Chips wico „Duizendkoppige menigte" zag vlootschouw en fraai vuurwerk Nadere studie over sekundiare weg No 1 Westenschouwen Zender Turks-Cyprioten speelde popmuziek Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Avond van Toeristendag I FM I Jl JF, DE ZIERIKZEESCHE COURANT De Zeeuwse begroting Advertentie familiezak, paprika en potato Dat waren allemaal „leuke dingen voor de mensen" en iedereen ging toen zijn „stekkie" weer opzoeken, hetzij gewoon naar huis of naar het tijdelijk vakantieverblijf. Na een groot half uur was de grootste drukte alweer geluwd. Slonzig Ook moet gezegd dat de stad er toen slonzig bij lag. Wat er allemaal in het Ha ven pa z-k was neergesme ten, was ronduit ergerlijk. Triest ook de tot een met Zeepsop verwo'rden bak van de fontein, waarin verder nog allerlei viezigheid dreef. Hele maal fraai was een klauterpartij van twee jongens, die een zitplaats je zochten bij de lampen van de vier- armige lantaarn op het Kraanplein. Niemand zei er wat van. „Snap j^ dat nou juffrouw Snip?" De dood van Makarios NICOSIA, 3-8. De radio van de Turks-Cyprioten op Cyprus heeft woensdag een groot deel van de dag popmuziek gespeeld, terwijl het stoffelijk over schot van president Makarios van het presidentiële paleis werd overgebracht naar dë Sint-Janskathedraal, in de binnenplaats van het paleis Een weinig stijlvol gebaar. Necati Konuk, vice-leider van de Turks-Cyprische gemeenschap op Cyprus, zei over de dood van de Et- narch dat hij een „nieuwe situatie" op Cyprus had geschapen. „De nieu we man die in zijn plaats gekozen wordt, zal niet veel meer zijn dan de leider van de Grieks-Cyprische ge meenschap en geen president van de republiek Cyprus", zei hij. (Vervolg op pag. 5) Wilt U goedkoper uit zijn': Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN j Burg Boumanstr 11 Nieuwerkerk Tel 01114-1373 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes. Prijs per 3 maanden bl| vooruitbetaling 22,50, per |aar 86,Losse Redakteurde^Vaate 9t"da nummers 50 cent Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrl|dag. D I WhflttIVPtr CW Uitgave: B V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, Janne- Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,—. IN DIT NUMMER: lJOllWGil DIJ fr GSlCrSIlDllllWCJ* J wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W ZIERIKZEESCHE Donderdag 4 augustus 1977 133ste jaargang Nr. 22143 r^WCIALE (1797 - 1889) ZIERIKZEE, 2-8. De cliché-matige getalsaanduiding: „een duizendkoppige menigte" (maar er waren nog veel meer mensen) heeft dinsdag vooral ook intens ge noten van het kijk- en showprogramma op de avond van deze (alweer) laatste Zierikzcese Toeristendag. Een duidelijk succes die dagen, want nimmer tevoren wist Zierikzee in de afgelopen jaren zoveel publiek te trekken. Belangrijk element was daar steeds bij de braderie, die echter in de toekomst een grotere verspreiding dient te krijgen ook over andere stadsgedeelten. flink in de bus geblazen. De pijlen, bommen en sterrenregens waren letterlijk niet van de lucht. „Waaiers van vuur en zij"; vuurbanen getrok ken tegen het donkere zwerk, sproeiregens van bont gekleurde sterren, gouden neerdwarrelingen boven de hoofden van de duizenden, die de haven omzoomden; rake weerspiegelingen in het water. Tussentijds een lichttableau, dat- herinneringen wakker riep aan de oude Batavieren, die de Rijn kwam afdrijven en dan geen koffie of cho colademelk, maar iets pittigers dron ken. Een deel van de zakenlieden was uiterst kontent; een ander deel min der, omdat de stroom publiek teveel geconcentreerd bleef in de sektor van de braderie. Maar in de komen de winter moet men maar eens op dit „probleem" studeren; in ieder geval is het als experiment een ge weldig sukses geworden. later werd afgerond met een fan tastisch vuurwerk. „V.V.V. Zierikzee" V.V.V. had duidelijk met deze slotstunt de mouwen opgestroopt en Enfin, toen dat voorbij was, kwam dat mooie tableau: „V.V.V.-Zierik- zee" en toen er een tyd maar raak was geknald en kleurig vuur om hoog getild, kwam een stralend „Tot ziens", afgerond met een knallerige vuurwaterval in de brugopening. Brandweer- demonstraties Dat avondprogramma van dins dag dan. Onder het motto: „wij spui ten, dus wij blussen", was de stede lijke vrijwillige brandweer aktief met enkele opvallende demonstra ties. Toen iedeereen dacht; het lijkt allemaal op een echte kalamiteit, was het dovend water bij de hand, maar eerst nog andere blussapjes, die suksesvol werden toegepast op een brandend autowrak. Het grote spuitwerk vond daarna plaats rond een fel brandend scheepje, dat von kend en vurend in de Oude Haven gelegen, dqor tal van stralen werd aangevallen en snel verwerd tot een onttakeld en zwart geblakerd wrak (je). Vlootschouw Nadien was er even alleen de ge zellige drukte, waarna - tegen het invallen van de echte duisternis - de vlootschouw begon, een maritiem spektakelstuk, ook in de Oude Ha ven, mogelijk geworden door het kunstmatig hoog houden van de wa terspiegel (keersluis) en het openen van de witte brug. Statig - ja, dat was het wel - sta tig kwamen de deels verlichte ,en gepavoiseerde zeilboten „de stad binnenvaren" en een wonderlijk fraai lichteffekt werd verkregen door het ontsteken van Bengaals vuur aan boord van de scheepjes. Samen met de illuminatie van het poortenkomplex goed voor een fraai gevarieerd schouwspel, dat een uur ZIERIKZEE. Ook - of vooral - tij dens de laatste Toeristendag, werd het Havenpark besprongen door vele honderden mensen, die helaas niet altijd dit fraaie park behandelden met de zorg, die nodig is. Het lijkt dringend nodig, dat over het betre den van dit park door het publiek, in de toekomst een principiële uit spraak komt, want de ervaringen in de zomer van 1977 zijn ronduit negatief. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's SCHUDDEBEURS. Woensdag orga niseerde de L.R.V. „De Schouwse Ruiters" een pony-dag, in het kader waarvan een puzzelrit voor de jeugd was geprogrammeerd. Van het eigen S R-terrein begaven de jeugdige ruiters zich naar het bos van „Mon- Plaisir". Deze situatie, gevoegd bij de hoge verkeersintensiteiten op de Provin ciale Weg (gemiddeld aantal motor voertuigen per weekdag ca. 6.000 en in juli ca. 12.000 a 13.000) is er de oorzaak van dat op dit aansluitpunt naar verhouding te veel ongevallen plaatsvinden. Over de verbreding en de gebeul de bestaande rijbaan met schrale betonfundering komt als profileer- laag een asfaltpakket van 130 kg/m2 cn 90 kg/m2 toplaag van grindasfalt- beton met dichtingslaag. Rijksweg 18— Nooi-flgouwe Verder wordt in het Wegenvei*- slag 1977 aandacht besteed aan de weg Rijksweg 18 - Noordgouwe. Er wordt op gewezen dat de aansluiting van dc Verseputseweg op de Pro vinciale Weg een eenvoudig karak ter draagt zonder passeer- en uitrij st roken. NICOSIA. Nejat Konuk, premier van de Turks-Cypriotische federa tieve staat, heeft aan de pers ver klaard dat z.ijn bewind niet de op volgers van mgr. Makarios zal aan vaarden als president van Cyprus. Verwachting tot vrijdagavond: Perioden met zon Perioden met zon met later op de dag kans op een bui; overwegend matige wind uit zuid tot zuidwest; mini mumtemperaturen omstreeks 12 gra den, maxima morgen 19 tot 24 gra den. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperatuur: omstreeks 14 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 21 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 5 aug. Zon op 6.07, onder 21.24 Maan op 23.41, onder 13.14 Laatste kwartier: 6 aug. (22.40). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 5 aug. 8.05 20.17 1.24 13.41 Doodtij: 9 aug. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 4-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Vrijdag zullen er zonnige pe rioden zijn, maar mogelijk valt er ook hier en daar een bui. Een rug van hoge luchtdruk boven de Noord zee, die donderdag in grote delen van ons land fraai zomerweer bracht, verplaatst zich maar heel langzaam naar het oosten. Evenzo koerst eert lagedrukgebied ten wes ten van Ierland traag naar het vas teland van Europa. Waarschijnlijk zullen we later in de loop van vrij dag dc invloed van dit lagedruksy- steem ondergaan, zodat het weer dan enigszin zal verslechteren. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. Dc maximumtempera turen zullen rond de 21 graden lig gen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De voorgenomen verbetering is noodzakelijk geworden, omdat met name de laatste jaren de deformatie van de verharding en de bermen in zeer sterke mate is toegenomen. In de kosten zal een subsidie ingevolge de Verdelingsverordeningen uitke ring wegen Zeeland worden ver leend. Ook de vrij hoge snelheid, waar mede ter plaatse gereden wordt, is hier debet aan. De aard van de on gevallen (in hoofdzaak kop-staart- botsingen) vormt, een aanwijzing, dat met het treffen van enkele voor zieningen op dit aansluitpunt het ongevallenbeeld - 12 stuks in totaal over de afgelopen zes jaren - voor de komende jaren een gunstiger aanzien zal kunnen worden gegeven. Deze voorzieningen houden in hoofd zaak in een verruiming van de boog- stralen van de aansluitende Verse putseweg en het maken van een uitrij- en passeerstrook, een plan hiertoe is opgemaakt. De werken zijn voor het zo mo gelijk verkrijgen van subsidie aan gemeld bij de dienst van Aanvul lende Civieltechnische Werken te 's-Hertogenbosch, terwijl met de aankoop van de voor deze verbete ring benodigde gronden een begin is gemaakt. ZIERIKZEE, 3-8. In liet zojuist verschenen Wegen- verslag 1977 van de provincie Zeeland, wordt onder hoofdstuk II aandacht besteed aan de Weg sekundaire weg no. 1—Westenschouwen. Medegedeeld wordt dat enerzijds door de beperkte tertiaire middelen en anderzijds door de moeilijkheden, die bij de grondaankoop zijn gerezen niet met de voorgenomen werken tot verbetering van betreffende weg kon wor den begonnen. Gedeputeerde Staten hebben dan ook besloten een nadere studie te verrichten omtrent de omvang en de vormgeving van dit weggedeelte gelegen tussen de Kommertjesweg en de rotonde te Westenschouwen. In verband hiermee zijn de taxaties van de aan te kopen eigendommen stopgezet. Serooskerke— Brouwershaven Wat betreft de weg Serooskerke- Brouwershaven wordt vermeld dat door het Waterschap Schouwern- Duiveland een plan voor de verbe tering van de Delingsdijk ter goed keuring is ingezonden. Dit plan voor ziet in een vebreding van de weg- konstruktie tot 7,80 m voor de fun dering en tot 7,00 m xoor de uitein delijke rijbaanverharding. Hiertoe zullen ter weerszijden van de be staande verharding cunetten worden gegraven en opgevuld met zand en hoogovenslakken. Advertentie T

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1