Bredase ere-divisie ploeg NAC tegen SVV (Schiedam) Ruitervereniging „Renesse" lanceerde groot feest ERIC DE NOORMAN 1 jiiS9^ Israël en het Arabisch konflikt Goudreinette wint appel-terrein Per maand 200 verkeersdoden De mosselprijzen 5 Gasten van Bruse Boys BRUINISSE, 23-7. Zaterdag waren de Bredase ere-divisie ploeg NAC' en het in de eerste divisie spelende Sehiedamse SVV te gast bij Bruse Boys. Nadat beide ploegen 's middags aan boord van een tweetal Bruse vissersvaartuigen een genoeglijk partijtje waren wezen vissen, waarbij nog vis werd gevangen ook, namen zij het 's avonds tegen elkaar op, op de groene grasmat. Voor NAC dat eerder met 12-0 van het in de 4e klas spelende Acht maal had gewonnen en woensdag ji. met 0-0 had gelijk gespeeld tegen de eerste divisieklub F.C. Den Bosch was het de derde oefenwedstrijd. De Schiedammers kwamen voor de eer ste maal in het veld. Evenals de meeste betaalde klubs heelt NAC in de afgelopen transfer periode geen spektakulaire aankopen gedaan. De Brabanders, die het vorige sei zoen niet onverdienstelijk speelden en net onder de tcp eindigden zagen alleen hun aanvaller Jan Groendijk naar de Go Ahead Engels vertrek ken waarvoor Kees Stor van De Graafschap vcor in de plaats kwam tesamen met trainer Hans Dorjee die Bob Maaskant is kernen vervangen. Een tegenvaller voor NAC was het wel dat de transfer met de PSVer Harry Lubse nog op het laatste mo ment afsprong. NAC kwam te Bruinisse in 't velcl met Jan de Jong in het doel, Ad Bakker, Ad Krijnen, Budisic en Ton Dekker vormden de laatste linie, Bertus Quaars, Mohorovic en Hans Neeskens bezetten hel middenveld, terwijl het aanvalstrio werd gevormd dcor Ad Brouwers, Kees Storm en Henk v. d. Ent. Niet ontevreden Hoewel de 2-1 overwinning waar mee NAC het strijdperk kon verla ten zeker niet erg overtuigend was, was trainer Dorjee ever het geheel bezien toch niet ontevreden over de verrichting van zijn pleeg. Technisch en taktisch waren de eredivisie spe lers hun kollega's uit de eerste di visie duidelijk de baas. Toch zija de hard werkende Schiedammers er volledig in geslaagd het meer gerou tineerde NAC voortreffelijk partij te geven. De Brabanders hadden over het geheel genomen een ruim veld- overwicht en het team van trainer Pim Visser was dan ook genoodzaakt het zwaartepunt in haar verdediging te leggen. Gezegd, moet worden dat de Schiedammers dit niet onver dienstelijk deden. In doelman Bas van Noortwijk, rechter vleugelver dediger .Jch. Corver en de lange centrale verdediger Steenbergen be schikten zij over spelers die zich bij zonder goed uit de slag trekken. Bij het afsluiten van de le speelhelft moest NAC dan ook nog genoegen nemen met een 0-0 stand. Naar 2-1 Direkt nu de hervatting sloeg NAC haar slag waarbij Ad Brouwers een bijzonder groot aandeel had. In eer ste instantie ondernam hij een solo waarbij hij de gehele SVV verdedi ging zijn 'hielen liet zien cm vei vol gens beheerst te scoren (1-0). Twee min. later ondernam hij weer een solo waarna hij het leder op maat afspeelde naar Kees Storm die met een fraai schot doelman Noortwijk kansloos liet (2-0). Moedig bleef SVV hierna doorvechten voor een zo goed mogelijk resultaat waarbij het er DUIVENSPORT I». V. „Zierick" Hieronder volgen de uitslagen van de wedvluchten, gehouden door de P.V. „Zierick", op 23 juli jl. Vanuit Quievrain met 311 jonge duiven. Ge lost 13.20. Aankomst le duif 15.05. Laatste prijsduif 15.22. Uitslag: M. K. Krijger 1, 20, 31, 39; B. P. Wesdorp 2, 13, 14. 