Evenwichtige reaktie van Streek V.V.Y. Schouwen-Duiveland Weer zakken hasj aangespoeld bij Burghsliiis en Koudekerke GEMAKKELIJK SPAREN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE KAMPIOEN VAN DE DAG STREEKNIEUWS Mmflaag denton aan morsen. Recht op het (teel af: st i Kierent muwen, houwen. rei zen... n leed spnarplan- elke maand een vast k'drag-maakt wensen snel bereikbaar. Dat kan automatisch van uw salaris of pensioen hij do ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 Juli 1977 Pfr. 22137 Diefstal uit auto Zondagmiddag pa el; oord© A. N. uit Gouda met zijn verloofde M. v. L. zijn auto op het parkeerterrein van V. d. S. Toen zij terugkwamen van een Chinese maaltijd bleek hun auto te zijn opengebroken en van vier wielen ontdaan. Van de bestuurder was l' 10,— en een horloge gestolen. Van het meisje werd f 35,-, brom merpapieren, euroheques en pas- en betaalpas ontvreemd. Auto opengebroken In de nadht van zaterdag op zon dag werd in de buurt van camping Julianahoeve de auto van M. C. uit Tegelen opengebroken. De autocasel- te werd eruit gebroken en ontvreemd en verder werd meegenomen een draagbare radao-eassette, toiletarti kelen, 'kleding en een fototoestel, met een totale waarde van ongeveer f 1.000.-. SCHARENDIJKR Admiraalzeilen Op 31 juli vindt te Scharendijke - georganiseerd door de Watersport vereniging - admiraalzeilen plaats, een spektakulair gebeuren voor het publiek. De dag tevoren - zaterdag 30 juli - wordt de nieuwe starttoren van de vereniging in gebruik geno men. Op 6 augustus vinden zeilwed strijden plaats.- BRUINISSE Rekordreis Bru 8 Maakte de Bin 2 van de firma Gebrs. De Koning een pechreis, de Bm 8 van de firma Gebrs. Padimcs, maakte een rekord reis, door dins dagmorgen 19 juli weer in de thu's- haven met een vracht mosselen terug te zijn. Men 'had in 36 uur de reis heen en terug binnendoor volbracht, een prestatie die nog weinig zal zijn geleverd en ook in de toekomst moeilijk kan worden geëvenaard. Al leen als alle sluizen direkt vaarklaar kunnen worden binnengevaren is iels dergelijks mogelijk. Oudheidkamer In de zo bijzonder geslaagde Vis serij dagen heeft ook de Oudheidka mer een nuttige funktie vervuld. Gedurende de openstelling was men praktisch nooit zonder bezoekers, die zo blijkt uit het te tekenen gas tenboek overal vandaan kwamen. Men heeft de laatste dag benut om ook propaganda te maken voor de mosselen, door recepten te verstrek ken voor het bereiden van een sma kelijke maaltijd met het Zeeuwse produkt. Trouwens in de Oudheidka mer is een uitgebreide dokumentatie over de mosselen en wat daaimee samenhangt te vinden. Meer dan 300 bezoekers liepen even de Ouheidka- mer binnen. Alarm voor jacht Zondagmiddag jl. ging om half drie de brandsirene. Dit keer ging de sirene niet voor brand, maar voor een in moeilijkheden verkerend ple zierjacht. De motorboot de ..Cargo" lag in eon vluchlihaven met 'n scheur onder de waterlijn. Het scheepje dreigde te zinken. Nadat de brand weer was gearriveerd en de boot had leeg gepompt, kon de scheur op pro visorische wijze wórden gedicht, zo dat het schip weer cp eigen kracht naar Veere kon varen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BREDA. De 18-jarige F. B. uit Breda heeft tegenover de politie be kend dat hij vrijdagnacht de 38-ja- rige A. L. uit Breda zwaar heeft mis handeld. Het slachtoffer werd met vermoedelijk een schedelbasisfrac- tuur, een scheurtje in de schedel en een meervoudige kaakbreuk in het Ignatiusziekenhuis opgenomen. DEN HAAG. Als de Amerikaanse rechter zou beslissen een heffing op Europees staal in te voeren, ter com pensatie van de b.t.w. - waarvan staal bij uitvoer uit de E.E.G. wordt vrijgesteld - zou „een ernstige situa tie ontstaan, zowel voor de uitvoer van de gemeenschap