Sadat beveelt zijn strijdkrachten vuren te staken De 22 ste Agrarische Dag Verdrinkingen in Japan te Zierikzee Politic zoekt naar herkomst Zeeuwse hasj 2 Mini-oorlog Egypte-Libië Ongeregeldheden in Nijmegen 15 DAGEN SPANJE/MADRID van ©everem AGENDA CAIRO, 2-1-7. Do Egyptische president Anwar Sadat heeft zondagavond zijn strijdkrachten opdracht ge geven onmiddellijk alle militaire operaties tegen Cyhië te staken. Kort tevoren was de president in Alexandrië in bespreking gegaan met zyn onverwachts uit Tripoli aangekomen Algerijnse ambtgenoot Houari Boumediennc. Dit is bekendgemaakt door het Egyptische persbureau voor het midden-oosten. Of Boumedienne er eerder zondag in was geslaagd de Libische leider kolonel Moammar Gaddafi, over te halen eenzelfde bevel te geven, was niet bekend. De bemiddelingspogin gen in het conflict tussen Libië en Egypte werden zondag gevoerd door Boumedienne, de leider van de Pa lestijnse bevrijdingsorganisatie (P.L. O.), Jasser Arafat en de Koeweitse minister van buitenlandse zaken, sjeik Sabbah al Achmad al Sabah. De P.L .O. verklaarde zondag Gad dafi in een gesprek met Arafat ak koord was gegaan met een bestand. Dit is nog niet van officiële Libi sche zijde bevestigd. vliegtuigen zijn vernield. De Egyp tische aanvallers hebben twee vlieg tuigen verloren, aldus de woord voerder in Caiio. De Egyptische woordvoerder deel de voorts mee dat Egyptische para chutisten waren neergelaten in -kampen tot opleiding van saboteurs bij de oase van Jaghboub op 40 km over de grens. „De parachutisten vernietigden de kampen en arres teerden enkele saboteurs. Maar terwijl zij huil laak uitvoer den, kregen zij de opdracht van de president de gevechten te staken en naar hun stellingen terug te keren: Daarop keerden zij zonder verliezen te hebben geleden terug". Opgelaaid De gevechten tussen de twee lan den waren zondag opnieuw hevig opgelaaid. Woordvoerders in zowel Tripoli als Cairo maakten luchtaan vallen bekend, zij het dat de versies elkaar nogal tegenspraken. In Cairo verklaarde een Egypti sche militaire zegsman dat de Egyp tische luchtmacht zondag aanvallen had uitgevoerd op een vliegveld bij El Kufra en op het vliegveld Adem, niet ver van Tobroek. Bij deze ac ties zouden twee belangrijke Libi sche radarstations zijn vernietigd. Tevens zouden enkele Libische NIJMEGEN, 23-7. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben zich in het centrum van Nijmegen vanaf on geveer, drie uur ernstige ongeregeld heden voorgedaan na moeilijkheden tussen enkele mariniers en zuidmo- lukkers. Vojgens de politie keerden de ziiidmolukkers zich daarbij tegen de gewaarschuwde politie. Bij de on geregeldheden in de Molenstraat gooiden de jongelui met stenen en terrasstoeltjes naar de agenten. Deze hadden assistentie gekregen van de mobiele eenheid en zes man rijkspo- lietiepersoneel te paard. Bij een charge werd de straat schoongeveegd. Twee politiemensen liepen daarbij verwondingen op. TOKIO, 24-7. Zondag zijn in Ja pan; toen miljoenen tijdens grote hit te het strand opzochten, 49 mensen tijdens het