15, 16, 68; Jac. Snijders 3, 5; F. Maijs 4; J. den Hengst 6, 7, 11; H. Slagboom 8, 40, 41, 42, 52, 56, 59, 71; M. C. Bolle 9, 49, 73, 74, 77; kornb. v. d. Maas 10, 54; J. P. Schot 12, 28, 29, 36, 44; W. K. Schot sr. 17, 18, 30, 37, 46, 55, 61; P. v. d. Welle 23, 47, 48, 60, 64, 65; P. Merle 24; A. Berreviets 25, 63; J. Krijger 26, 27, 35, 38, 53. 70; B. Kloet 32, 33, 34, 50, 62; G. J. Bakker 45, 69; A. Hagesteijn 51, 66; J. C. Wesdorp 57, 58; J. Verwijs 67, 72", 73, 75, 76; W. Heijboer 78; W. K. Schot jr. 13, 21, 22, 43. Vanuit St. Dizier met 89 oude dui ven. Gelost: 12.50. Aankomst eerste duif 17.58: laatste prijsduif 18.33. Af stand 344 km. Uitslag: F. Maijs 1, 2, 13, 23; J. C. Wesdorp 3, 8, 11, 14; P. v. d. Welle 4, 12, 19; J. Verwijs 5; L. L. de Hooge 7; komb. v. d. Maas 9, 18, 22; W. K. Schot 10, 15, 16, 17, 20; W. Heijboer 21. Dinsdag a.s. inmanden voor DAX, A.s. donderdag inmanden voor No- yon, vanaf 18.30. Ook plannen voor straks RENESSE, 23-7. Zaterdag j.l. organiseerde de ruitervereniging „Renesse' voor haar leden en introducées een groot feest dat orti half vier voor de jeugdleden begon met ceh namiddagrit die werd afgesloten met een „Frites Smulpartij". De ouderen startten om half acht voor een avondrit waarbij men wel verplicht was het ry uniform te dragen. Men wilde zich hiermee presenteren voor het publiek en inderdaad trokken de keurig geklede rui ters veel aandacht in het nu wel zeer drukke Renesse. Het hoogtepunt van de dag was echter de bar-beque-avond, die werd gehouden in een van de schuren van Manege Grcl. Voor deze avond bleek een enorme belangstelling te bestaan Ongeveer 120 personen bezochten deze avond die muzikaal werd op geluisterd door het Kwartet 67. Tij dens de bijeenkomst vond ook de trekking van de loterij plaats die de vereniging de laatste maanden or ganiseerde. Adrie Braai uit Renesse won hier uiteindelijk de hoofdprijs (een veulen). De loterq leverde de vereniging overigens zo'n f 5600 op. Dit geld zal worden gebruikt om de nieuwe bui- tenbak van de vereniging te bekos tigen. Ook de bingo-ronde die deze avond nog werd gehouden leverde een flink financieel voordeel op. Overigens hadden de leden zelf de avond op touw gezet. Er was enorm hard gewerkt om een schuur van de heer Beye tol feestzaal om te tove ren. Ook aan de barbeque stonden eigen leden. De organisatie van de avond dat perfekt in elkaar en de sfeer was zo goed dat men tot dx'ie inplaats van tot twee uur doorging. De nog jonge ruitervereniging, die zich ook op deze wijze presenteei'de heeft zich nu tot doel gesteld de ge meenschap van Renesse dichter bij het ruitergebeuren te betrekken. Dit wil men onder meer proberen dooi de jeugd op woensdagmiddagen te gen een apart tarief te laten lessen. Hiervoor zullen speciale instruk- teurs worden aangetrokken. De vereniging heeft alweer ver schillende evenementen op het pi'o- gramma slaan. Het eerste is al weer op 27 augustus. Dan wordt een Gan- zebordspel te paard georganiseex-d. In de wat verdere toekomst is men voornemens bekende artiesten voor dergelijke avonden te arrange- ren. zelfs enige malen in slaagde de NAC-verdediging in het nauw te brengen. In de 29e min. hadden zij zelfs sukses toen Huigen hot leer scherp voor doel plaatste en de goed opgerukte Jos Zoetcmulder kans zag om Jan de Jong 'het nakijken te ge ven (2-1). Bij NAC werden Ad Bak ker en Ad Brouwers nog vervangen door Damsma en Beuzenberg. Met een fraaie save wist doelman Noort wijk een gevaai'lijk vleugelschot van v. t. Ent nog onschadelijk te maken. F.V. Zonncmaire Hieronder volgen de uitslagen van de postduivenvereniging „Zonne- maire". Concours gehouden op 16 juli vanaf Compiègne (40 jonge dui ven). Afstand 267 km. A. J. Flikweert 1, 2, 3, 4, 7, 8; A. de Wilde 5, 6; A. Pleune 9. Concours Compiègne op 16 juli (41 duiven). Afstand 267 kin. H. J. Slager 1, 2, 3, 6, 7. 