als voor de ge hele wereldhandel". AMSTERDAM. De rechtbank in Amsterdam heeft maandagmorgen elf Zuidmolukse jongeren uit Vaassen en Wierden schuldig bevonden aan een gewapende overval op de Surinaam se sociëteit „Sosa" aan de Heren gracht in de hoofdstad. De Molukse jongeren (21-25 jaar) kregen van de rechtbank gevangenisstraffen opge legd variërend van zes maanden (waarvan twee voorwaardelijk) tot één jaar onvoorwaardelijk. DEN HAAG. Een Haagse kamer bewoner heeft donderdag bij de po litie aangifte gedaan van diefstal van zijn hele inboedel. De man huurde een kamer aan de Lange Beestenmarkt in Den Haag van het Haagse verhuurbedrijf Zwanenburg aan de Laan van Meerdervoort. ARNHEM. Het automatiseringsbu reau Geco Internationaal BV (vesti gingen in Arnhem en Utrecht) is donderdag failliet verklaard. Voor een deel van de in totaal ongeveer honderddertig werknemers is er wellicht werk bij Holland Interna tional Computer Services. ASSEN. De gemalen langs de Drentse kanalen werken thans dag en nacht (ook in de weekeinden), om ten behoeve van de landbouw vol doende water uit het IJsselmeor op te pompen. Daarmee is de maximale kapaciteit van dit pompstelsel be reikt. WAALWIJK. De politie in Waal wijk heeft bekendgemaakt dat ze twee zoventienjarigo jongens heeft gearresteerd. Het tweetal wordt ver dacht van een serie van vijftien in braken gepleegd in twee maanden tijd. Zeeuwse Rekreatie-diskussienota ZIERIKZEE, 23-7. Ook de laatste vergadering van het algemeen be stuur van de Streek V.V.V. Schou wen-Duiveland is de Zeeuwse rekrea tie-diskussienota onderwerp van ge sprek geweest. Het algemeen bestuur stond volledig achter de reakties van het dagelijks bestuur, welke reakties via de Provinciale V.V.V. aan de Zeeuwse Rekreatieraad zijn medege deeld. Ten aanzien van de problemen met de dagrecreatie kwam duidelijk naar voren dat dit voornamelijk het strandbezoek betreft en dan vooral het strandbezoek aan de Zeeuws- Vlaamse kust. Om deze stroom zo hier en daar wat af te remmen zou het aanbeveling verdienen te onder zoeken welke recreatiemogelijkhe den er zijn, of ontwikkeld kunnen worden, tussen de bevolkingscentra en het strand. Als voorbeeld werd gesteld de dag recreatie aan Grevelingen- en Brou- wersdain. Begeleiding van deze dag recreatie op dergelijke objecten zou, ter voorkoming van mistoestanden, wel wenselijk zijn. Een afremmen van de stormachtige ontwikkeling dor laatste jaren, mede ter bescherming van landschap en milieu en gedeeltelijk ook in hel be lang van de eigen bevolking, is wel aanvaardbaar, doch dan moot dal afremmen geen stopzetten worden. Kreten als „Zeeland voor de Zeeu wen" of „waar een Duitser ligt kan geen Hollander liggen" werken po larisatie in de hand, iets wat bij vrijetijdsbesteding zeker ongewenst is. Verschuiving In deze vergadering kwam ook ter sprake de dit jaar duidelijk blijken de verschuiving van het vakantie patroon der gasten. De bezettingen van hotels, pensions en particuliere kamers lopen terug, terwijl de vraag naar zomerhuisjes, campingruimte en appartementen toeneemt. Gezien de nog altijd groeiende vraag naar vakantie-accommodatie moet het mogelijk zijn de teruglo pende bezetting van de hotels, pen sions en kamers een halt toe te roe pen. Naast de motieven van prijs, pri vacy en kwaliteit kunnen nog an dere faktoren meespelen. Besloten werd om hier extra aandacht aan te besteden en te zoeken naar die maatregelen, die tot resultaat zul len hebben deze teruggang om te buigen. Bij de behandeling van de finan ciële stukken kwam naar voren een plan om, naast de thans reeds ver schenen fietsroutes op Schouwen- Duiveland een aantal wandelroutes uit te geven. Ook voor hot jaar 1978 zal weer een regionale accommodatiegids sa mengesteld worden. De uitgave van een dergelijke