zwemmen in zee ver dronken. Voorts zijn er zeven ver misten. De politie schatte dat alleen al het strandgebied bij Tokio door 700.000 mensen werd bezocht. Per „Van Oeveren" touringcar Prijs volfedig verzorgd f 1.095,p.p. Van 1—15 oktober 55 I- reis. Voor nadere informatie en opgave: reloburo ZIERIKZEE Postbus 18 - Tel. 01110 23f9 Spoor naar Engeland (Vervolg van pag. 1) stede; 3A. 138-Dientje 3. Fokk-cig. J. P. W. C. Slols, Nieuwerkerk; 1B. Juliana 24. Fokk-eig. S. Simonse, Kerwerve; 2B. Jarinkje 110. Fokk- eig. S. Simonse, Kerkwerve; 3B. Muis 209. Fokk-eig. C. v. d. Houten, Kerkwerve; IC. Jarinkje 108. Fokk- eig. idem; 2C. Jarinkje 112. Fokk-eig. idem; 3C. Coba 32. Fokk-eig. W. C. v. d. Bosse, Kerkwerve; 1D. Antje 8. Fokk-eig. D. P. Korstanje, Noord- gouwe; 2D. Geertje 43. Fokk-eig. W. Vijverberg, Ouwerkerk; IE. Tosca. Fokk-eig. D. P. Korstanje, Noord- gouwe. Melkgevende koeien, hoogstens zes maanden gekalfd (voor de tweede keer) IA. Puck 5. Fokk-eig. D. P. Kor stanje, Noordgouwe; 2A. Bertha 192. Fokker, E. C. H. Moree, Hellevoet- sluis; eig. C. v. d. Houten, Kerkwer ve; 1B. Mina 41. Fokk-eig. Gebr. Beije, Haamstede; 2B. Muis 207. Fokk-eig. C. v. d. Houten, Kerkwer ve; IC. Jarinkje 105.. Fokk-eig. S. Simonse, Kerkwerve; 2C. Anneke 46. Fokk-eig. M. O. Hanse, Haam stede; 2D. 124-Sien 2. Fokk-eig: J. P. W. C. Stols, Nieuwerkerk; 2E. Anneke 44. Fokk-eig. M. O. Hanse, Haamstede. Droogstaande koeien en melkgevende, langer dan zes maanden gekalfd (voor de tweede keer) IA. Bella 15. Fokk-eig. W. Vijver berg, Ouwerkerk; 2A. Soraja. Fokk- eig. D. P. Korstanje, Noordgouwe; IB. Jarinkje 103. Fokk-eig. S: Si monse, Kerkwerve; 2B. Kootje. Fokk-eig. S. v. d. Wekken, Haam stede; IC. Beatrix 6. Fokk-eig. W. C. v. d. Bosse, Kerkwerve; 2C. Willy 19. Fokk-eig. Gebr. Boot, Kerkwer ve; 1D. Jarinkje 101. Fokk-eig. S. Simonse, Kerkwerve; 2D. Bertha 33. Fokk-eig. J. P. W. C. Stols, Nieuwer kerk; IE. Duinboer 21. Fokk-eig. Gebr. Boot, Kerkwerve; 2E. Nicolien 2. Fokk-eig. S. v. d. Wekken, Haam stede; 1F. Albertje 23. Fokk-eig. Gebr. Boot, Kerkwerve; 2F. Naaf je 37. Fokk. W. J. Poortvliet, Helle- voetsluis. Eig. C. v. d. Houten, Kerk werve. Melkgevende koeien, hoogstens zes maanden gekalfd (voor de derde keer gekalfd) IA. Juliana 22. Fokk-eig. S. Si monse. Kerkwerve; 1B. Puck 4. Fokk-eig. D. P. Korstanje, Noord- gouwe; 2B. Augusta 23. Fokk-eig. Gebr. Boot, Kerkwerve; 2C. Tjitske 9. Fok-eig. J. P. W. C. Stols. Nieu werkerk. Droogstaande koeien en melkgevende, langer dan zes maanden gekalfd (voor de derde keer) IA. Juliana 20. Fokk-eig. S. Si monse, Kerkwerve; 2A. Coba 31. Fokk. J. C. Zonneveldeig. W. C. v. d. Bosse, Kerkwerve; 3A. 98-Aafke 37. Fokk.