8; Joh. Flikweert 4; A. Pleune 5; C. Wes dorp 9, 11; A. de Wilde 10. Concours Chateauroux op 16 juli, (29 duiven). Afstand 570 km. A. J. Flikweert 1; C. Wesdorp '2; H. J. Slager 3, 4. Per vlieger Kanaal over DOVER, 21-7. De 27-jarige Brit Ken Messenger is er don derdag in geslaagd als eerste per vlieger het Kanaal over te steken. Messenger, die zijn enorme Delta-vlieger met een hete-luchtballon naar een hoogte van ruim 6.000 meter boven Dover heeft laten bren gen, landde na ,een vlucht van 20 minuten om 6.50 te San gatte, enkele kilometers van Calais. De Britse radioverslaggever Brian Milton was minder for tuinlijk. Hij landde kort na zijn start in zee waaruit hij werd opgepikt door de Soio- jet-treiler Kargopol, die hem naar Boulogne bracht. Messenger is fabrikant van de vliegers. Flitsen uit het buitenland JOHNSTOWN. De zware overstro mingen in de Amerikaanse staat Pennsylvania hebben aan zeker 36 sitie in Sri Lanka in de parlements- mensen het leven gekost. Er zyn honderden gewonden en tientallen mensen worden nog vermist. De urenlange stortregens, die gepaard gingen met onweer, heben voor 200 miljoen dollar schade aangericht. WENEN. De landen van de ver- dragsorganisatie van Warschau heb ben op de conferentie in Wenen over wederzijdse en evenwichtige tx*oe- penvei*mindei'ing in centraal Europa felle kritiek uitgeoefend op de plan nen van Washington een neutronen bom te ontwikkelen. ATHENE. De Griekse regering heeft Washington verzocht de benoe ming van William Schaufelé tot am bassadeur in Athene opnieuw in ovex-weging te nemen, zo is uit x'ege- ringskiingen in Athene vernomen. Het verzoek volgt op scherp afwij zende reacties in Griekenland op Schaufele's uitlatingen voor de com missie voor buitenlandse zaken van de Amex'ikaanse senaat. ANKARA. President Fahx'i Koru- turk is akkoox'd 'gegaan met het rechtse meei'dex'heidskabine't dat Su- leyman Demirel, voorzitter van de conservatieve rechtvaax'digheidspax-- tij, wil vox-men met de Islamitische Nationale Heilspartij en de uitex'st i*echtse nationalistische actiepartij. WASHINGTON. De Verenigde Staten hebben de Israëlische premier Menachem Begin deze weck bij diens bezoek aan Washington, voor 250 miljoen dollar aan wapenhulp toe gezegd. Dit is vrijdag bekendge maakt door woordvoerder John Trattner van hel Amex'ikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken. COLOMBO, SRI LANKA (voor heen Ceylon). Het zag er vrijdag ochtend vroeg naar uil dat de ver enigde nationale party van de oppo site in Sri aLnka in de parlements verkiezingen op een grote overwin ning afstevende. PARIJS. De nieuwe Hebriden, de tot Melanesië behorende groep eilan den in de Grote Oceaan die door Frankrijk en Groot-Brittannië wor den bestuurd, worden in 1980 onaf hankelijk. RIO DE JANEIRO. Een man die kwaad was op de dii'ectie van een circus die hem niet wilde laten zin gen tijdens een avondvoorstelling, is met zijn bus de cii'custent binnenge reden. Er vielen daarbij vijf doden, allen kinderen, en 21 