gids, waarmee de streek V.V.V. in 1976 is gestart, blijkt een groot succes te zijn. DEN HAAG. Voor het eerst zullen in ons land reizen van zowel Hol land International als Neckermann door één en dezelfde verkoper aan de man worden gebracht: De Amro- banlc, die al Neckermann-reizcn verkocht, heeft nu ook de reizen van eerstgenoemde organisatie in zijn reispakket opgenomen en gaat do/.o via haar 515 kantoren verkopen. UTRECHT. De Nederlandse Maat schappij tot bevordering der tand heelkunde heeft donderdag in een brief aan staatssekretaris Hendriks (volksgezondheid) aangedrongen op een spoedige wijziging van de wet op dé tandheelkundige inrichtingen. rcSpektievelijk een aanvulling van de wet inzake de uitoefening der tandhcelkunst. NIEUWER KERK a d IJSSEL. De Rijkspolitie in Nieuwerkerk aan den IJssel heeft de afgelopen dagen drie mannen aangehouden die verdacht worden van oen overval op het post kantoor in Nieuwerkerk. Een vierde verdachte werd' vrijdag gearresteerd. De vier - alle afkomstig uit Woer den - hebben toegegeven op 27 april het postkantoor beroofd te hebben van 20.000 gulden. AALSMEER. Directeur Joop B. van het Aalsmeerse reisbureau Con cordia, dat eind juni enige honder den bejaarden op Schiphol in de kou liet staan, is deze week gearresteerd op verdenking van flessetrekkerij en oplichterij. B. meldde zich bij de politie, na enkele weken in het bui tenland te hebben gereisd. EINDHOVEN. De politie heeft twee Eindhovcnnron aangehouden die hebben bekend in hun woon plaats een postagentschap te hebben beroofd van f 7.000,-. Het geld is op duizend gulden na terecht. De ver dachten zijn H. van R. (20) en J. v. d. B. (21). Het bij do overval gebruik te pistool is bij H. van R. terugge vonden. UTRECHT. Het ministerie van volksgezondheid hoeft toestemming verleend voor de verkoop van een nieuw bestrijdingsmiddel tegen hoofdluis, Mnlathion. Voorlopig mag het alleen in dc vorm van Lotion (Prioderm) worden verkocht, latei- zal het ook als shampoo verkrijg baar zijn. EINDHOVEN. Een jongeman van ongeveer twintig jaar heeft donder dagmiddag in de Eindhovense bin nenstad een 72-jarige dame beroofd van haar handtas. In die tas zat 2.300 gulden. Het slachtoffer, dat af komstig is uit Eindhoven, was ermee op weg naar de bank. De dader is te voet gevlucht. Wildwest in Londen LONDEN, 22-7. Vreemde Wild west-tonelen spceWen zich vrijdag ochtend vroeg in een aantal buurten in een L on dense voorstad ai. Be- woners - sommigen op fietsen en touwen als lasso's gebruikend - hielpen brandweerlieden, politie en slachthuispersoncel ruim 500 ver schrikte stuks vee hijeendrijven die - op hol geslagen - door de straten stormden. De dieren - schapen en koeien - teerden toen daar brand uitbrak uit het slachthuis in Walton losgelaten om te voorkomen dat zij in de vlam men zouden omkomen. Het uitstel van de dood duurde echter kort. want nadat de dieren gevangen wa ren begon het slachten lateiop de dag weer als gewoon. Ook „spul" in verkeerde kanden? HAAMSTEDE. BURG11, 23-7. Er dobbert nog steeds hasj in de Ooster- schelde. Vrijdagmiddag spoelde een zak aan by het oude Burghsluis en zaterdagmorgen werden er nog twee gevonden kort bg Koudekerke. De komplete zakken werden zoals gcbruikelgk opgeslagen in het Groepsbureau te Haamstede. We vragen ons intussen wel af of en hoe de dyken van de werkeilanden in de Oosterschelde afgezocht worden. Het is opmerkelijk dat het aantal jachtjes deze week weer is toegeno men en het zou een klein kunstje zijn om in een der havens af to me ren en te gaan zoeken. De Rijkspo litie te water is echter zeer paraat en herhaaldelijk ziet men de RP 18 dan ook in de Oosterschelde zoeken. Inmiddels zijn zondagmiddag om streeks 16.30 uur weer twee zakken hasj gevonden en wel aan de vloed lijn