-eig. J. P. W. C. Stols, Nieu werkerk; 1B. Mina 32. Fokk-eig. Gebr. Beije, Haamstede; 2B. Juliana 21. Fok. eig. S. Simonse, Kerkwerve; 3B. Jantje 75. Fokk. H. J. Koopman, eig. W. C. v. d. Bosse, Kerkwerve; IC. Jarinkje 92. Fokk-eig. S. Simon se, Kerkwerve: 2C. Gretha 70. Fokk- cig. Gebr. Beije. Haamstede; ID. Ella 13. Fokk-cig. W C. v. d Bosse. Kerkwerve; 2D. 8-Beatrix Fokk-cig. J. van Damme. Oostcrland. VLISSINGEN, 23-7. De Britse po litic stelt een onderzoek in naar de Libanese coaster Astrid. Dat gebeurt op verzoek van de' Rijkspolitie in Zeeland. Op het scheepje (192 ton) brak vo rige week donderdag brand uit. Hel voer toen in het Kanaal on de politie in Zeeland acht niet uitgesloten dat hel Libanese scheepje do „bron" i van ri.' ha: j die aaiea spoold i ui België en Zeeland. De brand op do Astrid brak uit oven na middernacht. Do bemanning zond onmiddellijk een doodbericht uit dat opgevangen werd door een Brits kuststation. Een helikopter kon twee opvarenden redden, drie wor den nog vermist. Het vuur werd gedoofd door de sleper Typhoon van bureau Wijs muller in rJmuiclcn. Togen vier uur op de bewuste donderdagmorgen kondon do slepers van Wijsmuller de gebluste Astrid op sleeptouw nemen. Volgons .en woordvoerder van hol leepbedrijf was het >chiji toen ver laten en loog. op ren panr vaten IX ,\.4ud door de Typhoon naai hot Britse Newhaven gebracht, waar hot kustvaarder!je nog steeds ligt. Melkgevende koeien, hoogstens zes maanden gekalfd (voor de vierde keer) IA. Dora 35. Fokk-eig. Gebr. Beije, Haamstede; 2A. 78-Marie 125. Fokk. Helder Zn., Hoogwoud; eig. J. P. W. C. Stols, Nieuwerkerk. Droogstaande koeien en melkgevende, langer dun zes maanden gekalfd (voor de vierde keer) la. Bella 14. Fokk. D. P. Korstanje, Noordgouwe, eig. W. Vijverberg, Ouwerkerk; 2A. Roelic. Fokk. P. Maljaars, Weslkapelle, eig. J. P. W. C. Stols, Nieuwerkerk; 1B. Jarinkje 91. Fokk-eig. S. Simonse, Kerwerve; 2B. Betje 60. Fokk-eig. W. C. v. d. Bosse, Kerkwerve; IC. Kora. Fokk- eig. S. v. d. Wekken, Haamstede; 2C. Mina 23. Fokk-eig. D. P. Korstanje, Noordgouwe; 2D. Geertje 67. Fokk. C. Numan, Hoogwoud, eig. C. v. d. Houten, Kerkwerve. Melkgevende koeien, hoogstens zes maanden gekalfd (meer dan vier keer) IA. Mina 23. Fokk-eig. Gebr. Beije, Haamstede; 2A. Gretha 64. Fokk-eig. gebr. Beije, Haamstede; IB. 29-Corry. Fokk-eig. J. van Damme, Oosterland; IC. Mieneke 30. Fokk-eig. W. de Kok, Kerkwerve. Koeien met een Icvensproduktic van meer dan 30.000 kg melk IA. Jarinkje 86. Fokk-eig. S. Si monse, Kerkwerve; 2A. Muis 200. Fokk-eig- C. v.'d.'Houten, Kerkwer ve; 1B. Jaz-inkje 87. Fokk-eig.- S. Si monse, Kerkwerve; IC. TruUs. Fokk- eig. D. P. Korstanje, Noordgouwe; ID. Mina 19. Fokk-eig. Gebr. Beije, Haamstede. Koeien met een ievensproduktic van meer dan 40.000 kg melk IA. Jarinkje 81. Fokk.-eig. S. Si monse, Kerkwerve. Koeien met een Ievensproduktic van meer dan 50.000 kg melk IA. Nina. Fokk.-eig. D. P. Kor stanje, Noordgouwe. Bedrijfsgroepen van 3 stuks vrouwelijk rundvee, ouder dan 1 jaar van één eigenaar IA. Bella 14 - Bella 15 - Geertje 43. Fokk.eig. W. Vijverberg, Ouwer kerk; 1B. Muis 200 - Bertha 192 - Geertje 67. Fokk.-eig. C. v. d. Hou ten, Kerkwerve. Bedrijfsgroepen van 4 stuks vrouwelijk rundvee, ouder dan 1 jaar van één eigenaar IA. Soraja - Truus - Mina 23 - Puck 4 -res.: Nina Fokk.-eig. D. P. Korstanje, Noordgouwe. Bedrijfsgroepen van 5 stuks vrouwelijk rundvee, ouder dan 1 jaar van één eigenaar IA. Aafke 37 - Sien 2 - Bertha 33 - Tjitske 9 - Roelie res.: Marie 125. Fokk.