gewonden. CAIRO. Het in Caii'o verschijnen de dagblad El Achram heeft geschre ven dat de Arabische landen die ak- tief betrokken zijn bij het conflict met Israël - Egypte, Syx-ië en Jor danië - op korte termijn een bepex'k- te top-eonferentic zouden kunnen houden. SANTIAGO. Het Chileens staats- mijnbouwbedx'ijf Enami heelt 49 bie dingen ontvangen op vijftien kleine koper-, zilver-, goud- en silicium- mijnen die het te koop had aangebo den, zo blijkt uit een officiële be kendmaking in Santiago. WARSCHAU. De openbaar aan klager in Warschau heeft nieuwe be schuldigingen ingebracht tegen de dissidente auteur Jan Jozef Lipski. Hem woi'dt nu ook vei'bx-eiding van valse berichten ten laste gelegd, zo vertelde Lipski. ROME. Het Italiaanse parlement is akkoox-d gegaan met een vex'strek- kende decentralisatiewet, die voor ziet in overdx-acht van een groot aan tal bevoegdheden aan de 20 x-egio- nale besturen. In zes daarvan hebben de communisten de meerderheid. PEKING. De rehabilitatie van de gematigde Chinese leider Teng Hsiao-Ping is vrijdagmiddag door Radio Peking officieel bevestigd. NEW ORLEANS. President Carter bestudeei't een rappox-t waarin een plan is uitgewei'kt voor de aanleg van een tweede 'kanaal door de Mid- denamerikaanse staat Panama. De president deelde dat. vrijdag mee na een bezoek aan een booi*eiland in de Golf van Mexico. BEIROET. De Palestijnse bevrij- dingsox'ganisatie (P.L.O.) heeft een eenzijdig bestand in Libanon afge kondigd, en de hoop uitgesproken dat de Libanese rechtse milities dat voox'beeld zullen volgen. De bekend making werd gedaan door Aboe Iya'd, tweede man van de P.L.O. on der Yasser Arafat, na bespx'ekingen met Libanese en'Syrische militairen. MUNCHEN, Beieren. Sjah Mo hammed Reza van Ix-an heeft zater dag in een interview met de Beierse radio-omroep, gezegd dat er onge veer drieduizend politieke gevange nen in zijn land zijn. Het betreft leden van marxistische, trotskisti sche en terreurorganisaties. NEW YORK. De Amerikaanse cud-minister van buitenlandse za ken Henx-y Kissinger heeft zondag verklaard dat hij goede hoop had dat na de voorstellen van de Israë lische premier, Menachem Begin, de Geneefse vredesconferentie inzake het Midden-Oosten zou kunnen wor de hei-vat. FLUMINIMAGGIORE, Sardinië Werkloze arbeiders die de herope ning van een gesloten kolenmijn ei sen hebben de commuistische burge- meester en de rooms-katholieke pas toer van Fluminimaggiore op Sax-di- nië in een kamer van het gemeente huis opgesloten. NEW HAVEN, Connecticut. De poli tie heeft zaterdag in Watex-bury in Connecticut de 27-jarige Lome J. Acquin aangehouden op verdenking van het in brand steken vrijdag van het huis waarin zijn schoonzustex-, haar zeven kinderen en een neefje cm het leven 'kwamen. SANTIAGO, Chili. In grote delen van Chili is schade aangex-icht doof noodweer al sinds woensdag woedt. Tot dusver hebbexi zeven mensen het leven verloren. I-IANNOVER, De 27-jarige Neder lander Ronald Augustin, die in de gevangenis van Hannover een stx-af van zes jaar uitzit, is sinds maandag jl. weer in hongerstaking. Hij wil overgebracht worden naar de gevan genis in Stuttgart, waar zijn geesl- vex'wanten van de Baader-Meinhof- groep gevangen zitten. De grote beslissing 67. Als Orisia, in haar zorg om Erwin, regel recht de krijgers van Ondur tegemoet rent, springt ook Aranrod naar voren. Er moet on middellijk iels gedaan worden, daar anders het. meisje en de twee knapen, daar