bij het vuurtorenstrand. De zak ken zijn door de politie opgehaald. In totaal nu te Haamstede 9 zakken of ea. 450 kg. Eén zak niet Wel is het zeker dat donderdag middag een zak niet op het politie bureau is gebracht maar mogelijker wijze in verkeerde handen is terecht gekomen. Een werphengelaar had een zak gevonden en daar de man (onbekend) dacht dat het kurk was, had hij het spul in zijn bootje ge houden. Donderdagmiddag stonden een 20-tal personen aan de zeedijk bij de Schelphoek te kijken naar een door de hengelaar aan wal gebrach te zak en vanaf dat moment ontbre ken verdere gegeven. Donderdag is n.l. geen enkele zak bij de politie ingeleverd. Van betrouwbare zijde vernemen we ook dat diverse hasj-dealers uit de grote steden naar de stranden zijn gekomen om te zoeken naar verkregen gratis verkoopprodukt^ Of ze succes hadden zal wel altijd een yraag blijven. Advertentie Meisje aangereden Een Duits meisje Monica P. uit Möers stak plotseling de Torenweg over juist toen een auto bestuurd door een Duitser P. H. D. uit Essen passeerde. Zij werd door de auto ge grepen en liep een dubbele been breuk op. Vervoer naar het Zweeds Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee volgde. Auto's opengebroken Twee langs de J. ^1. Boeijesweg staande auto's zijn zaterdagnacht opengebroken. Er wordt niets ver mist, doch de schade bedraagt f 300,- Auto opengebroken In de buurt van camping Duin hoeve werd de geparkeeid staande auto van B.P. uit Neues (D.) openge broken. Er werd voor plan. 1! 1.000,- aan fotomateriaal gestolen. Tevens werd DM 200.- ontvreemd. Groente-auto gestolen Zaterdagmiddag werd in de buurt van camping Ginsterveld een groen teauto aangetroffen. De groente lag her en der langs de weg verspreid. De auto bleek eigendom van B. v. K. te Rotterdam. Aan de groentewagen werd voor ongeveer f 1.000,- schade aangericht. Vermoedelijk werd door dezelfde daders een viertal auto's opengebroken om de terugreis naar Rotterdam te maken. Het 'lukte hen echter niet deze auto's te starten. BURGÏI Brievenbussen gestolen Een aantal, voor woningen aan de Hogeweg en aan de Torenweg te Haamstede staande brievenbussen, zijn gestolen. Of ze nog waarde heb ben voor de dieven of dat het alleen maar baldadigheid is, is niet bekend. RENESSE Mishandeling Na een ruzie itr de bar Pigalle te Renesse werd wegens mishandeling proces verbaal opgemaakt tegen de Haamsteden aar H. W. Wielen gestolen Ten nadele van een Duitser zijn op de camping „Julianahoeve" 5 wielen van diens Mercedes gestolen. HAAMSTEDE Fietser gevallen Zekere G. B. uit Den Haag kwam al fietsende op de Breedste weg te Haamstede ten val. Hij liep een her senschudding op en werd na behan deling door dokter Coster uit Haam stede naar het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. Hasj-dealer gepakt Zaterdagavond omstreeks 11 uur werd bij motel „De Ark" te Renesse de Rotterdammer A. v. d. W. aange houden. Hij verhandelde daar en in andere bars in Renesse hasj en bleek bij zijn aanhouding zo'n 60 gram hasj te bezitten. Hij is in verzekerde bewaring gesteld en zal worden voorgeleid aan de officier van justi tie. kampioen iverd van de oudere koei en. Fokker is de heer D. P. Korstanje te Noordgouwe en eigenaar de heer W. Vijverberg te Ouwerkerk. (Foto midden.) Kampioen bij de vaarzen iverd Rika 104, Fokker-eigenaar de heer A. Vijverberg te Ouwerkerk. De heer Vijverberg „zat duidelijk goed", op deze (22ste) Centrale Fokveedag. (Foto onder.) (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Een fraai beest was oolc, Bella 14, die 'ZIERIKZEE. De Agrarische Dag le verde een fiks aantal kampioenen op. Hier de Dagkampioen Bella 15; fokker-eigenaar de heer W. Vijver berg te Ouwerkerk. (Foto boven.)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3