-eig. J. P. W. C. Stols. Nieu werkerk. Fokgrocpen van 3 stuks vrouwelijk rundvee van één eigenaar (koeien) IA. Anneke 44 - Anneke 46 - An neke 19. Fokk.-eig. M. O. Harts'o, Haamstede; 2A. Mollie 49 - Muis 207 - Muis 209. Fokk.-eig. C. v. d. Hou ten, Kerkwerve; 1B. Nicolien 2 - Francion 3 - Pietje 5. Fokk.-eig. S. v. d. Wékken, Haamstede. Fokgrocpen van 3 stuks vrouwelijk rundvee van één eigenaar (vaarzen) IA. Erica 2 - Regina - Naomie. Fokk.-eig. D. P. Korstanje, Noord gouwe; 1B. Anneke 55 - Anneke 56 - Mina 28. Fokk.-eig. M. O. Hanse, Haamstede; IC. Maaike 117 - Maaike 118 - Maaike 119. Fokk.-eig. J. J. v. Klinken, Nieuwerkerk. Fokgrocpen van 1 stuks vrouwelijk rundvee, ouder dan 1 jaar, van één eigenaar IA. Toscu- Geertje 43 - Puck 6 - Antje 8. Fokk.-eig. D. P. Korstanje, Noordgouwe; IB. Augusta 23 - Al bertje 23 - Willy 19 - Duinboer 21. Fokk.-eig. Gebr. Boot, Kerkwerve. Fokgrocpen van minstens 5 stuks vrouwelijk rundvee, ouder dan 1 jaar, van één eigenaar IA. Jarinkje 86 - Jarinkje 87 - Ju liana 20 - Mina 32 - Jantje 69 - res.: Jarinkje 92. Fokk.-eig. S. Simonse. Kerkwerve; 1B. Jarinkje 81 - Jantje 62 - Jarinkje 91 - Jarinkje 101 - Juliana 22 - res.: Juliana 21 - Ja rinkje 105. Fokk.-eig. S. Simonse, Kerkwerve; IC. Mina 19 - Dora 35 - Mina 32 - Mina 41 - Gretha 70 - res.: Mina 23. Fokk.-eig. Gebr. Beije, Haamstede. Fokgrocpen van minstens 5 stuks vrouwelijk rundvee, ouder dan 1 jaar, van één eigenaar IA. Rika 103 - Dik 47 - Albertje 20 - Dik 48 - Albertje 21 - res.: Rika 104. Fokk.-eig. A. Vijverberg, Ouwerkerk. Kampioensgrocp Jarinkje 86 - Jarinkje 87 - Juliana 20 - Mina 32 - Jantje 69 - res.: Ja rinkje 92. Fokk.-eig. S. Simonse, Kerkwerve. Jeugdkampioene koeien Bella 15. Fokk.-eig. W. Vijverberg, Ouwerkerk. Kampioene drachtige vaarzen Rika 104. Fokk.-eig. A. Vijverberg, Ouwerkerk. Ere-kampioene koeien Juliana 20. Fokk.-eig. S. Simonse, Kerkwerve. Afdeling paarden Hengstveulens le. Johan van de Welleweg. Eig. A. C. Remeeus, Dreischor. 1-jarige merries le. Ilonka van Steenzwaan. Eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk. 1-jarige hengsten 1. kleine maai; Iwan van Steen zwaan. Eig. A. N. 'Steendijk, Nieu werkerk; 2. kleine maat, Jovial van de Linge. Eig. A- N.-. Steendijk, Nieu werkerk; 2. grote maat, Willem van de Schanse. Eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk. 2-jarige merries iA. grote maat, Greta van Bleijen- daal. Eig. C. v. d. Houten, Kerkwer ve; 1B. grote maat, Nicolien van Ro- zalien. Eig. C. v. d. Houten, Kerk werve; IA. kleine maat, Margriet van de Haansberg. Eig. A. N. Steen dijk, Nieuwèrkerk; '1B. kleine maat, Gerdina. Eig. J. W. Hart, Noordwel- le. orjarige merries IA. grote maat, Karin van de Haansberg. Eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; IB. grote maat, Favo rite van Ceres. Eig. M. J. Kloet, Zie rikzee; IA. kleine maat, Grada van Steenzwaan. Eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk; 1B. kleine maat, Vero- nique van' de Heirweg. Eig. H. Beije, Renesse. 