op de be sneeuwde vlakte, een zekere dood wacht. Hoewel zij weet dat een openlijke strijd van het handfevol mannen tegen Ondur's piraten bijna zeker hun ondergang betekent, aarzelt hij geen ogenblit F.n 11/ij haar strijdkreet aanheft, en de bcscln iinendc bosrand verla.it stormen haar eigen krijgers en de overgeble ven mannen van Eric achter haar aan, vol bc\vondcrlng voor dc vrouw die. bij ontstelte nis van een mannelijke aanvoerder, onver vaard de leiding over hen genomen heeft. Reeds zijn dc piraten dc vluchtelingen bijna tot schotsafstand genaderd, als de eerste pij len van Aranrod's troep hen tot stilstand dwingen. In het voorbij rennen heeft Aranrod gezien hoe Axe en Orisia de hinkende Erwin tussen zich in genomen hebben. „Breng hem in vei ligheid' Naar de bosrand!" schreeuwt 'M nog en - lort zieh dan in hét gevecht, dat ontbrand is tussen haar eigen mannen 'en de benden van Ondur. Op hetzelfde ogenblik naderen door het bos twee krijgers. Het zijn Eric cn Svcin, die dc boten en dc gevangenen onder bewaking aan de kust hebben achtergelaten. Als het krijgs rumoer uit de verte hun oor treft, blijven ze staan en over Svein's gelaat, tx-ekt een brede grijns. Doch dan maant Eric hem tot door lopen en zegt bezorgd: „Dan hebben ze hel dus toch op een openlijke strijd laten aan komen! Dat kost ons alleen onze mensen en winnen doen we hel logon die overmacht toch nooit! Kom mee, 3 vein, wc moeten er op af' Anders wordt het een slachting!" ZIER1KZEE. De Belgische heer Willy Vanmele uit SI. Niklaas, stapte gister middag - rond half twee - aan wal in de buurt van de Zeelandbrug, na een uitputlende zwemtocht vanuit Wemeldinge, waar hij om 9.30 uur te water ging. De Schelde was zeer onstuimig, hetgeen de tocht bemoeilijkte. De koene zwemmer werd begeleid door een tweetal rubber volgboten en een sleepboot. De geheel ingevette zwemmer zei niet zo vermoeid te zijn, maar wel last te hebben gehad van de maag door de sterke deining. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) LAND- EN TUINBOUW DEN HAAG, 23-7. De Goudreinet te wint weer terrein. Dit valt op te maken uit cyfers over de te ver wachten Nederlandse appeloogst in „De Fruitteelt", weekblad van de Nederlandse fruittelers organisatie. Voi'ig jaar viel de oogst van deze appel erg tegen door de vorst, dit jaar is hij er doorheen gekomen met een 65 tot 75 procent hogex-e op brengst ten opzichte van 1976. De totale Nederlandse appeloogst valt dit jaar tegen: 420.000 ton tegen 470.000 ton in 1976. Dit is volgens de fruittelers ox-ganisatie aan het koude weer in april toe te schrijven. Toen heeft het nachten achtereen gevro- ren. Voox-al de Cox' Orange Pippin heeft het met een opbrengst van on geveer 60 procent mixider dan vorig jaar laten weten. Ook de pex-enstand zal dit jaar minder zijn: vorig jaar was er een totale produktie van 145.000 ton. Dit jaar zal dat 120.000 ton zijn, zo ver wacht de Nederlandse Fruittelers Organisatie. JERUZALEM, 23-7. Volgens het Israëlische blad „Yedioth Ahax'o- noth" heeft Israël Egypte langs di plomatieke weg laten weten dat het niet van plan is munt te slaan uit het conflict met Libië. Het blad zegt uit welingelichte kringen te hebben vex-nomen dat de Israëlische stap tot doel had Egypte gerust te stellen, namelijk dat dit land zonder risico's troepen van Si- naf naar de Libische gx-ens zou kun nen overbrengën. Volgens militaire kringen, aldus het blad. zijn er in feite al Egyptische troepen van Sinai naar de gx-ens met Libië ovex-ge- bracht. DEN HAAG, 23-7. In de eerste vier maanden van dil jaar zijn volgens ramingen van het C.B.S., gebaseerd op ontvangen en nog te verwachten gegevens, 800 mensen bij verkeers ongevallen om het leven gekomen. In de eerste vier maanden van hel vorige jaar stierven 765 mensen door verkeersongevallen Er werden in de maanden januari tol en met april 18.600 mensen ge wond bij verkeersongevallen, in 1976 waren dat er 17.585. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen 85 mensen om het leven bij verkeersongevallen, u-aar bij alcoholgebruik werd gekonstn- teerd legen 69 in het eerste kwartaal van 1976. liet aantal mensendat bij dit soort ongevallen werd gewond, steeg van 1278 lol 1405. Vooral maart was in dit opzicht een kwade maand: er stierven in maart j.l. 34 mensen bij verkeersongevallenwaarbij al- kolwlgebruik werd gekonstatccrd le gen 16 in maart van het vorige jaar. Het aantal gewonden was 1405 tegen 1278 financien en economie Tegoed bij Rabobanken UTRECHT, 23-7. De dalende ten dens van de geldmarktrente was er de oorzaak van dat de geldstroom van de besparingen zich de laatste maanden afwendde van de termijn- deposito's en zich meer richtte op de spaargelden zelf. Deze laatste raak ten daarttoor in een stroomversnel ling, die in mei een explosieve groei tot gevolg had. De voortzetting daar van in juni, zij het tenderend naar een zich matigende ontwikkeling, had tol kevolg dal in dc «-eiste wc keu van vorig»maand lxcl tot ah spaartegoed bij dc Rabobanken de grens van f 30 miljard kon over- s'.lnijdcn. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Sint-Annaland: G. van den End, Papendx-echt. Aangenomen naar Ouwstex-haule (loez.): G. J. van Asselt, kand., Ha ren (Gr.); naar de Noordoostpolder, wijkgemeente Cx-eil-Espel in pasto rale samenwerking met de Gerefor- meerde Kerk: C. W. Oppelaar, Nieuw Amsterdam; het beroep der Genei-ale Synode der Nedei-landse Hervormde Kerk tot predikant voor buitengewone wei'kzaamheden (sc- kretaris Raad voor de Zending): me vrouw T. de Nie, kand., Rijswijk (Z.-H.). Bedankt voor Zuid-Beijerland: di's. B. van 't Veld, Well-Ammerzo- den. Gereformeex'de Kerken Beroepen te Berkel en Rodenrijs ten behoeve van de geestelijke ver zorging in de niet-confessionele zie kenhuizen te Rotetx'dam: di-s. P. N. B. Pool, Woex-den. Aangenomen naar Hoogvliet: drs. P. H. L. Lo, Dussen en Meeuwen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Loenen-Abcoude in kombinatie met Weesp-Nigtcvccht: A. O. Rcilseme, kand.. Leiden. Christelijke Gereformeex'de Kerken Tweetal te Dcdemsvaart: B. van de Berg, kand., Apeldoorn cn M. Oppenhuizen, kand., Apeldoorn. SCHEEPVAART Aludra, 21-7 van Rotlei'dam naar Santos Area 21-7 277 m ZZO Freetown naar Curacao Atys 22-7 180 m N Scmarung naar Townsville Ganymedes 21-7 tc Amsterdam Mercurieus 24-7 le Charleston ver wacht. VISSERIJBEKICHTEN De tamelijk goede mosselprijzen die in de eerste week van de aanvoer aan do kwekers door de handel werden betaald, liepen in dc tweede week direkt terug om vervolgens nog verder in tc zakken, een cn an der als gevolg van dc overmatige aanvoer. Evenals vorige week werden in dc afgelopen week van 18 tot 24 juli niet verkocht, de wet verkochte partijen noteerden van f IG.UO-f 30,00 gemiddeld, enkele uitschieters kwa men wal hoger, maar het. merendeel kwam niet hoger dan 1 21,00-1 23.00.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5