan Struik, 23 jr. en Jentje ten Brinke, 23 jr. Overleden 3. Leendert Stoutjesdijk, 79 jr.; 3. Cornelis Leendert Otte, 59 jr. (over leden te Zierikzee); 10. Pieter Ni- kerk, 94 jr.; 18. Arie Matthijs Ver schoor, 73 jr.; 20. Dingeman Marinus "Labeur, 31 jr. (wonende te Bruinis- se), OUWERKERK Spelmiddag voor de jeugd Dinsdagmiddag 2 augustus j.l. or ganiseerde de Culturele Vereniging Ouwerkerk, in samenwerking met de Stichting Jeugd Schouwen-Dui- veland, een spelmiddag in het bos aan de Groene weg. Om 14.00 uur hadden zich onge veer 50 kinderen op de open plek verzameld; ook verschillende ouders toonden belangstelling. De kinderen werden in kleine groepjes ingedeeld en werkten aan de hand van een spelkaart een serie van tien afwisselende spelen af. Op het programma stonden o.a.: een zoekspel, hockey slalom, water race, puzzel en het vangen van de „bellevrouw". Bij dit laatste spel betx-aden de kinderen, geblinddoekt, een soort van boksi'ing waar één van de leid sters al luidend met een grote bel heen en weer liep. De „kunst" Was om de leidster te vangen. Traktatie Ook kreeg ieder kind een bekertje limonade, hetgeen op deze mooie zo mermiddag zeer welkom was. Aan het eind van de middag werd de uitslag bekend gemaakt en ont vingen de kinderen allemaal een bon voor een ijsje. Tot slot dankte jeugdwerkleider Gabri de Groot de deelnemei-tjes en verder ook iedereeen die had meege holpen om de spelmiddag te doen slagen. Dankzij de enorme steun van par- tikulieren en vooral van het bedrijfs leven heeft Boltini kans gezien voor 1977 een programma te presenteren dat elke vergelijking met buiten landse circussen kan doorstaan. Dit jaar heeft voor het cix-cusge- zelschap een extx*a feestelijk tintje gekx-egen door de presentatie van de gloednieuwe Boltini-cixxustent naar ontwerp van Toni Boltini zelf. De zo noodzakelijke masten vormen hierin geen hinder meer voor de be- zoekex-s, ongeacht welke plaats men in deze gigantische tent heeft inge nomen. Het is een circustent met een ietwat theatei'achtige indeling, maar waarin het zo specifieke ka- ï'akter volledig is behouden. Het circus, een der oudste uitin gen van een stukje kultux-eel volks- vei-maak, is maandagavond in Zie rikzee te aanschouwen. Deze chimpansee is dagelijks de gro te hulp bij op- en afbouw van de gigantische Boltini-circustent Een veelbelovende opening van het avondprogramma in de binnen stad was de wervelende show van „Rust Roest". Het tamboer- en trom petterkorps presenteex-de zich sa men met de charmante majorettes in een geweldig programma, dat werd afgewerkt op het Havenplein. Het tamboerkorps stond onder lei ding van tamboermaïtre Tonny Scherpenisse, te rwjjl het majoret- tenpeloton werd aangevoerd door miss-majorette Marjan Keus. De show werd geopend met de Van Mallandmars gevolgd door pit tige Zuid-Amerikaanse klanken van een cha-cha-cha. Veel waai'dering van het publiek oogstten ook de „Blues-mars" en „Nieuwe Start". Vervolgens knalde het swingende „Rock around the clock" over het ZIERIKZEE Filmvoorstelling Op vi'ijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 augustus draait in de Concertzaal de avonturenfilm „The Scarlet Buc caneer" (De Rode Boekanier), ge- produceert door Jennings Lang en geregisseerd door James Goldstone. Het verhaal speelt in het begin van de 18e eeuw toen zeerovers van alle naties de wateren van de Caribi sche Zee onveilig maakten. De be ruchtste piraat was de kapitein, Ned Lynch, van „The Blarney Cock". Donderdag 4 en zaterdag 6 augus tus draait de matinee-voorstelling „Alice in Wonderland". Tenslotte wordt in de nachtvoorstelling van zaterdag a.s. de film „De man van Okinawa" vertoond. Een verhaal vol met karategeweld. VZsü Alle zaken voor alle mensen SYSTEEM SPAREN Vandaag denken aan morgen. Recht op het doel af: trouwen, bouwen, studeren,reizen... 'n Goed spaarplan - elke maand een vast bedrag - maakt wensen snel bereikbaar. Dat kan automatisch van uw salaris of pensioen bi) de Havenpark 16. Telefoon (01110) 4051 'n Bondsspaarbank ZIERIKZEE, 3-8. Het Nationaal Nederlandse Cricus „Toni Bol tini" komt op maandag 8 augustus aanstaande naar Zeirikzee. Het bekende circusgezelschap zal zijn tenten opslaan op een terrein aan de Deltastraat in de Zuidhoek. Er zal slechts één avondvoorstelling wor den gegeven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3