1-jarige merries I. Nanda van 't Zintum. Eig. S. M. v. d. Velde, Zonnemaire. 5- tot 10-jarige merries 1. grote maat, Mariette van Loos broek. Eig. A. C. Remeeus, Drei schor; lA. kleine maat, Joziena. Eig. S. M. v. d. Velde, Zonnemaire; 1B. kleine maat, Nicolien van de Lan- gendijk. Eig. A. C. Remeeus, Drei schor: 2. kleine maat, Lida van Kijf hoek. Eig.' S. M. v. d. Velde, Zonne maire. FILMSTER OP LEVENSAVOND MOSKOU, 21-i. De Izvesliu be richtte donderdag dal een Rus van 142 jaar uil de Trans-Kaukasische republiek Azerbeidsjan, de hogfdrol in een film gaal s/ielen. Met zijn l)7-jarige vrouw Chatoen zal Medzjid Agagev spelen In de film Hoog in de bergen van Lerika". Agagev en zijn vrouw zijn de oud ste inwoners van Azerbeidsjan en zij hebben 123 nog in leven zijnde af stammelingen. Bierrekord in Noorwegen STAVERN, Noorwegen, 23-7. In Slavent, een badplaats in Noorwe gen, stroomde zaterdag niet het bier, maar rolde het. Het zat in een val en was door drie kadetien van de Noorse luchtmacht uil Oslo voort geduwd. De drie kadetien waren de overle venden van een ploeg van twaalf man. Doordal zij het vat van 70 kilo over 160 kilometer hadden weten voort te duwen, hadden zij een we- reldrekord méér dan verbeterd. DU stond op 52 kilometer. De kadetten hebben hel bier on derweg geen rust geggund. Zelf ver sterkten ze om beurten de inwendige mens. Hel oude rekord stond op naam van twaalf leden van het Koninklij ke Garderegimenl in Oslo. Verlegen minnaar TOKIO, 23-7. Een 25-jarige employé van een Japans reis bureau is door de politie van de stad Nara gearresteerd om dat hij in een periode van 2,5 jaar zonder te betalen 50.000 keer een getrouwde vrouw had opgebeld om haar zijn liefde te verklaren. De directeur van het bureau, geschrokken van de hoge re keningen, waarschuwde de po litie. Deze stelde een onder zoek in en liet weten dat de verliefde man zo'n zestig keer per dag de vrouw op kantoor had opgebeld. Op 26 november 1976 had hij een record geves tigd met 319 telefoontjes. Die dag rinkelde de telefoon bij de geliefde vrouw om de twee minuten van 's morgens half acht tot middernacht. Maar als Izij de telefoon ppnapi, hing de veriegen minnaarzonder een woord te zeggen op. De man zond zijn geliefde ook ver scheidene „cadeaus", waaron der mooie ringen en een film projector te betalen bij ontvangst. Stalgrocpen IA. Nanda van 't Zintum - Linda van Kijfhoek - Joziena. Eig. S. M. v. d.' Velde, Zonnemaire; 1B. Mariette van Loosbroek - Nicolien van de Langendijk - Johan van de Welle weg. A. C. Remeeus, Dreischor; IC. Grada van Steenzwaan - Karin van de Haansberg - Margriet van de Haansberg. Eig. A. N. Steendijk. Nieuwerkerk; 2. Iwan van Steen zwaan - Willem van de Schanse - Ilonka van Steenzwaan. Eig. A. N. Steendijk,' Nieuwerkerk. Jeugdkampioen merries Greta van Bleijendaal. Eig. C. v. d. Houten, Kerkwerve. Kampioen cn cre-kampiocn Mariëtte van Loosbroek. Eig. A. C. Remeeus, Dreischor. ZIERIKZEE. De fraaie merrie (uit komend in de rubriek Merries van 5 tot 10 jaar), Mariette van Loosbroek, werd kampioen cn ere-kampioen bij de paardenkeuring op de Agrarische Dag. Eigenaar is de heer A. C. Re meeus te Dreischor. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode) Iedera donderdag, van 11.45-12.45 uur, carillonconcert. Burgh Dinsdagen en vrijdagen, exkursie broedkolonies, 19.00 uur. Vertrek punt Adr. v. d. Weijdeweg. Dreischor Elke dag, behalve zondag. Land bouwmuseum. 13.30-16.30 uui. 12 juli t/m 4 augustus Zierikzee Lutherse kerk, iedere dinsdag, woensdag, donderdag 12.00-12.30 uur Alledagkerkdienst. 16 t/m 26 juli Rencssc Slot Moermond. Foto-expositie. Del tawerken. 14.00-17.00 en 19.00-21.30 uur. Niet op zondag. Tot zaterdag 30 juli Zierikzee Burger Weeshuis. Binnen- en bui tententoonstelling. 10.00-17.00 uur. Van 4 tot 31 juli Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Haven Noord zijde 38. Tentoonstelling stad (500) en Jacob Cats (400). 10.00-17.00 en 19.00 -21.00 uur; zondag: 12.00-17.00 uur. Maandag 25 juli Haamstede Gereformeerde kerk, 20.00 uur Sa menzang Sirjansland Ledenvergadering Herv. Gemeente. 20.00 uur. Dinsdag 26 juli Zierikzee Concertzaal 14.30 uur kindermatinee Tekenfilm Festival, 20.00 uur film voorstelling De maagden zijn rijp. Burgh Hervormde kerk, orgelconcert, 20.00 uur. Bruinisse ,,'t Durps'uus", Rode Kruis-wandel- locht, 19.00 uur, inschrijving 18.00 uur. Woensdag 27 juli Haamstede Gereformeerde Kerk, 9.30-11.30 uur Aktiyiteitenbeurs. Dreischor Grote Kerk. Orgelconcert m.m.v. N. M. Coumcu-Groenendijk, zang. 20.00 uur. Zaterdag 30 juli Burgh Ring, rommel- en verkoopmarkt,^8.30 uur. Zondag 31 juli Haamstede R.K. Strandkerk. Jongerenkoor uit Roosendaal. 10.00 uur. Scharendyke Admiraalzeilen in haven. 14.00 uur. Vrijdag 5 augustus Veld naast kleuterschool 'l Mieren nest, /Levend ganzenbord, aanvang 14.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes (01110) 2938, (01110) 2416. (01110) 4669 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Gered door Mozart LONDEN. 23-7. Wolfgang Ama- dcus Mozart heeft een neef van ko ningin Elizabeth van Engeland be hoed voor verkeersboetes. De graaf van Harewood voerde vrijdag voor de politierechter in Bow Streel in Londen met sukses aan, dut hij niet had gemerkt by het achteruit rijden tegen een gepar keerde auto tc zijn gebolst, doordat de radio in zijn wagen een serenade voor blaasinstrumenten van Mozart speelde. Bij het botsen met de ande re auto ging bij deze een sirene loei en, maar Lord Harewood verklaarde dat hij het geluid daarvan had ver ward met een aangehouden Jcluri- nct noot in de serenade. Rechter David Barn uksepteerde de lezing cn ontsloeg de graaf van rechtsvervolging wegens het doorrij den na een aanrijding en het nnfa- ten van het verwittigen van de po litie. Iemand die het ongeluk had zien gebeuren, had het nummer van Lord Harewoods auto op een luciferdoosje geschreven en was er mee naar de politic gegaan. De 51-jarige graaf Harewood is .akelijk üirekteur vun de En ff els r nationale opera. Zijn eerste vrouw was de Oostenrijkse pianiste Marion Stein.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2